Oproep van Radio-Boedapest tot alle aanhangers van volksregiem Anti-Russische beweging in Djakarta Roode Kruis-team naar Judeneau Stormen boven Indonesië ZON- en MAANSTANDEN HET WEER HOOGWATER De verkeersproblemen bij de veerdiensten o/d Wester-Schelde DINSDAG 11 DECEMBER 1956 12e Jaargang Nr 3944 BENZINE-SCHAARSTE NOOPT TOT ZUINIGHEID Dringend beroep op alle ondernemingen en het publiek CANADEES PASSAGIERS VLIEGTUIG VERMIST DE TOESTAND IN PORT SAID AANVAL OP BRITSE PATROUILLE m Ontvoerder van baby Peter Weinberger ter dood veroordeeld VLUCHTELINGEN NAAR NOORWEGEN Overheidsdiensten op 24 en 31 december gesloten EISENHOWER OVER HONGARIJE Communiqué van het I. V. V.V. Sympathiestaking in Israël Algem. Vergadering der Verenigde Naties Zestien landen, waaron der Nederland, hebben gis teren bij de algemene verga dering van de V. N. een re solutie ingediend, waarin de Sowjet-Unie verantwoorde lijk wordt gesteld voor het bloedvergieten in Hongarije en nogmaals wordt aange drongen op onmiddellijke terugtrekking van de Sow- jet-troepen uit Hongarije- onder toezicht van de V. N. De resolutie is in krachtige bewoordingen gesteld. MINSTENS VEERTIG BODEN. ,,Prawda over Midden- en Nabije Oosten Frankering bij abonnement: Terneuzen Redactieadres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2073 er. 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Abonnementsprijs: F,75 per kwartaal; per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Voor het Maandagnummer: zaterdags 10 uur Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Maandagochtend om 7.25 uur zond radio-Boedapest een mede deling uit, waarin „alle aanhan gers van het volksregime die in staat zyn wapens te dragen", op geroepen werden zich onmiddel lijk te melden „voer het afslaan van de openlijke aanval van de tegen - revolutie". De verdere mededelingen van de radio waren door storing van een andere zender, niet verstaan baar. In Belgrado zijn zondagavond Het tekort aan benzine maakt dat zeer vele ondernemingen, die vroeht- en bestelwagens gebrui ken voor het vervoer van goede ren naar de afnemers genood zaakt zullen zijn zeer zuinig om te gaan met de t'er beschikking gestelde hoeveelheden. De algemene verladers- en eigen vervoerders organisatie (E.V.O.), heeft namens handel, industrie en landbouw eer, dringend 'beroep gedaan op alle ondernemingen en zeer in het bijzonder op het pu bliek om bij aankoop of bestel ling van goederen alleen in uiter ste noodzaak aan te dringen op aflevtering aan huis of bedrijf. Het publiek zal in grote mate kunnen bijdragen tot een oplos sing van deze tijdelijke moeilijk heden door zoveel mogelijk ge kochte goederen zelf mede te ne men. Bij de aflevering of bestelling van goederen zal men rekening moeten houden rrst verschuivin gen, combinatie of het vervallen van enkele ritten. Hen vliegtuig van de „Trans- f "amada Airlines", dat zondagmid dag nset 59 passagiers en drie be manningsleden uit Vancouver in oostelijke richting was vertrok ken, wordt vermist. De „Trans-Canada Airlines" heeft bekendgemaakt, dat het toestel op 160 km van Vancouver motorstoring kreeg en naar Van couver zou terugkeren. De laatst opgegeven positie van het toestel, dat voetballers vervoerde, was bij Hope in Brits- Columbia, 130 km ten oosten van Vancouver. Het weer was zeer slecht. Men vreest, dat het vliegtuig in de bergen is neergestort. De maatschappij heeft later bekendgemaakt, dat het vlieg- tu^? 64 mensen aan boord had. Een woordvoerder van de voor lichtingsdienst der Verenigde Na ties heeft maandag in New York verklaard, dat het leven in Port Said zeer snel weer normaal schijnt te worden. De V. N.-troepen bezetten de belangrijkste punten van de stad zodra deze door de Brits-Franse troepen ontruimd worden. Co- lumbiaanse militairen nemen 't toezicht over de haven, fabrieken en spoorwegemplacementen over terwijl het gebied waar Denen en Noren dag en nacht patrouil leren geleidelijk uitgebreid wwrdt. De verstandhouding tus sen de V. N.-troepen en de bevol king blijft zeer goed, aldus de woordvoerder. Eén der Britten is licht gewond. Kgypte naren hebben maandag- nciitend vroeg in Port Said een BrHse patrouille aangevallen met handgranaten en automatische wapens. Be patrouille reed in twee jeeps. Bij de Arabische wijk van de stad werden vanuit een hin derlaag vijf handgranaten naar de jeeps geworpen. Eén der Brit ten werd door de in het rond springende scherven licht ge wand. Toen de patrouille een uit val deed in de richting van de aanvallers, werd zij vanaf een dak beschoten met een lichte mi trailleur. Br werden onmiddellijk ver sterkingen naar de plaats van de overval gezonden, die de straten afaetten. Bij huiszoekingen zijn zeven mensen aangehouden. berichten ontvangen over een grootscheepse Russische zuive- ringsoperatie in het gebied langs de Oostenrijks-Hongaarse grens. Er zouden 1700 arrestaties ver richt zijn. Bij gevechten met ver zet?:! oepen in de buurt van Ko- marom en Szombateli zijn 15 per sonen om het leven gekomen en 50 gewond. Kolonel Pal Maleter, de held van Boedapest, zou volgens ge ruchten de verzetsgroepen leiden. Te Dujapentele hebben de arbei ders betoogd, aldus deze berich ten, die in Belgrado ontvangen zijn. Een correspondent van het Scwjet-partijblad „Prawda" in Boedapest meldde maandag aan zijn krant, dat de Hongaarse re-, gering „nu een aantal vastbeslo ten maatregelen neemt om de contra-revolutionaire elementen te bestrijden". „Het Hongaarse volk steunt de vastbesloten maat. regelen van de revolutionaire ar beiders- en boerenregering voor het herstel van de orde", aldus de „Prawda"-correspondent. Het Weense blad „Neuer Ku- rier" meldt, dat twee van zijn verslaggevers zondagnacht aan de Hongaarse grens met twee Zuid-Slavische partisanenleiders gesproken hebben. Deze Zuid- Slaviërs zeiden, dat zij en andere vroegere Zuid-Slavische partisa nenleiders op eigen initiatief naar Hongarije zijn gegaan om Hon gaarse verzetsstrijders op te lei den. Er zouden nog drie grote ver- zetscentra in Hongarije bestaan. De onafhankelijke „Bild Tele- graf" meldt, dat Russische solda ten zondag met twee machinege weren geschoten hebben op een Oostenrijkse trein, die de corri dor over Hongaars gebied tussen Wenen en Rattersdorf passeerde. Er werd niemand gewond. Na dit voorval hebben twee Russi sche officieren uit Sopron een bezoek gebracht aan de Oosten rijkse grenspost in dit gebied en hun verontschuldiging aange boden. De Russische wachtposten dachten dat de trein uit Honga rije kwam en naar Oostenrijk trachtte te ontsnappen. De solda ten die geschoten nebben zijn ge arresteerd, aldus de Russische 'officieren. In de nieuwsuitzending van maandagmiddag 12 uur maakte radio-Boedapest bekend, dat de Hongaarse politie al het wegver keer van de provincies naar Boe dapest verhindert. Een van de gevolgen daarvan is, dat geen ar beiders uit de provincie de slach terijen in de hoofdstad kunnen bereiken, hetgeen gevaar op levert voor de vleesvoorziening. Dit optreden van de politie „moet een vergissing zijn", aldus radio- Boedapest. Reizigers, die maandag uit Boe- dapest in Wenen aankwamen, ver telden dat men aanneemt, dat de overgrote meerderheid der Hon gaarse arbeiders ondanks de afkondiging van de staat van be leg en de arrestatie van arbei- dersleiders zal staken. Volgens hen zullen de arbeiders niet hun toevlucht nemen tot ge wapend verzet, maar een cam pagne van „burgerlijke ongehoor zaamheid" beginnen om van hun verzet tegen de regering te getui gen. In Wenen beschouwt men de of ficiële ontbinding van de arbei dersraden en de nieuwe arresta ties van arbeidersleiders als een Laatste wanhopige poging van de Hongaarse regering om de macht van de raden te vernietigen. Als de Hongaarse regering hier in niet slaagt, zouden de Russen wel eens openlijk de macht in handen kunnen nemen om te trachten de orde in het land te herstellen. Genoemde reizigers verklaarden voorts, dat de meeste mensen in Boedapest nog steeds 't Kossuth- embleem of rozetten met de Hon gaarse nationale kleuren dragen, teneinde hun verzet tegen de re gering te tonen. Volgens deze rei zigers zijn de Hongaarse boeren eveneens vast besloten hun ver zet tegen Kadar voort te zetten. Zij zouden de mijnwerkers en de verzetsstrijders die hun tegen stand tegen Kadar en de Russen in de bossen blijkbaar nog steeds volhouden van voedsel voor zien. De voornaamste centra van het verzet zijn de heuvels van Matra en Mecsek, maar 's nachts kan men ook ook af en toe scho ten horen uit het heuvelgebied bij Boeda en Gellert in de omge ving van Boedapest. Van een radiozender der ver zetsstrijders in centraal Honga rije heeft men verscheidene keren het volgende opgevangen: „Wij zijn voor niemand bang. Als het. voor onze vrijheid nodig is dat, wij weer de wapens opne men, zuilen wij dit deen, zelfs als onze strijd hopeloos is." Volgens berichten uit Boedapest schijnen de Russen zich thans op de achtergrond te houden en het aan de steeds sterker wordende militie van Münnich, de Hongaar se minister van Defensie, over té laten het verzet te bestrijden. Deze militie is voor het grootse deel samengesteld uit manschap pen van de voormalige geheime politie. Enige oud-officieren van het Hongaarse leger zijn er voorts in opgenomen. Politieke kringen in Boedapest zijn van mening, dat de Russen meer vertrouwen heb ben in Münnich, dan in Kadar. Men weet verder nog steeds niet waar Imre Nagy is. In Wenen gaan geruchten dat Rakosi, de vroegere leider van de Hongaar se communistische partij, de po litiek van de regering-Kadar van Moskou uit controleert. De foto links toont het echtpaar wachtende op de uitspraak van de j wordt na zijn veroordeling dour Weinberger in de getuigenbank,1 jury. De foto rechts. La Marca politiemannen weggeleid. SCHRIJVEN AAN DE TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL Door de samenwerkende Kamers van Koophandel en Fabrieken in Zeeland is het volg:en)de schrijven aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal gezonden: ,Waar bij de behandeling van de begroting van Verkeer en Water staat reeds aan de orde is geweest en nog verder in 'behandeling zal komon de exploitatie van de veerdiensten op de Westerschelde, wil len onze samenwerkende Kamers in hetf bijzonder de aandacht van Uw Hoge Vergadering vragen voor de verkeersproblemen van Zfce- laDat deze problemen urgent zijn behoeven wij niet nader uiteen te zetten omdat deze zeer duidelijk blijken uit de inhoud van het rap port van de Stichting voor Economisch Onderzoek der Universiteit van Amsterdam, waarvan U destijds een exemplaar werd toege- Tiidens besprekingen met een Commissie uit de Raad van de Waterstaat, die bijgewoond werden door een vertegenwoordiger van de Kamer van koophandel te Terneuzen, is naar voren gebracht dat het zeker in de bedoeling lag eent tweede en aalfs dierde veerboot te bc.uwen'voor het veer Vlissingen—Breskens. Op grond hiervan werd hfet nodig geoordeeld' te Breskens een ge heel nieuwe veerhaven ten westen van de bestaande haven aan te 1 acr eren Waar de minister van Verkeer en Waterstaat in zijn Memorie van Antwoord te kennen heeft gegeven dat voorshands alleen de oouw van één nieuwe veerboot doorgang kan vinden, dringen onze mil'7FMTl HONGAARSE' Kamers bij Uw Hoge Vergadering erop aan, te willen bevorderen DUIZEND ilUJNUAAM (- - deJ Rijksbegroting voor 1957 alsnog een post wordt uitge trokken voor de bouw van althans een tweede nieuwe veerboot. Wij wallen opmerken, dat wij de bouw van een tweede veerboot niet zien als een definitieve oplossing van de verkeersproblemen, maar al.<j 'eenoverbrugging van de huidige moeilijkheden en van die in de naaste toekomst. Namens de samenwerkende Kamers van Koophandel en Fabrieken in Zeeland, De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuws-Vlaanderen". Duizend Hongaarse vluchtelin gen zullen in Noorwegen worden toegelaten. Het storting heeft gis teren met algemene stemmen een bedrag van een miljoen kronen beschikbaar gesteld voor hun overbrenging. In een resolutie, welke maan dag door de vertegenwoordigers van 56 organisaties van studen ten, arbeiders, vrouwen, jonge lieden en landbouwers werd aan genomen, wordt Sowjet-Rusland als „agressor" gebrandmerkt. Deze organisaties hadden aan vankelijk een massa-bijeenkomst in Djakarta georganiseerd, welke zondag, onder auspiciën van „het comité anti-Sowjet koloniale in terventie in Hongarije", het voor naamste plein in de hoofdstad zou worden gehouden, doch door een verbod van de staatsveilig heidsdienst moest de bijeenkomst worden afgelast. Volgens de ronde doende ge ruchten zouden de anti-commu nistische demonstranten een aan val doen op de kantoren van de communistische partij en van de Maandagmorgen is een uit 8 leden bestaand Rode Kruis-team, onder leiding van mej. J. G. J. Veeger uit Nijmegen per vlieg tuig naar Wenen vertrokken. Dit team zal in Oostenrijk de zorg êp zich nemen voor het door het Ne derlandse Rode Kruis geadopteer de vluchtelingenkamp Judenau. Het team bestaat naast mej. Vee ger uit de heren P. J. M. Baudoin, arts te Assen, J. M. van Diest, groepskommandant van het Rode Kruis te Haarlem, H. L. Wouters uit Doorn, J. K. Bakker uit Am sterdam en de dames M. Th. H. Damerau, Rode Kruis-helpster te Den Bosch, J. Vernes, verpleeg ster uit Breda en jkvr. T. Schim- melpenninck, welzijnszorg. Voor het vertrek werden de leden van het team maandagmor gen op het hoofdbureau van het Rode Kruis in Den Haag toege sproken door, de voorzitter jhr. ir. F. C. C. Baron van Tuyll van Serooskerken van Zuylen. Spre ker herinnerde aan het bekende gebed: „Heer laat mij U dienen" en sprak de hoop uit dat het team onder „het heilige teken van het Rode Kruis" zegenrijke arbeid zou kunnen verrichten. Bij het afscheid waren eveneens aan wezig de eerste ondervoorzitter luitenant-generaal A. G. J. M. F. van der Kroon, de commandant van het Rode Kruiskorps luit - generaal b.d. P. Alons, alsmede familieleden en afdelingshoofden van het Rode Kruis. Het team zal ongeveer twee maanden in Oostenrijk blijven. Na de aankomst van het team zal het Nederlandse Rode Kruis in totaal 44 medewerkers in We nen aan de arbeid hebben en zul len zich daar 14 ambulances en vrachtwagens van deze organisa tie bevinden. partij van premier Ali Sastroa- midjojo, de nationalistische P. N. I. In verband hiermede werd het kantoorgebouw van de commu nistische partij krachtig bewaakt door leden van de partij. Het anti-communistische front heeft maandag bij de regering krachtig geprotesteerd tegen het verbieden van de bijeenkomst. In een brief aan de minister-presi dent Ali Sastroamidjojo wordt de houding van de regering door het verbieden van de anti-Russische bijeenkomst gelaakt, omdat zij kortgeleden wel een anti-Engelse en Franse massademonstratie, „welke door de roden was geor ganiseerd" en die eindigde met een aanval op het gebouw van de Britse voorlichtingsdienst en het neerhalen van de Franse en En gelse vlaggen in de tuinen van de ambassades van deze landen, toegelaten. Deze houding van de regering doet afbreuk aan Indonesië's actieve en onafhankelijke buiten landse politiek, aldus het anti communistische front, en wekt in de wereld de indruk, dat Indone sië in een Russische val is ge lopen. In de resolutie van de 56 or ganisaties wordt geëist, dat „ter wille van de wereldvrede en de menselijke beschaving aan de Russische militaire interventie in elk land, doch in het bijzonder in Hongarije een einde wordt ge maakt." In de resolutie wordt een krach tige veroordeling uitgesproken van het Russische militaire op treden tegen het Hongaarse volk, dat thans vecht voor zijn natio nale onafhankelijkheid, terwijl een beroep wordt gedaan op de Verenigde Naties om een inter nationale politiemacht naar Hon garije te zenden. Tevens wordt geëist, dat Rusland schadeloos stelling betaalt aan het volk van Hongarije en spoedig de Hongaar se onafhankelijkheidsstrijders, die door de Russen met geweld zijn gedeporteerd, zal repatriëren. De rijksdiensten en rijksinstel lingen zullen op de maandagen 24 en 31 december a.s. gesloten zijn, voorzover het dienstbelang zich daartegen niet verzet. In be ginsel is besloten dat het perso neel deze vrije dagen zal inhalen. Aan de gemeente- en provin ciale besturen is bericht, dat zij ten deze op gelijke wijze kunnen handelen. President Eisenhower heeft in een verklaring ter gelegenheid van de dag 'van de rechten van de mens gezegd, dat „de terreur over Hongarije vrijwel elk arti kel in de verklaring van de rech ten van de mens loochent en ne geert". Het Internationaal Verbond van Vrije Vakverenigingen beeft maandag een beroep op de arbei ders in de wereld gedaan hun solidariteit met de collega's in Hongarije opnieuw te demonstre ren. Aan de arbeiders in de aan grenzende communistische lan den zal per radio worden verzocht zich niet als stakingsbrekers te laten gebruiken. Aan de Verenigde Naties ver zoekt het I. V. V. V. haar resolu ties inzake Hongarije kracht bij bij te zetten. Het Israëlische vakverbond heeft meer dan een half miljoen leden opgeroepen vandaag een kwartier te staken als blijk van medeleven met de Hongaarse ar beiders. ZON MAAN op onder .op onder Dec. 11 8.40 16.31 12.55 1.07 12 8.41 16.30 13.16 2.16 13 8.42 16.30 13.41 3.26 14 8.43 16.30 14.10 4.38 In deze resolutie wordt erop gewezen, dat de Hongaarse auto riteiten niet zijn ingegaan op het aanbod van de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Haro- marskjoeld, zich 16 december naar Boedapest te begeven. Ver der wordt gezegd, dat de gebeur tenissen van de laatste tijd „dui delijk de wil van het Hongaarse volk hun vrijheid en onafhanke lijkheid te herkrijgen, hebben aangetoond". Behalve door Nederland werd de resolutie ingediend door A r- gentinië, Australië, België, Chili, Denemarken, Ierland, Italië, Noorwegen, Pakistan, Peru. de Philippijnen, El Salvador, Thai land, de Verenigde Staten en Zweden, terwijl tijdens het debat de vertegenwoordiger van de Do minicaanse republiek meedeelde, dat zijn land als zeventiende in dienende staat wenst te worden aangemerkt. De Oostenrijkse afgevaardigde Matsch heeft verklaard, dat zijn land bereid Is waarnemers van de Verenigde Naties toe te laten om inlichtingen te verzamelen van vluchtelingen, die uit Hongarije Oostenrijk binnenkomen. Deze waarnemers kunnen dan ook vaststellen, dat er geen politieke druk wordt uitgeoefend op vluch telingen en dat ieder die wil te rugkeren, dat kan doen. De Amerikaanse vertegenwoui diger Lodge heeft verklaard, dar al het andere is mislukt, de Al gemene Vergadering de „plechti ge climax" heeft bereikt en onder ogen moet zien, dat wordt ge stemd over een veroordeling van de Sowjet-Unie wegens haar op treden in Hongarije. „In Honga rije hebben wij een reeks gebeur tenissen gezien, die in wezen niet verschilt van wat Hitier heeft ge daan," aldus Lodge. De Algeme ne Vergadering is buitengewoon geduldig geweest, zo zei hij. De Fransman Broustra zei, dat de Verenigde Naties thans de zwaarste vuurproef van haar ge schiedenis ondergaan. De Sowjef- Unie is besloten druk te blijv ---- uitoefenen totdat er een regering te Boedapest zetelt, die haar ge hoorzaamt. De Roemeense vertegenwoordi ging bij de Verenigde Naties heei't Hammarskjoeld gisteren medege deeld, dat zijn land geen verte genwoordigers van de Verenigde Naties kan toelaten. In het afgelopen weekeinde zijn vele streken van de Indonesische Archipel door overstromingen, stormwinden en aardverschuivin gen geteisterd. Zowel van Oost en West-Java, als uit Midden-Su- matra stromen de onheilsberich ten de hoofdstad binnen. Minstens veertig personen wer den gedood en 7500 huizen wer den vernield of beschadigd door orkanen in het gebied van Ban- juwangi, in de provincie Oost- Java, aldus een mededeling van provinciale autoriteiten in Sura- baja. Als gevolg van aardver schuivingen is het rail- en weg verkeer in het getroffen gebied De „Prawda", aangehaald door „Tass", heeft zondag in een arti kel geschreven dat „de dreiging van een nieuw gewapend con flict in het Nabije en Midden- Oosten, uitgelokt door imperia listische kringen in Groot-Brit- tannië, Frankrijk en de Verenig de Staten, ernstige ongerustheid onder alle volkeren van Azië en Afrika teweeg brengt". Amerikaanse imperialistische kringen hebben hun masker van vredestichter afgelegd door de anti-Syrische campagne officieel goed te keuren. De officiële Ame rikaanse steun aan het pact van Bagdad toont dat er groepen in de Ver. Staten bestaan, die dit agressieve blok aan hun eigen agressieve doeleinden willen aan passen". verbroken, waardoor het werk van de reddingsgroepen gehin derd wordt. In het gebied van Djember, eveneens In Oost-Java, zijn 200.000 hectaren sawah over stroomd. De ruim 300 km lange Brantas-rivier is als gevolg van de hevige regens buiten haar oevers getreden. Volgens berichten worden 200 vissers van Oost-Java en het na bij gelegen Madura vermist. Berichten over overstromingen, ondergelopen rijstvelden en ver broken verbindingen komen ook binnen van Midden-Sumatra. Nog slechts een week geleden verdronken zeventien personen, toen overstromingen Medan, de hoofdstad van Noord-Sumatra, troffen. In West-Java zijn ten minste vier rivieren als gevolg van de voortdurende regenval buiten haar oevers getreden. In het dis trict Tjiamis werd een aantal huizen door de woest kolkende Tjitjendo-rivier meegesleurd. Volgens gezaghebbende bron nen, loopt de materiële schade in de miljoenen rupiahs. Zij vrees den, dat in het bijzonder in Oost- Java aan de catastrophe nog geen einde is gekomen. In het overgangsgebied tussen een zeer diep depressiesysteem nabij Usland en een gordel van hoge-druk die zich uitstrekt van het zeegebied ten westen vah de Azoren via de Golf van Biskaye, Frankrijk en het Alpengébied tot boven de Balkan, hield maan dag in Nederland het sombere en zachte weertype ook stand. De wind bleef zuidwestelijk: en voerde voortdurend vocjitige lucht ons land binnen. In de zuid westelijke luchtstroming bewoog een zwiak front en bracht nu en dan wat lichte regen. Maandag avond lag een rieuw front boven Ierland. Het bewoog in oostelijke richting en zal dinsdag ons' land bereiken. Dit kan opnieuw, wat over het algemeen niet veel be tekenende regen brengen. De gro te depressieactiviteit op de oceaan beinvloedt niet rechtstreeks het weer in ons land. Het enige wat er bij ens verandert is dat langs de Waddenkust de wind tot mo gelijk tijdelijk hard kan toene men. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot dinsdagavond. Zelfde weertype. Veel bewolking met plaatselijk wat lichte regen of motregen en ook hier en daar mist. Matige, langs de kust tijdelijk vrij iirach tige zuidwestelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. WOENSDAG 12 DECEMBER. v.m. n.m. Breskens 8.35 9.23 Terneuzen 9.10 9.58 Hansweert 9.50 10.38 Walsoorden 10.00 10.48

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1