C. N. V. pleit voor christelijke bejaardenbond Binnenlands nieuws De binnenkomst van de Statendam Fa P. J. VAN DE SANDE Wat brengt de Radio? iSclaooluulpen Hilary op eigen wieken TWEEDE BLAD Dinsdag 18 december 1956 12e jaargang no. 3950 Het Christelijk Nationaal Vakverbond in Nederland heeft bij het convent der christelijke-sociale organisa ties (waarin de christelijke werkgeverscentralen samen werken met het C.N.V.) de vorming van een christelijke bejaardenbond aan de orde gesteld. ANNA KATHLY Een „parlement" in de gevangenis van Johannesburg Verbruik vlees en vleeswaren per hoofd bevolking in 1955 weer boven vooroorlogs niveau CYPRUS INDONESIË Speciale legereenheid voor bestrijding RMS-opstandelingen Voortgezette ontsparing DE ideale Amerikaanse steun voor Hongarije De aanleiding hiertoe bestaat in de aanvaarding door de verbondsraad van het C.N.V. van een advies der sociaal-peda gogische commissie van dit ver bond. In dit advies wordt de vraag of de christelijke vakbeweging een taak heeft ten aanzien van de sociaal-pedagogische zorg voor bejaarden voorshands ontken nend beantwoord. Er worden na melijk, aldus de commissie, van de kant van Kerken, overheid en particuliere instanties op dit punt zoveel initiatieven genomen, dat het verstandiger is, deze ini tiatieven te laten uitkristallise ren, om dan later te bezieni, wel ke lacunes er overblijven. In het advies wordt grote aan dacht besteed aan de noodzake lijkheid, dat de werkende mens een goede voorbereiding ont vangt voor zijn gepensioneerde leeftijd. Aan een zodanige voor bereiding wordt, aldus de com missie, praktisch weinig of geen aandacht besteed, en er is een veel gehoorde klacht dat men na het verlaten van de actieve dienst in het vacuum van het gepensio neerd-zijn valt. Juist door de ontwikkeling van de laatste decennia zijn vele ar beiders geestelijk „ontledigd", en zullen zij, indien er aan de voor bereiding tot 'het gepensioneerd zijn niets wordt gedaan, een trieste oude dag tegemoet gaan. Het advies van de sociaal-pedago- LIJK VERMISTE NEDERLANDSE INGENIEUR GEVONDEN. Te Marcinelle zijn in de Bois du Cazier op een verdieping van 1035 meter nog twee lijken ont dekt. Het betreft hier die van de Nederlandse ingenieur Jan Stroom en van de Eransman Mar- eeau Caillard. LAATSTE TRANSPORT HONGAARSE VLUCHTELINGEN GEARRIVEERD. Zonder enige vertraging is maandagmiddag 't laatste trans port Hongaarse vluchtelingen in Utrecht aangekomen. De groep bestaat uit 350 perso nen, onder wie 165 alleenstaande mannen, 30 alleenstaande vrou wen en 43 gezinnen. Ook onder deze groep bevinden zich tal van vluchtelingen, die in Nederland reeds familieleden hebben. BOERDERIJBRANDEN IN OKTOBER 1956. In de maand oktober 1956 zijn veertien boerderijbranden voor gekomen, waarbij de boerderij totaal werd vernield of zwaar beschadigd werd. Drie van deze branden kwamen voor in Fries- Mevrouw Anna Kethly, de vroe gere Hongaarse minister, die tij dens de opstand naar het Westen uitweek, heeft zondag een beroep op de Verenigde Naties gedaan in Hongarije te doen „wat zij in Suez hebben gedaan" en wel een internationaal politieleger zen den. Mevr. Kethly betoogde tegen over verslagevegrs in New York, dat de V. N. de Hongaarse dele gatie van Kadar's regering moe ten uitstoten, omdat die „klaar blijkelijk niemand anders dan het Kremlin zelf vertegenwoordigt". land, één in Drenthe, drie in Gelderland, twee in Noord-Hol land, één in Zuid-Holland en vier in Noord-Brabant. De directe schade door deze branden aangericht, wordt ge raamd op 823.000. Twee van deze branden kwa men voor door het spelen met vuur, één door hooibroei, twee door blikseminslag, één door defecte schoorsteen, één door vlam in pan, één door het vallen van kind met brandende lantaarn, één door elektrische lamp onder stro, één door brandstichting door zwakzinnige, één door star ten van gerepareerde tractor, ter wijl in drie gevallen de oorzaak onbekend bleef. Bij deze branden zijn 51 var kens, 2 kalveren en 5 stuks klein vee omgekomen. BESMETTELIJKE ZIEKTEN IN NEDERLAND. Gedurende de week van 2 tot en met 8 december zijn in Neder land 6 gevallen van paratyphus B, 131 gevallen van roodvonk, 9 gevallen van difterie, 10 gevallen van kinderverlamming met-, gevallen van kinderverlamming zonder verlammingsverschijnse len en 3 gevallen van kinderver lamming zonder nedelige gevol gen aangegeven. De opgaven van poliomyelitis met verlammingsverschijnselen werden gedaan in Slochteren (Gr.), Achtkaxspelen (Fr.), An lo, Emmen, Soest, Winkel (N.H.), Leidschéndam, Rotterdam, Hal steren en Kerkrade. In deze plaatsen werd telkens 1 geval aangegeven. Zonder verlammingsverschijn selen werd kinderverlamming ge constateerd te Kruiningen, Hil- varenbeek, Tilburg en Kerkrade, telkens 1. gisehe commissie van het C.N.V. spreekt uit, dat de ohristelijk- sociale beweging ten aanzien van de bedoelde voorbereiding een taak heeft. Voorts spreekt de commissie uit, dat het gezien de huidige organisatorische ontwikkeling van het bejaardenwerk, alsmede om een gevaarlijk vacuum te vul len noodzakelijk is zo spoedig mogelijk tot het oprichten van een Nederlandse Christelijke Be jaardenbond over te gaan. Deze bond zou voor allen moeten openstaan, die een zekerd leef tijd hebben bereikt. In geen ge val zou het een organisatie moe ten zijn alleen van degenen, die arbeider geweest zijn. Er moet naar gestreefd worden alle be jaarden bij -het werk van de be jaarden zelf te betrekken. Mede daarom zal, volgens de commissie, het oprichten van zulk een bond niet moeten geschieden door de christelijke vakbeweging, doch overleg ?al moeten plaats vinden in het Convent der ohris- telijk-sociale organisaties. De ge zamenlijke organisaties zouden door het ter beschikking stellen van aanloopsubsidies, gebouwen of lokalen, alsmede door het ter beschikking stellen van deskun digen en het animeren van oud- bestuurders om dit werk in plaatselijke vormen te beginnen een begin kunnen maken. Het C.N.V. en de aangesloten bonden behouden naar de in het rapport neergelegde opvatting een eigen taak ten aanzien van de sociaal-economische belangen behartiging van de gepensioneer de leden. Overeenkomstig de suggestie van het advies heeft de verbonds raad van het C.N.V. deze aange legenheid nu bij het convent der christelijk-sociale organisaties aanhangig gemaakt. gevangenis van Johannesburg De 126 niet-blanke gevangenen, die te Johannesburg in voorar rest worden gehouden op beschul diging van hoogverraad, hebben in de gevangenis een „parle ment" gevormd. Toen vorige week een motie werd verworpen, gaf de „rege ring" haar „speciale dienst" be vel de „oppositie' in hechtenis te nemen. Van „regeringszijde" had men tevergeefs gepleit voor een ver bod van alcoholische dranken voor alle rasen in Zuid-Afrika. In het door het economisch in stituut voor de middenstand sa mengestelde statistiek voor het slagersbedrijf over 1955 wordt o.m. medegedeeld, dat het ver bruik van vlees en vleeswaren per hoofd der bevolking in 1955 met 36,4 kg voor het eerst het vóóroorlogse niveau, gebaseerd op het verbruik in de periode 1933 t/m 1938 van 36 kg heeft overschreden. Deze cijfers zijn exclusief het verbruik door zelfverzorgers. In vergelijking met voor de oorlog is de zelfverzorging op het platte land geleidelijk aan van belang rijk minder betekenis geworden, waardoor een verschuiving is op getreden in het binnenlands ver-, bruik ten gunste van het aandeel dat door slagers en vleeswaren- fabrieken is verwerkt. Wat de uitkomste-n van het slagersbedrijf in 1955 betreft worden in de statistiek de gemid delde bedrijfsresultaten behan deld van 94 dezelfde slagerijen in 1954 en 1955. De gemiddelde om zet steeg van 97.050 in 1954 tot ƒ105.570 in 1955, de brutowinst van ƒ19.460 tot ƒ22.790; en de netto winst volgens de bereke ning van het instituut van 9.200 in 1954 tot 11.470 in 1955. Omtrent de uitkomsten van het slagersbedrijf in 1955 en het ge zinsinkomen uit het bedrijf aer eigenaar wordt medegedeeld, dat dit inkomen naarmate de bedrij ven groter zijn toeneemt en wel van gemiddeld 6.210 in bedrijven met een omzet van ƒ30.000 tot 65.000, tot 14.420 in bedrijven met een omzet van ƒ175.000 tot 270.000. Het Britse bestuur van Cyprus heeft maandag in het Grieks ge stelde pamfletten op het eiland doen verspreiden, waarin er de nadruk op wordt gelegd, dat de „Russische bedreiging het wezen lijke gevaar in het Midden-Oosten is" en dat „het meer dan ooit noodzakelijk is, dat Groot-Brit- tannië, Griekenland en Turkije in hun buitenlandse politiek één lijn trekken". In de pamfletten wordt onder meer verklaard: „De Sowjet-Rus- sische bedreiging van Europa en het Midden-Oosten is sinds de dagen van Stalin nog niet zo erti- stig geweest als thans. Het Russische imperialisme is weer onder weg en het bedreigt de vrede in Europa en het Mid den-Oosten. De kortzichtige „Eoka" slaat geen acht op de werkelijke internationale verhou dingen. Aan de Cyprioten is zelfbestuur en een grondwet beloofd. Een vreedzame regeling van het Cy prische vragstuk door het ver lenen van zelfbestuur aan de be volking zal samenwerking van Griekenland, Groot-Brittannië en Turkije in dit belangrijke gebied verzekeren. Dit is de politiek, die, met het oog op het wezenlijke gevaar, waar wij ons tegenover zien ge steld, gevoerd dient te worden", aldus dit door het Britse bestuur op Cyprus verspreide pamflet. Luitenant-kolonel Sumual, com mandant van het 7e militaire ter ritorium (Ambon) heeft maan dag medegedeeld, dat in Oost-In- donesië een speciale legereenheid zal worden ingesteld voor het li quideren van de resten van het leger van de republiek der Zuid- Molukken op Ceram. De leden van de beweging der Zuid-Molukken houden zich in het bergachtige binnenland van Ce- ram schuil, sinds de troepen van deze „republiek", die in mei 1950 in Ambon, de hoofdstad der Mo- lukken, werd geproclameerd, door het Indonesische leger werden verslagen. Overste Sumual deelde mede, dat deze speciale legerafdeling met de modernste wapens zal worden uitgerust. Er opereren volgens hem nog 2.000 RMS-volgelingen op Ceram. De laatste tijd hebben de opstan delingen getracht in contact te komen met de bevolking van Ne derlands Nieuw-Guinea, doch tot dusverre zijn deze pogingen mis lukt, aldus overste Sumual. De „Statendam" gesleept door vijf sleepboten, en omringd door nog ettelijke slepers, kwam gis termorgen te omstreeks 2.30 uur uur in het zicht van de sema- phoor te Hoek van Holland. Het schip bevond zich toen nog op een afstand van tien mijl be noorden de Nieuwe Waterweg. Vijf sleepboten van Wijsmuller uit IJmuiden sleepten het gevaar te. Aan stuurboord vóór de „Zee- Land", aan bakboord vóór in span de „Titan" en de „Cycloop", aan stuurboord achter de „Nestor" sleepboten „Maas" en „Blanken burg" van L. Smit en Co's inter nationale sleepdienst te Rotter dam om eventueel hulp te kun nen bieden in geval van nood. Te ongeveer vijf uur was de sleep voorgaats. De wind kwam uit het zuidwesten, kracht zes en op de toren van de Berghaven Hoek van Holland stond de zwarte bal op, het sein voor „harde windl verwacht". Gaandeweg nam de wind echter af en uit de geheel bedekte, grijze lucht viel af en De spaarbanken, aangesloten bij de Nederlandse Spaarbank- bond hebben in november aan de spaarders terugbetaald een be drag van 88.724.319. De inleg bedroeg 69.668.796, zodat er een ontsparing was van 19.055.523 (v. m. bedroeg deze ƒ4.368.702). Bij de niet-aangesloten algemene spaarbanken was er een positief spaarsaldo van 25.867. In okto ber was er bij deze banken een ontsparing geweest. Bij de bank- spaarbanken was er een negatief saldo van 1.574.408. O Gelijkmatige lnhttoevoer. Degeljjk zuigsysteem. Groot inktreservoir. üitschulfbaar voorstuk. Slanke elegante uitvoering. Prijs 6,- Herkenbaar aan het gouden ridderkruis. Alleenverkoop voor Terneuzen en omgeving bij: NOORDSTRAAT 55-57 TERNEUZEN toe wat regen. Het zicht wias goed. Om ongeveer zeven uur zette de sleep uiterst langzaam koers naar de ingang van de Waterweg. Het verkeer op de rivier was ge waarschuwd. Even voor de in gang begonnen de sleepboten reeds een gedeelte van hun tros sen in te halen om daarna het schip beter te kunnen hanteren op de rivier. Te 9.55 uur was de „Statendam" veilig en wel binnen de haven hoofden, waar drie havensleep boten van Wilton lagen te wach ten. „Cycloop" gooide los, ter wijl twee Wilton-sleepboten weer aan de voorzijde vastmaakten en één aan stuurboord achter, full speed stoomden de „Cycloop" en „Nestor" het zeegat weer luit, met bestemming IJmuiden, waar zeker al weer werk op hen lag te wachten. Met het tij tegen en begeleid door de „Rijkshavendienst V" gleed de „Statendam" de Bergha ven voorbij en weer hadden Ne derlandse sleepboten een goed stuk werk verricht. De „Satendam" weer terug naar de werf te Schiedam. Gistermiddag om tien voor half twee lag de „Statendam" weer veilig en wel gemeerd langs de kade aan de werf van Wilton- Feyenoord te Schiedam. Er zijn tijdens de proeftocht moeilijkheden' ondervonden met de tandwieloverbrenging, meer in het bijzonder het gedeelte, dat zich tussen de turbines en da as sen bevindt, verklaarden zo wel de heer C. J. A. van Daalen van de werf als de heer W. H. de Monchy, directeur van de Hol land Amerka Lijn. „Wat de oorzaak is, zullen wij nog moeten onderzoeken. We staan zelf voor een raadsel, maar hebben er geen idee van hoe lang de reparatie zal duren en of de officiële proefvaart op de vast gestelde datum gehouden kan worden." Het séhip had zich tijdens de vaart uitstekend gehouden en was deze storing niet voorgeko men, aldus de heer Monchy, dan zou het schip met blanco straf- punten naar binnen zijn gegaan. Er is geen sprake van dat de „Statendam" op drift zou zijn ge raakt. We hebben rustig liggen wachten tot de sleepboten kwa men. Dat wij zo laat in Schiedam terug zijn, zo werd verder ver klaard, vindt zijn oorzaak in het tij, waarop wij: wachten moesten om bij de gunstigste gelegenheid de pieren te Hoek van Holland te kunnen binnenvaren. Wat er precies gebeurd is? Niemand weet het fijne ervan. Men heeft overal, waar men bij kon komen, een onderzoek inge steld, maar geen enkele bescha diging kunnen ontdekken. Het zal nodig zijn eerst alles „open" te maken om te kunnen ontdek ken, wat er aan de hand is. Vol gens verklaring van deskundi gen zal het wel een paar dagen duren, alvorens men een juist beeld kan krijgen. Het ongerief werd zondagmor gen omstreeks half elf ontdekt, toen er onverwacht gebrom en gefluit werd gehoord. Het schip, met zijn turbines van 22.000 pk liep normaal volle kracht. Omdat het geluid bleef aanhou den, werd het niet verstandig ge acht de machines te blijven ge bruikten-, hoewel zo verzekerde men ons er ook geen overwe gend bezwaar tegen geweest zou zijn. Maar, zo voegde men er aan toe, reserves gebruikt men pas als het voor het schip nodig is. Men meende ertoe te moeten besluiten om met sleepboten naar huis terug te gaan, omdat men met een nieuw schip alle mogelij ke zekerheid en veiligheid wilde nemen. Er is nóch voor het schip nóch voor de 265 mensen aan boord enig gevaar geweest, al kon men het weer dan niet be paald prettig noemen. De beide turbines hebben geen enkel ge brek vertoond en ook de ketels niet, nóch de dynamo's. Men was net met de proeven klaar en had besloten de terugtocht te aan vaarden, toen het ongemak zich voordeed. Er was hier nog geen sprake van de eigenlijke technische proeftocht, die op 6 januari ge steld was. Mien had echter een z.g. „invaartodht" nodig, omdat 'het met deze krachtige installa tie niet mogelijk was langs de wal op volle kracht te draaien. Zondagmiddag om kwart voor twee is het contract met Wijs muller gesloten. Ook met L. Smit en Co was er contact opgenomen, maar deze had op dat ogenblik te weinig materiaal voorhanden. De sleepboot „Titan" wist 's morgens omstreeks zes uur half zeven al een tros over te brengen. Het was aardedonker en het moet een staaltje van Nederlandse zeemanschap ge weest zijn, hoe men wist vast te maken. Want het overbrengen van de tros moest geschieden bij windkracht 7 tot 8, met vrij veel ziee. De sleepboot „danste" ge weldig, maar moest toch trach ten heel dicht bij het zeekasteel te komen, waarbij: dan nog kwam het geweldige hoogteverschil. De „Titan" kwam op bepaalde momenten zelfs met de achterste ven onder water, maar wist het niettemin tenslotte te klaren. De sleepboot „Cycloop" was goede tweede. Tezamen met nog andere sleepboten is de „Staten dam", terwijl daarvan de machi nes langzaam meedraaiden, naar de Nieuwe Waterweg terugge keerd, na een invaartocht, waar bij men tot bij de Engelse kust was geweest; ter hoogte van Huil. WOENSDAG 19 DECEMBER HILVERSUM I: NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-ber.7.10 Gew. muz.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.15 Gram.; 8.30 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.25 Voor de vrouw; 9.30 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Lichte muz.; 10.10 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram. 11.10 Hoorspel; 12.10 Zigeuner kwintet; 12.30 Land- en tuinb. mëded.; 12.33 Gram.; 12.37 Twee de Adventsstonde13.00 Nieuws; 13.15 Met PIT op pad; 13.20 Lich- door MABEL BARNES GRUNDY Vertaald door: E. GRIESE KETS DE VRIES 30) (Nadruk verboden). Amerika zal vier miljoen dollar ter beschikking van Oostenrijk stellen ter verlichting van de last, die dat land te dragen heeft gekregen door de komst van vluchtelingen uit Hongarije. Amerika had al een miljoen dollar voor de vluchtelingen ge geven. „Mag ik dan vragenzijn gladde beroepsmanieren waren verdwenen en er zat nu een on aangename kleine tegenover me „waaraan heb ik de eer te dan ken van „Van dit bezoek", viel ik hem vlug in de rede. „Ik ik zal het u uitleggen. Ik moet u mijn ver ontschuldiging aanbieden, dat ik uw kostbare tijd in beslag neem, maar ik „U komt zeker iets vragen voor een liefdadig düel". „Zeker niet", zei ik veront waardigd. „Tenminste niet pre cies. Het is moeilijk uit te leg gen, taaar ik Dr. von Weisman werd mij1 moe en stond op. „Ik wil secretaresse worden", zei ik wild. „Ik steno grafeer honderd dertig lettergre pen per minuut, en ik kan goed machineschrijven Royal, Un derwood, Remington alles, wat u wilt; en ik kan boekhouden, als het niet te ingewikkeld is, en ik héb een goede hand van sohrij* ven, en mijn grammatica en stijl Dr. von Weisman drong mij naar de deur, maar ik liet me niet van mijn stuk brengen. „En dr Greenup dacht, dat u mis schien een medicus zou weten die een secretaresse nodig had, of u zelf „Ik! Een vrouw!" En het vol gend ogenblik stond ik buiten de deur en de voordeur en staarde in Upper Brook Street met niets- ziende ogen naar de zonneschijn. Eindelijk liep ik verder en mijn hart werd rustiger.- Toen ver dween de kleur van mijn wangen ik kon het voelen. En na onge veer tien minuten begon ik te lachen, en ik lachte zo hard, dat de mensen op de trottoirs miji uit de weg gingen en vreemde en verbaasde blikken op mij wier pen. Ik ging rechtstreeks naar dr. BrandDutton in Spanish) Place. Ik was niet van plan, mijn tnond te laten snoeren en afgesnauwd te worden en me uit het veld te laten slaan door de eerste de beste dokter. Mijn stem had een strijdlustige toon, toen ik vroeg of dr. Brand—Dutton thuis was. „Zeker, juffrouw. Deze kant, juffrouw", zei de onderdanige bediende, en hij liet mij, buigend in een wachtkamer, die enige prachtige meubels en bronzen beelden bevatte en een petieterig oud heertje in een overjas en een wollen jas. „Dr. BrandDutton is op het ogenblik bezet, juffrouw, maar als u even wachten wilt?" „Ik wil een jaar wachten", zei ik en de man maakte een schrik beweging en zei: „Zeker, juf frouw". Deze keer bekeek ik Punch niet ondersteboven en zorgvuldig las ik de advertenties in de Daily Telegraph en Morning Post. Niemand verlangde een privé-secretaresse en iedereen hunkerde naar dienstboden en hulp in de huishouding. „Lord Hoppington", zei de be diende, en de kleine, oude heer schuifelde de kamer uit. „Arlme oude man", peinsde ik; hoogstwaarschijnlijk een gerid derde graaf, met een enorme staf bedienden en voortdurende jicht. Ik zou niet met hem willen rui len". Eindelijk werd ik geroepen en ik voelde geen zenuwachtigheid, toen ik in de spreekkamer van dr. BrandDutton werd gelaten. Een wat oudere man met een prettig gezicht stond op, en mij de hand reikend, zei hij: „Goe den morgen, juffrouw Forrest; ik ben blij kennis te melken met een kennisje van de goede, oude Greenup. Kende hem: als jongen, en als man in de ziekenhuizen, en een betere kerel moet er nog gevonden worden". „Beslist", gaf ik toe. „En hij is nog niet zo aardig als hij al tijd was. Maar voor ik verder ga, dr. BrandDutton, moet ik u vertellen, dat dr. Greenup mij, niet als patiënt naar u heeft ge stuurd, maar om uw hulp te vra gen". „O!" zei 'beleefd. „Ga zitten. Ga zitten, juffrouw Forrest. Ik kan u tien minuten geven". Ik accepteerde dankbaar en be gon mijn geschiedenis te vertel len. Hij luisterde met aandacht, zelfs met belangstelling, naar het mij voorkwam en toen ik klaar was, zat hij een minuut of twee in gedachten en haalde zijn vin gers door zijn haar. Mijn hart sprong op. Misschien zoui hiji mij' zelf aannemen, of wist hij iemand, die een secreta resse nodig had. Ik keek de mooie kamer rond en naar het vriendelijke gezicht vóór mij, en ik dacht, hoe prettig het móest zijn om hier te wezen. Maar neen, dr. BrandDutton had geen secretaresse nodig, 'hij had al ja ren lang een secretaris en kon hem niet wegsturen. Hij, kwalm drie uur elke morgen en 's mid dags had hij een andere betrek king. Het was zijn boterham en de man werd oud. Ik begreep het, nietwaar? „Ja" zei ik. (Wordt vervolgd). te muz.; 13.45 Opera; 15.00 Jeugd- conc.; 15.45 Gram.; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Gram.; 17.40 Koersen; 17.45 Oude muz.; 18.00 Vocaal ens.; 18.20 Spectrum; 19.00 Nieuws en weerber.; 19.10 Qngelconc.; 19.30 Buitenlands overzicht; 19.50 Gram.; 19.55 Een goed woord voor een goede zaak, eaus.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Berlijns Fhilh. ork. en solist; 21.25 Weg en werk der Kerkher vormers, caus. 21.35 Berlijns Ptelh. ork. (verv.); 22.25 Film beschouwing; 22.35 Gram; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws.; 23.15 Sportuitslagen; 23.20-24.00 Gram. HILVERSUM II: VARA: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nieuiws; 8.18 Die Ontbijtclub; 8.50 Voor de vrouw; VPRO: 10.00 Boekbespreking; 10.05 Morgen wijding; VARA: 10.20 Gram.; 10.45 Gram.; 11.30 Gevar. pro gramma; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Voor het platte land; 12.38 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Tentoonstellingsagenda; 13.18 Promenade ork. len soliste; 13.50 Medische kron.; 14.00 Gr.; 14.30 Voor de jeugd; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Gram.; 17.00 Or gelspel; 17.20 Dansmuz.; 17.50 Regeringsuitzending; 18.00 Nws. en comm.; 18.20 Lichte muz.; 18.40 Act.; 18.50 Pianospel; 19.00 Voor de jeugd; 19.10 Joods pro gramma; VPRO: 19.30 Voor de jeugd 19.55 Stichting Openbaar Kunstbezit; VARA: 20.00 Nws.; 20.05 Tussen de regels door; 20.15 In Opa's jonge jaren; 22.35 Rith. strijkork.; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram.; 23.50-24.00 Soc. nws. in speranto. BRUSSEL (VI.)324 m.: 12.00 Gram.; (Om 12.30 Weerber. en koersen); 13.00 Nieuws; 13.11 Gram.; 14.00, 14.35,14.45 en 15.15 Gram.; 16.00 Koersen; 16.15 Ork. conc.; 17.00 Nieuws; 17.10 Ork. conc.17.50 Boekbespr. 18.00 Cau serie; 18.30 Gram. voor de solda ten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.45 Gr.; 20.00 Hoorspel; 21.45 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.10 Ope- ramuz.; 22.45 Gram.; 22.55-23.00 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 5