Voor UURWERKEN naar VAN DE REE PHILIPS „Infraphil' Wat brengt de Radio? Vergadering Kring West Z.-Vlaanderen der Z. L. M. t w*m Kortgeding over melksanering Hilary op eigen wieken Tolofoon 2285 Nleuwstraat 14 Terneuzen t/o Hotel Des Pays-Bas Amerika en Hammarskjoelds bezoek aan Boedapest Van 10 tot 13 december vallende sterren 10-13 DEC. VALLEN DE STERREN Bijeenkomst van WestelijkeGrote Drie Exploitatie saldo P. T. T. in 1955: 21 millioen hoger dan was geraamd Verklaring van Tsjechoslowaakse minister van binnenlandse zaken Amerikaans proefprojectiel ging eigen weg Amsterdamse meisjes geschaakt Scotland Yard ingeschakeld Tweeduizend Hongaren via Nederland naar Canada PHILIPS „Infraphil" bij de sport: grotere prestaties, sneller fitl met dieptewerking In hotel „De Eenhoorn" te Oostburg kwam de kring West Zeeuws-Vlaanderen van de Z. L. M. bijeen onder voorzitterschap van de heer M. A. de Bruijne te Zuidzande. In zijn openingswoord herdacht de heer De Bruijne de onlangs overleden penningmeester der kring met enkele gevoelvolle woorden, waarna enkele ogen blik stilte in acht genomen wer den. Hartelijke welkomstwoorden richtte de heer De Bruijne tot de aanwezigen, waaronder de Rijks- landbouwconsulent voor Zeeuws- Vlaanderen ir. J. Haenen te Axel; mr. J. F G. Schlingemann, secre taris der Z. L. M.; alsmede de directeur van de Rijkslandbouw- winterschool te Schoondijke ir. J- Roest. In zijn openingswoord stond de voorzitter uitvoerig stil bij de in ternationale situatie. Voor de landbouw heerst er na het verschijnen van het S.E.R.- rapport een onbevredigende si tuatie. De voorzitter wekte de leden op, de moeilijkheden die er zijn eerlijk onder ogen te zien, doch niet lange tijd voor de moei lijkheden er werkelijk zijn, te gaan klagen. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de afde ling Biervliet der Z. L. M. waarin de aandacht van de kring ge vraagd werd voor het onderdro- gen der Koninginnepolder, na de inpoldering van de Braakman. De voorzitter zette uiteen, dat hierdoor voor de betrokkenen een onaangename situatie is ont staan, waarna de heer J. B. Becu een uiteenzetting gaf van wat de georganiseerde landbouw voor de betrokken landbouwers heeft ge daan. Spreker betreurde het, dat com pensatie door beschikbaarstelling van grond in de nieuwe Braak manpolder voor deze gedupeer den niet kon worden verkregen. Thans is er een commissie be noemd van personen uit water staatskringen, Cultuurtechnische Dienst en georganiseerde land bouw, die deze onderdroging zai bekijken. Met de voorzitter was de neer Becu het eens, dat voor de gedu peerde landbouwers ergens com pensatie moet worden verkregen. Vervolgens kreeg de heer mr. Schlingemann het woord, die op prettige en duidelijke wijze het onderwerp: „De structuur van de landbouw en de conjunctuur in de landbouw" op heldere wijze uiteenzette. De inleider' gaf eerst een his torisch overzicht van de na-oor- logse landbouwpolitiek. Algemeen bekend is, dat het thans de landbouw minder goed gaat dan in andere bedrijfstak ken. Als eerste rijst dan de vraag: „Waarom?" en de tweede vraag is: „Wat doen wij daar aan". Wat de structuurverbetering betreft doen we er heel veel aan, n.l. verkavelen, ontsluiten van ge bieden, ontwatering, saneren etc. Van eminent belang voor Z. Vlaanderen is de verbinding met overig Nederland. Met al de plan nen voor tunnel, hangbrug etc. schieten we niets op. Economisch worden er enorme verliezen ge leden, doordat de produkten niet vlot kunnen worden afgevoerd. Er moeten meer grote boten komen, en wel op korte termijn, terwijl' de tunnel- en bruggen- plannen ook niet al te diep mo gen worden opgeborgen. Dit zijn twee afzonderlijke plan nen. De boten kunnen er direct komen, de tunnel later. Na uitvoerig stilgestaan te heb ben bij de na-oorlogse landbouw situatie constateerde de heer Schlingemann, dat het systeem- Mansholt thans is vastgelopen. Dit systeem was gebaseerd op een garantie van kostprijs en winst voor tarwe en suikerbieten etc., een garantie voor de kost prijs van voedergranen, terwijl er als derde mogelijkheid de vrij te verhandelen gewassen waren. De zwakke punten in dit beleid heb ben zich uiteindelijk gewroken. De Verenigde Staten hebben donderdag aangekondigd dat zij onmiddellijk besprekingen zullen beginnen om te bepalen welk optreden van de Verenigde Na ties het meeste succes zal oogsten tegenover de klaarblijkelijke Hongaarse weigering Hammars- kjoeld op 16 december te ontvan gen. DODELIJK ONGEVAL De 82-jarige heer De W. is don derdagavond tie Baarn dodelijk verongelukt toen hij een brief wilde posten op de Amsterdamse straatweg. Bij het oversteken van de weg wedr hij door een Volkswagen geschept. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is de heer De W. overleden. Het waren met name de laagge houden pachtprijzen, de laagge houden lonen en de lage huren. Na de Korea-hausse kwam er een enorme daling van de prijzen, terwijl er op de lonen een stevige druk kwam. Om prijsstijgingen tegen te gaan, werden de prijzen van de levensbehoeften laag gehouden. En de landbouw zit dus wat prijs verhoging en garanties betreft in een zeer slechte hoek. De roep om structuurverbete ring voor de landbouw heeft tot gevolg, dat de Cultuurtechnische Dienst belangrijk is uitgebreid. Naast de kostenstijging voor lonen, heeft de landbouw veel kapitaal nodig om de snel ver ouderde machines te vervangen. In vergelijking tot de inkomsten zijn er mede door de zware be lastingdruk te weinig mogelijk heden voor reservering, afschrij ving, en de opvoeding der kinde- reh. De goeae jaren worden te sterk afgeroomd door de fiscus. Uitvoerig stond de spreker stil bij de eisen van het Landbouw schap aan de regering om in de komende jaren 400 miljoen voor de landbouw op tafel te legger. De landarbeid staat thans on geveer 9 achter in de lonen. De motie-Roemers in de Tweede Kamer, waarin de regering wordt uitgenodigd de landarbeidersio nen op te trekken is het gevolg van de scheve landbouwpolitiek. Met nadruk drong de spreker er op aan, dat de georganiseerde landbouw achter de eisen van het Landbouwschap staat. Door uitgebreide voorlichting zal men de landbouwbelangen verdedigen. Grotere eensgezindheid onder de boeren is nodig, nu er zulke grote belangen op het spel staan. Spreker betreurde het, dat er drie landbouworganisaties zijn in Nederland. Ook vroeg spreker aandacht voor het vormen van kader voor de landbouworganisa ties. Steeds meer worden de zelfde mensen belast. Het landbouwonderwijs moet meer worden gericht op het vor men van kader voor de landbouw organisaties. Beloning voor de vertegenwoordigers van de land bouw werd bepleit. Na deze interessante lezing ont stond een levendige discussie. Nadat alle vragen naar bevre diging beantwoord waren sloot de voorzitter de bijeenkomst. 110-13 Dec vallende sterrenjn de.na- I frjhei^^terTOib^ldï^lwpelmgenJ We* TW'Pe/irf* c Oost Zuid Melkweg WEER ZONDAGSRIJDERS VOOR DE RECHTER. Voor de economische politie rechter te Rotterdam hebben vrij dagochtend weer vijf overtreders van het zondagsrijverbod terecht gestaan. Tegen twee kinderartsen uit Den Haag werd 251,boete of een maand hechtenis geëist. De arts uit Den Haag werd veroor deeld tot 25 of tien dagen, om dat de politierechter meende, dat hier wel bijzondere omstandig heden waren. De arts was name lijk naar een congres in Utrecht geweest en zij vond dat dit on der de uitoefening van haar be roep viel. Het geval van de an dere arts lag eender, maar zijn raadsman, mr. A. Boekwinkel, vroeg een schriftelijk vonnis, dat over een week zal worden gewe zen. Een expediteur uit Den Haag werd veroordeeld tot 125, boete of een maand. Hij had een vergunning om zijn invalide vrouw in 's-Gravenzande te ver voeren, maar had in Hoek van Holland gereden. De eis tegen hem was 150 of een maand. Zonder vergunning had een garagehouder te Schoonhoven een vrouw naar de kerk gereden. Tegen hem werd 100 of twintig dagen geëist, en hij werd veroor deeld tot 75 of twintig dagen. Een vertegenwoordiger uit Rot terdam, die vorige week al bij verstek veroordeeld was tot 100 of twintig dagen, kwam nu ver tellen, dat hij voor zijn werk: dranken vervoeren naar een nachtclub in Breda, een onthef fingsvergunning had aange vraagd. Maar men zou hem heb ben medegedeeld, dat hij onder een bepaald artikel van het rij tijdenbesluit viel, zodat dit niet nodig was. De officier was het hiermee niet eens en eiste beves tiging van het vonnis. Hij werd veroordeeld tot ƒ40 of twintig dagen. Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buiten landse Zaken heeft vrijdag ver klaard, dat er tegen het einde van januari in de Ver. Staten misschien een bijeenkomst van de Westelijke Grote Drie zal worden gehouden. In antwoord op vragen op een persconferentie zei hij, dat dit het resultaat was van een gedachten- wisseling tussen de Amerikaanse regering en de Britse en Franse ambassadeurs te Washington. Deze maand kruist de aarde de baan van de meteorieten- zwerm Gaimeliden en de Gemini- den. De „vallende sterren" van deze zwermen kunnen gelijktijdig worden waargenomen. De Gemi- niden verschijnen in de nabijheid van het sterrenbeeld van de Tweelingen. De Cameliden ver schijnen in een groot gebied ten noorden van de Voerman, daar door zullen de Cameliden en de Geminiden gezamenlijk worden waar genomen. Hoe een „sterrenregen" pre cies zal verlopen is moeilijk te voorspellen. De verwachting is dat de zwerm op zijn hoogste hef tigheid ca 50 „vallende sterren" per uur zal vertonen. Ons kaartje geeft de plaats van verschijning der „vallende sterren' aan. Eigen lijk zijn het geen „vallende ster ren" die wij zien maar kleine stukjes gruis uit het hemelruim die bij, hun val door onze damp kring verbranden en daarbij een gloeiende streep achter zich la ten. Dit nemen wij dan als „val lende sterren". En vallende ster ren geven ons nog steeds de ge legenheid om een wens te doen, dus als U verlangens hebt let U dan in de avonden van 1013 december op! Het staatsbedrijf der PTT heeft in 1955 een voordelig ex ploitatiesaldo geboekt van bijna 31 miljoen gulden Op de begro ting van de PTT voor dat jaar was hiervoor 9.7 miljoen ge raamd. De exploitatie van de P.T.T. is in 1955 dus 21.3 miljoen gulden meegevallen. Dit heeft minister Algera de Tweede Kamer meegedeeld in zijn memorie van toelichting op een wetsontwerp tot wijziging van de P.T.T.-begroting voor 1955, dat bij de Kamer is inge diend. De president van de Haarlem se rechtbank, mr A. M. baron van Tuyll van Serooskerken, heeft donderdagmiddag een kort geding behandeld, aanhangig ge maakt door de Haarlemse melk handelaar A. Hoogendijk tegen de N.V. „De Landbouw" te Haar lem. De heer A. Hoogendijk is een van de negen melkhandelaren, die zich niet hebben neergelegd bij de regeling, die de coöperatie ve vereniging voor melkhandela ren had ingevoerd in verband met de maandag j.l. in Haarlem ingegane melksanering. De heer H. meende zijn klan tenkring te kunnen uitbreiden en vroeg aan de N.V. De Landbouw te Haarlem hem meer melk te verstrekken dan gebruikelijk, waartegen van de zijde van de N.V. (bezwaren werden gemaakt. Hij eiste bij niet levering van de gevraagde hoeveelheid, een beta ling van een dwangsom van vijf honderd gulden per dag. Mr dr A. F. H. Scheurs, die de eis namens de heer H. toelichtte, merkte op, dat er sedert maan- Hoogendijk een „dolksteek". Hij achtte dat een onrechtmatige daad. Volgens de zuivelverorde- ning 1946 is geen enkel bedrijf gerechtigd minder melk af te leveren dan gevraagd is. Vroeger is altijd voldaan aan verzoeken om meer melk te leveren en nu ,De Landbouw" weigert, ziet het er naar uit, dat het melk'bedrijf de vrije handelaren de „nek wil omdraaien", aldus besloot tnr Schreurs, die de president vroeg de eiser te beschermen. Mr F. van der Goot betoogde, dat er voor De Landbouw, voor welk bedrijf hij optrad, geen en kele verplichting tot levering be staat van welke hoeveelheid dan oo'k. Er hebben tussen eiser en gedaagde nooit overeenkomsten bestaan en het hoogst aantal ge leverde melk heeft volgens plei ter ongeveer driehonderd liter per dag bedragen. De heer Hoo gendijk kan rekenen op de leve ring van de normale hoeveelhe den en biji verschil van mening van melkbedrijf veranderen. Om moeilijkheden met andere melk handelaren te voorkomen, levert De Landbouw niet meer onelk aan de heer Hoogendijk dan tot voor kort. Volgens mr Van der dag j.l. een kleine „melKoorlog" Goot gaat het beroep op de zui- De Tsjechoslowaakse staatsvei ligheidsdienst heeft onlangs een Engels spionagenet ontdekt, aldus zegt de Tsjechoslowaakse minis ter van Binnenlandse Zaken, Ba rak, in een artikel in het commu nistische orgaan „Het leven van de partij". Een zekere dr. Potocka leidde het komplot. Volgens Ba rak heeft „de internationale reactie" de laatste weken zeer veel moeite gedaan om onrust in het land te zaaien. Een groot aantal „agenten van imperialisti sche spionagecentrales" waren gearresteerd. in Haarlem woedt. Hij herinner de voorts aan de pogingen, die reeds zes jaren in het werk wa ren gesteld tot sanering in de melkhandel te Haarlem te ko men. De heer Hoogendijk wenst zich echter als een „vrije hande laar" te beschouwen en zich, on danks offers, te handhaven. In de coöperatieve vereniging en in de kring der melkhandelaren wordt de strijd eerlijk gevoerd'. Volgens mr Schreurs bestaat een goed contact tussen eiser en De Landbouw. Drie jaar geleden be trok hij derig liter per dag en daarna is het aantal liters geste gen tot vijfhonderdvijftig. Door niet meer melk te leveren dan gevraagd wordt, geeft aldus pleiter de melkfabriek de heer Woensdag is een proefprojec tiel onbestuurbaar geworden en naar onbekende bestemming ge vlogen, zo deelt het Amerikaan se departement van Defensie mee. Het projectiel is gelanceerd van de luchtmachtbasis Patrick in Florida. Er is niet bij gezegd, of het een springlading bevatte. Ook het type is niet bekendgemaakt. Een 18-jarig Amsterdams meis je, Thua Maria Z., is sinds maan- gi j,l. spoorloos- Haar vader heeft reden om aan te nemen dat zij zich in geselschap van de 29- jarjge Duitser Kcland Bliers- bach in Schotland bevindt. De Amsterdamse kinderpolitie is ge waarschuwd, en deze heeft de assistentie ingeroepen van Scot land Yard. Reeds enige tijd maakte de Duitser, die in de Nederlandse hoofdstad is geboren, het meisje het hof. Haar o uders hielden streng onder controle. Het afge lopen weekeinde ging zij logeren in Arnhem. Zij is niet meer te- ruggekeedr. Haar ouders kregen een boodschap dat zij enige we ken met vakantie ging. De va der, een Amsterdams zakenman, heeft tegen de Duitser een aan klacht ingediend wegens scha- king. 'De politie acht het waarschijn lijk dat het tweetal op het ogen blik in Glasgow verblijf houdt. Nederland en Canada zijn in beginsel overeengekomen, dat de tweeduizend Hongaarse vluchte lingen, die tijdelijk in Nederland zullen worden gehuisvest, vol gend voorjaar naar Canada zul len worden overgebracht. Zoals is gemeld heeft de Ne derlandse regering besloten, be halve de drieduizend Hongaren, die zich definitief in ons land zul len vestigen, nog tweeduizend Hongaarse vluchtelingen tijdelijk op te nemen. Over de emigratie van deze 2000 mensen naar Ca nada hebben, naar de Canadese ambassade meedeelde, minister Suurhoff en de Canadese minister van immigratie Pickersgill, in principe overeenstemming be reikt. De komende weken zullen de bijzonderheden van dit ak koord nader worden uitgewerkt. f f- O* °°a°o'o\' 1 Spierstijfheid Philips „Infraphil" topprestatie! PHILIPS Dit infrarood bestra lingsapparaat kan ook met succes worden ge bruikt bij spierreuma- tiek, spit, verstuikin gen, verwondingen, steenpuisten, verkoud heid, winterhanden en wintervoeten. vel verordening niet op en van samenspannen tegen de z.g. vrije handelaren is geen sprake. Het is onjuist te stellen, dat een dolk steek wordt toegebracht, integen deel een „zweer wordt met eeni operatiemes uitgesneden'. Van onrechtmatigheid kan niet ge sproken worden en een contract bestaat er niet. Daarom dient de vordering te worden afgewezen. De president bepaalde de uit spraak op dinsdagmorgen. DIENSTMMEISJE LIEP ERN STIGE BRANDWONDEN OP. Tijdens de afwezigheid van de bewoners is donderdagmorgen het 15-jarig dienstmeisje W. J. B. I. Berger uit Rotterdam in de wo ning van de familie B. aan de Statenweg in brand geraakt. Als een brandende fakkel hol de ze de straat op. Een man van de gemeentereiniging en een automobilist wisten de vlammen te doven met hun overjassen. In zorgwekkende toestand moest het meisje met ernstige brandwonden in de derde graad aan schouders, armen, benen en rug, in het zie kenhuis Bergweg worden opge nomen. Zij was in brand geraakt toen ze in de keuken met spiritus de kachel van de centrale verwaf- kachel reeds bleek te branden. De warming aan wilde steken, en de vlam sloeg in de fles, die ontplof te. Een buurman doofde een be gin van brand. ZONDAG 9 DECEMBER. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Orgelconcert; 8.30 Morgenwy- ding; 9.15 Koorzang; 9.30 Nieuws; 9.45 Gram.; 9.55 Hoogmis; 11.30 Gram.; 11.45 Klokgelui; 12.00 An gelus; 12.03 Instr. octet; 12.20 Apo logie; 12.40 Lichte muz.; 12.55 Zon newijzer; 13.00 Nws en Kath. nws; 13.45 Boekbespr.; 14.00 Voor de jeugd; 14.30 Lichte muz.; 14.50 Ba riton en piano; 15.40 Luchtvaart praatje; 15.50 Lichte muz.; 16.15 Sport; 16.30 Vespers; 17.00 Kerk dienst; 18.00 De kerk aan 't werk; 18.15 Filmrubriek; 18.25 Overpein zingen van een dorpsdominee; 18.35 Kerkmuz.; 18.40 Radioschippersca- techisatie; 19.00 Nws uit de ker ken; 19.05 Kamerork.; 19.25 Zon dagavondgesprek; 19.45 Nws; 20.00 Voor de strijdkrachten; 20.30 Act.; 20.45 De gewone man; 20.50 Caba ret; 21.20 Caus.; 21.30 Hoorspel; 22.10 Promenade ork.22.45 Avond gebed en lit. kal.; 23.00 Nieuws; 23.15 Omroeporkest. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.18 Weer of geen weer; 9.45 Caus.; 10.05 Voor de jeugd; 10.30 Toespr.; 10.35 Kerkdienst; 11.35 Vragenbe- antw.; 12.00 Cosmopolitainorkest; 12.30 Sportspiegel12.35 Even af rekenen, heren; 12.45 Lichte muz.; 13.00 Nws; 13.10 Meded. of gram.; 13.15 Voor de militairen; 14.00 Boekbespr.; 14.20 Zang en piano; 14.50 Caus.; 15.10 Omroeporkest; 16.00 Dansmuz.; 16.30 Sportrevue; 17.00 Gesprekken met luisteraars; 17.15 Het platteland nu; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nws en sportuitsl.; door MABEL BARNES GRUNDY Vertaald door: E. GRIESE KETS DE VRIES 22). (Nadruk verboden). „Wat leuk!" Ik lachte. „Maar ik dacht, dat jij wilde werken". „Ja, maar ik houd ook van pretjes. In Ridgemoor werken de mensen alleen maar. Dark- chester is een werkstad en de inwoners zwoegen er om geld te verdienen het zit in het bloed en we sterven, voor we tijd hebben gehad, van het leven te genieten". „Wat jammer! Hier zijn we bij' de King's Cross". Binnen het uur waren we in Bedford Park. Iedereen kent Bad- ford Park, met zijn aardige hui zen met rode daken en keurige, groene tuinen vol bloeiende vruchtbomen, met zijn vlakke wegen en lanen van amandelbo men en geschoren heggen. Juanita praatte gedurende de rit er heen over de mensen zo'n aantrekkelijk troepje! Som migen waren bohémiens schil ders, dichters, acteurs, meren deels arm, irnaar met hersens, een enorme dosis humor en een sterk vermogen om te genieten. Zij zochten de zonkant op en lachten om tegenslag. Hun hui zen waren een verbijsterend men gelmoes van oud Engelse, Franse en moderne kunst. Maar het ge- I heel was, zo al bizar, toch aardig en ongewoon. Hun voordeuren waren op ongewone plaatsen leuk, maar niet verwarmend. Liberty linnen bedekte hun mu ren en wankele Chippendale en Sherafton stoelen begaven zich onder het gewicht van gezette en onvoorzichtige bezoekers. De koffie werd aangeboden in Turk se kopjes, waar je je niets ver moedende vingers aan brandde. „Ze betalen nooit hun rekenin gen", zei Juanita. „Niet omdat hun ziel boven dergelijk klein za kelijk gedoe staat, maar Kunst levert niet veel op. Na een poosje zakken ze dan af naar Gunners- toury of Streatbam Hill of Clap- ham, en we verliezen hen uit het oog en dat spijt ons, want ze wa ren heel aardig, toen ze hier wa ren". „En waren ze economisch?" vroeg ik. Ik was niet gewend aan mensen, die hun rekeningen niet betaalden. Waar ik aan gewend' was, was onmiddellijke betaling en overmatig veel gepraat daar over. Juanita trok haar dunne wenk brauwen op. „Het artistieke temperament economisch! Het zou de charme er van bederven!" „In het noorden leven de men sen van minder dan twee pond per week, en sparen daar nog van. Iedereen legt opzij wij ver liezen het „appeltje voor de dorst" nooit uit het oog. We zijn allemaal zo druk bezig met spa ren voor onze oude dag, dat we geen tijd hebben 'om van onze jeugd te genieten. We leven van zalm uit blik en laten een half miljoen na". „Lieve help!" zei nicht Janet. „Wat merkwaardig!" Bij het Turnham Green station aangekomen, namen we een taxi tot het huis van nicht Janet en ik moet hier even onderbreken om te vertellen over mijn eerste ontmoeting met Dorothea Car ton. De weg liep langs een gras veld, gewoonlijk „het veld" ge noemd en hierover holde een meisje. Ik werd aangetrokken door haar eigenaardige manier van hollen. Eerst deed zij een paar dralende stappen, dan, alsof zij een trein moest halen en zie' dat plotseling herinnerde, zette zij het op een lopen. Dan weer langzame, dralende stappen, ge volgd door een nieuwe aanloop. Ik was zo geboeid door haar be wegingen, dat ik mijn hoofd door het raampje stak, om beter te kunnen zien. Juanita's ogen volg- dlen de mijne en tot mijn verras sing riep zij: „O, 't is Dorothea!" Zij riep haar aan en liet de taxi stoppen. Dorothea dook onder de afrastering door en kwam bij ons met een laatste spurt. Zij was een beetje buiten adem en haar haren zaten danig in de war. Zij sprak er haar grote ver bazing over uit, dat wij er al wa ren. „Hebt u een vroegere trein genomen?" vroeg zij en keek mij een beetje streng aan. En toen ik „neen" zei merkte zij op: „Lieve help, mijn horloge gaat zeker alweer verkeerd", met zo'n komische uitdrukking, dat we allemaal lachten. „Rijd door", riep zij; zo plotse ling en onverwacht naar de chauffeur, dat >-ij bijna van zijn zitplaats gleed. Toen zette zij t weer op een lopen, hetgeen, haar moeder en zuster niet in het minst scheen te verbazen. „Thea loopt altijd op die ma nier, en ze is zo'n schat", merkte Juanita op. „Ik denk, dat ze de eerste tijd nog niet thuis zal ko men. Ze zal vast wel iemand ont moeten, die wij kennen, en zij stelt zo vreselijk veel belang in alles en iedereen. Kijk, ze staat stil! Het is juffrouw Trimmer, onze wasvrouw, nu is het hele maal mis. Juffrouw Trimmer heeft zeven kinderen en Thea is peettante van twee er van". „Ik geloof niet, dat ik vandaag haar thee warm zal houden", zei nicht Janet peinzend, aangezien het juffrouw Trimmer is". „Maar zij heeft ze graag koud, net als haar pap", lachte Juanita, toen wij stopten voor de deur van „Warraby" in Linden Avenue, die dadelijk geopend werd door een dienstmeisje, dat Belinda heette, Belinda! Ik kon geweten hebben, dat Juanita, die een van de weinige artistieke mensen was, die er in Bedford Park wa ren overgebleven, iets te maken zou hebben met een Belinda, of Pamela, of Olivia. In Ridgemoor heetten onze dienstmeisjes alle maal Jane of Ellen of Mary. (Wordt vervolgd). 18.05 Sportjournaal; 18.30 Strjjk- ensemble; 19.00 Diskussie; 19.30 Hoorspel; 20.00 Nws; 20.05 Lichte muz.; 20.45 Hoorspel; 21.30 Licht progr.; 22.20 Gram.; 22.50 Radio journaal; 23.00 Nws; 23.15 Gram. BRUSSEL: 12.00 Amus. muziek; 12.30 Weerber.; 12.34 Gram.; 13.00 Nws, weerber. en correspondentie uit Nederl.; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Operamuz.; 15.30 Gr.; 16.00 Sport; 16.45 Gram.; 17.15 Sport uitslagen; 17.30 Gram.; 17.45 Sport uitslagen; 17.52 Harprecital; 18.30 Godsd. halfuur; 19.00 Nws; 19.45 Zangrecital; 19.50 Gram.; 20.30 Omroeporkest; 21.00 Mozartprogr.; 21.15 Symfonie-ork.22.00 Nieuws; 22.11 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. MAANDAG 10 DECEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gewijde muz.; 7.30 Gr.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Sportuitslagen; 8.25 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Mastklim- men; 10.10 Gram.; 10.30 Theolo gische etherleergang; 11.10 Gram.; 11.20 Gevar. progr.; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Negro-spi- rituals; 12.53 Gram. of act.; 13.00 Nws; 13.15 Lichte muz.; 13.40 Gr.; 14.05 Schoolradio; 14.35 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 15.40 Zigeunerkwintet; 16.00 Bij bellezing; 16.30 Altviool en piano; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beurs berichten 17.45 Regeringsuitzen ding; 18.00 Orgelspel; 18.30 Sport; 18.40 Engelse les; 19.00 Nieuws; 19.10 Nederl. volksliederen; 19.30 Caus.; 19.45 Beiaardspel; 20.00 Ra diokrant; 20.20 Accordeon, gitaar en bas; 20.35 Hoorspel; 21.30 A ca- pella koor; 20.00 Boekbespr.; 22.10 Gram.; 22.20 Orkest v. h. Leger des Heils; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram.; 23.40 Evangelisatie- uitz. in de Poolse taal. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.10 Voor de vrouw; 9.15 Gram.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 11.00 Hersengymn.; 11.20 Gram.; 11.45 Voordr.; 12.00 Amus. muz.; 12.30 Land- en tuin bouwmeded.; 12.33 Voor het plat teland; 12.43 Lichte muz.; 13.00 Nws; 13.15 Meded. of gram.; 13.25 Theaterork.13.55 Koersen; 14.00 Voor de vrouw; 14.45 Pianoduo; 15.15 Voordracht; 15.30 Gram.; 17.00 Militaire kapel; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Militair comm.; 18.00 Nws; 18.15 Gevar. muz.; 18.30 Pianospel; 18.50 Muz. caus.; 19.05 Pianorecital; 19.30 Orgelspel; 19.45 Regeringsuitzending; 20.00 Nws; 20.05 Gevar. progr.; 22.45 Bariton en piano; 23.00 Nws; 23.15 Koer sen; 23.16 Onze buitenlandse cor respondenten melden; 23.30 Front- loge. BRUSSEL: 12.00 Amus. muz.; 12.30 Weerber.; 12.34 Voor de land bouwers; 12.42 Gram.; 13.00 Nws; 13.11 Gram.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Kamerork.; 16.00 Koersen; 16.02 Voor de zieken; 17.00 Nws; 17.10 Lichte muz.; 17.45 Jeugd en muz.; 18.00 Franse les; 17.15 Gr.; 18.20 Prot. caus.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Zang; 19.45 Gram.; 20.00 Kamerorkest; 20.50 Kunstkaleidoscoop; 21.05 Grafhulde aan Mozart; 22.30 Nws; 22.45 Gram.; 22.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 6