BLIJFT SPANNING 45 Staatsgreep van het leger in Midden-Sumatra Nehroe sprak voor de algemene vergadering van de V erenigde Naties SMIDT-POTHOVEN Vliegtuig bij Scheveningen in zee gestort HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN ZATERDAG 22 DECEMBER 1956 12e Jaargang Nr 3954 WEKELIJKSE WERELDSCH O l W De zitting van de Atlantische Raad, die terecht belang rijk werd geoordeeld, is geëindigd met een resultaat, dat niet bepaald éclatant of sensationeel kan J°'denge" noemd. maar tot nieuwe toenadering tussen de Engelse en Fransen enerzijds, de Amerikanen a"derzljds ,hertf,n geleid Beide partijen stelden daartoe merkbare pogingen in het werk en over en weer werden-geen verwijten ver nomen De algemene toestand werd besproken, en aan Egypte werd zo nu en dan nauw geraakt maar hoofdzaa raDDort der ministers van Canada, Italië Noorwegen dat een meer intensieve samenwerking op politiek gebied voorstond Voor feestelijk Kerstdiner TAFELLAKENS Brits rapport over Egyptische verliezen in Port Said Voorstel van democratische afgevaardigden aan Eisenhower regering verrast J De Engelse regering verzacht afbetalings voorschriften burgemeester van urk Ned. carillon luidt Eisenhowers nieuwe ambtsperiode in extra treinen tijdens Boycot van autobussen in Montgomery opgeheven Horeca klaagt weer over zondagsrijverbod noordelijke wind. v.m. n.m. Frankering bij abonnement: Terneuzen Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2C73 en 2510 Nó 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal; per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N- V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 btl minimum pef advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 't 1,— Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: zaterdags 10 uur ONttPERKTfc GARANTIE VERING ken Dat men in Rusland be grijpt, dat er iets gebeuren moet, blijkt uit het feit, dat men nu weer de nadruk op verbruiksgoe- deren legt, gelijk Malenkov reeds m||||M|l IIIBI destijds wilde. Er is ook span- HAZETfabrieken te zevenbergen ning tussen Joego-Slavië en Al banië, terwijl aan de andere kant Polen en Oost-Duitsland zeker overleg plegen. VAN HEINDE EN VERRE. De Franse communisten heb ben het nog moeilijker dan de duurd en is in sommige gedeel ten weer tot veel groter omvang gekomen. De staking moge foi- meel hier en daar zijn opgeheven, maar door gebrek aan materiaal kunnen de arbeiders niet werken en denkt men deze naar de mij nen te zenden, wat natuurlijk nieuwe moeilijkheden ten gevolge zal hebben. Kadar, die vrijwel alleen staat, heeft nu het standrecht afgekon digd, en dit is in een paar geval len al toegepast. Veel helpen zal het vermoedelijk niet. De Hon garen verlangen Polen in plaats van Russen. De toestand in Oost-Europa is inderdaad zodanig, dat Von Bren- tano in de NATO-raad waar schuwde tegen het uitlokken van een opstand in Oost-Duitsland. Men zou dan de Westduitsers met kunnen stilhouden en daaruit zou maar al te gemakkelijk een wereldoorlog kunnen ontstaan. West-Duitsland tracht nu banden aan te knopen met Polen, waar Gomoelka alle moeite heeft om de anti-Russische elementen te bedwingen. Te Stettin is het zelfs tot relletjes tegen de Rus sen gekomen, terwijl nu ook de Baltische staten uiterst onrustig worden. Sjepilov en Zhoekov hebben te Warschau de status der Russi sche troepen in Polen vastge steld; Polen heeft daarbij zeker niet aan het kortste eind getrok Het is een zitting geweest, waarin uiteraard veel is gespt o ken, voor en achter de schermen, waarin echter zeer duidelijk bij alle leden van de raad naarvoren kwam, dat men geen voorzorgs maatregelen mag verzwakken, integendeel deze moet versterken. Foster Dulles, van wie het nog steeds hardnekkig heet, dat hij tot de aftredende ministers yan Eisenhower's kabinet wellicht met 20 januari a.s. zal beho ren, heeft zich tegenover de Fran sen en Engelsen vriendelijk ge dragen. Al was er dan, omdat de kop pigheid van Eisenhower dit met toestond, geen gebruikelijke voor conferentie van de westelijke drie, Dulles sprak afzonderlijk met Lloyd en Pineau. De nadruk dient wel gelegd te worden op Dulles' verklaring, dat Amerika, dat met alle 14 andere leden ver dragen heeft van voorafgaande consultering, en zulks bovendien met 30 andere landen, zich niet kan verplichten om in elk geval raadpleging aan het handhaven van eigen belangen te doen voor afgaan. Niemand, die dit onbe grijpelijk vindt, maar niemand, die dan ook aan de andere leden het recht ontzegt om insgelijks te handelen. De liefde kan niet van één kant komen, heeft Mol- Jet, die zich keurig in het zadel houdt, zij het dan tegenover een slinkende kamermeerderheid, ge zegd. JUISTE MAN OP JUISTE PLAATS Lord Isma is als secretaris generaal vervangen door Spaak, en deze lijkt wel de man om ge zag uit te oefenen, zelfs tegen over Amerika. De „Figaro" vroeg om een monsieur H., waarmede secretaris-generaal Hammars- kjöld was gemeend, aan het hoofd van de samenwerking van Europa. Zulk een figuur zou in derdaad gewenst zijn, maar. dan niet Hammarskjöld, die met al zijn goede voornemens weinig takt en een vrij sterke eenzijdig heid heeft getoond. Engeland heeft gevraagd om een NATO- parlement. Belangrijk is, dat Amerika heeft toegezegd aan Europa de modernste wapenen te zullen leveren, zij het dan zonder atoomvullingen, want dat staat de Amerikaanse wet niet toe. Niettemin blijft de toestand, in het biezonder voor Engeland, ten dele ook voor Frankrijk moeilijk. Want door de toegevendheid jegens Nasser is het in Egypte nu zo gesteld, dat de Egyptena- ren menen zich tegenover de te rugtrekkende Fransen en Engel sen alles te kunnen permitteren, wat deze, begrijpelijkerwijze, met aanvaarden. Vandaar een tocht door honderden Britse soldaten om een ontvoerde Engelse offi cier in Fort Said terug te vinden. Vandaar een vrij ernstig gevecht tussen Engelsen en Egyptenaren, die de legerplaats wilden binnen dringen. Vandaar Nasser's eis, dat hem alle schade dient te wor den vergoed. Maar vandaar ook, dat, terwijl Ver. Naties en Amerika van de daken schreeuwen, dat het ka naal zo gauw mogelijk hersteld moet worden, nog altijd onder handeld wordt over de vraag of de Franse, maar obvenal geheel de vloot van Engelse bergings schepen, die gereed ligt, aan dat herstel kan deelnemen. Egypte verlangt de schepen, maar zonder Britse bemanning, en Londen is niet zo gek, dat het in die eis treedt. Hier komt het gebrek aan Amerikaanse daad kracht weer als gehele de afge lopen maand naarvoren. Verzoek van Estlandse DE ONRUST IN OOST- nationale raad EUROPA. T Tj^fror-iio i= rjc toestand De Estlandse nationale raad, nog uiterst verward cn moeilijk, die de Estlandse vluchtelingen in Men zegt nu wel, in Hongarije de gehele wereld vertegenwoor- het wereldcommunisme is' ont-I digt, heeft de ««regeneraal maskerd maar daaraan hebben van de Verenigde Nc de Hongaren niet veel. De Ver. marskjoeld, gevraagd een einde Naties hebben nieuwe resoluties te maken aan de deportatie van aangenomen die èn Hongarije en E.sten naar de SowjetUnie. Rusland veroordelen, en in het Het plan ™uJ^s^n ^tlen debat zijn uitdrukkingen ge- gend jaar 100.000 Esten, Letten bruikt, tengevolge waarvan de en Litauers naar de SowjetLi T-Tnnpaarse delegatie is wegge- te deporteren. Hierbij zouden lopen. Maar de Russen blijven, 20.000 Esten zijn. De cn zullen blijven. Waarnemers twee jaar zouden 2.000 jonge van de Verenigde NatieCs zijn Esten gedeporteerd zijn. nu definitief geweigerd; ook de Volgens de Estlandse nationale buurlanden: Roemenië en Tsje- raad is er geen openlijk verze choslowakije wensen dit niet; in Estland geweest. De jongeren het dappere Oostenrijk wel. wilden echter mets van het eom- Fto ffnerila heeft noe voortge- munisme weten. het Italianen. Deze hebben hun con gres gehouden en Togliatti ge handhaafd, al was het met een kleine meerderheid. Djilas, de vroegere kameraad van Tito, wegens zijn artikelen tot 3 jaar voorwaardelijk veroordeeld, ves tigt er de aandacht op, dat de Sovjet-Unie de jeugd gaat verlie zen en dan eigenlijk zonder toe komst is. i De Verenigde Naties gaan voort te vergaderen. Merkwaardig is, dat op eenstemmig advies van de veiligheidsraad Japan als lid is toegelaten, terwijl Buiten-Mon- golië, de Russische satelliet, is af gewezen. Hoezeer Rusland zich heeft geïsoleerd, ondanks alle flirtation van de Arabische sta ten met Moskou, is gebleken bij de bezetting van de vakante plaats in de Veiligheidsraad, waar niet Tsjecho-Slowakije is gekozen, maar de Philippijnen, de protégé van Amerika. Om het beeld van verwarring en scheuring, dat geheel de we reld schijnt te beheersen, te vol maken, zijn nu oproerige Ierse elementen, vermoedelijk niet zon der voorkennis van de regering te Dublin, in actie gekomen in Noord-Ierland, dat tot het Engel se koninkrijk behoort. Ze hebben sabotage overal aangericht, en men vreesde zelfs voor een inval van het republikeinse leger. Dat moet Engeland er nog bij hebben! VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden.) met garantielabel Tafellakens - servetten - vingerdoekjes v.a. 9.95-f. l.95-f. 0.90 Lakens - slopen v.a. f. 9.35-f. 2.95 Hoeslakens - slopen v a. f. l0.20-f. 2.95 Baddoeken - washandjes f. 4.95-f. 0.70 Theedoeken f. 1.65 Frotté handdoeken f. 2.50 Volgens een door de Britse re gering gepubliceerd rapport heeft de Brits-Franse actie naar schatting in Port Said aan 650 Egyptenaren het leven gekost. Het aantal gewonden wordt op 2.100 geraamd, van wie er 900 in een ziekenhuis moesten worden opgenomen en 1.200 lichte ver wondingen hebben opgelopen. Het wordt onwaarschijnlijk ge acht, dat de verliezen onder de burgerij meer dan een kwart van genoemde aantallen uitmaken. Voorts wordt in het rapport ge zegd, dat de schade aan de Ara bische stadswijk zich beperkt tot een deel van de krottenbuurt, dat door brand is verwoest, en lichte beschadigingen tengevolge van het vuur van lichte wapens. Het aantal slachtoffers daar zou te verwaarlozen zijn. Volgens het rapport zijn er geen bommen gevallen op de stad Port Said en omgeving. Alle luchtaan vallen waren met zeer grote nauwkeurigheid uitgevoerd. Ook bij de andere gevechtshandelin gen had men zoveel mogelijk het leven en de eigendommen van de Egyptische burgerij gespaard, hetgeen geleid had tot een ver hoging van het risico voor de Britten en hun meer verliezen had gekost. Drie democratische leden van het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden hebben donderdag president Eisenhower In een te legram voorgesteld, president Nasser van Egypte en premier Ben Goerion van Egypte naar Washington uit te nodigen voor een bespreking van de vraag stukken van het Midden-Oosten. De drie afgevaardigden zijn van mening, dat er geen werke lijke vrede in de wereld moge lijk is als Egypte en Israël hun geschillen niet hebben geregeld. Twee ochtendbladen tc Djakar ta melden gisterochtend dat de gouverneur van Midden-Sumatra, Ruslan Muljanardjo, donderdag avond in een radio-uitzending heeft meegedeeld, dat hij zijn be voegdheden heeft overgedragen aan luit.-kolonel Ahmad Hoesein, de commandant van het in deze streek gelegerde vierde regiment infanterie. Ook Ahmad Hoesein voerde tijdens de radio-uitzen ding het woord, waarna een zegs man van het leger een beroep deed op het volk om kalm te blij ven, aldus genoemde ochtendbla den in Djakarta. Latere berichten bevestigen, dat de in Midden-Sumatra ^gele gerde legerdivisie „Banten" het bestuur over deze provincie heeft overgenomen. In zijn radiotoe spraak tot de bevolking, gehou den te Bukit Tinggi, het voorma lige Fort de Koek, deelde de gou verneur mede dat een militaire raad „onder leiding van overste Ahmad Hoesein thans het burger lijk bestuur in handen heeft ge nomen". Deze staatsgreep was ondérno- men „om de huidige crisis in Midden-Sumatra", die was ver- oorzaakt door ontevredenheid onder alle lagen der bevolking, te 'boven te komen. De commandant van de politie in de provincie, Suarno, deelde eveneens over de radio mede, dat hij zijn ambt heeft overgedragen aan de commissaris van politie Sutan Suis, die inmiddels lid is geworden van de „«militaire raad Het bericht over de staatsgreep in Midden-Sumatra heeft de In donesische regering gisteroch tend bij verrassing overvallen. De woordvoerder van de rege ring deelde aan de correspondent van het ANP mede, dat tot dus verre nog geen berichten zijn ontvangen van het gouverneurs kantoor. De provincie Midden-Sumatra een van de rustigste delen van de Indonesische archipel, is de geboortestreek van vele Indone sische leiders. Dr. Mohammed Hatta, die drie weken terug als vice-president is afgetreden, na dat hij het land had gewaar schuwd dat Indonesië hetzelfde lot zou ondergaan als het China van Chiang Kai Sjek, als de cor ruptie niet wor^t uitgeroeid, is uit deze provincie afkomstig, evenals Sutan Sjahrir, eertijds minister-president en thans voor zitter van de PSI, de Indonesi sche socialistische partij. Sumatra is ook het geboorte land van kolonel Zulkifli Lubis. de vroegere waarnemend chef staf, die kortgeleden plannen had beraamd om de Indonesische regering omver te werpen. Lu- bis, die zes weken geleden zijn woning in Djakarta verliet na dat hij was opgeroepen om voor zijn chef, generaabmajoor Nasu- tion te verschijnen (die ook al van Sumatra afkomstig is), be vindt zich nog steeds op vrije voeten. In een verklaring, welke via radio-Bukiltinggi werd uitgezon den, heeft de voorzitter van de militaire raad, Ahmad Hoesein een beroep op de bevolking ge daan om zich rustig te houden en zich te onthouden van alles wat tot een chaos zou kunnen leiden. Tel. 2356 TERNEUZEN De Engelse regering heeft be sloten de beperking van het af betalingskrediet voor de aankoop van personenauto's, lichte bestel auto's en motorvoertuigen te ver zachten. Deze beperkihgen waren enige tijd geleden verscherpt met het doel de inflatie te bestrijden. Voortaan zal vooruitbetaling van 20 van de koopsom vereist zijn, vergeleken met tot dusverre 50 In de maximale afbeta lingstermijn zal echter geen ver andering komen; deze blijft twee jaar. DE STAND VAN GIRO 777 GIRO 999. Giro 999: ƒ3.728.443,99. Giro 777: ƒ4.094.087,10. ONTSLAGEN. Bij Kon Besluit van 15 decern ber 1956 is aan G. Keijzer, met in gang van 21 december, ontslag verleend als burgemeester der gemeente Urk. AU SASTROAMIDJOJO: TOE- STAND ZEER ERNSTIG, IN DIEN BERICHTEN WAAR ZIJN Het Indonesische kabinet heeft gistermiddag spoedvergaderin gen belegd ter bespreking van de coup van de „Banteng-divisie" in midden-Sumatra. De minister-pre sident, Ali Sastroamidjojo, ver klaarde het optreden van deze di visie als „zeer ernstig" te be schouwen, indien de berichten daarover althans op waarheid be rusten. De waarheid der berichten van radio Bukittinggi in midden-Su matra worden echter nauwelijks betwijfeld in Djakarta. Inmiddels meldt de „Berita In donesia", dat president Soekarno overweegt de noodtoestand in ge heel Indonesië af te kondigen om een verdere verslechtering van de toestand tegen te gaan. Het blad schrijft uit paleiskringen te hebben vernomen, dat bij een noodtoestand het hoogste gezag automatisch zal toevallen aan het staatshoofd, dat bovendien opperbevelhebber van de strijd krachten is. Naar aanleiding hier van wordt in politieke kringen herinnerd aan de jongste oproep van Soekarno aan de Indonesi sche partijleiders om bijeen te ko men en aan de oproep „alle par tijen te begraven", alsmede aan het bericht in het invloedrijke blad „Keng Po" van enige dagen feleden, dat Soekarno „de Mao se Tung van Indonesië" wilde worden. BERICHTEN UIT INDONESIË GECENSUREERD? Een vorm van censuur schijnt vrijdag te zijn ingesteld voor uit gaande nieuwstelegrammen uit Indonesië na berichten over een opstand in midden-Sumatra.' Een normale dagelijkse radio uitzending uit Djakarta werd vrij dagavond plotseling beëindigd. Er werd hiervoor geen verklaring gegeven. Eerder op de dag werden drie I perstelegrammen, die uit Djakar ta waren ontvangen en betrek king hadden op de toestand in midden-Sumarta, zonder opgave van redenen ingetrokken. Het carillon dat Nederland in dertijd aan de Verenigde Staten schonk als dank voor hej Ameri kaanse aandeel in de bevrijding van Nederland, zal op 21 januari a.s. de tweede ambtstermijn van president Eisenhower inluiden. De klokken van het corillon ncmici - zullen luiden als de president de Heeft donderdag in de algemene eed aflegt. Het gelui en het daar- - -.r op volgende carillonspel door de Amerikaanse carillonspeler Gistermiddag omstreeks drie uur is even bezuiden de haven van Scheveningen een vliegtuig in zee gevallen. Volgens tot dusverre beschik bare gegevens is het vliegtuig een „Firefly"-lesvliegtu)g met twee personen aan boord van de marineluchtvaartdienst. Het vliegtuig is ongeveer 250 meter uit de kust ten zuiden van de havenhoofden terechtgekomen. Om zeven minuten voor half vier is een „Catalina"-amfibievliegtuig van de opsporings- en reddings dienst van Valkenburg opgeste gen om poolshoogte te nemen. De bemanning heeft alleen een olie vlek waargenomen. Verscheidene personen hebben het ongeluk zien gebeuren. Een aantal heeft waargenomen, dat de linkervleugel van het geel ge schilderde vliegtuig in brand stond. Het toestel kwam uit de richting Hoek van Holland en was vermoedelijk op weg naar Val kenburg. De uit Scheveningen uitgevaren reddingboot „Dorus Rijkers", on der commando van schipper Den Heijer, heeft een benzinetankje, een hóes van een vliegtuigstoel en een stuk van een propeller ge vonden. Het staat nu wel vast dat het verongelukte toestel een Fire fly is. Premier Nehroe van India Charles Thomas zal door de radio over de gehele wereld uit gezonden worden. vergadering van de Verenigde Naties het woord gevoerd. Hij zei o.m. dat niets gedaan dient te worden om de haat en verbit tering te vergroten. De kwesties Hongarije en het Midden-Oosten waren zeer ongelukkige gebeur tenissen rmaar uit beide zou wel licht iets goeds kunnen voortko men. Volgens Nehroe is oorlog een onmogelijk „iets" geworden. Militaire verdragen en bondge nootschappen hadden thans geen reden van bestaan. Ook zag Neh roe niet in waarom militaire bases nodig zijn. Zij waren een uitnodiging voor andere landen om ze eveneens er op na te hou den. De delegaties brachten Nehroe sen ovatie toen deze door secre- een der kleine vergaderzalen te houden, doch de belangstelling was zó groot dat men op het laatste ogenblik besloot de pre mier in de vergaderzaal van de algemene vergadering, waar 3000 zitplaatsen zijn, te laten spreken. De afgevaardigden van Portu gal, dat een meningsverschil met India heeft over de toekomst van Goa, waren afwezig. KERSTMIS EN JAARWISSELING. De negerbevolking van Mont gomery in de Amerikaanse staat Alabama heeft donderdag beslo ten de boycot van de autobussen in de stad! die op 5 december 1955 begon, te staken, aangezien het opperste gerechtshof bevel gege- uwe uuui ven heeft de rassenscheiding in taris-generaal Hammarskjoeld, de autobussen op te heffen. =>n prins Wan van Thailand, de Duizenden negers trokken don- voorzitter van de algemene ver gadering, naar het spreekgestoel te werd geleid. Aanvankelijk was men van plan geweest de bijeenkomst in derdagavond door de straten van de negerwijk van Montgomery, religieuze liederen zingend om hun vreugde over het besluit van het gerechtshof te uiten. De Nederlandse Spoorwegen zullen vóór, tijdens en na Kerst mis en de jaarwisseling op vele lijnen extra treinen laten rijden. De dienstregeling van een aan tal dezer treinen is in de reisgids tussen vette lijnen opgenomen, de overige treinen rijden als vóór- en volgtreinen, kort vóór en na trei nen van de gewone dienstrege- Op de maandagen 24 december a.s., waarop vele bedrijven geslo ten zullen zijn, zal de baanvakken RotterdamLeiden, Rotterdam Maassluis, Zaandam—Amster dam, AmsterdamBussum en Utrecht—Bilthoven een aantal fo rensentreinen rriet rijden. Op de betrokken stations zijn deze opge heven treinen nader aangeduid. Overigens rijden de treinen op deze maandagen als op werkda gen Tenslotte delen de Nederlandse Spoorwegen mede, dat op woens dag 2 januari 1957 in de morgen uren de kans bestaat, dat niet in alle treinen voldoende plaats zal zijn. In die uren moeten namelijk de militairen die met Kerst- en Nieuwjaarsverlof zijn geweest, naar hun garnizoenen worden te ruggevoerd. Het bestuur van het bedrijf schap voor Horeca heeft nog maals een brief gezonden aan de minister van Economische Zaken naar aanleiding van het zondags rijverbod. In deze brief wordt o.m. mede gedeeld dat een ingesteld globaal onderzoek heeft uitgewezen, dat ook op de laatst verstreken zon dag zich in geen enkel opzicht een herstel van het bezoek in de Ho- recabedrijfstak heeft voorgedaan. De schade, die deze bedrijfstak door het zondagsrijverbod lijdt, is aanzienlijk. De betrokken onder- nemers voelen de opgelegde be perking van het benzineverbruik op deze wijze als onrechtvaardig, omdat in hoofdzaak hun bedrijfs tak de lasten moet dragen. Het bestuur geeft voorts in overweging de invoering van een maximum snelheid, gepaard gaande met een rijverbod, b.v. zondags om de veertien dagen. Men meent dat hiermede enigs zins aan het bedrijfsleven gevoel de bezwaren zou zijn tegemoetge komen. Mocht ook deze maatregel niet voor verwezenlijking vatbaar zijn, aldus de brief, dan wordt in over weging gegeven het rijden op zondag te verbieden b.v. tussen 5 uur des morgens en 5 uur des middags, of zoveel eerder als toe laatbaar kan worden geacht, waarmede het lange afstand rij den voorkomen zou kunnen wor den, doch niettemin een restau rantbezoek nog in beperkte mate zou kunnen plaats vinden. Boven Zuid-Zweden ontwik kelde zich een depressie die zich langzaam naar het zuiden be woog. Een hiermee samenhan gend front veroorzaakte in het noorden van ons land wat lichte regen. Dit front werd voorafge gaan door een klein gebied met opklaringen, dat tijdelijk een temperatuurdaling tot even onder het vriespunt veroorzaakte. De depressie wordt gevolgd door luchtdrukstijgingen, zodat zich een gebied van hoge luchtdruk opbouwt boven Scandinavië. Bij ons blijft de wind uit noordelijke richtingen waaien, waardoor nog aanvoer van lucht over de Noord zee plaats vindt. Bij een draaiing van de wind naar het noordoos ten bestaat later de mogelijkhedi op het binnenstromen van kou dere lucht. medegedeeld door het K.N.MJ. te De Bilt, geldig van zaterdagoch tend tot zaterdagavond. Veranderlijke bewolking Veranderlijke bewolking met aanvankelijk hier en daar wat re gen. Overwegend matige wind in hoofdzaak tussen west en noord. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. ZONDAG 23 DECEMBER. v.m. n.m. 5.40 6.11 6.15 6.46 6.55 7.26 7.05 7.36 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden MAANDAG 24 DECEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 6.33 7.08 7.08 7.43 7.48 8.23 7.58 8.33 Generaal-majoor Francis Braith- waite, stafchef van de Britse luchtmacht in het Verre-Oosten, is vrijdag bij een vliegtuigonge luk ten zuiden van Singapore om het leven gekomen. Hij werd in mei j.l. tot stafchef benoemd. Dec. 23 24 25 26 27 28 29 30 '31 ZON MAAN op onder op ander 8.49 16.34 11.45 8.49 16.34 0^28 12.08 8.50 16.35 1.44 12.31 8.50 16.36 2.59 12.57 8.50 16.36 4.11 13.27 8.50 16.37 5.19 14.03 8.51 16.38 6.22 14.45 8.51 16.39 7.17 15.35 8.50 16.40 8.03 16.30 cv.a) rvamerorkest; Nachtmis.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1