w till Je $rcvincic Reorganisatieplannen Poolse vakverenigingen BEURSOVERZICHT. Eric de Noorman Schoonheid mooiste AGENDA Inwoner van actie Apeldoorn in Amerika begon Officiële Publicatie Gemeente Terneuzen TERNEUZEN. Wai brengide radio? RETRANCHEMENT. SLUIS. VOGELWAARDE. STOPPELDIJK. ZUIDZANDE ZAAMSLAG. A Ongeregeldheden te Bagdad TitD naar Warschau CREME PUFF maakt verder zoeken naar het ideale geschenk overbodig. Deze meesterlijke creatie van Max Factor staat op het verlanglijstje van elke vrouw. max Factor's EKNOEMING BURGEMEESTER MEEISKERKE. Tot burgemeester der gemeente Meliskerke is met ingang van 1 ■december a.s. benoemd de heer G. A. A. Adelaar, thans secreta ris dier gemeente. Laatstgenoem de functie zal hij naast zijn bur gemeesterschap blijven vervullen. De heer Adelaar, die op 9 no vember 1925 is geboren, is lid van de Staatkundig Gereformeer de partij. Hij zal de tweede tot die partij behorende burgemees ter zijn. Tot op dit ogenblik is de iseer D. Kodde, burgemeester te Zoutelande, de enige Staatk. Ge rat. burgemeester in ons land. St. Nicolaas in Intocht van Temeuzen. Zaterdagmiddag a.s. houdt St. Mlcolaas op uitnodiging van de Temeuzense middenstandsver. „Klimop" zijn officiële intocht in onze gemeente. Om drie uur komt de goede 3hit met de provinciale boot aan, aiet alleen vergezeld van enkele zwarte Pieten maar van zijn vol ledig „Morianenorkest", zijn ge hele staf wan zwarte knechten, niet minder dan dertig in totaal. Van de aankomst zal een re portage door de microfoon wor den gegeven, zodat ieder, ook de tüeintjes, duidelijk zal kunnen horen wat er allemaal gebeurt. Sint Nicolaas zal zich dan per rijtuig door de Westkolkstraaf, Dijkstraiat, Korte Kerkstraat, Nieuwstraat, Arsenaalstraat en Burgemeester Geillstraat naar de kiosk op de Markt begeven waar hem een welkomstwoord zal won den toegesproken door de voor zitter van „Klimop". Tenslotte gaat de Heilige Man een bezoek brengen aan zieken huis en Rusthuis, waar hij even eens zijn goede gaven zal uitde len. In „Scheldeoord" zal hij een speciaal bezoek brengen aan een, achtpaar dat op die dag zijn 6o- jarig huwelijksfeest viert. Winterprogramma K.A.B. Als eerste avond in het win terprogramma der K.A.B. sprak in het Parochiehuis pater D.O.M. Pr Even c.r.l. prior van het Se- menarie te Sluis, over „de toe komst van onze kinderen". De voorzitter van de K.A.B. afdeling Terneuzen sprak, na een kort openingsgebed een har- telijk woord van welkom tot de aanwezigen. Hij belichtte in een 'vorte toespraak de moeilijkheden sn problemen, waarvoor wij in deze tijd komen te staan. Voor de ouders is het grootste pro bleem wel de opvoeding van hun kinderen. Nadat hij nog de bijzondere aandacht had gevraagd voor de jeugd die volgend jaar op pel grimstocht naar Rome wil, open den leden van K.A.J, en V.K.A.J. het programma met het zingen van enkele liederen onder leiding van kapelaan Janssen. Hierna hield pater Even zijn inleiding over de opvoedings moeilijk- en mogelijkheden. Zeer duidelijk gaf spreker aan hoe wij onze kinderen moeten behande len. De ouders moeten daar niet mee beginnen, wanneer hun kin deren reeds een zekere leeftijd hebben bereikt, maar als het ware vanaf de geboorte. Het komt er vooral op aan hen wils kracht, zelfbeheersing en eer bied voor een ander en zichzelf te leren. Het is de taak van de ouders hen vooral leiding te eeven zodat zij later zelfstandig kunnen den ken en oordelen als goede men sen. Want de wereld heeft voor al goede mensen nodig. Een be langrijk punt achtte spreker het dat de ouders ten opzichte van elkaar eensgezind zijn en dat zij vooral ook aan de grotere kinde ren hun volledige aandacht en belangstelling blijven schenken. De voorzitter dankte na afloop pater Even voor zijn heldere en boeiende uiteenzetting. Na de pauze brachten K. A. J.- en V.K.A.J.-leden een korte voor stelling van de Romereis 1958 door de jeugd van de verschillen de landen. Ook kapelaan Janssen vroeg nog eens extra de aan dacht voor de jongens en meis jes, waarna de voorzitter de ver gadering met een kort gebed sloot. SATERDAG 24 NOVEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gram.; 7.15 Gewijde muziek; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nws; 8.15 Gr.; &50 Voor de huisvrouw; 10.00 Vooi dé kleuters; 10.15 Gram.; 10.30 Ben je zestig?; 11-00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Ange lus; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en taïnbouwmed.; 12.33 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Gram.; 14.00 Voor de jeugd; 14.20 ftigelse les; 14.40 Boekbespre king; 14.50 Amateursprogr.; 15.10 Kron. van letteren en kunsten; 15.45 Amateursprogr.; 16.00 De jchoonheid van het Gregoriaans; 18.30 Voor de jeugd; 17.10 Orkest, 17.45 Lichte muziek; 18.15 Joum. overzicht; 18.25 Gram.; 18.30 Van «et Binnenhof; 18.40 Gram.; 18.45 Begeringsuitz.19.00 Nws; 19.10 - Gram; 20.10 Lichtbaken; 20.30 Act; 20.45 De gewone man; 20.50 Oevar. progr.; 22.10 Cabaret; 22.35 Wij luiden de zondag in; 23.00 Nieuws; 23.15 Nieuws in Es peranto; 23.25 Nouveauté's. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 De Ontbijtclub; 9.00 Voor de vrouw; 10.00 Causerie; 10:05 Mor genwijding; 10.20 Zigeunermuz.; 10.50 Buitenl. weekoverz.; 11.05 De familie Doorsnee; 11.35 Piano recital; 12.05 Roemeens orkest; 12.30 Land- en tuinbouwmed. 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Varia; 13.20 Harmonie-orkest; 13.45 Sport; 14.00 Voor de jeugd; 14.35 Koorzang; 14.50 Boekbespr.; 15.03 Gram.; 15.30 Van de wieg het graf; 15.45 Orkest; 16.40 Causerie; 16.55 Hammondspel; 17.10 Act; 17.40 Instr. trio; 18.00 Nieuws en comm.; 18.20 Dansmu- ■riek; 18.45 Gram.; 19.00 Artistieke Staalkaart; 19.30 Passepartout; 19.40 Causerie; 19.55 Deze week; 20.00 Nieuws; 20.05 Gevar. progr., 21.45 Soc. comm.; 22.00 Sport; 22.10 Amateursprogr.; 22.40 Hoor spel; 23.00 Nieuws; 23.15 Wereld kampioenschap dammen; 23.20 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Orkest; 1Z20 Weerbericht; 12.35 Gespro ken aperitief; 12.45 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.11 Radio-almanak; 14.30 Journaal; 15.00 Gram.; 15.15 Canadese volksliederen; 15.45 Elektr. orgelspel; 16.00 Gram.; 16.15 Orkest; 16.45 Engelse les; 17.00 Nieuws; 17.20 Liturgische zangen; 17.30 Gevar. muz.; 18.00 Gram; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Zang; 19.45 Gram.; 20.00 Cabaret; 21.00 Ope rettemuziek; 21.30 Amus. orkest; 22.00 Nws; 22.11 Verzoekprogr.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. Opbrengst collecten. De collecte voor Hongarije braéht in de N. H. kerk 63,19 op; de collecte voor de oorlogs gravenstichting 22,20. De biljartvereniging „Krijt op Tijd" uit Sluis speelde een wed strijd tegen de biljartvereniging uit Westeapelle (België). De match eindigde in een gelijk spel, maar de Belgen wisten precies 24 caramboles meer te behalen dan de Nederlanders en demon streerden daarbij een iets beter spel. Aan de grens. De nieuwe bepalingen op het benzineverbruik, zowel van Bel gische als van Nederlandse zijde demonstreerden zich dezer dagen reeds aan de grenspost te Sint Anna ter Muiden. Alle uitgaande Belgische auto's werden door de grensambtenaren van dat land nauwkeurig gecontroleerd op de hoeveelheid van dit vocht in hun tank. Dit, om nauwkeurig de uit voer naar het buitenland te kun nen nagaan. Nieuwe cursus E.H.B.O. Voor de nieuwe cursus van de E.H.B.O. aangesloten bij de Kon. Ver. voor E.H.B.O. hebben zich thans een 9-tal cursisten opgege ven. Volgende week start de nieu we cursus in hotel „Het Zwin" onder leiding van dokter G. V. M. de Meijer. Industrievestiging in Vogel waarde waarschijnlijk. De mogelijkheid bestaat, dat in de gemeente Vogelwaarde bin nenkort een industrie gevestigd wordt. Door het gemeentebe stuur van Vogelwaarde worden momenteel onderhandelingen ge voerd om te komen tot oprich ting van een confectie-atelier. De voorbereidende besprekingen met de directie van het op te richten atelier en met het Econo misch Technologisch Instituut voor Zeeland zijn in een ver ge vorderd stadium gekomen. Rest nog slechts de vraag of voldoen de werkkrachten kunnen gevon den worden voor dit nieuwe be drijf. De onderneming, die het ate lier hier wenst te vestigen, heeft een hoofdbedrijf in de Gelderse Achterhoek met ruim 500 werk nemers. Daarnaast zijn in ver schillende plaatsen in Nederland nevenbedrijven gevestigd. De ge zinnen in de gemeente Vogel waarde, die hiervoor in aanmer king komen, zijn per circulaire van een en ander in kennis ge steld. Boodschap uit de stratosfeer. Op een perceel bouwland van de heer De Th. alhier werd een radio-sonde gevonden. Dit meteo rologische instrument was af komstig uit België. Na zijn tocht door de stratosfeer is het per valscherm neergekomen. Aan het instrument was een verzoek bevestigd om terugzending naar de plaats van afkomst. Vakdiploma. Op de te Utrecht gehouden examens behaalde onze dorpsge noot, de heer Robert de Maat, het diploma meester kapper. Grote fancy-fair ten bate van de parochiekerk van Stoppeldijk. Een fancy-fair vergelijken met een veemarkt, lijkt misschien wat ongewoon. Maar als op een fancy-fair als prijzen te behalen zijn een kalf, varkens, kalkoenen, kippen en konijnen, krijgt die veemarkt toch wel gestalte. Een dergelijk groots evenement staat te Stoppeldijk op stapel en op zondag 25 november gaat het spul draaien. En laten we nu die veemarkt maar vergeten, want afgezien van de genoemde prij zen heeft de fancy-fair daarmee natuurlijk niets te maken. Inte gendeel, dit parochiefestijn wordt een dag van sfeer 'n een vrolijk versierd Verenigingsgebouw, waar de vele attracties evenzo veel trekpleisters zullen vormen, voor de massa bezoekers, die wordt verwacht van binren en buiten de parochie. De fancy-fair is in de voorafgaande weken da nig voorbereid en de organisatie is tot in de puntjes verzorgd. Zonder de vele medewerkers ook maar iets te kort te doen, mag de naam van kapelcian Romibouts, als de grote stuwende kracht, toch wel even apart genoemd worden. Overigens zou ook hij weinig kunnen bereiken, indien hij niet verzekerd was geweest van de steun van het comité, de jeugdorganisaties en de velen, die zich vrijwillig beschikbaar hebben gesteld om dit festijn te doen slagen. Er zullen niet minder dan 18 ■attracties zijn. Voor het pierspel, dat in deze omgeving zeer ge liefd is, wordt zóveel belangstel ling verwacht, dat men hiervoor een apart lokaal van de bewaar school heeft ingericht. Geen won der, nu er bij, dit spel niet min der dan twee varkens te verdie nen vallen. De bol zal wel heel wat rondjes gemaakt hebben, eer die malse beestjes aan de man zijn gebracht. Raadsvergadering. De raad zal hedenavond in openbare vergadering bijeen ko men voor de vaststelling van de gemeentebegroting voor 1957. De agenda vermeldt verder nog vaststelling van het maximum krediet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Nederlandse Gem eenten, beschikken op een verzoek om subsidie voor de heli- kopterdienst Axel -Rotterdam en voorlopige vaststelling van de gemeente-rekening over 1955. Opbrengst kollekte. De Klaproos-kollekte heeft al hier opgebracht 92, In Warschau zijn donderdag de reorganisatieplannen voor de Poolse vakbeweging gepubli ceerd. Zij zijn opgesteld op een stormachtige vergadering van het bestuur van de centrale raad van vakverenigingen, waarop veel zelfkritiek werd geuit en de voorzitter van de raad, met de meeste functionarissen, ontsla gen werd wegens „anti-democra tisch" optreden in het verleden. De plannen voorzien in wijzi ging van de centrale raad van sprake was. De conversielening 1947 daalde met niet minder*dan tot 89Vi6. Prolongatie 3% pet. ZEER TELEURSTELLENDE MARKT De stemming ter beurze is gis termiddag bitter tegengevallen. Gistermorgen nog bewogen de internationale soorten zich nog rond het slotniveau van woens dag, doch 's middags ging het de benedenwaartse richting in. Voor op ging Unilever die niet minder dan 12 punten verloor en rond 335 sloot. Ook Kon. Olie was flauw. Het hoofdfonds noteerde tijdelijk 717 en sloot op 719 tegen woensdag 728. Als oorzaak hiervan werd op gegeven dat er belangrijke ver kooporders moesten worden uit gevoerd voor Londense rekening, doch het fijne wist niemand te vertellen. Ook AKU en Philips moesten enig terrein prijs geven doch de verliezen bleven hier be perkt tot 4 a 6 punten. De affaire had wederom niet veel om het lijf. Mede in verband met het feit dat New York gisteren wegens Thanksgiving Day gesloten bleef. Het valt te begrijpen dat op de scheepvaartsector van een geani meerde stemming geen, sprake kon zijn. Niettemin viel de onder toon hier niet tegen. De verlie zen bleven beperkt tot 1 a 2 pun ten. Cultures stil en nagenoeg on veranderd. Claims Wilton Feije- noord werden een kleinigheid hoger geadviseerd n.l. op 75 (ƒ73). Opmerkelijk flauw was ook de staatsfondsenmarkt, zon der dat er van dringend aanbod BEURSINDICES 20/11 21/11 22/11 Int. concerns 260.22 258.05 253.37 Industrie 152.85 150.97 149.64 Scheepvaart 171.92 171.52 169.93 Banken 122.07 120.92 120.27 Ind. fondsen 98.41 97.96 97.41 Algemeen 195.29 193.65 190.88 GEEN TELEFONISCH AVOND- VERKEER WEGENS „THANKSGIVING DAY" In het telefonisch effectenver keer te Amsterdam zijn gister avond géén zaken gedaan aange zien Wallstreet wegens „Thanks giving Day" gesloten is gebleven. vakverenigingen in een raad van een federatie met algehele onaf hankelijkheid voor de aangeslo ten bonden. De reorganisatieplannen om vatten de volgende punten: De Vakvereningcn moeten ge heel onafhankelijk zijn van de staatsorganen. De ontwikkeling van de vak verenigingen moet gebaseerd zijn op de beste tradities van voor de tweede wereldoorlog en de eerste na-oorlog.se jaren. Zij moeten gebaseerd zijn ,op volledig democratische beginse- len. Het ideologisch en politiek lei derschap van de verenigde Pool se arbeiderspartij (onder com munistische leiding) moet er kend worden. Alle administratieve invloed van partijlichamen moet echter worden afgeschaft. De vakverenigingen moeten eigen vertegenwoordigers in het parlement hebben. De raad van de federatie van vakverenigingen moet het recht hebben wetsvoorstellen te doen. De regering mag geen belang rijke besluiten, over de besteding van het nationale inkomen ne men zonder rekening te houden met het standpunt van de vak verenigingen, als grote belangen van de arbeidersklasse in het ge ding zijn. De mensen die zich in het verleden schuldig hebben ge maakt aan misdaden tegen on- schuldigen of die verantwoorde lijk zijn voor de huidige ramp- BRAND IN RIJWIEL - GROOTHANDEL IN ALKMAAR. De Alkmaarse brandweer is donderdagmiddag met groot ma teriaal uitgerukt naar een uit slaande brand, die was uitgebro ken in de rijwiel-engroshandel van de firma Godijn en Modder aan de Kanaalkade. De brand, vermoedelijk ont staan doordat licht brandbare materialen te dicht bij de verwar mingsinstallatie stonden, werd met zestien stralen bestreden. Het vuur vond gretig yoedsel in de grote voorraad rijwielban den en celluloid kettingkasten. Er ontwikkelde zich geweldige rookmassa's. Twee boven het ge bouw gelegen woningen werden uit veiligheidsoverwegingen ont ruimd. Praktisch de gehele in ventaris van de groothandel ging verloren. De verzekering dekt de schade, die op twee drie ton wordt geschat. Bij ongeregeldheden te Bag dad, de hoofdstad van Irak, zijn woensdag bij ongeregeldheden 51 politiemannen en negen burgers gewond. Volgens een regerings mededeling hadden anarchisten, communisten en saboteurs stu denten aangezet tot staking en opstand. Als een gevolg van de betogingen zijn de universiteiten tot nader order gesloten. Naar van doorgaans welinge lichte zijde te Warschau wordt vernomen, zou „binnen enkele weken" een delegatie van de Zuidslavische communistische partij onder leiding van presi dent Tito zich naar Polen bege ven. Volgens Zuidslavische kringen in de Poolse hoodstad is er ech ter nog geen officiële uitnodiging verzonden. In de naaste toekomst wordt een delegatie van de Chinese communistische partij onder lei ding van partijsecretaris Lioe Sjao Sji in Warschau verwacht crème make-up basis f0 ff 10 rAllt en poeder in één! Creme ruft handelsmerkbetekent Max Factor Hollywood creamy powder make-up MAX FACTOR HOLLYWOOD - IMP. MARFAC N.V.. H U DDESTRAAT 5. ADAM zalige toestand van de Poolse economie, moeten streng gestraft worden. De arbeidersraden voor zelfbe heer, waarmee proeven genomen worden, moeten overal ingevoerd worden. In industrieën waar het werk bijzonder zwaar is, moet de ar beidsweek tot veertig uur be perkt worden. Werklozen moeten ondersteu ning krijgen. VRIJE'AG 23 NOV. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Keer terug". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Omstreden huwelijk". In de staat Louisiana in de Verenigde Staten is een actie op gezet voor hulp aan de Hongaar-» se vluchtelingen. Een Apei- doorns student, de 26-jarige J. Aalders, die in 1953 naar de V. S. vertrok om landbouweconomie te gaan studeren aan de Louisiana States University te Batonrouge, is de initiatiefnemer van deze actie, die aan de universiteit zelf is begonnen, doch zich in korte tijd over de gehele staat Louisia na uitbreidde. Onder het motto „een dollar voor Hongarije" startte Jan Aal- REGISTRATIE AARDOLIEVFRBRUIKERS. Het Bureau voor Aardoliepro- dukten vestigt met verwijzing naar de perspublikatie van 14 november 1956 de aandacht van de betrokkenen op het vol gende Voor alle bedrijven, die ben zine, gas-, diesel, en stookolie verbruiken en voorzover zij niet ressorteren onder: het D.-G. van Neem toch ABDIJ- Verkeer (wegverkeer, binnen- SIROOP Die zuivert vaart); het Ministerie van Land- Uw luchtwegerfmel bouw Visserij en V^elvoome «r. svrwnrlts* Tlr ning (land_ tuin- en bosbouw en fl Ikk visserij); de Directie van Scheep- altijd een fles in huis. en zeevaart); de Ne- fS KB derlandse Bakkerijstichting (bak- iAlS O* S 39J.«sIf' QJPlir/siaoor vpr<;\ zün hij de Kamers van Koophandel en Fabrieken formu lieren verkrijgbaar, welke, na door de aanvragers te zijn inge vuld, moeten worden gezonden aan het Bureau voor Aardolie- predukten, Groot Hertoginnelaan 70 te 's-Gravenhage. Tenslotte zij erop gewezen, dat Nederland voor de aanvoer van smeeroliën en -vetten slechts ge deeltelijk is aangewezen op het Nabije- eh Midden-Oosten. De voorziening met deze produkten is echter verzekerd en er bestaat geen aanleiding tot distributie van deze goederen over te gaan. Teneinde evenwel de regelmatige bevoorrading van afnemers en verbruikers te waarborgen werd de leveranciers verzocht slechts normale hoeveelheden af te leve ren. ders met zijn actie, waarop de plaatselijke politie van Baton rouge onmiddelijk een geluids wagen ter beschikking stelde, om hieraan in de gehele stad bekend heid te geven. Spoedig begonnen ook kerkelijke instanties, middel bare scholen en enige andere uni versiteiten mee te werken aan deze actie, die in de eerste plaats voor Hongaarse studenten die zijn gevlucht, bedoeld is. Ook de ra dio, televisie en pers boden hun steun aan. Er wordt geld en kle ding ingezameld, die zo spoedig mogelijk per vüegtuig naar Oos tenrijk wordt verzonden ten be hoeve van de vluchtelingen die de grens passeren. De moeder van Jan Aalders die in de Kerklaan te Apeldoorn woont, vertelde, dat haar zoon over deze actie in zijn brieven nauwelijks had gerept. Zij toon de zich er echter niet verbaasd over, omdat, naar zij zei, haar zoon over bijzondere organisatie talenten beschikt en een ruim sociaal gevoel heeft. Jan Aalders behaalde twee jaar na zijn aan komst in Amerika een graad en werkt nu aan een proefschrift over een economisch onderwerp. Hij verwacht in het begin van 1957 naar Apeldoorn te kunnen terugkeren. DIENSTPLICHT. Uitspraak inzake vrijstelling. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter algemene kennis, dat een uitspraak op aan vraag om vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige, welke uitspraak is gedagtekend 14 no vember 1956, ter secretarie van deze gemeente voor een ieder ter inzage is gelegd. Tegen deze uitspraak kan tede re belanghebbende uiterlijk de tiende dag na de dag, waarop de uitspraak ter algemene kennis ie gebracht, in beroep komen. Indien de ingeschrevene, wie de uitspraak geldt, buiten Neder land verblijft, kan voor zover het door deze in te stellen beroep be treft, met overschrijding van de termijn van tien dagen genoegen worden genomen. Zolang omtrent zodanige overschrijding geen be slissing is genomen, wordt de uitspraak na het verloop van de termijn van tien dagen als on herroepelijk beschouwd. Het tot Hare Majesteit de Ko ningin te richten beroepschrift hetwelk niet gezegeld behoeft te zijn, moet met redenen omkleed zijn en worden ingeleverd op de afdeling militaire zaken van de secretarie dezer gemeente. Terneuzen, 21 november 195S. De Burgemeester voornoemd. P. TELLEGEN. Uit Utrecht is gisteravond om 9 uur een extra trein vertrokken om de derde groep Hongaarse vluchtelingen te halen, die in ons land zullen worden onderge bracht. tegemoet. EINDE 36. Als het overal stil blijft, neemt Eric een kijkje in de hut, waar alles nog in de zelfde toestand blijkt te zijn, alleende Filid is er niet. Nog even bezoeken ze de naaste omge ving, maar de oude man blijft onvindbaar. Onverrichterzake keren Eric en Hako terug naar het strand. Daar is intussen hard gewerkt want de dra- kar is weer geheel in orde en gereed om zee te kiezen.. Bij het wegvaren kijkt Eric onwillekeurig nog eens omop een hoge klip staat de eenzame figuur van de Filid met gekruiste armen de vertrekkende Heden overleed, na een kortstondig smartelijk lijden, nog plotseling, mijn innig geliefde Man en onze geliefde Schoon zoon, Broeder, Behuwd- broeder en Oom THEUNIS M. VAN AALST, in de leeftijd van bijna 55 jaar. 2ATH. D. VAN AALST_ DE BLAEIJ Familie VAN AALST Familie DE BLAEIJ Terneuzen, 22 nov. 1956. Leliestraat 15. De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben op maandag 26 november a.s., des nam. te 2 uur. drakar na te kijken. Dat is het dus, zegt Eric tot Svein, een vrijwillige banneling. Hij wil niet anders meer! Nou, meesmuilt de lange Sakser, hij liever dan ik. Alleen in dat rare ijsland, met zijn grommende bergen. Meer en meer verwijderen zij zich van de vreemde kust met haar rot sen, ijs en nevel, en de drakar glijdt verder, nieuwe avonturen Met leedwezen geven wij kennis van het over lijden van ons mede-lid en firmant, de heer TH. M. VAN AALST, in de leeftijd van bijna 55 jaar. Hij Zal steeds in onze herinnering blijven voortleven. Firma VERENIGDE BOOTH EDEN. Terneuzen, 22 nov. 1956.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 2