Tomasoa gearresteerd Ben Goerion over de Sowjet-Unie en de V. N. 4 Vraaggesprek met kardinaal Mindzenty Wat brengt de Radio? Hilary op eigen wieken SAN O STOL Minister Ruslan Abdulgani zal opnieuw worden verhoerd TWEEDE BLAD Vrijdag 7 december 1956 12e jaargang no. 3941 Indonesië Beschuldigd van oplichterij Sow jet-Unie weigert bijdrage in kosten van politieleger De SowjebUnie heeft woens dag vierkant geweigerd bij te dragen in de kosten voor het on derhoud van de politiemacht van de Verenigde Naties in Egypte en geëist, dat „de agressors" (Engeland, Frankrijk en Israël) deze kosten volledig betalen. Het ideologische geschil tussen Rusland en Zuid-Slavië De toestand in Bulgarije Meer vrijheid voor Poolse lezers Japan bekrachtigdakkoord met de Sowjet-Unie 11 Lawine eiste slachtoffers Boycot-acties tegen Britse en Franse ondernemingen zal worden beëindigd Het programa voor technische hulpverlening van de Verenigde Staten Ook deze maand - elke dag DE ARRESTATIES IN ZUID-AFRIKA Vier communistische leiders ontslagen VRIJE Toimasoa, een van de kroon getuigen in de processen tegen de Nederlanders in Indonesië, beschuldigd van ondergrondse activiteiten is door de politie van Bandung gearresteerd, aldus is donderdag in Djakarta mede gedeeld. Tomasoa zal terecht staan voor oplichterij. Hdji werd gearresteerd, tesamen met een inwoner van Bandung, Kusuma, op beschuldiging van een aantal winkeliers in Bandung te héb ben opgelicht voor een bedrag van rp 20.000. Wijlen Leon Jungschlager en de heer Schimdt stonden terecht op beschuldigingen van organisa ties te hebben geleid, die tot doel hadden de Indonesische regering omver te werpen. Voor Jung schlager werd de doodstraf ge ëist, doch hij; stierf enige dagen voordat de rechter het vonnis zou uitspreken en voor Schmidt werd levenslange gevangenis straf geëist, op grond van be schuldigingen, die door de ge tuigenverklaringen van Tomasoa en andere getuigen k charge wer den „bewezen". Tomasoa en Kusuma, die medeplichtigen bleek te zijn, hebben tijdens het vooronder zoek bekend, dat zij een aan tal winkeliers in Bandung heb ben opgelicht. Zij vertelden hun slachtoffers, dat zij de goederen bestelden: in opdracht van het hooggerechtshof in Djakarta. De goedgelovige win keliers leverden de goederen aan hen en kwamen later tot de ontdekking dat het hof niets van deze orders afwist. De datum voor het proces te gen Tomasoa is nog niet vastge steld, maar gezegd werd, dat hij „binnenkort" terecht zal staan. Zroebin, de Sowjet-ambassa- deur in de Ver. Staten, deelde dit mee in een uiteenzetting van het standpunt van zijn land in de begrotings-commissie van de algemene vergadering der V.N. De Sowjet-Unie zou een resolutie van de algemene vergadering, waarin wordt aangedrongen op verdeling van de kosten onder leden, naast zich neerleggen evenals een desbetreffende aan beveling van secretaris-generaal Hammarskjoeld. De permanente vertegenwoor diger van Nieuw-Zeeland, sir Leslie Munro, bestreed de Sow- jetrussisohe argumenten onmid dellijk. Hij verklaarde ook dat Egypte moest bijdragen aan de kosten van het internationaal politieleger. De Egyptenaar Ahmend El Messiri, die als waarnemend voorzitter de bijeenkomst der begrotingscommissie leidde, greep nu in het debat in, zeggen de dat Munro „politieke vraag stukken" ter sprake had ge bracht. Hierop werd de bijeen komst van de begrotingscommis sie der Ver. Naties verdaagd. Uit Russische bron in Belgrado is woensdag vernomen, dat de Sowjet-communistische partij de Zuid-Slavische communistische partij de vorming zal voorstellen van een gemengde commissie voor een oplossing van het ide ologische geschil tussen beide landen. Naar verluidt zouden de Rus sen er op staan, dat de rol van hun partij als „leidende partij" en voorbeeld voor de andere com munistische partijen erkend moe ten worden. Dagelijks komen in Belgrado berichten binnen over onrust in Bulgarije. Volgens de laatste zouden meer dan 200 legeroffi cieren wegens politieke onbe trouwbaarheid ontslagen zijn. Twee generaals zouden gedegra deerd en van hun commando ont heven zijn. De Bulgaarse regering zou de gevangen gezette politicus van de boerenpartij Dimitar Gicav een functie in de regering heb ben aangeboden, maar deze zou geweigerd hebben. Verder werd melding gemaakt van demonstra ties en ondergrondse activiteit. Het officiële Poolse persbureau „Pap" meldt, dat alle tevoren in Polen bestaande „zwarte-litera- tuurlijsten" zijn ingetrokken en vervangen door een korte lijst, die vermeldt dat niet in omloop mogen zijn: stukken met ver trouwelijke inhoud, pornografi sche, zeldzame en waardevolle boeken en „geschriften, die door het bureau voor toezicht op de pers verboden zijn". In de thans ingetrokken voor schriften was bepaald dat geen geschriften in omloop mochten zijn, die schadelijk zouden kun nen zijn voor de opvoeding van het publiek in socialistische geest". De Poolse bibliotheken kunnen zelfs de nog verboden geschrif ten in haar verzamelingen op nemen, indien zij hiervoor ver gunning van de overheid hebben verkregen. De Indonesische procureur- generaal, Suprapto, heeft don derdag meegedeeld, dat de minis ter van Buitenlandse Zaken, Boeslan Abdulgani, na zijn terug keer naar Indonesië van de Ver. Naties, zal worden gehoord in verband met de tegen hem inge brachte beschuldiging, betrok ken te zijn bij 'een, corruptiezaak. De minister is in augustus j.l. door een speciale ministeriële commissie daarvan vrijgespro ken. Enige dagen geleden over handigde de hoofdredacteur van het onafhankelijke, in Djakarta verschijnende dagblad „Idonesia Raya", Modhtar Lubds, idie te recht staat wegens smaad van de regering, aan de rechter foto kopieën en andere documenten, welke naar hij' beweerde, in de in zijn blad geuite beschuldiging, dat de minister werkelijk bij cor ruptie betrokken was, steunden. Zijn onthullingen hebben de reeds ernstige verwijdering tus sen de twee voornaamste Isla- mietische regeringspartijen, de Masjumi en de Nahdatul Ulama, enerzijds, en de nationalistische partij, waartoe minister Roeslan Het Japanse hogerhuis heeft woensdag met 224 tegen drie stemmen het akkoord met de Sowjet-Unie bekrachtigd, waarbij de staat van oorlog tussen de twee landen wordt beëindigd. Het Japanse lagerhuis had de overeenkomst al eerder goedge keurd. Abdulgani behoort, anderzijds doen toenemen. Het dagblad „Afoadi", de spreekbuis van de Masjumi, drong er donderdag in een hoofd artikel op aan, dat de minister van Buitenlandse Zaken vrijwil lig zou aftreden, hangende de uit slag van het nieuwe onderzoek. Een der prominente figuren van de Masjumi merkte op, dat het gehele kabinet behoort af te tre den. „Het heeft niet de steun van het.volk", aldus zeide hij. De leider van de Nahdatul Ula ma, Djamaluddin Malik, oefen de ernstige kritiek op de partij van minister-president Ali Slas- troamidjojo, de P.N.I. omdat deze partij alle belangrijke openbare functies bezet. Hij stelde een re organisatie van het kabinet voor. Het Indonesische kabinet heeft inmiddels vergaderd over een nota van de Masjumi aan het ka binet, waarin de regering ge waarschuwd wordt, dat „niet al leen de positie van het kabinet, doch ook de democratie in Indo nesië in gevaar zou worden ge bracht, als de regering in gebre ke zou blijven een uitweg te vin den uit de huidige binnenlandse toestand", die door politici wordt omschreven als „zorgelijk" en zelfs „gevaarlijk". Een woordvoerder van de re gering zei, dat de ministers tot de conclusie zijn gekomen, dat de nota „een leidraad is voor de po gingen tot het brengen van ver betering in de huidige ongemak kelijke binnenlandse situatie". De Israëlische premier Ben Goerion heeft woensdag in een te Tel Aviv tot het bestuur van het Israëlische vakverbond ge houden toespraak scherpe kritiek geoefend op de Sowjet-Russische politiek. Hij voorspelde, dat het huidige Sowj et-bewind vroeger of later zou ophouden te bestaan. „En dan zulen wij weer kunnen verkeren met de twee miljoen Russische joden, waarvan wjj tische kringen, thans zijn afgesneden. Zij zullen ons nog eens helpen bij den op bouw van Israël", aldus Ben Goe rion. die zijn gehoor ook nog waarschuwde de „waarde der Verenigde Naties als vredes-in- strument niet te onderschatten". „Wij moeten zoveel, als ons maar enigszins mogelijk is, met de internationale organisatie sa menwerken. Hierbij moeten wij er krachtig naar blijven streven, dat de vertegenwoordigers, der lidstaten de beginselen van het handvest hoog houden, zonder dat er sprake is van bevoor- of be nadeling", verklaarde hij. Ben Goerion sprak ook nog over de „onvriendschappelijke, vijandige en onrechtvaardige hou ding" van verscheidene Aziati sche landen jegens Israël, waar aan hij echter toevoegde: „De Is raëliërs moeten zich niet zonder meer door hun verontwaardiging laten meeslepen. Wij moeten begrijpen dat de volken van Azië, van India tot Japan, niets weten van bijbelse tradities. Vele dezer volken hebben zich eerst enkele jaren geleden vrij weten te maken. Zij staat wan trouwend tegenover iedere blan ke en elke blanke staat", aldus de Israëlische premier Ben Goe rion. De secretaris-generaal van het Israëlische vakverbond, Pinhas Lavon, zei nog dat de Sowjet- Unie „aan het hoofd staat derge nen, die samenzweren om in het Midden-Oosten een door haat ge voed vuur te stoken", waaraan hij toevoegde: „de Sowjet-Unie probeert elke vreedzame regeling der vraagstukken van het Mid den-Oosten tegen te gaan. Zij is bezig dit gebied te veranderen in één grote opslagplaats van wa pens, waarmede Israël moet wor den vernietigd en dat dient ter versterking van het godsdienstig- fanatieke en fascistische natio nalisme der Arabische militairis- :\v;v In de omgeving van Grindel- wald, Zwitserland, werden vier arbeiders bedolven onder een la wine die van de Bibelsteinhorn De boycot-acties tegen schepen, varende onder Britse en Franse vlaggen, of met lading bestemd voor Engeland en Frankrijk, zal zeer binnenkort worden beëin digd, aldus heeft een woordvoer der van de vakbond gisteren meegedeeld. Hij deelde mee, dat een delegatie van de Islamieti- sche, communistische en natio nalistische vakverenigingen met premier Ali Sastroamidjojo over een gekomen is gekomen de boy- co tt-acties en stakingen, die in Indonesië worden gevoerd tegen de Engelse en Franse onderne mingen zal worden besproken. De woordvoerder, Ahem Ernig Pradja, zei, dat de boycott-acties en stakingen, die door de vak bonden worden gevoerd, „in over eenstemming waren met de maat regelen en zienswijzen van de Indonesische regering". Door de aankondiging, dat de Engelse, Franse en Israëlische troepen uit Egypte zullen worden terugge trokken uit Egypte, worden de acties verminderd en zullen spoe dig beëindigd worden. De boy cott van de Britse en Franse par ticuliere luchtvaartmaatschap pijen zijn al beëindigd, aldus de woordvoerder. De BOAC en de Quantas waren gedwongen Djakarta niet aan te doen daar de arbeiders op het vliegveld weigerden de vliegtui gen van deze'maatschappijen van benzine te voorzien. kwam. Een man kon gered wor- i Op de foto ziet men de leden den, de drie anderen werden na van het reddingsteam aan het lang zoeken door een reddings- werk op de sneeuwheuvel die ploeg dood aangetroffen. |door de lawine werd gevonmd. Tijdens het debat in de econo mische commissie van de alge mene vergadering der Verenigde Naties over het programma voor technische hulpverlening van de Verenigde Naties heeft de Neder landse gedelegeerde, prof. W. F. de Gaay Fortman, de hoop uit gesproken dat het bestuur van de raad voor technische hulpver lening niet te optimistisch zial blijken te zijn geweest wat be treft de^ verwachting dat over enige jaren voor dit programma een bedrag van 50 miljoen dol lar per jaar beschikbaar zal zijn. De Nederlandse gedelegeerde wees er op, dat dit doel alleen zou kunnen worden bereikt door 5 opeenvolgende jaarlijkse ver hogingen van 15 pet in de bijdra gen der regeringen op basis van het voor 1957 overeengekomen programma voor een bedrag van 30 miljoen dollar. Professor De Gaay Fortman wees op de grote belangstelling welke Nederland heeft voor de technische hulpver lening en op de geleidelijke stij ging van de Nederlandse bijdra ge tot het fonds van 400.000 dol lar in 1951 tot 874.000 dollar voor 1957. De Nederlandse gedelegeer de sprak echter zijn bezorgdheid uit over het feit, dat 85 pet van de middelen voor technische hulpverlening werden gebruikt voor voortgezette projecten waar door onvoldoende ruimte wordt gelaten voor nieuwe en dikwijls zeer dringende behoeften. Hij drong er op aan, dat de regerin gen projecten, aangevangen on der het programma voor techni sche hulpverlening, zouden over nemen zodra haar eigen finan ciële en andere middelen dit zou den toelaten. Kardinaal Mindzenty heeft in een vraagesprek met een verte genwoordiger van het Ameri kaanse tijdschrift „Look" ver klaard, dat de communistische geheime politie hem in 1949 na zijn arrestatie op beschuldiging van spionage gedurende 29 da gen en nachten had gemarteld. De kardinaal zei, dat men hem zijn kleren had ontnomen en da genlang met een rubber slang had geslagen. Om zijn zwakke longen te irriteren, had men hem in een koude, vochtige cel opge sloten. Voorts was hij gedwon gen geweest, te kijken naar ob scene orgieën. Voortdurend had de politie hem ondervraagd zonder hem rust te gunnen wanneer hij het bewust zijn verloor, was hij onmiddellijk weer bijgebracht. De geheime politie had echter geen verdoven de middelen gebruikt om hem te dwingen op het proces een (val se) bekentenis af te leggen. Het eerste deel van het vraag gesprek met de vertegenwoordi- De buitenlandse scholen in Egypte zullen worden heropend. De buitenlandse leerkrachten zullen evenwel door Egyptische worden vervangen. Geef Uw kind méér weerstand na deze zon-arme Zomer ger van „Look" vond op vier no vember in een huis nabij het par lementsgebouw plaats, 'kort na dat de kardinaal na ruim zeven jaar in de gevangenis te hebben gezeten, was bevrijd. Het gevolg van het gesprek werd gehouden in het gebouw van de Amerikaan se legatie, waar de kardinaal een toevlucht heeft gezocht. Bij zijn vlucht was hij nog door een Sow- jet-tank achtervolgd. De primaat is bezig zijn ge denkschriften te schrijven. Het geld, dat deze geschriften zullen opbrengen, zullen de R.K. kerk in Hongarije ten goede komen. De 140 Zuid-Afrikanen, die woensdagmorgen op verschillen de beschuldigingen zijn gearre steerd, behoren tot 48 verschil lende organisaties. Onder hen 'bevinden zich een lid van het parlement, een predikant, een hoogleraar, rechtsgeleerden, vak bondsleiders en jeugdleiders. Op 19 december zal het vooronder zoek beginnen. De beschuldigingen variëren van hoogverraad en opruiing tot overtreding van de wet op de onderdrukking van het commu nisme. Op hoogverraad staat de doodstraf en op opruiing levens lang. door MABEE BARNES GRUNDY Vertaald door: E. GRIESE KETS DE VRIES 21) (Nadruk verboden.) „Nieuw-China", het officiële persbureau van communistisch China, meldt dat de vice-voorzit- ter en drie leden van de staats- commisie voor het opstellen van plannen voor de uitvoering van het nieuwe, op reusachtige schaal ontworpen Chinese vijf-jaren plan, zijn ontslagen. „Nieuw-China" vermeldde geen reden voor dit ontslag. Ik beken nu, dat het stom was, om dat te doen, idioot, want nu moest ik het hele verdere deel van de reis naar Londen met dat gezegende kind blijven stoeien en spelen. We speelden handje klap, we speelden paardje-rijden, we speelden kiekeboe en ik kwam in St. Pancras aan, verhit en met verwarde haren. Ik kon hem zelfs toen nauwelijks er toe krijgen, mij te verlaten en zijn moeder was verplicht enige kracht te ge bruiken, om hem over het perron te trekken. Ik zwaaide tot hij uit het ge zicht verdwenen was, en, toen mij omkerend om mijn bagage te verzamelen, ontmoette ik de ge amuseerde blik van twee dame#. De oudste kwam naar voren en mij haar hand toestekend, zei ze: „Jij bent Hilary Forrest, niet waar?" Het waren nicht Janet en Jua- nita. Zoekend naar een geschikte beschrijving van nicht Janet Car ton, kan ik aan niets anders den ken dan aan een keurig opge maakt veren bed. Een bed met gesteven, glimmende lakens en slopen met kant en borduurwerk. Zij was de grootste, dikste vrouw die ik ooit ontmoet had, en haar vlees was van het stevige en krachtige soort. Zij golfde in een ronde gelijkmatigheid van de hals tot de taille en zij golfde net eender van de taille tot de voe ten. Zij was gekleed in een zwart wit geruiten tweedmantel en op de voorpanden zou voldoende ruimte geweest zijn om vier men sen te laten dammen. Zij was verbazingwekkend netjes en glanzend. Een keukenmeid kon haar juist hebben opgepoetst met meubelwas. Haar gezicht glansde en haar ogen glansden, en haar schoenen glansden, en ik voelde me tot haar aangetrokken. Zij was vriendelijk en goed gehu meurd en makkelijk om mee om te gaan, dat zag men zó. Zij nam mijn hand in haar grote, glanzen de handschoen en drukte die. Toen zei ze met een air van trots bezit: „Dit is mijn oudste dochter, Juanita." Nu, als ik al belang stelde in nicht Janet, ik was geboeid door Juanita. Konden twee mensen meer verschillen? Juanita was lang, en slank en sierlijk. Zij het héérlijke levertraanproduct, (met vitamines A, B, C en D) bereié uit heilbot- en kabeljauwlevers droeg een artistiek, groen cos- tuum en op haar weelderige brui ne haar stond een groen hoedje van niet te beschrijven vorm met een parmantige veer. Zij was niet precies mooi; haar trekken wa ren onregelmatig, haar teint was gelig, maar zij had iets, waardoor je steeds naar haar moest kijken. Wat was het? Ik pijnigde mijn hersens met het zoeken naar de oorzaak. Ik wist het. Zij had een air. Lloyd George had een snor, Juanita had een air. Zij was voor naam, zij was aristocratisch. „Heb je je bagage?" vroeg zij, nadat wij handdrukken gewisseld hadden. ,We hebben een taxi besteld." „Ik heb een kruier gevraagd er voor te zorgen", antwoordde ik. „Het zal wel komen", zei nicht Janet. „Maak je nooit bezorgd over bagage; die komt altijd te recht, als je er je piet bezorgd over maakt. De kruier zal ons wel vinden. We zullen in de taxi stappen." „Maar ik geloof niet, dat hij zal weten, welke koffers van mij zijn en ja, ik weet zeker, dat ik ze op die taxi daarginds zie. Geen twee mensen zullen er tegen woordig zulke hoedendozen op na houden." Juanita lachte. „Zeg de chauffeur, ze te halen" beval nicht Janet. „Ze zijn niet zo ver weg verzeild. Als we naar de bagagewagen waren gehold, zou die auto waarschijnlijk weg gereden zijn." Met een voldaan gezicht leunde zij achterover en legde haar glan- ZATERDAG 8 DECEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gewijde muz.; 7.45 Morgengebed en liturg, kal.; 8.00 Nws; 8.15 Hoogmis; 9.30 Wa terstanden; 9.35 Gram.; 10.00 Voor de kleumers; 10.15 Gram.; 10.30 Ben je zestig?; 11.00 Voor de zie ken; 11.45 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03 Lunchconc.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Lichte mu ziek; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en Kath. nws; 13.20 Lichte muziek; 13.50 Amus. muz.; 14.00 Voor de jeugd; 14.20 Engelse les; 14.40 Boekbespr.; 14.50 Amateurs- progr.; 15.10 Kroniek v. letteren en kunsten; 15.45 Amateursprogr.; 16.00 De schoonheid v. h. Grego riaans; 16.30 Voor de jeugd; 17.10 Metropole ork.; 17.35 Musette or kest; 17.5g Lichte muziek; 18.15 Journalistiek weekoverz.; 18.25 zende zwarte handschoenen over elkaar op haar knieën, of de plaats, waar haar knieën veron dersteld werden te zitten. „Ik ben zo blij, dat je gekomen bent, Hilary," zei Juanita en zij klopte me vriendschappelijk op mijn arm. „We hebben altijd ver langd, jullie meisjes te leren ken nen. En juist nu hebben wij een vrolijke tijd. Er is morgen een dansavondje in de club we hebben een leuk clubje in Bed ford Park en we komen meis jes te kort." „Meisjes te kort!" riep ik uit. „Hoe merkwaardig! In Ridge- moor komen we altijd mannen te kort, en zijn er ongeveer twintig meisjes te veel; en de mannen krijgen zo'n verbeelding." „Ben je daarom hier gekomen?" vroeg nicht Janet. En toen ik stijfjes antwoordde: „Zeker niet", scheen zij heel verrast. „Dat bedoelde moeder niet", zei Juanita. „Zij zegt altijd din gen, die de mensen verkeerd op vatten; ze meent het nooit zo. Nietwaar, moederlief?" Juanita had een diepe, bijzonder aantrek kelijke stem en zij sprak met tra ge bedachtzaamheid. „Wanneer begin je te werken, Hilary? We hadden graag, dat je eerst een beetje met ons mee speelde, als je wilt. Wij zijn vre selijk luie mensen. Wanneer we kunnen maken we pret, en we werken alleen- onder dwang." (Wordt vervolgd.) Gram.; 18.30 Pari. overz.; 18.40 Gr.; 18.45 Regeringsuitzending; 19.10 Herdenkingsconc. Paul van Kempen; 20.10 Caus.; 20.30 Act.; 20.45 De gewone man; 20.50 Ge- var. progr.; 22.10 Cabaret; 22.35 Wij luiden de zondag in Aan sluitend: Avondgebed en liturg, kal.; 23.00 Nieuws in Esperanto;' 23.22 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 De Ontbijtclub; 9.00 Voor de vrouw; 10.00 Causerie; 10.05 Mor genwijding; 10.20 Amus. muziek; 11.00 Buitenl. overz.; 11.15 De Fa milie Doorsnee; 11.45 Finse volks liederen; 12.00 Gram.; 12.30 Land en tuinbouwmed.; 12.33 Gr.; 13.00 Nieuws; 13.15 Varia; 13.20 Politie- kapel; 13.45 Sport; 14.00 Voor de jeugd; 14.35 Koorzang; 14.50 Boekbespr.; 15.05 Gram.; 15.35 Van de wieg tot het graf; 15.50 Orkest; 16.25 Praatje over consu mentenbelangen; 16.40 Lichte muziek; 17.05 Weekjourn.; 17.35 Hammondorgel; 18.00 Nws; 18.20 Dansmuz.; 18.45 Gram.; 19.00 Ar tistieke staalkaart; 19.30 Passe partout; 19.40 Causerie; 19.55 Deze week; 20.00 Nieuws; 20.05 Gevar. progr.; 22.00 Soc. comm.; 22.15 Amateursprogr.; 22.40 Sa men uit, samen thuis, hoorspel; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Orkest; 12.30 Weerbericht; 12.35 Gespro ken aperitief; 12.45 Latijns-Ame rikaanse muziek; 13.00 Nieuws; 13.11 Radio-Almanak; 14.30 Jour naal; 15.00 Gram.; 16.15 Omroep orkest; 16.45 Engelse les; 17.00 Nws; 17.10 Gram.; 17.20 Liturgi sche gezangen; 18.00 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Cabaret; 21.00 Gram.; 21.30 Aumus. orkest; 22 00 Nieuws; 22.11 Verzoekprogr.; 23.00 Nieuws23.05 Gram. NU VOLSLAGEN ONBEWOONBAAR Een Amsterdammer, die het dinsdagavond zeer laat maakte en eerst woensdagochtend boven water kwam, heeft woensdag avond niet in zijn eigen woning Sinterklaas kunnen vieren. Tij dens zijn afwezigheid was zijn woonscheepje, dat in deplorabe le toestand verkeerde, in de Prinsengracht gezonken. Hij was er de enige bewoner van. Toen hij 's ochtens thuis kwam, lag het scheepje op de bodem van de gracht.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 5