ORCAM Spionnage complot in opgerold? Zwitserland Nehroe in Washington Rechtszaken Hilary op eigen wieken MARKTBERICHTEN I -<£1 dC pittige zware shag AMSTLEVEN levensverzekering Binnenlands Nieuws TWEEDE BLAD Woensdag 19 december 1956 12e jaargang no. 3951 Repatriëring uit Indonësie De arbeidsvoorwaarden in Hongarije De positie van het Indonesische kabinet De vluchtelingenstroom uit Hongarije De „New York Times" over Oost-Europa De besprekingen tussen Eisenhower en Nehroe Adenauer voorlopig niet naar Amerika Griekenland brengt de kwestie Cyprus voor de Verenigde Naties HM ■ill! Pools-Russische overeen komst getekend VRIJE Het Zwitserse, radicaal-demo cratische dagblad „Der Band" meldt, dat de Zwitserse tegen- spionnagedienst een spionnage- complot teniet heeft gedaan, dat ook een lid van de Hongaarse gezantschapsstaf in Bern zou omvatten. Volgens „Der Bund" zou de Zwitserse politie, na een uitge breid onderzoek, verscheidene arrestaties hebben verricht. Dinsdag is te Bern van gewoon lijk 'betrouwbare zijde vernomen dat de Zwitserse regering heeft Op vragen uit de Eerste Kamer heeft de minister van Maat schappelijk Werk, mede namens haar ambtgenoot van Buitenland se Zaken geantwoord, dat de re- patriërenden uit Indonesië tal van formaliteiten hebben te ver vullen en afhankelijk zijn van de al of niet vlotte medewerking der Indonesische autoriteiten. Dit geldt voor alle uit Indonesië ver trekkende niet-Indonesiërs, dus ook voor de repatriërenden van Nederlandse nationaliteit. De Nederlandse ambtenaren in Indonesië zijn in staat voldoende medewerking voor het vertrek te verlenen. Repatriërenden hebben in de regel meer dan voldoende tijd om bij vertrek orde op privézaken te stellen. Doen zich onverwachte moeilijkheden voor, omdat bijv. het aanwijzen van invallers voor openkomende plaatsen bij scheepsboekingen gebruikelijk is, dan worden zij bij de oplossing daarvan bijgestaan. Er wonen circa 200 Nederlan ders in het Adekkamp in Djakar ta, in het Poloniakamp in Djati negara en in het kamp Pasar straat aldaar. Met name eerstgenoemd kamp werd vóór de oorlog gebruikt als doorgangskamp voor op Java ge worven arbeiders voor de buiten gewesten. Deze kampen wijken over het algemeen niet in ongun stige zin af van de accommoda tie, waarover vele in de stads wijken wonende Nederlanders - beschikken. Verder dient in aan merking genomen dat de huis vestingsmoeilijkheden in Indone sië en met name in de grote ste den zeer groot zijn. De Neder landers in deze kampen weten, dat zij, indien zij naar Nederland willen vertrekken en de over tocht niet eigen middelen kunnen bekostigen, een rijksvoorschot kunnen «ntvangen. Desondanks geven blijkbaar velen de voorkeur aan een voort zetting van hun huidige verblijf. besloten een voormalige derde secretaris van het Hongaarse ge zantschap uit het land te doen zetten. Dit houdt verband met het oprollen van een spionnage- net in Zwitserland, waaifoij ge gevens over Zwitserland eni „een aangrenzend land", naar alle waarschijnlijk Oostenrijk, wer den verzameld. Aan de gehele zaak is zo min mogelijk ruchtbaarheid gegeven. De naam van de betrokken Hon gaar is niet onthuld. Naar ver luidt behoorde hij tot die leden van de Hongaarse gezantschaps staf, die de Zwitserse regering na het indertijd in Boedapest aan het ibewind komen van Imre Nagy (inmiddels als premier af gezet eni vervolgens door de Sow- jet-geheime dienst ontvoerd) mededeelden zich niet langer als behorend tot het legatiepersoneel te beschouwen. De betrokken di plomaat bleef als particulier in Zwitserland wonen. Daar hij nu geen diplomatieke onschendbaar heid genoot, kon hij' uit het land worden gezet. Van gewoonlijk welingelichte zijde wordt nog vernomen dat de spionnagezaak die door de Zwitserse tegenspionnagedienst als „nogal amateuristisch van opzet" wordt beschreven ver band houdt met het uitbreken van de Hongaarse opstand. Er zijn echter géén in Zwitser land verblijf houdende Hongaar se vluchtelingen in betrokken. De vrije Hongaarse vakbonden hebben maandag besloten het sinds 1949 in Hongarije bestaan de systeem van collectieve ar beidsovereenkomst op te heffen, aldus heeft radio-Boedapest dins dag meegedeeld. De bonden hebben de Hongaar se regering van hun beslissing in kennis gesteld. Volgens de radio wordt in een communiqué van de bonden ge zegd, dat de arbeidersraden en de vakbonden voortaan in alle ondernemingen zullen samen werken en door een gemeen schappelijke overeenkomst de loonregelingen zullen vaststellen. De Indonesisohe minister van Buitenlandse Zaken, Ruslan Ab- dulgani, is dinsdag voor de zesde maal na zijn terugkeer uit New York door de procureur-generaal verhoord in verband met beweer de corruptie. Politieke kringen hebben dins dag verklaard, dat de regerings partijen, welker leiders in het af gelopen weekeinde besprekingen hebben gevoerd over de verwij dering tussen de coalitiepartijen en de algemene ontevredenheid over het huidige kabinet, het ver vangen van vier ministers zou den overwegen, n.l. van minis ters Abdulgani van de nationa listische PNI, mr Mohammed Roem, de eerste vice-premier van de gematigde Masjumi, Burha- nuddin, minister van Economi sche Zaken, van de orthodoxe Nahdatul Ulama, en Dahlan Ibrahim van de IPKI (legerpar- tij), minister van Staat voor ve- teranenaangelegenheden. Premier Nehroe van India is zondag in Washington aangeko men voor besprekingen van vier dagen met president Eisenhower. Hij werd met militaire eer ont vangen toen hij uit het vliegtuig van president Eisenhower stapte, waarmee hij het laatste deel van zijn reis, van Engeland naar Ame rika, had afgelegd. Nehroe werd namens Eisenho wer begroet door vice-president Nixon de Indiase premier ver klaarde, dat de Ver. Staten en In dia, hoewel zij ver uiteen liggen, veel gemeen hebben. Zijn bezoek kwam op een belangrijk en mis schien zelfs kritiek ogenblik in de geschiedenis. Ook Nixon noemde Nehroes be zoek een „beslissend ogenblik" in de geschiedenis. India is "de groot ste democratie in de wereld, de Ver. Staten op een na de grootste. Wij zijn het wel niet altijd met eikaars politiek eens, doch wij streven beide naar een wereld waarin de mens vrij kan zijn, zo zei hij. Nixon was ervan over tuigd, dat Nehroes besprekingen in Washington niet slechts zullen bijdragen tot een beter begrip tussen India'' en de Ver. Staten, Ambtenaren van de Oostenrijk se vluchtelingendienst hebben dinsdag meegedeeld, dat in de nacht van maandag op dinsdag 1.100 vluchtelingen uit Hongarije Oostenrijk zijn binnengekomen. VEEMARKT ROTTERDAM. 18 december. Op de veemarkt te Rotterdam werden dinsdag aangevoerd 3603 stuks vee, zijnde: 700 vette koeien en ossen, 733 gebruiksvee, 120 vette kalveren, 327 graskalveren, 909 nuchtere kalveren, 137 var kens, 146 biggen, 158 paarden, 6 veulens, 341 schapen of lamme ren en 26 bokken of geiten. De prijzen waren als volgt: Vette koeien ƒ2,803,20; vet te kalveren 2,603,20 en slachtpaarden 2,102,40. Al les per kg. Graskalveren 275450big gen 4057nuchtere kalveren ƒ45—ƒ65; schapen ƒ100ƒ140; lammeren 95135kalf- en melkkoein ƒ725ƒ1100; vare koeien 600800; vaarzen 475 775 en pinken 340540. Alles per stuk. Overzicht: Vette koeien: aanvoer ruimer, handel kalm en niet hoger in prijs; vette kalveren: aanvoer even groter; handel redelijk, prijs houdende prijzen; graskalveren: aanvoer ruim, handel flauw en stabiele prijzen; nuchtere kalve ren: aanvoer even meer) handel vlot en prijzen ruim prijshou dend; biggen: aanvoer korter, handel traag, prijzen onveran derd; vaarzen en pinken: aanvoer gewoon, handel stil en prijzen als vorige week; slachtpaarden: aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijzen ruim prijshoudend; scha pen en lammeren: aanvoer gro ter, handel redelijk en prijzen goed prijshoudend; kalf- en melk koeien: aanvoer redelijk, handel stil en constante prijzen; vare koeien: aanvoer matig, handel slepend en onveranderde prijzen. James Reston, de hoofdcorres pondent van de „New York Ti mes" in Washington, heeft dins dag in zijn krant gezegd, dat het gevaar dat de opstand in Honga rije tot een grote oorlog uitge- groeit „duidelijk" is en „erkend" wordt door de regering-Eisenho- wer. Volgens hem kan de opstand in Hongarije overslaan op Oost- Duitsland en Polen, waarna de Sow jet-troepen zullen ingrijpen Dit zou dan kunneni leiden tot een 'aanval op West-Berlijn en tot de tussenkomst van West- Duitsland en zodoende tot een grote oorlog". Hij voegde hieraan toe, dat van de andere kartt gezien „het ver zet in de Oosteuropese satelliet- landen een geheel nieuwe strate gische toestand in Europa heeft geschapen) en dat dit gezichts punt de regering in Washington dwingt nieuwe politieke ideeën te ontwikkelen". „Men is het er in Washington over het algemeen over eens, al dus Reston, dat er in Oost-Euro pa een nieuwe toestand is ont staan en wel een vol dreiging en hoop, en dat hierover heel wat meer vernamen zal worden in de komende weken en maanden." doch tevens tot oprecht gebaseer de vrede in de wereld. Geëscorteerd door motorpolitie reden premier Nehroe, die verge zeld was van zijn dochter, en vice- president Nixon en diens echtge note, naar het Witte Huis, waar president Eisenhower en zijn vrouw de Indiase gasten hartelijk begroetten. Eisenhower verklaar, de, dat hij lange tijd- naar het be zoek heeft verlangd. Nehroe be dankte hem voor de uitnodiging en de ontvangst. Het speet hem slechts, dat zijn bezoek slechts enige dagen kon duren. De laatste maal dat Nehroe de Ver. Staten bezocht was in 1949. Waarnemers geloven, dat Eisen hower en Nehroe in het Witte Huis en op Eisenhowers boerde rij in Gettysburg voornamelijk de kwesties van het Midden-Oosten, communistisch China en Oost- Europa zullen bespreken, doch zij verwachten geen opzienbarende besluiten of overeenkomsten. Het Amerikaanse blad „The New York Times" schrijft dins dag naar aanleiding van de be sprekingen tussen de Ameri kaanse president, Eisenhower, en de Indische minister-president 'Nehroe, dat de conferentie in India als een groot succes zal worden beschouwd, indien de Verenigde Staten de verzekering geven, dat zij' niet voornemens zijn zich bij het pact van Bagdad laan te sluiten. De „Washington Post" dringt er bij Nehroe op aan zijn invloed te gebruiken om een einde te ma ken aan de Egyptische tegenwer king biji 'het opruimen van de ob stakels in het Suezkanaal. Verder schrijft dit blad, dat de Amerikaanse afkeuring van de Brits-Franse expeditie in Egypte niet een schild mag worden, waarachter president Nasser van Egypte spot met de belangen van de vrije wereld. Op een vraag, of de berichten in de Westduitse pers, dat bonds kanselier in het begin van het volgend jaar naar de Ver. Staten zal gaan, juist zijn, heeft een of ficiële woordvoerder van de Westduitse regering maandag in Bonn geantwoord, dat Adenauer op het ogenblik niet voornemens is de Ver. Staten te bezoeken. In politieke kringen te Bonn is men echter wel van mening, dat Adenauer zo spoedig mogelijk contact wil opnemen met de Amerikaanse regering. Men gelooft in deze kringen, dat hij hiermede zal wachten tot dat de Britse eni Franse rege ringsleiders in Washington zijn geweest. In Athene is maandag verno men, dat de Griekse premier Ka- ramanlis de Griekse gedelegeerde bij de Ver. Naties zondagavond opdracht heeft gegeven de poli tieke commissie van de Ver. Na ties met nadruk te verzoeken de kwestie-Cyprus met voorrang te behandelen. Deze commissie komt op 3 januari bijeen. Diplomatieke kringen in Athene beschouwen deze stap van de Griekse premier als een nieuw bewijs van de verwerping door Griekenland van het plan-Rad- cliffe, dat de vorige week door de Britse minister van Koloniën, Lennox Boyd, aan de Griekse re gering is overhandigd. AANTAL LUISTERAARS EN KIJKERS IN NEDERLAND. Het aantal aangegeven radio ontvangtoestellen in Nederland bedroeg per 1 december 1956: 2.227.231 tegen 2.214.859 op 1 no vember 1956. Op 1 dec. '56 waren er 542.084 aangeslotenen op het draadomroepnet tegen 539.246 op 1 nov. '56. Het aantal geregi streerde televisie-ontvangers steeg van 86.466 op 1 nov. '56 tot 92.867 op 1 nov. '56. OVERTREDERS VAN ZONDAGS RIJVERBOD VEROORDEELD. „De Nederlanders zijn discipli nair opgetreden en over het alge meen doen zich weinig overtre dingen voor van het zondagsrij verbod", aldus de officier van justitie bij de Haarlemse recht bank, mr. J. Wiarda, tijdens de behandeling voor de economische politierechter van twee zaken te gen overtreders van het verbod uit het arrondissement Haarlem. De landbouwer T. C. B. uit Ab- benes (gemeente Haarlemmer meer) reed op 25 november per auto van de kerk naar een zieke, zonder in het bezit te zijn van een vergunning. Hij had er wel een aangevraagd, maar die nog niet vóór 25 november ontvan gen. Hij liet de economische po litierechter de vergunning zien. Het vonnis luidde een geldboete van 50,- subs. 10 dagen hechte nis. Tot een geldboete van 100,- subs. 25 dagen hechtenis werd de voerman C. M. uit Assendelft veroordeeld. Hij werkte 's nachts op een bedrijf in Velsen-Noord en zijn patroon had vergunning aangevraagd. Op zaterdag 24 no vember was hij per motor naar zijn werk gereden in het ver trouwen, dat de vergunning op kantoor lag. Dit bleek niet het geval, maar toch begon hij op zondagmorgen om zes uur aan de tocht van 15 km naar zijn huis. In Beverwijk werd hij aangehou den. Inmiddels heeft hij nog geen vergunning ontvangen, maar hij maakt gebruik van een brom fiets. De houding, die verdachte tegen de Beverwijkse politie had aangenomen, was voor de officier van justitie aanleiding een hoge boete te eisen, waarmee de poli- rechter zich verenigde. NEGEN JONGENS ZOUDEN IN VERSCHILLENDE STEDEN HEBBEN INGEBROKEN. Negen jongens van omstreeks twintig jaar hebben gisteren voor de rechtbank te Rotterdam te recht gestaan, omdat zij „een on telbaar aantal inbraken" gepleegd zouden hebben, zoals de officier van Justitie het uitdrukte. „Voor duizenden guldens hebben ze schade aangericht". Enkele van hen hadden 20 a 25 inbraken voor hun rekening ge nomen in Wassenaar, Delft, Voor burg en Rotterdam, één zelfs 38. De meesten van hen waren nooit eerder veroordeeld, sommigen alleen voor „joy-riding". „De een is nog erger dan de an der", aldus de of fier. Het is het soort jongens, dat dit doet uit verveling, zucht naar avontuur en lummelachtigheid. Eén had 'n scooter, een ander een bromfiets en een zeilboot. En van het één kwam het ander: op een nacht hebben ze zelfs een nachtwaker mishandeld". De officier vertelde nog, dat ze eens een microscoop van een stu dent hebben gestolen. Ze wisten eigenlijk niet wat ze daarmee moesten doen en hebben het kostbare voorwërp toen maar in het water gegooid. De eisen waren tegen de 21-ja- rige scheepstuiger J. M. S., zijn 20-jarige broer M. S. en de 21-ja- rige kantoorbediende R. N. ieder drie jaar gevangenisstraf met af trek. Tegen de 22-jarige B. W. van A. drie jaar jeugdgevangenis, tegen de 22-jarige matroos J. van G. en de 22-jarige los werkman Th. S. twee en een half jaar ge vangenisstraf, tegen de 22-jarige monteur D. de W. een jaar en 9 maanden met aftrek, tegen de 22- jarige matroos A. C. van der G. en de de 21-jarige classificeerder C. M. L. anderhalf jaar met af trek. De advocaten merkten op, dat de jongens niet gestolen hebben om de buit, maar om de zucht naar avontuur. Zij betoogden dat een lang verblijf in de gevange nis hen geen goed zou doen. De uitspraak is op 27 decem ber. OVERTREEDT „LOTISICO" DE LOTERIJ WET? De procureur-generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden heeft dinsdagmorgen nog geen conclusie genomen in de zaak tegen de 54-jarige directeur van de N. V. Eerste Nederlandsche Maatschappij tot verzekering van risico in loterijen (de „Lotisico van 1898") te Den Haag, de heer P. S. F. De zaak is aangehouden tot 15 januari a.s. dan zal de pro cureur-generaal concluderen. De kantonrechter te Den Haag had in juni 1955 de heer F. tot 11,subsidiair drie dagen hechtenis veroordeeld, omdat „Lo tisico" de loterijwet zou hebben overtreden. De N. V. zou in haar huidige vorm niet zijn zoals zij was vóórdat de loterijwet in 1905 tot stand kwam. In de appèlzitting van de recht bank te Den Haag werd de heer F. in maart 1956 ontslagen van rechtsvervolging. De officier van Justitie tekende tegen dit vonnis appèl in cassatie aan. Maandagavond is in Warschau een overeenkomst tussen Polen en de Sowjet-Unie over de status .van de Sowjettroepen in Polen getekend, aldus meldt radio- Warschau. Aan Poolse zijde tekenden de minister van Buitenlandse Za ken, Adam Rapaeki, en de minis ter van Defensie, generaal Ma rian Spychalski. De Russische on dertekenaars waren de minister van Buitenlandse Zaken, Sjepi- lof, en de minister van Defensie, maarschalk Zjoekof. Tot 'de aanwezigen behoorden leiders van de Poolse verenigde arbeiderspartij en leden van de Poolse regering, onder wie de secretaris-generaal van de arbei derspartij, Gomulka, en premier Cyrankiewicz. Vele Poolse gene raals waren ook aanwezig. door MABEL BARNES GRUNDY Vertaald door: E. GRIESE KETS DE VRIES 31) (Nadruk verboden.) „Ik zou u heel graag hebben aangenomen. U bent jong en vol geestdrift", zei dr. Brand-Dutton, „en ik heb graag jonge mensen om mij heen. Ik geloof, dat u juist iets voor mij zou geweest zijn." Ik dankte hem en stond op. Het had geen doel te bespreken, of ik al dan niet iets voor hem ge weest zou zijn, de oude man, die een boterham nodig had, maakte het onmogelijk. „Mag ik vragen u wilt me wel niet kwalijk nemen? maar bent u verplicht voor uw brood te werken?" Ik schudde mijn hoofd. „U hebt natuurlijk uw redenen en het is niet mijn zaak, er naar te vragen; maar het lijkt mij voor een jong en aantrekkelijk meisje jammer om in een grote stad als deze te moeten werken als als het niet noodzakelijk is." „Is het erger", riep ik, „dan in een gat te blijven zitten als een holbewoner en niets anders te doen, absoluut niets anders te doen dan bedden opmaken en puddingen maken?" Hij keek mij met geamuseerde ogen aan. „O, zit de zaak zo? Ik zou niet gedacht hebben, dat holbewoners puddingen maakten; maar dat staat buiten de kwestie. De kwes tie is, dat u werk verlangt als secretaresse en ik zal doen wat ik kan, om u te helpen." Hij ging aan zijn lessenaar zitten en haal de een paar kaartjes uit een lade. „Hebt u nog meer introducties van dr. Greenup?" ,Nog maar twee"», zei ik treu rig. „Eén voor dr. Owen West- cott en de andere voor sir Nigel Montmorency, en ik weet zeker, dat geen van hen mij zal aanne men." „Om eerlijk te zijn, geloof ik niet, dat sir Nigel dat doen zal. Hij zal met u praten over tuinie ren, hij is er .dol op en hij zal al les omtrent uw verzoek vergeten. Hij is een geweldig rozenkweker, weet u. Bovendien heeft het niet veel zin om bij ons, oude kerels te komen. Onze gewoonten zitten te diep geworteld. Van Westcott weet ik niet veel, behalve het feit, dat er over hem gesproken wordt als een aankomend zenuw specialist. Een latere generatie dan Montmorency en ik. U wilt speciaal bij een dokter komen?" Niet noodzakelijk. Maar ik kon geen aanbevelingen krijgen voor iemand anders. Ik probeerde het bij onze dominee thuis, maar hij zei, dat ik niet geschikt zou zijn voor kerkelijke hoogwaardig heidsbekleders. Mijn vader kende vroeger verschillende weten schappelijke mensen in Londen, maar hij heeft alle contact met hen verloren. Hij is zoöloog en een kluizenaar en hij fokt kui kens, dus had ik niets aan hem. En ik geloof, dat ik nogal van dokters houd. Ze zullen niet zo zenuwachtig zijn als letterkundi gen. Ze hebben me in Bedford Park, waar ik logeer, verteld, dat ik dichters moet mijden als de duivel." Dr. Brand-Dutton glimlachte, krabbelde iets op twee kaartjes en gaf ze mij. „Deze mevrouw Davy-Henderson, is een beroem de vrouwelijke arts, heel ver standig en heel erg philantro- pisch. Zij kan u misschien hel pen. De andere, dr. Graves, is een specialist in Park Street. Ik hoop, dat u succes zult hebben." Ik bedankte hem hartelijk. Voelde neiging hem te vertellen van mijn vorige sollicitaties, maar hield het in uit vrees, dat die dokter een vriend kon zijn. Druk te hem de hand en zocht uiter mate opgewekt het Popular Café op, om me voor de lunch bij Ju- anita te voegen. Mijnheer Lasenby, of Tony, zo als ik al spoedig verzocht werd hem te noemen, vergezelde haar. Hij was onberispelijk gekleed, vrolijk en vriendelijk. Hij had juist van een straatventer een puzzle gekocht en verheugde zich bij voorbaat op het plezierige vooruitzicht, een wolf, een vos en een gans naar een veilige plek te brengen, vóór één van hen de ander kon opeten. Hij maakte be zwaar tegen het Popular Café, het was te vol en rumoerig en leidde ons naar de eetzaal van het „Criterion". Als ik geen ken nis maakte met een biefstuk a la Criterion met aardappelpurée, had ik niet geleefd. Hij en Juani- ta stelden buitengewoon veel be lang in mijn ervaringen van die ochtend en lachten om de nare kleine dokter, die mij zo snel naar buiten had gewerkt. „En dr. Brand-Dutton?" vroeg Juanita. „Was net als een biljet van Cook, behulpzaam en praktisch." Ik haalde met trots de twee kaartjes te voorschijn. „Ik zou er door iedereen uit getrapt zijn", zei Tony somber. „Natuurlijk is het die grijze jurk en die leuke hoed." Ik vroeg wat mijn kleren te maken hadden met mijn ont vangst. Dat ik verwachtte, alleen op mijn bekwaamheden te wor den aangenomen en om geen en kele andere reden. En ik dacht er over na, wat een grote gelijk vormigheid er bestond in de op vattingen van de mensen. (Wordt vervolgd.) BANKETBAKKER AANGE HOUDEN WEGENS VERDUISTERING. De Haarlemse politie heeft de 46-jarige banketbakker B. H. aangehouden, die ervan verdacht wordt zich in de afgelopen maan den schuldgi te hebben gemaakt aan oplichting, bankbreuk en ver duistering tot een bedrag van en kele tienduizenden guldens. Hij zal voor de officier van justitie worden geleid. PLOTSELING OVERSTEKENDE VOETGANGER AANGEREDEN. Een plotseling de Bezuidenhout- seweg te 's-Gravenhage overste kende voetganger, de 68-jarige J. J. K., is door een personenauto, bestuurd door de 56-jarige F. J. B. maandagavond aangereden en zo ernstig gewond, dat hij tijdens het vervoer naar het ziekenhuis Zuidwal aan de gevolgen van de aanrijding is overleden. 100 JARIGE INWONER VAN HAARLEM OVERLEDEN. De heer Barend J. Luman uit Haarlem, die op 14 juli 100 jaar werd is overleden. Hij is wald- hoornist bij de Nederlandse ope ra geweest. De Spaarnestad heeft nu nog twee inwoners, die meer dan een eeuw oud zijn, een dame van 102 en een heer van 101 jaar.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 5