Uil Je Srevtnctc Binnenlands nieuws AMSTLEVEN ;el-vlakte ^kering Zeeuws comité voor hulp aan Hongaarse vluchtelingen KERKDIENSTEN Nederlanders druk aan het werk op de Heys< AGENDA; Hilary op eigen wieken BEURSOV ERZICHT LEZERS die schrijven TERNEUZEN. AXEL. SLUISKIL SLUIS. BIERVLIET Onder voorzitterschap van de Coaamissaris der Koningin in Zeeland jhr. mr. A. F. C. de Ca- semhroot zou in de Statenzaal een bijeenkomst worden belegd van afgevaardigden van organi saties. die zich met maatschap pelijk werk of vluchtelingenwerk bezig houden. De Statenzaal bleek echter wel statig, doch ijselijk koud, zodat de Commissaris voorstelde te verhuizen naar de bovenzaal van hotel „De Burg". In dit hotel opende de Com missaris de bijeenkomst, welke druk bezocht was door vertegen woordigsters van de Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening, de Zeeuwsche Jeugdraad, van de Provinciaal levensbeschouwelijke groeperin gen voor maatschappelijk werk, alsmede enkele afgevaardigden vaat de Vereniging voor Neder landse gemeenten en het Rode Kruis, terwijl de vergadering tevens werd bijgewoond door de heren mr. dr. A. J. J. Mes en A. Schout, leden van Ged. Staten. In zijn openingswoord zeide de Commissaris o.m., dat ook Zee land diep geschokt is door de ge beurtenissen in Hongarije. Van alle kanten worden hulpacties ondernomen zowel voor het Rode Kruis als voor het Nationaal Vluchtelingen Comité, terwijl ook de kerken reeds koliekten hiel den ten bate van de slachtoffers. Om al deze spontane acties te coördineren leek het G. S. ver standig een overkoepelend Zeeuws Comité in het leven te roepen, waarin al de reeds get noemde instellingen en vereni gingen zitting hebben. Het secretariaat van deze com missie zal worden gevoerd door de heer J. Parent, werkzaam op het kabinet van de Commissaris dei- Koningin. Daar ook Zeeland een groot aantal van de 1300 vluchtelingen is toebedacht, leek het verstan dig een bedrag aan ingezameld geld binnen de provincie te hou den, zodat na de aankomst van de vluchtelingen direct gelden beschikbaar zijn. De Commissaris verzekerde, dat de mensen zo kort mogelijk in kampen zullen verblijvert, en zo spoedig mogelijk in het nor male leven zullen korden opge nomen. Opgave van werkgelegenheid en beschikbare woningen voor de Hongaarse vluchtelingen bene vens over de huisvesting van de kinderen dient men dan ook zo spoedig mogelijk te doen. Uit de gedachtenwisseling kwam voorts de wenselijkheid naar voren de Hongaren, wat be treft de inrichting der woningen niet alles uit handen te nemen en de mensen de kans te geven met de beschikbare middelen de woning naar eigen inzicht in te richten. Vooral voor de vrouwenorga nisaties ligt een grote taak, om te helpen de woningen schoon ie maken en in gereedheid te bren gen voor de nieuwe bewoners Ook de tijdelijke woonoorden zul len zo vriendelijk en gezellig mo gelijk gemaakt worden. Daar de vrouwenorganisaties een zeer belangrijk aandeel zul len krijgen in de werkzaamheden, zullen drie plaatsen in het dage- lijk bestuur door hen worden be zet. Gekozen werden mevr. S. C. de Casembrootvan der Feltz, presidente, mevr. I. Israëls, Goes, viee-presidente, en mej. B. Vroom, Middelburg, secretaresse. Voor het Rode Kruis zal zitting nemen de heer mr. J. A. Heyse, ds H. Strating zal de Zeeuwse Jeugdraad vertegenwoordigen, terwijl ds. C. Tymersma uit Zie- rikzee de verschillende levensbe schouwingen op maatschappelijk terrein zal vertegenwoordigen. Het dagelijks bestuur zal nog worden aangevuld met de heer C. J. van Hootegem, burgemeester van Hontenisse, de heren A. Schout en Mes, leden van Ged. Staten, en de directeur van de Stichting Zeeland voor Cultureel en Maatschappelijk Werk mr. J. F. Hornstra. De Commissaris sprak de hoop uit, dat men in Zeeland een juist inzicht zal hebben in de beste ding van de gelden, welke be schikbaar zijn, en zegde toe dat niet alle zaken in het dag. bestuur zullen worden afgehandeld, doch ook de organisaties regelmatig zullen worden gehoord. Met de wens dat de commissie veel en goed werk mag doen voor de vele vluchtelingen uit Hongarije, besloot de Commissa ris de bijeenkomst. GEItKI'. GEMEENTE. Woensdag 21 november. Hoek: 6.30 u. Ds. Aangeenbrug, dankstond. COLLECTE „HULP AAN HONGARIJE". De huis aan huis-collecte t.b.v. de hulpverlening aan Hongarije welke van 9 t/m 15 dezer in de gemeente Terneuzen werd ge houden, heeft een bedrag van ƒ10.708,14 opgeleverd, waarvan, zoals reeds eerder gemeld, in Sluiskil een bedrag van 1530,80 werd bijeengebracht. Tevens komt bij bovenstaand bedrag nog 1000 van de gemeen teraad van Terneu/(en en presen tiegelden van de gemeenteraads leden zijnde 150. Hier voor eveneens hartelijk dank. Gelden kunnen nog steeds gestort wor den voor bovengenoemd doel ibij de N.V. Rotterdamse Bank. Naast de dank aan de bevol king van Terneuzen, bij wie de door Ket voor de inzameling op gerichte comité tot haar gerichte circulaire van 7 november ge hoor vond, is een bijzonder woord van dank op zijn plaats aan het adres van het PTT-personeel, dat spontaan zijn vrije tijd gaf voor het huis aan huis bezorgen van genoemde circulaire, aan de talrijke collectrices, van wier ge waardeerde hulp een dankbaar gebruik is gemaakt, aan de fa Rijnberg, die het papier voor de 5000 folders kosteloos ter be schikking stelde, aan de Firma Van de Sande, die het Dagblad „De Vrije Zeeuw" (belangeloos voor diverse publicaties ter be schikking stelde en aan de Rot terdamse Bank, die voor de financiële afwikkeling zijn hulp aanbood. Door aller medewer king is het mogelijk het ingeza melde bedrag volledig ten gunste van de hulpverlening te doen komen. HET COMITÉ. Even buiten de Belgische hoofdstad op de Heysel-vlakte -worden de terreinen in gereed heid gebracht, waarop in 1958 de wereldtentoonstelling zal ver rijzen. De „ondergrondse" voor trams rond het tentoonstellings complex is bijna klaar. Wat de buitenlandse deelnemers betreft, Nederland en Canada waren de eerste landen, die op het hun toe gewezen terrein aan de slag gin gen. Gemeenschappelijke Hongaars-Tsjechoslowaakse verklaring De regeringen van Hongarije en Tsjechoslowakije hebben vrij dag in een gemeenschappelijke verklaring gezegd dat de Ver. Naties in Hongarije niet tussen beide moeten komen. In de ver klaring over de donderdag tus sen beide landen gehouden be sprekingen wordt meegedeeld, dat beide regeringen het er „vol komen" over eens zijn dat de toekomstige ontwikkeling in Hongarije een binnenlandse aan gelegenheid is. Volgens de verklaring „kunnen enige in de Ver. Naties genomen maatregelen niet als rechtvaar dig beschouwd worden". Hongarije brengt in de verkla ring dank aan Tsjecho-Slowakije voor de economische hulp, mede waardoor eerst genoemd land een „ernstige toestand" te boven kan komen. De verklaring zegt voorts dat de Hongaarse regering de hulp van de Sowjet-troepen heeft in geroepen „bij de uitoefening van haar soevereine rechten en krachtens het internationaal recht". Hongarije riep deze hulp In toen het duidelijk werd dat het land bedreigd werd met een herstel van het kapitalisme. „Verontrust door het besluit der arbeiders om het socialisme te verdedigen aldus de ver- klaring trachtten de agres sieve machten van het imperia lisme de klok van de historie te rug te zetten en een wig in het socialistische kamp te drijven. De verklaring vroeg om het stopzetten van de agressie in Egypte, de versterking van de vrede, collectieve veiligheid, ont wapening en het vreedzame naast elkander bestaan van alle volkeren zonder rekening te houden met hun politiek sy steem. Tsjecho-Slowakije en Honga rije zijn het erover eens, dat zij hun wederzijdse betrekkingen op politiek, economisch en cultureel gebied moeten versterken en bei de volkeren hopen dat de nieu we Hongaarse regering, gesteund door de ijver van het volk en de kracht van het socialistisc he kamp, zijn moeilijkheden zal overwinnen teneinde verdere stappen in de richting van het socialisme te doen, aldus de ver klaring. Culturele bijeenkomst A. J. Zondagmorgen werd door de afd. Terneuzen der A. J. C. voor haar leden boven de 16 jaar in hotel „Des Pays-Bas" een bijzondere bijeenkomst gehouden in verband met de jongste gebeurtenissen in Hongarije. De heer C. van Bendegem uit Axel schetste op heldere en voor de jonge mensen bevattelijke wij ze de achtergronden van de vre selijke mensonterende onderdruk king van het Hongaarse volk, waarbij hij de geschiedenis van Rusland besprak vanaf de op komst van het communisme. Na een pauze, waarin een kopje koffie werd gebruikt, werd ge legenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan een flink gebruik werd gemaakt. Door de heer Van Bendegem werden de gestelde vragen nader behandeld. De voorzitter, de heer M. Harte, bracht de heer Van Bendegem dank voor de door hem gehouden interessante causerie, waarna hij deze geslaagde ontwikkelings-bij- eenkomst sloot. Opbrengst collecte. De alhier ten bate van het Hon gaarse volk gehouden huis-aan- huis collecte voor het Roode Kruis heeft opgebracht 6614,07. De raad komt bijeen. De raad dezer gemeente is bij eengeroepen tegen donderdag a.s. des avonds te 7 uur. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten: Voordracht tot benoeming van een tweetal leden van het Burger lijk Armbestuur, wegens perio dieke aftreding van de heren J. Pijpelink en P. de Feijter Jz.; Voorstel tot wijziging van de plaatselijke bouwverordening ld. van de raadsbesluiten d.d. Met de werkzaamheden op het Nederlandse terrein gelegen op een der mooiste punten in het park van Laken werd op 1 september j.l. door een Neder landse maatschappij een aan vang gemaakt. De eerste van de ongeveer vierhonderd palen, die de grond in moesten, werd op 27 september geheid. Aan de rand van het 25.000 vierkante meter grote terrein is een ruime lo- giesbarak gebouwd. Daarin woont en slaapt de Nederlands- Belgische ploeg arbeiders, die onder leiding van uitvoerder M. de Ruiter uit Sliedrecht bezig is, orde in de chaos te scheppen. De ruwbouw van de Nederland se afdeling, die, zoals bekend „het water" als thema zal heb ben, zal ongeveer tien maanden in beslag nemen. Voor de inwen dige decoratie en de opstelling van de expositie blijft dan nog een maand of acht over. De Ne derlanders zijn er zeker van dat hun zending vóór 17 april 1958, de datum waarop de tentoonstel ling zal worden geopend, gereed zal zijn, zelfs al zou de komen de en de daarop volgende winter ons parten spelen. Met het leggen van de funde ring van het zogenaamde ato- mium, dat vlakbij de Nederland se afdeling zal verrijzen, is men inmiddels gereed gekomen. Deze fundering bestaat uit betonnen onderstellen met een diameter van 12 en een dikte van 2 meter, die rusten op 59 stalen heipalen. Zoals bekend, wordt het ato- mium gevormd door een twee miljard maal vergroot model vari een ijzer-molecuul, geheel uit staal vervaardigd en 110 me ter hoog. De bollen krijgen een diameter van 18 meter en zullen voor het publiek toegankelijk zijn. Enkele maanden geleden werd begonnen met het leggen van de fundering van de 450 meter lan ge luchtbrug, die de buitenland se afdelingen zal overspannen en de parken van Ossegem en Laken met elkaar zal verbinden. Over de plannen van de bui tenlandse deelnemers is tot nu toe in Brussel betrekkelijk wei nig bekend gemaakt, maar één ding staat vast: Er wordt daar niet op een paar ton meer of minder gekeken en de Nederland se industrie zal zich dus tot het uiterste moeten inspannen om de vergelijking met de buiten landse concurrentie te kunnen doorstaan. De Duitse afdeling neemt, wat oppervlakte betreft (ruim 18.000 vierkante meter), de zesde plaats in onder de buitenlandse deelne mers. Er is een voorlopige be groting opgesteld, die ongeveer dm 12,5 miljoen bedraagt. De Engelse industrie gaat te gen de 7 miljoen gulden aan haar inzending ten koste leggen en de Zwitserse industrie stopt er een miljoen of vijf in. Daarbij dient in aanmerking te worden genomen, dat de aan deze landen toegewezen terreinoppervlakte aanmerkelijk kleiner is, dan die voor Nederland, waar de rege ring 6 miljoen gulden beschik baar stelde en tot een bedrag van 1,5 miljoen in een garantie fonds heeft deelgenomen. Op 21 en 22 november a.s. zul len de buitenlandse commissaris sen-generaal gedurende twee da gen in plenaire zitting te Brus sel bijeen zijn. Ze zullen dan door de Belgische tentoonstel lingsleiding op de hoogte worden gesteld van de vorderingen, die bij de bouw van de tentoonstel ling zijn gemaakt, en inlichtingen uitwisselen over "de stand van de werkzaamheden in de deelne mende landen. Ook de Neder landse commissaris-generaal, mr H. F. van Walsum, zal op deze vergadering tegenwoordig zijn. WEER EEN AANVRAAG VOOR LUCHTLIJN OP ROTTERDAM. Naar het A.N.P. verneemt, heeft de „Derby Aviation Ltd een Britse luchtvaartmaatschap pij, vergunning gevraagd een ge regelde dienst voor passagiers en vracht te mogen onderhouden tussen Derby en Birmingham en Rotterdam. Het is de bedoeling der maatschappij drie tot zeven diensten per week tussen de ge noemde plaatsen uit te voeren. DINSDAG 20 NOV. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „In de onderwereld van Parijs". Concertgebouw, 8 uur: Blij spel „Elke lente brengt een belofte". AXEL: Chr. Bewaarschool, 8 uur: „Filmvoorstelling; 4.30 u.: Kindervoorstelling, ten bate van „Vrederust". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Roes der zin nen". WOENSDAG 21 NOV. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 3 uur: „In de onderwereld van Parijs". SAS VAN GENT: „Roes der .innen". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Roes der zin nen". 10 april 1956, waarbij is besloten de percelen kad. bekende gem. Axel, sectie G no 1717 en G 1716 aan te kopen; Voorstel tot aankoop van diver se percelen grond voor de uitvoe ring van de objecten Zuidsingel en sportterreinen. Voorstel tot aan- en verkoop van gronden op het gehucht Spui, in verband met het uitbreidings plan en verbetering van de pro vinciale weg, aldaar; ld. tot het ingebruikgeven van gemeentegrond voor het 'eggen van een olietank in de Noord straat ld. tot het onderhands opdracht geven tot de bouw van een wo ning, ten behoeve van het hoofd der o. 1. school; ld. tot herziening van de ver goeding van de administrateur en de bode-incasseerder van het Ge meentelijk Woningbedrijf alhier; ld. tot verhoging van de gas- prijzen en de meterhuren per 1 januari 1957; ld. tot verhoging van de pach ten van de_ volkstuintjes per 1 januari 1957; ld. op het verzoek van het be stuur der Ver. voor Chr. Nat. schoolonderwijs te Axel, om op grond van art. 72 der L.O.-wet 1920, medewerking te verlenen tot het aanschaffen van enig ma teriaal voor het geven van ver- keersonderwijs ld. op het verzoek van de Ver. tot instandhouding ener fröbel school te Axel en van betreffen de ouders om een openbare kleu terschool te stichten, ingevolge art. 9 der Kleuteronderwijswet; ld lot verlenging van de reke ningcourant-overeenkomsten per 1 jan. 1957; ld. op het verzoek van de Ver. van Ned. Gemeenten, afd. Zee land, om subsidiëring van de stichting Zeeuwsch Studiefonds; ld. tot wijziging van de ge meentebegroting 1956; ld. op ingekomen reclames te gen aanslagen in de plaatselijke belastingen; ld. tot oninbaarverklaring van diverse posten. Opening toneelseizoen. Zondagavond heeft de R.K. to neelvereniging „Semper Avanti" het nieuwe toneelseizoen ge opend. Over belangstelling heeft „Semper Avanti", zoals gewoon lijk niet te klagen gehad. Na het met succes opgeVoerde toneel spel „Het wonder" van de Ita liaanse schrijver Nicolaï Manzari namen zij op hun repertoire „Do den betalen geen belasting' van dezelfde schrijver. Twee geheel anders liggende stukken. Het eerste vol ernst, het tweede vol dol komische gebeur- tenisen, waarvan de opvoering in deze tijd van wereldspanning ai- leen maar is toe te juichen. Dui delijk bleek weer hoe kundig de regie was uitgebalanceerd door de beroepsregisseur Herman Bruggen uit Brussel. Door zijn regie heeft Bruggen creaties we ten te scheppen, die tastbare resultaten opleveren voor de Sluiskilse toneelgroep. De sap pige humor door de gehele tekst, de komische uitbeeldingen en de rake vondsten maakten het ge heel tot een geslaagde weergave van Manzari's stuk. Het décor was eenvoudig doch smaakvol vervaardigd door ir P. Marvin, terwijl de grime bij A. van Paine len in goede handen was. Vergadering St. Nicolaas- comité. In hotel Sandersde Pauw vergaderde het plaatselijk Sint Nicolaas-comité onder leictag van de heer Ch. Bukkens. In de nog steeds lopende vacature van secretaresse werd voorzien d»or de benoeming van mevr. T. Kap- senber gLindenbergh Het programma voor 1956 werd definitief vastgesteld. Zaterdag 2 december maakt Sinterklaas met enkele knechten een rondrit door Sluis en Sint Anna ter Muiden. Tevens brengt hij dan een bezoek aan „Rozenoord". Die dag wordt hij op de Markt officieel ontvan gen door het gemeentebestuur en de muziekvereniging „Apollo". Zondags gaat hij naar Heille en de woensdag d.a.v. zal hij alle schoolgaande kinderen toespre ken in het parochiehuis. Verkeersongeval. Maandagmiddag te ongeveer 2 uur heeft te Driewegen (gem. Biervliet) hinnen enkele dagen voor de tweede maal een aanrij ding op de Ameliapolderdijk plaats gehad. De heer J. v. d. Slikke, landbou wer te Driewegen, reed in zijn Lloyd-auto zijn bedrijf af om via de oprit op de weg van de Ame- liapolder te komen. Blijkbaar had hij de oprit nade rende Chevrolet-vrachtwagen van de vrachtrijder C. v. d. Linde, eveneens wonende te Driewegen, niet opgemerkt, met het gevolg, dat een aanrijding ontstond. De auto van de heer v. d. Slikke werd hierbij aan de voorzijde zwaar be schadigd, terwijl de vrachtauto van de heer v. d- Unde slechts geringe schade opliep. Persoon lijke ongevallen deden zich niet I voor. VOEDSELVERGIFTIGING In het gezin van de heer J. Godlieb te Tiendeveen in de ge meente Beilen heeft zich voedsel vergiftiging voorgedaan. Ter ge legenheid van een gezinsuitbrei ding was het gezin een taart aan geboden. Allen die hiervan gegeten had den werden enige tijd daarna on wel. De toestand van de kraam verzorgster was zodanig, dat zij op advies van de dokter direct in het ziekenhuis moest worden op genomen. Het echtpaar Godlieb, waarvan mevrouw Godlieb er nog het best aan toei is, kan voor lopig in huis worden verpleegd. ANTI-COMMUNISTISCHE DEMONSTRATIE Onbekenden hebben zaterdag middag in de Haagse Fahrenheit- straat een colporteur van een communistisch dagblad (De Waarheid) leeggekocht. Zij -heb ben de kranten verbrand en daarna de as netjes in de goot geveegd. SCHERVEN DOOR „NERVOSITEIT" Jetwat nerveus" geworden door het feit, dat hij in het holst van de zondagnacht thuisko mend, zijn deur niet kon open- krijgen, klopte een bewoner van de Van Limburg Stirumstraat te Den' Haag bij zijn buurman aan. Deze was niet thuis, hetgeen de late hulpzoekende zodanig de ze nuwen roerde, dat hij zijn fiets door buurmans etalageruit in diens barbierswinkel wierp. De politie reageerde door de nerveuze man te logeren te vra gen. In samenwerking met de brandweer werd voorts een schot t •- k'j -. door MABEL BARNES GRUNDY Vertaald door: E. GRIESE KETS DE VRIES 6) Nadruk verboden. „Je hebt je moeder last ver oorzaakt, zoals gewoonlijk, Hila ry. Ik zie het aan je opstandig gezicht en -haar vochtige ogen." Ik werd rood. „Waarom zegt u „als gewoonlijk", grootmoeder?" „Ben je niet altijd een beetje onhandelbaar geweest?" „Zeker niet." Zij wendde zich tot moeder. „Waarom huil je, Emma? Het maakt je niet knapper." „Hilary", die arme moeder maakte een geluid tussen een hik en een snik. „Hilary wil naar Londen gaan en bij een man wo nen en zijn Nooit!" schreeuwde grootmoe der. „Secretaresse worden „O!" zei grootmoeder. „Is dat alles?" „Is het niet genoeg? Zij zegt, dat zij weg moet gaan en haar eigen brood moet verdienen of zij zal stapel krankzinnig wor den; en ik ben er niet zeker van, of ze het al niet is. Want ze wil de bedden verkeerd opmaken, en verlangt naar een aardbeving, en dat mevrouw Pratt mijn lieve, oude vriendin iets geks doet, en ze heeft met opzet de blancman- voor de lunch bedorven; het leek wel verbrande stijfsel, waarmede de aanplakbiljetten worden opge plakt; en ze heeft genoeg van haar leven en haar voedsel en haar donzen dekens en veren bed en wil tegen een berg oprennen en schreeuwen Moeder eindigde plotseling, daar grootmoeder hartelijk moest lachen. „O, lieve help! Wat een kind!" „Ik kan er niets grappigs in zien," begon moeder, en daar be gon grootmoeder weer van voren af aan. Ellen bracht de thee en de cake binnen, en moeder liet de klon tjes suiker met een onheilspellen de plof in de kopjes vallen. „En wat zegt vader wel, hè, Antony?" „Vader zei, vervloekt, ze zal gaan," lichtte Mick haar onge vraagd in. „O, la la! Hoe schandelijk, An tony. Ik wist niet, dat je zó kon uitvallen." Ze glimlachte hartelijk tegen hem. Vader was een van de weinige mensen, waar grootmoe der blijkbaar om gaf, hoewel zij hem altijd een futloze sukkel noemde. „Laat iemand mij nu eens precies vertellen, wat Hila ry wil doen, en spreek niet alle maal tegelijk", beval zij. En zij vertelden het haar, en terwijl moeder sprak, vroeg ik mij af of ik mijzelf eigenlijk wel goed kende. Of was ik, zoals moeder mij zag en zou ik ooit de dingen doen, die zij zo duidelijk voorspelde, en een verloren doch ter worden. „Je begrijpt je kinderen niet, Emma," merkte grootmoeder ein delijk op. „Hilary zal wel weten, hoe zij op zichzelf moet passen. Je hoeft niet ongerust te zijn. Maar wat ik zo grappig vind is de manier, waarop zij zichzelf voor de gek houdt. Zij mag nu wel praten over haar eigen brood willen verdienen, over de waar digheid van de arbeid en meer hoogdravende nonsens, over haar leven en talenten, die in Ridge- moor worden verspild. Ze mag zich verbeelden, dat secretaresse zijn betekent iets te zijn, waar het vasteland niet buiten kan. Ze mag zichzelf voor de gek houden en jou doen geloven dat brieven schrijven voor de een of andere man het enige doel en oogmerk van haar bestaan is. Maar zij gaat niet naar Londen om werk te zoeken. Zij gaat naar Londen om daar iets te zoeken, wat zij in Ridgemoor niet vinden kan." „En wat is dat dan?" Moeder zette haar kopje neer. „Een echtgenoot „Dat is een gemene leugen", riep ik, terwijl ik opsprong en bijna de theetafel omgooide, „en dat weet u. Hoe durft u? Als u niet mijn grootmoeder was, zou ik.zou ik. Grootmoeder kromp ineen en werd een beetje bleek. Mijn hand viel langs mijn zij. „Het spijt me, Hilary," zij sprak heel rustig. „Dat had ik niet moe ten zeggen. Het was een leugen,' voor zover het jezelf betreft. Ik weet, dat je dergelijke gedachten niet koestert. Maar met dat al is het waar. Deze rusteloosheid in jonge mensen, dit snakken naar verandering, dit verlangen naar werk is de natuur, die zich laat gelden. Kijk naar de rusteloos heid en activiteit van alle jonge dingen in de lente. Jij bent jong, jij staat in de lente van je leven, je loopt pver van levenslust; je verlangt iets je weet niet wat Het is de onvermijdelijke man." „Ik wil geen man", riep ik. „Ik zal nooit trouwen." (Wordt vervolgd.) in de barbierswinkel gesloopt en voor het gebroken venster ge spijkerd. Waarna de rust in de buurt terugkeerde. INBRAKEN IN DEN HAAG In het Haagse Benoordenhout- kwartier hebben inbrekers dit weekend hun slag geslagen. Uit een huis aan de Stalpertstraat verdwenen kleren, parfum, geld en sieraden tot een bedrag van ƒ1000. Een bewoner van de Be- noordenhoutseweg mist 300 uit een geldkistje en voor ƒ300 a ƒ400 aan sieraden. AUTO TE WATER Zaterdagmorgen omstreeks half tien is een door de 18-jarige J. de W. uit Den Haag bestuurde bestelauto door onbekende eor zaak in het water van de Noord westbuitensingel in Den Haag te rechtgekomen. De bestuurder is bewusteloos uit de onder water verdwenen auto gehaald door df 33-jarige J. van Eijk uit Schie dam en de 18-jarige A. N. K. Pi ket uit Den Haag. Dit kon hun gelukken omdat het portierraam pje in de bestelauto open was. De bestuurder is ter observatie op genomen in het ziekenhuis aan de Zuidwal. IETS BETERE STEMMING, STAATSFONDSEN ZWAKKER Over het algemeen is de stem mdng ter beurze gistermiddag niet tegengevallen. Een uitzonde ring dient hierbij te worden ge maakt voor de beleggingsafde ling. Hier sloegen de noteringen de benedenwaartse richting;-in en zelfs de conversie lening, vraat in dagelijks steunaankopen plaats vinden, noteerde lager en, kwam van 90% op 89ir'/i«. Van dringend aanbod was geen sprake, doch kleine verkoopor ders in de dunne markten van tegenwoordig zijn reeds voldoen de om een flauwe stemming te veroorzaken. Ook in de overige sectoren blijft men klagen over de gerin ge omvang van de affaire. Begin beurs ontwikkelde zich enige activiteit in de hoeken der inter nationale soorten, doch daarna luwde de belangstelling. Unile ver gold gisteren ex 5% inte rimdividend. Gesloten werd op de 365 tegen vrijdag 367, zodat een groot gedeelte van het dividend reeds is ingehaald. Philips was licht gevraagd en verbeterde 3 punten AKU ruim prijshoudend, doch Kon. Olie kon het peil van vrijdag niet handhaven en noteer de 2 punten lager. Ook de scheepvaartsector gaf overwegend kleine verbeteringen te zien. Onder leiding van Hol land-Amerika Lijn die rukn 3 punten steeg tot 198. Cultures prijshoudend. Aandelen Van Gelder werden geadviseerd op 220 tegen vrijdag 214. Prolongatie 3% pet. BEURS IN DICES 15/11 16/11 lfl/11 Int. concerns 268.58 209.41 269-75 Industrie 154.53 154.33 154-74 Scheepvaart 170.72 171.32 173.11 Banken 122.65 122-65 1^3-20 Ind. fondsen 98.96 99.41 96.96 Algemeen 199.65 200.10 200.49 NABEURSKOERSEN (762%) Kon. Olie: 739 AKU: 224226 Philips: 250 Unilever 359—362 slot 743 slot 224 slot 251 slot 360 (226%) (257%) (367%)

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 2