Sociaal-Economische Raad dient reqering van advies inzake de bestedingen lJ-1 Toespraak van Egyptische opperbevelhebber Beroep om Nagy hulp van verwanten van HOUTVESTER Oostduitse communisten over arije en Polen Hong< De strijd in Algerië HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Kindje verkouden? 't urn- Verklaring van Spaak Lester Pearson over de Brits-Franse actie DONDERDAG 29 NOVEMBER 1956 12e Jaargang Nr 3934 EERSTE 8LA1 En rekent op medewerking van werkgevers- en werknemersorganisaties „Wij zullen strijden en sterven voor de verdediging van onze republiek" „Egypte weigert de aan wezigheid van Britse, Fran se en Israëlische strijdkrach ten op zijn gebied te verdra gen", aldus heeft de Egyp tische opperbevelhebber en minister van Landsverdedi ging, generaal-majoor Ab- del Hakim Amer, dinsdag j.l. in een toespraak tot de Egyptische artillerie-eenhe den, die op het schiereiland Sinai tegen de Israëlische troepen hebben gestreden, verklaard. Koningin en Prins bij première „Het dagboek yan Anne Frank'' V manchester C.S. Hongaarse regering vraagt om terugzending van de jeugdige Hongaren onder de 18 jaar DE HONGAARSE vluchtelingen Opnieuw 4800 Hongarca* in Oostenrijk aangekomen De strijd in Algerië duurt onverminderd voort. Ten zuidwesten van Tebessa zijn dinsdag felle gevechten ge leverd tussen Franse veilig heidstroepen en 250 goed gewapende opstandelingen, die vermoedelijk uit Tune sië kwamen. Er zijn min stens 33 opstandelingen ge sneuveld. Aan Franse zijde Vielen een tiental doden en vijftig gewonden. DE GIROREKENINGEN 777 EN 999 Goederenvervoer met personenautos op Zondag Frankering bij abonnement: Terneuzen Redactieadres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande A*>nnementsprijs: 6,75 per kwartaal; per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 et; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 ragele Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adires Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Voor het Maandagnummer: zaterdags 10 Inzending advertenties tot 's namiddags Bij schrijven van de minister van Economische Zaken en de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid d.d. 5 september 1956 heeft de regering de Sociaal- Keanomische Raad advies g<v vraagd met betrekking tot twee onderling nauw samenhangende vragen, nJ.: 1. Ln hoeverre geeft de wijze, waarop de verhouding van middelen en bestedingen in ile Nederlandse volkshuishouding ziefc in tie laatste tijd ontwikkelt, aanleiding tot het nemen van corrigerende maatregelen. 2. In hoeverre is er,- gealen de econo mische omstandigheden, aanlei ding de met ingang van 1 januari 1967 te heffen premie voor de algemene ouderdomsvoorziening niet volledig te compenseren. I In zijn gisteren gehouden ver gadering heeft de raad deze vra- ge* besproken en een advies aan de regering vastgesteld, dat als volgt kan worden samengevat: 1. Een onderzoek van de ontwik keling van middelen en beste dingen, die in 1957 zou kunnen worden verwacht, indien geen bijzondere maatregelen worden genomen, heeft de raad tot de overtuiging gebracht, dat een be perking van de bestedingen no dig is. 2. Een evenwichtige verhou ding tussen middelen en beste dingen 'kan naar het oordeel van de raad worden verkregen, in dien de bestedingen nvt 700 rrifn. (prijzen 1956) minder toe- newven, dan het geval zou zijn, in- rlien geen maatregelen tot beper king zou worden genomen. 3. Een evenwichtige verdeling van de vereiste bestedingsbeper king over de verschillende be volkingsgroepen en tussen de overheid en de particuliere sec tor wordt naar bet oordeel van de raad verkregen bij onderstaan de beperking van de investerin- iqem en van de consumptie beste rfingen. Overheid (incL overh. bedr.) PHtteulieren (excl. overh. bedr.) Totaal 4. Het prijsstabilisatiebeleid acht do raad van essentiële bete kenis. Op grond hiervan is hij er via* uitgegaan, dat de aan te wen den middelen ter beperking van de bestedingen de voortzetting van dit beleid niet mogen belem meren. 5. De raad acht 'het een uit vloeisel van het prijsstabilisatie beleid, dat de door de werkne mers te betalen premie voor de algemene ouderdomsvoorziening ten bedrage van 6,75 van het nieuwe loon slechts in zoverre door een loonsverhoging dient te worden gecompenseerd, dat daar uit geen, stijging van het prijs peil voortvloeit. Doordat de vereveningsheffing bij het invoeren van de algemene ouderdomsvoorziening vervalt, leidt een daarmede overeenstem mende loonsverhoging niet tot een kostenstijging. Stijging van het prijspeil kan naar het oor deel van de A.O.V.-premie, dat komen, indien het overblijvende deel van de A.O.V.ypremie, dat 2,6 van het premieplichtige loon bedraagt, door werknemers en werkgevers gezamenlijk wor den gedragen. Voor de werknemers betekent dit, dat 1,3 van de te betalen A.O.V.-premie ongecompenseerd btijft. Voor de werkgevers betekent dit, dat de kostenstijgingen ten bedrage van 1,3 van de pre- mie-pHchtige loonsom niet in de prjjzen 'mag worden doorbere kend. De raad is er bij deze aan,beve ling ten aanzien van de loon- compensatïe van uitgegaan, dat het prijsstabilisatiebeleid van de overheid in 1951 op analoge wijze zal worden voortgezet als in 1956 e* dat van de zijde van de onder nemersorganisaties aan het sla gen var» dit beleid ten volle zal worden medegewerkt. Het is de raad gebleken, dat bij niet volledige looncompensatie voor de A.O.V.-premie tezamen met prijsstabilisatie de nële consumptie (de hoeveelheid goe deren, waarop door de consump tieve bestedingen beslag wordt gelegd) ongeveer even groot is als bij volledige looncompensatie tezamen met doorberekening van de gestegen loonkosten in de prijzen. De beperkte looncompen satie tezamen met de prijsstabi lisatie levert dus geen bijdrage tot de bestedingsbeperking. Zij leidt in hoofdzaak slechts tot een verschuiving van consumptie van de actieve beroepsbevolking naar de bejaarden. 6. Hoewel de mogelijkheden tot beperking van de bestedingen door het rijk, de provincie en de gemeenten niet ten volle door de raad kunnen worden overzien, meent hij, dat een beperking van de voor 1957 geraamde consumpt tieve materiële uitgaven met 75 min. en van de voor 1957 in uit zicht genomen investeringen met 125 min. in deze sector verwe zenlijkbaar is. 7. De investeringen, die in 1957 zonder beperkende maatre gelen in het bedrijfsleven te ver wachten zouden zijn, kunnen met 225 min. worden verminderd door de volgende maatregelen: a. Afschaffing van de investe ringsaftrek, met dien verstande, dat wordt onderzocht of het ad ministratief-technisch mogelijk is de investeringsaftrek te doen voortbestaan voor bepaalde cate gorieën van investeringen, die voor ons nationaal economisch bestel van essentiële betekenis zijn. Een investeringsverminde ring van 50 min. wordt hiervan verwacht. b. Wijziging in het beleid bij het verlenen van rijksgoedkeu ringen voor investeringen in be drijfsgebouwen in deze zin, dat het algemene beleid te dezen aan zien wordt verscherpt en dat het terrein, waarop het soepeler be leid ten aanzien van industriële bouwwerken wordt toegepast, 'n beperking ondergaat. Van deze wijzigingen in het goedkeurings- beleid wordt een investerings vermindering, van 125 min. ver wacht. c. Verhoging van de directe belastingen met 50 min. Investe ringen 125 225 350 8. Consumptie (in min. gld.) 75 275 350 Totaal 200 500 700 De consumptieve bestedin gen (buiten de overheidssector) die in 1957 zonder beperkende maatregelen zijn te verwachten, kunnen met 275 min. worden verminderd door: a. geleidelijke afschaffing van de consumentensubsidies op melk en suiker, geleidelijke verhoging tot een bedrijfseconomisch ver antwoord peil van de tarieven van de openbare nutsbedrijven en andere overheidsbedrijven en gedeeltelijke afwenteling van de voor de landbouw te treffen maatregelen op de consumenten prijzen. Als deze maatregelen volledig zijn doorgevoerd, zal 't consump tieprijspeil hierdoor met 2 stij gen. De Raad adviseert deze maatregelen zo geleidelijk in de loop van 1957 in te voeren, dat hierdoor in dit jaar het consump tie-prijspeil gemiddeld met 1 stijgt. Hij spreekt verder als zijn mening uit, dat per 1 januari 1957 geen andere prijsverhogende maatregelen in werking dienen te treden dan die, welke reeds-zijn aangekondigd, nl. de wederinvoe ring van de omzetbelasting op suiker, de verhoging van de ac cijns op gedistilleerd en de ver hoging van het invoerrecht op benzine; b. een verhoging van de indi recte belastingen met f 60 min.; e. de verlaging, die de con sumptie ondergaat als gevolg van de doorwerking daarop van de vermindering van de investerin gen en van de overheidsbestedin gen, genoemd onder 6 en 7. De Raad spreekt de verwach ting uit, dat de werknemersor ganisaties aan deze beperking van de consumptieve bestedingen medewerking zullen verlenen door al te zien van loonsverho gingen ter compensatie van de stijging van het consumptieprijs peil in 1957, voor zover die het gevolg is van de uitvoering van het advies van de Raad ten aan zien van de afschaffing van de subsidies, de verhoging van de tarieven en de gedeeltelijke af schaffing van de subsidies, de verhoging van de tarieven en de gedeeltelijke afwenteling in de prijzen van de ten behoeve van de landbouw te treffen maat regelen. 9. Ten aanzien van de huur verhoging is de raad van mening, dat deze per 1 juli 1957 moet worden doorgevoerd en dat zij met een overeenkomstige loon compensatie gepaard dient te gaan, die niet in de prijzen wordt dooi berekend. 10. De raad merkt in zijn slot beschouwing op, dat de aanbevo len maatregelen een samenhan gend complex vormen, dat in zijn geheel tot een evenwichtige ver deling van de vereiste bestedings beperking leidt, zodat de voor 't welslagen van deze maatregelen vereiiste medewerking van de organisaties van ondernemers en van werknemers mag worden verwacht. Hij voegt daaraan toe, dat deze medewerking zonder twijfel in gevaar zou worden ge bracht, indien het evenwicht in de maatregelen verloren zou gaan, hetgeen tot ongewenste prijs- en loonstijgingen aanlei ding zou kunnen geven. De raad zou dit betreuren, niet alleen om de economische gevolgen, maar ook, omdat de gedachte, dat voor de algemene ouderdomsvoorzie ning het gehitle volk een bijdrage moet leveren, verloren zou gaan. Dan rug, keel of borstje inwrijven met Hij voegde hieraan toe: „De slag is nog niet afgelopen. Wij besloten uit Sinai terug te trekken, omdat het nutteloos is zonder doel te vechten of te sterven. Doch deze maal zul len wij wel voor een doel strij den en sterven, namelijk de verdediging van onze repu bliek". Generaal-majoor Amer zei voorts dat het de plicht van Egyp te is „zich op de slag voor te be reiden", waaraan hij toevoegde: „Deze keer zullen wij bepalen, onder welke omstandigheden er zal worden gevochten en niet, zoals de vorige maal, de aanval lers, die met Israël samenzwoe ren, om onze troepen in Sinai te vernietigen en het Suezkanaal op gemakkelijke wijze te bezet ten". Generaal Amer sprak over Groot-Brittannië en Frankrijk als de twee zgn. grote mogendheden die het alken niet met ons af konden, doch de hulp van Israëli sche strijdkrachten moesten in roepen". H. M. de Koningin en Prins Bemhard behoorden tot de toe schouwers die dinsdagavond in het intieme nieuwe De la Mar- theater te Amsterdam de Neder landse première van „Het dag boek van Anne Frank", gespeeld door de toneelgroep „Theater", hebben bijgewoond. Dat dit Arn hemse ensemble de eerste voor stelling van de Nederlandse ver taling van dit toneelstuk in de hoofdstad ten tonele voerde, ge beurde niet zonder reden. In Am sterdam staat nl. het kantoor gebouw aan de Prinsengracht, in welks achterhuis acht Joodse landgenoten het onderduikdrama hebben beleefd en waar de 13- jarige Anne Frank haar dag boek heeft bijgehouden van 12 juni 1942 tot 1 augustus 1944. Van deze acht personen heeft alleen de vader van Anne het leven er af gebracht, nadat de acht onderduikers waren ge arresteerd. DR. J. SCHOUTEN LID VAN DE RAAD VAN STATE. Bij K. B. is met ingang van december 1956 benoemd tot lid van de Raad van State dr. J. Schouten te Rotterdam, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal. 'n SCHUTTERSVELD PRODUCT Het officiële Zuid-Slavische dagblad „Borba" heeft maandag gedeelten gepubliceerd uit een beroep om hulp, dat negen der naaste bloedverwanten van ex- premier Nagy c.s., die door leden van de Sowjet-geheime politie werden ontvoerd, hebben gedaan op buitenlandse diplomatieke ver tegenwoordigingen in Boedapest. Hierin wordt onder meer ver klaard: „Wij zijn er vast van overtuigd, dat, indien onze bloed verwanten werkelijk uit Honga rije zijn vertrokken, zij dat niet uit vrije wil hebben gedaan". Verklaard wordt dat géén der leden van de groep voor het ver trek afscheid had genomen van zijn gezin en dat zij zelfs geen afscheidsboodschap zonden. „Allen moesten een lange reis aanvaarden met slechts de kleren bij zich, die zij aan hadden. Dit wijst er ook op, dat het vertrek niet vrijwillig plaats vond", aldus onder meer dit beroep om hulp, waarin de hoop wordt uit gesproken dat „Nagy en zijn groep zo spoedig mogelijk weer kunnen terugkeren". Het Sowjet-persbureau „Tass" heeft dinsdag verklaard, dat slechts „een klein aantal" Hon gaarse burgers naar Oostenrijk is gegaan na de „onderdrukking van de contra-revolutionaire opstand". In een commentaar op de „druk te die door de Westelijke pers en radio over het probleem der Hon gaarse vluchtelingen in Oosten rijk" is gemaakt, zegt het pers bureau, dat de bedoeling hiervan is de mensen tegen de Sowjet- Unie en het „volksdemocratische regime in Hongarije" in te nemen. „Tass" zegt, dat een steeds gro ter aantal Hongaarse burgers in Oostenrijk de „valse Westelijke propaganda" doorziet en de „eni ge juiste weg kiest, de weg terug naar huis, naar vreedzaam schep pend werk". In een verslag dat hij uit naam van het politieke bureau op de 29ste zitting van het centrale co mité der Oostduitse communis tische partij (de S. E. D.) heeft voorgelezen, heeft Karl Schirde- wan gewaagd van een crisis in zijn partij tengevolge van de ge- beurtenisen in Polen en Honga rije. „Deze gebeurtenissen aldus Schirdewan hebben ernstige spanningen onder onze leden ver oorzaakt. Daarom hebben wij bij voorbeeld nog geen duidelijke uit leg kunnen geven van de ontwik keling in de boezem van de Pool se arbeiderspartij. Evenmin heb ben we nauwkeurige gegevens kunnen verstrekken over de be sprekingen in Hongarije, hoewel we ons bewust zijn van het ge vaar dat schuilt in de manier waarop men de fouten heeft her steld. Ik hoef alleen maar te herinneren aan de grote betoging bij de begrafenis van de slacht offers van het proces-Rajk". In een begeleidend schrijven, dat het partijorgaan „Neues Deutsehland" grotendeels heeft gepubliceerd, erkent Schirdewan de leidende rol van de Sowjet- communistische partij onder haar zusterpartijen en merkt hij op, dat men de ontwikkelingen in be paalde volksdemocratieën en de Duitse democratische republiek niet met elkaar mag vergelijken. Hij verhief zijn stem ook tegen bepaalde „rechtstreekse contac ten" over het vraagstuk van de hereniging tussen niet ter zake bevoegde organisaties uit West en Oost-Duitsland. Schirdewan betoogde voorts; „De ontbinding van de komin- form is voor de ontwikkeling van de communistische en arbeiders partijen van grote betekenis ge weest. Toch leert de ervaring, dat er vraagstukken zijn waarbij Volgens radio Boedapest heeft de Hongaarse regering de Oos tenrijkse gezant de Boedapest verzocht zijn regering te vragen om de terugzending van jeugdige Hongaren beneden de 18 jaar. Radio-Boedapest verklaarde dat het hier gaat om verschei dene duizenden jonge mensen en voegde hieraan toe dat „contra revolutionairen honderden stu denten van de universiteit van Sopron met autobussen naar Oostenrijk hebben weggevoerd". Volgens de radio zal de Hongaar se regering geen maatregelen ne men tegen deze jonge mensen en hen niet straffen. Volgens de laatste berichten uit Wenen zijn er tot op heden in to taal ongeveer 95.000 Hongaren naar Oostenrijk gevlucht. Hiervan zijn er tot heden 21.946 naar andere landen vertrokken. Woensdag vertrokken er 2100. Tot dusver heeft Zwitserlmw het grootste aantal opgenomen n.l. 3918. Daarna volgt W«eS- Duitsland met 3675, Groot-Brit tannië met 3345 en België 3606. De afgelopen 24 uur zijn weer 4800 Hongaarse vluchtelinge* ïn Oostenrijk aangekomen. Drie duizend van hen kwamen éts nachts de grens over. De Hongaarse regering is i»«- reid amnestie te verlenen aaa alle vluchtelingen die na 23 okl het land hebben verlaten en daar in vóór het einde van dit jaar terugkeren, zo meldt het Hoe gaar se nieuwsbureau. Aan «e» desbetreffend decreet wordt gie- werkt. Er wordt ook een decreet opgesteld aangaande een amaes- tie voor verscheidene andere overtredingen. Deze werden Biet nader genoemd. Volgens het Belgische blad „Le Peupie" heeft de Belgische minis ter van Buitenlandse Zaken, Spaak, in een uiteenzetting voor een parlementscommissie ver klaard, dat de algemene vergade- munistische partijen noodzakelijk is. De huidige internationale toe stand, de krachtiger aanvallen van de reactie en de anti-commu nistische propaganda maken nieuwe vormen van ontmoeting en raadpleging wenselijk, die de macht en de voortvarendheid van de Marxistisch-Leninistische idee en van de partijen die haar vol komen zijn toegewijd, versterken. een nader contact tussen de com- ri van de v. N niet langer een nnriiïn- 111 17 diplomatieke maar een zuiver politieke vergadering is gewor den. „Wij zijn daar, met de an dere blanken, in de minderheid aldus 'Spaak. „Voor de Europea nen en de blanken in het alge meen, is de sfeer uiterst moeilijk geworden". Spaak zou volgens „Le Peupie" zich afgevraagd hebben of België er nog belang bij heeft in de V. N. te blijven. In elk geval was het stelsel geheel en al ondoel treffend gebleken en was de Vei ligheidsraad door de veto'9 ge blokkeerd, zo zou Spaak gezegd hebben. Spaak zei verder niet aan een derde wereldoorlog te geloven, omdat iedereen de atoomoorlog vreest. Sprekend over Hongarije zei de minister de indruk te hebben, dat de Sowjets het gebeurde bitter betreuren, maar dat zij er tegen wil en dank bij betrokken zijn. Spaak meende tenslotte, aldus „Le Peupie", dat de Engelsen en Fransen in het Midden-Oosten de In München zijn dinsdag de door een Zuidduitse uitgeverij ge publiceerde gedenkschriften van de voormalige Duitse minister van Buitenlandse Zaken, Von Ribbentrop in beslag genomen. Hetzelfde lot viel ten deel aan twee boeken met brieven van de vroegere plaatsvervanger van Hitler, Rudolf [Hess. Tegen de uitgever is een onderzoek inge steld wegens uitgave en versprei ding van staatsgevaarlijke ge schriften. De stand van giro 777 van het Nederlands Rode Kruis te 's-Gra- venhage is gisteren geworden 2.617.137,97. De stand van giro 999 van het nationale comité hulpverlening aan het Hongaarse volk te Am sterdam is gisteren geworden 2.165.899,94. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat deelt, ter voorkoming van misverstand, mede dat het vervoer van goederen, als be doeld in artikel 4 tweede lid van het rijtijdenbesluit, (o.a. goederen die snel bederven ol die door hun aard ook of juist op zondag moe ten worden vervoerd) op zonda gen alleen zonder vergunning mag geschieden met vrachtauto's in de uitoefening van beroep op bedrijf. Derhalve dienen houders van personenauto's die op zondag goederen moeten vervoeren in het bezit te zijn van een onthef fing- toestand niet meer meester zijn. De Amerikanen waren verbitterd omdat zij door de Engelsen en Fransen niet in vertrouwen ge nomen waren. Ten oosten van Orleans vill» is woensdag een militaire vratfet- auto in een hinderlaag gevialle». Tien leden van de Franse veilig heidstroepen werden gedood. l£e* van de inzittenden van de auto wordt vermist. Franse troepen zijn onmiddellijk een tegena**» begonnen. Tussen Oran en Colome Bedaar hebben de opstandelingen woens dag een trein laten ontsporen. Drie spoormannen kwamen «sa het leven. 27 mensen, o.w. tie* leden van het militaire escorte, werden gewond. In de stad Algiers en om gering zijn woensdag bij vier bomont ploffingen zes mensen gewond. Twee bommen werden ontdek' en onschadelijk gemaakt vóór ag tot ontploffing kwamen. Bij gevechten ten westen raai Rebeval in Ket departement Al giers zijn woensdag verschelde-B* opstandelingen buiten gevw&t gesteld. Ook bij Akbou sneuvelde een aantal rebellen. Nabij Saida in het departeiM»wt Oran zijn bij een Franse operatie acht leden van een verzetsgroep gedood en 5 gevangen genomen. In Oran zelf heeft de Fra» se politie woensdag zeven lede» van de Algerijnse communMv- sche partij gearresteerd. Lester Pearson, de Canadese minister van Buitenlandse Zaken, heeft dinsdag in het Canadese La gerhuis verklaard, dat het Britse gemenebest wel eens uiteen had kunnen vallen, als Groot-Brittan nië en Frankrijk geen einde had den gemaakt aan hun militaire actie in Egypte. Pearson zei, dat Canada Groot- Brittannië de afgelopen zomer meermalen had meegedeeld dat er geen actie in verband met het Suezkanaal diende te worden on dernomen, die in strijd was met het handvest van de Ver. Naties. Canada aldus Pearson is voor het uitbreken van de strijd in Egypte niet in kennis gesteld van het feit dat de toestand ver ergerd was. Hij vervolgde: Er bestond fei telijk enige hoop dat er een be- vredidende internationale oplos sing bereikt kon worden. Ook heeft Canada voor het begin der vijandelijkheden niets geweten van een of andere Sowjetrussi- sche samenzwering om Egypte te overweldigen en de leiding in het Midden-Oosten over te nemen. Voorts verklaarde Pearson nog, dat Engeland voor de actie in Egypte geen overleg met Canada heeft gepleegd. VRIJ KOUD Een langgerekte en felle ri •or delijke tot noordwestelijke stro ming strekt zich thans uit va» ek omgeving van Spitsbergen tot boven de Noordzee. De wiw! krachten boven het westelijk deei van de Noordzee en ook aan ojiae kust hebben hierdoor de storc*- grens weer overschreden. De lucht, die met deze stromteg wordt aangevoerd, is uiteraard koud en ook onstabiel zodat er re gen en hagelbuien in worden aan getroffen, maar ook buien met natte sneeuw. Zelfs werd op een enkele plaats onweer waarge*®- men. Deze toestand zal in greie trekken vandaag de gehele dag voortduren. De wind zal eqhtrr later iets afnemen, terwijl ia öe buienactiviteit een tendens tot af neming wordt verwacht. De temperaturen zullen lager zijn dan woensdag. medegedeeld door het K. N. 14 L te De Bilt, geldig tot donderdag avond. Wind en buien. Veranderlijke bewolking met wa en dan regen, hagel of natte sneeuwbuien. Krachtige en aan de kust tijdelijke harde tot stown- achtige noordwetstelijke wind Vrij koud. VRIJDAG 30 NOVEMBEJR. De 36-jarige koopman P. J. de G. uit Amsterdam is woensdag bij een verkeersongeval nabij Duisburg in Duitsland omgeko men. Op de autosnelweg schoot zijn auto door onbekende oorzaak over de middenberm heen naar de andere rijbaan, waar hij met een tegenligger in botsing kwam. De auto reed na de botsing on- bestuurd verder en viel tenslotte van een twoalf meter hoge hel ling. De bestuurder van de an dere auto werd zwaar gewond. vjm. n.ai. Breskens 0.05 12 Terneuzen 0.40 12.58 Hanswee rt 1.20 U© Walsoorden 1.30 1.49 ZON op onder Nov. 29 8.25 16.36 30 8.26 16.35 MAAN op ander 5.08 6.21 1453 15 21.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1