De toestand in Egypte Ouderaomsverzekering, Gevechten tussen Russen en Hongaren V SMIDT-POTHOVEN INKOMEN EN PREMIE n De algemene ontevredenheid over de politieke situatie HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN De „Statendam 'tijdenstechnische proefvaart op drift geraakt a MAANDAG 17 DECEMBER 1956 12e Jaargang Nr 3949 Zware aanvallen door ïowjetrussische luchtmacht op het gebergte ten noorden van Miscolc N. A. V. O.-communiqué 777 en 999 Aanva! van „Prawda" op Eisenhower GEVECHTEN IN PORT SAID sutons „robèrt" voor een feestelijk Kerstdiner TAFELLAKENS De strijd in Aigerië PORT SAID AAN V.N.-TROE- PEN OVERGEDRAGEN Niet voor premie Enkele voorbeelden De Amerikaanse olieverschepingen naar West-Europa Frankering bij abonnement: Terneuzen Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal; per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,— Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Voor h^t Maandagnummer: zaterdags 10 uur Inzending advertenties tot 's namiddags 2 aar De Weense correspondent van het W'estduitse nieuwsbureau DPA heeft zaterdagavond bericht dat volgens een Hongaarse „vrij- heklszender", nationalisten Rus sische troepen na zware gevech ten uit de ongeveer 100.000 inwo ners tellende stad Miskolkc in noordoost Hongarije verdreven hebben. Deze zender deelde mede, dat er aan beide zijden mortieren en artillerie is gebruikt en dat de Sowjetrussische luchtmacht zwa re aanvallen op het gebergte ten noorden van Miskolc heeft ge daan. In deze streek houden Hon gaarse rebellen, gesteund door deserteurs uit de Russische troe- In het slotcommuniqué van de NAVO, dat vrijdagavond open baar is gemaakt, staat dat de NAVO-raad omdat hij veiligheid en rust in het Midden-Oosten van wezenlijk belang acht voor de wereldvrede, overeen is gekomen „de ontwikkeling in dit gebied nauwkeurig en voortdurend gade te slaan'j. Men legt nadruk op de nood zaak van snelle voortgang bij 't opruimen van de wrakken in het Suezkanaal in overeenstemming met de resolutie van 2 november j.l. van de V.N.-assemblee. De raad spreekt er voorts zijn „geschoktheid en afkeer" over de gebeurtenissen in Hongarije in uit. „De brute onderdrukking van dit heldhaftige volk staat in sterke tegenstelling tot de open lijke verklaringen van de Sow- jets", aldus het communiqué. De raad zegt dat de Verenigde Naties voort moeten gaan met hun pogingen door druk van de wereldopinie „de Sówjets -ertoe te brengen hun strijdkrachten uit HongaVijé terug te trekken en het onrecht weer goed te ma ken, dat ze het Hongaarse volk hebben aangedaan. Na ontleding van de Sowjet- politiek zijn de ministers het er volledig over eens, dat het nood zakelijk is aan „elk gevaar dat de veiligheid en de vrijheid van de Atlantische gemeenschap zal bedreigen", het hoofd te bieden, aldus het communiqué. De raad heeft een instructie goedgekeurd voor toekomstige militaire plannen, waarin reke ning wordt gehouden met de voortdurende toeneming van de kracht van de Sowjet-Unie en met de verschillende typen nieu* we wapens, die beschikbaar zul len zijn voor de NAVO. „Het plan tot verdediging in voorste linie in de strategie van de NAVO zal gehandhaafd blijven", aldus het communiqué. Wat het Suezkanaal betreft, hebben de ministers de nadruk gelegd op de noodzaak van onder handelingen, met gebruikmaking van de goede diensten van de Verenigde Naties, om te komen tot herstel van de volledige en vrqe vaart door het kanaal. Ook zijn de ministers het er over eens, dat door middel van de Verenigde Naties een blijvende politieke regeling tussen Israël en de Arabische landen, met in begrip van een rechtvaardige op lossing van het probleem van de Arabische vluchtelingen" tot stand moet worden gebracht. pen en „vrijheidsstrijders" uit Slowakije, zich staande. DOODVONNISSEN Radio-Boedapest heeft bekend gemaakt, dat een tribunaal te Miskolc zaterdag twee personen op beschuldiging van onwettig wapenbezit heeft ter dood veroor deeld Het ene vonnis werd direct voltrokken. In het andere geval beval het tribunaal aan de be- klaarde te begenadigen. Volgens radio-Praag hebben ook de tribunalen te Boedapest en Kexskemet zaterdag hun eerste vonnissen geveld over „de terro risten, die voor het bloedvergie ten van de laatste dagen verant woordelijk waren". Het Tsjecho- slowaakse radiostation voegde hieraan toe, dat er in Hongarije een bende van ongeveer zestig „terroristen en rovers" was opge pakt. De Hongaarse veiligheidsdienst was druk bezig met razzia's en het uitzoeken van de honderden gevallen, die dagelijks werden aangebracht. BRITSE ADVOCATEN WIL LEN NAAR HONGARIJE Een aantal prominente Britse rechtsgeleerden hoopt naar Boe dapest te kunnen gaan om de processen tegen de leiders van het verzet in Hongarije bij te wonen, aldus is zondag in Londen mee gedeeld. Onder hen bevindt zich de leider van de liberale fractie in het Lagerhuis. £>rie rechtsge leerden hebben reeds bij de Hon gaarse legatie in Londen om visa gevraagd. Volgens een door hen uitgege ven verklaring zullen op deze pro cessen de vooraanstaande leden van de centrale arbeidersraad te Boedapest, Sandor Racz en San- dor Bali, terechtstaan. In de ver klaring wordt gezegd, dat de drie politieke verenigingen van Britse advocaten de socialistische, de conservatieve en de' liberale bij deze gelegenheid voor het eerst in hun geschiedenis samen-, werken en dat zij van plan zijn met alle binnen haar bereik zijn de wettige middelen de verdedi- ding van allen, die in Hongarije beschuldigd zijn van politieke misdaden, steun te verlenen. Het Weense avondblad „Bild Telegraph" zegt, dat ruim 10.000 Sowjet-militairen naar de Hon gaarse soldaten in het gebied van Miscolc zijn overgelopen. 3.500 Russische soldaten in het gebied van Miscolc zouden gemene zaak met de Hongaren hebben ge maakt, 2.500 in het Bakonyge- bergte en vijf- tot zesduizend in het gebied van Pees. Een ander Oostenrijks blad „Neuer Kurier" zegt van Hon gaarse vluchtelingen vernomen te hebben, dat de afgelopen week driehonderd jonge weggevoerde Hongaren in Kief bij betogingen van studenten en de bevolking zijn bevrijd en door Russische spoorweglieden' verder op hun vlucht geholpen zijn. De berichten van de twee Oos- .enrijkse bladen zijn tot dusver nog nergens bevestigd. Voor de Hongaren: zaterdag ochtend in totaal op giro 777 3.850.111,57 en op giro 999 in to taal ƒ3.531.522,94. De „Prawda", het blad van de Sowpjetrussische communisti sche partij, heeft zaterdag zijn eerste persoonlijke aanval op pre sident Eisenhower sedert ver scheidene jaren gedaan. Het be schuldigt hem van „grove inmen ging" in de binpenlandse aange legenheden van Hongarije en po gingen om de koude oorlog weer aan te wakkeren. De „Prawda" levert commen taar op 'n verklaring van de pre sident op 9 december j.l., dat de Hongaarse regering van premier Radar de rechten van de mens schond. Deze beschuldiging was vals, aldus het blad, dat de ver klaring „een stap, gericht op de verergering van de internationa le toestand" noemt. d« kapfwrmF bd apart» cocM KQrkt [6 brouwtrijshoaf 9 tffMuzen J - nat. en internationaal jurylid wij leveren met succes alle voor komende haarwerken de betere toiletartikelen De leiders van de partijen, welke deelnemen in de coalitie regering van premier Ali Sastroa- mrajojo, zijn zaterdag bijeen ge weest ter bespreking van de mo gelijkheden om de talloze moei lijkheden, waarvoor regering en land zich thans zien geplaatst, te boven te komen. Deze moeilijk heden zijn de tweedracht in het leger, de toenemende verwijde ring tussen de regeringspartijen, de algemene ontevredenheid in het gehele land over „de door de regering verloren strijd tegen de corruptie" en de p'ublikaties over het onderzoek tegen de minister van Buitenlandse Zaken, die van corruptie wordt beschuldigd. Kleinere politieke partijen en vertegenwoordigers van de twee grete Islamietische regeringspar- met garantielabel Tafellakens - servetten - vingerdoekjes 9.95-f. 1.95-f. 0.90 Lakens - slopen v.a. 7.9.35-f 2.95 - slopen v.a. f. 10.20-f. 2.95 - washandjes f. 4.95-f. 0.70 handdoeken f. 2.50 fymitoid Verkrijgbaar bij Tel. 2356 TERNEUZEN tijen, de gematigde Masjumi en de orthodoxe Nahdatul Ulama, hebben het ontslag van de rege ring geëist. De meesten van hen zeiden voorstanders te zijn van het vormen van een nieuwe rege ring onder leiding van de gema tigde, anti-communistische Mo hammed Hatta, die 14 dagen gele den als vice-president is afgetre: den. Het ip Djakarta verschijnende invloedrijke dagblad „Keng Po" gaf zaterdag in een hoofdartikel te kennen, dat president Soekar- no, die kortgeleden een bezoek heeft gebracht aan de Chinese volksrepubliek, een regering vol gens het Chinese patroon zou wil len hebben, waarin hijzelf de rol van Mao Tse Tung zou willen spelen. AANTAL, RADIO- ONTVANGINRICHTINGEN Het aantal aangegeven radio ontvangtoestellen bedroeg op 1 december j.l. 2.227.231. Het aan tal aangegeven televisietoestel len: 92.867. Het aantal aansluitin gen op de draadomroep, waarin begrepen de hoofd-, neven-, dienst- en kosteloze aansluitin gen, bedroeg op 1 november: 539.246. Troepen van de regering zijn zaterdag op 50 km van Algiers in een hinderlaag gevallen. Twaalf manschappen, van wie een officier, kwamen hierbij om het leven. Bij gevechten in het départe ment van Constatine en in het gebied van Algiers verloren 32 rebellen het leven. Britse militairen zijn in Port Said tot de aanval overgegaan, nadat zaterdagavond een Britse officier door machinegeweervuur van de Egyptenaren was gedood. In het gevecht, dat drie uur duur de en waarin Britse tanks van hun machinegeweren gebruik maakten, werden verscheidene Egyptenaren gedood. Tevoren hadden Egyptenaren in de loop van zaterdag verschei dene aarivallen "gedaan, niet al leen op Britse en Franse militai ren, maar ook op patrouilles van ,de internationale politiemacht 'der V. N. De Britse officier cjie zaterdag avond om het leven kwam, stond aan het hoofd van een peloton, dat in de Arabische wijk naspp- ringen deed naar een Britse luite nant, die dinsdag j.l. werd ont voerd. Deze patrouille nam negen, tien Egyptenaren in hechtenis. Een andere patrouille doodde een Egyptenaar in de vissersplaats Qaboeti. Enige Egyptenaren wer den aangehouden. Het Britse leger heeft bekend gemaakt, dat de Egyptenaren za terdagmorgen vijf aanvallen met bommen en schietwapens hebben gedaan op Britse troepen in Port Said. Aan Britse zijde vielen geen slachtoffers. Een Egypte naar kwam om het leven. Hij bleek twee granaten bij zich te hebben. De Britse troepen die zich ge reed maken voor vertrek uit Port Said, hebben zich omgeven met prikkeldraad om aanvallen van Egyptische groepen op ver trekkende troepen te verhin deren. Vrijdag zijn 257 officieren en manschappen van een Finse com pagnie in Port Said aangekomen. Vermoedelijk is dit het laatste contingent V. N.-troepen dat voor de voltooiing van de Brits-Franse ontruiming in Port Said is aan gekomen. Er zijn thans ongeveer 2000 man van het politieleger van de V. N. in Port Said. Troepen van de V. N. hebben zondag de controle over geheel Port Said overgenomen, met uit zondering van het met prikkel draad afgezette bruggehoofd, vanwaar de laatste geallieerde troepen zullen vertrekken. Alle Britse troepen hebben zich bin nen dit gebied terugegtrokken GENERAAL STOCKYVELL WAARSCHUWT "Generaal Stockwell, de bevel hebber der Brits-Franse, troepen in Egypte, heeft de Egyptische re gering zaterdag gewaarschuwd, dat hij zich het recht voorbehoudt maatregelen te nemen voor het verzekeren van de veiligheid van zijn strijdkrachten, indien zij geen einde maakt aan de „onafgebro ken campagne van geweldple ging" jegens de Britten in Port Said. In het protest wordt gezegd, dat de intensieve guerilla-aanval- len op Britse militairen in strijd zijn met de overeenkomst inzake het staken van het vuren. Het protest werd via generaal Burns, de bevelhebber van de internatio- nlae politiemacht, aan de Egyp tische regering gezonden. PROTEST VAN BURNS Generaal-majoor Burns, opper bevelhebber van de politiemacht der V. N. in Egypte, heeft bij de Egyptische autoriteiten 'n krach tig protest ingediend tegen aan vallen, die in Port Said op Noorse en Zweedse patrouilles der poli tiemacht zijn gedaan. Er vielen geen doden of gewonden. Burns vroeg, dat maatregelen zullen worden genomen om herhaling te voorkomen. Er waren vrijdagavond drie handgranaten gegooid naar de Noren, die ook werden bescho ten. De Zweedse patrouille was zaterdagochtend beschoten. De woordvoerder van de Egyp tische regering zei, dat'deze laat ste niets weet van de incidenten, „daar de verantwoordelijkheid voor het handhaven van recht es orde in Port Said nog steeds bij de Britten berust". De directeur-generaal van de Egyptische voorlichtingsdienst deelde mede, dat zijn regering bij generaal Burns heeft geprotes teerd tegep plundering door de Britten in Port Said, het gijzelen van vopraanstaande personen in Port Said door de Britten en hel feit, dat de stad nog steeds niel aan de Egypische autoriteiten is overgedragen. De Indonesische minister ar Buitenlandse Zaken, Ruslan Ab- dulgani is zaterdag voor de derde maal in die week door de procu reur-generaal, Suprapto, ver hoord in verband met de tegen hem ingebrachte beschuldiging betrokken te zijn in een corruptie schandaal. Het verhoor duurde ongeveer vijf uren. De „Statendam"' van de Hol- land-Amerikalijn is zondagmiddag tijdens een technische proefvaart tengevolge van een machinesto ring ongeveer 80 mijl zuid-zuid west van IJmuiden in de Noord zee op drift geraakt. Indien er een premie-aanslag moet worden opgelegd, is ten be hoeve van de ouderdomsverzeke- ring uitgangspunt het zuiver in komen voor de inkomstenbelas ting, met inbegrip van het inko men van de (niet duurzaam ge scheiden levende) echtgenote en van het inkomen van kinderen (behalve loon), waarvoor voor de inkomstenbelasting recht op kinderaftrek bestaat. Dit staat te lezen in artikel 26 lidi 3 van de wet. Op dit zuiver inkomen moeten echter een paar wijzigingen wor den aangebracht, verband hou dende met artikel 26 leden 2 en 5 en artikel 69 der wst. Hier volgen ze: 1) Buitengewone lasten en giften die voor de inkomstenbe lasting tot belastingvermindering hebben geleid, moeten voor de premieheffing rechtstreeks van het inkomen worden afgetrok ken; 2) Bestaat voor de bepaling van het belastingbedrag bij de inkomstenbelasting recht op in- validiteitsaftrek, dan moet deze aftrek (ƒ624,—) voor de premie heffing rechtstreeks op het inko men in mindering worden ge bracht. 3) DE OUDE K DO MS PRE >1 IE is wèl voor de belastingheffing maar niet voor de premieheffing aftrekbaar; de ouder doms premie is voor de inkomstenbelasting aftrekbaar als persoonlijke ver plichting in 'het jaar waarin de premie is betaald. Voor de pre mieheffing moet het in aftrek gebrachte bedrag dus weer wor den bijgeteld. 4) Het pensioen van de alge mene ouderdomswet is wèl vopr de inkomstenbelasting, maar niet voor de premieheffing belastbaar. Deze situatie kan zich alleen dan voordoen, als het pensioen be treft dat na het overlijden van een pensioentrekker nog gedu rende enige tijd aan een nog niet 65-jarige weduwe wordt uitbe taald, overeenkomstig het in ar tikel 15 der wet bepaalde. Dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat na het overlijden van haar man de weduwe weer premieplichtig wordt tot zijzelf öf hertrouwt öf 65 jaar wordt. Alsdan moet het fiscale inkomen verminderd wor den met het daarin begrepen doorbetaalde bedrag van het ouderdomspensioen. 5) Van het ankomen van iede re verzekerde, wiens inkomen ten dele aan premdeinhouding onderworpen is geweest, wordt een bedrag ter grootte van de kinderbijslag ingevolge de Kin derbijslagwet afgetrokken; in alle andere gevallen geldt een af; trekpost ter grootte van de kin derbijslagwet vanaf het derde 'kind. ALS IEMAND het gehele jaar in loondienst geweest is en in verband met neveninkomsten voor een aanslag in aanmerking komt, was bij de pfemie-inhou- ding de vrijstelling van de kin derbijslag in de premietabellen verwerkt. Nu er een premieaan slag volgt, moet deze vrijstelling gehandhaafd blijven. Wanneer voor de eerste twee kwartalen van het jaar 3 kinderen en voor het 3de en 4de kwartaal 4 kinde ren meetellen, dan bedraagt de aftrek 156 x 1,65 'en 156 x ƒ2,45 ƒ639,60. Men houde er rekening mede, dat de thans geldende bedragen van de kinderbijslagen op 1 janu ari 1957 vermoedelijk verhoogd zullen worden.) Een tweede voorbeeld: iemand is het gehele jaar schoenmaker geweest. Hier geldt een vrijstel ling ter grootte van de kinderbij slag, die een loontrekkende van het derde kind af zou hebben ge noten, waarbij echter alleen wordt gelet op het aantal kinde ren, waarvoor voor de inkomsten belasting recht op kinderaftrek bestaat (zonder dubbele of drie- Door de sleepbootrederij firma Wijsmuller is een contract met de H.-A.-lijn afgesloten om de nieuwe „Statendam" naar Rotter dam te slepen, waarop de sleep boten „Titaan", „Cycloop" en „Zeeland" uit IJmuiden zijn uitge varen. De spiksplinternieuwe sleep boot „Zeeland" is te 2 uur bij het uitvaren uit de haven van IJmui den op de Noorderpier gestrand, doe» later met behulp van zuster- sleepboten en eigen kracht weer vlot gekomen. Na onderzoek in de haven is de „Zeeland" opnieuw uitgevaren, gevolgd door de ha vensleper „Hector". Later is uit IJmuiden ook de „Nestor" vertrokken; uit Hoek van Holland is de sleepboot „Maas" en de „Brandenburg" van L. Smit en Co uitgevaren en uit Vlissingen de Belgische sleepboot „Scaldis". De sleepboot „Titaan" bereikte gisteravond om 6 uur de „Staten dam", waarop zij deze, in afwach ting van de „Cycloop" en „Zee land", „op zee" houdt zoals de vakterm luidt. Zodra de „Cycloop" arriveerde werd een tros uitgebracht op de „Titaan" en was het wachten op de „Zeeland". Toen ook deze de „Statendam" bereikte werd met een vijfmijlsvaart koers gezet naar Hoek van Holland, waar voudige kinderaftrek voor een extra kind). Deze vrijstelling houdt verband met de in voorbe reiding zijnde algemene kinder bijslagverzekering, waarbij ook de zelfstandigen een premievrije kinderbijslag voor het 1ste en 2de kind genieten, doch deze kinder bijslag is in beginsel van tijde'- lijke aard. Indien de in dit voorbeeld be doelde schoenmaker voor de in komstenbelasting kinderaftrek heeft voor b.v. 4 kinderen bene den 16 jaar, dan bedraagt de vrij stelling 312 x 2,45 1,08) 427,44. Als u zelfstandig wordt Tenslotte een derde voorbeeld: Iemand is van 1 januari tot 30 september in loondienst geweest en vestigt zich daarna als zelf standige. In dit geval kan voor de vrijstelling een keus worden gemaakt tussen de volledige kin derbijslag over 9 maanden (vol gens voorbeeld a) en de vrijstel ling die volgens voorbeeld b zou hebben gegolden, indien hij het gehele jaar zelfstandig zou zijn geweest. De 'kinderbijslag volgens voor- de tussen 8 nov. en 5 dec. door beeld a over 9 maanden bedraagt'Amerikaanse en buitenlandse 1 oliemaatschappijen. De Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken, Fred Sea- ton, heeft vrijdag meegedeeld, dat de Verenigde Staten sedert het sluiten van het Suezkanaal en de beschadiging van de olie- buisleidingen in het Midden-Oos ten meer dan 14 miljoen barrels olie naar West-Europa hebben gezonden. Al deze olie was af komstig uit het Amerikaanse kustgebied van de Golf van Mexico. De verzending geschied- men hedenochtend om 8 uur denkt binnen te lopen. Twee kleine havenslepers van Wijsmuller liggen gerqed om. zo dra de sleep voor de Waterweg komt, uit te varen om aan de achterzijde van de „Statendam' vast te maken en alzo dit schip beter bestuurbaar te doen zijn alvorens de Waterweg op te va ren Naar verluidt waait op _t eiland Tiran in de Golf van Ak?.- ba en boven de haven Sjoermel Sjeik, aan de Egyptische kant van het schiereiland Sinai, de vlag van de Ver. Naties. Dit bericht, uit'de mond **an een kapitein van een donderdag in Akaba aangekomen Libanees schip, is een aanwijzing dat het betrokken gebied door troepen van de politemacht der Ver. Na ties is overgenomen. 156 dagen x 1,65 78 dagen x 2,45 448,50. De hoogste van dieze twee dus 448,50 is in dit geval van toepassing. Het bovenstaande geldt zowel voor verzekerden, die in Neder land wonen, als voor verzeker den, die in het buitenland wonen behoudens dat deze laatsten geen vrijstelling voor buitengewone lasten en giften kunnen genie ten, aldus bepaalt artikel 26 lid 2 onder b der wet. Daartegenover genieten deze verzekerden echter het voordeel, dat bij het bereke nen van hun inkomen alleen met bepaalde in Nederland verwor ven inkomsten wordt rekening gehouden, dus (met loon, op brengst van onroerend goed, hy potheekrente e.d. (Nadruk verboden). Seaton deelde verder mede, dat volgens het plan voor de oliever schepingen naar Europa, dat door de noodcommissie voor het Midden-Oosten werd opgesteld, ongeveer 500.000 barrels olie per dag naar West-Europa gezonden zullen worden. Er zijn echter van dag tot dag zelfs van week tot week belangrijke schommelingen in deze hoeveelheden mogelijk, als gevolg van het ingewikkelde beeld van het olievervoer. Vol gens Seaton is men reeds goed gevorderd met de routewijzigin- gen van olietankschepen. Ver scheidene tankschepen, die on derweg waren van de Perzische Golf naar de oostkust der Ver enigde Staten, kregen per radio op zee mededeling, dat zij hun olie in West-Europese havens moesten lóssen. NOG STEEDS ZACHT Het gehele weekeinde stond het weer in Nederland onder invloed van een krachtige zuidwestelijke stroming. Deze stroming werd ia stand gehouden door een zeer diepe depressie die over het zee gebied tussen Schotland en IJs land in noordoostelijke richting bewoog en een hogedrukgebied boven Z.O.-Europa. Het bij de depressie behore: ie koufront hield zich zondag de ge hele dag in de buurt van ons lar.d op. Kleine stromingen trokken langs dit front van de Golf vaa Biscaye naar de Noordzee. Ze handhaafden de krachtige tot stormachtige winden in onze 'in geving waarmee uitzonderlijk zachte lucht werd aangevoerd. Verscheidene stations meldden zondag maxima van 14 graden. Ook vandaag blijft in grote trek ken het weer hetzelfde. Het ge noemde koufront zal echter ons land passeren waardoor iets min der zachte lucht over ons land gaat stromen met iets kleinere windsnelheden. De temperatuur blijft evenwel ver boven normaal. De nabijheid van het front houdt de regenkansen groot. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van maandag-: :-h- tend tot maandagavond. Iets minder wind. Overwegend zwaar bewolkt met af en toe enige regen. Krachtige, nu en dan nog harde zuidwestelij ke wind. Iets minder zacht. DINSDAG 18 DECEMBER. v.m. n.m. Breskens 1.46 2.03 Terneuzen 2.21 2.38 Hansweert 3.01 318 Walsoorden 3.11 328 'ZON MAAN op onder op onder Dec, 18 8.46 16.31 17.45 9.04 19 8.47 16.32 ■19.04 9.49 20 8.47 16.32 20.26 10.26 21 8.48 16.32 21.49 10.55 g- Lit sr- ïi- :s~ rf ;r- le- 3e :o- n- el- 3i- m ra- in- Ir. td- te tel ut »r- er- ?s- 3e- iet Td de sy* [T- IA. m- 3m DOt [en ad en- te ast om :r", jel- de ra n 2St- óór we ten es" ge- >te- ;ide chi ?er- die- de ter, die van nde ïve- ioor ge- re- ver- ard- tber van een. zen- de ïing we- van uit- Kjrt, lers- i af- lixni- oop- 3 oor ster ïiets t de van r de arbo- oor- het iken aan laat- NDE en

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1