loeit ec,1i gen Kadi» 111 BIK'K p| HoJJcn BngclanJ en Vierde transport Hongaren in Utrecht gearriveerd De toestand in Hongarije A. O. V. Straaljager neergestort Paul Henri Spaak benoemd tot Secretaris-Generaal van de N.A.V.O. t i®ean lik Looncompensatie voor premie HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTAND® ZATERDAG 15 DECEMBER 1956 12e Jaargang Nr 3948 EERSTE BLAD WEKELIJKSE WERELDSCHOL W Zondagsrijverbod in België met ingang van 23 december opgeheven erger voorkomen. Premie werkloosheids verzekering verlaagd Hei Zondagrijverbod De Staatscourant van vrij dag bevat een beschikking van het College van Rijks bemiddelaars, wagrbij toe stemming wordt gegeven voor een loonsverhoging ter gedeeltelijke compensa tie van de premiebetaling voor de algemene ouder domswet. 1 e t, fs- f- P Frankering bij abonnement: Terneuzen Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Abonnementsprijs: f?,75 per kwartaal; per maatra 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels L— Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Voor het Maandagnummer: zaterdags 10 unr Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uer De Belgische regering heeft besloten dat van zondag 23 de cember af 'het autoverkeer op zondag- en feestdagen opnieuw is toegestaan. Het Egyptische avontuur van Engeland en Frankrijk, gelijk velen het o.i. ten onrechte noemen, is ten einde. Engeland en Frankrijk hebben toegestemd in vertrek hunner troepen, en de maatregelen daartoe zijn in zo- danig hoog tempo getroffen, dat vóór Kersmis de soldaten thuis zullen zijn, Dat is voor deze sol dalen zelf, die enkele maanden een weinig prettige taak hebben gehad, natuurlijk een grote vreugde. Het Lagerhuis heeft de desbe treffende mededeling van minis ter ,Selwyn Lloyd niet zo harte lijk ontvangen. De labouropposi- tie deed niet alleen, maar ver; tolkte ook met uitroepen, dat zij het altijd wel gezegd had, en de kleine conservatieve rebellen groep van kapitein Waterman sprak bepaald schande van de daad der regering. Maar de con servatieve meerderheid weid daardoor niet aangetast en men kan gerust aannemen, dat Edens positie geen gevaar loopt, tenzij hjj zelf, wat niet uitgesloten is, enig bizonder bewijs van vertrou wen wil hebben. Minister MacMillan, de schat- kistkanselier heeft nu opening van financiële zaken gedaan; de goudreserve is in de maand no- vember m6t 100 miljoen gedaald tot 700 miljoen, hetgeen wil zeg gen bijna 2000 miljoen dollar, een vermindering van 12Va De Bwtse goudreserve is nu slechts weinig hoger dan in 1944 toen het pond sterling moest worden gedevalueerd of in 1952 toen het Verenigd Koninkrijk ternauwer nood een crisis van de handels balans te boven kwam. Maar de oppositie schijnt begrepen te heb- béB, dat nu de plicht jegens het vaderland sterk spreekt en on danks onaangename woorden wisselingen tussen de leiders van kabinet en oppositie staat zij in dit opzicht achter de regering. NASSER EN EISENHOWER. Egypte blaast weer hoog van de toren; er zullen geen onder handelingen met Engeland, Frankrijk en Israël gevoerd wor den, ook niet wat de opruiming van het Suezkanaal betreft. De bergers, waaronder bekende Ne derlandse firma's, zijn reeds aan gekomen om het werk in ogen schouw te nemen. Het is te ho pen, dat president Eisenhower zijn gezaghebbend woord spreekt om Egypte te doen begrijpen dat een land, dat militair dusdanig is verslagen, het maar niet voor het zeggen heeft. Naar buiten kan men zeggen, dat Selwyn Lloyd en Pineau, de laatste met nieuwe zorgen over Algiers, waar men nu met kleine hervormingen is begonnen, be last, zich beter staatslieden heb ben getoond dan de Amerikanen. Iasiders uit Washington vertel len dat Eisenhower, die Foster Dulles miste en geheel was over gelaten aan zijn adviseurs van het State Department, zodoende kwam te staan tegenover een toe stand van radeloosheid, waarin een ieder de ander van verkeer de adviezen beschuldigde. Het schijnt dat minister Spaak, die in België nogal wat moet ho ren over zijn stemming in de as semblee op de hem eigen wijze een brug heeft gebouwd tussen de Europese bondgenoten en de Amerikaanse regering. Vandaar, dat niet alleen aan het comité der 15 Amerikaanse oliemaat schappijen, dat op het eerste ogenblik daartoe gereed stond, verlof werd gegeven om Europa van olie te voorzien, maar dat obk krachtens een pleidooi b.v. van Nixon, die toch tot de iso- lationisten wordt gerekend, gro te financiële hulp aan Engeland in uitzicht is gesteld. Deze moet reeds dadelijk komen door uitstel van de rente op bepaalde schul den. Men spreekt ook van een ontmoeting tussen Eden en Eisen- hnwer, die dan zou plaats heb ben nadat Nehroe in Washing ton is geweest. Men vertelt elkan der in Washington, dat het pres tige van Amerika in India en daardoor in de Arabische staten zozeer is gestegen; wij zullen de resultaten nog moeten afwach ten! Engeland en Frankrijk hebben, zo redeneren steeds meer politici, misschien toch wel gelijk gehad met hun gewapende interventie. Was deze er niet geweest, dan was Egypte in het bezit van de Russische wapenen, die nu óf zijn vernield öf naar Israël zijn ge bracht. Maar bovendien, het bl^kt dat Syrië ook als loopplank v<wr infiltratie werd gebruikt. V^dnneer dat ongehinderd was toegelaten en men weet hoe goede bondgenoten Egypte en Syrië zijn dan had men 'n oor-, log in het Nabije Oosten alleen kunnen vermijden tegen vrede tot elke prijs. Nu begon Syrië te klagen over troepenconcentraties aan zijn grenzen, die echter door de waarnemers van de Ver. Na ties als volkomen loos alarm werden aangemerkt. Turkije voelde zich in benau wenis komen door de omsinge ling door Rusland en klaagde in Londen en Washington. Vandaar, dat Amerika zijn stem heeft ver heven ten gunste van het pact van Bagdad, waarin dan Turkije zit met Pakistan, Perzië en Irak. Dat is juist de grote boosheid van Nasser, omdat hem daardoor de leiding in de Arabische Unie is ontnomen. Zij, die het Amerikaanse op treden inzake Egypte niet kun nen waarderen, zullen met ge noegen de kritiek van minister Luns èn in de assemblée der Ver. Naties èn in de Tweede Kamer en ook het oordeel van verschillen de Kamerleden hebben aange hoord. Afkeuring van de ietwat tweezijdige behandeling, die ener zijds Engeland en Frankrijk, an derzijds Rusland ondergaan, was ook de hoofdtoon in de bijeen komst van de V.I.R.O. in de Tweede Kamer gehouden. WAT KUNNEN WIJ DOEN? Want inderdaad, wat doen nu de Verenigde Naties ten opzichte van Hongarije? Land en arbei ders dénken er niet over de strijd te staken. Op de verraderlijke gevangenneming van de voorzit ter van de algemene arbeiders raad zijn nieuwe gevechten ge volgd; het bleef niet bij guerilla op het land, maar het werden weer gevechten in de steden, nu tussen de z.g. opstandelingen en de aanhangers van Kadar. Vrou wen hebben het gewaagd twee dagen achtereen demonstraties te houden, en het feit, dat men van uit het Amerikaanse gezantschap kon zien hoe zij behandeld wer den, heeft ertoe geleid dat het ingrijpen aanmerkelijk werd ver zacht Nu is de botte weigering geko men om Hammarskjoeld te ont vangen, tenzij op een veel later tijdstip, dat het geen waarde meer heeft. Dit niettegenstaande de Hongaarse minister van Bui tenlandse Zaken in de assemblee Hammarskjoeld tot dit bezoek had uitgenodigd. Het verzet is ook daardoor weer opgelaaid; er wordt weer hevig gevochten. Hier verkeert geheel een volk in nood en hier aarzelt men wat te doen. Men mag daarbij wel bedenken, dat gezien de onrust, die zich van Polen meester maakt, ondanks Gomoelka's optreden, er nog wel een ander drama kan volgen. Het heet bovendien dat Bulgarije in opstand is en het Roemeense leger zo onbetrouwbaar, dat Rus sische troepen daar zijn binnen gerukt. Rooskleurig ziet de toe stand er niet uit. ZOETE BROODJES. Deze en komende dagen wor den beheerst door de vergadering van de Atlantische Raad te Pa rijs. Feitelijk een gewone perio dieke vergadering, maar nu van groot belang voor het herstel van de Westerse samenwerking. Eisenhower en Foster Dulles maken al een weinig minder treurig figuur dan de Engelse en Franse ministers. Want ze doen net als de vader die zich heeft opgewonden en zijn onrecht er kent en nu weer zoete broodjes wil bakken. Er zal inderdaad in de NATO meer dan gewoon werk worden gedaan, zeker achter de scher men. Wat er in de onderhandse besprekingen tussen de ministers wordt gezegd, zal wel het voor naamste zijn. Aan de andere kant is het rapport van de drie wijzen in de NATO aan de orde en kan men dus, ook Dulles ho rende, verwachten dat er enige werkelijke verbetering in de werkwijze komt. Al ware het alleen dan maar dat men over essentiële belangen van ieder der leden onderling overleg pleegt. En tevens al zou dan de moeilijke kwestie Cyprus, waarmede Joegoslavië zich nu ook al bemoeit, tot oplossing worden gebracht. VAN DER MANDERE. Bij beschikking van donderdag, heeft de staatssecretaris van So ciale Zaken, de premie voor de werkloosheidsverzekering met in gang van 1 januari verlaagd van 2,4 tot 1,6 De helft van deze premie komt ten laste van het rijk, de andere helft ten laste van het bedrijfs leven: de werkgevers en werk nemers gezamenlijk. Deze verlaging houdt dus in, dat werknemers- en werkgevers aandeel in de werkloosheidsver zekering beide worden verlaagd van 0,6 tot 0.4 De veilige PHILIPS Prijzen vanaf 19,90 tot 25,— NGORBSTRAAT 84—86 Telefoon 2573 TERNEUZEN Het vierde transport Hongaar se vluchtelingen is vrijdagmid dag om vijf voor drie uur in Utrecht gearriveerd. Bij de groep bevinden zich vele intellectuelen en een groot aantal kleine gezin nen. De groep werd direct na aan komst naar de Julianahal van de Kon. Ned. Jaarbeurs vervoerd, waar warme koffie wachtte. Dit maal zullen de vluchtelingen al len in de Julianahal worden on dergebracht, waar ook inmiddels het administratief en medisch centrum is ingericht. De Margriethal, waar de vluch telingen bij de drie vorige trans porten geadministreerd en me disch onderzocht werden, wordt namelijk thans gebruikt voor in ternationale zaalsportwedstrijden. Het is nog niet bekend hoelang de vluchtelingen ditmaal in Utrecht zullen verblijven. Wel werd dezer dagen medegedeeld, dat de Hongaren ongeveer veer tien dagen in Utrecht zouden ver blijven, en vandaar naar hun uit eindelijke bestemming zouden worden vervoerd, doch deze be slissirig is later weer ingetrok ken. Men houdt in Utrecht evenwel rekening met de mogelijkheid dat de Hongaren toch nog langer dan drie dagen in de Jaarbeurshal zullen verblijven en hier ook door de politie zullen worden ver hoord. Daartoe zijn door de directie van de jaarbeurs de nodige voor zieningen getroffen. Men kan in de kortst mogelijke tijd gesepa reerde verhoorverblijven inrich ten, die zowel door de rijksrecher che als door de ambtenaren van het rijksarbeidsbureau kunnen worden gebruikt. De commandant van 't Utrecht se Rode Kruis, dr. J. G. Herschel, verklaarde vrijdagmiddag, dat men in Utrecht geen moeilijk heden zal ondervinden wanneer het vijfde transport vluchtelin gen direct op het vierde zal vol gen, Men heeft namelijk een ca ook een Hongaarse journalist, wiens vader voor de oorlog dag bladcorrespondent was in Den Haag. De thans gevluchte jour nalist ontving in Den Haag zijn schoolopleiding en beoefende ia- ter in Hongarije zijn beroep. Vier jaar bracht hij door in Russische en vier jaar in Hongaarse gevan genschap. Tijdens de opstand in Hongarije werd hij bevrijd en nam de leiding van een verzets groep in het achtste district van Boeda op zich. Onder zijn strijd makkers bevinden zich ook drie knaapjes van 13 jaar, die even fel vochten als de ouderen. Rus sische vlammenwerpers maakten een eind aan de ongelijke strijd en de groep vluchtte naar Oos tenrijk. Men is zoveel mogelijk bij elkaar gebleven en kon dank zij de medewerking van de Ne derlandse autoriteiten iri Wenen naar Nederland worden overge bracht. Hier neemt deze groep verzetsstrijders, waaronder ook de 3 jeugdige knapen, een bijzon dere plaats in het vluchtelingen- transport in. Naar aanleiding van de mede deling dat in België met ingang van 23 december het rijverbod zal worden opgeheven, wordt var paciteit van ruim 1200 bedden. Wel maakt dr. Herschel zich zor gen over de plannen die worden gemaakt en de beslissingen die soms op zeer korte termijn door de verantwordelijke autoriteiten worden genomen. De werkers van het Utrechtse Rode Kruis, al dus dr Herschel, beschikken ge lukkig'over de nodige elasticiteit. De werkgevers van deze helpers hebben er evenwel recht op tijdig gefinformeerd te worden, wan neer zij hun mensen voor deze Rode Kruis-werkzaamheden vrij moeten geven. Het vijfde en laatste transport Hongaarse vluchtelingen zal naar alle waarschijnlijkheid a.s. maan dag in ons land aankomen. Vele in Nederland wonende Hongaren hebben ook bij het vier de transport Hongaarse vluchte lingen tal van familieleden en kennissen ontmoet. Direct op het Utrechtse station al waren Rode Kruis-autoriteiten getuige van een ontroerende ontmoeting tus sen een in Nederland wonende Hongaarse en haar broer, die zich bij het transport bevond. Vrijdagmorgen vroeg liep een Nederlands meisje het Utrechtse Derron af in afwachting van de rr=7 vluchtelingentrein, waarin haarbevoegde zijde in Den Haag ver Hongaarse verloofde zat. Het ver- nomen, dat omtrent het nemen loofde stel is vrijdagmiddag in van een soortgelijke beslissmg Utrecht herenigd. door de Nederlandse autoritei- Bij het transport bevond zich ten nog niets bekend is. Radio-Boedapest heeft vrij dagochtend bekend gemaakt, dat er per dag slechts een klein deel van de 7.500 wagons kolen, het normale dagelijkse verbruik in Hongarije, geproduceerd wordt. De ziekenhuizen in de hoofd stad hebben nog slechts voorra den voor drie of vier dagen. Daar_ na zullen de zieken kou moeten lijden. De radio zond een oproep van de vakvereniging van mijnwer kers uit, waarin vroegere mijn werkers verzocht werd hun oude beroep weer op te nemen. De Hongaarse regering heeft een decreet uitgevaardigd, dat al le bijeenkomsten en demonstra ties verbiedt waarvoor geen toe stemming van de politie is ver kregen. Overtreding van het de creet wordt gestraft met gevan genisstraf van zes maanden tot vhf jaar. Deze maatregel is genomen om de ..rechten van de arbeiders on der de huidige uitzonderlijke om standigheden te beschermen te gen vijandelijke elementen'. Het decreet, dat 'n maand van kracht zal blijven, maakt geen inbreuk op de persvrijheid en de vrijheid van vereniging en vergadering, die in de grondwet gewaarborgd zijn, aldus een bekendmaking van radio Boedapest. Het Zuidslavische blad „Magy ar Szo", dat in het Hongaars ver schijnt, meldde vrijdagochtend uit Boedapest, dat het werk is her vat. De winkels zijn open, trams, autobussen en ondergrondse rij den weer en het herstel van de beschadigde huizen in de stad is hervat. Hoewel het werk hervat is, voornamelijk door gebrek aan steenkool en elektriciteit. Boven dien is de onzekerheid over de politieke toestand, die onder de arbeiders heerst, niet bevorder lijk voor een normale werkher vatting, aldus de correspondent van het Zuidslavische blad. Er blijven berichten de ronde doen volgens welke de sociaal democraten, de „Petoefi-kring" en de partij van de kleine boe ren overleg plegen over uitbrei ding van de huidige regering. In de nacht van donderdag op vrijdag zijn 1157 Hongaren over de grens van de Oostenrijkse provincie Burgenland gekomen. Elders aan de grens arriveer den slechts weinig Hongaren, vermoedelijk als gevolg van strenge Russische en Hongaarse controle in het grensgebied. Het Oostenrijkse blad, ,3üd Telegraf" meldt, dat in de afge lopen drie dagen 50 leden van de Avo, de Hongaarse geheime politie, in Oostenrijkse vluchte lingenkampen zijn ontdekt. Zij moesten de „clandestiene repa- triëring" van bepaalde vluchte lingen voorbereiden. Verscheide ne van hen zijn door andere vluchtelingen aangebracht. Een correspondent van A.F,P meldt uit Boedapest dat een aantal hoge magistraten gepro testeerd zou hebben tegen de in stelling van speciale rechtban ken. Zij zouden geweigerd heb ben in deze rechtbanken zitting te nemen. Radio-Boedapest heeft vrijdag ochtend bekend gemaakt, dat er per dag slechts een klein deel van de 7500 wagons kolen, het normale dagelijkse verbruik in Hongarije, geproducerd wordt. De ziekenhuzen in de hoofd stad hebben nog slechts voorra den voor drie of vier dagen. Daarna zullen de zieken kou moeten lijden. Het communistische blad „Neps- zabadsag" meldde vrijdag voorts dat zich enige dagen geleden 'n opstand", heeft voorgedaan in Miskolc. Contra-revolutionairen hadden geschoten op politie en Russische militairen, die tussen beide kwamen omdat zij trams aanhielden. „Natuurlijk moesten de Russen terugschieten", aldus het blad, dat echter niet meld de of ook de Hongaarse politie het vuur had geopend. Aan werknemers van 15 jaar en ouder, dooh niet ouder dan 65 jaar, wordt door de werkgever boven de rechtens geldende lo nen 'n bijdrage uitgekeerd. Deze bijslag bedraagt 5,6 procent van het rechtens geldende loon en wordt afgerekend bij de loonuit betaling in de gebruikelijke be talingsperiode. Hierbij dient er rekening mede te worden gehou den, dat de bijslag niet meer zal bedragen dan 386,40 per jaar. Onder loon dient voor de toe passing van deze beschikking te worden verstaan elke rechtens geldende beloning met uitzon dering van deze bijslag), die, on der welke benaming ook, ter zake van de arbeid wordt verstrekt, met uitzondering van vergoedin gen, voor zover zij geacht kun nen worden te strekken tot be strijding van noodzakelijke kos ten, die de werknemer in ver band met zijn dienstbetrekking heeft te maken. Indien verwerking van de bij slag in de loonschalen, resp. lo nen, plaats vindt en daarbij af rondingen worden toegepast, die nen bedragen van minder dan een halve cent naar beneden en bedragen van een halve cent of meer naar boven te worden af gerond op hele centen. Deze beschikking treedt in wer king met ingang van het eerste loontijdvak, dat na 31 december 1956 eindigt. Indien verwerking van de bij- slag in collectieve arbeidsover eenkomsten en bindende loonre gelingen om bijzondere redenen wenselijk wordt geacht, kunnen voorstellen hiertoe worden voor gelegd aan het College van Rijks bemiddelaars. Voor bedrijfstakken of groeper van werknemers, wier bijzonde: e loonstTuctuur daartoe aanleiding geeft, 'kan door het College van Rijksbemiddelaars, gehoord de Stichting van de Arbeid, een af wijkende regeling worden ge troffen. VEEL WIND. Het ontstuimige weer dat de laatste dagen met tussenpozen b»j ons optreedt, blijft het komende etmaal voortduren. Vrijdagavond was de wind aan onze kust op nieuw tot stormachtig toegeno men. Dit hing samen met de pa sage van een front, dat ook regen veroorzaakte en behoort bij een depressie die met een kemdru van 953mb iets ten W. van Schot land is gelegen. Deze depressie gaat, behalve van een front dat ons land dus reeds voorbij is getrokken, ver gezeld van een randstoring waar in enkele buien en wederom eer» sterk windveld voorKÓmen. Hedenmorgen zal deze randsto ring Nederland bereikt hebben. Een nieuwe eveneens zeer ac tieve depressie bewoog vrijdag met grote snelheid ongeveer over het midden van de oceaan in de richting van de Britse eilanden. 1 t 1 e t a a e e De Navoraad heeft vrijdag de 57-jarige Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Paul Henri Spaak „mr. Europe" benoemd tot secretaris-generaal der Noord- atlantische verdragsorganisatie. Spaak volgt in april 1957 lord Ismay (Groot-Brittannië) op, die sedert 1952 secretaris-generaal van de Navo :s. Het was reeds enige tijd bekend dat lord Ismay wenste af te tra den. Vrijdagochtend deelde hij zijn besluit aan de Navoraad me de. De benoeming van Spaak be- Vrijdagmiddag omstreeks kwart voor 2 is een „Thunderstreak"- op de vering straaljager van de vliegbasis v 01- lilllllllilllll kel' tijdelijk gestationeerd op de el net wem neivat "V" carpipkfwAf zevenbergen basis Eindhoven, neergestort in wordt er weinig geproduceerd, hazetfabrieke Breugel in Noord-Brabant. De piloot heeft zich met de schiet stoel gered. De neergestorte straaljager veroorzaakte brand in een twee tal boerderijen. Naar de Luchtmachtvoorlich tingsdienst ons mededeelt, waren er vier Thunderstreak-straalja- gers van de vliegbasis Volkel in de lucht, toen één van de vliegers motormóeilijkheden kreeg. Hij besloot een voorzorgslanding te maken op de basis Eindhoven. Hij kreeg toestemming om te landen, maar bij de nadering van de basis werd hij door zijn volg- vlieger, volgens de officiële pro cedure in het Engels, gewaar schuwd, dat zijn vliegtuig in brand stond. Hij verliet toen on middellijk door middel van de schietstoel het toestel, dat van ongeveer 500 m hoogte neerstort te en zich vlakbij enkele boer derijen tussen Son en Breugel in de grond boorde. Het werd ge- tekent, dat hij zal moeten aftre-, den als minister van Buitenland se Zaken van België. Spaak zal zich als secretaris generaal van de Navo, ingevolge het besluit dat donderdag door de Navo-raad genomen werd, persoonlijk kunnen belasten met de regeling van geschillen die zich tussen de Navo-leden voor doen. De nieuwe secretaris-generaal verwierf zich de bijnaam „mr. Europe", door zijn strijd voor de vereniging van Europa. Hij was de stuwende kracht achter alle na-oorlogse pogingen om de po litieke „grandeur" en economi sche welvaart van West-Europa te herstellen. In de laatste dagen van de tweede wereldoorlog onderteken de hij het Beneluxverdrag. Later werd hij de eerste voorzitter van de ministerraad der organisatie voor Europese economische sa menwerking (O.E.E.S.). Voorts was hij de eerste president van de raadgevende vergadering van de raad van Europa. In 1952 trad hij als zodanig af. heel vernield. De piloot kwam op ongeveer 1 km afstand van de straaljager op de grond en was ongedeerd. Het is de 26-jarige eerste luitenant-vlieger F. Hoppe- ner uit Uden. Vermoedelijk door brandende stukken van het vliegtuig ont stond brand in twee boerderijen, die geheel afbrandden. Naar wij nader vernemen, be hoorden de twee afgebrande boer derijen toe aan heren W. Sar is en K. Leenders. De boerderij van A. Donkers liep waterschade op. De brandweren van Son en Eind hoven en van het vliegveld Wel schap bij Eindhoven bestreden de brand. Volgens een voorlopige, globale schatting bedraagt de totale scha de aan de drie boerderijen onge veer 100.000. In de boerderij van de heer Leenders zijn verscheide ne varkens omgekomen. Een be gin van brand in de boerderij van de heer Donkers werd door de vrouw des huizes met een slang op de waterleiding gebluft. Be halve de brandweer was ook de G.G.D. uit Eindhoven ter plaatse. Deze behoefde echter niet in actie te komen. medegedeeld door het K.N.M.L te De Bilt, geldig van zaterdagoch tend tot zaterdagavond. Veel wind. Opklaringen maar plaatselijk ook enkele buien. In het binnen land krachtige tot harde zuidwes telijke wind, aan de kust tijdelijk zuidwesterstorm. Weinig veran- dering in temperatuur. ZONDAG 16 DECEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 0.19 0.54 1.34 1.44 n.m. 12.34 1.09 1.49 1.50 MAANDAG 17 DECEMBER. v.m. n.m. Breskens 1-04 1.16 Terneuzen 1.39 1.51 Hansweert 2.19 2.31 Walsoorden 2.29 2.41 n e ¥- i- r n i- i- e S g- n (e m Ie Q- Bt n n t- ZON MAAN op onder op onder Dec. 15 8.44 16.31 14.47 5.51 16 8.45 16.31 15.34 7.02 17 8.46 16.31 16.34 8.08 18 8.46 16.31 17.45 9.04 19 8.47 16.32 19.04 9.49 20 8.47 16.32 20.26 10.2C 21 8.48 16.32 21.49 10.55

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1