HET LAND DER HONGAREN 18 gemakken voorzien 45M beter - véél goedkoper Liefde in de storm RADIO? Kritieke inflationistische toestand in Frankrijk Anti-Franse betogingen Zwitserland stelt conferentie van regeringshoofden voor en Engelse in Djakarta KERKDIENSTEN nt\ ABDIJSIROOP^ M DE NIEUWSTE, MODERNSTE, STOFZUIGER RUT van véél de Kossuthbrug ophetpar/ggmt HONGAN'JE- (MAGYARORSZAG)- AmsifrüSP -'Ir SE AVI E Boedapest Twee Nederlandse weekbladen in Indonesië verboden Verhoogde scheep vrachtprijzen Nederlandse onderwijzeres op Banka vermoord Waf brengt de Eind van het vorig jaar telde Hongarije totaal 9.8 miljoen in woners. Ongeveer 40 van deze bevol king woonde in de steden, waar van Boedapest met zijn meer dan 1,5 miljoen inwoners de enige stad is die een vergelijking met een grote W.-Europese stad kan doorstaan. Deze prachtige stad, die ontstaan is bij een overgangs plaats in de Donau als marktcen trum is het geestelijke en han delscentrum van Hongarije. Alle belangrijke wegen en spoorlijnen in het land lopen via Boedapest. Wie Boedapest bezit, bezit het land. De grootste bedrijven van Hongarije vinden wij alle in of nabij Boedapest. De andere steden van het land vallen in het niet bij de pracht van Boedapest en zelfs de twee de stad van Hongarije, de plaats Szegedin (of Szeged) een een- trum van de textielhandel, kan ondanks het inwonertal van meer dan 100.000 niet in de schaduw staan van de economische bete kenis van Boedapest. Ondanks de communistische opzet om van het land een indu striestaat te maken, draait het zwaartepunt van Hongarije nog steeds rond de landbouw. Onge veer 64 van zijn bodem be staat dan ook uit bouwland en de hoofdvoortbrengselen zijn gra nen, fruit, aardappelen en wijn, de beroemde tokayer. Aan delf stoffen is Hongarije betrekkelijk arm te noemen en het bauxiet is de enige delfstof van betekenis. Zo rond de 18 van de wereld voorraad aan bauxiet is in Hon garije te vinden (zie kaart). Ook het zo belangrijke uranium is er in de laatste jaren gevonden in de omgeving van Pees. IJzer, steenkolen en olie zijn andere neem ik altijd ABDIJSIROOP; dan ben ik er het vlugst van af, want die ver- V zacht en geneest. 'AKKER SIROOP voortbrengselen van het land der poesta. Het ijzer wordt in Hon garije echter maar op één plaats gevonden en het land is voor zijn behoefte aan ijzer dan ook aan gewezen op de invoer uit Rus land en Tsjecho-Slowakije. Over de handel van Hongarije zijn slechts weinig cijfers bekend. Uit wat wij weten zien wij dat in 1949 ca 30 van de gehele Hon gaarse uitvoer naar Rusland en Tsjecho-Slowakije verdween. Hoe zeer dit de greep van het com munisme op het land wel onder streept blijkt wel uit het feit dat voor de oorlog deze landen heel weinig betekenis voor de Hon gaarse handel hadden. Om uit te voeren bezit Hongarije fruit, voedingsmiddelen, kleding, por- celein etc. Het voert grondstof- r, u UfrKW DefiHwg SOVJET IIMIE •Rotterdam fSJECHO- SLOWAKIJE Nederland op ge ;e schaal isvarda Bralïslava Nyiregyhaza "Ztergom ebreczen Gyongyos Gyoer(Györ Boedapest iljoeninw ca.1,6mi okladany Szolno Szombafhely Veszpre ROEMENIE k^nrer Békésc V- vOHodmezöv Szegedi Hoofdwegen Belangrijkste spoorlijnen Baja Mohacs Subohca 0 Steden mef meer dan 100.000 inwoners ^Vliegveld Raffinaderij Kolen der wereld - resprveaan bauxier Aardolie fen in voor zijn metaal- en tex- tiel-industrie. De gebeurtenissen in Honga rije zijn nog tragischer als wij weten dat deze afschuwelijk heden gebeuren in een land dat reeds in het jaar 1001 zelfstandig was en dat de vroegere grond wet van Hongarije reeds uit het jaar 1222 stemt. Bij de verkie zingen in 1945 behaalden de com munisten slechts 17 van het totale aantal stemmen. Ondanks dat werd in 1946, steunende op de Russen, de communistische republiek uitgeroepen en werden de 19 provincies sindsdien com munistisch bestuurd. Hongarije is bijna 3 x zo groot als ons land maar het is ook heel wat dunner bevolkt dan Neder land. Op een vierkante km bezit Hongarije 100 inwoners, terwijl wij voor ons land op een getal van 333 komen. Uit de geschie denis blijkt dat er verschillende banden met Hongarije zijn ge weest. Zo hebben.er door de eeuwen heen heel wat Hongaren aan onze universiteiten gestu deerd en ook de eerste Hongaar se encyclopedi werd in de 17e eeuw in Utrecht gedrukt. Er staat in de Hongaarse stad De- breczen zelfs nog een standbeeld van Michiel de Ruyter die inder tijd een aantal Hongaarse predi kanten uit de slavernij heeft weten te bevrijden. De Hongaren, wier herkomst vermoedelijk in de buurt van Mongolië moet liggen, zijn voor ca. 65 Katholiek, 27 Protes tant en 3 Grieks-Katholiek. Het klimaat is er in de zomer meestal heet, met vaak grote droogtes, en in de winter zeer koud. Het invoeren en verspreiden in Indonesië van twee Nederlandse weekbladen, de „Katholieke IIlu stratie" en de „Wereldkroniek", is verboden. Een desbetreffend besluit van minister-president Ali Sastroamidjojo is woensdag in het Indonesische staatsblad afge kondigd. In de aankondiging wordt ge zegd dat beide weekbladen „voortdurend trachten materiaal te verzamelen om de naam van Indonesië te besmeuren". Het werd nodig geoordeeld beide bla den in Indonesië te verbieden „ter handhaving van orde en vei ligheid". De nummers van 5 mei en 2 juni van de „Katholieke Illustra tie" en van 17 maart van de Wereldkroniek" worden ge noemd, waarin artikelen zijn voorgekomen, die Indonesië „be lasteren". Van de redacties van beide weekbladen vernemen wij, dat deze artikelen tot onderwerp had den het proces tegen wijlen Leon Jungschlager en de reis van Soe- karno naar de Verenigde Staten. Duizenden woedende demon stranten hebben aanvallen ge daan op de Franse en Britse am bassades in Djakarta, waarbij zij stenen gooiden, de Franse en Britse vlaggen omlaag haalden en het Britse voorlichtingscen trum vernielden. De incidenten volgden op de bijeenkomst, waaraan enige dui zenden deelnamen, op het „Mer- deka-plein" in Djakarta. Deze massabijeenkomst, was georgani seerd als protest tegen de Franse en Britse acties in Egypte. De gebouwen van de ambassa des waren zwaar bewaakt door speciale politietroepen, maar de demonstranten negeerden de waarschuwingen om zich kalm te houden en baanden zich een weg naar het voorerf om de vlag neer te halen. Schoten in de lucht kon de massa, die Indone sische, Islamietische en rode vlaggen droegen en anti-Britse en anti-Franse leuzen schreeuwden, niet tegen houden. Een aantal van hen baande zich met geweld een weg naar het Britse voorlichtingscentrum, waarvan zij alle ruiten braken, Alle scheepvaartmaatschap pijen, welke aangesloten zijn bij de Outward Java Freight Confe rence hebben, naar aanleiding van de jongste ontwikkelingen in het Midden-Oosten, besloten op de uitgaande vrachten naar Indonesië een toeslag van 15 netto (zonder korting of rabat) te heffen op de tarietsbasisvrach- ten voor alle artikelen, ingaande voor schepen welke geadverteerd zijn op of na 12 november 1956 van de betreffende haven te ver trekken. Het toeslag-percentage kan te allen tijde voor verdere versche pingen gewijzigd worden al naar gelang van de ontwikkeling van de omstandigheden. Verwacht wordt, dat voor vrachten in thuiskomende rich ting ook spoedig een toeslag zal worden gepubliceerd. In een beschouwing over de economische toestand in Frank rijk komt de Organisatie voor Economische Samenwerking (O.E.E.S.) tot de slotsom, dat de grote omvang van de vraag en de sterke opwaartse druk op het kostenpeil een kritieke inflatio nistische situatie in dit land heb ben geschapen- In de periode van begin 1955 tot medio 1956, waarop de be schouwing betrekking heeft, is de Franse produktie in snel tem po blijven stijgen. De beschikba re capaciteit wordt thans ten vol le benut en in vele sectoren van de arbeidsmarkt zijn spanningen opgetreden. Hierdoor is het peil van de lonen en de sociale voor zieningen gestegen, hetgeen een scherpe toeneming van de parti culiere vraag heeft veroorzaakt, waartoe de grote omvang van de investeringen heeft bijgedragen. Ook de staatsuitgaven zijn geste gen, voornamelijk tengevolge van de militaire acties in Noord- Af rika. Tot dusverre is de regering er in geslaagd de stijging der prij zen te beperken door middel van rechtstreekse controlemaatrege len, subsidies en belastingverho gingen, maar er bestaat onmid dellijk gevaar voor verdere prijs stijgingen. Bovendien is de posi tie van dé betalingsbalans sterk achteruitgegaan, nadat in '55 een groot betalingsbalansoverschot was bereikt. Er is nu een beta- iingsbalanstekort ontstaan, dat ten dele kan worden toegeschre ven aan misoogsten en de daling van de buitenlandse militaire hulp. De achteruitgang is echter ook het gevolg van het ontstaan van een buitensporig grote vraag in Frankrijk. Wil de Franse rege ring een eind maken aan de stij gende beweging van het prijsni veau en voorkomen, dat het ver schil tussen het Franse prijsni veau en het buitenlandse prijs niveau zo groot wordt, dat het uiterst moeilijk zou worden hier in verbetering te brengen, dan moeten nieuwe maatregelen tot bestrijding van de inflatie wor den genomen. In de eerste plaats moet alles in het werk worden gesteld om de staatsuitgaven te en de boeken en tijdschriften in brand staken. De brandweer wist het vuur onmiddellijk te blussen. Duizenden papieren werden uit de gebroken ramen gegooid. Een demonstrant werd gewond door een steen, die één van de andere demonstranten naar de Britse ambassade gooide. Twee politie mannen werden gewond, toen zij de menigte voor de Franse am bassade trachtte te verspreiden. Het verkeer in het centrum van Djakarta, waar de Britse ambassade is gelegen en in de omtrek van de Franse ambassa de was enige uren gestremd. De woordvoerder van het In donesische ministerie van Buiten landse Zaken was niet bereid commentaar te geven op de in cidenten. De voorzitter van het comité, dat de massademonstratie had georganiseerd, Ismael Has san, verklaarde echter, dat hij de aanval op het Britse voorlich tingscentrum betreurde. De ge voelens van de demonstranten waren kennelijk opgezweept door de toespraken, die op de massa bijeenkomst werden gehouden en waarin de „Brits-Franse en Is raëlische agressie" werd veroor deeld. De bijeenkomst werd ook toegesproken door de ambassa deur van Egypte in Djakarta, Fahmi el AmrouaL Aan het slot van de bijeen komst werd een resolutie aange nomen, waarin de militaire actie van Engeland, Frankrijk en Israël wordt veroordeeld. Voorts werd een portret van sir Anthony Eden verbrand. Toen afschriften van de reso lutie werden overhandigd aan premier Ali Sastroamidjojo en de minister van Buitenlandse Zaken, Roeslan Abdulgani, spraken bei den hun waardering uit over de resolutie, die, zo zeiden zij „aan zienlijk het standpunt van de re gering ten aanzien van de Brits- Franse en Israëlische agressie" versterkt. De demonstranten schreeuw den naar alle blanken, die zij op hun weg tegen kwamen. Drie Europeanen vonden de bescher ming op het hoofdkwartier van het leger. SOVJET-()? Volgens woensdag in Djakarta ontvangen berichten is een Ne derlandse onderwijzeres, mevr. F. Kolmus, zondagavond in haar huis in Pangkalpinang op Bang- ka vermoord. Mevr. Kolmus, een weduwe van 59 jaar oud, werd in haar slaapkamer aangetroffen. Zij was met meststeken om het leven gebracht. De politie in Pangkalpinang weigerde verdere bijzonderheden over de moord mede te delen. Het hoofd van de politie verklaarde slechts, dat in tensief naar de moordenaar wordt gezocht. Mevr. Kolmus was onderwijze res op een Nederlandse particu liere school in Pangkalpinang. Naar wij nader in Den Haag vernemen, is volgens een parti culier telegram uit Indonesië mevr. Kolmus om het leven ge bracht, toen zij zich trachtte to verzetten tegen een inbreker. \HONGAR'jf\ DE GROOTTf VAN HONGöR'IE EN Of SOVJET-UNIE De Bondsraad, de uit zeven leden bestaande regering van Zwitserland, heeft dinsdag een bijeenkomst van de regerings hoofden van de Verenigde Sta ten, de Sowjet-Unie, Groot-Brit- DIAMANTEN HUWELIJKSFEESTEN Op zaterdag 10 november is het 60 jaar geleden dat Gerrit Renes en Antje Verboom uit Nij- kerk in de echt werden verbon den. De bruid is 78 jaar en de bruidegom 80. Het echtpaar, dat nog steeds in Nijkerk woont, heeft 14 kinderen, 68 kleinkinde ren en 25 achterkleinkinderen. Het echtpaar P. AldersmaG. tannië, Frankrijk en India in Zwitserland voorgesteld. De Bondsraad zond het volgen de telegram aan de president van de Verenigde Staten, de pre miers van Frankrijk, Groot-Brit- tannië, India en de Sowjet-Unie en aan de secretaris generaal van de Verenigde Naties. „Het gevaar van een derde oor log en van een nieuwe krachtme ting, met al de tragische gevol gen, hangt boven de mensheid. De vrede kan en moet echter worden gered. Tot dit doel dringt de Zwitserse Bondsraad er op aan, dat een conferentie van de vier regeringschefs, die in juli 1956 te Genève bijeen waren, d.w.z. die van de Verenigde Sta ten, Frankrijk, Groot-Brittannië en de Sowjet-Unie, waarbij het hoofd van de Indische regering verminderen. Ook zal het ver moedelijk niet te vermijden zijn, dat de indirecte belastingen wor den verhoogd, waarbij dan een strengere kredietpolitiek van be lang zal zijn om de inflatoire druk, die belastingverhoging mee brengt, weg te nemen. Vervol gens zullen er maatregelen moe ten worden genomen om te waar borgen, dat de produktie snel blijft stijgen en dat er een beter gebruik wordt gemaakt van de bestaande welvaartsbronnen. In dit verband wordt opgemerkt, dat de expansie van de industriële produktie in bepaalde sectoren waarschijnlijk zal worden ver traagd door moeilijkheden in de voorziening met bmndstoffen en energie, door een tekort aan ge schoolde arbeidskrachten en door een onvoldoende invoer als ge volg van betalingsbalansmoeilijk heden. Om een snelle stijging van de industriële produktie te waarbor gen acht de O.E.E.S. modernise ring en heruitrusting va,n de in dustrie van belang. De houding van het particuliere bedrijfsleven ten aanzien van een betere uit rusting van de industrie en ten aanzien van het gehele vraagstuk van het opheffen der bestaande wanverhoudingen in de economi sche structuur van Frankrijk wordt in zeer sterke mate beïn vloed door de internationale han delspolitiek van de regering. Een meer liberale en minder discriminerende handelspolitiek is onontbeerlijk, wil men berei ken, dat het particuliere bedrijfs leven wordt geprikkeld tot de grotere efficiëncy, welke grotere concurrentie vereist. De O.E.E.S. tekent hierbij aan, dat Frankrijk nog steeds in gebreke blijft te voldoen aan zijn verplichtingen ten aanzien van de invoerlibi_rali- satie en het afschaffen van kunst matige exportbevordering, ter wijl bovendien het peil der doua ne-tarieven hoog is. De eigenlijke hinderpaal voor vooruitgang in dit opzicht blijft de algemene dis pariteit tussen de Franse prijzen en geldinkomens en die van ande re landen. Het is niet te verwach ten, dat dit vraagstuk in de na bije toekomst automatisch zal worden opgelost door een rela tieve daling van de prijzen en in komens. Groeneveld aan de Arnhemseweg 85 te Apeldoorn zal op maandag zich als vertegenwoordiger van 12 november het diamanten hu- de landen van de conferentie van welijksfeest vieren. De heer Al- Bandung zal kunen voegen, dersma, die uit Amsterdam af komstig is, maar reeds vijftig jaar in Apeldoorn woont, is 85 jaar, terwijl zijn vrouw reeds de 85-jarige leeftijd bereikte. Beiden zijn goed gezond. Het echtpaar zonder uitstel dient te worden ge houden. Deze conferentie kan op het rechtsgebied van de Zwitserse bondsstaat worden gehouden. De Bondsraad biedt zijn goede dien heeft vijf kinderen, 18 kleinkin- sten aan bij het organiseren van deren en 14 achterkleinkinderen, de conferentie". CHR. GEREF. KERK. VRIJDAG 9 NOVEMBER. Zaamslag: 7 uur n.m. Ds. M. C. Tanis, van Urk. door ELEANOR ELLIOT CARROLL Vertaling: HERMAN ANTONSEN 38) (Nadruk verboden.) Ze boog het hoofd, totdat hij haar gelaat niet meer onderschei den kon. Bijna onhoorbaar ant woordde ze: Ja. dat heeft hij gedaan, Ju lian". „Best. Net als ik altijd al ge dacht heb. Hij heeft toen geen leugens verteld, Gwynne. Ik ken Robin al van kleine jongen af en heb nooit iets verkeerds van hem gehoord. Hij is zo eerlijk als goud. Dus toen hield hij van je en dat doet hij nog". Daar gaf ze geen antwoord op. Maar zelfs in de vallende sche mering kon Julian toch goed ge noeg zien, hoe ze haar lippen op elkaar kneep, en hoe ze rilde over heel haar licham. Hij voegde er haastig aan toe: „Jij en Robin ondervonden toen, wat een dichter eens genoemd heeft „de eerste liefdesverruk king". Die ondervindt ieder mens slechts .eenmaal in zijn leven. En de jouwe heeft slechts enkele uren geduurd, omdat een andere vrouw er op laaghartige wijze tussen kwam. Die vrouw was Inez. Ze verbeeldde zich op Ro bin verliefd te zijn en vertroeteld als ze altijd was, wilde ze ook nu krijgen, wat ze verlangde. Jij stond haar in de weg, dus be laagde ze jou. En, voor zover ik erachter ben kunnen komen, kreeg ze daarbij hulp van Mar garet Maitland". Hij hield even op om dit te la ten bezinken en vertelde dan verder. „Ze speelden het samen klaar. Laat in de avond ging Inez naar de hut van Robin en vroeg hem in de salon bij haar te komen. Daar heeft ze hem enige uren weten bezig te houden. Rachel had ze ook in vertrouwen geno men. Die moest op een bepaalde tijd naar Ambrose Maitland toe gaan en zeggen, dat ze haar meesteres nergens kon vinden. Toen gingen ze zoeken en vonden Robin en Inez natuurlijk vrij spoedig in de salon. Toen Inez haar vader hoorde aankomen, sloeg ze haar slag. Ze wierp zich in de armen van Robin en toen de familie de salon binnenkwam, vertelde Inez brutaalweg, dét zij met Robin zou gaan trouwen." Het meisje zuchtte en vroeg fluisterend: „5nhij heeft hen in de waan gelaten dat dat waar was?" „Hij was natuurlijk volkomen overstuur, Gwynne, toen zij dat beweerde. Ik kan me geen lasti ger positie voor een fatsoenlijk man voorstellen. Zoals je weet, is Ambrose Maitland getrouwd met een tante van Robin. Robin is zijn zakencompagnon en Mait land had heel graag gezien, dat zijn dochter met hem was ge trouwd. Dat had hij reeds een tijdlang gehoopt.Robin wachtte af, tot hij weer alleen met Inez was en vroeg haar toen. er ter stond een einde aan te maken. Ze beloofde hem, dat zij het zelf tegen haar familie vertellen zou, als hij nu maar een paar dagen de zaak liet, zoals ze was. Maar ze hield haar woord niet. En als ooit een fatsoenlijk man heeft moeten boeten voor de eerloos heid van een vrouw, dan is hij het wel geweest. Nu begrijp je hem zeker wel een beetje beter, is het niet zo?" „Jazeker, Julian". Ze had tranen in haar ogen, maar het waren ditmaal tranen van overgrote vreugde. Robin had haar niet lichtzinnig behan deld. Hij hield werkelijk echt van haar. „Het vreemdste van het gehele geval" zei Julian bedachtzaam, „vind ik het feit, dat jullie zolang samen bent geweest, zonder dat dit misverstand tussen jullie op gehelderd is. Heeft hij je dan geen verklaring. „Hij heeft het wel geprobeerd, Julian", antwoordde Gwynne, „maar ik wilde hem over dat onderwerp niet laten uitpraten. Ik voelde me gekrenktellen dig en vernederd. Ik legde hem telkens het zwijgen op. Hoe ben jij te weten gekomen „Van Inez zelf. Ik heb haar te gen haar wil in genoodzaakt, me alles te vertellen. Robin had haar trouwens al de waarheid gezegd en geweigerd verder met haar te spreken. Hoe zou je het vinden, als ik nu eens net zo met hem sprak, als ik het met jou heb ge daan?" „Nee nee!" riep Gwynne ter stond uit, „ik ga zelf naar hem toe enen.t. Julian, ik ge loof, dat er op de hele wereld niemand zo bewonderenswaardig is als jij bent! Ik zal nooit verge ten, wat je vanavond voor me gedaan hebt. Nooit" Ze wendde zich haastig van hem af en snelde naar het strand. Julian zag, hoe ze daar weifelend bleef staan en naar alle kanten rondkeek. Op dat ogeblik steeg de maan, groot en oranjerood boven de kim en verlichtte het strand, als of duizenden lichtjes ontstoken waren. Blijkbaar ontdekte ze ten slotte degene, die ze zocht, want plotseling keerde ze zich om en rende weg in de tegenovergestel de richting van waar de hutten stonden. Julian stond op en liep de andere kant uit. Zijn werk was af en het was zwaar werk voor hem geweest. Twee jonge mensen stonden op het punt zich te verzoenen en dat ogenblik was te heilig voor andere ogen. (Wordt vervolgd.) VRIJDAG 9 NOVEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gew. muz.; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 8.30 Idem; 9.00 Voor de zieken; 9.25 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Omroep orkest; 10.30 Morgendienst; 11.00 Orgelspel; 11.30 Voor de jeugd; 12.05 Sopr. en clavecimbel; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Surinaamse muz.; 12.53 Gram. of act.; 13.00 Nws; 1315 Lichte muz.; 13.40 Gram.; 14.05 Schoolradio; 1425 Negro spirituals; 14.45 Ka- mermuz.; 15.15 Voordracht; 15.35 Lichte muziek; 16.00 Caus.; 16.15 Pianovoordr.16.45 Voordr.; 17.40 Vocaal ens.; 17.40 Beursber.; 17.45 Gram.; 18.00 Stemmen van over zee; 18.15 Gram.; 18.35 Voor de jeugd; 19.00 Nws; 19.10 Regerings uitzending; 19.30 Nieuwe gram.; 20.00 Radiokrant'; 20.20 Gram.; 20.30 Voor de jeugd; 21.00 Filhar monisch ork., vocaal ens. en or gel; 22.10 Gram.; 22.45 Avond overdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Muzikale caus.; 23.45 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.23 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.40 Schoolradio; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Amus. muziek; 11.00 Voor de kleuters; 11.20 Instr. septet; 11.35 Het hangt aan de muur en het tikt; 12.00 Promenade ork.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Sport en prognose; 12.50 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Meded. of gram.; 13.25 Dans- muz.; 13.55 Koersen; 14.00 Man nenkoor; 14.30 Boekbespr.; 14.50 Gevar. progr.; 16.00 Gram.; 16.20 Muz. caus.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Roemeens ork.; 18.00 Nws; 18.15 Act.; 18.20 Orgelspel; 18.50 Caus.; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Klankbeeld; 19.30 Caus.; 19.50 Berichten; 20.00 Nws; 20.05 Filmrubriek; 20.15 Voordr.; 20.30 Caus.; 20.40 Idem; 21.00 Lichte muz.; 21.25 Interview; 22.10 Bui tenlands weekover.; 22.25 Ritm. muz.; 22.40 Caus.; 22.50 Avond- wijding; 23.00 Nws; 23.15 Gram. BRUSSEL: 11.45 Orkestconc.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram. (om 12.55 Koersen); 13.00 Nieuws; 13.11 Tafelmuz.; 14.00 Schoolra dio; 15.45 Gram.; 17.00 Nws; 17.10 Lichte muz.; 17.45 Gram.; 18.00 Waalse muz.; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nws; 19.40 Gr.; 19.45 Kroniek v. d bond der grote ge zinnen; 20.00 Orkestconc.; 22.00 Nws; 22.11 Gram.; 22.55 Nws

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 5