s Derde transport Hongaarse vluchtelingen in Utrecht gearriveerd Winterhanden Kloosterbalsem HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Donderdag naar de opvangcenira Vluchtelingen danken Eerste Hongaarse tijdschrift in Nederland verschenen Hongaars vluchtelingen-echtpaar vond elkaar in Nederland terug Pakistaanse premier waarschuwt voor subersieve acties in het Midden-Oosten De steenkoolmijnen bij Tatabija DINSDAG 27 NOVEMBER 1956 12e Jaargang Nr 3932 EERSTE BLAB r. AANTAL VAN 2000 VLUCHTELINGEN VOLMAAKT Ontroerende taferelen op het Utrechts station DE MOTORBRAND STOFBEPERKING IN EUROPA Aantal uitgewekenen naar Oostenrijk tot 80.000 gestegen ZIJN MOOISTE BEZIT Hongaarse vluchtelingen zullen voor Koningin defileren Communistische gemeente raadsleden vertrapten krans BUNGALOWS VOOR HONGAREN. DE AMERIKAANSE HAVENSTAKING 60.000 arbeiders weer aan het werk De Amerikaanse basis op IJsland Brits protest Poolse journalisten willen Nagy naar Polen laten komen Vier militairen om het leven gekomen n k L 3- x ït y, 's n Gomulka over de kolenpositie Jordanië meldt inbeslagneming van wapens Frankering bij abonnement; Terneuzen Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Birecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Abonnementsprijs; ö,75 por kwartaal, per wutónd f 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels Li Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Voor het Maandagnummer: zaterdags 10 «ur Inzending advertenties tot 's namiddags 2 aur Met bijna tien uur vertraging is zondagavond het derde trans port Hongaarse vluchtelingen in Utrecht gearriveerd. Het trans port bestaat uit ruim 630 per sonen, voornamelijk jonge man nen. Voorts bevinden zich onder de vluchtelingen een zestigtal vrouwen, 51 kinderen en 40 ge- Op het Utrechtse station waren tfj. begroeting aanwezig de mi nister van Justitie prof. mr. J. Samkalden, de burgemeester van Utrecht jhr. mr. C. J. A. de Ra- ntóz, de voorzitter van het hoofd bestuur van het Nederlandse Rade Kruis, baron F. C. C. van Tuyll van Serooskerken van Zuy- len en de voorzitter van de be leidscommissie voor vluchtelin genhulp in Nederland, mr. H. M. L. H. Sark. In snel tempo werden de vluch telingen naar de Jaarbeurshallen vervoerd. Met dit derde en laatste trans port is het aantal van 2000 Hon gaarse vluchtelingen, die in ons land worden opgenomen, volge- maakt. Vier Hongaarse families die reeds enige jaren in ons land vertoeven, konden in de nacht van zondag op maandag fami lieleden uit het geteisterde Hon garije ontmoeten. Op het Utrechtse station speelden zich ontroerende tafe relen af. Wellicht reeds maan dag zouden deze vluchtelingen uit de totale groep worden ge nomen en bij- hun familieleden in Nederland worden onderge bracht. Be derde groep Hongaarse vluchtelingen die in de nacht van zondag op maandag in Utrecht is aangekomen, zal waarschijnlijk donderdag over de opvangcentra in ons land wprden verdeeld. De federatie voor vluchtelingenhulp is tfians bezig het transport in te delen. In de centra, waar reeds vluchtelingen zijn ondergebracht, nog enkele plaatsen vrij, maar niet voldoende om ook dit nieuwe transport geheel op te vangen. Er zal gebruik gemaakt worden van nieuwe centra, ter wijl voorts velen ditmaal zullen worden ondergebracht in de kam pen van de dienst aanvullende werkgelegenheid. Tien personen zijn maandag morgen naar de tandheelkundige kliniek van de rijksuniversiteit van Utrecht vervoerd omdat ze reeds dagenlang door een hevige kiespijn werden geplaagd. Bij de vluchtelingen van het derde transport bevinden zich ook vier leden van een zigeuner orkestje, dat regelmatig voor ra dio Boedapest optrad. Tijdens de vlucht sneuvelden twee violen, maar ook hiervoor vond het rode kruis een oplossing. Een ambu lance auto reed maandagmorgen met de orkestleden naar een Utrechtse vioolbouwer, die de in strumenten belangloos repareer de. De orkestleden hopen in Ne derland spoedig werk te vinden en hebben daarvoor al telegra fisch contacten gelegd. Ook het derde transport zal een St. Nicolaas-feest worden bereid. De Jaarbeurs, het Rode Kruis en de stichting Stadsont- het verpakken van honderden surprises, die belangeloos door het bedrijfsleven beschikbaar zijn gesteld. Hedenavond zal de Sint met zijn zware knechten in de Julianahal de vluchtelingen toe spreken en de cadeautjes uitrei ken. In het weekeinde is het aantal Hongaarse vluchtelingen, dat naar Oostenrijk is uitgeweken, tot tachtigduizend gestegen. Vijftien, duizend uitgewekenen zijn intus sen naar andere landen overge bracht. Het merendeel van de Hongaren wil echter voorlopig in Oostenrijk blijven, gedeeltelijk omdat velen van hen alleen maar Duits kennen, en gedeeltelijk om dat zij hopen, spoedig naar hun land te kunnen terugkeren. Als de stroom vluchtelingen aanhoudt, zal komende week het aantal van honderdduizend wor den bereikt. Vooral de huisves ting van deze mensen stelt de mui5 uc vicieus Oostenrijkse autoriteiten voor ge spanning Utrecht zijn bezig met weldige problemen. Over de beperking van be schikbare brandstoffen is thans, volgens NlWO-gegevens, het vol gende bekend: Noorwegen: Aflevering var. ben zine tot 90 procent beperkt. Dit geldt niet voor buitenlanders. Zweden: Rijverbod van zaterdags avonds 18 uur tot 05.00 uur op maandagmorgen. Dit geldt ook voor buitenlanders. Benzine stations van 18 uur 's avonds tot 10 uur de volgende morgen gesloten. Denemarken: Afleveringsbeper king, niet voor buitenlanders. Duitsland: Beperkte aflevering. Geen rijverbod voor zondagen, dat echter wel wordt verwacht. Zwitserland: Zondagsrijverbod, dat Oostenrijk: Nog geen maatrege len. Italië. Maatregelen onbekend. Spanje: Ernstige bevoorradings-, moeilijkheden met benzine en dieselolie. Frankrijk: Ernstige bevoorra dingsmoeilijkheden. Pompen gesloten van zaterdags 12 uur tot maandag 12 uur n.m. België-Luxemburg: Zondagsrij verbod, doch niet voor buiten landers en buitenlandse mis sies. Engeland: Beperkte aflevering. Distributie half december aan gekondigd. De Hongaarse vluchtelingen die deel uitmaken van het zondag aangekomen transport, hebben maandagavond telegrammen ver zonden aan H.M. de Koningin, de minister-president en de burge meester van Utrecht. In het tele gram aan de Koningin betuigen de Hongaarse vluchtelingen hun genegenheid aan de Landsvrouwe voor de liefde waarmede zij de vluchtelingen een hun nieuw va derland heeft geboden. „Ons eigen geliefd vaderland hebben wij moeten verlaten, want wij willen niet in onderdrukking en slavernij leven. Gaarne stellen wij thans onze kennis en onze beste krachten in dienst van uw land. Wij willen met dezelfde toe wijding en hetzelfde enthousias me werken, welke uitgaan van Aan de poort van de 0 Utrechtse Jaarbeurs stond 0 gisteravond een klein jo- 0 ehie. Hij stond er al 'n hele tijd en viel niet op tussen 4e aan- en afrijdende Rode Kruiswagens die goederen «anvoeren voor de Hon- gaarse vluchtelingen. 0 Zijn verkleumde handen aanklemden 'n grote doos, waarin 'n elektrische trein, compleet met transforma tor. „Het is het mooiste wat I?? itk heb", zei hij, „maar een jongetje mag het van me hebben". Hij heeft het gis- teravond zelf mogen ge ven aan 'n Hongaars jochie dat er bijzonder blij mee was. De ruim 600 Hongaarse vluch telingen die momenteel in de Jaarbeurshallen te Utrecht ver toeven, zullen hedenmiddag een busrit maken en onder meer een bezoek brengen aan het paleis Soestdijk. H.M, de Koningin heeft zich bereid verklaard enkele Hon gaarse vluchtelingen op het bor des van het paleis begroeten. De andere Hongaren zullen voor Hare Majesteit defileren. de Nederlanders die wij hier heb ben ontmoet. Wij vragen God's zegen voor Majesteit, en Uw ganse volk", aldus dit telegram. In de telegrafische boodschap aan de minister-president zeggen de Hongaren, diep ontroerd te zijn over de wijze waarop de Ne derlandse bevolking hen heeft verwelkomd. In het telegram aan de burge meester van Utrecht brengen de Hongaarse vluchtelingen hun gro te erkentelijkheid tot uitdrukking voor wat zij noemen de onverge telijke ontvangst in Utrecht. De burgemeester en twee com munistische raadsleden van de Parijse voorstad Saint Denis heb ben zondag een krans vertrapt, die door een delegatie radioaal- socialisten was neergelegd bij 't gemeentelijk oorlogsmonument ter herdenking van de in Hon garije gevallenen. De delegatie had geen toestemming gekregen de krans daar te plaatsen. Op initiatief van ds. J. van Dijk. Herv. predikant te Garderen, heeft de kerkeraad der Herv. ge meente aldaar besloten een ter rein van 10 ha beschikbaar te stellen voor de bouw van bunga lows voor de Hongaarse vluchte lingen. Met medewerking van de auto riteiten zal hier voorlopig een tweetal bungalows gebouwd wor den. Aangezien meer Herv. diaco nieën zich voor dit plan interesse ren, bestaat de mogelijkheid, wanneer hiertoe de toestemming verkregen wordt, dat er nog meer bungalows gebouwd worden. Al doen de Russen verwoede pogingen de „stroom der ellendigen" met geweld van wapenen af te dammen, toch komen nog steeds vele vluchtelingen uit het rampzalige Hongarije Oostenrijk binnen. Het leed, dat aan de grens tussen de communistische en de vrije wereld valt te aanschouwen, is mateloos. Deze foto' laat zien hoe een familie uit het Purgenland, die een zeer verre voettocht moest maken om de vrijheid te bereiken, bij And au de grens overkwam met een klein kind, dat onder de inspan ning van het lopen was bezweken, op een inderhaast gemaakte ruwe draagstoel. Maandag zijn 60.000 Ameri kaanse havenarbeiders weer na ir hun werk gegaan, waarmee althans voorlopig een einde is gekomen aan de staking, die ge durende negen dagen de havens aan de Amerikaanse Oostkust had verlamd. De beide betrokken partijen hebben verklaard „bereid en ge reed" te zijn tot een hervatting van de onderhandelingen over de contracten maar tot nu toe is nog geen datum genoemd. De staking heeft de Ameri kaanse staat naar schatting twin tig miljoen dollar per dag ge kost. cn wintervoeten, een jaar lijkse kwelling! Jeuk en pijn verdwijnen snel met geen goud zo goed J Bank zij foto's die een Utrech- se Jatograaf van de aankomst der gr»epen vluchtelingen heeft ge maakt en die hij in de hal van het vluchtelingencentrum te Utrecht exposeert, is maandag middag een Hongaars echtpaar verenigd. Ben jonge Hongaar van onge veer 20 jaar, keek maandagmid dag met belangstelling naar de feto's van vorige vluchtelin- geagroepen toen hij op één der fato's zijn vrouw herkende. Direct vervoegde hij zich met ee« aantal tolken bij de admini stratie van het Rode Kruis. Het bleek dat zijn vrouw met het tweede transport was meegeko men en in het vakantiecentrum „Herperduin" te Ravenstein is ondergebracht. De jongeman, Mihaly Weisz, had samen met een groot aantal vrienden tegen de Russen gevoch te*. Toen zij zonder wapens kwa men te zitten werd de vlucht ge nomen. Hij probeerde zijn vrouw over te halen mee te gaan maar zij weigerde. Ze was bang voor de Russen, die overal de weg naai' de vrijheid bewaakten. Hij is toen alleen gegaan en na veel om zwervingen in Wenen aangeko men. Daar meldde hij zich bij de Nederlandse afdeling van het in ternationale vluchtelingencen trum en werd ingedeeld in de derde groep die naar Nederland ging. Hij kon toen niet vermoe den dat zijn vrouw al in Neder land was aangekomen, nadat ze op haar aanvankelijk besluit was teruggekeerd en toch naar Oos tenrijk vluchtte. Zij kreeg direct de gelegenheid met 'n transport naar Nederland te vertrekken en werd onderge bracht in het vakantiecentrum „Herperduin" te Ravenstein. Daar is het echtpaar gisteravond her enigd. De Hongaarse studenten die tot de drie Hongaarse vluchtelingen- transporten behoorden en thans in het conferentieoord „Heerewe gen" te Zeist zijn ondergebracht, hebben het eerste Hongaarse tijd schrift in Nederland het licht doen zien. Het heet „Magyar Szo" (Het Hongaarse woord). Het tijdschrift heeft ten doel een contact te leggen tussen de vluchtelingen onderling, terwijl het voorts een beeld wil geven van de Nederlandse mentaliteit, aard en levenswijze, waardoor de vluchtelingen zich gemakkelijker kunnen aanpassen. In de volgende aflevering van „Magyar Szo" zullen artikelen worden opgenomen van Simon Carmiggelt, Godfried Bomans, Antoon Coolen, Hella Haasse, Pierre Dubois, A. den Hertog en Ben van Eysselstijn. Sandor Var- ga schrijft enkele 'inleidende woorden ter begroeting namens de Hongaren die reeds jaren in Nederland wonen. Een gevluchte Hongaarse inge nieur geeft in zijn artikel „In het nieuwe vaderland" zijn gevoelens bij zijn aankomst in Nederland weer. In zijn artikel zegt hij er van overtuigd te zijn dat het Ne derlandse volk de vluchtelingen liefdevol wil opnemen, maar hij waarschuwt zijn landgenoten zich deze ontvangst steeds waardig te blijven tonen. In het tijdschrift wordt verder commentaar gege ven over de gebeurtenissen in Hongarije. De bewoners van Eniwetok en Bikini in de Stille Oceaan, zijn op last van de Amerikaanse re gering geëvacueerd in verband met op die eilanden te houden proefnemingen met kernwapens. Zij zullen van de regering een som van 450.000 dollars als scha devergoeding ontvangen. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft maandag te Washington meege deeld, dat de Ver. Staten en IJs land het voorlopig eens zijn ge worden over de toekomst van de Amerikaanse strijdkrachten, die gelegerd zijn op de strategische luchtmachtbasis Keflavik. Een woordvoerder van het mi nisterie weigerde bijzonderheden bekend te maken. De „voorlopige overeenkomst" moet nog nader door de twee regeringen bestu deerd worden. De woordvoerder wilde niet zeggen of de overeen komst voorziet in terugtrekking van de Amerikaanse strijdkrach ten van deze basis. Of dat de strijdkrachten krachtens de be palingen van de Navo op IJsland mogen blijven. De IJslandse re gering heeft de Amerikaanse re gering indertijd gevraagd haar troepen terug te trekken. Uit IJsland was eerder gemeld dat de IJslandse regering ermee had ingestemd dat de Amerikaan se troepen de basis blijven behe ren, op voorwaarde die de Navo terzijde stellen. Voorts zou IJsland voor de eerstkomende maanden belang rijke economische hulp uit de Ver. Staten moeten krijgen. De Britse minister van Buiten landse Zaken, Selwyn Lloyd, heeft in New York bij de secreta ris-generaal van de Ver. Naties, Hammarskjoeld, en de Egypti sche minister van Buitenlandse Zaken, Fawzi, krachtig gepro testeerd tegen de uitwijzing waa r- mee Britse onderdanen in Egyp te bedreigd worden, zo heeft de Britse minister van staat voor Buitenlandse Zaken, Noble, gis teren in het Lagerhuis bekendge- maakt Op de verklaring van de La- bourwoordvoerder Robens, dat hij hoopte dat Engeland geen vergel dingsmaatregelen zou nemen, antwoordde Noble dat hij er zeker van was, dat het Britse volk „geen beantwoording van bar baarse maatregelen met. andere barbaarse maatregelen wenst". De vereniging van journalisten te Warschau heeft de Poolse re gering verzocht, asiel te verlenen aan Imre Nagy en zijn medewer- kers, indien de betrokkenen zulks wensen. Vier militairen van de „L«a" zijn maandagmorgen op de v»eg- basis Leeuwarden door een a»4«- ongeluk om het leven gekomen. Twee personen werden erssöj gewond. Een aantal manschappen van de parate afdeling van de Lua uit de Prins Frederikkazerne ie Leeuwarden hield oefeningen op de basis. De truck, waarin zij ge zeten waren, geraakte bij het uit wijken een berm, kantelde en kwam in een sloot terecht. Bij de reddingspogingen bleek, dat een wachtmeester, een kor net en een soldaat reeds waren overleden. Een vierde slachtoffer overleed kort na aankomst in het Sint Bo- nifaciushospitaal aan zijn ver wondingen. De vier om het leven gekomen militairen zijn: De 23-jarige kor net R. Land uit Aerdenhout, de 20-jarige wachtmeester H. JBar- neveld uit Hoogeveen, de 20-jan- ge soldaat A. Erkermey uit Utrecht en de 21-jarige soldaat R. Haayes uit Akkrum.. De twee gewonden verkeren niet in levensgevaar. De chauf feur van de truck kreeg een shock en kon gisteren nog niet worden gehoord, zodat de nauw keurige toedracht nog niet be kend is. Vast staat dat de truck moest uitwijken voor een met zand geladen auto en daarbij is beland in de berm langs een af wateringskanaaltje. De truck is in dit kanaal gevallen. !l ie r- i; ir :r it EL 9. D. n- le 5 Uit officiële bron in Beiroet (Libanon) is vernomen, dat in de voorsteden van de hoofdstad twee clandestiene wapenopslag plaatsen zijn ontdekt. Voorts wordt vernomen, dat 23 mensen, o.w. twee Libanezen, zijn aangehouden. iO K i- m Ie ld e- )f s. |L 19 14 54 Kt 13 Premier Soehrawardy van Pa kistan heeft dezer dagen bij zijn terugkeer van een bezoek aan het Midden-Oosten gewaarschuwd te gen het optreden van „zekere be langhebbende mogendheden", die trachten „wanorde en verwp ring te stichten in het Midden- Oosten en de veiligheid en stabi liteit in dat gebied in ernstige mate te bedreigen". het Suezkanaal weer bevaarbaar te worden gemaakt. In dit *ei- band zei Soehrawardy o.m.: .Er zijn vele landen, die zich met ons verwonderd afvragen, op grond van welke eisen van mili taire strategie of tactiek het no dig was zoveel schepen in het kanaal tot zinken te brengen en op deze wijze zoveel nadeel te be rokkenen aan de vele landen, die voor hun handel en voor de aai V UUl 11«11 - voer van grondstoffen van het „Ik heb lange tijd gepoogd, dn j voer afh|nkelijk onplezierige onderwerp te vermy-1 Tenslotte pleitte de premier den, maar het gevaarneemtt VOQr nauwe samenwerking tus- Het komt steeds dichter bij en de Mohammedaanse landen het is te wezenlijk, dat wij er on- tenein[]e de vrede en stabiliteit in ze ogen voor kunnen sluiten. Up Mohammedaanse wereld te overvloedige wijze wordt er geld ,,„r.7„kpren verstrekt aan ondermijnende krachten. In grote hoeveelheden worden aanvalswapens verstrekt aan landen, die hier niet mee kun nen omgaan. Behalve subversieve acties door betaalde agenten, die gebruik maken van de gevoelens van onschuldige jongeren, is er Een zeer actieve oceaandepres- het optreden van personen, die sje, die van IJsland naar Zu.d- onder bescherming van hun di- Scandinavië trok, deed de wind plomatieke onschendbaarheid I op het noordelijk deel van de bommen, ontplofbare stoffen cn j Noordzee tot zware westerstorm wapens verstrekken aan sabo- toenemen. Ook in ons land nam Volgens radio-Boedapest verke ren de steenkoolmijnen bij Tata- baija in een slechte toestand. De mijnwerkers zullen eerst het wa ter uit de schachten moeten pom pen en herstelwerkzaamheden moeten verrichten. Toch zouden „aanzienlijk meer arbeiders dan de vorige week" naar hun werk zijn getogen. Volgens de radio vinden de on- Twee Westduitse filmonder- derhandelingen tussen de Hon- nemingen hebben plannen aangc- gaarse regering en de centrale kondigd voor de verfilming van arbeidersraad nog steeds voort- de Hongaarse opstand. De ene gang. film, „Vrijheid of dood", geeft 2200 Hongaren zijn zondag een historisch overzicht van de nacht over de Oostenrijkse grens Hongaarse geschiedenis tot en met het heden, en „Hongarije in vlammen", zoals het tweede heet, toont documentaire opnamen uit de laatste opstand en wil Honga rije als verdediger van het avond land in de loop der geschiedenis tonen. gevlucht. Het totaal aantal is thans tot 85.000 gestegen. Arbeidersleiders in Boedapest hebben gezegd dat zij hun voor naamste eis van Nagy's herstel als premier nog steeds handha ven, maar dat zij eventueel be reid zijn deze te laten vallen als zij met hem persoonlijk kunnen spreken en hij hun te kennen geeft geen premier meer te wil len zijn. De bussen en trams rijden weer in Boedapest en er staan minder mensen voor de levensmiddelen winkels te wachten dan enkeie dagen geleden. De Poolse partijleider Gomulka heeft de arbeiders in de steen koolmijnen laten weten, dat hun lonen niet kunnen worden ver hoogd, zolang de produktie niet toeneemt. De export van steen kool verminderde nog steeds, ter wijl ook de binnenlandse behoef te, in het bijzonder in de winter, niet volledig kon worden gedekt. teurs en er worden mensen ge huurd om te vernielen, te doden en te moorden. Er worden demon straties met gewelddaden en wanorde op touw gezet en on schuldige levens worden geof ferd. Buitenlandse mogendheden ontwikkelen een nieuwe techniek om vrees en chaos te zaaien en bestaande regeringen omver te werpen en deze te vervangen de wind maandagavond verder toe bij de nadering van het kou front van de depressie. Maandag bevonden we ons neg in vrij zachte lucht, waarin de temperaturen opliepen tot 9 10 graden. Achter dit front stroomt onstabiele en minder zachte lucht naar onze omgeving, waarin van daag veel bewolking en enige bui en zullen voorkomen. Het blijft door marionetten", aldus Soehra- vandaag nog stormen uit richtin wardy, die hieraan toevoegde, gen tussen west en noordwest, dat de niet nader genoemde mo- De middagtemperaturen zullen gendheden voordeel trekken uit jager worden dan maandag- de gevoelens van sympathie voor „een Mohammedaans land", die in de landen van het Midden- Oosten zijn gewekt. De Pakistaanse eerste-minister verklaarde voorts, dat de Pale stijnse kwestie en het vraagstuk betreffende het Suezkanaal spoe dig moeten worden opgelost. Vooral diende zo snel mogelijk Jordaanse veiligheidstroepen hebben grote hoeveelheden wa pens en munitie in beslag geno men, die in het bezit waren van enige nomadenstammen, aldus heeft radio-Amman bekendge maakt. Deze wapens maakten „kenne lijk" deel uit van een zending, die naar Syrië werd gesmokkeld. De wapens waren van Duitse her komst en van dezelfde soort als die, welke door „Israëlische ben den" worden gebruikt. medegedeeld door het K.N. M.I„ geldig tot dinsdagavond. Storm, Over het algeme veel bewolking met enige plaatselijke buien. Krachtige tot stormachtige wes- lijke wind. Lagere temperaturen. WOENSDAG 28 NOVEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 10.32 11.07 11.47 11.57 n.m. 11.14 11.49 12.29 12.39 ZON MAAN op onder OP onder Nov. 27 8.22 1637 2.39 14.01 28 8.23 16.37 3.55 14.26 29 8.25 16.36 5.09 14.53 30 8.26 16.35 6.21 15.25

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1