FORTEX m Russische vrijwilligers voor Egypte? Trein met Hongaarse vluchtelingen in Nederland aangekomen Persconferentie van Eisenhower De politiemacht der V.N. kwmttm Onrust in Transsylvanië wmm HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DONDERDAG 15 NOVEMBER 1956 11e Jaargang Nr 3922 EERSTE BLAD De correspondent van het Amerikaanse radiostation C. B. S. (Columbia Broadcas ting System) heeft woensdag in een uitzending vanuit Meskou verklaard, dat Egypte de Sow jet-Unie om vrijwilligers heeft gevraagd- NIEUW-GUINEA OP V N-AGENDA De agendacommissie van de algemene vergadering der Verenigde Naties heeft gis teren besloten de kwestie- Nieuw-Guinea (West-Irian) op de agenda van de algeme ne vergadering te plaatsen. De toestand in het Nabije Oosten OPPERBEVELHEBBER VAN DE EGYPTISCHE LUCHTMACHT DOODGESCHOTEN ISRAEL EN DE E©YPTISCHE KWESTIE Begroetingswoord van H-M. de Koningin tot Hongaarse vluchtelingen Stichting hulpactie voor Hongarije zond wederom trein naar vluchtelingen K. L. M. LANDDE NOG NIET IN CAIRO BEROEP VAN HAMMARSKJOELD OP DE HONGAARSE REGERING v.m- 0.04 0.39 1.19 1.29 Franker ing bij abonnement: Terneuzen Redactieadres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal: per maand 1,92; per week 16 cent. Losse nrs 8 ct DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V.v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimu/n per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1.— iedere regel meer 2" cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 «rar Inzending advertenties tot 's namiddags 2 Har De uitzending van de corres pondent, Daniel Schorr, werd ïioer de Russische autoriteiten afgebroken, toen Schorr aan bij zonderheden over het vrijwilli gersleger toe was. Later mocht hit de uitzending hervatten, doch alle bijzonderheden waren toen uit zijn (bericht geschrapt. Schorr begon zijn uitzending met de mededeling: „De crisis in het Midden-Oosten heeft woens- dagavond een nieuwe ernstige wending genomen. Uit betrouw bare bron verneem ik, dat de Egyptische ambassade in Moskou uit Cairo de opdracht heeft ont vangen te vragen om de vrijwil ligers die Rusland heeft aange boden en dat dit verzoek aan de Sowjet-negering wordt doorgege ven". „Als de Sowjet-verklaringen van de afgelopen dagen iets te betekenen hebben, zal het verzoek worden ingewilligd". „Veel is nog onduidelijk. Hoe veel Russen zullen er naar Egyp te gaan? De Egyptische ambas sade verklaart, dat reeds meer dan 50.000 vrijwilligers zich ge- medd hebben. Of zij hun eigen wa pens zullen meenemen? en of zij vanuit de Sowjet-Unie vliegtuigen en tanks zullen ontvangen? „Er is één aanwijzing: Een re serve luitenant-kolonel heeft vol gens berichten in de Sowjet-pers van woensdag verklaard: „Ik sta gereed met mijn wapens in de hand". „Er bestaat reden om te gelo ven, dat de vrijwilligers in de Sowjet-Unie eenheden zullen vor men ien hun uitrusting zullen krij gen. Een Egyptische zegsman vertelde mij: „Wij hebben geen uitrusting voor hen in Egypte De vrijwilligers omvatten 265... Hier werd de uitzending van Schorr afgebroken. Het besluit werd met zes tegen drie stemmen bij 5 onthoudingen genomen. Vóór stemden India, Pakistan, de Sowjet-Unie, Salva dor, Egypte en Tsjecho Slowakije. Engeland, Denemarken en Frankijrk stemden tegen. De V. S„ Peru, de Dominicaanse repu- bilek, nationalistisch-China en Turkije onthielden zich van stem ming. geeft U dat rustige, veilige ge voel, onberispelijk en gedistin geerd gekleed te zijn. 'n FORTEX demie of costuum geeft U zelfvertrouwen en maakt Uw optreden voornaam en pret tig- Kom eens zo'n fantastische demie bij ons passen. Bekijk de prachtige mohair- en veloursstoffen, de moderne be schaafde dessins en de ongeëve naarde coupe en pasvorm. Het is FORTEX, dus af Prijzen reeds vanaf 89, President Eisenhower heeft woensdag op zijn wekelijkse persconferentie verklaard dat de Ver. Staten „zullen pogen de Ver. Naties te steunen in elke actie, die zij zouden willen ondernemen tegen het verschijnen van Sow- jetrussische „vrijwilligers" in Egypte". De president voegde hieraan toe dat de jnternationale organi satie „zich geenszins slechts heeft te houden bij het aanvaarden van resoluties, indien zij besloten is zich te verzetten tegen het ver schijnen van Sowjetrussische „vrijwilligers" in Egypte, zulks in strijd met de resolutie der Ver. Een eerste contingent van 25 Canadese militairen, die bij de In ternationale politiemacht voor Egypte zullen worden ingedeeld, is woensdagmorgen te Napels aangekomen. Een „vliegende ver huiswagen" van de Koninklijke Canadese Luchtmacht heeft ma teriaal voor de Canadese troepen aangevoerd. Volgens de bevelvoerende Ca nadese officier zijn er nog twee Canadese vliegtuigen met acht man en militaire uitrustingstuk ken onderweg. Voorts arriveerde een Deens contingent militairen voor de in ternationale politiemacht, be staande uit 65 man. Functionarissen van het vlieg veld verwachtten woensdag nog 143 Noren en de rest van de Deense strijdmacht van 322 man. De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken, mevr. Golda Meir, heeft dinsdag in Parijs ver klaard, dat de Ver. Natie-politie macht voor het Midden-Oosten vqïgens haar niet voldoende zal zijn om een blijvende vrede in het Midden-Oosten te verzeke ren. Dat kan slechts door een re geling die via onderhandelingen tussen de betrokken partijen tot stand komt. Mevr. Meir is op weg van Is raël naar de Ver. Staten, waar zij de bijeenkomsten van de algeme ne vergadering der Ver. Naties in New York zal bijwonen. Dat de grootte van de wapen- voorraden die de Israëlische troe pen op het schiereiland van Sinai aangetroffen hebben, er op scheen te wijzen, dat zij bestemd waren voor een „groot leger" dan waar over Egypte beschikt. Van geallieerde militaire zijde wordt vernomen dat de generaal, die het bevel voerde over de Egyptische luchtmacht, is dood geschoten. Hij is aansprakelijk gesteld vóór het volslagen falen dezer luchtmacht bij de Brits-Franse luchtaanvallen op Egyptische militaire vliegvelden en andere nïlitaire doelen en bij de strijd té land in de Sinai-woestijn te gen de Israëlische troepen en bij de gevechten te Port Said tegen de Brits Franse landings troepen. ,,De Israëlische regering houdt ziah aan het antwoord aan pre sident Eisenhower gegeven", al dus heeft premier Ben Goerion woensdgamorgen lakoniek ge antwoord aan de nationalistische oppositie, die hem over de kwes tie van de terugtrekking der Is raëlische troepen uit Egypte on dervroeg. Een door de oppositie ingediende motie van wantrou wen werd met 66 tegen 13 stem men verworpen. Ook een commu nistische eis om een debat te ope nen over de buitenlandse poli tiek, met name over het feit dat de Israëlische troepen nog niet uit Egypte zijn teruggetrokken, werd afgewezen. Talrijke Israëlische bladen ont hulden woensdag het feit, dat premier Ben Goerion de slag om Sinai van bed af heeft geleid, daar hij reeds twee dagen voor het begin van de actie ziek was geworden. Ondanks een zware griep werden verscheidene ver gaderingen van de ministerraad bij hem thuis gehouden. De 70- jarige premier is thans aan de beterende hand. DE BRITSE VERLIEZEN IN EGYPTE Volgens de bekendgemaakte, officiële cijfers hebben de Britten in Egypte 25 man verloren. Er zijn bovendien twee vermis ten, waarvan wordt aangenomen, dat zij gesneuveld zijn. Het aan tal gewonden is 149. SABOTAGEDADEN TEGEN ISRAEL Het Israëlische leger meldt, dat het afgelopen etmaal door Arabi sche commando's een reeks sabo tagedaden is gepleegd op Is raëlisch grondgebied. Zij waren meestal gericht op het ontwrich ten van het verkeer en de drink watervoorziening. Één Israëliër werd gedood toen bij de Syrische grens een patrouille-auto op een mijn reed. Naties, waarin dit wordt verbo- den". Eisenhower verklaarde dat al thans bij één gelegenheid waarbij hij klaarblijkelijk op de Koreaanse oorlog doelde was gebleken, dat de Ver. Naties het niet behoeven te laten bij het lou ter aannemen van resoluties. Hij voegde hier echter aan toe niet nauwkeurig te weten, hoe de internationale organisatie zou handelen bij het verschijnen van Sowjet-„vrijwilIigers" in het Mid den-Oosten. „Het zal van de omstandighe den afhangen", meende hij. De president verklaarde dit toen hem bij de aanvang van zijn perscon ferentie de vraag werd gesteld of zijn verklaring van vijf dezer, waarin hij zich uitsprak tegen het betrekken van nieuwe strijd krachten in de verwikkelingen in het Midden-Oosten, ook be trekking had op het zenden van „vrijwilligers". Eisenhower maakte duidelijk, dat de Ver. Staten niet op zich zelf zouden uitmaken of het op treden van dergelijke vrijwilli gers in het Midden-Oosten een schending van een besluit der Ver. Naties zou zijn en zo ja, in welke vorm. ..Doch het zou de plicht der Ver. Naties, de Ver. Staten inbe grepen, zijn zich tegen een derge lijke handelwijze te verzetten en de Ver Staten zouden pogen de internationale organisatie in elk verzet te steunen", verklaarde hij. In antwoord op de vraag, in welke vorm een dergelijk verzet der Ver. Naties zou worden ge boden, antwoordde de president: „Dat weet ik niet". Vraag: „Maakt de huidige toe stand een herwaardering der Amerikaanse buitenlandse poli tiek noodzakelijk en wel speciaal wat betreft de betrekkingen met de Sowjet-Unie?" Antwoord van Eisenhower: „Wij hebben hier te doen met een zeer grote, centraal gelegen mogend heid, die zich niet heeft gehou den aan het handvest der Ver. Naties. Bij elke herwaardering dei- Amerikaanse buitenlandse poli tiek zou rekening moeten wor den gehouden met het oordeel van andere landen. Doch ik meen niet dat dit het geschikte ogen blik is om hierover te denken, nu wij zo ons best doen reeds be staande geschillen uit de weg te ruimen. Wij moeten allereerst de Egyp tische crisis oplossen en ervoor zorgen, dat het Hongaarse volk wordt geholpen. Daarna kunnen de Ver. Naties over de toekomst gaan spreken", aldus Eisenho wer. Een verslaggever vroeg de pre sident of hij een „bijeenkomst van 's werelds hoogste leiders nuttig achtte", zolang de Ver. Na ties zich met 't Hongaarse vraag stuk bezig hielden. Eisenhower: „Wij pogen, via de Ver. Naties een oplossing te bereiken van de crisis in het Mid den-Oosten. Het zou onjuist zijn 's werelds hoogste leiders te doen vergaderen, zolang wij hiermede niet klaar zijn. Dit houdt echter niet in, dat een dergelijke bijeen komst in de toekomst niet van waarde zou kunnen zijn. Maar nu is het daar niet de juiste tijd voor". De president verklaarde nog geen definitief plan of tijdstip te hebben voor een bespreking met de leiders van Engeland en Frankrijk. ,,Ik blijf van mening, dat goede en krachtige betrekkingen met West-Europa voor de Ver. Staten van vitaal belang zijn. Ik ben vastbesloten erop toe te zien dat, wanneer eenmaal de crisis in het Midden-Oosten bezworen zal zijn, deze vriendschappen weer krach tiger zullen worden dan ooit te voren", aldus Eisenhower. Vraag: „Zoudt U commentaar willen geven op de hier en daar geuite mening, dat de Ver. Sta ten in het Midden-Oosten, ter voordele van de Russen, aan ge zag hebben ingeboet?" Eisenhower: „Invloed kan, voor zover mij bekend, nooit volledig worden uitgeschakeld. Doch de vrije wereld en speciaal de klei ne staten, zullen thans zeer be hoedzaam te werk gaan, alvorens te nauwe betrekkingen met de Sowjet-Unie te vestigen. Zij heb ben gezien wat er kan gebeuren, wanneer de Sowjet-Unie een land beheerst". Het Midden-Oosten. Over het Midden-Oosten zei Eisenhower: „De Ver. Staten heb ben gepoogd en zij zullen hier mede voortgaan vrienden te blijven met elke staat in het Mid den-Oosten. Israël en de Arabi sche landen kunnen op de lange duur niet buiten elkander. De Arabieren hebben de Israëlische vaardigheid in het voortbrengen van goederen nodig en zij kunnen Israël, welks handel nu bijna ge heel op Europa en de Ver. Staten is gericht, niet afzonderen. Daarom wil ik nog krachtiger naar overeenstemming tussen deze landen streven". De president voegde hieraan toe dat de Ver. Staten in het Mid den-Oosten géén partij kiezen. „Een dictatuur, zo als die van het Kremlin, kan het zich ver oorloven partij te kiezen. De Ver. Staten willen dat er gerechtig heid is voor iedereen De president besloot met !e zeggen dat de beantwoording van de vraag, of de vrede behouden kan blijven, rechtstreeks samer- hangt met de kracht van de wel gemeendheid, waarmede de Ver. Staten er naar streven dit te be reiken. „Wij moeten nimmer ons geloox verliezen. De mens was in staat dergelijke verschrikkelijke wa pens te vervaardigen, dat oorlog zelfmoord wordt. Maar dan moet hij zeker ook in staat zijn een vreedzame oplossing voor zijn ge schillen te vinden", aldus presi dent Eisenhower. De uit negen wagons en slaap wagens bestaande trein, die j.l. maandagmiddag om half zes uit Nijmegen vertrok om de eerste groep Hongaarse vuchtelingen in Oostenrijk te gaan halen, is woensdagavond om acht uur in Venlo teruggekeerd met een transport van 670 Hongaairse vluchtelingen. Op de terugreis werd er nabij Wenen nog een wagen aan het treinstel gekoppeld, teneinde alle Hongaren, een groter aantal, dan men voor het eerste contingent (500) van plan was te halen, een plaats in de trein te verschaffen. Het eerste contingent, reeds het grootste deel van de 1300 die, naar de regering heeft meege deeld, in ons land zullen worden opgenomen, bestond uit 44 ge zinnen met 55 kinderen in de leef tijd tot tien jaar, 24 echtparen zonder kinderen, 41 studenten, waarvan drie met hun echtgeno ten. Voorts een groot aantal jon gemannen en mannen-vrijgezel len. Velen komen uit Westelijk Hongarije, met name uit de plaat sen Sopron en Csorna, maar er zijn er ook, die eerst in het ein de van de vorige week uit Boe dapest zijn gevlucht en zelfs uit het oosten van Hongarije na een afstand van vaak 250 km te heo- ben afgelegd. Er zijn jeugdige knapen onder, die aan de strijd hebben deelgenomen. De meeste jongeren tonen zich zeer zelfver zekerd. Zij waren verrast, dat zij met zulk een prachtige trein wer den vervoerd, voor de meesten hunner geheel onbekend in hun land. Dat zij zich zo snel op hun ge mak voelden, komt zeer zeker door de goede zorgen, waarmee zij op de reis werden omringd. Zoals bekend werd het transport verzorgd door de Nederlandse vereniging van reisbureaus, waar van acht vertegenwoordigers de reis meemaakten onder leiding van de heren E. W. Schallenberg en H. Elmendorp. Zij werden daarbij geassisteerd door de in Den Haag woonachtige Hongaar se arts dr Jasman, door twaalf verpleegsters, waarvan een team van zeven van het Rode Kruis uit Venlo en voorts uit Arcen, Lomm, Sevenum en andere plaatsen. Voorts waren aan deze staf zes vrouwelijke tolken toegevoegd. Onafgebroken met groot en thousiasme zijn zij gedurende de gehele reis in de weer geweest. Er moest daarbij zeer worden ge ïmproviseerd, want tijdens het vertrek beschikte men noch over een restauratiewagen, noch over levensmiddelen en dranken, noch over enig servies of bestek. Er werd onmiddellijk getelegrafeerd en op de plaatsen, waar slechts enkele minuten werd gestopt, werden proviand of dranken aan gevoerd, van de vereniging van Nederlandse reisbureaus, die de Duitse organisatie van de slaap wagens in de arm had genomen, van het Oostenrijkse Rode Kruis,, van het Duitse Rode Kruis en van liefdadigheidsverenigingen in Duitsland. Onafgebroken zijn alle leden van de staf in de weer ge weest de honderden broden te snijden, de boterhammen te beleg gen met worst en kaas of jam, vervolgens thee, koffie of melk te schenken, waarna dan de rond gang door de corridors en de ver deling over de 670 vluchtelingen een aanvang nam. Voor de babies was door enkele Nederlandse zaken een vijftal wiegen, volledig uitgerust, ter be schikking gesteld. Er waren moe ders, die door de fraaie wiegen zó waren verrast, dat zij ze bijna te mooi vonden om ze te gebrui ken. In de slaapwagens had men de moeders met kleine kinderen ondergebracht. Er waren 12 ba by's onder de 20 maanden, 25 kleuters van 2 tot 5 jaar en 18 kinderen van 5 tot 10 jaar. Er zijn 21 gezinnen van drie personen, 12 van vier personen, vier van vijf, vijf gezinnen van zes, een ge zin van zeven en een gezin van negen personen. Duizenden inwoners van Venlo waren toegestroomd op de per rons van het station, toen de trein b innenstoomde. Terstond nadat de trein tot stil stand was gekomen speelde het muziekkorps van het regiment Limburgse jagers uit Venlo het oude Hongaarse volkslied. De j coupéramen werden openge draaid en met grote ontroering 1 luisterden de Hongaren naar hun volkslied. Vooral vele vrouwen waren hun ontroering niet meer meester. Daarna werd het Wilhel mus gespeeld, dat eveneens met grote eerbied werd aanhoord. Een spontaan gejuich maakte zich los uit de toeschouwende menigte en werd van de trein uit levendig beantwoord. Kreten als 1 „Vivat Neerlandia" weerklonken door de Nederlandse toeschou wers beantwoord met „Vivat Hungaria". Inmiddels voorzagen manschap pen van het garnizoen de Honga ren van warme koffie, soep en be legde broodjes. Ondanks de poli- tie-afzetting slaagden steeds meer mensen er in, op het perron langs de trein te komen, waar de reizigers werden bedeeld met een overvloed van sigaretten. Latei ontstond ook nog een levendige uitwisseling van Hongaarse en Nederlandse munten. De meeste Hongaren zijn jon ge mannen, die geenszins een ter neergeslagen indruk maakten. Onderweg was reeds veelvuldig gezongen en gemusiceerd. In Frankfort had men een ovatione le ontvangst van een duizendkop pige menigte gehad en men was zeer onder de indruk gekomen van de schoonheid van het land schap langs de Rijn. Over Nederland kon men nog geen andere mening geven dan dat men ons klimaat er viel een zacht motregentje - heerlijk mild vond. Om precies 22.48 uur arriveer de de trein met Hongaarse vlucb telingen op het centraal station te Utrecht. Vermoeid en ontdaan waren de mannen en vrouwen, die naar de bussen werden geleld. Politie motoren gingen elke volle bus vooraf naar de .Jaarbeurshallen, waar de vluchtelingen enkele da gen zullen verblijven. Voor en langs het station ston den honderden Utrechtenaren de bussen met vluchtelingen enthou siast toe te juichen. Hare Majesteit de Koningin heeft het voornemen donderdag avond voor de radio een woord van begroeting tot de Hongaar se vluchtelingen in ons land te richten. De toespraak van de Koningin zal om 20.00 uur over de beide zenders Hilversum I en Hilver sum II worden uitgezonden. Haar woorden zullen daarna in de Hon gaarse taal worden herhaald. De stichting hulpactie voor Hongarije heeft woensdag we derom een wagon kleding en ie vensmiddelen verzonden naar de kampen der Hongaarse vluchte lingen in Oostenrijk. Het Nederlandse Rode Kruis heeft zioh ook ditmaal belange loos met de technische vertor- ging belast. 1 - w r v s \snSV*NK'. isv-ri. V In gewoonlijk betrouwbare krin gen te Wenen verluidt, dat in Transsylvanië, een gebied in Roe menië met een overwegend Hon gaarse bevolking, anti-Russische betogingen zijn gehouden en on geregeldheden zich hebben voor gedaan. Er zouden arrestaties verricht zijn. De Roemeense re gering en de communistische par tij zouden maatregelen getroffen hebben om een opstand zoals in Hongarije te voorkomen. De of ficiële Roemeense pers en radio hebben niet van onrust in Trans sylvanië gerept. Studenten van de universiteit van Cluj en Timisoara zouden op 30 oktober anti-Russische be togingen op touw gezet hebben. Enkele honderden studenten wer den gearresteerd. Daarop zouden ongeregeldheden „op kleine schaal" zijn uitgebroken waarbij enkele mensen gewond werden en een dode te betreuren zou zijn geweest. Volgens genoemde kringen heeft de Roemeense regering hoge communistische partijfunc tionarissen naar de voornaamste haarden van onrust gezonden om tekst en uitleg te geven van de gebeurtenissen in Hongarije. Op vele plaatsen zou evenwel het op treden van de communistische functionarissen niet alleen niet de gewenste uitwerking gehad heb ben doch zelfs de spotzucht opge wekt hebben. Daarop waren man schappen van de veiligheidspoli tie versterkt. De Roemeense pers begon op 5 november met de publikatie wan steeds meer artikelen waarin de Sowjet-Unie geprezen wordt. Te zelfdertijd zouden Roemeense re servisten „gewaarschuwd" zijn. Bij de viering van de oktoberre volutie op 7 november werden geen parades of openluchtbijeen- ^omsten in Roemenië gehouden. Waarnemers in Wenen zijn van oordeel, dat dit geschiedde om het gevaar van het aan de dag treden van anti-Russische gevoe lens bij grote samenscholingen te vermijden. In tegenstelling tot de verwach ting is woensdag geen toestel van de K. L. M. in Cairo geland. Toen het toestel dat er zou landen gis terochtend in Beiroet stond was nog geen vergunning van de Egyptische autoriteiten ontvan gen. In het belang van de dienst regeling heeft de K. L. M. daar om besloten het vliegtuig naar Nederland te laten terugkeren. Het landen van burgerlucht vaartuigen in Cairo is afhankelijk van de vergunning van de Egyp tische autoriteiten. De vergun ning moet voor elke vlucht vier en twintig uur voor de tijd wor den aangevraagd. Het is de bedoeling dat het K. L. M.-vliegtuig dat vandaag uit Khartoem naar Nederland ver trekt een tussenlanding maakt in Cairo. OPBRENGST KOLLEKTE VOOR HONGARIJE IN ENTER De lijstkollekte voor Hongarije van de afdeling Enter van het Rode Kruis heeft 4530,80 opge bracht. Enter is een deel van de ge meente Wierden en telt ca. 800 gezinnen. De secretaris generaal van de Verenigde Naties, Dag Hammars- kjoeld, heeft de Hongaarse rege ring verzocht haar besluit om geen waarnemers van de Ver enigde Naties in Hongarije toe te laten, opnieuw in overweging te nemen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van donderdag ochtend tot donderdagavond. Opklaringen Opklaringen, maar ook enkele verspreid optredende buien. Mati ge tot krachtige wind in hoofd zaak tussen west en noord. Over het algemeen weinig verandering in temperatuur. OPKLARINGEN Woensdag was er bij ons veel bewolking, terwijl in de tweede helft van de dag uit het noord westen een regenzone ons land bereikte. Dit regengebied hing sa men met een koufront, dat over de Noordzee naar het zuidoosten bewoog. De regen was vrij inten sief. In Den Helder, waar het ai aan het eind van de ochtend be gon te regenen, werd tot 19 luit 11 millimeter afgetapt. Het front bereikte het noordwesten van ons land aan het eind van de middag, waarbij de aanvankelijk zuidwes telijke wind daar scherp naar noordwest tot noord ruimde en tijdelijk krachtig werd. Achter het front voerden noordelijke winden drogere lucht naar ons land. Vandaag zullen daarin naast opklaringen ook enkele buien tot ontwikkeling komen. In het tem- peratuurverToop komt weinig ver andering. ZON .JAAa Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden n.m. op ondst Op 12.20 Nov. 4.36 12.55 15 8.02 16.51 15.15 1.35 -16 8.04 16.50 15.42 5.43 1.45 17 8.05 16.48 16.16 7.03

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1