Uit de Provincie RADIO? Nederlandse geeft weekblad uit in Canada Binnenlands nieuws SWEET 0j^pOR4^ Eric de Noorman - Het land der witte mannen KERKDIENSTEN SCHAKEN MARKTBERICHTEN VOETBAL TERNEUZEN. Wat brengt de Nederl, Nederland schenkt het beste aan Canada, Canada schenkt het beste aan Nederland. BRESKENS KOEWACHT. EEN DUUR FEEST VAN SWING ENZ STOPPELDIJK. ZAAMSLAG. tirSm Het internationale programma CONGRES VRIENDEN VAN VEERE". De zaterdag opgerichte vereni ging „Vrienden van Veere" zal in de lente van het volgend jaar een congres te Veere houden. Dit con gres. dat twee dagen duren zal, is voorlopig vastgesteld op 25 en 26 mei. Op dit congres zullen re feraten over historische onder werpen worden gehouden en na afloop zullen de deelnemers een boottocht over de Zeeuwse wate ren maken. Op het ogenblik telt de vereniging vijftig leden, onder wie vele vooraanstaande Neder landers. A.N.W.B. PLAATST NIEUWE BIVIERNAAMBORDEN IN ZEELAND EN NRD. BRABANT. Binnenkort zal de afdeling ver keersborden van de A.N.W.B. we derom overgaan tot een aanzien lijke uitbreiding van het aantal- in ons land aangebrachte rivier- n aam bord en op punten waar ver keerswegen waterwegen kruisen. De bond is destijds tot dit initia tief gekomen uit de overweging dat binnen- en buitenlandse toe risten gaarne de naam van een rivier of kanaal zouden kennen, uit belangstelling of om zich te i kunnen oriënteren. Inmiddels heb ben de witte borden met blauwe opschriften reeds vele malen hun waarde bewezen. In Zeeland krijgt het kanaal van Terneuzen naar Gent zijn naamborden, n.l. ter weerszijden van de Westsluis te Terneuzen, en te Sluiskil bij de brug in de weg naar Axel. In de weg van Eindhoven naar St Oedenrode zal de A.N.W.B. te Son borden bij het Wilhelmi- nakanaal aanbrengen. Drie jubilarissen bij de Vrij willige Brandweer. Gisteravond stond de gehele Temeuzense en Sluiskilse brand weerploeg in de brandweerkazer ne aangetreden om het feit te herdenken, dat de commandant, de heer C. J. van Strien, 25 jaar en de heren Th. J. Borghstijn en P. van Es, brandwachten 2e klas se, 12% jaar lid zijn van de brand weerploeg te Terneuzen. Verder waren bij deze plechtig heid aanwezig burgemeester mr (OUD. GEREF. GEMEENTE Donderdag 13 december. Terneuzen: 7 uur: Ds. De Reu ver, Winterlezing. DONDERDAG 13 DECEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw (9.35 Waterstanden); 10.00 Cew. muziek; 19.30 Morgen dienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Franse chansons; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.25 Wij van het land; 12.35 Land- en tuinbouw- med.; 12.38 Lichte muziek; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Piano voordracht; 13.45 Gram.; 14.06 Orkest; 14.30 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Viool en altviool; 15.35 Gram.; 16.00 Bij bellezing; 16.30 Kamermuziek; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.46 Beursberichten; 17.45 Kom Mil. Kapel; 18.10 Lichte muziek; 18.30 Fries progr.; 18.45 Gram.; 19.66 Nieuws; 19.10 Gram.; 19.20 Sociaal perspectief; 19.30 Ver- zoekprogr.; 20.00 Radiokrant; 20.26 Gevar. progr.; 21.45 Gram.; 22.66 Periodieken-parade; 22.10 Orgelconcert; 22.35 Gram.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws; 23.15 Sportuitsl.; 23.20 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.16 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dag opening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram., 9.06 Gym. voor de vrouw; 9.10 Voor de vrouw; 9.15 Gram.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Kook- praatje; 11.15 Kamerorkest; 12.00 Orkest; 12.25 In 't spionnetje; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Orkest; 12.50 Causerie; 13.00 Nieuws; 13.15 Med. of gram.; 13.20 Koperorkest; 13.40 Gram.; 13.55 Koersen; 14.00 Hoorspel; 14.45 Cello en piano; 15.15 Voor de zie ken; 16.00 Van vier tot vijf; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Regerings uitzending; 18.00 Nieuws; 18.15 Sportproblemen; 18.25 Amus. mu ziek; 18.55 Gesproken brief uit Londen; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Jazzmuziek; 19.40 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Orkest, 21.05 Causerie; 21.20 Pianorecital, 21.35 Spaanse melodieën: 21.50 Gevar. progr. voor de militairen; 22.40 Radiojournaal; 22.50 Sport; 23.60 Nieuws; 23.15 Koersen; 23.16 Onze buitenlandse corresponden ten melden; 23.25 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Amus. muziek; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.11 Orgel spel; 14.00 Engelse les; 14.15 Gr.; 14.30 Franse les; 14.45 Gram.; 15.60 Schoolradio; 15.30 Brahms- concert; 17.00 Nieuws; 17.10 Zang en gitaar; 17.15 Voor de kinderen, 18.15 Gram.; 18.30 Voor de sol daten: 19.00 Nieuws; 19.40 Zang; 19.45 Gram.; 19.50 Pol. causerie; 20.00 Filmmuziek; 20.20 Verzoek- progr.: 21.20 De vuurdoop; 22.00 Nieuws; 22.11 Int. Radio-Univer siteit; 22.30 Koor; 22.50 Gram.; 22.55 Nieuws. P. H. W. F. Teilegen, wethouder M. de Vos," de directeur van de Centrale Dienst Bouw- en Wo ningtoezicht en Gemeentewerken in O. Zeeuws-Vlaanderen de heer C. Roelans, namens de B. B. de heer Voogt en de dames der leden van de brandweer. In zijn toespraak maakte de burgemeester een vergelijking met de jubilea van twee leden der „Harmonie Terneuzen", wel ke maandagavond werd herdacht. Uw jubileum is van een andere aard, aldus de burgemeester, •maar ook voor U is het een lief hebberij die U in dienst stelt van de gemeenschap. De brandweer is een meer manlijk werk, zo zei burgemeester Teilegen, en door U voelen de mensen van Terneu zen zich veilig. Spr. noemde het een groot voorrecht voor het ge meentebestuur, dat voor het ver strekken van de materialen heeft te zorgen, dat één van de weinige particuliere initiatieven hier in 'ferneuzne juist de uitstekend functionnerende brandweer is. Ik wens U dubbel gaarne profi ciat met dit jubileum omdat U hebt getoond uit het goede brand weerhout te zijn gesneden. Wij hebben grote bewondering voor de commandant, zo sprak de bur gemeester. De heer Van Strien heeft door zijn optreden getoond, dat hij de man is aan wie wij rus tig de leiding en verantwoording kunnen toevertrouwen. Ondanks zijn drukke werkzaamheden staat hij altijd voor de brandweer Ook voor de heren Borghstijn en Van Es had burgemeester Tei legen woorden van lof en waar dering, omdat ook zij, ondanks hun zaken, zich spontaan bij de brandweer hadden aangesloten en zeer actieve brandwachten zijn. Na zijn toespraak overhandig de burgemeester Teilegen aan de jubbilerende commandant het di ploma van de Koninklijke Neder landse Brandweervereniging en het herinneringskruis en aan de heren Borghstijn en Van Es het diploma van de Nederlandse Ver eniging van brandweercomman danten en eveneens het herinne ringskruis. Na deze plechtigheid richtte brandmeester W. G. Simons zich tot de 3 jubilarissen en memo reerde dat in de afgelopen 25 ja ren veel is veranderd: gebouw, materieel en methode van brand bestrijding. Eén ding echter is hetzelfde gebleven, aldus brand meester Simons, en dat is het enthousiasme. Hij roemde het be heerst optreden van commandant Van Strien waardoor de man schappen een groot vertrouwen in zijn leiding hebben. Spreker herinnerde aan de oorlogstijd, de bezetting en de bevrijdingsdagen. Het waren ook moeilijke tijden voor de brandweer. Tijdens de watersnoodramp in 1953 en de grote brand op de cokesfabriek te Sluiskil heeft de heer Van Strien zijn waarde als comman dant getoond. Spreker hoopte dat het corps nog vele jaren onder de leiding van de heer Van Strien mag staan en gaf de verzekering, dat de commandant op zijn beurt op zijn manschappen kan rekenen. Er zijn ook brandweervrouwen, zo zei de heer Simons, die hier ge noemd moeten worden, want de vrouwen leven geheel met de brandweer mee en zijn een steun voor ons. Ook voor de heren Borghstijn en Van Es had hij woorden van waardering en feliciteerde hen op zeer hartelijke wijze. Namens de B. B. sprak de heer Voogt zijn gelukwensen uit en roemde de samenwerking tussen beide organisaties. Commandant Van Strien dank te in de eerste plaats burgemees ter Teilegen en zei dat in zijn jonge jaren de brandweer een avontuur voor hem was, een avontuur dat later werd be schouwd als een burgerplicht. Dit groeit langzaam en het wordt een stuk van je leven. Spreker bracht dank aan het gemeentebestuur en verhaalde in korte trekken de hoogtepunten in de brandweergeschiedenis van Terneuzen. Hoe hij in 1938 brand meester en in 1942 adjunct-opper wachtmeester werd. Een paar jaar geleden bij het vertrek van de heer Lambrechtsen van Rit- them werd hij commandant. De commandant zei trots te zijn op zijn mannen die altijd ge reed staan en zelfs in 1953 direct op hun post waren, hoewel er verschillende onder hen waren die zelf door het water werden weer Toronto Mevrouw Laura Schippers vloog in 1952 van den Haag naar Canada. Een jaar na aankomst begonnen Mevrouw Schippers en haar man „De Nederlandse Courant voor Canada" uit te geven. Dit blad is nu het voornaamste Nederlandse nieuwsblad in Canada. Mevrouw Schippers rookte na de bevrijding voor het eerst Sweet Caporal. „Ik vind het leuk, dat ze nu weer in Nederland te koop zijn" zegt zij „ik geniet er zelf ook zo van". Originele verklaring ligt ter inzage. CANADA'S FIRST CIGARETTE SINCE 1887 Ëen zuivere Virginia voor slechts 80 cent verrast. Tot slot sprak de heer Van Strien de hoop uit, dat met het oog op de uitbreiding van Ter neuzen ook de brandweer zal uit breiden. Hij dankte voor de ont vangen gelukwensen en dankte de heren Borghstijn en Van Es die tijdens de bezetting de brand weer nodig hadden om te kunnen onderduiken en daarna de brand weer trouw zijn gebleven. De heer Borghstijn dankte, me de namens de heer Van Es, eri zei dat hij nooit spijt had gehad van zijn lidmaatschap. Hij was al ge keurd om voor de Duitsers in de mijnen te gaan werken, aldus spreker, maar de brandweer bracht uitkomst. Later vond hij, dat, nu hij de brandweer niet meer nodig had, de brandweer op hem moest kunnen rekenen. Na het officiële gedeelte wer den verversingen aangeboden en werden in vele liedjes en voor drachten oude herinneringen op gehaald. Namens de përsöneelsvereni- ging van de brandweer „De Rode Haan", werden de jubilarissen bloemen aangeboden en ook de B. B. huldigde de jubilarissen met bloemen. Een mandoline-ensemble van de Terneuzense muziekschool on der leiding van de heer J. Tolle naar, liet enkele vrolijke num mers horen. Voor de verdere avond werd het muzikale gedeelte op uitste kende wijze verzorgd door de 2 „Zingende Zusjes" uit Axel, de dames A. Verhelst (accordeon) en M. de Fouw (guitaar), die ge durende enkele uren de ene melo die na de andere lieten héren en de verschillende voordrachten (de conférence werd verzorgd door de heer J. van Cleemputte) zeer welluidend begeleidden. Opening' groenten- en fruithandel. Drie en dertig jaren geleden begon wijlen de heer J. Smalle- gange te Terneuzen een handel in zaden, bloemen en planten, die nu sedert 13 jaar na zijn overlij den wordt voortgezet door mevr. wed. J. Smallegange, thans ge assisteerd door haar zoons. Gisteren had de opening plaats van de winkel, die bij het bedrijf hoog nodig was geworden en zo is aan het uiterste einde van de Axelsestraat, op nr. 192 n.l., een bescheiden maar fraaie winkel verschenen waar groenten, fruit conserven, snijbloemen, potplan ten en zaden in alle variëteiten te koop zijn. Het doet een beetje vreemd aan zo aan het eind van de Axel sestraat, maar de bewoners van Terneuzen en de omstreken ken nen nu genoegzaam de naam AANRANDER GEARRESTEERD De rijkspolitie te Terschuur heeft de man, die ervan werd yerdacht vrijdagmiddag j.l. op de Bieldierweg te Terschuiir een tienjarig meisje te hebben aan gerand, gearresteerd. De politie had maandagavond een man uit de gemeente Barneveld aangehou den, die beantwoordde aan het signalement dat bet meisje van haar aanrander gaf. Ook 'bezat deze man een blauw-grijze auto en was hij vrijdag op de bewuste tijd ter plaatse van het misdrijf gesignaleerd. De man heeft gis termorgen een volledige beken tenis afgelegd. Smallegange en weten dit adres gemakkelijk te vinden. Trouwens „het achterland" van deze zaak is niet zo gering meer, want men weet, dat „de nieuwe buurt" dicht bevolkt is en wat n het laatste pand is, zal dit over een paar jaar zeker niet meer zijn. Mevrouw Smallegange meende dat ook zij met haar tijd mee moest gaan en de klanten niet meer in de schuur kan ontvan gen, zoals tot voor kort gebeurde, maar dit moest plaats vinden in een goed geoutilleerde prettige zaak. Zij is daar ruimschoots in geslaagd en haar vele klanten zullen haar dankbaar zijn voor het feit, dat zij bij hun aankopen zullen ontvangen worden in een fris en keurig verzorgd winkel pand Oorlogstuig in het net. Tijdens het vissen in de Deurloo is door de Breskense viser W. van den Broeckp een stuk dub belloops afweergeschut opgevist, tengevolge waarvan schade werd berokkend aan de netten. Na aankomst in de haven werd door 't inmiddels gewaarschuwd personeel van de opruimings dienst het oorlogstuig gedemon teerd. Uitvoering. Maandagavond werd in het verenigingsgebouw een ontspan ningsavond gehouden voor het gemeente-personeel, waarop te vens waren uitgenodigd de leden van de gemeenteraad met hun echtgenoten, personeel van de brandweer, de vismijn, de rijks politie. onderwijzers enz. Burgemeester J. Eeckhout ver welkomde de aanwezigen, waar na aangevangen werd met het programma, waarbij optraden de accordeonclub „The Sarino's", de goochelaar Mystic Marco, de on derwijzer P. de Kramer en de jeugdige Breskense zanger Johny Heijboer. Aan het slot van de avond werd deze gezellige bijeenkomst geslo ten door de gemeente-secretaris, de heer Woittiez. Ongeval. Zaterdagavond toen de heer B. alhier zich met zijn auto in de lichting St. Jansteen begaf, kwam hij ter hoogte van de wijk Bosch dorp in een bocht te slippen met het gevolg dat hij van de weg raakte en met een grote klap in het nabij gelegen struikgewas te recht kwam. De volkswagen werd zeer zwaar beschadigd en moest door een kraanwagen worden weggevoerd. De chauffeur kwam met de schrik vrij. Teerdag Schuttersvereniging. Zaterdagavond werd door de schuttersvereniging alhier een teerdag gehouden in de zaal „Eli sabeth" bij A. de Nijs. Allereerst werd nog een ko- ningsschieting gehouden voor de leden van de club. De gelukkige schutter die de koningsvogel naar beneden haalde, was de heer Ele- terius van Damme, die daardoor koning 1956 werd. Eerste minis ter werd Co. van Acker en twee de minister J. Coone. Het groot ste aantal vogels werd afgescho ten door Arthur van Overloop, n.l. een half dozijn. Bosmannen kwamen in deze wedstrijd niet voor. Na afloop van de schieting werden de leden een maaltijd aan geboden. DODE EN GEWONDE BIJ BEDRIJFSONGEVAL Op het terrein van de Eerste Nederlandse Coöperatieve Kunst- mestfabriek te Vlaardingen is maandagmiddag een bedrijfson geval gebeurd, dat aan één per soon het leven heeft gekost en waarbij een tweede werd ge wond. Bij werkzaamheden in 'n loods schoten twee pijpdelen van el kaar, ten gevolge waarvan twee arbeiders, die op een ladder met deze werkzaamheden bezig wa ren, kwamen te vallen. De 27-ja- rige A. S. uit Vlaardingen was er het ergste aan toe. Hij werd in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis overgebracht waar hij in de afgelopen nacht overleed. Zijn mede arbeider de 58-jarige L. N., eveneens hit Vlaardingen, moest met een zware hersen schudding in het ziekenhuis wor den opgenomen. Een rijwielhandelaar, die in 'n bioscoop in Amsterdam een film voorstelling bijwoonde, was blijk baar zo onder de indruk van de als „een feest van swing, jazz, kangeroo en maribo" aangekon digde rolprent, dat hij niet be merkte, dat een der andere be zoekers meer belangstelling had voor zijn achterzak dan voor het feest op het witte doek. Toen de rijwielhandelaar althans weer in de harde werkelijkheid was te ruggekeerd kwam hij meteen tot de onaangename ontdekking dat Geslaagde MlVO-actie. De MlVO-actie waaraan werd deelgenomen door de winkeliers van Stoppeldijk, Boschkapelle en Hengstdijk, die zijn verenigd in de R.K. Middenstandsafdeling Stoppeldijk, is ook dit jaar bui tengewoon goed geslaagd. Aan het publiek werden bonnen uit gereikt, waarop de plaatskaarten waren te bekomen voor een to neeluitvoering. Twee avonden achtereen gaf 't Reizend Zeeuws Volkstoneel onder regie van drs. L. Lockefeer in het verenigings gebouw een opvoering en beide avonden was de zaal zeer druk bezet. De bekende toneelgroep bracht met veel succes het stuk „Houtworm" voor het voetlicht, een door de regisseur geschreven blijspel. Met veel vaart en goede typeringen gaven speelsters en spelers een vlotte vertolking van dit vrolijke Vlaamse spel, dat bij 't publiek zeer goed in de smaak viel. Na afloop van de voorstel ling werd een groot aantal prij zen onder de aanwezigen verloot. hij een bedrag van 2500 gulden vermiste. Enige bankbiljetten hingen nog half uit zijn zak. Een onderzoek in de bioscoop leverde voor de rijwielhandelaar glten gunstig resultaat op. BOERDERIJBRAND Te Barsbeek, gemeente Vollen- hove, is de in 1946 herbouwde boerderij van de landbouwer P. Tuin door onbekende oorzaak af gebrand. De veestapel kon wor den gered, doch ongeveer 50.000 kilogram hooi en enkele land bouwwerktuigen gingen verlo ren. De brandweer van Vollen- hove slaagde er in de belendende boerderij, te behouden. In de oorlogsjaren is de vorige Doer- derij van de heer Tuin op dezelf de plaats afgebrand. HUISHOUDSTER BIJ BRAND OMGEKOMEN Tijdens een vrij onbetekenende brand in het huis van de arts G E. Rutgers op het Stationsplein te Enschedé is de 68-jarige huis houdster, mej. G. de V., om het leven gekomen. De brand werd gistermorgen ontdekt door een politieman. Op het alarm gingen zowel de werkster als de huis houdster naar boven om te zien, wat er nog te redden was. Op ze ker ogenblik miste men de huis houdster. Eerst dacht men, dat ze van schrik was weggelopen, doch toen zij niet kwam opdagen, begon met het ergste te vrezen. Nadat omstreeks elf uur de vuur haard was gedoof3 en de dikke rook was verminderd, vond men op de zolder het stoffelijk over schot van de huishoudster, die door verstikking door de rook om het leven was gekomen. 24 AUTO'S OP EEN KLUITJE Tengevolge van de door de re gen glad geworden weg is gister avond tussen zes uur en halfze ven op de rijksweg tussen Delft en Overschie een aanrijding ont staan, waarbij in totaal niet min der dan 24 auto's waren betrok ken. Een auto, komende uit Rot terdam, slipte toen de bestuurder moest remmen en kwam dwars op de weg te staan. Een daarach ter rijdende auto, bestuurd door de heer B. uit Wassenaar, reed er bovenop. Beide auto's werden zwaar beschadigd. De heer B. is niet ernstig gewond naar het Gasthuis te Delft overgebracht. De beide auto's vormden uiter aard een obstakel op de drukke weg. Al heel spoedig was een derde auto er op gereden en daar na volgden er meer, zodat ten slotte 24 wagens bij de aanrijding betrokken waren, die alle bescha digd werden. Vier wagens liepen zó ernstige schade op, dat ze moesten worden weggesleept. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau der rijkspolitie werden de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven en te rug te bekomen aan de daarach ter vermelde adressen. Een handpompje, Axelsestraat 53; een paar kinderwantjes, Koe- poortstr. 7 en een kinderporte- monnaie, Axelsestraat 14. 20.000 SCHEPEN DIT JAAR IN DE HAVEN VAN ROTTERDAM. Voor de tweede maal na de oor log kan Rotterdam het 20.000ste schip van het jaar begroeten. Dit aantal is voor dit jaar volgemaakt door het 490 b.r.t. metende kust vaartuig „Goote" van de rederij P. A. van Es te Rotterdam, dat met een lading stukgoed van Manchester kwam en dinsdag morgen vroeg ligplaats koos in de Merwehaven. Vorig jaar kwa men voor het eerst na de bevrij- ding 20.000 schepen de haven van Rotterdam binnen. Toen was het het 4354 b.r.t. metende Zweedse m.s. „La Plate", dat in de middag van de 24ste december aankwam. Het totaal aantal schepen be droeg in 1955 20.357. Het 20.000e schip van dit jaar is dit jaar dus 13 dagen eerder binnengelopen' dan het vorig jaar. De Nieuwe Waterweg boekte in 1955 meer dan 22.000 schepen, maar hierbij zijn ook gerekend de schepen voor andere havens dan de Rotterdamse. VEEMARKT ROTTERDAM. 11 december. Op de veemarkt te Rotterdam waren in totaal aangevoerd 2972 stuks vee, zijnde 1230 vette koeien en ossen en gebruiksvee; 263 vette en graskalveren; 852 nuchtere kalveren; 119 varkens; 212 biggen; 88 paarden; 3 veu lens; 191 schapen of lammeren; 14 .bokken of geiten. De prijzen waren als volgt: Vette koeien 2,803,20; vette kalveren 2,603,20; Slachtpaarden 2,102,35, alles per kg. Graskalveren van ƒ275ƒ450; Nuchtere kalveren 45—ƒ63; Biggen 4057Schapen 10C 135; Lammeren 95130; Melk- en kalf koeien 725 ƒ1100; Vare koeien ƒ600ƒ800; Vaarzen 475775; Pinker ƒ340ƒ540, alles per stuk. Overzicht. Vette koeien aan voer iets ruimer, handel goed goed prijshoudend, prima's boven notering. Vette kalveren: aan voer iets minder, handel redelijk vooral niet lager in prijs. Gras kalveren: aanvoer als vorigf week, handel tamelijk, ruim prijs houdend. Nuchtere kalveren: aanvoer groter, handel vlot, wat stijver in prijs. Biggen: aanvoer iets korter, handel flauw, niet ge heel prijshoudend. Slachtpaarden aanvoer als vorige week, hande. tamelijk, ruim prijshoudend. Lam meren: aanvoer kleiner, handel levendiger, prijzen vooral niet la ger. Melk- en kalf koeien: aan voer tamelijk, handel stil, prijzen onveranderd. Vare koeien: aan voer matig, handel kalm, prijs houdend. Vaarzen en pinken: aanvoer gewoon, handel kalm prijzen stabiel. LANDAU ITERNEUZHN SI 6'/j—S/2. De te Axel gespeelde schaak wedstrijd Landau ITerneuzen n werd door Landau met 6%—jij 3% gewonnen. De gedetailleerde uitslag was: Landau I Terneuzen II C. de PutterJ. v. d. Staal 1C J. v. d. Hagen—J. v. d. Ree 1-6 J. Haak G. Dijselijnck 1— 6 R. de Ridder H. Barentsen C. A. v. d. Beest J v. d. Veere J. PeetersJ. v. Es 1 J. den Hamer—J. Frangoijs M. JansenL. Simpelaar D. Jansen-C. Boon 1C M. MatteléF, Lammens 16. In een wat moe deloze stemming zit ten Eric en Svein de toestand te bepraten, waarin ze geraakt zijn. „Hoe zou het met Cendrach en de an dere twee zijn ge gaan", zegt Eric be zorgd. „Ik wou dat ik wist wat deze mensen van ons willen." „Ja," valt Svein in, „en ik zou wel eens willen weten van wie dat Noorse boegbeeld is geweest, waar ze omheen stonden te springen." „Mogelijk komt die drakenkop van een schip van Ragnar de Rode", oppert Eric. „Dat moesten we eens kunnen uitvissen. Het is wel eigenaardig, dat die mannen niet vijandig doen, maar vertrou- 6%—3% wen dce ik het toch niet helemaal. Daarom vind ik, dat we moeten proberen, hier weg te komen". „Tot je dienst, Noorman", zegt Svein nuchter. „Als je maar zegt waarheen," „In elk geval staat vast, dat hier Noren voor ons waren," stelt Eric vast, „en die moeten toch ook er gens heen gegaan zijn. In deze on herbergzame streek is immers niets te beginnen. We moeten dus eerst trachten het een en ander hierover te weten te komen. Lukt ons dat, dan kunnen we proberen, in aan raking te komen met onze voor gangers. Lukt het niet, dan lijkt het mij toch het beste in elk geval hier vandaan te gaan, bijvoorbeeld in zuidelijke richting. Daar zag ik tenminste bossen in de verte". Op dit ogenblik betreedt een oude man de hut en wenkt Eric hem te volgen. Het internationaal programme voor het Nederlands elftal voo het jaar 1957 is als volgt vastge steld Woensdag 23 januari, Madrid Span jeN ederland Woensdag 20 maart, Rotter dam: LuxemburgNederland (Wereldkampioenschap) Woensdag 3 april, Amsterdam Nederland —Duitsland. Zondag 28 april, Amsterdam NederlandBelgië. Zaterdag 25 mei, Wenen: Oos tenrijkNederland. (Wereldkam pioenschap). Deze ontmoeting is nog nie' definitief. Woensdag 25 september, Am sterdam: NederlandOosbeniij! Wereldkampioenschap Zondag 13 oktober: Luxemburj Nederland (Wereldkampioen schap) Zondag 3 november, Rotter dam: NederlandBelgië.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 3