o4mertfea óckoolmeeótert toestand in Indonesië verwarder dan ooit Franse instemming met Eisenhowers plannen Verzekeringsbedrijf stelt 400 millioen beschikbaar voor woningbouw Australische waardering voor de Nederlandse radio en emigranten President van Oostenrijk overleden De verongelukte studenten ZON- en HAANSTANDEN IN HST NABIJS OOSTEN Lichtschip „Kiel aangevaren Hereniging Soekarno-Hatta enige oplossing van de crisis Prins Bernbard teruggekeerd Verhoging van de benzineprijs HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER Frankering bij abonnement: Terneuzen Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Né. 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal; per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct. ZATERDAG 5 JANUARI 1957 12e Jaargang Nr 3963 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels i 1,— Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: zaterdags 10 uur JJET NABIJE OOSTEN blijft middelpunt der belangstelling. De Egyptenaren zorgen er wel voor, dat daar niets zonder opzien gebeurt. De laatste Engelse en Franse troepen hebben nu Port Said en Port Foaud verlaten. Mag men de Amerikaanse generaal Wheeler geloven, dan is nu met het bergingswerk definitief begonnen en moet dit in mei gereed zijn. Nadat Egypte er in had toege stemd, gelijk Hammarskjöld het met nadruk zeide, de met Engel sen en Fransen bemande ber gingsschepen te aanvaarden, werd de nog niet totale ontruiming door Israël als een reden opge geven om het bergingswerk nog niet te doen aanvangen. Egypte spant wellicht de kroon in de ne gatieve kwaliteit van het werk; onder groot gejuich is het stand beeld van Ferdinand de Lesseps, aan wie Egypte het kanaal en zijn moderne inrichting te dan ken heeft, opgeblazen. Egypte, natuurlijk gesteund door Rusland, zal vorderingen wegens de door de Engels-Franse actie aange richte schade voor de Ver. Naties brengen; onmiddellijk daarop zullen dan zowel Engeland en Frankrijk als Israël met minstens even grote tegenvorderingen kunnen komen. Syrië, waar het nog onrustig is en arrestaties zijn verricht, wei gert nu weer herstel der olielei dingen, omdat Israël zijn troepen nog niet alle heeft teruggetrok ken. Israël aan de andere kant vraagt waarborgen tegen het op treden der Arabische staten, die op zijn verdwijning vooruitlopen. Amerika zal nu met geld en troe pen in het Nabije Oosten ingrij pen. NOG GEEN RUST. MEN ZIET: met alle inschik kelijkheid van Eisenhower, is de rust in het Nabije Oosten nog verre van teruggekeerd. Eden heeft aan het Lagerhuis iets over de voorgeschiedenis van de actie verteld; het besluit daartoe is pas genomen een paar dagen nadat ook Israël in actie was gekomen, en nog eens heeft Eden alle sa menhang tussen beide ontkend. Een Egyptische kapitein, uit de dienst verwijderd omdat zijn schoonmoeder een Joodse is, heeft nu ook verteld, dat Nasser een aanval van Israël wenste uit te lokken, omdat het zich mili tair gesteund wenste te zien door Rusland! In de assemblee zijn harde woorden gevallen bij het debat over de uitwijzing van onderda nen der geallieerden uit Egypte. Griekenland, dat de nieuwe grondwet van Cyprus, door Enge land aangeboden, verwierp een dag nadat het die had ontvangen, heeft zich in dit koor gemengd 5? Het lichtschip „Kiel" is vrij dagmorgen aangevaren door een Fins schip. Het lichtschip maakt water en zinkt langzaam. door Engeland onmenselijke han delingen te verwijten. Er is aan de vooravond van het Kerstreces een heftige strijd ontstaan over de verdeling van de zetels in de uit te breiden Veiligheidsraad. Het Aziatisch-Arabisch blok is met twee zetels, gelijk ook de bij na 20 Latijns-Amerikaanse sta ten hebben, niet tevreden; het lijkt niet onwaarschijnlijk, dat Pandit Nehroe ook een perma nente zetel met Eisenhower heeft besproken. UIT DE VER. NATIES? IN KRINGEN der Ver. Naties zag men niet zonder zorg het de bat na 2 januari tegemoet. Geen wonder, want Amerikaanse rege ringsofficials zijn uit de zitting van de NATO te Parijs terugge komen met de mededeling, dat Europese landen er inderdaad ernstig over denken zich uit de UNO terug te trekken. In plaats van Engeland en Frankrijk en landen die gelijke bezwaren heb ben, worden dan deze plaatsen ingenomen door nog achtergeble ven Aziatische landen, als dank voor de waakzame zorg van Noord-Amerika voor de Aziati sche en Arabische vrienden.... Vooral kon men in Parijs be grijpelijke klachten vernemen te genover het optreden van Ham marskjöld, die inderdaad geen poging heeft gespaard om bijv. Engeland en Frankrijk tegenover Egypte te vernederen. Dit zelfs nog in de kwestie van het ber gingswerk. KRITIEK IN MOSKOU. IN MOSKOU zijn belangrijke veranderingen gaande. Het cen trale comité heeft een langdurige zitting gehouden en daar is tot een zodanige reorganisatie beslo ten, dat degenen, die vice-minis ter waren, voortaan zullen staan onder de controle van de nieuwe dictator op economisch gebied, Perwoesjin, die de tot nu toe al machtige Saboerov, wegens on geschiktheid de woestijn inge stuurd, zal vervangen. Scherpe kritiek is uitgeoefend op de plannen en de organisatie van de staat. Tevens heeft men de hand geslagen aan maatrege len om aan de verlangens te vol doen die het 20ste congres in februari uitte, waarbij opnieuw de zware industrie op de voor grond werd gebracht, omdat Rus land, nog meer dan tevoren, er naar moet streven om vooral op gelijke voet met de Westelijke staten te komen. Tevens is, ook in de Prawda, naar voren gebracht, dat de op vattingen van het nationaal- communisme uit de boze zijn. Men wil niet terugkeren tot de stalinistische methode, maar wel tot de stalinistische opvattingen. Dat men daarbij op groot verzet zal stuiten, blijkt nu bijv. in de Oekraïne, waar zich onafhanke lijkheidsverschijnselen laten waarnemen, terwijl tegelijkertijd de deportaties uit de Baltische staten groter omvang aannemen. Rusland aarzelt welke houding nu in Hongarije aan te nemen. Doof voor de openbare mening van de gehele Westelijke wereld kan het blijkbaar niet zijn. Kadar tracht nu zijn regering uit te breiden om de verantwoor delijkheid te delen, maar op wel slagen is niet veel kans. De Rus sen trekken hun troepen voor een deel terug. Nixon, die in We nen is geweest, en wiens figuur vooral in de buitenlandse politiek meer op de voorgrond treedt, heeft van zijn bevindingen rap port uitgebracht. Polen en Bel grado staan in nauw contact, wat begrijpelijk is. Anderzijds overlegt Pankov (Oost-Duitsland) met Praag; im mers in beide landen zijn stali nisten aan het bewind. Gomoelka heeft nu moeite om de gemoede ren in Polen in rust te houden: de studenten in Lwow hebben zich duidelijk tegenover Rusland uitgesproken; een zuivering in de verschillende organisaties in Po len is aan de gang. Polen heeft ook economische zorgen, omdat de arbeiders-discipline minder wordt. DE „ANSCHLUSZ". ADENAUER heeft, daartoe ge dwongen door de oppositie, een wat vage verklaring afgelegd over de komende buitenlandse politiek. Hij heeft op het vlieg veld te Keulen Pandit Nehroe, op de terugreis naar India, aange troffen en blijkt met hem tot overeenstemming te zijn geko men, waaruit men afleidt, dat hij wel aan de NATO vasthoudt, maar daarin toch niet zijn eerste doel ziet. Het Saargebied werd per 1 jan. officieel het tiende land van de Westduitse Bondsrepubliek al blijft het economisch zwaar aan Frankrijk ge- en verbonden. Zelfs de tolgrens blijft aan de Duitse zijde voorlopig gehand haafd, de Franse franc betaal middel en im. en export onder Franse controle. In de Franse Kamerzitting, die Mollet opnieuw vertrouwen schonk, en de begroting aannam, is wel opgevallen, dat Faure door kritiek op de Suez-actie dicht bij Mendès-France kwam te staan. Frankrijk heeft kleine moeilijk heden te Kameroen; het begint hervormingen in Algiers in te voeren; het bouwt de economie van de Midi op geheel nieuv/e grondslagen op. DRIEWERF HOOP DRIEËRLEI hoop is er wellicht, dat nee verwarrende einde van dit 1956 enigszins kan verlichten. Pandit Nehroe en Eisenhower schijnen overeenstemming te heb ben bereikt, die ook grondslag is geweest bij zijn gesprek met Eden en hem misschien aan Nas ser menige goede raad heeft doen geven. De NATO wordt versterkt; Amerika heeft dit defensief ver bond even hard nodig als de Europeanen, want het kan er verzekerd van zijn, dat aanval len met A- of H-bommen eerst de Amerikaanse industrie zullen gelden en dan pas Europa, dat daarna min of meer hulpeloos is. En tenslotte is er de verklaring van de Heilige Vader te Rome, die inderdaad zeer realistisch ge sproken heeft, realistischer dan men van het Vaticaan gewend is, maar daardoor ook in wijder kring vertrouwen heeft gewekt. VAN DER MANDERE. ONBEPERKTE GARANTIE vering j)e politieke toestand in de in- lillllll donesische hoofdstad werd ver- ha zetfabrieken te zevenbergen warder dan ooit sedert de opstan dige liewegingen op Sumatra, toen vrijdag bekend werd, dat de leiders van de regeringspartijen geen overeenstemming bereikten over het lot van het kabinet. Z. K. H. Prins Bernhard is vrij dagmiddag uit Oostenrijk in ons land teruggekeerd. Om vijf over twee is de Prins geland op de vliegbasis Soesterberg. De Prins heeft een dag in Wenen vertoefd, nadat hij woens dag H. M. de Koningin met het vliegtuig had weggebracht tot München, van waar zij haar reis naar Sankt Anton per trein voortzette. De leiders van de zeven partij en die deelnemen in het coalitie kabinet van premier Ali Sastroa- midjojo, hebben een vergadering op het hoogste niveau gehouden om te pogen tot gezamenlijke ac tie te komen, teneinde de huidige crisis te overwinnen. Doch zij stemden blijkbaar alleen overeen inzake het houden van een nieu we vergadering op later vast te stellen datum. Nu de Masjumi niet alle andere partijen heeft kunnen overtuigen, dat het kabi- Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buiten landse Zaken heeft vrijdag op een persconferentie in Parijs Eisen howers plannen voor het Midden- Oosten, zoals die door de Verenig de Staten aan de Britse en de Franse regering zijn medege deeld, toegejuicht. Hij sprak er zijn voldoening over uit, dat de Verenigde Staten het grote belang van het Midden- Oosten voor de defensie van de vrije wereld, dat Engeland en Frankrijk hebben willen bewijzen nu schijnen te aanvaarden. Door de voorlichtingscommissie uit het levensverzekeringsbedrijf 'wordt medegedeeld dat besprekingen tussen het bestuur der Neder landse vereniging tot bevordering van het levensverzekeringwezen en de minister van Financiën hebben geleid tot een bereidver klaring van de zijde der levens verzekeringsmaatschappij en, ver enigd in genoemde vereniging, gulden te lenen aan de Bank voor garantie van de Staat ten behoeve om een bedrag van 400 miljoen Nederlandse Gemeenten onder van de woningbouw. De gelden zullen door het levensverzekeringsbedrijf in de vorm van een onderhandse lening worden verstrekt in termijnen in de jaren 1957 en 1958 en wel zo danig, dat in 1957 een bedrag van 150 miljoen en in 1958 een be drag van 250 miljoen ter be schikking wordt gesteld. De lening zal een looptijd hebben van 30 jaar met gelijkblijvende jaarlijkse aflossingen. Evenals het speciale contract dat in 1951 door de levensverzekeringsmaat- Sir Richard Boyer, de presi dent van de raad van bestuur van de Australian broadcas ting commission" en voorzitter van de „Good neighbour coun cil" en New South Wales, die voor een kort bezoek in ons land vertoeft, heeft zich zeer waarderend uitgelaten over het Nederlandse radio-bestel en over de Nederlanders die reeds in grote getale naar Australië emigreerden. Sir Richard Boyer, die wij in het Australische immigratiebu reau met de Australische immi- gratieraad, de heer F. Robson, ontmoeten, brengt bezoeken aan een aantal landen, waar hij zich meer in het bijzonder van het radio- en televisiewezen op de hoogte zal stellen. Hij arriveerde woensdag in ons land en zal vandaag naar Engeland vliegen, om daarna de Verenigde Staten en Canada te Vjaynplf Pn In Hilversum had hij onder meer een onderhoud met' de voorzitter van het bestuur van de Nederlandse Radio Unie prof. dr Mag. J. B. Kors en be zocht hij de studio's van radio en televisie. Hij had grote be- de organisatie van het radiowezen in ons land, dat hij niet elders in de wereld als zodanig kende. De gemeen schap heeft in het bestaan van de omroepverenigingen een di recte controle. De vijf vereni gingen tezamen hebben in de Nederlandse Radio Unie weer een directe invloed op de radio politiek. Zulks is anders dan in Australië, waar de „Australian broadcasting commission" een onafhankelijke „board of gover nors" heeft waarvan de vijf leden door de regering worden benoemd, al vertegenwoordigen zij onderscheidene* groeperingen in de maatschappij. De televisie had ook in ons land zijn bijzondere belangstelling. Australië heeft daar twee maanden geleden een begin mee gemaakt. Sir Richard Boyer heeft ook grote belangstelling voor de im migratie. Als voorzitter van de „Good neighbour council" en New South Wales, neemt hij deel aan het belangrijke werk van de integratie van de immi granten in het Australische le ven. Men begint in Australië niet aan de immigrant aandacht te besteden op het ogenblik, dat hij het land binnenkomt. Het gehele vraagstuk van de inte gratie, van de opneming in en de aanpassing van de immi grant aan het Australische le ven, is al jaren lang voorbereid en bestudeerd. Men heeft er een jaarlijks conventie, waar de onderscheidene facetten wor den besproken en ervaringen worden uitgewisseld. Voor zijn vertrek schreef hij nog een ar tikel voor de jaarlijkse conven tie. Het werk gaat op deze wijze bijzonder goed, zo merkte hij op. Het sluit volledig en er zijn geen hiaten aan tewijzen. Zeer belangrijk noemde hij de wijze, waarop de immigranten van élle nationaliteiten teza men gaan en zich als het ware allen tot een gemeenschap van „newcomers" voelen te behoren. Dat voorkomt groepsvormingen per nationaliteit, dat bevordert het opgaan in de Australische gemeenschap. Zo begon men enkele jaren geleden ook met een „social club" waarin intel lectuelen Australiërs en im migranten tezamen komen. De Nederlanders in Australië werken op een bijzondere wijze mee om die integratie in „Good neighboor councils" en in de clubs tot een succes te maken. Grote waardering had sir Boyer voor de Nederlandse im migranten die hij flink betrouw baar en succesvol noemde. „Wij zouden alleen veel meer Neder landers in ons land willen ont vangen". schappijen met de Bank voor Ne derlandse gemeenten werd geslo ten, zal ook de thans te sluiten overeenkomst de bepaling bevat ten, dat vervroegde algehele of versterkte aflossing gedurende de looptijd van de lening niet zal toegestaan zijn. De rente zal 4ti per jaar be dragen, tèrwijl de bereidstellings- provisie wordt toegekend van 2 °/o voor de in 1957 te verstrek ken termijnen en van IV2. °/o voor de termijnen, die in 1958 ver strekt zullen worden. De geldgevers kunnen voor de in 1957 te verstrekken termijnen een beleningsfaciliteit verkrijgen, indien zij reeds in zodanige mate vooruit belegd hebben, dat het verstrekken van gelden in het kader van deze woningbouw lening bezwaarlijk zou zijn. Elke geldgever krijgt het recht van optie tot het verstrekken a pari van nog een geldlening op dezelfde voorwaarden voor ten hoogste 50 °/o van het totaalbe drag, dat hij in 1957 en 1958 heeft verstrekt. De verklaring van uit oefening van het optierecht zal uitgebracht moeten worden vóór 1 oktober 1958. De in de Nederlandse vereni ging ter bevordering van het levensverzekeringswezen verenig de maatschappijen zullen zich tengevolge van deze transactie voor de eerstkomende twee jaren aanzienlijke beperkingen in haar overige beleggingsactiviteit moe ten opleggen. Niettemin zijn zij bereid dit of fer te brengen in de overtuiging dat een bijdrage tot leniging van de ontstane nood in de financie ring van de woningbouw een nationaal belang van de eerste orde is. Zij zijn er daarbij mede van uitgegaan dat ook andere institu tionele beleggers hun aandeel zullen leveren. De Amerikanen zijn er, evenals wij van overtuigd, dat de vrede in het Midden-Oosten gered is als wij uit de h&dige precaire toe stand kunnen komen, aldus de woordvoerder. Zolang er geen Egyptisch-Israëlisch vredesver drag tot stand gekomen is, zal de toestand gevaarlijk blijven. Er zullen veel geduldige onderhande lingen nodig zijn om een vredes verdrag te bereiken. Frankrijk is het er mee eens, dat de Verenigde Naties het beste het overkoepe lende orgaan kunnen zijn voor de pogingen om tot een regeling van de kwestie te komen. De woordvoerder zei, dat Frank rijk het eens is met de Ameri kaanse opvatting, dat de levens standaard in het Midden-Oosten verhoogd moet worden. De Ver, Staten kunnen daaraan belangrijk bijdragen. De Britse suggestie om de strook van Gaza te internatio naliseren „ziet er goed uit" vol gens de Franse regering. De woordvoerder hoopte, dat de gro te mogendheden en de Ver. Na ties dit voorstel ernstig zouden overwegen. Ook hoopte hij dat de vrije vaart door de Golf van Aka- ba verzekerd zou worden. Voorts deelde de woordvoerder mede, dat de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Pineau, die zondag naar New York vertrekt met het oog op het debat in de al gemene vergadering over Algerië waarschijnlijk met secretaris-ge neraal Hammarskjoeld en ande ren besprekingen zal voeren over de toekomstige status van het Suezkanaal en andere vraagstuk ken van het Midden-Oosten. net moet worden vervangen door een sterk extra-parlementair ka binet onder leiding van de vroege re vice-president, Moh. Hatta, werd in bevoegde politieke krin gen verwacht, dat de partij in de .nabije toekomst" haar vijf minis ters uit het kabinet zou terugtrek ken. De kleine Christelijke en Katholieke partijen, die ieder 2 zetels innemen in het uit 24 zetels bestaande kabinet, zouden waar schijnlijk dit voorbeeld volgen. Volgens waarnemers zou het kabinet deze „aderlating" nauwe lijks kunnen overleven, zelfs, in dien het zou kunnen rekenen op een parlementaire meerderheid waarbij de communisten onge twijfeld steun zouden verlenen. De Masjumi is de grootste par tij op Sumatra en de andere bui tengewesten. Het was bovendien niet zeker of de „Nahdatul Ulama" (na de PNI en de Masjumi de derde gro te partij van de coalitie) in het kabinet zou blijven na uittreding van de Masjumi-ministers. De tweede vice-premier, Idham Cha- lid, van de Masjumi, heeft vol gens een bericht in „Keng Po" reeds een aanwijzing gegeven dat hij in dat geval zijn ontslag zou aanbieden. Vele vooraanstaande Indone siërs geloven vast, dat slechts een hereniging van de hoogste leiders van het land, president Soekarno en oud-vice-president Hatta, de weg kan banen naar een oplos sing van de huidige crisis. Doch tot dusver is niet gemeld, dat de van elkaar vervreemde leiders elkaar ontmoet hebben sedert Hatta vorige maand is afgetreden als vice-president. President Theodor Koerner van Oostenrijk is vrijdag te Wenen overleden. De president overleed in zijn ambtswoning te Grinzing, een voorstad van Wenen. Zijn dood was een gevolg van een hersen bloeding. Zijn ambtstermijn zou op 20 juni a.s. aflopen en het werd al enige tijd met het oog op zijn gezondheidstoestand en zijn leef tijd niet waarschijnlijk geacht, dat hij zich herkiesbaar zou stel len. Het overlijden van Koerner kwam onverwacht. Van acht uur 's ochtends tot één uur 's mid dags had hij zoals gewoonlijk op zijn bureau in Wenen gewerkt. Hij overleed om 15.50 uur. Kanselier dr. Julius Raab zal als waarnemend president optre den totdat het Lagerhuis een uit drie leden bestaande presiden- De bekende Alpinist Lionel Ter- dingsmogelijkheid ray, die de leiding had van de Hij had diezei 1 de eerste vergeefse poging 0111 de 2 dingsploeg wi studenten op de Mont Blanc te ■y'&ar kreer- g voet te bereiken, heeft in een in- dat het te terview met een krant verklaard, 1 Teiray is dat de slachtoffers hadden kun- studenten cu. nen worden gered als er tijdig een expeditie te voet was uitgezon den. Hijzelf was op de dag dat alarm werd geslagen niet in Chamonix. Toen hij daar op 29 december aan kwam, was hij verbaasd dat er nog geen reddingsploeg was ver trokken, omdat men een hef- schroefvliegtuig als de enige red- Naar het A.N.P. verneemt wor den als gevolg van de verhoging van het bijzondere invoerrecht en de daarover geheven omzetbelas ting de prijzen van benzine in gaande 7 januari a.s. met 8 cent per liter verhoogd. beschouwde dag een red- .1 samenstellen, argunning om- werd geacht, aening, dat de „agen voor zijn eigen misluk te 1 reddingspoging zonder al te veel gevaar hadden kunnen worden gered. Terray heeft bedankt voor het lidmaatschap van de gidsenver- eniging van Chamonix. Hij wil pas weer toetreden als de vereni ging erkent een technische beoor delingsfout te hebben gemaakt en hem haar verontschuldigingen aanbiedt. tiële raad zal hebben benoemd Naar men verwacht zullen de presidentsverkiezingen, die uiter lijk in mei hadden moeten wor den gehouden, worden vervroegd. Theodor Koerner werd op 24 april 1873 in de Hongaarse plaats Szoenyi bij Komorn geboren als zoon van een adellijke officiers- famliie. Na zijn opleiding aan de technische militaire academie te Wenen werd hij op 18 augustus 1894 luitenant; hij diende bij de generale staf en maakte snel car_ rière. Tijdens de eerste wereld oorlog stond hij aan het front, eerst in Servië, daarna in Italië. Tenslotte commandeerde hij in de rang van generaal en als chef van de generale staf een Oosten rijks-Hongaars leger aan de Ison- zo. Na de mislukte februarirevo- lutie in 1934 zat hij korte tijd ge vangen. Na de „Anschluss" in 1938 trachtten de nationaal-socia- listen hem voor zich te winnen. Toen dit mislukte werd hij enige malen gearresteerd. De mislukte aanslag op Hitler was reden voor de Gestapo om hem op beschul diging van hoogverraad te arres teren, maar na een maand werd hij weer vrijgelaten. Bij de be vrijding van Wenen in 1945 werd Koerner door de Russen benoemd tot burgemeester - an de Oosten rijkse hoofdstad, welke benoe ming bij de verkiezingen werd bevestigd. Hij had een groot aan deel in de opheffing van de nood toestand in deze stad. Hij vervul de het ambt van burgemeester tot 1951, toen hij gekozen werd tot bondspresident van de Oos tenrijkse republiek als opvolger van de overleden bondspresident Renner. Onder zijn president schap verkreeg Oostenrijk na een bezetting van 17 jaar (7 jaar Duitse en 10 jaar geallieerde) zijn onafhankelijkheid op 25 oktober 1955. ZACHT WEER Op de weerkaarten van vrij dagmiddag lag een krachtig hogedruk gebied met zijn cen trum boven Spanje. Dit stond via de Alpen in verbinding met een eveneens omvangrijk hoge- drukgebied boven Rusland. Aan de noordzijde van het Spaanse maximum stond een krachtige zuidwestelijke lucht stroming trok een actieve stormdepressie via het zeegebied ten westen van Ierland en Schotland naar het noordoos ten. Deze storing deed ook op het noordelijke deel van de Noordzee een zuidwesterstorm opsteken. Tegelijkertijd werd in ons land de aanvoer van zachte lucht versterkt, zodat vrijdag avond de temperatuur zelfs nog langzaam steeg ook zaterdag zal het zachte weer voortduren, waarbij plaatselijk wat lichte regen of motregen zal vallen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van zaterdagoch tend tot zaterdagavond. Zuidwestelijke wind. Zwaar bewolkt met plaatselijk lichte regen of motregen. Plaat selijk langs de kust van zee bin- nendrijvende mistvelden. Over wegend krachtige zuidwestelijke wind. Zacht voor de tijd van het jaar. ZONDAG 6 JANUARI. v.m. n.m. Breskens 4.43 5.06 Terneuzen 5.18 5.41 Hansweert 5.58 6.21 Walsoorden 6.08 6.31 MAANDAG 7 JANUARI. v.m. n.m. Breskens 5.20 5.42 Terneuzen 5.55 6.17 Hansweert 6.35 6.57 Walsoorden 6.45 7.07 ZON MAAN op onder op onder Jan. 5 8.50 16.46 10.23 21.49 6 8.49 16.47 10.42 22.54 7 8.49 16.48 11.01 8 8.48 16.50 11.21 00.00 9 8.48 16.51 11.43 1.07

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1