DE TOESTAND IN HONGARIJE Hongaars Paleis Kerstfeest in Het Loo INCIDENT IN PORT SAID DE EIS TEGEN JOHN WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN HET WEER EGYPTE r DINSDAG 18 DECEMBER 1956 12e Jaargang Nr 3950 LF.UJ5TP KI. AD Vluchtelingenstroom houdt aan De gebeurtenissen te Obano (Ned. N.-Guinee) Togliatfi weer secretarisgeneraal Dc Ver. Naties-assemblee De Arabische staking Doe wat tegen die vatbaarheid k.^ Arrestaties in Egypte? Verklaring van Lloyd in het Lagerhuis en Fransen in Egypte Eden terug in het Lagerhuis Doorbouwen in de wintermaanden Sjepilof en Zjoekof naar Warschau Frankering bij abonnement: Terneuzen Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Abonnementsprijs: 0,75 per kwartaal; per maamJ 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,— Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 «et Voor het Maandagnummer: zaterdags 10 uoc t Lange rijen wachtende Honga- voeren met president Koerner, ren stonden maandag voor het paspoortenbureaii in Boedapest, dat voor het eerst sedert ruim twee weken emigratie-aanvragen in behandeling nam. Toen het kantoor opende stond er een rij van 500 mensen en de gehele dag hield de stroom men sen aan, die de gangen in het ge bouw en het trottoir buiten ge heel bezetten. De meeste aanvra gen golden westelijke landen. Ambtenaren vertelden, dat er reeds voor de heropensteliing van het bureau 2.000 aanvragen in be handeling waren. Eind november had men door te grote drukte geen aanvragen meer in behande ling genomen. Het blad „Nepszabadsag" be richtte, dat 20.000 van Hongarijes vroegere 84.000 mijnwerkers voor goed de mijnen hebben verlaten en dat de vorige week slechts driekwart van de overgeblevenen zich op hun werk hadden gemeld. bondskanselier Raab kanselier dr. Schaerf. en vice- In Boedapest worden de uitsla gen van processen uit de provin cie gepubliceerd. Maandag werd bekendgemaakt, dat in Kecske met acht mannen zijn berecht voor een overval op de bedrijfs- cê1i'"n°n leider van een staatsboerderij, j v "hen Hun leider is ter dood veroor deeld en de anderen kregen ge vangenisstraffen van 10 tot 15 jaar. In Miskolc stonden twee mannen terecht voor het verber gen van wapens. Beiden werden ter dood veroordeeld en een van hen werd terstond terechtgesteld. Radio-Boedapest heeft maan dagochtend gemeld, dat alle ar beiders van een textielfabriek te Kispest maandag weer naar hun wenk zijn gegaan, maar dat we gens een tekort aan elektrische stroom de werkzaamheden niet konden worden hervat. Hetzelfde was het geval met de tractorenfialbriek ,,De Rode Ster". De 300 man die zich bij de fabriek hebben gemeld, wilden wel werken, maar de fabriek kon niet functioneren. De arbeiders zijn nu belast met onderhouds werkzaamheden. (Normaal wer ken 6.000 arbeiders in deze fa briek. Verder meldde de radio, dat in de Ganz-fabriek het werk nor maal voortgang vindt. In de kolenmijnen te Matravi- dek zijn 640 mijnwerkers afge daald. Dit aantal zal toenemen, aldus de radio, zodra de vervoers- moeilijkheden zullen zijn opge lost, daar hierdoor vele arbei ders wegblijven. heeft zondag twee mannen uit Boedapest wegens het gebruik van wapens ter dood veroordeeld, aldus heeft het Hongaars nieuws bureau M.T.I. maandag meege deeld. Volgens het nieuwsbureau hebben heide mannen gratie ver zocht. Gewoonlijk welingelichte krin gen hebben meegedeeld, dat de arbeiders van de elektriciteitsfa- rie-k te Belinnis na een staking van drie dagen uit protest tegen de arrestatie van arbeiderslei ders, maandag weer aan het werk zijn gegaan. Volgens deze kringen is de fabriek echter on der militair toezicht gebleven. Tijdens het afgelopen week einde zijn er in Boedapest niet- ondertekende pamfletten ver spreid, waarin erop wordt aan gedrongen dat Poolse troepen, binnen het raam van het verdrag van Warschau, de bezetting van Van officiële zijde wordt mede gedeeld, dat de recente min of meer alarmerende berichten uit buitenlandse bron omtrent onrust in het Wisselmeren-gebied in Ne derlands Nieuw-Guinea betrek king hebben op het voorgevallene te Onbano op 4 november j.l. „Uit Hollandia werd reeds op 6 en 8 november bericht, dat te Obano aan het Faniai-meer een Ambonnese zendingsonderwijzer en zijn gezin en een Papoea-poli tieagent werden vermoord. Het zendingsvliegtuig werd ver nield en de zendingsgebouwen in brand gestoken, Er zijn bij de zending geen verdere slachtoffers te betreuren dan de reeds ge melde. De streek om het Paniai-meer is nog onrustig. Er wordt inten sief gepatrouilleerd door de poli- tnen. Br zijn in de nacht van zondag op maandag in totaal 1.040 Hon gaarse vluchtelingen Oostenrijk binnengekomen, aldus heeft de politie van de provincie Burgen- land maandag bekendgemaakt. Een groot deel van de vluchtelin gen wist gebruik te maken van de dichte mist in het grensgebied, die hen in staat stelde Russische militairen te ontwijken. Maandag is officieel te Wenen medegedeeld, dat de Amerikaan se vice-president, Richard Nixon, woensdag a.s. voor een niet-offi- cieel bezoek van drie dagen in Wenen zal aankomen. Nixon zal een aantal kampen voor Hongaarse vluchtelingen bezoeken. Hij zal besprekingen Sowjets verwerpen Amerikaans protest De Sowjet-Unie heeft maandag een Amerikaans protest van de hand gewezen dat personen die de Amerikaanse legatie in Boe dapest bezoeken, zouden worden lastig gevallen. Zij noemt het pro test een „ongerechtvaardigde po ging zich te bemoeien met de) ver houding tussen de Sowjet-Unie en de Hongaarse volksrepubliek". ®e Russische zaakgelastigde Striganof las aan verslaggevers een verklaring voor, die hij mon deling aan de Amerikaanse plaatsvervangende onderminis ter van Buitenlandse Zaken, Ro bert Murpht, zei te hebben over gebracht. In deze verklaring stond: „Het is duidelijk dat alle maatregelen ter bescherming van buitenlandse missies in Boe- dajpest geheel onder de bevoegd heid van de Hongaarse regering vallen, die zo als bekend alle po gingen tot inmenging beslist heeft algewezen". Palmiro Togliatti, die op het Radio°Boëdapest maakte later nationale congres der Italiaanse bekend dat er maandagmorgen communistische partij met ande- 4 400 mijnwerkers op hun werk re leden van het centrale comité bij de mijnen te Nograd zijn ver- in het nieuwe comité werd her maar dat slechts 930 kozen, is maandag opnieuw secre- bij de kolehproduktie taris-generaal der partij gewor- zijn betrokken den. Luigi Longo werd herkozen In de mijnen van Varpolota als adjunct-secretaris-generaal, zijn maandagmorgen 512 mijn- T":' werkers aan het werk gegaan, maar door het tekort aan ver voersmiddelen konden de kolen uit deze mijnen slechts voor eien klein gedeelte afgeleverd wor den, aldus radio-Boedapest die voorts meedeelde, dat er in Pees een groot gebrek aan mijnwer kers is en dat het huisvestings probleem in deze plaats ernstige vorimen aanneemt. De krijgsraad in Boedapest tie, waarbij steun wordt ontvan- Hongarije van de Russen overne- ggn van welgezinde Kapukou's. De achtergronden van de moei lijkheden zijn geen andere dan die, welke men verwachten kan bij de pacificatie van elk primi tief volk. Eeuwenlang is de be volking van het centrale berg land gewend geweest aan eigen rechtsopvattingen ep aan het toe passen van barbaarse gebruiken als het verminken en vervolgens het doden van overspeligen, het doodpijlen van weduwen, enz. Elke inmenging op dit gebied van bestuur of zending en missie ontmoet weerstand en kan aan leiding geven tot locale uitbar stingen. In de afgelopen jaren hebben verschillende epidemieën aan de Wisselmeren: mazelen, kinkhoest, griep en varkensziekte slachtof fers gemaakt. Ook zulke omstan digheden kunnen reacties opwek ken bij een primitieve bevolking", Dit geschiedde op een bijeen komst van het nieuwe centrale comité. Vijf tegenstanders van Togliat ti zijn uit het politiebureau ver wijderd. Ónder hen zijn een gewe zen vrouw van Togliatti en haar broer. Politiek van meer belang wordt de verwijdering geacht j officiële zijde, van Pietro Secchia, die als ean 1 yurig Stalinist en als de leider van de linkse oppositie tegen Togliatti wordt beschouwd. In de paleiszaal van Het Loo, ker dankte Hare Majesteit de stemmig versierd met denne- j Koningin voor het feit dat zij door het beschikbaar stellen van groen en een kerstboom waarin cje paleiszaal een bijzonder cachet tientallen lichtjes flonkerden, kwamen gistermiddag ongeveer 350 Hongaarse vluchtelingen uit Apeldoorn en omgeving bijeen, om er gezamenlijk het Kerstfeest te vieren. Hare Koninklijke Hoog heid Prinses YVilhelmina toonde voor deze viering haar warme be langstelling en haar welkom in ons land kwam recht uit het hart. Tot grote verrassing van de in de zaal aanwezige Nederlanders kionk na dit koninklijk welkom het eerste couplet van het Wilhel mus, dat feilloos gezongen werd door een aantal Hongaarse stu denten, die in kasteel Staverden zijn ondergebracht. Bij de ingang van Het Loo was een, bord aan gebracht met de woorden „Isten hozot" (God heeft u gebracht),' dat was omwonden met de Hon gaarse vlag. De voorzitter van de afdeling Apeldoorn van het Nederlandse Roode Kruis, de heer N. D. Nam- ménsma, onderstreepte y deze woorden en heette de Hongaren als gasten van het Roode Kruis van Apeldoorn, Ermelo, Putten, Nunspeet en Epe welkom. Spre- had willen verlenen aan de Kerstviering van de Hongaarse vluchtelingen en sprak de hoop uit, dat de Hongaren door de vie ring van dit feest nog eens dui delijk zouden beseffen dat het licht, dat met de geboorte van Christus in deze wereld kwam, voor ieder van ons is ontstoken. Hierna voerden pater S. J. Radvannyi, en dominee Istvan Tuski het woord, waarna het koor van de koninklijke mare chaussee onder leiding van Ge rard Tiemessen enige liederen ten gehore bracht. Het „Stille nacht" maakte diepe indruk. Het Hongaarse kwartet Pali Lakatos zorgde op deze middag voor de muzikale omlijsting. De algemene vergadering var. de Verenigde Naties heeft maan dag een resolutie van 19 Latijns- Amerikaanse landen en Spanje besproken., waarin voorgesteld wordt het aantal leden van de Veiligheidsraad te verhogen van 11 tot 13 waartoe een wijziging van het handvest nodig is. De Sowjetrussische afgevaar digde Koeznetsof sprak zich te ren dit voorstel uit. Eerst moet Chirïa tot de Ver. Naties worden loegelaten, zei hij. De Ver. Na ties werd hoe langer hoe meer een werktuig van bepaalde krin- ?n in de verenigde otaten, die j Yerandering de wereldorganisatie voor hun 1 imperialistische doelen wilden gebruiken. Een Amerikaanse woordvoer der meende, dat de Russische houding neerkomt op „politieke chantage". Het Griekse ministerie van Bui-1 van Koloniën, Alan L'eenox-Boyd, tenlandse Zaken is zwaar be- over de kwestie Cyprus. Studen- waakt geweest tijdens de bespre- J ten hadden n.l. anti-Britse en pro- kingen met de Engelse minister i Cyperse relletjes georganiseerd. Op de foto ziet men een ar.n.tal Atheense studenten, die tijdens de relletjes over een plein rer.t. Een Egyptische sluipschutter heeft maandag een Franse sol daat van het vreemdelingen legioen doodgeschoten, toen een detachement zich in Port Said in scheepte, aldus heeft een Franse woordvoerder in Port Said be kendgemaakt. Britse functionarissen hebben er later aan toegevoegd, dat men de Columbiaanse troepen van liet internationale politieieger heeft verzocht het omliggende gebied van mogelijke sluipschutters te zuiveren. Het voor de Arabische landen (op Irak na) uitgevaardigde sta king sparool, bedoeld als protest tegen de „anti-Arabische politiek van premier generaal Noeri Al Said Irak", en als „steun aan het Iraakse volk in zijn strijd, om in de huidige toe stand in Irak te brengen", werd maandagochtend in de Syrische hoofdstad Damascus volledig na geleefd. Slechts restaurants, bakkerijen en een aantal apotheken waren geopend. Geef Uw kinderen gere- O-'X geld Scott's Emulsion De levertraan die de onont beeHijke vitaminen A en D en noodzakelijke opbouw- \A stoffen bevat Kinderen vinden 't lekker. Vador en moeder blijven niet achtei hun doet t goed. want Alloon echt mol hot *.*iortjo op do vorpokkin medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van dinsdagoch tend tot dindsdagavond. Aanhoudend zacht Zwaarbewolkt met plaatselijk opklaringen en nog slechts hier en daar wat lichte regen. Matige zuidwestelijke wind. Aanhoudend zacht. WOENSDAG 19 DECEMBER. v.m. n.m. Breskens 2.29 2.48 Terneuzen 3.04 3.23 Hansweert 3.44 4.03 Walsoorden 3.54 4.13 ZON MAAN op onder op onder Dec. 20 8.47 16.32 20.26 10.26 28 8.48 16.32 21.49 10.55 22 8.48 16.33 23.10 11.21 23 8.49 16.34 11.45 24 8.49 16.34 0.28 12.08 25 8.50 16.35 1.44 12.31 OPKLARINGEN In de loop van maandag trok een zeer diepe depressie al opvul lend in noordoostelijke richting over het zeegebied tussen IJsland en Noorwegen. Met een hogedrukgebied boven zuidoost-Europa hield deze de pressie de laatste dagen 'n krach tige tot stormachtige zuidweste lijke luchtstroming boven West- Europa in stand, waarmee zachte lucht werd aangevoerd. Wel blijft de wind de komende dagen nog steeds in de zuidwest hoek maar zijn kracht neemt ver der belangrijk af. Een laatste sto ring van de serie die de laatste dagen ons land langs trok lag gis teravond boven zuid-Engeland. In de loop van vandaag pas seert zij ons land en zal nog eni ge regen veroorzaken. De activi teit van de storing neemt even wel af en er zullen dan ook meer opklaringen voorkomen dan gis teren. De temperatuur, die maan. dag al wat lager was dan zondag, zal weer gelijk zijn aan of iets lager dan die van maandag. Het blijft dus nog steeds zacht weer voor de tijd van het jaar. Prinses Wilhelmina sprak ge ruime tijd met verschillende van de vluchtelingen en toonde zich bijzonder verrast bij de aanbie ding van een fraaie kalender door een der Hongaarse dames. Zij won aller harten voor zich toen zij zich het Hongaarse paar, dat 's .middags in Apeldoorn was getrouwd, liet voorstellen en werd herhaaldelijk spontaan toe gejuicht. De vrijzinnige christelijke jeugdcentrale voerde tenslotte D- openbare aanklager bij het onder leiding van ds G. B. W. A.Westduitse hooggerechtshof te Thodcn van Velzen en diens echt-Karlsruhe heeft maandag tegen genote een kerstspel op. Alle(dr Otto John, het voormalige Uit Amman wordt gemeld, dat maandag menigten gedurende de ook in de Jordaanse hoofdstad gehouden algemene staking leu zen riepen, waarin zij de Iraakse premier een „verrader" noem den. Er werd ook betoogd tegen de Bagdadse verdragsorganisa tie en het „imperialisme". De betogers juichten president Nasser en de „worsteling der Egyptische en Iraakse volken Jordaanse militairen bewaak ten de ambassades van staten leden der Bagdadse verdragsorga nisatie. Verschillende organisaties zon den telegrammen aan koning Feisal van Irak, waarin het af treden van premier generaal Noe ri Al Said, het uittreden v^an Irak uit de Bagdadse verdrags organisatie en het vrij laten van politieke gevangenen werd geëist. Radio-Bagdad meldde maandag van gezaghebbende zijde uit Cai ro vernomen te hebben, dat de Egyptische regering een „golf van arrestaties" heelt doen ver richten. Onder de arrestanten, die hoofdzakelijk uit leden van de ontbonden Wafd-partij en leiders der „Mohammedaanse broeder schap" zouden bestaan, moeten zich, volgens radio-Bagdad, 45 Egyptische officieren bevinden, die na de bezetting van Port Said door de Britse en Franse strijd krachten naar Cairo waren terug gekeerd. Egyptische arbeiders hebben maandag twee uur gestaakt als „veroordeling van de politiek van de Iraakse premier, generaal Noeri Al Said". Van 12 tot 14 uur werd alle ver keer, waaronder dat van treinen, stilgelegd. Volgens het Egyptische dag blad „Al Shaab" is het vrijwel zeker, dat Noeri Al Said er op de komende bijeenkomst van de raad der Arabische liga onder meer van zal worden beschuldigd Iraakse olie naar Haifa te hebben De Grifse minister van Euiten- laiidso Zaken, Sehvyn Lloyd, i.eeft maandag bi het Lagerhuis veHdac-rd, dat de cndsrtiandelui- ger ïnsalte opruimingswerkzaam heden in het Suezkanaal tot zijn leedwezen niet zo goed verlopen, als hij had gehoopt. Hij zei, dat er voorgesteld was, de Frans-Britse bérgiijgs vloot, die bij Port Said een „schitte rend succes" had behaald door twee vaargeulen vrij te maken, te splitsen. De Britten en Fran sen hadden aangeboden deze vloot onder auspiciën van de Verenigde Naties te gebruiken met burgerpersoneel, op voor waarde dat de veiligheid van hot materieel en de opvarenden zou worden gewaarborgd. Dit aan bod was echter nog niet aan vaard. Lloyd was van oordeel, dat deze bergingsvloot met hulp van anderen in zeven weken, een vaargeul door het gehele kanaal zou kunnen vrijmaken. Zonder de Britse .en Franse schepen zou dit minstens twee maal zoveel tijd kosten. ':.k tegen buitenlandse beïnvloeding" 13 L0TI V Alle scholen, departementen, openbare instellingen en winkels j waren gesloten, terwijl ook het Dö behandeling der Britten verkeer was stilgelegd. vluchtelingen werden tenslotte verrast met een groot kerstpak ket. Burgemeester mr A. L. des Tombes en de garnizoens-com- mar.dant luitenant-kolonel K. G. A. Feist woonden deze kerstvie ring bij. Hongaars huwelijk in Apeldoorn. Vóórdat de Hongaarse Kerst viering in het paleis Het Loo te Apeldoorn begon, werd gisteren in het gebouw van de Nederland se Protestanten Bond te Apel doorn het huwelijk ingezegend van twee Hongaarse vluchtelin gen, te weten de 24-jarige krui denier Istvan Gyarmathy en de 21-jarige mej. Iloma Pinnigicer, beiden afkomstig uit Magyaro- var. Aanvankelijk had het twee tal het plan zich met de Kerstda gen te verloven, doch zij moesten vluchten voor de Russen en kwa men via een, Oostenrijks kamp in Nederland terecht, hij in een kamp te Nunspeet en ziji in een kamp te El speet. Het huwelijk werd ingezegend door de Hongaarse predikant Istvan Tuski. hoofd van de contraspionage dienst, eien straf van ten hoogste twee jaar tuchthuis, met aftrek van een jaar voorarrest geëist. Voorts eiste hij, dat John gedu rende drie jaar geen openbaar ambt mag bekleden en niet ge kozen imag worden. Hij noemde John een „zwakke ling", geen misdadiger. Men verwacht, dat het hof nog voor Kerstmis een uitspraak zal doen. Zoals bekend verdween John in juli 1954 onder geheim zinnige omstandigheden naar Oost-Duitsland, vanwaar hij een jaar geleden onverwachts naar de bondsrepubliek terugkeerde. Volgens de openbare aanklager heeft John zich schuldig ge maakt aan het verspreiden van „valse of op grove wijze verdraai de gegevens". Van overmacht kon z.i. niet worden gesproken, daar John niet onder dwang of bedreiging van zijn leven had ge handeld. De beklaagde had veel eer de rol van „vqprveohter voor de hereniging van Duitsland en tegen de herbewapening van West-Duitsland" willen spelen om zijn geldingsdrang te bevredi gen. Overigens had, naar de me ning van de openbare aanklager, Johns besluit om zich achter het „ijzeren gordijn" als propagan dist ta laten gebruiken niet veel te betekenen ge"ad, gezien de oppervlakkigheid van het karak ter" van de beklaagde. Zijn actieve deelneming aan de „koude oorlog" in het vijandelij ke kamp (moest echter bestraft worden. De aanklager verzocht het hooggerechtshof bij zijn uit spraak rekening te houden met het feit, dat John, voor de toe komst gebroken zal zijn". De verklaring van John, dat hij ender de invloed van verdo vende middelen naar Oost-Ber- lijn zou zijn ontvoerd, noemde de aanklager volkomen onwaar schijnlijk. Het stond echter vast, dat John niet naar Oost-Berlijn was gegaan om verraad te ple gen. Bij de (beoordeling van het feit, dat John naar de bondsrepubliek was teruggekeerd, moest men er rekening mee houden, dat zijn betekenis voor de communisten steeds meer was geslonken en dat 'hij moest vrezen, dat hij op zekere dag gedwongen zou wor den om naar het Westen terug te keren, aldus de openbare aan- i klager. Het proces heeft zes weken ge- cluurd. Engeland en Frankrijk zullen v andaag om een debat in de alge mene vergadering der Ver. Naties over de behandeling van hun on- j derdanen in Egypte verzoeken, i indien cr intussen uit Cairo geen j bevredigende verzekeringen om trent hun toestand worden ont- De Britse premier, sir Anthony Eden, is maandag voor het eerst sedert zijn rustkuur op Jamaica in het Lagerhuis verschenen. Slechts een gedeelte van zijn con servatieve aanhangers, naar schatting de helft, juichte hem geestdriftig toe, toen hij glimla chend en bruingebrand binnen trad. Een aantal conservatieven, die zich tegen de „voortijdige terugtrekking" der Brits-Franse troepen uit Egypte hebben ver zet, nam geen deel aan de demon stratie en ook „linkse elementen' der partij, die van meet af aan tegen de Brits-Franse actie ge kant waren, hielden zich stil. De labour-leider, Hugh Gaits- kell, verklaarde te hopen, dat de premier een goede rust had ge had, ondanks verontrustende boodschappen die hij wellicht uit dit land heeft ontvangen, en dat hij thans geheel hersteld is. Deze vangen, aldus is maandag in de- woorden werden door de labour- legatiekringen meegedeeld. Een Britse woordvoerder ver klaarde, dat de delegaties van de Westeuropese bondgenoten, wie het Brits-Franse standpunt werd kenbaar gemaakt, „begrip en sympathie" hadden getoond. Een woordvoerder van de Ame-I „,lc m<~ e' rikaanse delegatie zei, dat zijn Eden antwoordde geen plannen léden met gelach begroet. Emrys Hughes, een links !a- bourlid, vroeg de premier, of hij een officiële geschiedkundige zou belasten met het schrijven van de geschiedenis van het gewapende hiertoe te hebben. delegatie en enkele andere zich afvragen, of een debat op dit ogenblik wel de beste manier is om het probleem op te lossen. j Amerika zou zich echter niet te- medewerking van het nu gen de pogingen van de beide mstcrie van Volkshuisvesting en landen verzetten. i Bouwnijverheid heeft het Neder lands instituut van middelbare en hogere technici een serie contaet- j avonden uitgeschreven, waarbij de heer Blankenstijn, medewer- ker van de afdeling technisch on derzoek der centrale directie van dit ministerie een voordracht zal houden over het onderwerp „Hoe door te bouwen in de winter maanden?" De lezingen worden gehouden Toss heeft maandag meege deeld, dat de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Dmitri Sjepilof, en zijn collega van De- fensie, maarschalk Georgi Zjoe-1 kof, maandag naar Warschau december te Den Haag, 19 de- zijn vertrokken voor een bespre- cember te Groningen. 20 decem- king met de Poolse regering over i 'jer te Leeuwarden, 21 december een overeenkomst inzake de wet- te Haarlem, 27 december te Am- tige status der Sowjet-troepen in Polen. sterdam dam. en 4 januari te Rotter-

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1