maal/ cavu&te in fównac/a SWEEr Binnenlands nieuws V erklaring van Hongaarse vluchtelingen WAT BRENGT DE RADIO? Eric de Noorman - De banneling van IJsland meié/e RECHTSZAKEN Oester blaast rook-kringetjes! BEURSOVERZICHT Jt MEXICAANS VERKEERSVLIEGTUIG NEERGESTORT DE AMERIKAANSE VLOOT IN DE STILLE OCEAAN Britten en Fransen gebruikten Amerikaanse wapens tegen Egypte De konvooien van het Rode Kruis BENZINE RANTSOENERING IN ENGELAND VERWACHT Expeditie naar Zuidpool Een Mexicaanse luchtvaart maatschappij heeft donderdag meegedeeld, dat één van haar vliegtuigen met 23 inzittenden aan boord wordt vermist en dat nabij Managua in Nicarague het wrak is waargenomen van een nog niet geïndentificeerd vlieg tuig. Het vermiste verkeersvlieg tuig was onderweg van Panama naar Guatemala. Later deelde de maatschappij „Guest Aerovias Mexico" mee, dat het vermiste verkeersvlieg tuig, een Douglas DC-4, donder dag nabij Puerto Somoza in Nica ragua is neergestort. Volgens de eerste berichten heeft één inzittende het ongeluk overleefd. Er bevonden zich 24 mensen aan boord, negentien pas sagiers en vijf bemanningsleden, en niet 23, zoals eerst was meege deeld. Het vliegdekschip „Philippine Sea" is woensdag, begeleid door vier torpedobootjagers, in Hono- loeloe aangekomen, waar men op korte termijn nog verscheidene andere belangrijke vlooteenheden van de V. S. verwacht, waaronder nog twee vliegdekschepen. Een woordvoerder van de Ame rikaanse marine verklaarde dat deze „herontplooiing" bedoeld is om „de positie van de Ameri kaanse verdediging van de Stille Oceaan" te verbeteren „Deze eenheden maken geen deel uit van de een -of andere tactische srtijdmaeht", aldus de woord voerder Vroeger woonde Maja van Steensel in Den Haag. 10 jaar geleden emigreerde lij naar Canada. Eenmaal per week echter is lij terug in Holland via de ether uit Montreal. Als hoofd van de Neder landse afdeling van de Canadian Broadcasting Corporation's Inter national Service brengt lij het nieuws en geeft er commentaar op. Na de bevrijding rookte Maja van Steensel haar eerste Sweet Caporal. „Het waren de populairste sigaretten in Nederland direct na de oorlog", legt lij, „en sindsdien heb ik ie altijd gerookt". Originele verklaring ligt ter inzage. Nederland schenkt het beste aan Canada Canada schenkt het beste aan Nederland: CANADA'S FIRST CIGARETTE SINCE 1887 Een luivere Virginia voor slechts 80 cent en sindsdien heb ik ze altijd gerookt", zegt ■-hlïn.nnin OMROEPSTER C.B.C's International Service Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft donderdag naar aanleiding van vragen van journalisten bekendgemaakt, dat Engeland en Frankrijk bij hun actie tegen Egypte Amerikaanse wapens gebruikt hebben, die al leen voor NAVO-gebruik bestemd waren. Het State Department heeft op 3 november Engeland en Frank rijk gewaarschuwd, dat die wa pens niet tegen Egypte gebruikt mochten worden. Door het be stand in Egypte zijn verdere Amerikaanse stappen bij de Brit se en de Franse regering wel licht overbodig geworden, aldus de bekendmaking. Hongaarse vluchtelingen die donderdag in Wenen zijn aange komen, hebben medegedeeld, dat de meeste eenheden van het Hon gaarse leger zijn ontwapend en ontbonden. Een aantal officie ren en manschappen doet nog dienst bij controlepunten in Boe dapest en elders in het land, samen met Russische militairen. Volgens de vluchtelingen zijn veel Russische troepen samenge trokken tusen Boedapest en Mis- kolcz, in het Noordoosten van Hongarije. De anti-Russische gevoelens in Hongarije hebben nieuw voedsel gekregen door de geruchten over deportaties van weerbare Hon garen naar de Sow jet-Unie, die als een lopend vuurtje de ronde doen. Overal in Hongarije ver klaren de mensen, dat zij nooit zullen toegeven. In de spoorwagenfabriek van Ganz zouden woensdag arbeiders, die weer aan hef werk wilden gaan, hiervan weerhouden zijn door een groep arbeiders van een grote bakkerij in de buurt, die vastbesloten waren de staking voort te zetten. Op de weg van Boeda naar het Westen begonnen woensdag enige autobussen in een locale dienst te rijden, doch na korte tijd wer den zij door waarschuwingsscho ten van verzetsstrijders uit de heuvels van Boeda tot staan ga- bracht en teruggezonden. In deze heuvels zouden duizenden goed gewapende verzetslieden zich ophouden. In de Westelijke Hongaarse provincies zijn in bij na elk dorp nog verzetsstrijders. Honderden gezinnen in Boeda pest hebben briefjes ontvangen die hun zonen uit treinen gewor pen hebben en waarin zij mede deelden, dat zij naar de Sowjet- Unie gebracht worden. Vluchtelingen he boen voorts verklaard, dat gezien is hoe groe pen Russen in Boedapest, met voormalige leden van de veilig heidspolitie, gedeelten van stra ten in de arbeiderswijken afzet ten en alle weerbare mannen wegvoerden. De vluchtelingen geloven, dat een derde faze in Hongarije zal beginnen, na de openlijke strijd en het daarop volgende passieve verzet van dit ogenblik. Zij ge loven, dat de derde faze een pe riode van intense politieke activi teit zal zijn, waarin wellicht aan de arbeiders concessies zullen worden aangeboden als zij het werk hervatten en een vergelijk met betrekking tot hun dringend ste eisen aanvaarden. Het tweede konvooi van het in ternationale comité van het Rode Kruis, dat woensdag jj. de grens van Hongarije overging, is vrij dagmiddag om twaalf uur in Boe dapest aangekomen. Het konvooi bestond uit 29 Noor se, Deense, Zwitserse en Neder landse wagens. Van het Nederlandse Rode Kruis maakten onder leiding van luitenant J. Kwint de op 5 no vember naar Wenen gestuurde vijf ambulance-auto's en jeeps deel uit van deze hulpactie. Naar alle waarschijnlijkheid zal 30 november het derde kon vooi van het Nederlandse Rode Kruis naar Wenen vertrekken, bestaande uit vier vrachtwagens en bemand met vrijwilligers uit de colonnes van het Rode Kruis- corps. Met dit konvooi zal onge veer 22 ton aan hulpgoederen worden meegegeven. Van het Fries comité hulpver lening Hongaarse volk ontving iet Nederlandse Rode Kruis een schenking van 240.000 pakjes margarine en 32.500 kg vlees in blik zowel voor de hulpverlening aan de vluchtelingen in Oosten rijk als voor de hulpverlening in Hongarije. Deze goederen zullen volgende week in een apart Fries Rode Kruis-konvooi naar Wenen worden gestuurd. HANDELAARS IN VERDOVENDE MIDDELEN VOOR DE RECHTBANK. Twee Amsterdammers, de 32- jarige optisch slijper A. M. V. A. V. en de 40-jarige schilder G. H. L., die zich in de jaren 1954 en 1955, naar zij zelf donderdagmor gen voor de rechtbank in de hoofdstad verklaarden, hadden bezig gehouden met handel in verdov*ide middelen, hebben donderdagmorgen straffen tegen zich ho#én eisen van resp. 8 en 4 maande» gevangenisstraf met af trek. V. p. V., een man met zeven veroordelingen op zijn strafblad, had, zo bleek uit getuigenverkla ringen, «en apothekers-assistente geprest hem cocaïne en morfine te gevasn. Hij woonde indertijd met de»e vrouw samen. In zijn omgang met haar operfcaarde de slijper Ach als een sadist en een fantast. Zo probeerde hij haar eens ee* vinger uit te draaien. De ajwrthekers-assistente een weduw» met één kind voelde zich bedreigd en durfde daarom de slijper niet te weigeren toen hij oro verdovende middelen vroeg. Z(j had cocaïne en morphi ne wegjtenomen uit de vergifkast van de *potheek waar zij werkte. Gezie* de bijzondere omstan digheden waaronder zij dit had gedaan, had de officier van jus titie van een vervolging tegen de vrouw afgezien. De slijper had de narcotica ver kocht atn zijn medeverdachte, de schilder L. Getuide in deze zaak was o.a. de Surinamer L. S. R. H., die in dertijd door rechtbank en ge rechtshof te Amsterdam is ver oordeeld om zijn aandeel in de geruchtmakende „marihuana zaak". De verdediger van V. D. V. vroeg voor zijn cliënt een ge deeltelijk voorwaardelijke straf. De raadsman van L. sloot zich bij het requisitoir van de officier van justitie aan. COLLECTE MET RECORD-OPBRENGST VOOR VLUCHTELINGEN. In raadsvergaderingen te Ab- benbroek en Oudenhoorn, twee kleine gemeenten van 740 en 920 inwoners op het eiland Voorne en Putten, stelde burgemeester J. L. Wentholt op 5 nov. j.l. vaor, ten bate van Hongaarse vluchtelin gen collecten te doen houden door leden van de gemeente- en kerk besturen. Het plan werd uitge voerd en de opbrengsten waren groot. Oudenhoorn offerde 3660, of wel 4 per inwoner en Abben- broek 3730, dat is 5 per inwo ner. Beide gemeenten stelden bo vendien een woning beschikbaar mits daarop een half jaar ge wacht kan worden ze zijn n.l. nog in aanbouw. BRAND TE HAREN. Vrijdagmorgen is het voormali ge hotel Van der Woude te Haren, nabij Groningen in korte tijd gro tendeels een prooi der vlammen geworden. De bovenverdieping en de dakverdieping zijn volkomen vernield. De brand werd ontdekt door een P.T.T.-ambtenaar, de heer G. Scholten, die op weg was naai zij n werk. Toen de brandweer van Haren ingreep, brandde 't perceel reeds als een fakkel. Plotseling stortte de bovengevel in, waardoor twee brandweerlieden licht gewond raakten. De brandweerman J. Harkema, die op een ladder stond werd door vallend puin geraakt en liep een gekneusde rechter schouder en een lichte hersen schudding op. Hij werd met een politie-auto naar het stads- en academisch ziekenhuis gebracht. De brand weerman L. Oosterveld kreeg en kele snijwonden en een lichte shock. Het pand was niet meer als hotel in gebruik. Het was kort geleden aangekocht door de ma kelaars Hopma en Van Hengel, die het wilden afbreken om er een winkelgalerij met flatwonin gen voor in de plaats te bouwen. Hiervoor was echter nog geen bouwvergunning verleend. De benedenverdieping stond leeg. Sinds enkele weken be woonde de familie Van Hengel de bovenverdieping. In samenwerking met de in spectie van het brandweerwezen wordt een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de brand. De familie was tijdens de brand niet aanwezig. COMMUNISTISCHE LECTUUR HONGAARS VLUCHTELINGEN KAMP BINNENGESMOKKELD. Onbekenden hebben donderdag kans gezien communistische lec tuur in de Julianahal te Utrecht, waar de Hongaarse vluchtelin gen verblijven, binnen te smok kelen. De Utrechtse politie heeft de controle aan de ingang van het Jaarbeursgebouw verscherpt. Ook rond het gebouw patrouil leren politiemannen, die opdracht hebben de binnenkomende perso nen nauwkeurig te controleren. Niemand wordt tot het terrein toegelaten, wanneer hij niet voor zien is van een speciale vergun ning. Auto's en vrachtwagens worden nauwkeurig onderzocht. Nagegaan wordt of zich onder de vluchtelingen ook politiek-ver- dachte personen bevinden. DODELIJK VERKEERS ONGELUK TE DEN HAAG. Vrijdagmorgen om kwart voor zeven is een ongeveer 65-jarige wielrijder bij een aanrijding zo ernstig gewond dat hij enkele uren later is overleden. De wiel rijder reed op de Schenkviaduct ongeveer anderhalve meter van de stoeprand af. Een auto, be stuurd door de 34-jarige Hage naar J. H. de J. wilde de fietser passeren. De bestuurder moest plotseling uitwijken voor hem te gemoetkomend verkeer. Tenge volge hiervan werd de wielrijder aangereden. De verongelukte was vermoedelijk een bouwvakarbei der op weg naar zijn werk. LEMELERVELD MAAKTE GOEDE BEURT. In de afgelopen dagen is de Lemelerveld onder de gemeente Ommen ten behoeve van Honga rije een collecte gehouden. On danks de zware waterschade, die de boeren in het afgelopen sei zoen hebben geleden, bleek een grote offervaardigheid in deze buurtschap. Totale opbrengst be droeg 1741,05 d.w.z. per gezin ongeveer ƒ6,50. GOUDSMID RAAKTE KOSTBARE GOUDEN ARMBAND KWIJT. Een Amsterdamse goudsmid heeft bij de politie aangifte ge daan van vermissing van een étui, inhoudende een wit gouden armband bezet met briljanten, ter waarde van 7000, Hij miste het kleinood tijdens zijn tramreis tussen de Burg. de Vlugtlaan en het Frederiksplein, zodat hij aanneemt dat de étui hem in de tram is ontrold. De politie acht de mogelijkheid van verlies echter eenszins uitgeslo ten. De aangever is niet de eige naar van de armband. MILITAIREN OVERVIELEN TAXICHAUFFEUR. Twee militairen hebben in de nacht van donderdag op vrijdag „met bruut geweld, op de Kra- matweg in Amsterdam-Oost een taxichauffeur overvallen", die de ze ruwe klanten van het Damrak naar deze straat had vervoerd zo meldt het hoofdstedelijke po litierapport. Toen de chaufeur n.l. op de Kramatweg was aangekomen en wilde stoppen, vielen de beicfe onverlaten de man plotseling van achteren aan, gaven hem een klap op het hoofd en bewerkten hem met hun vuisten. De chauffeur sloeg aanhoudend alarm met zijn claxon, waarna de militairen de vlucht namen. De koelbloedige chauffeur zette een achtervolging in en ontdekte zijn aanvallers in een portiek. Hij wist de jongelui met behulp van enige toegeschoten bewoners te overmeesteren. Ze zijn ter be schikking gesteld van de mare chaussee. Omtrent de beweegredenen tot deze overval tast men in het duister. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat de militairen wat te veel hadden gedronken. ZES HAGENAARS IN ARREST WEGENS FLESSENTREKKERIJ VOOR 50.000. Sinds augustus j.l. bevinden zes Hagenaars zich in arrest om dat zij een jaar lang voor in to taal 50.000 aan goederen had den gekocht, waarbij zij zich voordeden als firmanten van goedbekende firma's. De goede ren werden onmiddellijk weer verkocht, en de „zakenlieden" be waarden een klein beetje van de opbrengst om al te lastige credi teuren te sussen. De Hagenaars zijn de 44-jarige koopman W. van L., de 61-jarige A. A. van der B., de 70-jarige A. S. J. W. van der B., beiden zonder beroep, de 26- jarige vrouw L. L., de 33-jarige koopman J. B. J. V. en de 32-ja- rige reiziger A. C. M. V. Het onderzoek was zeer inge wikkeld, omdat er geen admini stratie bestond over de transac ties. Vlak voordat de Hagenaars werden gearresteerd waren zij failliet verklaard. De totale baten bedroegen toen 2300. De „zaken mensen" hadden ook nog civiele processen gevoerd over de trans acties. Daarbij heeft de 22-jarige Haagse vrouw E. K., een vriendin van de thans gearresteerden, een meineed afgelegd. Thans zijn deze vrouw, de 26-jarlge vrouw L. L. en A. A. van der B. op vrije voe ten gesteld. De overigen bevinden zich nog in arrest. De goederen die werden gekocht bestonden o.m. uit kantoormachines, meel, textiel, slaolie en rietsuiker. De „zakenlieden" zullen worden vervolgd wegens flessentrekkerij en mogelijk ook wegens bank breuk. (Advertentie.) George Sanger had niet minder fantasie dan zijn vader. Hij pro beerde van alles. Maar de grote stunt die hem de middelen ver schafte om voor zichzelf te be ginnen, was het fenomeen „De rokende oester". In een sfeervol geënsceneerde ruimte zag het publiek inderdaad een oester op tafel liggen, waar ogenschijnlijk niets bijzonders aan te zien was, ook al ging het schelpdier van hand tot hand. Terug op tafel evenwel blies de oester rook-kringetjes naar de verbaasde toeschouwers Het enige Nederlandse circus- boek licht de sluier op! In „De Bonte Droom van het Circus" vindt u de oplossing van dit raad selen van nog veel wonder lijker circus-geheimen! Spannen de verhalenontroerende ge beurtenissen de grappigste anekdotes: Een standaardwerk, van vóór onze jaartelling tot het circus van nü! Verlucht met tal loze pentekeningen. Voor slechts 2,50 kunt u dit boekwerk kopen bij uw room- boter-leverancier, of rechtstreeks bestellen bij Kantoor „Roombo- teralbum", Postbus 47, Den Haag. U krijgt het album per omgaand toegezonden onder rembours. Ver meld vooral duidelijk uw naam en volledig adres. De bijbehorende prachtige kleu renplaten en realistische fotore producties ontvangt u gratis voor de rijksbotermerken. Op elk pak je roomboter treft u er één aan. Neem 'n pakje extra voor de zondag! Gezaghebbende kringen deel den vrijdag mede, dat het thans vrijwel zeker schijnt-, dat in En geland in verband met de Suez- kanaalsituatie overgegaan zal worden tot rantsoenering va het benzineverbruik voor particuliere gebruikers van motorrijtuigen. Door administratieve moeilijkhe den zal de rantsoenering moge lijk tot na de Kerstdagen worden uitgesteld. Er zullen o.a. miljoe nen rantsoeneringsformulieren gedrukt moeten worden. Op het ogenblik is het oliever- bruik in Engeland met tien pro cent verminderd, maar de blok kering van 1 et Suezkanaal heeft een zo ernstige toestand gescha pen, dat waarschijnlijk strengere controlemaatregelen nodig zijn.367 LICHTERE REACTIE NA BETERE OPENING Hoewel Wallstreet donderdag lager sloot heeft de Amsterdam se Effectenbeurs gistermiddag van een iets betere stemming blijk gegeven. Men was van oor deel dat het jongste politieke nieuws niet ongunstig was en dientengevolge waren de interna tionale soorten bij opening vrij vast. Een uitzondering dienit hierbij te worden gemaakt voor Unilever. Donderdagmiddag werd bekendgemaakt dat over het lo pende boekjaar een onveranderd interimdividend van 514 procent zal worden betaald. Hoewel dit uiteraard nog niets aegt over het totale dividend voor 1956, wekte de hoogte van dit interimdividend toch enige teleurstelling. Het margarineconcern daalde hier door van 369 tot 366. Kon. Olie verliet de markt op 76416 na tij delijk 76816 gestaan te hebben. Donderdag was de slotnotering 760. Philips verbeterde ruim 2 punten en AKU was goed prijs houdend. Bij de locale industrieën viel Van Gelder op met een forse koersstijging van 203 tot 215. Dit houdt verband met de te ver wachten opheffing van de prijs- stop op krantenpapier. De scheep vaartsector gaf voor het over grote deel kleine koersverbete- ringen te zien, cultures weder om uiterst stil doch op peil. Gul densbeleggingen in doorsnee on veranderd tot een kleinigheid la ger. Prolongatie 3% procent. BEURSINDICES 14/11 15/11 16/11 Int. conc. 270.58 268.58 269.41 Industrie 154.99 154.53 154.33 Scheepvaart 168.94 170.72 171.32 Banken 123.70 122.65 122.65 Ind. fondsen 99.05 98.96 99.41 Algemeen 200.66 199.65 200.10 NABEURSKOERSEN Kon. Olie: 760—765 (76414) Philips'. 25316254% (25416) Unilever: (36716), ZONDAG 18 NOVEMBER HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.# Hoogmis; 9.30 Nws; 9.45 Gr*m.; 10.00 Caus.; 10.15 Kerkmuziek en zang; 10.30 Kerkdienst; 11JO Vragenbeant- woording; 11.45 De Kerk in de spiegel van de pers; 12.00 Koor zang; 12.15 Gr»pi.; 12.20 Apolo gie; 12.40 H^nmondorgelspel; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws; 13.10 Dansmuz,13.45 Boekbe spreking; 14.00 Voor de jeugd; Klein koor en s#}.; 14.55 Cello en piano; 15.15 dankbeeld; 15.45 Caus.; 16.15 Spoft; 16.30 Vespers; 17.00 Geref. kerkdienst; 18.30 Omroeporkest; 19.00 Nws uit de kerken; 19.05 Samenzang; 19.25 Zondagavondgesprek; 19.45 Nws; 20.00 Voor de strijdkrachten; 20.30 Act.; 20.45 De gewone mem; 20.50 Cabaret; 21.20 Caus.; 21.30 Hoorspel; 22.10 Opera; 22.35 Gr.; 22.45 Avondgebed en lit. kal.; 23.00 Nws; 23.15 Kamermuziek; 23.55 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.18 Voor het platteland; 8.30 Ge- var. progr.; 9.45 Caus.; 10.00 Dansmuz.; 10.20 Met en zonder omslag; 10.50 Caus.; 11.20 De Speeldoos; 12.00 Gevar. muz.; 12.30 Sportspiegel; 12.35 Even af rekenen, Heren!; 12.45 Lichte muz.; 13.00 Nws; 13.10 Meded. of gram.; 13.15 Gevar. progr. voor de soldaten; 14.00 Boekbespr.; 14.20 Radio Philharm. orkest m.m.v. solist; 15.10 Ontmoeting der levensovertuigingen, discus sie; 15.40 Kinder- en meisjes koor; 16,00 Jazzcompetitie; 16.30 Sportrevue; 17.00 Zigeunerens.; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nws; ■18.05 Sportjourn.; 18.30 Kort Ned. Herv. kerkdienst; 19.00 Kinder- dienst; 19.30 Radio-zondagsblad; 20.00 Nws; 20.05 Cabaret; 20.45 Hoorspel; 21.25 West-Indisch or kest; 21.40 Voordracht; 21.45 Pianospel; 22.00 Hersengym.; 22.20 Gram.; 22.50 Act.; 23.00 Nws; 23.15 Ga nog niét weg...!; 23.35 Gram. BRUSSEL: 12.00 Lichte muz.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Voor de solda ten; 14.00 Operamuz.; 15.30 en 15.40 Gram.; 16.00 Voetbalrep.; 16.45 Gram.; 17.15 Sportuitslagen en nws; 17.30 Gram.; 17.45 Sport uitslagen; 17.52 Gram.; 18.00 Volkszang; 18.30 Godsd. halfuur; 19.00 Nws; 19.45 Gram.; 20.00 Gevar. porgr.; 21.30 Gram.; 22.00 Nws; 22.11 Verz. progr.; 23.00 Nws; 23.05 Dansmuziek. 31. Hoewel de toestand vrijwel hopeloos is, heeft Eric geen keus. H\J en zijn mannen moeten vechten tot het bittere einde. De Noorman weert zich dan ook geducht, maar kan niet verhin deren, iat zij steeds verder worden terug gedrongen. Dit alles wordt op de kust door talrijke ogen gadegeslagen, zonder dat Eric zich daarvan bewust is. Svein zijn troep je volg»» in gespan nen aandacht de Dra- kar, die stuurloos op de zeestroom naar de kust drijft. Zij lojen langs het strand met het schi* mee en Svein zegt: „Als de schiat nou maar op de kust loopt, dan kunnen we er gauw op af gaan en heb ik ook weer eens een stevig robbertje te vechten." Maar het schijnt, dat deze hoop van de reus niet in vervulling zal gaan. Op de uiterste punt van het voor schip staat de Noorman met zijn gebroken zwaard als een nutteloos wapen in de hand. Er zijn nog slechts twee mannen aan zijn zijde en de oude Cendrach, die echter weinig hulp kan ver lenen. Zij wachten gelaten op het einde van de hopeloze strijd en met een sluwe grijns op zijn gelaat nadert Olaf, vergezeld van zijn trawan ten het weerloze groepje. „Ziezo," zegt Olaf treiterend lang zaam, „nu komt de afrekening, Noorman MAANDAG 19 NOVEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nws en SOS-ber.; 7.10 Gewijde muz.; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Sportuitsla gen; 8.25 Gram.; 9.00 Voor de zie ken; 9.25 Voor de vrouw; 9.30 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.10.30 Rondom het Woord; 11.10 Gram.; 11.20 Metropole or kest en klein koor; 12.00 Lichte muz.; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Gram.; 12.53 Gram. of act.; 13.00 Nws; 13.15 Amus. muz.; 13.45 Gram.; 14.05 Schoolradio; 14.30 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 15.35 Clave- cimbelrecital; 16.00 Bijbellezing; 16-30 Fluit, hobo, fagot-en piano! 17.00 Voor de kleutert; 17.13 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursber.; 17.54 Regeringsuitz. 18.00 Orgelspel; 18.30 Sport; 18.40 Eng. les; 19.00 Nws; 19.10 Caus.; 1945. Houtblazers-ens.; 20.00 Ra- diokrant; 20.20 Instr. trio; 20.35 Hoorspel; 21.25 Promenade ork.; 22.10 Boekbespreking; 22.25 Ka merkoor; 22.45 Avondoverden king; 23.00 Nws; 23.15 Wereld kamp. dammen; 23.20 Orgelspel; 23.40 Evangelisatieuitz. in de Russische taal. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 10.00 Caus.; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gram.; 11.10 Lichte muz.; 11.35 Cello en piano; 12.00 Dans muz.; 12.30 Land- en tuinbouw meded.; 12.33 Voor het platte land; 12.38 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Voor de middenstand; 13.20 Promenade orkest; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Voordracht en muz.; 14.30 Hoorspel; 15.05 Gr.; 15.15 Zestig minuten voor boven de zestig; 16.15 Koorzang en sol. met orkest; 17.10 Pianoduo; 17.30 Orgelspel en zang; 17.50 Mil. comm.; 18.00 Nws; 18.20 Lichte muz.iek; 18.45 Pari. overz.; 19.00 Wie weet hoe...?; 19.10 Cello en piano; 19.35 Act.; 19.45 Rege ringsuitz.; 20.00 Nws; 20.05 De familie Doorsnee; 20.35 Lichte muz.; 21.15 Voor de mil.; 21.55 De vrijheid van drukpers, lezing; 22.10 Radiophilharm. orkest; 23.00 Nws; 23.15 Lichte muz.; 23.40 Gram. BRUSSEL: 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Voor de landbou wers; 12.42 Gram. (Om 12.55 Koersen); 13.00 Nws; 13.11 GGr.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Gram.; 16.00 Koersen; 16.02 Voor de zie ken; 17.00 Muz. bij de thee; 17.45 Gram.; 18.00 Franse les; 18.15 Koorzang; 18.30 Voor de solda ten; 19.00 Nws; 19.40 Zang; 19.45 Gram.; 20.00 Orkest; 20.50 Gr.; 21.00 Kunstkaleidoscoop; 21.15 21.30 Lichte muz.; 22.00 Nws; 22.11 Orkest; 22.45 Orgelconcert; 22.55 Nieuws. Uit de haven van Londen is donderdag het Deense poolschip „Maggadan" vertrokken voor een reis naar het Zuidpoolgebied. Aan boord bevinden zich 32 ontdekkingreizigers en geleerden die als vertegenwoordigers van het Britse gemenebest een poging zullen doen de geheimen van het Zuidpoolgebied te ontsluieren. Elf leden van de expeditie zul len trachten een tocht dwars door het vasteland van de Zuidpool te maken, een afstand van meer dan 3000 km. Het schip vaart onder de vlag der Ver. Naties en zal het Zuid poolgebied bereiken tegen eind deeeïhber.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 6