Uit de Provincie Het land der witte mannen Eric de Noorman i w -ón de maand/ ^8) d&e dzg SAN O STOL KERKNIEUWS KERKDIENSTEN Shag die wéór ligt! Ouderavond Petrus Hondius Lyceum. TERNEUZEN. GOES HENGSTDIJK. BRESKEN S. CADZAND. OVERSLAG. SLUIS. VLISSINGEN. Mr Drs A. Knook over beroepskeuze VOGELWAARDE. IJZENDIJKE ZUIDZANDE m.y ZEEUWSE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW BIJEEN. ..Wanneer aan de redelijke ver langens van de landbouw thans niet voldaan kan worden en de oonjuhctuur zich niet snel ten gunste wijzigt, moet men reke ning houden met een zodanig slechte rentabiliteit in deze be drijfstak, dat er een algemene terugslag zal ontstaan, met on herstelbare gevolgen vooi de levenskracht van ons platteland, aldus de openingsrede van de voorzitter der Z. L. M., ir. M. A. Geuze, welke rede, wegens ziekte van de heer Geuze, door de secre taris der Z. L. M., mr. J. F. G. Schlingemann, in de maandag te Middelburg gehouden algemene vergadering der Z. L. M. werd voorgelezen. Ir Geuze verklaarde, dat hetin n tijd van hoogconjunctuur voor de landbouw vrijwel niet doenlijk is de industrie bij te houden. Er is zijn inziens geen ongeschikter moment te denken geweest om een op zich zelf verdedigbare loondifferentiatie in te voeren. Men eet nu eenmaal niet meer aardappelen en brood omdat men meer verdient. Wij zullen veel meer onze aandacht moeten rich ten op stimulering van de be hoefte aan de eigen produkten, met de verschuivingen die zich daarbij in de keuze voordoen, dan op de produktieverhoging, aldus de rede van de heer Geuze. In deze vergadering werd een forum gehouden, waaraan onder meer deelnam de heer H. D. Lou- wes, voorzitter van het Land bouwschap. Hij zei o.a., dat wat het Landbouwschap enige tijd ge leden heeft gevraagd, geheel ligt in de lijn van hetgeen minister Mansholt in zijn befaamde rede van 27 augustus j.l. in Kampen heeft gezegd over de herziening der uitgangspunten bij het land bouwbeleid, wat betreft de kost prijsberekeningen door het Land bouw Economisch Instituut. Wij moeten nu afwachten en vertrouwen, dat de minister voor zijn woorden zal staan. Zo niet, dan zal een ernstige vertrou wenscrisis ontstaan. De voorstel len van de georganiseerde land bouw zijn rechtvaardig en uitste kend gemotiveerd." Gezamenlijke actie „Verbond voor Veilig Verkeer" en „Ter zen Klimop." Gedurende de periode van 19 tot en met 29 december houdt het Verbond voor Veilig Verkeer voor Terneuzen en Omstreken, in sa- vcenwerking met de Vereniging xoor de Handeldrijvende Midden stand „Terneuzen Klimop," een gezamenlijke actie. In de étalage van de 27 deelnemende winkels heeft Veilig Verkeer" een kleine maquette geplaatst, waarop een verkeerssituatie is samengesteld, waarin een verkeersfout schuilt. In de betreffende deelnemende zaken zijn gratis formulieren ver krijgbaar, waarop de fouten kun nen worden aangegeven. Op twee punten in de stad, n.l. bij de heer G de Vriend, Axelsestraat 122, en. aan café ,,s Lands Welvaren Jonge doffers: 1. A. de Neef. Jonge duivinnen: 1. A. Vasseur. Jonge duivinnen: 1- A. de Neef. Oude doffers: 1. A. Fremouw. Jonge doffers: 1- J. Vasseur de Ldjzer. Late duivinnen: 1. A. la Gasse. Late doffers: 1. P. Goossen. Locomotief ontspoord. Dinsdagochtend om 5.50 uur heeft een werktrein tussen Goes en Biezelinge twee goederenwa gens en een stootjuk geramd en vervolgens het ontsporen veroor zaakt van een diesel-elektrische locomotief en één rijtuig. Eén van de sporen tussen Goes en Biëzelinge is daardoor ontzet geweest. Er werd op dit baanvak over verkeerd spoor gereden. Geslaagd. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het examen dierenarts de heer Th. van Es- broeek, alhier. in aan de Noordstraat, kunnen deze formulieren tot en met 29 decem ber tot des avonds 8 uur ir» een bus worden gedeponeerd. Veilig Verkeer" en „Terneuzen Klimop" hebben voor de goede oplossingen een aantal aantrek kelijke prijzen beschikbaar ge steld. Duiven ten toonstelling lil café Centraal te Breskens, hield de duivenvereniging „Nog Sneller", een 2 daagse tentoon- stelling. Na keuring waren de prijzen tjongedoffers1 en 2 P. Bui- ze- 3. E. Pieters4 en 5. J. Carets. Jarige driivinnen: 1. A. Bonde- wel- 2 L. Verstraete; 3. H. uos- Serling; 4. A. Poppe; 5. A. de Hulster. Jonge doffers: 1. P- B,ulzfV en 5. A. de Jonge; 3 en 4. J. de lö1jger' - 1 r Plevte- Jonge duivinnen; 1. G. Bieyie, 2. A. de Meester; 3. W. Klaaysen, 4 E. Pieters; 5. J- Klaasen. Oude doffers: 1. A. Boekhout; 2. Th. Smit; 3. J. Carets; 4. E. Rijckaert; 5. J. de Liiz?,r- Oude duivinnen: 1 E. Bieteis, 2. J. v. d. Broecke; 3, 4 en 5. J. Algemeen kampioen doffers A. Boekhout. Algemeen kampioen duivinnen G. Pleyte. Kanarie-tentoonstelling Tn het café „De Haven" van de heer J. v. d. Broecke, hield de vogelvereniging „De Vinx mn eerste tentoonstelling. Na keuring waren de prijzen Eigen kweek: 1- M. Quaars; 2 ea 1 Bh. Keymel; 3. M v. d. Broecke; 5. J. v. d. Wege (Nieuw kopen klasse: 1 en 5. M. Quaars; 2. Schut de Kraker; 3. M. v. d. Broecke; 4. J. Snoep (Groede). Bonte klasse: 1 en 2. J. v. a. Wege (Nievwvliet)3. Iz. Wisse 4. <D. Quaars. Duiv enten toonstelling. De postduivenhoudersvereni- eing ,;De Getrouwe Duif" uit -Cadzand had een tentoonstelling van duiven waarvoor 219 duiven waren ingezonden. Oe uitslag luidt: Oude duivinnen: 1. J- Vasseur- te Lijzer. Kolen aangeslagen. Zaterdagavond merkte de doua ne alhier dat er iets niet klopte in verband met het vervoer van kolen. Een kolenhandelaar, die zich met een wagen kolen naar de Berdelé-gebuurte begaf, werd door de douane achtervolgd en nagegaan wat er ging gebeuren. De kolen werden echter op Ne derlands grondgebied gelost, doch na vertrek van de kolenhande laar werden deze door een Belgi sche vrouw afgehaald om over de grens gebracht te worden. Zover kwam het echter niet, daar de douane de kolen in beslag namen vóór de vrouw de grens bereikt had. Proces-verbaal werd opge maakt. Feestavond De directie van de rijwielfa- ibriek Flandria uit Sluis bood aan het personeel van deze fa briek een feestavond aan in café „Lomminsvliet". Er waren vele attracties w.o. een gratis verlo ting voor het personeel van vele aantrekkelijke prijzen. Uitvoering. De rederijkerskamer „De Oranjebloem" gaf weder een uit voering voor de bewoners van de stichting „Rozenoord". Ook nu viel deze uitvoering in de recrea tiezaal zeer in de smaak en de directeur, de heer J. P. J. Wage, betuigde zijn dank evenals de heer A. Brakman zulks deed na mens de bewoners. De dochtertjes Emmy en Ger- da Wage boden de dames van „De Oranjebloem" bloemen aan. Verkeerscursus Deze week startte op het ge meentehuis de verkeerscursus, georganiseerd door de plaatselij ke commissie voor veilig verkeer. De leiding berust bij opperwacht- meester G. Ultee en wachtmees ter Ch. Beuzenberg leiden van de post Sluis van de rijkspolitie. Er zijn 29 deelnemers. Vergadering Rozenoord. Op Rozenoord te Sluis vond een vergadering plaats van de stichting Rozenoord. Hier kwam o.m. ter sprake de eventuele mo dernisering van het oude gedeel te van het gebouwencomplex. Dit zal aangepast moeten wor den aan de moderne eisen van de bejaardenzorg. Een onder zoek zal ingesteld worden naar de hieraan verbonden kosten en aan de hand hiervan zal realise ring van dit plan pas aan de orde. De heer C. Brakman, secr.- penn. van de stichting, bracht de gebruikelijke verslagen uit. In veifcand met de voortdurend stij gende kosten voor levensonder houd is een verhoging van de pensionprijzsn noodzakelijk ge worden. Oude duiviiuien: 1. A. Tas; 2. G. van Morrelgem. Biljartwedstrijd. De kleinbiljartcluto „De Golf" uit Sluis speelde aldaar een wed strijd voor de competitie van de W. Z.-Vlaamse golfbüjarters te gen de club uit IJzendijke. De Sluizenaars wonnen de wedstrijd met 64. Koninklijke onderscheidingen aan personeel van „De Schel de." In het Scheldekwartier te Vlis singen is door de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" weer de traditionele massale huldiging van zijn jubilarissen gehouden. Het waren ditmaal 90 personen, die in het jaar 1956 een bijzon dere dag te gedenken, hadden. Bij de huldiging waren o.m. aanwezig de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, de voor zitter van het departement Zee- land der maatschappij voor nij- j verheid en handel, ir. M. de Vink, en de volledige directie van „De Schelde". In zijn toespraak vertelde de president-directeur, de 'heer J. W. Hupikes, dat sedert de oprichting van de maatschappij reeds 2827 personeelsleden 'hebben gejubi leerd. Onder de 90 jubilarissen met 50- 40- of 25-jarige dienst van dit jaar zijn twee gepensioneerden, die 25 jaar pensioentrekker zijn. De heer Hupkes onderwierp de resultaten van het jaar 1956 aan een beschouwing en constateerde dat de conjunctuur zich op een hoog niveau heeft kunnen hand haven en de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" heeft kunnen profiteren van de gun stige gang van zaken. De order portefeuille, zeide hij omvat thans 22 koopvaardij sch6p6n nret een totaal draagvermogen van 359.100dwt. Ook de machinefa briek is voor eem aantal jaren goed van werk voorzien. De tand- wielfabriek heeft een orderpor tefeuille van 21 grote tandwiel overbrengingen. Spreker reikte vervolgens een voor een de jubilarisseni een gra- mm De nieuwe BM shag van VAN NELLE ligt vooraan. In smaak, in geur, in kwaliteit De pure (langeVirginia tabak rolt gemakkelijk. U zult genieten van deze nieuwe VAN NELLE shag voor een ae juunanoocn o- tLficatie en een hennnermgsbord uit De heer Hupkes wenste ieder persoonlijk geluk. Daarna werd nog het woord gevoerd door ir M. de Vink, die in het bijzondtr ir G. A. Kemper, cretaris van het departement Zeeland van de maatschappij voor nijverheid en handel geluk wenste en hem de zilveren leg: penning van deze maatschappij aanbood. Daarna reikte de bur gemeester van Vlissingen de bij koninklijk besluit toegekende gouden zilveren en bronzen ei c- medailles uit aan enige jubila rissen. Benoeming bij waterschap. Bij koninklijk besluit is be noemd tot gezworene van het waterschap „De Vereenigde pol ders van Ossenisse" de heer B. de Bruijcker te Vogelwaarde. Timmerwerk: C. Marteijn Zn IJzendijke ƒ11.600; C. van Zeêle, Sluis ƒ11.909; P. Cornells, Biervliet ƒ11.978; R. de Pauw, IJzendijke ƒ12.425; Gebr. Maas, Breskens 13.900. Muts-el en tiinmerwerkr>. Cristiaensen, Oostburg 39.000; j. v. Poucke, IJzendijkes 40.797, Soulimans Cornells 40.2 (8. IJzer, lood en zinkwerk; J. v. d Sande, Biervliet ƒ2194 Sanitair; H. van Seijen, IJzen dijke 1699; Schippers en Nauta, 00ElektricUeh Schippers en Nauta, Oostburg ^1^0, AJ de Lozanne, IJzendijke 1525, J. Sande, Biervliet 1590 Schilderwerk: Paul Cornells, IJzendijke ƒ3498; I. Catseman, Oostburg 4232. De begroting was 44.Z4U. Hoktentoonstelling „Recht voor Allen". Ds postduivenhoudersvereni- ging „Recht voor Allen" uit Sluis had een hoktentoonstelling met het volgende verloop; Jaarling doffers1 en 2. A. TaS Jaarling duivinnen: 1. A. Tas. Jonge doffers: 1. G. van Mor relgem; 2. A. Tas. Jonge duivinnen: 1 en z. a. rras Oude doffers: 1. A. Tas; 2. G. van Morrelgem Voordrachtavond. Door de K.V.C.O. en K.A. in het jeugdgebouw een voordracht avond gegeven. Hiervoor was uitgenodigd mevr. M. Brouwers- Claus, die de aanwezigen liet ge nieten van haar uniek voor drachtstalent. Het programma bestond uit een tiental werken van bekende dichters. Het openingswoord werd ge- sproken door do voorzitter der K.V.C.O., de heer A. van Poucke, terwijl na afloop door mevr. Vennix een dankwoord namens de K.A. werd gesproken. Aanbesteding. Door het architectenbureau L. A J van Dongen te Sluis werd aanbesteed het houwen van een woonhuis met kantoor en gaiage voor notaris G. L. de Kok te IJzendijke. Ingeschreven werd als volgt: Massa: I. Vermeulen, Water landkerkje 46.965. MetselwerkArm IJzendijke, ƒ22.271; Iz. len, Waterlandkerkje C. Soulimans, Hoofdpl Claeijs, Ver.meu- 26.247 28.300. Middenstands-voorlichtings- avond. Op initiatief van het gemeente bestuur van Zuidzande zal heden avond in hotel „De roode leeuw alhier 'n voorlichtingsavond wor den gehouden, waar de heet C. Meiier, districts-commissans van de Stichting „Zeeuws-Vlaams Borgstellingsfonds" een inleiding zal houden over datgene wat deze stichting voor de midden standers kan doen, terwijl de heer Korstanje, rijksmiddenstandscon- sulent voor Zeeland, zal spreken over de middenstandsvoorlich- tingsdienst Win terconcert. In de zaal van hotel „De roode leeuw" te Zuidzande werd door de koninklijke muziekvereniging „Veronica", in samenwerking met het dameskoor „Juliana het eerste winterqoncert van dit sei zoen gegeven. Na een kort openingswoord van de voorzitter van „Veronica de heer A. Luteljn, die een speciaal woord van welkom richtte tot de burgemeester en zijn echtgenote, volgde het concert van deze vei- eniging. Hierna was het de beurt aan het dameskoor, dat achtereenvol gens rp voortreffelijke wijze een welgekozen programma ten ge hore bracht. Na de pauze, waarin de gebrui kelijke verloting werd gehouden, werd door leden van het dames koor met diverse zangnummers en enkele vrolijke sketches, de avond gevuld. Burgemeester H. P. Everwijn, die dit gedeelte van de avond sloot,-wees op de grote waarde van deze avonden voor een klei ne gemeenschap als Zuidzande en sprak er zijn voldoening over uit dat „Veronica", ondanks de moei lijkheden met betrekking tot het aantrekken van een dirigent, toen tot een prestatie, als deze avond kon worden gehoord, weet te komen. De burgemeester bracht dank aan de waarnemend dirigent, de heer Luteijn, en zeide te hopen dat thans spoedig een definitieve oplossing zal kunnen worden ge vonden. Met een gezellig en druk be zocht bal werd de avond besloten. EERSTE GROTE WERK DELTAPLAN AANBESTEED. Gisteren is het eerste grote werk van het Deltaplan door_de Rijkswaterstaat aanbesteed, riei is het maken van een bouwput met haven, ongeveer 5 kilometer benedenstrooms van de werkna- ven te Hellevoetsluis voor de al- sluiting van het Haringvliet, De combinatie N.V. R. Boltje en Zonen te Zwolle, N. V. Ooster- wijk te Rotterdam, N.V Reefs aannemers- en handelsmaatschap pij te Oldenzaal en de N. V. P. L Zanen was de laagste inschrijf ster met een bedrag van 17.674.000,De combinatie N. V. baggermaa^schappij Bos en Kalis te Sliedrecht en N. V. C. J van der Hoeven te Den Haag schreef in voor 22.425.000, en was daarmee de hoogste. Op uitnodiging van het bestuur der Oudervereniging hield gister avond mr drs A. L. C. Knook uit Den Haag in het gecombineerde teken- en muzieklokaal van het Petrus Hondius Lyceum te Ter neuzen voor de ouders der leer lingen'een causerie over beroeps- keuze. De voorzitter der Oudervereni ging, de heer K. J. Hoving, heet te rector, docenten en ouders van leerlingen van harte welkom, in het bijzonder de spreker van deze avond, de heer Knook. In de eerste plaats wees de heer Hoving op de betekenis van de Oudervereniging. De ouders heb ben door deze vereniging wel geen zeggenschap in het onderwijs, wat zij overigens geenszins wil len, maar wél hebben zij door deze vereniging op bijzondere wijze contact met rector en docenten over school en leerlingen, en dit noemde de heer Hoving van gro te waarde Spreker deelde mede, dat rec tor drs Jansen tijdens deze ver gadering nog een uiteenzetting zou geven over het invoeren van de 5-daagse werkweek en memo reerde het feit, dat nu ook de Middelbare Meisjesschool haar intrede heeft gedaan. De heer Knook begon met te constateren, dat er in Zeeuws- Vlaanderen geeen beroepskeuze adviseur is, hetgeen hij ten zeer ste betreurde daar de keuze van het beroep toch wel een zeer voorname factor is in het leven van een mens. Men blijkt over het het algemeen weinig doordrongen te zijn van de noodzaak van een dergelijk bureau en toch zou het van groot nut zijn, wanneer er m Zeeuws-Vlaanderen een dergelijke instantie gevestigd was. Mr Knook wees er speciaal op, dat men drie categorieën moet onderscheiden, n.l. beroepskeuze voorlichting,. beroepenvoorlich- ting en industrie-informatie. Het eerste houdt zich bezig met de beroepskeuze, waarbij uiter aard heel andere factoren een rol spelen dan bij de beroepenvoor- lichting, waarbij dus uitsluitend inlichtingen over een bepaald be roep worden gegeven. De industrie-informatie bepaalt zich tot het geven van inlichtin gen over de mogelijkheden, die een bepaalde tak van industrie biedt. Men moet niet vergeten, aldus spreker, dat men heden ten dage 4200 beroepen en 10.000 functies kent. Geen mens zal wil len beweren, dat hij deze allemaal precies zal kunnen omschrijven. Een goede voorlichting op dit ge bied is dus geen overbodige weel de. Daar de bevolking van Zeeuws- Vlaanderen vrij geïsoleerd leelt, weet zij van het bestaan van zeer veel beroepen weinig of niets al. Nadat de heer Knook had opge merkt, dat een mens 16 uur per dag bewust leeft, daarvan de helft beroepsmatig werkt en de ande re uren vrij is, is het dus van be lang dat men weet wélk beroep men'het best kan kiezen. Een on derzoek heeft bewezen, dat 41 fa het beroep van vader kiest, in 2b van de gevallen beslist de moe der de ouders tezamen beslissen slechts in 12 van de gevallen. Ook familie, kennissen en buur man spelen in de beroepskeuze een rol. n.l. met respectievelijk 10, 4% én 1 en ook de beroeps keuze-adviseur werd slechts in 1 der gevallen geraadpleegd. Op zeer scherpzinnige en vaak geestige wijze belichtte mr Knook zijn onderwerp, waarbij hij er op wees, dat ook de psychologie en de karakterstructuur een grote rol spelen. Uitvoerig behandelde spreker het onderwerp welk be lang primair is, en dit was, vol gens spreker, dat van het indivi du. Maar, zo ging mr Knook daar op verder, wij moeten in deze tijd van nivellering er wel om denken, dat het individu een plicht heeft tegenover de gemeenschap en dat hij dus de gaven, welke hij ten slotte ook maar heeft gekregen, zoveel mogelijk verplicht is te ontwikkelen om deze in dienst van de gemeenschap te stellen. Het is dus onjuist, dat iemand, die verstand genoeg heeft en in de gelegenheid is universitaire studies te doen, een gemakkelij kere manier kiest om geld te ver dienen. Soreker deelde tenslotte mede, dat' gedurende de 10 jaren, dat het beroepskeuze-bureau bestaat, ongeveer 200.000 adviezen zijn eegeven en dat dit aantal per jaar nu ongeveer 30.000 bedraagt. Voorzover kon worden beoordeeld lag de juistheid van de gegeven adviezen boven de 85 Een groot nadeel noemde spre ker, dat nog geen nazorg moge lijk is. Men weet over het alge meen nog te weinig van het re sultaat der verstrekte adviezen. Tot slot van zijn met zeer veel aandacht beluisterde inleiding be antwoordde mr Knook nog enke le vragen en gaf o.a. als zijn me ning te kennen, dat een psycho technisch onderzoek meerdere malen in het leven zou moeten plaats hebben. Na de pauze gaf de rector van het Petrus Hondius Lyceum drs A. J. Jansen een toelichting op de voorgenomen maatregel van de „5-daagse" werkweek. Spreker zeide, dat de voor- en nadelen zorgvuldig tegen elkaar waren afgewogen, maar dat hij tot dit besluit was gekomen hoofdzake lijk omdat ongeveer 50 der leer lingen buiten Terneuzen woont. Aan het eind van het schooljaar wil de rector een enquête onder de ouders en "de leerlingen hou den om het resultaat te weten. Wanneer in de praktijk zou blij ken, dat de bezwaren te groot zijn, dan zal weer tot de oude toe stand worden teruggekeerd. De Middelbare Meisjesschool is thans gestart, aldus rector Jan sen, met 2 klassen van 9 leerlin gen. Hij heeft reeds kunnen con stateren, dat de sfeer uitstekend is. Evenwel waarschuwde hij de ouders, dat zij niet moeten den ken, dat, wanneer een meisje b.v. niet voor de H. B. S. geschikt is, zij maar naar de M. M. S. moet gaan. Dit is beslist niet het geval, omdat een leerlinge van de M. M. S. zeker een goede aanleg voor talen moet hebben. Daarna bracht mej. J. van Puy- velde op de nieuwe kleine con certvleugel, welke nog maar pas in het bezit is van het Openbaar Lyceum, zes variaties van Beet hoven en „Letzter Frühling" van Edvard Grieg ten gehore. Het Petrus Hondius Lyceum kan trots zijn op het bezit van deze concert-vleugel. De secretaris van de Ouderver eniging, de heer Voorhans, bracht na vaststelling der notulen der voorgaande vergadering, het jaar verslag der vereniging uit. Bij de bestuursverkiezing traden af mevr. Denie, de heer De Haas (beiden niet herkiesbaar) en de heer Simons. Laatstgenoemde werd herkozen. In de vacature van de heer De Haas werd voor zien door de benoeming van de heer R. A. M. Vis, terwijl in de vacature van mevr. Denie later zal worden voorzien. Aan het einde der vergadering dankte de heer Hoving alle aan wezigen, in het bijzonder mr drs Knook, de rector en het corps do centen van het Petrus Hondius Lyceum, die tijdens de pauze de ouders in de gelegenheid hadden gesteld inlichtingen over hun kin deren te krijgen. De voorzitter wees er verder op, dat op 28 fe bruari a.s. weer een ouderavond zal worden gehouden, waarvoor als spreker is uitgenodigd de heer Junius Ingermann. Japan waakzaam tegenover het communisme De Japanse regering heeft maandag een program bekend gemaakt voor een nauwlettender toezicht op de activiteit van com munisten in het land. De organi saties voor handhaving van de staatsveiligheid krijgen hiervoor een ibedrag van 120 miljoen jen (1,2 miljoen gulden). Een woordvoerder van de re gering deelde mee, dat veel van hetgeen1 men op deze wijze te we ten komt, via de pers en de nadio ter kennis van het publiek zal worden geforae' t. 12. Doodstil zitten de Noorman en zijn man nen ineengehurkt tus sen de takken door te gluren. Dan zien ze, hoe een troep gebronsde krij gers komt aanlopen, recht op de plaats af, waar zezich bevinden. ,We zijn er bij," denkt Eric. „Ze zullen ons dadelijk ontdekken." Maar in dit benau wende ogenblik schiet hem plotseling een prachtidee te binnen. Zodra de voorste krij gers het bosje nade- ren grijpt hij de drakenkop steekt hem eensklaps door de stru|^®n naar voren en begint op ijselijke manier te krijsen en te schreeu wen. TWEE NIEUWE GERE'F. KERKEN IN MIDDELBURG. De kerkeraad der Geref. Kerk te Middelburg heeft een principe besluit genomen tot de bouw van twee nieuwe kerken. De plaats, waar zij zullen worden gebouwd, is nog niet precies bekend, maar gedacht wordt aan een kerk in het zuiden en een in het noorden van de stad, waar nieuwe wijken zijn ontstaan. Men zal zich tot het gemeentebestuur wenden met het verzoek terreinen aan te wij zen. Momenteel beschikt de Ge ref. Kerk over twee in eikaars onmiddellijke nabijheid gelegen kerkgebouwen in de binnenstad. Één daarvan dateert uit de tijd der Doleantie en werd toen ge bouwd als noodkerk. Binnen en kele jaren zal deze grondig moe ten worden hersteld hetgeen de kerkeraad niet verantwoord acht. De beide nieuwe kerken zullen in twee étappes worden gebouwd. Er zal een bouwfonds worden ge vormd voor de kerken en bijbe horende lokaliteiten. Tevens zal een commissie worden ingesteld, die zich met de inzameling der gelden zal belasten. 7iin makkers volgen ogenblikke- I vreselijke geluiden plotseling een Zijn maKKers vuige amkenkon uit het struik- lijk zijn voorbeeld, zodat er een hels tumult ontstaat van afgrijse lijke kreten. De gebronsde mannen die, bp de bloedrode drakenkop uit het struik gewas te voorschijn zien springen, bedenken zich niet lang en rennen er in paniek vandoor. Verscheidenen laten zelfs bogen vallen van de schrik. Eric springt op en zegt tot zijn makkers: „We moeten hier van daan en gauw ook, want er zijn hun er teveel en we kunnen hen toch niet allemaal zo op een afstand houden." OUD-GEREF. GEMEENTE. DONDERDAG 20 DECEMBER. Terneuzen: 7 uur Ds. A. de Reu ver. (Winterlezing.)

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 2