besten èringi <3luss@n t De toestand in Egypte Nieuwe vluchtelingenstroom uit Hongarije De toestand op Cuba HETWEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN ZATERDAG 8 DECEMBER 1956 12e Jaargang Nr 3942 EERSTE BLAD WEKELIJKSE WERELDSCHOLW Raad van leraren naer minister Cals Griekse premier in Joegoslavië Rechtszaak te Meknes (Marokko) s- 777 en 999 Herdenking gevallenen 7 december-divisie De Amerikaanse basis op IJsland Minister Zijistra besprak prijsstabilisatie beleid met het bedrijfsleven 4 5 re De Philippijnen lid van de Veiligheidsraad o!oi' Frankering bij abonnement: Terneuzen Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal; per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per actvertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,— Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Voor het Maandagnummer: zaterdags 10 uur Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Amerika en de Westelijke mogendheden hebben alkander op nieuw gevonden. Dit heeft in de internationale sfeer ontspanning gebracht, die reeds dadelijk in Wallstreet en op de Europese beur zen merkbaar was. Dat daarvoor Engeland en Frankrijk het groot ste deel van de lof toekomst, blijkt wel uit het feit, dat de Austi a- iische minister van Buitenlandse Zaken, Casey, nauwelijks thuis, in een gesprek met de pers klaagde, dat al zijn pogingen om contact tussen Eisenhower en de Engelse en Franse gedelegeerden te leggen, hadden gefaald. Eisenhower is overigens voor rust naar Augusta vertrokken en was daar blijkbaar slechts te be naderen voor zijn allernaaste me dewerkers, in het bijzonder voor de geheel herstelde Foster Dul les die aan het einde van deze week naar Parijs komt om de vergadering van de Atlantische Raad bij te wonen en dan het ver der overleg met de ministers van beide landen zal voeren. Eisen hower kan blijkbaar het ietwat schoolmeesterachtige standpunt niet verlaten, dat, nu Amerika eenmaal gezegd heeft deze En gels Franse agressie te veroorde len de agressie zelf ongedaan moet worden gemaakt, voordat hij bereid is tot toenadering. Selwyn Lloyd heeft in de zit ting van het Lagerhuis de weinig aangename taak gehad om mede deling te doen van het terugtrek ken der geallieerde troepen, waar- toe in de Franse ministerraad met algemene stemmen is beslo ten De Lagerhuiszitting is op nieuw een zeer rumoerige ge weest, ten dele door de houding der oppositie, ten dele door die van de zgrt. Suez-rebellen onder de conservatieven. WEER SCHEEPVAART, WEER OLIE. Men hoopt daar tot c vereen- stemming te komen, niet zozeer door nieuwe taken aan de NATO op te dragen dan wel door meer voeling te houden op het interna tionaal politieke terrein. ERNST ROND HONGARIJE. Nu de kwestie rond Egypte ten dele is opgelost, wordt het de Verenigde Naties ernst met Hon garije. Imre Horvath heeft ten slotte op de dringende taal van Hammarskjoeld geantwoord, dat het bezoek van de secretaris generaal aan Kadar welkom zal zijn. De toestand in Hongarije zelf blijft inmiddels zeer verward. De Hongaarse veiligheidspolitie treedt weinig op voor herstel van gewezen, dat de tweeslachtigheid, die de har delingen van de assem blee in de laatste weken heeft ge kenmerkt, gevolg van de over- macht der AziatischArabische landen, wel eens kan leiden tot een ernsiige verzwakking van de V renigde Naties, ja zelfs tot de ondergang er van. Dit te meer, waar Zuid-Afrika wegens her haalde inmenging in de politiek der apartheid dreigt de Ver. Na tie te verlaten, en de onoprecht heid, die de politieke debatten beheerst, velen onaangenaam treft. Men bedenke daarbij, dat de begroting van deze organisa tie het lieve bedrag van 48 mil joen dollar, d.w.z. ongeveer een kleine ƒ200 miljoen omvat.... VAN DER MANDERE (Nadruk verboden.) De raad van leraren van het voorbereidend hoger en middel baar onderwijs is vrijdag met haar actie om ook voor de lera ren, directeuren en rectoren een salarisverhoging te verkrijgen, zoals die gegeven wordt aan ho gere ambtenaren vanaf de rang van referendaris, opnieuw in de openbaarheid getreden. Vrijdag ochtend heeft de raad op een persconferentie met vertegen woordigers van landelijke dag bladen een uitvoerig overzicht gegeven van wat genoemd'wordt „de lijdensweg van de salaris regeling van de leraren V.H.M.O.' en vrijdagmiddag begaf het col lege zich naar Den Haag voor een persoonlijke bespreking met de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. J. M. L. Th. Cals. Dit alles in verband met de komende debatten over de onderwijsbegroting in de Tweede Kamer. F,IJNA 500 VOOR „SNUFFEL" De actie „Snuffel helpt Honga rije" belooft een succes te wor den. Reeds in de eerste week van deze Amerikaanse verloting ten bate van de Hongaarse vluch telingen werd „voor Snuffel" de rasechte St. Hubertus-hond van tien weken, ƒ450 gestort op giro rekening 25741 van notaris W. van Scherpenzeel, Prins Hendrik laan 1 te Zeist. Oudejaarsnacht om 12 uur sluit de actie. De vertegenwoordigers van de Verenigde Naties in Egypte hou den zich ook bezig met de kwes tie van de twaalf schepen (waar onder het Nederlandse s.s. „Lem- sterkerk"), die in het Suezkanaal vastliggen. Egypte weigert nog steeds de schepen te laten ver trekken, hoewel de blokkering De strwjsn Hongaarse vluchte- rreeai weinig op vuur ircisin vau orde en rustlaat dit bijvoorkeur 1 lingen ts, samenvallend met meu Het voornaamste is, dat aan de ietwat verwarde toestand nu een einde is gemaakt en dat, voorzo ver de techniek dit toelaat, de stagnatie der olievoorziening en de bevaarmaking van het Suez kanaal zo spoedig mogelijk zul len worden ter hand genomen. Dit laatste echter kan, ook al zijn de Nederlandse en Deense des kundige maatschappijen reeds aan de gang gegaan, nog lang duren, en het zou wel eens kun nen zijn, dat de vaart om de Kaap door de petroleumtankers met gr»te diepgang blijvend wordt ge prefereerd boven het Suezkanaal. Egypte heeft dit aan zichzelf te wijten, niet slechts door zijn verzet inzake het kanaal, maar ook door de wijze, waarop Nasser uitdagend optreedt. In hoeverre Engelsen en Fransen en Joden in massa zijn uitgewezen, lijkt enigszins moeilijk vast te stellen, omdat de Egyptische regering de desbetreffende berichten tegen spreekt, wellicht de genomen maatregelen heeft achterhaald, toen bleek hoe grote verontwaar diging deze pok buiten Engeland en Israël teweeg brachten. Dat de z.g. Egyptische agressie op korte termijn kon worden ge regeld, is wellicht aan het spel der Russen te danken. Er wordt altijd gesproken van het fijne di plomatieke spel dat de Russen spelen; wie deze zaken nader be kakt, komt spoedig tot de over tuiging, dat integendeel de ene fout op de andere volgt. De om standigheden stonden Rusland toe een breuk te maken in de Westelijke alliantie; Eisenhowers koppigheid maakte spoedige he ling ervan niet mogelijk. NU DOOR SYRIË? aan de Russische politie over, die nu ook de president der arbei dersorganisaties uit zijn schuil plaats heeft gelokt en onder be lofte van vrijgeleide heeft kun nen gevangen nemen. De staking duurt voort; de verzetslieden zijn tot guerilla overgegaan; in het noorden is zelfs, ondanks de aan wezigheid der Russen, een afzon derlijke republiek uitgeroepen. De reactie laat zich in de om liggende landen gevoelen; in Al banië heerst terreur der Stalinis ten; het Roemeense leger blijkt onbetrouwbaar en is ontwapend. Bulgarije is nu volledig door de Russen bezet. In Polen heeft Go- moelka waarschuwende woorden doen horen; men vergete inder daad niet, dat de Russische troe pen nog steeds in en om het land aanwezig zijn. Nehroe, die met de erkenning van feiten altijd achter anderen aankomt, heeft zich nu ook tegen het Russische optreden gekeerd. Maar hij ver oordeelt het Pact van Bagdad en de steun daaraan gegeven, totdat hij, natuurlijk op een te laat tijd stip, komt tot het inzicht waar de werkelijke agressie zat. Nu echter schijnt Syrië de om weg langs welke de Russen in het Midden Oosten willen infil treren op hetzelfde ogenblik, dat zij in Jordanië voet hebben gevat. Syrië uitte klachten over- sa mentrekking van Engelse, Fran se en Joodse strijdkrachten; aan gezien waarnemers der Verenig de Naties niets ervan bemerkten, werd deze Syrische klacht afge wezen, Turkije werd echter even als Perzië en Pakistan, die tot het pact van Bagdad behoren, on gerust, want het staat vast, dat integendeel Rusland Syrië en vermoedelijk ook Jordanië op grote schaal van wapenen voor ziet. Dit heeft er nu toe geleid, da' Amerika een zeer nadrukkelijke waarschuwing heeft uitgespro ken, waardoor het min of meer optreedt als verdediger van de laaiden van het Bagdadpact. Het State Department blijkt, beter dan president Eisenhower, te heiiben begrepen hoe hoog spel het heeft gespeeld en welke ge volgen daaraan nog verbonden kunnen zijn. Eisenhower zat niet aleen zonder staatssecretaris, maar met een state department, waarin, bij gebrek aan leiding aBes door elkander liep. Dulles is nauwelijks beter of hij gaat weer een vliegreis ondernemen, ditmaal naar Parijs, waar de Raad van het Atlantisch Pact bij eenkomt. WAAR BLIJFT HET PRESTIGE? Dat tengevolge van al dit ge beuren het prestige van de Ver enigde Naties eer af- dan toe neemt, spreekt vanzelf. Het is in de algemene debatten, die toch nog weer draaiden om Egypte en Hongarije, door verschillende sprekers naarvoren gebracht, op voortreffelijke wijze door de Ne derlandse minister Luns, die de Engels-Franse actie niet veroor deelde, gaarne steun gaf aan het politieleger der Ver. Naties en terloops ook Indonesië kritiseer de wegens de houding die het tegenover Nederland aanneemt. Niet ten onrechte heeft minister Luns naarvoren gebracht, dat een land als Egypte, dat stelselmatig de bepalingen van het Handvest schendt, het laatste mag zijn om dit Handvest te zijnen behoeve in te roepen. Men kan niet krach tens het Handvest de Engels- Franse actie in het Nabije Oosten veroordelen, terwijl men tezelf- der tijd meedogenloos geheel het Hongaarse volk laat bestrijden. Ook van andere zijde is er op we berichten over sabotage en tegen de regering-Kadar gerichte deden, toegenomen. In de afge lopen 24 uur zijn meer dan 2330 vluchtelingen in Oostenrijk aan- geke-ir.en. waardoor nu in totaal 119.020 Hongaren, sinds het begin va.n de opstand, naar dit land zijn uitgeweken. Onder de nieuw aangekomenen bevinden zich vele volledig uitge putte vrijheidsstrijders, die, nadat hun laatste verzetscentra door Sowjetrussische troepen waren opgerold. Sinds dagen niet meer hadden gegeten. Het onafhankelijke Weense avondblad „Neuer Kurier" meldt, dat ongeveer 25.000 Hongaarse verzetsstrijders zijn samenge trokken in de berggebieden van Matra en Bükek, in Noord-oost- Hongarije, waar zij tot nu toe nog niet door de Russen zijn aange vallen. De opstandelingen trekken hun strijdkrachten vooral langs de voornaamste wegen en spoorwe gen uit Hongarije naar de Sow- jet-Unie samen, om wegvoerin gen te voorkomen, doch in de af gelopen twee dagen zijn de depor taties in de eerste plaats via Roe menië geleid, klaarblijkelijk om ze zo onopvallend mogelijk te doen verlopen. Het blad meldt ook, dat trans portvliegtuigen met politieke ge vangenen voortdurend van het na'bij Boedapest gelegen vliegveld van Ferihagyi vertrekken. Radio-Boedapest meldt, dat 22.000 mijnwerkers uit het gebied van Pees hun mijnen gedurende de opstand hebben verlaten. „Nepakarat", het dagblad der Hongaarse vakbonden, meldt, dat op steeds meer fabrieken, tenge volge van het gebrek aan stroom, 's nachts, wanneer het verbruik minder hcog is, wordt gewerkt. Er bestaat een tekort aan zeep in Hongarije; er worden thans 60 vrachtwagenladingen zeep uit het buitenland ingevoerd. Radio-Boedapest meldt, dat er genoeg vlees, vis en gevogelte be schikbaar is voor het aanrichten Te Meknes in Marokko is een Op de foto ziet men de verdach proces begonnen tegen een aantal Marokkanen, die er van worden beschuldigd verscheidene Euro peanen te hebben vermoord. ten in de rechtszaal. Op de tafel liggen de stille getuigen: een mes en een sabel van Kerstfeestmaaltijden, doch dat er geen ingrediënten o.m. hazelnoten zijn voor de tradi tionele Kerstkoeken. Een honderdduizendtal Honga ren zal noodvoorraden van het Internationale Rode Kruis ont vangen. Hun namen zullen wor den vermeld in aanplakbiljetten, die in de' straten van Boedapest zullen worden aangebracht, opdat de burgerij kan nagaan of de be trokkenen het hun toegedachte ontvangen, aldus is vrijdag te Ge- nève bekendgemaakt. Voorts zul len 173.000 kinderen in Boedapest dagelijks een rantsoen melk en levertraan ontvangen, terwijl elke dag aan 50.000 tot 150.000 school kinderen een warme maaltijd zal worden verstrekt. A.F.P. meldt, dat radio-Boeda- pest vrijdagavond heeft opgeroe pen dat de verdeling van hulp verleningsgoederen onder de in woners van Boedapest voor en kele dagen zal worden gestaakt, dit wegens „reorganisatie van het Hongaarse Rode Kruis". Het vakverenigingsblad „Nepa karat" meldde vrijdag, dat in de mijngebieden weer stakingen zijn uitgebroken, waardoor de kolen- produktie onrustbarend daalt. De stakingen zijn een protest tegen arrestaties onder de mijn werkers. Het blad veroordeelde de stakingen als „tegen het volk gericht en anti-nationaal". De ar restaties onder de mijnwerkers rechtvaardigen de staking niet, zo voegde het hieraan toe. De Zuidslavische regering heeft vrijdag bekendgemaakt, dat 141 van de 859 Hongaren die naar Zuid-Slavië zijn gevlucht, gere patrieerd willen worden. Vrijdag gingen 51 van hen over de grens, zondag vertrekt de rest. Buiten landse correspondenten hebbèn geen toestemming gekregen om de repatriëring bij te wonen. Radio-Boedapest meldt, dat in de afgelopen dagen in parken en woonhuizen in de hoofdstad bij elkaar wel twintig wagonladin gen wapens en munitie zijn ge vonden. l)e Hongaarse regering heeft in een donderdag uitgevaardigd besluit bepaald, dat eerste en tweede Kerstdag weer als rust en feestdagen zullen worden be schouwd, aldus een bericht van radio-Boedapest. Onder het bewind van Rakosi waren de Kerstdagen gewone werkdagen. „Nepakarat", het orgaan der Hongaarse vakverenigingen, be richtte donderdag in een hoofd artikel, waarvan een uittreksel door liet Hongaarse persbureau „M.T.I." werd verspreid, dat het „bewind van de Rakosi-kliek noch democratisch, noch populair was" waaraan het blad toevoegde: „De kiezers werden niet in de gele genheid gesteld een oordeel te vellen over de hun voorgestelde kandidaten, en zij waren nog min der in staat stelling te nemen m.b.t. politieke vraagstukken. Het valt dan ook allerminst te verwonderen, dat het volk, niet in de gelegenheid om ook maar op enige wijze zijn inzicht te uiten, tenslotte naar het middel van het gewapende verzet heeft gegrepen. Dit heeft uiteindelijk geleid tot de instelling van arbei dersraden, die moeten worden ge zien als dè toepassing in de prak tijk van de stelling, dat de pro- duktiemiddelen het eigendom van het volk zijn. Deze raden kunnen en moeten zeer belangrijke orga nen worden in het proces van de mocratisering van het Hongaar se economische leven", aldus het orgaan der Hongaarse vakbon den „Nepakarat". bij Port Said is opgeheven. De bemanningen zijn nog geconsig neerd en Egyptische soldaten be waken de schepen. De Britse autoriteiten in Port Said hebben donderdag hun po gingen opgegeven om de winke liers te bewegen hun zaken te openen. Zij hebben vijf winke liers, die in het begin vaa deze week na een weigering hun win kels te openen waren gearres- terd, vrijgelaten. DE TERUGTREKKING DER TROEPEN. Tweeduizend Britse militairen hebben donderdag aan boord van het troepentransportschip ..Dii- wara" de thuisreis naar Enge land aanvaard. Nog meer Britse en Franse troepen zijn inge scheept en klaar om Egypte te verlaten. De opperbevelhebber van de 1 verbonden strijdkrachten in Port Said, luitenant-generaal sir Hugh Stockwell, heeft aan verslagge vers medegedeeld dat er 13.000 j Britse en 6500 Franse troepen in de kanaalzone waren. De Egyptische gouverneur van Port Said zei de veiligheid van buitenlanders „zelfs van Britten en Fransen" te willen garande- I ren tegen molestatie door menig ten. „Er zal geen weerwraak zijr tegenover wie ook". Hij zei voorts Cairo te hebben gevraagd om 1000 politiemannen, daar hij meer dan de helft van zijn korps van 1600 man had verloren"- De Griekse eerste minister, Constantinos Karaman lis brengt een officieel bezoek aan Joegoslavië en zou o.a. met t Joegoslavische staatshoofd Tito over het Balkan pact hebben gesproken Bovenstaande foto geeft een beeld van een informeel ogenblik in het witte paleis te Belgrado als de Griekse minister Karaman- lis Tito van een vuurtje voorziet. De stand van giro 777 van-het Nederlandsche Roode Kruis voor hulp aan Hongarije was gisteren ƒ3.415.885,10, de stand van giro 999 van het Nationaal Comité Hulpverlening Hongaarse Volk 2.938.119,31. De „Band oud-strijders 7 decem ber" heeft vrijdagmorgen bij het nationaal monument te Amster dam de gevallenen van de 7 de- cember-divisie herdacht. Namens de band werd bij het monument een krans gelegd door de oud-commandant van de divi sie, generaal-majoor buiten dienst H. J. J. W. Dürst Britt, generaal majoor E. Engles en korporaal Kroon. Kransen werden voorts gelegd door deputaties van de tegen woordige 7 december-divisie en het veteranen-legioen Nederland, waarna gelegenheid bestond voor de nabestaanden van de gevalle nen om bloemen aan de voet van het monument te leggen. Tijdens de plechtigheid werd het woord gevoerd door de vloot- predikant ds. W. P. Kramer, ge neraal-majoor Dürst Britt en aal moezenier H. A. M. Reygersberg. Vrijdag is ook een herdenkings plechtigheid gehouden op het ereveld Menteng Pulo te Dja karta. Het hoofdkwartier van het Cu .opstandeling hebben zijn mensen baanse leger heeft bekendge-1 gebrek aan drinkwater en voed makt dat het donderdagavond in sel. Zij zouden zich op een sma. het gebied van Nicuero verschei dene malen tot een treffen is ge komen tussen de regeringstroe pen en de opstandelingen. Er zou den verscheidene doden en gewon den zijn. Een regeringsvliegtuig heeft de opstandelingen gebom bardeerd en onder vuur genomen. Volgens een gevangen genomen De minister van Economische Zaken, prof. dr. J. Zijlstra, heeft vrijdag met vertegenwoordigers van het Nederlandse bedrijfs leven besprekingen gevoerd over het prijsstabilisatiebeleid van de regering. In de ochtenduren had de minister een ontmoeting met vertegenwoordigers van midden stand. groothandel, grootwinkel bedrijf en verbruikscoöperaties. In de middag sprak hij met ver tegenwoordigers uit de industrie. Deze laatste bijeenkomst werd ook bijgewoond door de minister van Sociale Zaken en Volksge zondheid, de heer J- G. Suurhoff. De minister heeft in deze be sprekingen nog eens uiteengezet, dat hij vastbesloten is het tot dusver gevoerde beleid van prijs- stabilisatie in 1957 voort te zet ten. Hij zou het op prijs stellen, Het IJslandse parlement heeft donderdagavond zijn goedkeuring gehecht aan de gemeenschappe lijke AmerikaansIJslandse ver klaring, waarin het de kwestie van het eventuele vertrek der Amerikaanse troepen van IJs land tot nader order wordt opge schort. De IJslandse communis tische partijleider zei in de loop van het debat dat hij de geza menlijke verklaring onderschrijft. De IJslandse minister van Bui tenlandse Zaken verklaarde ten overvloede, dat de betrekkingen tussen IJsland en de NAVO on veranderd blijven. Voorts werd bekend gemaakt, dat uitvoering van grote havenwerken bij Njard vik dicht bij de luchtmacht basis Keflavik zal doorgaan. Ie landtong teruggetrokken heb ben. Bij geruchte is voorts ver nomen dat nieuwe groepen op standelingen dicht bij de oost punt van Cuba zijn geland. Naar gemeld wordt, achtervol gen de regeringstroepen de op standelingen die zondag op hei eiland zijn geland met het doel de regering omver te werpen. Het presidentiële paleis meldt de eerste slachtoffers van de op stand: één dode en twee gewon den. Verslaggevers mogen het operatiegebied niet betreden. HET ZELFDE WEERTYPE. Om een hogedrukgebied, waar van het centrum vrijdagavond met een druk van 1033 mb boven onbeperkte garant® Frankrijk lag, stroomde mei op de vering zwakke westelijke winden voch- ISHSIIIlIiSlli! tige zachte lucht ons land bin- hazetfabrieken te zevenbergen nen. Het resultaat was een som bere, mistige en zachte dag. In de algemene luchtdrukver deling boven en rondom West- Europa komt vrijwel geen ver andering. Het gevolg is, dat ook net weer in ons land geen be langrijke wijziging ondergaat Het blijft zacht voor de tijd van het jaar, er blijft veel bewolking en de vochtigheidsgraad van tie lucht blijft hoog met dus plaatse lijk nevel of mist. Alleen de wind gaat iets krimpen van West naar Zuidwest; mogelijk komt ten ge volge daarvan vandaag hier en daar een gebroken wolkendek voor, maar opklaringen van be tekenis zijn er niet te verwach ten. medegedeeld door het K, N. M. I. te De Bilt, geldig tot zaterdag avond. Aanhoudend zacht. Zwaar bewolkt en overwegend droog weer met nevel of mist. Zwakke tot matige zuidwestelij ke wind. Weinig verandering in temperatuur. ZONDAG 9 DECEMBER. nog eens van het bedrijfsleven is horen, dat dit bereid is aan dit beleid zijn medewerking te ver lenen. De vertegenwoordigers van het bedrijfsleven bespraken met de minister verscheidene fa cetten van het beleid alsmede de moeilijkheden die het in de prak tijk oplevert. Zij zegden toe, het besprokene nog eens in hun or ganisaties aan de orde te stellen en de minister te zijner tijd nader hierover te informeren. Persoon lijk verklaarden zij van het nut en de noodzaak van prijsstabiii satie geheel overtuigd te zijn. i -I De waarnemende minister van Buitenlandse Zaken van de Sow- jet-Unie, Koeznetsof heeft de verkiezing van de Philippijnen een „grove breuk" op de rechten van de Oosteuropese landen ge noemd. Bij de overeenkomst van Londen over een rechtvaardige verdeling van de zetels in de Vei ligheidsraad op een aardrijkskun dige 'basis is één zetel gereser veerd voor Oost-Europa. Een deel van de wereld is thans ver tegenwoordiging in het belang rijkste orgaan van de Verenigde Naties ontzegd, aldus Koeznet sof. Later besloot de algemene ver gadering plannen tot uitbreiding van de Veiligheidsraad pas maan dag in behandeling te nemen, aangezien een ontwerp-resolutie, die de latijns-Amerikaanse groep en Spanje over dit onderwerp zullen indienen, nog niet gereed was. De zitting werd verdaagd Ned. tijd. Breskens Terneuzen Hansweert V/ alsoorden v.m. 5.49 6.24 7.04 7.14 n.m. 6.18 6.53 7.33 7.42 MAANDAG 10 DECEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 6.36 7.11 7.51 8.01 n.m 7.11 7.4( 8.2S 8.36 ZON op onder Dec. 8 8.37 16.31 9 8.38 16.31 10 8.39 16.31 MAAN onder op 11.57 12.17 12.36 22.56

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1