Uit de Provincie Binnenlands nieuws SPORTNIEUWS Wat brengt de Radio? AGENDA* Hilary op eigen wieken Sint Nicolaas door Terneuzens jeugd enthousiast ontvangen. Geslaagde actie van Middenstandsvereniging Terneuzen Klimop TERNEUZEN. ZEEPOST door gasverstikking OVERLEDEN. bejaarde man BIERVLIET AUTO'S VAN ARTSEN EN VROEDVROUW IN BESLAG GENOMEN BRITSE EN FRANSE BURGERS IN EGYPTE VOOR DE KEUZE Internering of uitwijzing eredivisie Vele honderden kinderen en vol wassenen hebben zaterdagmid dag St. Nicolaas een enthousiaste ontvangst in Terneuzen bereid. Reeds lang van te voren waren velen naar de aanlegplaats van de provinciale boot getrokken om aanwezig te zijn bij de aankomst van St. Nicolaas, die op uitnodi ging van de middenstandsvereni ging „Terneuzen Klimop" een be zoek aan onze stad zou brengen. Toen de omtrekken van de pro vinciale boot uit de nevels over de Schelde opdoemden, had de heer Wim Blok zijn plaats ach- ter de microfoon op het dak van het kantoorgebouw van de pro vinciale stoombootdienst ingeno men om op een vlotte en prettige wijze de toeschouwers te vertel len wat er vanaf deze verheven staanplaats zoal te zien was. Dit praatje werd afgewisseld door Sint Nicolaasliedjes. En zo vernamen de aanwezigen, dat vóór de provinciale boot, waarop de hoge gast, vergezeld van zijn zwarte bedienden, aan boord was, een boot van de rivierpolitie voer een Zwarte Pieten-orkest aan koord. Het enthousiasme van de jeu ga kende geen grenzen toen dertig zeer keurig en kleurig geklede Zwarte Pieten voet aan wal zet ten om St. Nicolaas muzikaal te begeleiden. Maar de politie kwam handen te kort om de jeugd op eerbiedige afstand te houden, toen de grote kindervriend in de inmiddels gearriveerde open auto plaats nam. Met een Zwarte Piet op een scooter, waarop het wapen van St. Nicolaas, voorop, omstuwd door de vele honderden kinderen en toegejuicht door belangstel lenden langs de route, ging de tocht door Westkolkstraat, Dijk- sfraat. Korte Kerkstraat, Nieuw- straaL Arsenaalstraat en Burg. Geillstraat naar de Markt, waar de hoge gast door het bestuur van Klimop en namens het ge meentebestuur door wethouder De Vos officieel werd ontvangen. Het „Pieten-orkest," in prachtige costuums, kleurige kousen en fraaie pluim op de baret, had na tuurlijk veel bekijks. Welkomstwoorden. gend zijn geweest en daarom zul len zij wel extra bedacht worden. De verzending heeft weliswaar enige vertraging ondervonden door het hamsteren van de grote mensen, maar gelukkig heb ik vernomen, dat de „Klimop-win kels" weer alle volop van pracht volle geschenken zijn voorzien. Hierna nam St. Nicolaas af scheid van het gezelschap op de kiosk en begaf zich naar de auto om zijn tocht door de stad aan te vangen met de Pieten-kapel voorop. Bezoek aan het ziekenhuis Omstuwd door de jeugd zette de kapel een jubelmars in, terwijl de Zwarte Pieten met volle han den peperbollen rondstrooiden. De gehele route naar het Julia na ziekenhuis was aan beide zi; den afgezet door belangstellen den. Aan de ingang van het zie kenhuis: stond een aantal ver pleegsters opgesteld met aan het hoofd de directrice, om de hoge gast te verwelkomen en hem tij dens zijn bezoek te vergezellen. Ondertussen bracht het Zwarte Pieten-orkest een serenade onder het venster van de kamer, waar de directeur van „Harmonie Ter neuzen," de heer J. Meijers, ter verpleging is opgenomen. Na in het ziekenhuis speciaal de kinderafdeling te hebben be zocht en voor zover hij de patiën ten niet kon bezoeken, zijn goede gaven te hebben achtergelaten, werd afscheid genomen van de directrice en verpleegsters, waar bij hij alle patiënten een spoedig herstel toewenste, werd de tocht voortgezet door een gedeelte van het Oranjekwartier en Bloemen- buurt om terug te keren naar de Emmalaan voor een bezoek aan het rusthuis „Scheldeoord.'' Verwelkomd door de directrice en de voorzitter van het college van diakenen der Ned. Herv. Kerk, de heer P. Kaan, begaf St Nicolaas met zijn orkest naar de conversatiezaal waar het diaman ten bruidspaar L. W. de Jong--de Doelder, temidden van kinderen, klein- en achterkleinkinderen feest vierde. In een geestige toespraak feli citeerde St. Nicolaas de diaman ten bruid en bruidegom en over handigde hen een geschenk. Namens zijn ouders dankte de oudste zoon, de heer L. de Jong de hoge bezoeker. Nadat het orkest zich in de zaal had laten horen en St. Nicolaas de bewoners van Scheldeoord had bedacht, vertrok hij om in de feestelijk verlichte Noordstraat zijn tocht door de stad te eindigen bij Smits' Bazar, waar hij tot zijn naamdag zitting zal houden. CHRISTELIJKE H-B.S. VOOR WALCHEREN IN NOODSCHOOL Ondanks de koude op deze vroeg- winterse dag, heerste er in de winkelstraten tot laat in de avond een gezellige drukte. „Klimop' :s weer prachtig voor de dag geko- m en door deze actie danig in de belangstelling van het kopend publiek gebracht. Dr J. B. Drewes, chef-direc teur van de afdeling voorberei dend hoger en middelbaar onder wijs van het ministerie van On derwijs, Kunsten en Wetenschap pen, heeft zaterdagmiddag op 'n terrein aan de Espenlaan te Mid delburg de houten noodschool voor de Christelijke H. B. S. voor Walcheren, officieel geopend. Dit gebouw is de grootste hou ten noodschool in het land en dient ter overbrugging van de iaren die verstrijken zullen, voordat op hetzelfde terrein een, definitieve H. B. S. zal verrijzen. Deze school zal plaats moeten bieden aan 500 leerlingen. Voor de officiële opening was er een samenkomst in de Con cert- en Gehoorzaal, waar de voorzitter der vereniging, de heer J. Laport, een welkomst woord sprak en o.m. mededeelde, dat de toestemming voor een gymnastieklokaal nog niet is verleend, terwijl ook het reeds maanden geleden bestelde meu bilair voor het natuurkunde- en scheikunde- en biologielokaal nog steeds niet aanwezig is. Gaat de toevloed van leerlingen op de zelfde wijze door, dan zal het ai spoedig noodzakelijk zijn tot uit breiding van de noodschool over na de oorlog in Zeeland zeven middelbare meisjesscholen zijn geopend en verder een aantal landbouwscholen, lagere techni sche scholen "en diverse V. H. M. 0.-scholen. Na een overzicht te hebben ge geven van de enorme groei van het middelbaar onderwijs in de laatste jaren deelde dr. Drewes mede, dat de kosten van deze noodschool 175.000,— bedragen. De heer Laport deelde mede, dat het bestuur in 1958 een aan vraag zal indienen om aan de H. B. S. een middelbare meisjes school te verbinden. Gelukwensen werden aangebo den door dr. H. J. de Boer, in specteur van het V. H. M. O.na mens het provinciale bestuur sprak de heer A. Schout, lid van Gedeputeerde Staten. Hij ver klaarde dat door de moeilijke ge ografische ligging er in Zeeland meer middelbare scholen nodig zijn dan in andere provincies Namens het gemeentebestuur voerde wethouder J. W. Koege- ter het woord. Vechtpartij. te gaan. Dr. Drewes deelde mede, dat Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. fn zijn begroeting sprak de vooi - zitter van „Klimop", de heer W. Bliek, er zijn vreugde over uit, dat St. Nicolaas, ondanks de ge spannen internationale toestand, •och naar Terneuzen had willen -«men. De voorzitter toonde zien bijzonder ingenomen dat St. Nico laas de primeur van het Zwarte Rieten-orkest voor Terneuzen had bestemd. U kunt er van op aan, aldus de heer Bliek, dat de jeuU uan Terneuzen in de voorbije zomer zich bijzonder goed had gedragen. Zij liet de plantsoenen ongemoeid en ook de onderwijzers zijn tevreden. Het was hem een Genoegen te kunnen mededelen dal Klimop sedert het vorig be zoek veel leden er bij heeft ge kregen. U zult dan ook bij uw tocht door de stad bemerken, dat de Klimopwinkels grote voorra den prachtige geschenken heb ben ingekocht, zodat er voor een ieder volop keuze is in alle prij zen. Bovendien zult U bemerken dat Terneuzen snel uitbreidt en voortdurend wordt verfraaid. Wethouder M. de Vos verwelkom de St. Nicolaas namens het ge meentebestuur, dat verheugd was over zijn komst naar Terneuzen en daarbij Terneuzen de primeur had toegedacht van het wel op faoge prijs gestelde „Zwarte Pie fen-orkest," dat voor het eerst in Nederland optreedt. Of de jeugd niet eens in de plantsoenen ge inpen heeft, weet ik niet zo zeker, aldus de heer De Vos, maar zij is van plan het volgend jaar er uit te blijven. Wetende, dat St. Nicolaas de kinderen en ook de volwassenen met geschenken wil verrassen en hij in de prachtige en flink gesorteerde winkels vol op geschenken op elk gebied zal aantreffen, heette de heer De Vos St. Nicolaas en zijn orkest van harte welkom. St. Nicolaas spreekt. St. Nicolaas dankte de waarn. Argentinië: m.s. „Montferland" s.s. „Granadero" Australië Via Engeland Brazilië: m.s. „Montferland" Canada: s.s. „Seaterdijk" Chili: Via New York Indonesië: s.s. „Sarangan" Ned. Antillen: m.s. „Breda" Ned. Nw.-Guinea: m.s. „Karimata" Nieuw Zeeland: Via Engeland Suriname: m.s. „Nestor" (26 nov.) (1 dec.) (1 dee.) (26 no v.) (28 nov.) (28 nov.) (29 nov.) (27 nov.) (29 nov.) (1 dec.) (28 nov.) Unie van Afrika en Z. W. Afrika: m.s „Winchester Castle (1 dec.) Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakket ten geven de postkantoren. BENELUX-B7SPREKIN GEN Het ministerieel Benelux-comité dat tot taak heeft de problemen in verband met het harmoniseren van het landbouwbeleid der aan gesloten landen te onderzoeken ral op 6 december te Brussel bij- 0(Voorts zal het op 19 december de kwestie van het Benelux-vei- drag van de economische unie onderzoeken. DOOR GAS GESTIKT De 31-jarige drukker J. S. van het Cromvlietplein te Den Haag is door gasverstikking om het leven gekomen. Hij. stond om half zes op en zou de kachel in de huiskamer aanmaken. Daar toe gebruikte -hij een 7 meter lange gasslang, waaraan een gas- pook bevestigd was. Deze slang sloot aan op een kraantje in de keuken. In de keuken schijnt S. ge tracht te hebben, met een siga renaansteker de pook te doen branden. Hij is, wellicht door de koude in de keuken waar een raam open stond, onwel gewor den en neergevallen, met zijn mond vrijwel op de nog niet bran dende gaspook. Toen zijn echtge note om half acht beneden kwam trof zij hem dood op de keuken vloer aan. DE HANDEL IN GEBRUIKTE AUTO' De benzinepositie heeft blijk baar ook invloed op de handel in gebruikte auto's. Van de autovei- lins „Enavo" werd vernomen, dat de aanvoeren daar de laatste we ken ongeveer verdubbeid zijn. ter wijl de omzet hard achteruit is gegaan. Er worden nu transac ties gedaan voor twee derde van de normale prijzen van tweede handswagens. Vooral van grote wagens is de aanvoer groot, ter wijl de vraag zeer gering is. In de Tolstraat te Amsterdam zijn in haar woning de 76-jarige mevrouw M. J. K. en de bij haar inwonende 77-jarige heer G. K. dood aangetroffen. Gebleken is, dat zij door gasverstikking om het leven zijn gekomen, nadat de gummislang van het in de keu ken staande gascomfoor was los geraakt. IJS OP HET IJSSELMEER. Voor de eerste maal in dit sei zoen is op het IJsselmeer ijs waargenomen. Van Marken to aan de Oranjesluizen ligt dnjfijs. NA AANRIJDING OVERLEDEN Vrijdagmiddag wilde de bestuur der van een militaire vrachtauto te Haarlem van de Delftlaan de J. Gerritzlaan inrijden. Bi; het nemen van de bocht raakten de voorwielen een trottoirband, waardoor de auto schuin over de weg schoof. De in de mr. J. Ger ritzlaan fietsende 69-jarige heer G. Nijssen uit Haarlem werd aan gereden en ernstig gewond naar het ziekenhuis De Deo overge bracht, waar hij zaterdagmor gen is overleden. INBREKERS MAAKTEN 20.000 BUIT. Tijdens afwezigheid van de be woners hebben inbrekers vrijdag avond een bezoek gebracht aan de woning van de familie S. in de Pieter Postlaan te Rotterdam. Er werd een aktentas met 20.000 vermist. ANDERE WOONWAGEN VOOR GETROFFEN FAMILIE. Het gemeentebestuur van Apel doorn heeft besloten de familie Rotmans, die woensdag j.l. door brand in hun woonwagen twee van haar vier kinderen verloor, een andere woonwagen ter be schikking te stellen. Door de brand verloor de familie n.l, ook al haar bezittingen. Zaterdagnacht wilde een viertal opvarenden van de in de weste lijke kanaalarm liggende kust vaarder „Wilhelmina", hoewel het sluitingsuur reeds had geslagen, in een café in dq Dijkstraat nog bijtanken, hetgeen door de café houder werd geweigerd. Aan het verzoek het café te verlaten wil den de zeelieden geen gevolg geven en toen een van hen een andere bezoeker met een bier glas een tik in het gelaat had gegeven, was de boot aan. Wel dra sneuvelden enige bierglazen. Bij het naar buiten werken van de onwillige gasten ging nog een ruit van de voordeur aan gruze lementen. De nachtelijke koude had geen kalmerende invloed op de verhit te gemoederen en er vormden zich twee ploegen, elk vier man sterk, waarna danig werd ge knokt. Toen de politie verscheen, was deze genoodzaakt de gummistok te hanteren, waarop twee zeelie den het hazenpad kozen en de beide anderen spoedig de strijd bijl neerlegden en, nadat zij de veroorzaakte schade hadden ver effend, door de politie naar boord werden gebracht. terij, waarvan de prijzen, gezien het doel waarvoor zij bestemd waren, over het algemeen door de winkeliers met een korting waren geleverd De totale netto-opbrengst be droeg 150. De uitslag was als volgt: Hoofdklasse A Groep A: 1. heren Toussaintv. d. Linde 63% pnt; 2. mevr. Maatde heer Gene 58% p.; 3. de heer en mevr. Dikötter 57% p.; 4. heren v. d. GoesMeulenberg 56% p.; 5. heren AlCattoir 56 p. Groep B.: 1. de heer en mevr. Ticheiman 46% p.; 2. heren Leen- houtsR. IJsebaert 46 p.; 3. heren Van KerkvoortWillemsteyn 45% p.; 4. de heer en mevr. Boerman 43 p.; 5. heren GeerlingGerrits 39% p. Groep C.: 1. heren v. d. Hooft Andriessen 67 p.2. de heer en mevr. Verschelling 61% p; 3. mevr. v. d. Driesmej. De Vries 60 p.; 4. de heer en mevr. Robijn 58 p.; 5. heren A. IJsebaertGoossens 55 p. Groep D.: 1. de heer en mevr. De Bruijne 39% p.; 2. de heer en mevr De Zeeuw 33% p.; 3. de heer en mevr. IJsebaert 33 p.; 4. dames Van Kerkvoort—Willemsteijn 31% p.; 5. dames Wijnjavan Raalten 31 p. BRIDGE. Te Terneuzen en Sas van Gent werd de 4-tallencompetitie voor de Nederl. Bridgebond voortgezet. Luctor uit Terneuzen werd bij deze competitie zowel in de hoofd klasse als eerste klasse van de eer ste plaats verdreven, die thans resp. wordt ingenomen door Oostburg I en Sas van Gent I. De uitslag was als volgt: Hoofdklasse: Terneuzen II—Huist I 2852 p.; Oostburg I—Luctor I 55—15 p. Eerste klasse: Terneuzen III Sas van Gent I 24—72 p.; Oostburg IILuctor II 6739 p. gend kon zijn, doch over het al gemeen vele goede deugden had. Geen wonder dus, dat zij vol ver langen uitzien naar de 5e decem ber, de jaardag van de grote kin dervriend. St. Nicolaas zeide, dat, hoewel hij het ontzettend druk had, juist de Biervlietse jeugd zeker op zijn jaardag niet zou vergeten te ver rassen. Schietingen. Zaterdagmiddag werd in café „Willem Beukelszoon" een kal- koenschieting op de liggende wip gehouden, waaraan 59 schutters deelnamen, waaronder een aan tal Belgische schutters. Als prijzen waren uitgeloofd 6 kalkoenen, enkele Kaapse keezen en een beker. De Belgische gas ten bleken bijzonder op dreef e zijn, want niet minder dan 5 kal koenen zullen in een Belgische braadpan worden gedeponeerd. De heer Aug. de Paauw uit Bier vliet slaagde erin een kalkoen op Nederlands grondgebied te hou den, al zal zijn uiteindelijk lot niet veel verschillen. De heer J. Vermue uit Biervliet verwierf naast een Kaapse kees de uitge loofde beker. Voorts wonnen de heer W. Hoevenagel uit Biervliet en de heer Krijger uit Sluiskil een Kaapse kees. Zondagmiddag werd in hotel ,De Vriendschap een schieting gehouden, waaraan 30 schutters deelnamen. De hoogvogel werd afgeschoten door de heer Cl. de Pré uit Biervliet. De le zijvogel door de heer G. Thomaes uit Hoofdplaat en de 2e door de heer P. Beun uit Biervliet. De heer J. du Cheine te Biervliet schoot de meeste gaaien. St. Nicolaas op bezoek Zaterdagmiddag heeft de goede Sint met twee zwarte Pieten een bezoek gebracht aan Biervliet. Aan de R. K. kerk wachtte de Koninkl. Harmonie de hoge gast op, die, ondanks de felle koude, in een open auto zijn intocht deed. Omstuwd door een grote kin derschaar werd naar de Markt gereden, alwaar St. Nicolaas door de voorzitter van het muziekge zelschap hartelijk werd verwel komd en gewezen werd op de jeugd, die weliswaar ook ondeu- DINSDAG 27 NOVEMBER. Voor 10.30 vrouw 12.00 Angelus; burgemeester en het bestuur van „Klimop" hartelijk voor de fees telijke ontvangst. Ook dit jaar •rajr hij reeds vanaf de boot dc welvaart van de stad met zijn drie torens, het Juliana zieken huis en watertoren, „Mijn kapel s een selectie van de 30 beste artiesten uit mijn.orkest van 300 muzikanten, aldus St. Nicolaas. Met heeft mij verheugd te horen dat de kinderen niet él te ondeu- HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7 10 Gram.; 7.45 Morgengebed en liturg, kal.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.: 8.50 Voor de huisvrouw; 9.35 Wa terstanden; 9.40 Lichtbaken; 10.00 de kinderen; 10.15 Gram., Schoolradio; 11.00 Voor de 11.30 Gram.; 11.50 Caus.; 12.03 Gram.; 12.15 Voor de boeren; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Gr.; ^2-^J Zonnewijzer; 13.00 Nws ®n K®, nws; 13.20 Dansmuz.; 13.50 Gr 14 00 Schoolradio; 14.20 Gram.; 14.30 Voor de plattelandsvrouwen 14.40 Gevar. progr.; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.40 Beursber.; 17.4o Regeringsuitzending; 18.00 Lichte muz.; 18.20 Vraaggesprek; 18.31 Lezing; 19.00 Nws; 19.10 Gram. 1915 Uit het Boek der Boeken 19.30 Gram.; 20.30 Act.; 20.45 De gewone man; 20.50 Zangrecital, 21.00 Radiophilharm. ork., in de pauze21.3521.55 Caus.22Aj Avondgebed en liturg, kal.; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL: 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gram.; 13.00 Nws; 13.11 Casinoconc.; 14.00 Schoolra dio- 16.00 Koersen; 16.02 Elektr. orgel en piano; 16.30 Gram.; 17.00 Nws; 17.10 Gram. 17.45 Boekbe spreking; 18.00 Voor de jeugr. 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19 40 Gram.; 19.50 Caus.; 20.00 Voor de vrouw; 21.00 Omroeporka 22.00 Nws; 22.11 Symf. conc.; 22.55 Nieuws. MAANDAG 26 NOVEMBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Keer terug". „Bethel", 7.30 uur: Evange lisatiesamenkomst. AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Het grote spel". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Omstreden huwelijk". DINSDAG 27 NOVEMBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Het teken van Vcnus". Concertgebouw, 8 u.: Film avond Ned. Reisvereniging. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „The Ameri cano". De auto's van twee artsen en van een vroedvrouw in Amster dam zijn zondagmorgen door de politie in beslag genomen en te gen de bezitters ervan is proces verbaal opgemaakt omdat zij deze vervoermiddelen niet ge bruikten in overeenstemming met de aard van hun beroep. Het zontlagsrijverbod. Zondagmorgen omstreeks half tien kregen twee automobilisten, die vermeenden in het bezit te zijn van een geldige vergunning voor het gebruik van hun auto om de kerkdiensten bij te kun nen wonen, een bekeuring, ech ter zonder dat de auto's in beslag werden genomen. Bridge-drive voor Hongarije Zaterdagavond had in de boven zaal van hotel „Des Pays-Bas een bridge-drive plaats, die was georganiseerd door de clubs „Ter neuzen" en „Luctor." Aan deze drive, die door burge meester Tellegen werd geopennd namen 72 bridgers deel. Nadat de voorzitter van „Luc tor" de aanwezigen had verwei komd en de heer De Milliano dank had gebracht voor het gratis be schikbaar stellen van de zaal, zeide de burgemeester dat hij gaarne gevolg had gegeven aan de uitnodiging deze drive te wil len openen. Over het leed in Hon garije behoef ik niets te vertellen, aldus de burgemeester, de kran ten en radio melden hierover nog dagelijks. De gedachte om via een drive de nood van het Hongaarse volk te helpen lenigen is zeer sympathiek en moet men deze gezellige, bijeenkomst in een ge heel ander licht zien. Dat men wilt helpen de nood te lenigen be hoeft niets af te doen aan het ge noegen van deze bijeenkomst. Daarna verklaarde de burge meester de drive voor geopend. De aan deze drive verbonden lo- De Egyptische autoriteiten heb ben de Franse en Britse burgers in Egypte laten weten, dat zij kunnen kiezen tussen .uitwijzing en internering, aldus meldt AFP op grond van uit Cairo ontvangen berichten. Aanvankelijk was Egypte van plan alle Britse en Franse bur gers te interneren, maar na een protest van de Zwitserse geront te Cairo, die de belangen van de Fransen en Britten in Egypte be hartigt, werden de betrokkenen voor de keuze tussen internering en uitwijzing gesteld. UITSLAGEN VAN ZONDAG 25 NOVEMBER Betaald voetbal) MVV'Eindhoven 30; Rapid JCGVAV afg.; Elinkwijk Sparta 1—3; Feijenoord—NAC 2—2; Willem II—NOAD afg.; BVV—Ajax afg.; Sp.cl Enschedé —DOS afg.; PSV—VVV 0—1; AmsterdamFortuna '54 afg. EERSTE DIVISIE A HVCVSV afg.; SVV—KFC 12; AlkmaarADO 03; Em ma—Haarlem 0—3; Helmondla 55De Volewijckers 32; Wa- geningenLimburg in Os—2; De GraafschapRoda Sport 20; DWSXerxes 14. EERSTE DIVISIE B SittardiaEBOH 62; EDO Vitesse 10; AGOVVVolen- dam afg.; Schev. Holl. Sp.Rig- tersbleek 3—3; Fortuna VI.— Blauw Wit 2—4; RCHDFC 3—1; Stormvogels—Hermes DVS 2—1. TWEEDE DIVISIE A Zwolse BoysZwarfemeer afg.; LeeuwardenOldenzaal afgGo Ahead—PEC 3—0; Heracles—Tu- bantia afg.; Rheden—Heeren veen 21; OosterparkersBe Quick afg. TWEEDE DIVISIE B ON AHilversum 22; RBC Wilhelmina afg.; De Baronie TOP afg.; NECDosko alg.; 't Gooi—DHC afg.; ZFC—UVS afg.; ZeistDe Valk afg. EERSTE KLASSE C TSC—Brabantia 2—2; SC Hm ma—WH '16 7—2; VSV '34- Vlissingen 1—4; Maurits—Allian ce i0; RoermondFimbria 0—2; MOC '17—De Spechten 1 1. (Amateur voetbal) TWEEDE KLASSE B TaxandriaRAC afg.; Inter nos—Hulst afg.; Middelburg— BSC 33; Axel—Rood Wit afg.; UNO AnimoRoosendaal afg.; Goes—WVO 1—0. DERDE KLASSE D ODIO—RKFC 4—1; ROS Terneuzen 92; Zeeland Sport Zeelandia 62SteenCkrn Boys afg.; Hontenisse— Biervliet afg.; METO—Grenswachters afg. VIERDE KLASSE H Hanweertse BoysOostburg 0—3; Ria W—Koewacht afg.; Clinge 's-H. A. kerke 4—1; Aar denburg—Luctor afg.; Sluiskil— Yerseke afg. door MABEL BARNES GRUNDY Vertaald door: E. GRIESE KETS DE VRIES 11) 10) (Nadruk verboden.) (Nadruk verboden.) HILVERSUM H: 7.00 Nieuws 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dag opening; 8.00 Nws; 8.15 Gram 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Voor de vrouw; 9.15 Gram.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Pianoreci tal; 11.20 Caus.; 11.35 Pianospel; 12.00 Mil. kapel; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Twee pia no's; 13.00 Nws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Promenade ork.; 13.55 Koersen; 14.00 Gr.; 14.40 School radio; 15.00 Voor de vrouw; 15.30 Altviool en clavecimbel; 16.00 Amus. muz.; 16.30 Voor de jeugd; 17 30 Gram.; 18.00 Nieuws; 18.15 Pianospel; 18.30 Voor de jeugd; 18.40 Lichte muz.; 18.55 Paris vous parle; 19.00 Voor de kinderen 19 05 Gitaarspel; 19.20 Zang en piano19.45 Toneelbeschouwing 20.00 Nieuws; 20.05 Gevar. progr 22.15 De antwoordman; 22.30 Or gelconc.; 22.55 Ik geloof, dat... 23.00 Nws; 23.15 Koersen; 23.16 Wereldkampioenschn. dammen 23.22 Journaal; 23.35 Gram. Met grote snelheid begon ik met er het beste van maken, en trach ten tevreden te zijn „Neen, je moet gaan", zei ze en droogde haar tranen af. „Het uit te kleden en mijn haar uit te j moet zo zijn. Na een tijdje zal ik het zo erg niet meer vinden. Je raakt aan alles gewoon na ver loop van tijd en ik heb het altijd druk, en dan zijn er de vacan- ties „Ik ben een zelfzuchtig beest riep ik met plotselinge wroeging, „zelfzuchtig tegenover jou en zelf zuchtig tegenover moeder, en ik zal thuis blijven". „Neen, neen", zei ze, „het zou even zelfzuchtig van ons zijn, jc hier te houden, het zou inderdaad nog zelfzuchtiger zijn van moe der", voegde zij er op haar ver standige manier aan toe. „Zij heeft vader en nog twee dochters, om haar leven aangenaam te ma ken, en grootmoeder en drie man personeel, en mevrouw Pratt. Als je een jongen was geweest, zou je zo goed als zeker al lang niet meer thuis hebben gezeten; en ik zie niet in, waarom moeder van een meisje zou verwachten, dat kammen, waarbij ik drie tanden van mijn kam brak, toen ik pro beerde het uit de war te krijgen. Toen maakte ik; aanstalten, om in bed te stappen. „Je goed ligt op -de vloer", merkte Miranda ongevraagd op. „Ik weet het, het kan er blij- en". Miranda ging overeind zitten en stak halverwege haar hand uit. ,Ben je boos, Hilary?" „Janeen". „Ik wilde, dat je niet wegging. Het leven zal zo saai zijn als iets, en ik.ikhaar stem brak, en in een wip was ik de kamer door en had mijn armen om haar heengeslagen. Ik kuste haar en fluisterde lieve woordjes in haar oor en zei haar, dat ik nooit van iemand ter wereld hetzij man of vrouw zoveel zou houden als van haar en dat ik niet weg zou gaan. Ik zou thuis blijven en ze maar thuis blijft zitten, vast geroest als een gordijnroede of een lamp in het ouderlijk huis". En op deze wijze troostte en suste Miranda mijn geweten en herstelde ze mijn zelfvertrouwen. Er zijn mensen, die de gave heb ben, je te laten voelen, dat jij ge lijk heb en zij ongelijk en in hun tegenwoordigheid voelt men zich op zijn best en wonderlijk aan gemoedigd en vol zelfvertrouwen. Zulke mensen zijn zeldzaam. Grootmoeder was niet zo. Zij deed je alleen maar beseffen, dat je een worm of een hoopje vuil was. Maar Miranda wel. In haar bij zijn werd je een heel ander mens en het was met een dergelijk prettig gevoel, dat ik haar die avond welterusten wenste en in slaap viel. HOOFDSTUK IV. Toebereidselen voor mijn vertrek. De volgende veertien dagen werden besteed aan het in orde maken van mijn garderobe, die maar schraal en afgedragen was, aan het ondersteunen van moeder, als zij neiging tot flauw vallen vertoonde om de stap, die ik op het punt stond te doen zij noemde het altijd een „stap" en aan het afscheidnemen van een paar goede kennissen in Rid- gemoor. Moeders gezicht zou in deze dagen een vreemdeling tot mede lijden hebben bewogen. Het droeg een uitdrukking van afkeuring, gemengd met geduld en verdraag zaamheid. Op zekere dag zou het verloren schaap weer naai de kudde terugkeren, en reeds stel de zij zich voor, hoe zij de vetste 'kip uit het hoenderhok zou slach ten, om deze als een feestmaal op te dienen voor haar verloren dochter. Als ik wilde dansen van plezier dwong moeders lijdende uitdruk king mijn voeten tot een beza digde pas. Als Ik wilde zingen, bracht haar blik van „je gaat je ondergang tegemoet" mijn muzi kale aspiraties plotseling tot zwij gen. Ik voelde me als 'n konings moordenaarster ik bedoel een moedermoordenaarster, en ik was erg zacht en gedwee. „Waar wil je onderdak zoeken, als je pas in Londen bent?" vroeg zij op een morgen. „Je zult op de dag van je aankomst geen betrek king krijgen". „In een pension", antwoordde ik. „Er staan genoeg advertenties in de Daily Telegraph". „In een pension!" Ik dacht dat ze pardoes flauw zou vallen. Zachtmoedig herinnerde ik haar aan het pension in Bloomsbury, waar mevrouw Pratt de vorige zomer geweest was. Het had twaalf dames bevat met vijfen twintig nieuwe haakpatronen hoeken inbegrepen; een gepen- sionneerd majoor, die erg doof was; en een secretaris van een liefdadigheidsvereniging met plat voeten. (Wordt vervolgd.) RES. TWEEDE KLASSE Vlissingen 3Hontenisse 2 14 1; Middelburg 3—Axel 2 (Axel 2 n.o.g.)Terneuzen 2Middel burg 2 21; Zeeland Sport 2— Breskens 2 121; RCS 2 Vks- slngen 2 41; Corn Boys 2 Goes 2 12. De stand in de Ere-divisie: Ajax 9 7 Enschedé 8 Feyenoord 10 MVV 10 NAC 10 WV 9 Fortuna '54 9 DOS NOAD Sparta Rapid JC GVAV PSV Amsterdam 9 Elinkwijk 10 Eindhoven 10 Willem II 9 BVV 9 9 9 10 9 9 10 2 23—14 14 1 29—11 13 2 27—18 13 3 19—13 13 2 20—16 13 3 14—11 12 3 23—16 11 4 25—15 10 3 14—14 10 4 23—21 10 5 21—23 8 3 11—13 8 6 15—20 8 4 11—20 7 7 14—25 5 6 6—24 5 6 19—25 4 7 13—28 4 (In deze stand is de wedstrijd van 18 nov. VVV—Sp.cl. Ensche dé 13 wegens mist gestaakt niet verwerkt). De stand in eerste klasse C: 8 Maurits Spechten Vlissingen MOC '17 Roermond VSV '34 Kimbria S.cl. Emma 8 Brabantia 8 'TSC I Alliance WH '16 7 1 18—7 13 1 22—11 12 1 17—8 11 1 14—12 8 3 15—13 8 5 13—21 8 3 13—9 7 4 19—22 7 4 161» 6 4 710 6 5 7—11 5 6 9—29 1

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 2