De vergadering van de N. A. V. O. De toestand in Hongarije Ongeregeldheden in Polen Over tariefsverhoging bij P.T.T. en Spoorwegen nog niet beslist Indonesisch minister over Nieuw-Guinea HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN ■H VRIJDAG 14 DECEMBER 1956 12e Jaargang Nr 3947 EERSTE BLAD Dulles brengt slag toe aan de plannen tot nauwere politieke samenwerking VLIEGTUIGONGELUK IN SALVADOR Nederlander onder de vier slachtoffers Gebeurtenissen in Hongarije leiden tot wijziging van Oostduitse economische plannen NEHROE OVER HONGARIJE 25.000 Hongaren en 7000 Russen kwamen om het leven MUTATIE TEN HOVE Bevolking keert zich tegen de Russen In elf Poolse steden is het dinsdag en woensdag tot anti-Russische betogingen gekomen, zo meldt "t West- berlijrtse blad B. Z. Te Olecko is een politie bureau bestormd. Er werden een paar gevangenen be vrijd. In Nowy Ciechocinek vernielden betogers kanto ren van de gemeentelijke dienst die voor de Russen een aantal gebouwen had gevorderd. In Nieuwszawa hebben arbeiders en studen ten de secretaris van de plaatselijke afdeling der communistische partij een pak slaag gegeven, aldus deze berichten van 't West- berlijnse blad. Hulp van Roode Kruis aan Hongaren Protest van Zuidslavische schrijvers Aanslag op Britse officier in Port Said LUCIAFEEST WERD VERKEERD BEGREPEN Jongelui smeet met „Molotov-cocktails" Frankering bij abonnement: Tcrneuzen Redactieadres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Abonnementsprijs: f,75 per kwartaal; per ma mid 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels L Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Voor het Maandagnummer: zaterdags 10 uw Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Dc ministerraad van de Navo heeft donderdagochtend in Parijs besprekingen voortgezet in een atmosfeer van hernieuwde ongerustheid over de vraag hoe de solidariteit van de Navc-lan- den het best gehandhaafd kan worden. Bij hiet vliegveld van San Sal vador is woensdag kort na de start, een tweemotorig vliegtuig verongelukt. De vier inzittenden, o.w. zichl volgens de „New York Times" de Nederlandse geoloog Victor de Muncke bevond, zijn om het leven gekomen. Een woordvoerder van 't Ame rikaanse ministerie van Defensie heeft volgens het Amerikaanse blad verklaard te geloven, dat de vier slachtoffers van de Verenig de Staten naar Costa Rica reis den voor clie-ondlerzoek. „Neues Deutsohland", 't voor naamste dagblad der Oostduitse communistische partij, meldt dat premier Grotiewohl woensdag j.l. op een bijeenkomst van metaal bewerkers in Leipzig heeft ver klaard dat Oost-Du itsland, als gevolg van de recente gebeurte nissen in Hongarije en Polen, zijn economische plannen zal moeten wijzigen. Grotewohl deed deze verras sen (mededeling in antwoord op een vraag van een arbeider, of deze gebeurtenissen een nadelige invloed op de Oostduitse econo mie zouden uitoefenen. Grotewohl verklaarde dat Oost- Duitsland, „als gevolg van het voorgevallene in Hongarije en Polen, niet in staat is de doelen ie verwezenlijken, welke in het (in januari j.l. (begonnen) twee de vijfjarenplan worden gesteld", waaraan hij toevoegde: „De re gering meent dat de plannen moeten worden gewijzigd, wan neer zich speciale omstandighe den voordoen, die maken dat het niet gerechtvaardigd is naar ver vulling der oorspronkelijke doe len te blijven streven". Grotewohl legde de nadruk op de noodzaak, om onze inspanning te vergroten en al onze reserves in het geweer te roepen voor de socialistische wederopbouw. Hij zei, dat het „van beslissend belang is, dat de arbeiders en boeren in vast vertrouwen en in vriendschappelijke geest met de regering samenwerken." Premier Nehroe van India beeft donderdag verklaard, dat de „nationale revolutie" in Hon garije naar raming 25.000 Hon garen en 7000 Russen het leven heeft gekost. Hij zei dit in de Raad van Staten, de Indiase Eerste Kamer, toen hij verslag uitbracht van het bezoek dat de Indiase ambassadeur K. P. S. Menon onlangs aan Boedapest heeft gebracht. Menon heeft in een voorlopig verslag over zijn bezoek ver klaard, dat de toestand in Boeda pest doet denken aan de campag nes van burgerlijke ongehoor zaamheid, die indertijd tegen het Britse bestuur in India rijn ge voerd, aldus de premier. Het volledige verslag van Me non ic nog niet (binnen, aldus Nehroe, maar vast staat wel dat de revolutie in Hongarije een na tionale, wijdverspreide opstand was. Er warien elementen die men contra-revolutionair of reac tionair zou kunnen noemten en ook kleine groepen uit het bui tenland, doch die vormden slechts een 'klein onderdeel. Essentieel was het een nationale beweging, waaraan de grote meerderheid van de arbeiders deelnam, zo zei hij. Nehroe voegde hier nog aan toe, dat uit alle landen alle bui tenlandse strijdkrachten terugge trokken zouden moeten wordten; dat gold vooral voor Europese landen. De interventie van Russische troepen in Hongarije was niet ge rechtvaardigd, aldus Nehroe. Het voornaamste onderwerp van gesprek was donderdagoch tend in conferentiekringen de verklaring van de Amerikaanse minister van Euitenlandse Zaken, Dulles, van woensdag, dat de Ver. Staten niet bereid zijn met hun bondgenoten vooraf overleg te plegen als de Amerikaanse levensbelangen ergens in de we reld in direct gevaar verkeren. Hoewel de Amerikaanse minis ter het duidelijk maakte dat Amerika tot overleg bereid zal zijn als de tijd dat toelaten zou zoals indertijd met de kwestie. Korea en Formosa het geval was gelooft men in Westelijke de legatiekringen, dat Dulles een slag heeft toegebracht aan de plannen voor nauwe politieke-sa menwerking binnen de Navo. Dulles zou na de vergadering van donderdagmiddag besprekin gen voeren met generaal Lauris Norstadt, de (Amerikaanse) op perbevelhebber van de Navo. Na de ochtendvergadering ver klaarde Von Brentano tegenover de pers, dat hij heeft voorgesteld in de ^lotresolutie van de Navo- raad een verklaring over de rech ten op onafhankelijkheid van de Oosteuropese volken op te ne men. De reactie van de andere ministers hierop was „positief", zo zei hij. Een Navo-woord voerder ver klaarde, dat minister Dulles het Duitse voorstel „zeer interessant" vond en dat hij aanbevolen had de kwestie te verwijzen naar de commissie die het slotcommuni qué moet opstellen. Aan Amerikaanse kant zou men, naar voorts verluidt, niet veel voelen voor het door Selwyn Lloyd geopperde denkbeeld van een Atlantisch parlement, omdat daarin volgens de Amerikanen ■wellicht plaatselijke Europese emoties, zoals naar aanleiding van de Hongaarse opstand, zou den kunnen overwegen ten na dele van kwesties die de gehele wereld omvatten, De Westduitse minister van Bui tenlandse Zaken, Von Brentano, heeft donderdagochtend op de ministervergadering gewaar schuwd, dat er volgens zijn rege ring een ernstig gevaar van een derde wereldoorlog kan voortko men uit de spanning die in Oost europese landen heerst. Als in Oost-Duitsland een an ti-communistische of anti-Russi sche opstand zou uitbreken, zou den de gevolgen niet te overzien zijn. Men zou waarschijnlijk on mogelijk van de Westduitsers kunnen verwachten, dat zij wer keloos toezien als de Oostduitsers voor hun .vrijheid vechten. Daar om doet de Westduitse regering alles wat maar mogelijk is om overhaaste actie door de Oost duitsers te verhinderen. De Westduitse regering geloof de daarentegen niet, dat de Sow- jet-Unie voor het Midden-Oosten een derde wereldoorlog zou ris keren. Het is nu zeker niet het ogen blik om de kracht van de Navo te verzwakken of te verhinde ren, aldus Von Brentano. Zeer levendig waren de ge sprekken bij de aanvang van de vergadering van donderdag het geen zijn oorzaak vond in het feit dat de Amerikaanse en Europese pers verschillende uitleg hadden gegeven van wat minister Dulles, in besloten zitting van woensdag had gezegd over het Amerikaan se recht van handelen zonder voorafgaand beraad met de an dere Navo-landen. Duidelijk bleek, dat Amerikaan se functionarissen aan journalis ten-landgenoten over Dulles' rede uit de school hebben geklapt, waarop ook de Noorse minister van Buitenalndse Zaken Halvard Lange zinspeelde. Volgens Dulles zelf waren de verslagen in de Franse pers nog langer en on juister dan de Amerikaanse. Zijn Franse collega Fineau vertelde dat Franse journalisten zijn mi nisterie als het ware belegeren en klaagden dat zij hun nieuws van Amerikaanse vakbroeders moes ten horen. De ministers van de Navo-lan den hebben, naar in conferentie kringen te Parijs is vernomen, donderdagmiddag gesproken over de politieke richtlijnen van de Navo-raad aan de militaire lei ders, de uitgaven voor bewape ning en andere financiële pro blemen. Het zwaartepunt van de richtlijnen ligt op versterking van de troepen die als schild die nen in West-Europa, zulks in verband met de gebeurtenissen in Oost-Europa. Over een West duitse bijdrage aan de Westelijke defensie werd niet gesproken. De voorzitter van de perma nente groep van de Navo, de Amerikaanse generaal Johnson, heeft tot de ministers gezegd, dat, terwijl de Sowjet-Unie spreekt over vermindering van haar strijdkrachten, de militaire kracht van dat land op alle terreinen is toegenomen. De terugtrekking van Russische strijdkrachten uit Oost-Duitsland betekent in feite, dat het aantal aldaar gelegerde militairen met minder dan tien procent is beperkt. Tezelfdertijd hebben de Russen duizenden nieuwe tanks met beter geschut en betere radio-installaties naar Oost-Duitsland gezonden. Er is geen betrouwbaar bewijsmate riaal over de uitvoering van de bekendmaking van de Sowjet- Unie, volgens welke zij haar strijdkrachten met ongeveer twee miljoen man zal inkrimpen. Maar zelfs, indien de Russen dit plan tot uitvoering brengen, zou dit in overeenstemming zijn met een reorganisatie in verband met plannen voor een atoomoorlog voering. De mannen zouden door tewerkstelling in de industrie en de landbouw zelfs kunnen bij dragen tot vergroting van de kracht van de Sowjet-Unie. Generaal Johnson zei te gelo ven, dat het gevaar voor een al gemene oorlog „door misreke ning" door de gebeurtenissen in de laatste tijd is toegenomen. Het secretariaat van H. M. de Koningin deelt mede: „H. M. de Koningin heeft met ingang van 1 januari 1957 op haar verzoek douairière A. A. Baronesse van Heeckeren van Molecaten geboren jkvr. Groe- ninx van Zoelen op de meest eer volle wijze en onder dankzegging voor de vele en gewichtige diens ten haar bewezen, ontheven uit haar functie van grootmeesteres. H. M. de Koningin heeft douai rière A. A. Baronesse van Heec keren van Molecaten geboren jkvr. Groeninx van Zoelen be noemd tot grootmeesteres-hono raire en tot Grootkruis in de Huisorde van Oranje". Meer arbeiders dan op enige andere dag sedert 23 oktober zijn gisteren aan het werk getogen, aldus radio-Boedapest. Mlaar on geveer 12.000 arbeiders hebben volgens de correspondent van Reuter in Boedapest later het werk weer neergelegd als pro test tegen de arrestatie van de 23-jarige Sandor Racz, de voor zitter van de ontbonden centrale arbeidersraad. Het blad maakte voorts mel ding van botsingen tussen Polen en Russische militairen te Zop- pot, waar een menigte voor een menigte voor een Russische ka zerne betoogd had. In Liegnitz vernielden betogers de rode ster ren van de gebouwen die door de Russen gebruikt worden. Voor 't hoofdbureau van de communis ten partij in Liegnitz werden borden met communistische leu zen verbrand. Op zes plaatsen langs de Pools- Russische grens in het vroegere Oost-Pruisen werden borden met Russische leuzen verbrand. Op de muren van Russische kazer nes kalkten betogers de opschrif ten „Russen, verdwijnt", en „Wij willen onze oostelijke provincies terug", aldus deze berichten. B. Z. verklaarde voorts verno men te hebben, dat de vroegere Poolse procui'sur-gjeneraal Pod- laski, die onlangs door Gdmulka ontslagen werd, woensdag zelf moord gepleegd heeft. Woensdagavond j.l. verzamel de zich een aantal jongelieden voor het hetzelfde restaurant in Silsttin, waar zich ook de twee vorige avonden wanordelijkheden hebben voorgedaan. Leden der Poolse militie dreven de „straat- sohenders", zoals zij door de plaatselijke correspondent van „Trybuna Ludu", het orgaan eter Poolse communistische partij werden genoemd, uiteen, waarbij zij, volgens deze correspondent, door omstanders werden toege juicht. De Poolse militie, die normaal slechts met revolvers is uitge rust, heeft na de wanordelijkhe den van de afgelopen dagen ook de beschikking over gummistok ken gekregen. Donderdag waren in Stettin in totaal 91 personen gearresteerd. Een aantal jongelieden beneden de zeventien is echter op vrije voeten gesteld. De Poolse procureur-generaal, Marian Rybicky, leidt persoon- De openbare vervoersmiddelen werken weer bijna normaal. Win kels en kantoren heropenden. Uit berichten uit andere gebie den blijkt dat de fabrieken weer werken maar slechts geringe hoeveelheden produceren, voor namelijk door gebrek aan grond stoffen, kolen en elektriciteit. De arbeidersraad van de Cse- pel-fabrieken, het overkoepelend orgaan van de raden der achttien fabrieksafdelingen, is donderdag in opdracht van de regering ont bonden. De Indiase gezant in Praag, dr Jagan Kjosla, is dinsdag uit Wenen weer naar de Hongaarse hoofdstad gereden en zal waar schijnlijk zijn besprekingen met de regering-Kadar voortzetten. Volgens onbevestigde berichten uit diplomatieke kring verwacht men vandaag een bezoek van de Russische eerste vice-premier Mikojan. Honderden Hongaarse politie mannen en leden van de militie hiebben donderdag een overval gedaan op de elektrische centrale Belojannis in Boedapest, nadat de 6000 employé's van de centrale als protest tegen de arrestatie van Sandor Racz in staking wa ren gegaan. Voor radio-Boedapest is don derdagochtend het hoofdartikel van 't partijblad „Nepszabadsag" voorgelezen, waarin verklaard wordt dat de staking „nu officieel geëindigd is" en dat het werk overal hervat zal worden. De sta king was geen succes, al heeft zij de economische toestand ver der geschaad, aldus het blad. Het grootste probleem is de kolenvoorziening. Allé reserves zijn uitgeput. Het land is nu af hankelijk van wat de mijnen per dag produceren. Massale werk loosheid dreigt. Radio Boedapest haalde don- Over verhoging van de P.T.T.- trrieven en die van de spoorwe gen, is nog geen enkele beslissing gevallen. Dit heeft de minister van Eco nomische Zaken, prof. dr. J. Zijl stra, donderdagmiddag medege deeld in de jaarvergadering van de Nederlandse Katholieke mid denstandsbond, welke te Utrecht is gehouden. Minister Zijlstra deed deze me dedeling na het uitspreken van zijn rede toen in een hierop vol gende diskussie één der aanwe zigen de vraag stelde, waarom enerzijds de overheid zich uit spreekt voor prijsstabilisatie en aan de andere kant tariefsverho gingen door overheidsbedrijven toelaat. Minister Zijlstra weer erop, dat er een onderscheid gemaakt dient te worden tussen hetgeen gebeurt en gebeurd is. Er zijn gemeenten geweest, aldus de bewindsman, die verhoging van gas-, tram-, bus- en elektriciteitstarieven, heb ben aangekondigd, omdat er, vol gens hen, overheidsbedrijven zijn die duidelijk in een verliessitua- tie verkeren. Ik geloof, zo zei hij, dat niemands belang ermee ge diend is dat deze verliessituatie gecontinueerd wordt. Minister Zijlstra acht dit stel lig niet in het belang van de be lastingbetaler. De overheid, zo zei- de hij, moet zich het recht voor behouden om verliessituaties te corrigeren en dan kan niet wor den gesproken van een meten met twee maten. In dit opzicht, zei prof. Zijl stra voorts, dat prijsverhogingen in overheidsbedrijven niet zonder meer tot stand komen, omdat men hier, in tegenstelling tot het be drijfsleven, controlerende licha men kent als volksvertegenwoor diging, provinciale staten en ge meenteraden. Met betrekking tot de moeilijk heden in het kruideniersbedrijf en in de sigarenbranche, zei prof. Zijlstra, dat ten departemente al. tijd de bereidheid aanwezig is om met betrekking tot moeilijkheden in een bepaalde bedrijfstak te zoeken naar een oplossing. Uit de vergadering merkte men op dat olie en benzine een be langrijke prijsstijging zullen on dergaan, waardoor bij een ge middeld gebruik van een miljoen ton per jaar een verhoogde op brengst van 30 miljoen gulden wordt verkregen. Men vroeg zich af, of dit noodzakelijk is gezien de winst van ruim 1400 miljoen gulden van één der olie-concerns. Minister Zijlstra antwoordde, dat het oliebedrijf en de olieprij zen in Nederland beschouwd dient te worden als internationa le prijzen en bedrijven. Op grond hiervan worden de binnenlandse prijzen berekend. De overheid, zo zei hij, heeft in grote mate hier bemoeienissen mee gehad en er toe bijgedragen dat de winst in dat stuk bedrijfskolom zeer be langrijk is gedrukt. Naar aanleiding van een vraag over de accijnsverhoging op ge distilleerd, zei prof. Zijlstra, dat do winstmarge niet zal mogen worden toegepast op de ontstane verhoging. Iets anders is het, vol gens hem, als de omzet in deze bedrijfstak tengevolge van de ac cijnsverhoging terug zou lopen en deze bedrijfstak hierdoor erg zwaar zou worden getroffen. Vooralsnog gelooft minister Zijl stra niet dat de afzet van gedis tilleerd belangrijk terug zal lo pen. lijk het onderzoek naar oorzaak 'derdag ook een „lijst van men en verloop der wanordelijkheden, sen die vrijgelaten rijn" aan. Op Verscheidene arrestanten zouden dleze lijst kwam Dula Karpati, 'n vroeger wegens oplichting en he- bekende schrijver volgens de ling veroordeeld zijn. 1 radio, voor. Twee dringende verzoeken om hulp zijn woensdagmiddag kort na elkaar binnengekomen bij het hoofdbestuur van het Nederland se Rode Kruis. Het eerste kwam van de verte genwoordiger bij het Internatio nale Rode Kruis in Wenen en be trof de voeding van de aldaar ondergebrachte vluchtelingen. Het tweede verzoek werd ge daan door het internationale co mité van het Rode Kruis te Ge- nève, dat namens zijn gedele geerde in Boedapest hulp vroeg voor de Hongaarse kinderen. Dank zij het bedrag, dat ge stort is op giro 777, heeft het Ne derlandse Rode Kruis direct kun nen antwoorden dat het aan bei de aanvragen zal voldoen. Voor de Hongaarse vluchtelingen in Wenen werd woensdag 136.000 kg margarine aangekocht, zodat nu voor drie maanden een dagrant soen van 60 gram verzekerd is voor 25.000 vluchtelingen. Voor de kinderen in Hongarije is 1000 ton melkpoeder aange kocht, doo rbemiddeling van het in. en verkoopkantoor van de zuivel. Dank zij de vlotte medewerking, die het Nederlandse Rode Kruis van diverse zijden, o.a. van spoor- en luchtvaartmaatschappijen on dervindt, zullen ook deze grote partijen zeer snel op hun bestem ming kunnen komen. De secretaris-generaal van de Liga van Rode Kruisverenigin gen heeft de president van de Europese kolen- en staalgemeen schap René Mayer telegrafisch bedankt voor een gift van 50 wa gons brandstoffen (1000 ton), die beschikbaar zijn gesteld voor de verwarming van 10 Hongaarse vluchtelingenkampen, die het Ro de Kruis in Oostenrijk verzorgt Aan deze gift, die een waarde heeft van 40.000,hebben de Nederlandse mijnen 200 ton kolen bijgedragen. Een-en-vij-ftig Zuidslavische schrijvers hiebben geprotesteerd tegen, de deportatie van de Hon gaarse marxistische filosoof Gyorgy Lukaes en rijn vrijlating geëist. Hij verdween na het ver laten van de Zuidslavische am bassade in Boedapest, tegelijk met de groep van Nagy. Een Egyptenaar heeft donder dag in Port Said een blad met broodjes, waartussen een gra naat verborgen was, naar de auto van een Britse officier gegooid. De granaat ontplofte onder de auto en de Brit werd gewond. WEGVERVOER PER SPOOR. Nu de benzine en andere motor-1 te verankeren zijn. Op deze wijze brandstof in Frankrijk zo schaars is geworden, zijn de Franse spoor- I wegen juist op tijd uitgekomen met een nieuw soort wagon: een lage, lange platte wagen waarop auto's gemakkelijk te rijden en kunnen vrachtauto's en tankwa gens met een snelheid van meer dan 100 km per uur worden ver voerd met hun lading der dat dit benzine kost. De woordvoerder van het Indo nesische ministerie van Voor lichting heeft donderdag ver klaard, dat het geschil van Indo nesië met Nederland over Nieuw- Guinea opnieuw een onderwerp van gesprek uitmaakt niet alleen uit hoofde van Indonesië's aan spraken daarop en de aanstaan de debatten daarover in de alge mene vergadering van de Ver. Naties, doch ook „als gevolg van de reacties bij mensen in het bui tenland en in Nederland zelf". In een binnenlandse uitzending j niet, want er ziat geen benzine in, I maar een bijtende, brandbare I vloeistof. Acht jongelui werden In Zweden is donderdag het getroffen en van hen werden er Luciafeest gevierd, een feest van drie in het gezicht gewond. Nie- licht en vrede. Een aantal jonge-mand is in levensgevaar, maar lui in Gothenburg heeft de be-sommige van de getroffenen rijn doeling niet 'helemaal 'begrepen.„voor het leven getekend", zo Zij gingen 's-nachts op een der heeft het ziekenhuis te Gothen- pleinen van de stad met zelfge- burg meegedeeld. De daders wa- maakte „Molotov-cocktails" smij-ren donderdagochtend nog niet ten. Helemaal echt waren die gevonden. voor radio Republik Indonesia zeide de woordvoerder, dat het recent adres van Nederlandse in tellectuelen, waarin .voortzetting van het Nederlandse bewind over Nieuw-Guinea in zijn huidige vorm op basis van een zgn. zede lijke roeping" verworpen wordt, bewijst dat „voortzetting van het Nederlandse bewind over dat ge bied twijfel heeft verwekt onder de Nederlanders zelf'. De woordvoerder citeerde voorts uit een artikel van Charles Mee- king, in de november-uitgave van „Eastern World", dat de Aus tralische journalisten unaniem van mening zijn, dat elke militai re macht, welke Nederland in Nieuw-Guinea opbouwt van ge nerlei waarde zal zijn voor de Australische defensie, en dat de meeste Hollanders in Nieuw-Gui nea overtuigd zijn, dat het Indo nesische volk binnen tien jaar de soevereiniteit over het gebied zal overnemen. Voorts haalde de woordvoerder een passage van Meeking aan, waarin deze zou hebben gezegd, dat Nederland weinig of niets voor het welzijn van de bevolking van Nieuw- Guinea heeft gedaan. LATER REGEN De depressieactiviteit op de At lantische oceaan duurde de afge lopen 24 uur onverminderd voort. De depressie die tussen IJsland en Noorwegen is gelegen vult nu op nadat een randstoring ervan in Nederland donderdag buien had gebracht. Op sommige plaat sen gingen deze van onweer ver gezeld. De wind nam bij de nade ring van deze storing weer tce en werd aan de kust stormachtig. Een nieuwe eveneens actieve depressie trok donderdag over de Atlantische Oceaan in de richting van Schotland. Het ziet er naar uit, dat de invloed ervan vandaag al weer merkbaar zal worden in ons land. De wind zal weer gelei delijk uit het zuidwesten aanwak keren terwijl de fronten van de depressie later regen zullen ver oorzaken. De temperaturen zullen daarbij boven normaal liggen. medegedeeld door het K. N. M. L geldig tot vrijdagavond. Regen en wind. Aanvankelijk opklaringen, later zwaar bewolkt en regen. Krach tige of harde en aan de kust mo gelijk tot storm toenemende zuid westelijke wind. Dezelfde tempe raturen als gisteren of iets hoge re. ZATERDAG 15 DECEMBER. van. n.m 11.30 11.50 0.05 12.2.' Hansweert 0.45 1.05 Walsoorden 0.55 1.15 Breskens I Terneuzen ZON op onder Dec. 14 8A3 16.30 14.10 15 8.44 16.31 14.47 16 8.45 16.31 15.34 MAAN op onder 4.38 5.51 7.02

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1