De toestand in Hongarije Debat in het Britse lagerhuis Bespreking toestand begonnen in Hongarije HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Nog steeds straatgevechten in Boedapest Verenigde Naties VRIJDAG 9 NOVEMBER 1956 11e Jaargang Nr 3917 ISRAEL ZAL ZICH TERUGTREKKEN UIT EG YPTISCH. G ROND- GEBIED Volgens een woordvoer der van de Israëlische am bassade te Washington zal Israël de Verenigde Staten en de Verenigde Naties don derdagavond meedelen dat de Israëlische troepen be reid zijn zich uit Egyptisch grondgebied terug te trek ken en samen te werken met de internationale politie macht der Verenigde Na ties- Internationale Roode Kruis vraagt om bestand in Hongarije Terugkeer van Koningin Juliana Syrische tegenspraak De hertog van Edinburgh zet zijn wereldreis voort REGERING BEHAALT OVERWINNING Boodschap van Wereldraad van kerken ten aanzien van Hongarije Boodschap van Hammarskjoeld aan Engeland en Frankrijk Amerikaanse hulp aan Polen ITALIAANSE RESO LUTIE De Italiaanse afvaardiging heeft een resolutie inge diend, waarin de Sowjetrus REGERING BEHAALT OVERWINNING De Britse conservatieve regering heeft donderdag avond in het Lagerhuis een overwinning behaald bij de stemming over een motie van wantrouwen, die door de labouroppositie was inge diend naar aanleiding van de regeringspolitiek in het Mid den-Oosten. De motie werd met 320 te gen 262 stemmen verwor pen. DE TERUGTREKKING DER BRITSE TROEPEN UIT EGYPTE Engeland is thans bereid zijn strijdkrachten onvoor waardelijk uit Egypte terug sische regering opnieuw uit- te trekken, zodra een politie- genodigd wordt haar troe-,macht der V. N. hun taak pen zonder verder uitste.^™ uit Hongarije terug te trek- meegedeeld. ken. op onder op onder 7.53 16.58 13.32 7.55 16.57 13.53 o!os 7.57 16.55 14.12 1.11 7.58 16.54 14.32 2.18 Frankering bij abonnement: Terneuzen Redactieadres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Né. 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Directeur Hoofdredacteur I. van de Sande Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal: per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V.v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels L—J iedere regel meer cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uw Inzending advertenties tot 's namiddags 2 mar Radio-Boedapest heeft donder dagavond meegedeeld, dat er op nieuw straatgevechten in Boeda pest zijn uitgebroken. Volgens de radio bega,an contra-revolutio- nofa-en daden van sabotage en staan twee hotels in de stad in braad. Be brandweer kan niet bij de branden komen vanwege het vuren van de contra-revolutio naire benden, aldus radio Boeda pest. Radio-Boedapest heeft donder dagochtend gemeld dat er in de Hongaarse hoofdstad nog steeds een uitgaansverbod van kracht is. De Sowjet-bevelhefeber heeft verboden, dat de bevolking tussen zeven uur 's avonds tot zeven uur 's ochtends op straat komt. Verder deelde deze zender mee, dat de Russische bevelhebber allen die ongeoorloofd wapens dragen, deze voor vrijdagmiddag vijf uur moeten hebben ingele verd. Indien zjij dit nalaten, zullen zij streng worden gestraft. Dege nen die weigeren gehoor te ge ven aan een oproep tot hervat ting van het werk, zullen ter ver antwoording worden geroepen, aidus radio-Boedapest. In een woensdagavond laat te Wenen opgevangen uitzending van een opstandelingenzender is gezegd, dat er in Pest nog steeds hardnekkig wordt gevochten. Russische tanks zijn samenge trokken aan de oevers van de Do- nau en rondom het parlements gebouw, het ministerie van De fensie en omgeving. In de stra ten zijn barricaden opgeworpen en een groot gedeelte van de oude binnenstad .staat in brand, aldus deae opstandelingenzender. Donderdagochtend zijn te We nen nog geen uitzendingen van de opstandelingen opgevangen. Ben woordvoerder van het Oostenrijkse ministerie van Bin nenlandse Zaken heeft donder dag meegedeeld, >lat twee Hon gaarse grenswachten een vluch teling op Oostenrijks rechtsge bied hadden achtervolgd en scho ten hadden gelost. Het incident geschiedde nabij Deutschkreutz. De vluchteling, een officier, werd niet gewond. De legerauto, waar mee hij was gekomen en die hij even over de grens had verlaten, bleek later door de Hongaren te zijn teruggesleept. Radio-Boedapest heeft donder dag gemeld, dat de regering het werk op alle ministeries bij de andere overheidsinstanties, die op 1 oktober bestonden, onmid dellijk moet worden hervat. Het personeel van de openbare dien sten heeft tot 10 november tijd zich te melden. Degenen die zich niet zullen hebben gemeld, zullen als ontslagen worden beschouwd. Het spoorwegpersoneel werd meegedeeld, dat het hun „vader landslievende plicht" is alle be lemmeringen voor het spoorweg verkeer op te ruimen om vervoer van voorraden voor de bevolking mogelijk te maken. Volgens in Belgrado ontvan gen berichten zijn de Sowjet- tanks, die woensdagochtend een offensief zijn begonnen tegen een van de voornaamste concentra ties vrijheidsstrijders in het ge bied van Gyoer, tot op zeven ki lometer gevorderd. Het offensief omvat 300 tanks. Radio-Boedapest heeft ook de arbeiders in de levensmiddelen industrie opgeroepen het werk te hervatten om het uitbreken van hongersnood te voorkomen. Men vermoedt dat de vrijheids strijders, die zich nog in de heu vels bij Pees, niet ver van de Zuidslavische grens, staande houden, slechts voorraden tot gis teren hadden. In Boedapest, waar de laatste georganiseerde weerstand woens dag schijnt te zijn gebroken, trachten de restanten van de hoofdstedelijke brandweer de vele branden die er woeden, te blussen. Men zegt dat de Russen en overlevenden van de Hongaarse veiligheidspolitie in de loop van donderdag 2000 Hongaren in Boe dapest hebben gearresteerd op beschuldiging van hulp aan de „fascistische tegen-revolutie". Volgens onbevestigde berichten uit Belgrado zijn de Sowjet sol daten overal in Boedapest op gro te schaal aan het plunderen ge slagen. SLACHTOFFERS BOEDAPEST. IN Volgens onbevestigde berichten, •lie woensdagavond in Belgrado werden ontvangen, zijn van zon dag j.l. af bij gevechten in Boeda pest bijna 7000 mensen om het leven gekomen en ongeveer 3000 gewond. Het laatste verzet zou in de nauwe straten van de oude wijk van Boeda zijn gebroken, maar er zou in de provincie nog worden gevochten. De munitie der op standelingen raakt geleidelijk op. De steden Gyoer en Pecs in het westen en zuiden van het land, zouden de voornaamste verzets- centra zijn. De Russen zouden woensdagochtend met meer dan 250 tanks, pantserwagens en in fanterie een offensief tegen de opstandelingen, naar schatting ter sterkte van een legerdivisie, zijn begonnen. Deze strijdkracht der opstandelingen zou bestaan uit boeren, arbeiders en militai ren van het geregelde Hongaarse leger. In een nabij Pecs in Hongarije uitgezonden radioboodschap heet het, dat het verzet aldaar niet langer kan volhouden door ge brek aan munitie en voorraden. Een te Wenen opgevangen on bekende Hongaarse rebellenzen- der vraagt westelijke radiosta tions, in het Russisch „de waar heid" aan de Sowjet-militairen te vertellen, die thans de opstande lingen in Hongarije bestrijden. De zender was te zwak om dit met succes te doen. Volgens „Radio Vrij Europa" te München wordt in een bericht van een amateurzender te Boe dapest gezegd, dat daar arresta ties worden verricht en de arres tanten naar onbekende bestem mingen weggevoerd worden. Radio-Boedapest heeft woens dagmorgen de Hongaarse mijn werkers nogmaals aangespoord, het werk onmiddellijk te hervat ten. Gyoergi Marosan, minister van Staat in de nieuwe Hongaarse regering, heeft donderdag in een toespraak voor radio-Boedapest toegegeven, dat er nog verzet is. Marosan, die onder de Stalinist Rakosi zelf gevangen gezeten heeft, zei, dat „het de plicht van alle Hongaren is de reeds ver slagen gewapende benden, die hun wandaden op sommige plaat sen nog voortzetten, te vernieti gen". Wij moeten de Russen dank baar 2ijn voor „hun broederlijke hulp" tegen de contra-revolutio nairen, zo zei hij. Premier Kadar, schreef dins dag in een artikel in het commu nistische blad „Szabad Nep", dat donderdag door radio-Boedapest werd uitgezonden, dat de rege ring, „evenals het volk, van me ning is, dat de Sowjet-troepen Hongarije moéten verlaten. Maar eerst moet de orde hersteld zijn. De fabrieken moeten weer wer ken. Het lajid mag niet van hon ger sterven", aldus Kadar. Kadar gaf toe, dat zijn regering, die op 1 november gevormd was, de hulp van de Russen had ingeroe pen, omdat de chaos in het land niet overwonnen kon worden. Een afdeling van het Deense Rode Kruis is woensdagavond in het grensplaatsje Sint Gotthard de toegang tot Hongarije gewei gerd. De communistische bevel hebber zei dat er geen hulp no dig was. DE NEDERLANDSE JOUR NALISTEN IN BOEDAPEST Bij het ministerie van Buiten landse Zaken is langs omwegen bericht binnengekomen, dat vijf Nederlandse journalisten met zes Duitse en enkele Oostenrijkse collega's in veiligheid zijn op het Franse gezantschap in Boeda pest. Namen zullen worden ge geven zodra nadere berichten zijn ontvangen. HULPVERLENING aan HONGARIJE. Uit alle delen van de wereld worden met vliegtuigen, treinen en vrachtwagens hulpgoederen voor Hongarije naar Oostenrijk gebracht, waar de goederen ech ter voorlopig opgeslagen moeten worden, omdat verzending naar Hongarije sedert zondag niet meer mogelijk is. Wel zijn stappen bij de Hon gaarse autoriteiten ondernomen om toestemming voor het zenden van kolonnes met hulpgoederen te krijgen, doch woensdagochtend was in Wenen het resultaat van deze stappen nog niet bekend. Radio-Boedapest meldde giste ren echter, dat geen hulp van het Westen aanvaard zal worden. In Wenen wordt vernomen, dat het Internationale Rode Kruis besloten heeft een maand lang voor de Hongaarse vluchtelingen in Oostenrijk te zorgen. Woensdag is voorts een eerste konvooi vluchtelingen uit Oos tenrijk naar Frankrijk vertrok ken. Het konvooi omvatte 33 mannen, drie vrouwen en vier kinderen. Woensdagavond is nog een speciaal Frans vliegtuig uit Wenen vertrokken met 61 vluch telingen, van wie 45 mannen, LORD READING OVER HONGARIJE. De Britse minister van staat voor Bifitenlandse Zaken, lord Reading, deelde woensdag in het Hogerhuis mede, dat de rege ring maatregelen treft voor het toelaten van 2500 Hongaarse vluchtelingen. Volgens Rode Kruis-berichten zijn de verliezen onder de bevol king „zeer zwaar". Er is een al geheel uitgaansverbod en ieder die zich op straat vertoont, loopt gevaar beschoten te worden door de Russen, aldus lord Reading. De Sowjet-regering heeft, voor zover bekend, nog niet geant woord op de resolutie van de al gemene vergadering der Ver. Na- tfesj waarin beëindiging van de strijd, terugtrekking van de Sow jet-troepen uit Hongarije en toe lating van V. N.-waarnemers wordt geëist. „Openlijk wordt toegegeven, dat de Sowjet-soldaten reactionaire krachten bestrijden". De gevech ten in Hongarije dragen dus het „exclusieve karakter van een on derdrukkingsactie", zo voegde hij hieraan toe. PAKISTAANSE RESOLUTIE INZAKE HONGARIJE. De woordvoerder van het Brit se ministerie van Buitenlandse Zaken heeft woensdag verklaard, dat de Britse regering instemt met het Pakistaanse besluit om in de algemene vergadering der Ver. Naties een resolutie in te dienen, waarin wordt vooropge steld een internationale politie macht naar Hongarije te sturen. Het Internationale Roode Kruis heeft de strijdende partijen in Hongarije opgeroepen een be stand te sluiten met het oog op de hulpverlening aan de gewon den, die volgens berichten uit Boedapest onverzorgd op de stra ten blijven liggen, j De oproep werd via de radio I uitgezonden. Er is nog geen ant woord ontvangen. Naar het ANP verneemt zal H.M. Koningin Juliana aanstaan de zaterdag per vliegtuig van haar vakantieverblijf op Sicilië naar Nederland terugkeren. De Syrische minister voor Openbare Werken heeft dinsdag tegengesproken dat zijn regering verantwoordelijk is voor de scha de, die is toegebracht aan de pompstations en buisleidingen van de Iraakse oliemaatschappij in Syrië. De regering zal helpen bij het herstellen der installaties, aldus de minister. De hertog van Edinburgh heeft in overleg met koningin Eliza beth en de Britse regering beslo ten zijn wereldreis voort te zetten, aldus is woensdag te Londen ver nomen. De hertog bevindt zich thans met het koninklijke jacht „Brit- tannia" aan de zuidkust van Nieuw-Guinea op weg naar Port Moresby. Labour heeft donderdag in het Britse Lagerhuis een motie van wantoruwen ingediend tegen de regering. In deze motie wordt gezegd, dat de regeringspalitiek van gewapende tussenkomst in Egypte een ernstige internatio nale toestand en verdeeldheid on der de leden van het Britse ge menebest tengevolge heeft ge had. Men neemt aan, dat deze motie geen ernstige gevolgen voor de conservatieve regering zal heb ben, omdat de conservatieven in het' Lagerhuis vergeleken met alle andere partijen tezamen een meerderheid van 63 zetels heb ben. De eerste spreker voor Labour, Kenneth Younger, zei niet te ge loven, dat de regering ook maar een tiende van de consequenties van haar „roekeloze beslissing" heeft voorzien. Na zijn vrees te hebben uitge drukt voor het gevaar dat de Sowjet-Unie voortgaat met het zenden van oorlogsmateriaal en vrijwilligers naar het Midden- Donderdag is de speciale bij eenkomst van de Algemene Ver gadering dor Verenigde Naties, waarop de toestand in Hongarije 7,al worden besproken, begonnen. De eerste spreker was de Hon gaarse afgevaardigde dr. Janos Szabo, die protesteerde tegen de behandeling door de interna tionale organisatie van hetgeen hij een „binnenlandse Hongaarse aangelegenheid" noemde. „Namens de Hongaarse rege ring wens ik te verklaren dat de recente gebeurtenissen in Hon garije als een binnenlandse aan gelegenheid moeten worden be schouwd en ik moet er krachtig tegen protesteren, dat de alge mene vergadering der V. N. zich hiermee bezig houdt", verklaarde hij, hieraan toevoegend: „het be roep, dat oud-premier Nagy op de internationale organisatie heeft gedaan, miste elke wette lijke basis en het is niet in over eenstemming met het inzicht der huidige Hongaarse regering". Be voorzitter en de vice-voor- zitter van het centrale comité van de Wereldraad van Kerken heb ben met de secretaris-generaal van deze organisatie, Dr. W. A. Visser 't Hooft, een verklaring uitgegeven ten aanzien van Hon garije. Hierin zeggen zij het volgende: „De christenen in de gehele wereld zijn ten diepste geschokt en ontzet over de tragische om mekeer, die het Hongaarse volk te lijden heeft, dat zo duidelijk zijn verlangen naar vrijheid en onafhankelijkheid in het natio nale en het kerkelijk leven te kennen had gegeven. De voorzit ter, de vice-voorzitter en de secretaris-generaal herinneren de Kerken, die lid lid zijn van de raad er aan, dat bepaalde passa ges in de oproep tot kerken en regeringen, die uitging van de Dag Hammarskjoeld, secretaris generaal der Ver. Naties, heeft gisteren Engeland en Frankrijk gewaarschuwd, dat Israels opzeg ging van de wapenstilstandsover- eenkomst met Egypte een oplos sing van de crisis in het Midden- Oosten ernstig zou kunnen be moeilijken. Hammarskjoeld heeft in gelijk luidende boodschappen aan de Engelse en Franse ministers van Buitenlandse Zaken hun aan dacht gevestigd op een woensdag door premier Ben Goerion van Israël in het parlement afgelegde verklaring. Volgens een rapport van generaal Burns, het hoofd van het pasgevormde opperbevel van de Ver. Naties, heeft Ben Goerion gezegd, dat de bestands- grenzen tussen Israël en Egypte niet geldig meer zijn en dat Is raël in geen geval zal toestemmen in het legeren van een vreemde strijdmacht, hoe die ook mag heten, op zijn gebied of de door Israël bezette gebieden. Volgens Hammarskjoeld zal dit standpunt uitvoering van de re solutie van de Ver. Naties van 2 november j.l. ernstig bemoeilij ken. In deze resolutie wordt aan gedrongen op het terugtrekken van Egyptische en Israëlische troepen achter de oude bestands- grenzen en op onmiddelijka sta king van het vuren in het be trokken gebied. assemblée te Evanston direct be trekking hebben op de huidige situatie. Zij wijzen in het bijzon der op de uitspraak, dat vrees en verdenking niet door eerbied en vertrouwen kunnen worden ver vangen indien machtige naties niet het juk afwentelen, die an dere naties en volken nu belet om in vrijheid hun eigen regering en vorm van samenleving te bepa len. Wij dringen er bij de kerken, die deel uitmaken van de raad, op aan hiernaar te blijven stre ven. Zoals ook te Evanston werd verklaard, moeten de christenen aan de zijde staan van allen, die in strijd voor vrijheid, pijn en be proeving lijden. De eenheid van deze gemeen schap zal onverbroken blijven, wat er ook moge gebeuren en zij zal ook tot uitdrukking komen in het gebed voor het Hongaarse volk in het uur der beproeving en voor de kerken, die getuigen van onze gekruisigde en opge stane Heer". Het Poolse blad „Zycie Wars- zawy" heeft donderdag voorge steld, dat de Poolse regering on middellijk onderhandelingen met de Ver. Staten begint over een lening aan Polen. Omdat het moeilijk te beoorde len is of het kortgeleden door president Eisenhower gedane aanbod voor een lening aan poli tieke voorwaarden gebonden is, is het beginnen van onderhande lingen de enige manier oom hier achter te komen, aldus het blad, dat vervolgt: Als het gaat om een gewone handelslening, zonder verdere voorwaarden, moet Polen er gebruik van maken. Dr. Szabo verklaarde voorts, dat „volgens de jongste, door mij uit Boedapest ontvangen berich ten, orde en rust aldaar, en in de rest van Hongarije, reeds bijna geheel zijn hersteld". Hij vervolgde: „Alles begint weer normaal te worden. De win kels gaan openen, er zijn weer vervoersmiddelen beschikbaar, de scholen zijn donderdag her opend en er wordt een aanvang gemaakt met het .werk van de wederopbouw". De voorzitter der algemene ver gadering, de Chileen Ortega, bracht in herinnering dat een re solutie, waarin het terugtrekken der Sowjet-troepen uit Hongarije werd geëist, reeds door de As semblee was aanvaard. Hij be paalde dat het debat voortgang zou vinden, opdat de afgevaar digden hun wijze van stemming konden toelichten. De Cubaanse afgevaardigde Portuondo drong er bij de andere vertegenwoordigers op aan de „z.g. afgevaardigde van Honga rije" niet te erkennen. „Er zijn in Hongarije ruim 65.000 personen gedood en nog veel meer gewond. De Sowjet- Russische actie was in de eerste plaats tegen de burgerbevolking gericht. De algemene vergadering moet er bij de Sowjet-Unie op aandrin gen, dat zij haar verplichtingen overeenkomstig het handvest nakomt", aldus Portuondo. De Deense afgevaardigde Bor- berg trok de geldigheid van de geloofsbrieven van de Hongaarse afgevaardigde in twijfel. De Poolse afgevaardigde Bi- recki was van mening, dat de al gemene vergadering der V. N. het recht mist zich in te laten met de binnenlandse aangelegen heden van een soevereine staat. Dit standpunt werd eveneens ingenomen door de afgevaardig de van Bulgarije, die verder ver klaarde dat er „groot misbaar" over Hongarije wordt gemaakt, om de Brits-Franse aanval op Egypte te verhullen. De Ierse afgevaardigde zei, dat de Verenigde Naties haar morele gezag, „dat bij de behandeling van de toestand in Egypte zo'n krachtige factor is gebleken", ook in het Hongaarse vraagstuk moeten aanwenden. De permanente vertegenwoor diger van Nederland bij de Ver enigde Naties, mr. C. W. A. Schuermann, verklaarde ervan overtuigd te zijn de „geloof, vrij heid, gerechtigheid en menselijke waardigheid het uiteindelijk van het Sowjet-Russische terrorisme zullen winnen". De Zuid-Slavische afgevaardig de, dr. Joza Brilej, legde de na druk op de „bezorgdheid van volk en regering van Zuid-Sla- vië met betrekking tot de recen te tragische gebeurtenissen in Hongarije". „Het ingrijpen van Sowjet- troepen in Hongarije druist in tegen de basispolitiek van Zuid- Slavië. Wij wensen slechts, dat het Hongaarse volk vrij en on afhankelijk zal zijn. Het is onze vurige hoop, dat dit spoedig mo gelijk zaj zijn", aldus de Zuid- Slavische afgevaardigde. De vertegenwoordiger van Zweden, Gunnar Jarring, ver- klaarde dat de massale opstand van het Hongaarse volk tegen een buitenlandse overheersing „een ware democratische revolu tie is geweest". „Het is tragisch te aanschou wen, hoe deze vrijheidsstrijd thans door buitenlandse troepen wordt neergeslagen", voegde hij hieraan toe. Jaring verklaarde „met leed wezen te hebben opgemerkt, dat bepaalde staten, die zich bij an dere gelegenheden als voorvech ters van niet-inmenging in bin nenlandse aangelegenheden van soevereine staten hebben doen kennen, thans blijkbaar geen aan leiding zien dit beginsel te ver dedigen". Men meent, dat Jarings op merking slaat op de leden der Afrikaans-Aziatische groep van staten, die zich in overgrote meerderheid bij de stemming over de resolutie inzake Honga rije onthouden hebben. Hierna werd de zitting van de algemene vergadering verdaagd tot een later uur van donderdag avond. Oosten als de Britse troepen daar blijven, vroeg hij de regering on middellijk te beginnen met het herstel van de aan Groot-Bnt- tannië toegebrachte schade, door het inroepen van de hulp van de premiers van het gemenebest, „zonder wier steun onze ernstig bezoedelde naam niet weer zon der smet kan worden". Younger zei, dat er in alle lan den van het Britse gemenebest, door het militaire optreden van Engeland in Egypte, gesproken is van uittreden uit het gemene best. Hij eiste dat de regering aan de resoluties van de Verenigde Naties om Egypte te verlaten ge volg zal geven. De minister van Koloniën, Len- nox-Boyd, zei, dat de regering „er volkomen van overtuigd is dat de ondernomen actie zonder meer juist zal blijken te zijn". De regering heeft geweten dat zij tijdelijk haar populariteit zou verliezen, maar de beslissing is genomen met volledige kennis van alle overwegingen „die de oppositie lang niet allemaal kent". Op het beleid van de regi ing- Eden werd door verschillende conservatieven kritiek uitgeoe fend. De conservatief Elliot drong er bij Eden op aan aan het hoofd van de Britse delegatie naar de Ver. Naties te gaan en van deze gelegenheid gebruik te maken be sprekingen op het hoogste niveau met president Eisenhower te voe ren. Paroiter, een afgevaardigde van labour, zei dat Groot-Erittan- nië Israël als de enige stabiele macht in het Midden-Oosten had moeten uitnodigen lid van het Britse gemenebest te worden. Groot-Brittannië zou dein de gren zen van Israël gewaarborgd heb ben. De resolutie verzoekt de alge mene vergadering voorts te hel pen bij het organiseren van vrije verkiezingen in Hongarije. De secretaris-generaal wordt erin uitgenodigd zijn onderzoek naar de gebeurtenissen in Hongarije voort te zetten en onverwijld rap port, over zijn bevindingen uit te 'brengen. De Italiaanse afvaardiging be veelt het stichten van een com missie der V. N. voor Hongarije aan. Zij deelde tenslotte mede nog met een voorstel te zfullen ko men voor het naar Hongarije zen den van een internationale poli tiemacht der V. N. TOENEMENDE BEWOLKING Bij IJsland bevindt zich een diepe depressie, die omgeven wordt door een uitgestrekt storm- veld. Hierin trekken enkele rand- storingen in snel tempo over de Oceaan. Een van deze storingen is door gedrongen tot de Britse eilanden en veroorzaakt daar harde tot stormachtige winden. Op de nadering hiervan wak kerde ook de wind in ons land aan en verdreef de nog aanwezige mistvelden, zodat het op de mees te plaatsen zonnig werd. De invloed van de depressie neemt ook in ons land verder ge leidelijk toe, zodat er in de mid dag meer bewolking zal komen, terwijl de regenkansen groter worden. Deze belofte zou door de mi nister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, zijn gegeven op een besloten bijeenkomst van con servatieve parlementsleden. Dit nieuws zou door verschei dene conservatieve leden zijn toe gejuicht. Dezen waren aanvanke lijk van plan zich te onthouden bij de stemming over de motie van afkeuring van de labourop positie. Sommigen zeiden, dat zij de'regering thans bij de stem ming zouden steunen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van vrijdagoch tend tot vrijdagavond. Toenemende bewolking Geleidelijk toenemende bewol king maar op de meeste plaatsen tot de avond droog weer. Dezelf de of iets hogere temperaturen. Matige tot krachtige zuidelijke wind. ZATERDAG 10 NOVEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 6.25 7.00 7.40 7.50 njn. 6.5® 7.34 8.14 8.24 ZON M AAf. Nov. 10 11 12 13

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1