SPORTNIEUWS ft ft ft. ft ft 'ft ft ft ft ftjm ft t= ft- tjffi'ft ftft met melk meer mans JSE/Ei ZEEPOST Nederland in de vreedzame Brusselse wedloop De lachende olifanten van Sarrasani Gemeenteraad van Terneuzen NEDERLAND A A A A DENEMARKEN Nederlandse deelneming zal in 's lands belang een goed figuur moeten slaan op wereldtentoonstelling 1958 Chinese nationalisten verwerpen Westduits protest Russische nota over repatriëring van Duitsers ONTPLOFFING TE LEIDEN 4 personen licht gewond Gistermiddag heeft in het Ka- merlingh Onneslaboratorium te Leiden een ontploffing plaats ge had, tengevolge waarvan 4 per sonen licht, werden gewond. DENïKIARKEN—NEDERLAND Tegen Denemarken moest de Tictori# beginnen. Zelfs Wilkes, die toen nog voor de Spaanse club Vnlencia uitkwam, werd er bijgehaald om de Denen een ne derlaag met flinke cijfers toe te brengen. De wedstrijd tussen de Nederlandse semi-profs en de Deense amateurs eindigde met «en puntenverdeling (11) Dat was in maart 1955 te Am- iterdam. Nu, anderhalf jaar later, ko men dc oranjehemden in Kopen hagen uit tegen datzelfde Dene marken. En ook nu weer een strijd tussen semi-profs en ama teurs, want in Denemarken kent men nog geen semi-profafdeling. De opstelling van het Neder lands elftal heeft deze week aan heel wat kritiek blootgestaan en o.i. terecht. Waarom De Munck en Schaap uit het elftal dat met 3—2 van België won zijn ver dwenen, is niet duidelijk. In Ant werpen waren beide spelers zeker niet de minsten: integendeel, De Munck verdedigde zijn doel op kundige wijze, terwijl Schaap vooral in de tweede helft een uit stekende partij speelde. De spe ler van 't Ggoi heeft zijn plaats moeten afstaan aan Notermans wiens spel in de Nederlandse voorhoede geen succes was. In plaats deze Fortuna-speler naar het bankje der reserven te verwijzen, werd Schaap erheen gestuurd en mag Notermans het nog eens proberen in de halflinie. Landman vervangt De Munck, die niet fit schijnt te zijn, maar zelf verklaart, dat hij wel dege lijk in staat is om zondag het Nederlandse doel te verdedigen. Hier klopt iets niet Nu er in Nederland na een en kel seizoen reeds goed voetbal wordt gespeeld (Feijenoord, En schedé, Fortuna) zou men ditmaal op een overwinning van Neder land moeten mogen rekenen, maar erg zeker zijn we er nog niet van. Daarvoor liggen de slechte wedstrijden tegen dc Bel gen en de Londen Combinatie ons nog te vers in het geheugen. We laten hieronder de opstel ling der elftallen volgen en wij zen er, wellicht ten overvloede, op dat de wedstrijd om half twee begint. Een ooggetuigeverslag van deze wedstrijd valt te beluisteren over Hilversum II; verslaggever is de heer Aad van Leeuwen. ABE LENSTRA KWAM MET GRIEP TE KOPENHAGEN AAN. Abe Lenstra is ziek in Kopen hagen aangekomen en het is nog niet helemaal zeker of hij zondag met het Nederlandse elftal mee zal kunnen spelen tegen Dene marken. - Landman A (Schev. Holl Sp Wiprsma (PSV) 'Notermans A JForiunaYi)^ vd Hart (Fort^) kKuys (NAC) Kiaassens IV.V.V.) ®osselaar Voqes Appel lenstra Nloulijn (Sparta) (Sp Cl Enschede) (Fort'5t) (Sp cl Enschede) (Feyenoord) f'cul FWorsen JensHansen BendRedersen (AIA) (Esbjerg(Horsens) Joerg Hansen (Naestved) i'iNiels1 <A.B CVe Hansen (Esbierg) Larsen (Koege) (Joergensen J\ (ab.) HET BELGISCHE ELFTAL. Het Belgische elftal dat zondag 11 november te Parijs tegen Frankrijk zal spelen is als volgt samengesteld: Doel: Dresen (Lierse SK). Achter: Diricx (Union St. Gil- loise) en Van Brandt (Lierse SK). Midden: Mees (Antwerp), Van Kerkhoven (Daring) en Van Her- pe (Gantoise). Voor: Jurion (Anderlecht), Van der Wilt (Anderlecht), Willems (Gantoise), Houf (Standard Luik) en N. N. Reserves: Gernaey (Oostende), Dries (Berchem Sport), Hanon (Anderlecht) en Van de Weyer (Union St. Gilloise). De linksbuiten van het team zal na de competitie-wedstrijden van de komende zondag worden aangewezen. VOETBALPROGRAMMA K.N.V.B. ZONDAG 4 NOVEMBER. (Betaald voetbal.) EERSTE DIVISIE A. De VolewijckersDWS. EERSTE DIVISIE B. EBOH—Blauw Wit Hermes DVSExcelsior. TWEEDE DIVISIE A. VelocitasVeendam Ensch. BoysOldenzaal. BEKERWEDSTRIJDEN. SCHDe Graafschap BaronieNOAD. (Amateur voetbal.) EERSTE KLASSE C. KimbriaBrabantia WH '16—MOC '17. TWEEDE KLASSE B. RAC—WVO 1 UNO AnimoInternos 2 DERDE KLASSE D. RKFCMETO STEENZeeland Sport VIERDE KLASSE II. 's-H. Arendsk.Koewacht IersekeHansw. Boys AardenburgRIA W SluiskilClinge RES. TWEEDE KLASSE C. Breskens 2RCS 2 3 Middelburg 2Axel 2 1 Vlissingen 2Vlissingen 3 1 Corn Boys 2Middelburg 3 1 Goes 2Hontenisse 2 1 ONDERAFDELING ZEELAND. Zaterdagcompetitie. EERSTE KLASSE. WemeldingeArnemuiden 2 ZaamslagAZW 2 Rillandia—Colpl. Boys 2 Tern. BoysKrabbendijke 1 VCKNieuwdorp 2 TWEEDE KLASSE E. Hoek—AZW 2 1 TWEEDE KLASSE F. AZW 3Driewegen 2 3 SVD 2—Spui 2 2 Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië en Brazilië: s.s. „Andes", 8 nov. Australië: s.s. „Stratheden", 10 nov. Brits Oost-Afrika: s.s. „Ferd. de Lesseps", 10 nov. Canada: s.s. „Maasdam", 6 nov. Chili: via New York, 7 nov. Indonesië: m.s. „Bali", 8 nov. Ned. Antillen: m.s. „Dapnis", 5 nov. Ned. Nieuw-Guinea: m.s. „Perseus", 10 nov. Nieuw-Zeeland: via Engeland, 10 nov. Suriname: m.s. „Bonaire", 7 nov. Unie van Zuid-Afrika en Z. W.-Afrika: m.s. „Athlone Castle", 10 nov. Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Pvbhkoti* Nederland» Zwivetbureeu i-Gravenhage 71 In de vreedzame Brusselse wedloop, de wereldtentoonstelling 1958, zal de Nederlandse deelneming in 's lands belang een goed figuur moeten slaan. Dit verklaarde jhr. ir. F. E. C. Everts, direc teur van de afdeling Nederland-Brussel 1958, donderdagavond in een radiotoespraak. Van de 46 deelnemende landen zijn Canada en Nederland als eerste hun paviljoens aan het bouwen. Zwitserland zal 5 mil joen aan de expositie besteden en de Engelse industrie zal een inzending ter waarde van 7 mil joen bijeen brengen. Ondanks het feit, dat ons land te Brussel mooie paviljoens in een mooie bloemrijke omgeving bouwt, welke het Hollandse land schap nabij komt, aldus jhr. Everts, zullen wij, behalve,voor onze waterbouwkundige werken, onze uiterste best moeten doen om aandacht voor ons bedrijfsle- (Advertentie.) Dat olifanten bijna menselijke pret kunnen hebben, blijkt uit een verhaal over hetgeen bij cir cus Sarrasani gebeurde. Één van de olifanten was er door onachtzaamheid van een oppas ser in geslaagd, een sleutel te be machtigen. De man, spoedig door collega's geassisteerd, trachte het kostbare voorwerp terug te krij gen. Maat allen liepen van het kastje naar de muur. Gorgelend en gichelend van plezier gaven de olifanten de rij langs de sleutel door, dan was hij weer hier en dan weer ginds Dit is ook een van de tientallen kijkjes achter de schermen, waar over u kunt lezen in het circus album „De bonte droom van het Circus". Een boeiend en afwisse lend verhaal met talloze penteke ningen, vele prachtige kleuren platen en plaatjes; geschreven door de circuskenners bij uitstek J. van Doveren en F réd Thomas. Voor slechts 2,50 kunt u dit boekwerk kopen bij uw roombo- terleverancier of rechtstreeks be stellen per brief of briefkaart bij Kantoor „Roomboteralbum", Post bus 47, Den Haag. U krijgt het album dan per omgaande toege zonden onder rembours. Vermeld vooral duidelijk uw naam en vol ledig adres. De bijbehorende plaatjes ontvangt u gratis voor rijksbotermerken. U vindt zo'n merk op elk pakje roomboter. Neem een pakje extra voor de zondag! ven te trekken. Tal van landen, in het bijzonder onze industriële concurrenten, zullen op deze 200 hectare grote tentoonstelling om het hardst po gen het grootste deel van de te verwachten bezoekersstroom (30 miljoen personen) tot zich te trekken. Om volle en verdiende aandacht te kunnen trekken, zal ons bedrijfsleven zich dan ook veel inspanning en geld moeten getroosten. Ik hoop, aldus jhr. Everts, dat de Nederlandse indus trie dan ook haar steentje zal willen bijdragen. Verscheidene takken van bedrijf Lebben reeds hun volle medewerking toege zegd. De Nederlandse afdeling op de wereldtentoonstelling te Brussel zal zonder de steun var. de in dustrie en van andere geledingen van het bedrijfsleven nooit een succes en een waardige vertegen woordiging kunnen worden, in dien men alleen op de steun van de regering zou moeten drijven. De nationalistisch-Chinese re- gering heeft woensdag een West duits protest over de beschieting van het 1106 ton metende West- duitse vrachtschip „Monika" bij het eiland Quemoy op 24 septem ber j.l. afgewezen. Een woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken te Taipeh verklaarde, dat het schip ruimschoots gewaarschuwd was, voor dat de nationalistische kustbatterijen het vuur openden. Bij het incident werd één lid van de bemanning van het Westduit- se schip gedood. Radio-Moskou heeft donderdag morgen bekendgemaakt dat het Russische ministerie van Buiten landse Zaken woensdag aan de regering van de Duitse bondsre publiek een nota heeft doen toe komen over de repatriëring van Duitse burgers, die zich nog in de Sowjet-Unie bevinden. De ra dio gaf geen details van de nota. Gebleken is, dat de explosie zich voordeed bij de vloeibaarma- king van waterstof. Daarbij is het deksel van de liquefactor hét apparaat, dat bij de vloeibaar, making wordt gebruikt door het dak van de hal geslagen. Als oorzaak wordt genoemd optreden van elektrostatische vonkjes bij het doorslaan van het veiligheids ventiel van de liquefactor. Deze laatste is uiteraard vernield, doch zover te constateren viel, hebben de andere vrij kostbare apparaten vrijwel geen schade opgelopen. In de omgeving v„n het ge bouw, waarin de explosie plaats vond, zijn tientallen ruiten ge sneuveld. In de machinehal van het laboratorium is het een vrij grote ravage. Na de explosie ontstond een be gin van brand, dat echter door het kordate optreden van de heer A. Ouwerkerk en andere leden van de staf vrijwel in de kiem ge smoord kon worden. gehouden op woensdag 24 oktober 1936, des avonds te 7 uur. Voorzitter Mr. P. H. W. F. Teilegen. Wethouders: J. den Hamer en M. de Vos. Raadsleden: F. Dieleman, D. M. Ollebek, J. van Riet, J. A. de Feijter, Dr. M. E. H. Camps, W. J. Weterings, R. F. de Waal, R. Hol, A. Jansen, N. F. Dieleman, S. W. Henry, P. Fijn van Draat en M. van Langevelde. Secretaris: A. J. Dees. De Voorzitter opent de vergadering. De Voorzitter: Voordat tot de behandeling van de agenda wordt overgegaan wil ik eerst mej. Van Eek aan U voorstellen, die zal pogen ons mej. Van Maelsaeke te doen vergeten, waarin zij misschien met ons aller hulp wel zal slagen. Wij heten mej. Van Eek van harte welkom in deze vergadering en nemen, zij het node afscheid hier van mej. Van Maelsaeke die op voortreffelijke wijze haar niet gemakkelijke taak heeft vervuld- en wie wij in haar nieuwe werkkring alle goeds en Gods zegen toewensen. 1. Vaststelling van de notulen van de vergade ring van 13 september 1956. Deze worden onveranderd vastgesteld. 2. Ingekomen stukken. a. Het door Gedeputeerde Staten van Zeeland goedgekeurde raadsbesluit van 9 augustus 1956, inzake verkoop van percelen bouwgrond in de Zeven Triniteitspolder; b. idem van 5 juli 1956, inzake ruiling van gron den in de Louisapolder; c. idem van 5 juli 1956, inzake verkoop van per celen bouwgrond in de Louisapolder; d. idem van 9 augustus 1956, inzake het voeren van een rechtsgeding; e. idem van 13 september 1956, inzake verkoop van een perceel bouwgrond aan de Industrie weg; f. idem van 13 septèmber 1956, inzake verkoop van een perceel bouwgrond in de Noordpolder g. de door Gedeputeerde Staten van Zeeland goedgekeurde 6de wijziging van de gemeente begroting, dienstjaar 1956; h. schrijven van Gedeputeerde Staten dat de minister van Binnenlandse Zaken geen beden kingen heeft tegen raadsbesluit dd. 13 septem ber 1956, inzake interimregeling ziektekosten 1956; i. schrijven van de directeur van de Centrale Dienst van Bouw- en Woningtoezicht te Ter- neuzen, inzake verbinding voor voetgangers en wielrijders tussen Spoorstraat en Nieuwe Kerkstraat te Sluiskil; j. schrijven van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen, inzake helikopterdienst k. schrijven van „Havenbelangen Terneuzen", inzake verlichting kaden. De Voorzitter: Ik heb nog een nadere toelich ting op punt j., met betrekking tot de helikopjer- dienst. Er is namelijk naderhand nog een schrij ven van de Kamer van Koophandel ingekomen hetwelk als volgt luidt: »jn onze brief van 4 oktober J.l., no. 8231/25d, celden wij U mede, dat wij geen mogelijkheid dien11 °m voor voortzetting van de helikopter- ,S,:.0P Rotterdam het benodigde bedrag bijeen ie Kragen. H»ÜU,iÏÏer het Helikoptersyndicaat te Rotter- t t hereid verklaard heeft in het expioitatie- i V?°r de Periode van 1 november 1956 tot 1 1957 tot maximaal 5300,-^ bij te nnc»in o-ó,f1?"611 r'at er aanleiding is om verdere „EJ te ondernemen om de dienst voor ons Temeer waar half november zal worden grotere en snellere toestellen gevlogen Zefdan T 1 oawen dat de Provincial Staten van lorwiii n „erom een subsidie zullen verlenen, IJn WW™ Hamer in principe reeds besloten heelt een WW rage te geven van 2000,— Wij meenden goed te doen U van een en ander op de hoogte te stellen, omdat het ook de bedoe ling is ook de gemeentebesturen en het bedrijfs leven in ons gebied weer om een subsidie te vra gen". Ik deel U dit volledigheidshalve mede, in de hoop dat U dit schrijven voor kennisgeving kunt aan nemen. Het schrijven was aan mij gericht. Het verlenen van subsidie kan bij de behandeling van de gemeentebegroting ter sprake worden gebracht. De heer De Waal: Het schrijven behorende bij punt i. heb ik zelf niet gelezen. Als ik goed ben ingelicht komt het dus hierop neer dat het onmo gelijk wordt 0?acht een verbinding voor voetgan gers en wielrijders aan te brengen. Mijnheer de Voorzitter, ik ben van mening dat op de een of andere manier getracht moet worden op de be treffende plaats een overgang te maken. Ik ge loof dat dit van zeer groot belang zal zijn en dat hiermede Sluiskil een grote dienst zal worden bewezen. Zonder hoofdelijke stemming worden de stuk ken en het schrijven van de Kamer van Koophan del dd. 22 oktober 1956 voor kennisgeving aange nomen. 3. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het verlenen van eervol ontslag aan Ds A. C. Honders als tijdelijk leraar aan de gymnasiale afdeling van het Petrus Hondius- Lyceum. Dit voorstel wordt zonder bespreking of hoofde lijke stemming aangenomen. 4. Voorstel tot benoeming: van een leraar aan de gymnasiale afdeling van het Petrus Hondius Lyceum in vaste dienst, per 1 september 1956. De door curatoren opgemaakte aanbevelings lijst luidt: P. Mulder, thans tijdelijk leraar in de oude talen aan de gymnasiale afdeling van dit lyceum; Overgegaan wordt tot stemming. De heren F. Dieleman en Ollebek vormen met de voorzitter het stembureau. Uitgebracht worden 15 stemmen, waarvan 13 op P. Mulder en 1 op Burger, 1 stem is blanco. De heer Mulder is benoemd, b. van een vertegenwoordiger der gemeente in de stichting „Zeeuwsch-Vlaams Borgstellings fonds". Zitting heeft Mr. P. H. W, F. Teilegen. Overgegaan wordt tot stemming. Uitgebracht worden 15 stemmen, waarvan 14 op Mr. P. H. W. F. Teilegen, 1 stem is blanco. Mr. P. H. W. F. Teilegen is benoemd. De Voorzitter: Ik dank U voor het in mij ge stelde vertrouwen. Ik zal deze benoeming gaarne aanvaarden. 5. a. V oorstel inzake benoeming leden van de commissie van advies, bedoeld in artikel 8 van de Woonruimtewet 1947. De heer Fijn van Draat: Is het misschien moge lijk deze commissie in haar geheel te benoemen? De Voorzitter: Ik acht het beter dit niet te doen. De Voorzitter: De Katholieke Arbeiders Bewe ging heeft voor de zittingsperiode 1956—1957 de heer J. P. C. Eeckelaer kandidaat gesteld, buiten de kandidaten die door ons worden voorgesteld. De heer Eeckelaer is bereid bij een eventuele be noeming zitting te nemen in de adviescommissie. Overgegaan wordt tot stemming van kamer I (kom). Gestemd wordt in de vakature B. Burger. Uitgebracht worden 15 stemmen; De heer Burger wordt met algemene stemmen benoemd. Overgegaan wordt tot stemming in de vakature B. v. d. Bos. Uitgebracht worden 15 stemmen, waarvan 10 op de heer v. d. Bos en 5 op de heer Eeckelaer. De heer v. d. Bos is benoemd. Overgegaan wordt tot stemming in de vakature J. M. Fraanje. Uitgebracht worden 15 stemmen, waarvan 10 op de heer Fraanje en 1 op de heer Eeckelaer. ■temmen zijn blanco. De heer Fraanje is benoemd. Overgegaan wordt tot stemming in de vakature D. M. Ollebek. Uitgebracht worden 15 stemmen, waarvan 10 op de heer Ollebek en 2 op de heer Eeckelaer. 3 stem men zijn blanco. De 'heer Ollebek is benoemd en neemt zijn be noeming aan. Overgegaan wordt tot stemming in de vakature J. H. Rijnberg. Uitgebracht worden 15 stemmen, waarvan 12 op de heer Rijnberg. 3 stemmen zijn blanco. De heer Rijnberg is benoemd. De Voorzitter: Voor kamer II (Sluiskil) zijn geen tegen-kandidaten opgegeven. De heer Van Langevelde: Zou het niet wenselijk zijn voor Sluiskil allen leden van dit dorp te be noemen? Onder de voorgestelde kandidaten bevin den zich er twee uit Terneuzen. De Voorzitter: Volgens mij is het voor het onder ling contact beter de leden van Terneuzen aan te houden. De heer Ollebek: Het is zó, dat de Iwee leden uit Terneuzen alleen optreden wanneer een advies moet worden uitgebracht over vordering van een woning. De andere zaken worden door de Sluiskil- se leden behandeld. De heer De Vos: Er zijn in Sluiskil vroeger moei lijkheden geweest om voldoende leden voor deze commissie te verkrijgen. Dit is ook de reden ge weest waarom wij vorig jaar tot deze regeling zijn overgegaan. Het is ongetwijfeld beter dat de com missieleden allen inwoners van Sluiskil zijn en wjj moeten er dan ook naar streven, dat vijf personen uit Sluiskil in de commissie zitting hebben. Dit zouden wij misschien volgend jaar kunnen pro beren. De Voorzitter: Zijn er misschien kandidaten in Sluiskil? De heer Van Langevelde: Neen. .De heer De Vos: Het is zeker ook niet wenselijk thans iemand te benoemen, nu wij niet weten of deze een benoeming zou aanvaarden. De heer Den Hamer: Mijnheer de Voorzitter, ik ben het volkomen eens met de heer De Vos. Ook dienen wij rekening te houden met de samenstel ling van de commissie. Bij de benoeming van de coijimissie moet behalve met de richting mede rekening gehouden worden met het beroep van de kandidaten. De mensen die hiervoor in aanmer king komen, kunnen misschien volgend jaar kandi daat worden gesteld. Overgegaan wordt tot stemming. De heren H. A. Brakman, A. Dourleijn, F. Jur- riëns, D. M. Ollebek en J. H. Rijnberg worden met algemene stemmen benoemd. b. idem tot vaststelling van een instructie voor de keuringsveearts en de hulpkeurmeester en benoeming van een keuringsveearts. De Voorzitter: In artikel 17 van de instructie der keuringsveearts staat: Telkens binnen 10 dagen na het verstrijken van een kwartaal zendt hjj aan het college van burgemeester en wethouders een verslag in. Dit moet zijn: Telkens binnen 10 dagen na het verstrijken van een maand. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wor den de instructies vastgesteld. Overgegaan wordt tot benoeming van een keu ringsveearts. Op de voordracht staat de heer T. van Roon, veearts te Sas van Gent. Uitgebracht worden 15 stemmen, waarvan 14 op de heer Van Roon. 1 stem is blanco. De heer Van Roon is benoemd. 6. Voorstel tot verkoop van: a. een perceel grond aan de Willem de Zwfl- gerlaan; b. gronden in het plan Zeven Triniteitspol der II. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wor den deze voorstellen aangenomen. c. een perceel grond in het plan Zeven Trini teitspolder II. De heer Van Langevelde: Voorgesteld wordt deze gronden te verkopen voor 10,per m2, ter wijl er ook gronden verkocht worden voor 9,50 per m2. Dit maakt volgens mij een zeer klein ver schil uit, temeer daar deze gronden bij de Axelsc straat zijn gelegen. Kan de voorgestelde prijs niet hoger worden gesteld? De heer Den Hamer: Mijnheer de Voorzitter, wij moeten rekening houden met het feit, dat de andere percelen welke verkocht zijn, een veel ge ringere oppervlakte hebben, waardoor de totale grondkosten der percelen aldaar voor de andere woningen bedragen 1500,tot 2000,De grondkosten van dit perceel bedragen 4620, Daarbij komt nog, dat het gedeelte aan de Axelse- straat lager is gelegen, en dit is opgevoerd om ge lijk te komen met de andere gronden, waardoor meerdere kosten voor funderingen ontstaan. Ge zien deze twee omstandigheden is deze prijs zeker behoorlijk vastgesteld. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De Voorzitter: In juli van dit jaar werden door uw raad gronden verkocht te Sluiskil voor woning, bouw. Door een wijziging in het ontwerp-uitbrei- dingsplan komt er nu een andere situering. Ik moge U machtiging vragen in het raadsbesluit de nodige wijzigingen aan te brengen Zonder hoofdelijke stemming wordt hiertoe be sloten. 7. Voorstel tot wijziging van de gemeentelijke verplaatsingskostenverordening, Dit voorstel wordt zonder bespreking of hoofde lijke stemming aangenomen. 8. Voorstel tot het verlenen van subsidie ten behoeve van de Stichting „Zeeuws Studie fonds". De heer Henry: Zijn er ook personen uit Zeeuwsch-Vlaanderen in het bestuur van de stich ting vertegenwoordigd? De Voorzitter: Vindt U het nodig om onder scheid te maken tussen Zeeuwen en Zeeuwsch- Vlamingen? De heer Henry: Het onderscheid is er al. De Voorzitter: U zegt het! Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wordt het voorstel aangenomen. 9. Voorstel tot het vaststellen van de uitgaven van het openbaar lager onderwijs over 1955, Voorstel tot vaststelling van de uitgaven: van het bijzonder lager onderwijs over 1955; van het vakonderwijs nuttige handwerken aan de christelijke school te Sluiskil over 1955. Voorstel tot het verlenen van een tegemoet koming ingevolge artikel 13 van de Lager Onderwijswet 1920. Deze voorstellen worden zonder bespreking of hoofdelijke stemming aangenomen. 12. Voorstel tot wijziging van de verordening op de precariorechten. De Voorzitter: In de voorgestelde wijziging dient letter E te worden aangevuld met het volgende: Voor het hebben in openbare gemeentegrond van een tank ter bewaring van vloeistoffen, niet val- lerde onder letter F, voor elke m3 inhoud van de tank of het gedeelte daarvan dat in openbare ge meentegrond is gelegen, per jaar 5, De bedragen, genoemd onder letter I dienen ts worden verhoogd van 0,10 op 1,en van 5, op 50, Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel aangenomen. 13. Voorstel tot het opnieuw vaststellen van de verordening op de reinigingsrechten. Voorstel tot het opnieuw vaststellen van de verordening tot het tijdelijk in gebruik heb ben van gemeentegrond en tot het vaststel len van een verordening op de weekmarkt. Voorstel tot stichting van een gemeentelijke school voor kontinu-onderwijs voor schip perskinderen. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wor den deze voorstellen aangenomen. De Voorzitter: Ik schors thans de openbare ver gadering. De Voorzitter heropent de openbare vergadering. 16. Voorstel tot wijziging van de gemeente begroting dienstjaar 1956. De Voorzitter: De wijziging van de gemeente begroting dienst 1958 heeft ter inzage gelegen. B. en W. stellen voor hieraan nog een post toe telte doen valt. voegen: oprichten aandenken ter gelegenheid van de officiële ingebruikneming van de watertoren enj De vergaderin 10. a. b. 11. 14. 15. het hoofdkantoor te Terneuzen van de N.V. Water leidingmaatschappij Zeeuwsch-Vlaanderen: 5000. Het voorstel wordt zonder bespreking of hoofde lijke stemming aangenomen. De heer De Feijter wenst geacht te worden tegen het voorstel te hebben gestemd, met het oog op de hoogte van het bedrag. 17. Omvraag. De heer De Feijter: Wanneer wordt begonnen met de aanleg van de straatverlichting in het bouwplan Zeven Triniteitspolder II? De 16 wonin gen, welke thans voltooid worden, zullen binnen enkele weken worden bewoond. Het is daar zeer donker en ik acht het gewenst, dat er spoedig straatverlichting wordt aangebracht. De Voorzitter: De P. Z. E. M. heeft opdracht tot uitvoering van deze werkzaamheden. De heer De Vos: De P. Z. E. M. voert deze werk zaamheden zelf uit. Het zal waarschijnlijk wel december worden vóórdat de eerste woningen vol tooid zullen zijn. Er zal echter wel voor worden gezorgd, dat er dan een verlichting is. De P. Z. E. M. is natuurlijk ook afhankelijk van materiaal leveranties en deze geschieden niet altijd even vlot. Er moet evenwel toch ook verlichting zijn voor de betreffende woningen. Omdat er in de kabels ook aders voor straatverlichting zitten, kan de installatie voor de huizen en straatverlichting gelijktijdig plaats hebben. Voor de 16 woningen heeft het nog geen zin om reeds lang van tevoren straatverlichting te doen branden. De heer De Feijter: Als het maar aangelegd i* tegen de tijd dat de mensen er wonen. De heer N. F. Dieleman: Reed9 enige tijd ge leden, misschien nog in 1955, heb ik gevraagd in de Geraniumstraat een trap aan te brengen die naar de Baandjjk leidt. U hebt destijds medege deeld dit te zullen bekijken, doch de trap is nog steeds niet aangebracht. De heer De Vos: Wij zullen zien hiervoor een oplossing te verkrijgen. Er is toen evénwel niet ezegd, dat dit direct zou gebeuren. De heer N. F. Dieleman: Volgens mij wél. De Voorzitter: Misschien trapsgewijs De heer N. F. Dieleman: Zijn er reeds meer ge gevens hekend met betrekking tot de overname van de haven? De Voorzitter: Wij hebben het principebesluit van de raad medegedeeld aan de hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat, waarvan de eer ste brief afkomstig was, dat wij in beginsel gaarne bereid waren om over de overname van de haven te onderhandelen. Deze heeft toen teruggeschre ven, dat hij gaarne nadere gegevens zou verwach ten. Wij zijn nu bezig deze te verzamelen om hem die te verschaffen. Op grond hiervan zal de Rijks waterstaat wel kunnen mededelen wat de voor waarden zijn om deze overname te doen plaats vinden. Voorts hebben wij over de overname nog een bespreking gevoerd met Gedeputeerde Staten. Deze zijn van harte bereid om de gemeente mede werking te verlenen. De heer De Waal: Mijnheer de Voorzitter, ik wil nogmaals de aandacht vestigen op het feit, dat de brug te Sluiskil door de aangebrachte verlich ting aan de westzijde zeer mooi is verlicht. De overzijde van het kanaal steekt daar geweldig bij af, omdat er bij de oprit aan die kant maar één lamp is aangebracht. Het is niet alleen een som bere verlichting, maar mijns inziens ook een zeer gevaarlijke. Zou er misschien op aangedrongen kunnen worden, dat hier meer verlichting komt? Verder zou ik het volgende onder uw aandacht willen brengen. Ik weet niet of het op de weg van de gemeente ligt en of de gemeente hieraan iets kan doen, doch ik geloof dat het langzamer hand tijd is om in Sluiskil een postkantoor te vestigen, inplaats van het thans bestaande hulp postkantoor. Het is daar namelijk op bepaalde tijd geweldig druk en het voor de P. T. T.-werk- zaamheden in gebruik zijnde gebouwtje is slechts klein. Er is soms een opeenhoping van mensen. Ik wil het college verzoeken om de mogelijkheid te overwegen stappen te doen om te komen tot de vestiging van een postkantoor te Sluiskil. De Voorzitter: Wij zullen voor de beide door U naar voren gebrachte punten zien, wat daaraan

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 3