Verzet in Boedapest gebroken ■MHM „Kwestie-Soestdijk" Minister-president W. Drees over De opstand in Hongarije Nieuwe wanordelijkheden bij Meknes Franse troepen siaags met Tu nesiërs Alarm in Oost-Duitsland HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Eisenhower over Hongarije Anti-Russische betogingen in Warschau mm VRIJDAG 26 OKTOBER 1956 11e Jaargang Nr 3905 EERSTE BLAD Mutaties aan het hof te verwachten De Hongaarse regering heeft donderdag via radio- Boedapest officiéél meegedeeld, dat opstand in Boedapest in de nacht van woensdag op donderdag onderdrukt is. De opstandelingen zijn vernietigd en bestaan nu nog slechts uit kleine en verspreide groepen, aldus radio- Boedapest. De regering beval de arbeiders en ambtenaren hun werk te hervatten. Tram- en busdiensten moeten weer normaal gaan functioneren. Ook winkels zullen weer op de gewone tijd opengaan. Slechts de scholen zullen tot nader order gesloten blijven. Deoniustente Poznan Israël en de toestand in Oost-Europa imsr SOWJET* WEST EUROPA Marokkaanse ambassadeur uit Parijs teruggeroepen Frankering bij abonnement: Terneuzen Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal: per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V.v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere regel meer cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur In zijn gistermiddag in de vergadering der Tweede Kamer gehouden redevoering ter beantwoording van de opmerkingen gemaakt over de regeringsverklaring en de rijksbegroting is de minister-president, de heer Dr W. Drees, allereerst-ingegaan op de verklaring der vijf fractievoorzitters, de heren Oud V.V.D.), Bruins-Slot (A. R.t, Burger (Arb.), Romme (K.V.P. en Tilanus (C. H.) nopens de „kwestie-Soestdijk" en de opmer kingen dienaangaande van de heer De Groot (C.P.N.). De minister-president zeide het volgende: „Alvorens de verschillende spre- kers, die bij de algemene beschou wingen het woord hebben ge voerd, te antwoorden, wil ik, zoals ik woensdag reeds aanduidde, in gaan op de korte verklaring, wel ke de heer Oud, mede namens de heren Bruins Slot, Burger, Rom me en Tilanus bij de aanvang van aijn rede heeft afgelegd. Tegen de achtergrond van uiterst betreurenswaardige bui tenlandse perspublikaties, waarop ook reacties van binnenlandse zijde zijn gevolgd, geeft de afge legde verklaring blijk van een grote terughoudendheid. Ook in mijn antwoord stel ik er prijs op terughouding te be trachten. Met name omdat, hoe wel inderdaad ernstige veront rusting in den lande is verwekt, hiermede aan de orde zijn aange legenheden, die ten nauwste het privéleven van ons koninklijk ge zin raken. ©p 15 oktober is medegedeeld, dat Hare Majesteit de Koningin zich rustig wer.st te beraden op de voorzieningen, welke zullen moeten worden getroffen tot het bereiken van een doelmatiger co ördinatie van de verschillende diensten van het koninklijk huis. Krachtens artikel 25 van de grondwet behoort dit tot de taak van de Koningin. Ik verwacht, dat deze voorzieningen binnen kort zullen leiden tot mutaties in genoemde diensten. Het is mijn overtuiging, dat dit zal moeten' worden afgewacht, alvorens men zich een mening terzake kan vor men. Het kabinet is zich bewust van zijn verantwoordelijkheid het mogelijke te doen tot het hoog houden der monarchie en van Hare Majesteit Koningin Juliana, die zozeer de liefde geniet van de bevolking van het koninkrijk. Wat de opmerkingen van de geachte afgevaardigde, de heer De Groot betreft, kan ik mede delen, dat het kabinet met H. M. de Koningin overlegt op welke wijze het beste kan worden vast gesteld hoe bepaalde perspubli katies tot stand zijn gekomen. Indien zou blijken, dat deze van uit Nederland zijn geïnspireerd, zo zullen maatregelen niet ach terwege blijven. In verband met de veelal fan tastisch onjuiste voorstellingen in sommige publikaties gegeven, del ik er prijs op, zij het ten overvloede, nog eens uit te spre ken, dat al wat Hare Majesteit de Koningin in de loop der jaren op publiek terrein gezegd en ge daan heeft natuurlijk tenvolle komt voor verantwoordelijkheid van de ministers". collectie "zonde;- Kom» eens tol*"' v/ V.,-,; In hef gebied van Meknes in Marokko is het donderdagavond weer tot schieten gekomen. Het begon met machinegeweer vuur op een jeep van de Franse politie ten oosten van Meknes. Volgens de eerste berichten wer den vier politiemannen gedood en twee gewond. Eerder reeds was het donder dag weer tot incidenten in Mek nes gekomen, waardoor het aan tal Europese doden in drie dagen is gestegen tot 37. De lucht- en spoorwegverbin dingen met de stad zijn verbro ken, terwijl het telefoonverkeer in het ongerede is geraakt. Volgens de jongste berichten zijn bij de bloedige ongeregeld heden, die zich dinsdag in Mek nes in Marokko voordeden, 29 Europeanen gedood. 25 liepen verwondingen op. De ongeregeldheden ontston den als gevolg van de arrestatie der vijf Algerijnse nationalisti sche leiders door de Fransen. In de voornaamste Marokkaan se steden is woensdag door grote menigten gedemonstreerd. Men riep anti-Franse leuzen. Er werd niet veel schade aangericht. Op roepen tot kalmte door de Marok kaanse regering hielden de beto gingen binnen de perken. Volgens te Rabat ontvangen be richten zijn dinsdagavond bij bot singen in Marokko, nabij de Al gerijnse grens, zeven Franse sol daten gedood en 24 gewond. In verscheidene Tunesische steden werd eveneens gedemon streerd tegen de arrestatie van de Algerijnen. In Sfax en twee andere steden verzamelden zich jonge Tunesiërs voor de Franse consulaten. Winkels werden ge plunderd, auto's omver gewor pen en sommige in brand gesto ken. De Tunesische premier Habib Boerguiba heeft medegedeeld, dat Franse troepen aan de Algerijnse grens slaags zijn geraakt met Tu nesische. Premier Bourguiba, die tot de grondwetgevende vergadering sprak, zei, dat er aan beide zijde slachtoffers zijn gevallen. Over de gevechtshandelingen had hij geen verdere bijzonderheden. Het gevecht was begonnen, toen FrAnse troepen uit Algerië Tune sië trachtten binnen te komen. Het Westberlijnse blad „Der Abend" heeft bericht dat Oost- Duitsland in een toestand van alarm verkeert. Vijf Sowjetrussi- sche divisies, die aan de Poolse grens waren samengetrokken, zijn naar hun garnizoenen in Mecklenburg en Skasen terugge keerd en houden zich gereed. Volgens het blad hebben de Oostduitse veiligheidspolitie en andere Oostduitse eenheden op dracht gekregen zich gereed te houden om in noodgeval te kun nen ingrijpen. Het Oostduitse communistische partijorgaan „Neues Deutsch- land" heeft medegedeeld, dat in het grootste deel van de genatio naliseerde fabrieken in Oost- Eerlijn vergaderingen zijn gehou den van fabriekswachten „uit voorzorg tegen aanvallen van de vijanden der arbeidersklasse". 163 personen, die na de onlus ten van 28 juni in Poznan werden gearresteerd, zijn vrijgelaten. Onder hen bevindt zich het me rendeel van degenen die reeds gevonnist zijn of terechtstaan, al dus is in justitiële kringen te Warschau donderdag verklaard. Tunesische eenheden kregen be vel verzet te bieden en versper ringen op de wegen op te rich ten. De eerste-minister zei: „Wij verkiezen de dood boven vernede ring en strijd boven slavernij". Na deze woorden hieven de parlementsleden het volkslied aan. De vergadering heeft vervol gens met algemene stemmen een resolutie aangenomen, waarin terugtrekking wordt geëist van de in Tunesië gelegerde Franse troepen en uiting wordt gegeven aan hun solidariteit met het Alge rijnse volk. (Er liggen ongeveer 50.000 Fran se militairen in Tunesië. Bij het gevecht tussen Fransen en Tune siërs waren deze troepen niet be trokken, aldus werd te Tunis vernomen.) In zijn toespraak tot de grond wetgevende vergadering zei Bourguiba, dat op de drie-partij enconferentie die in het begin van deze week te Tunis is ge houden, een plan van actie voor Algerië werd voorbereid. Franse militaire autoriteiten te Tunis hebben later ontkend, dat Franse en Tunesische troepen op Tunesisch rechtsgebied slag hebben geleverd. Te Parijs is donderdagavond medegedeeld, dat er een of ander incident schijnt te zijn voorgeval len bij de hergroepering van een Franse pantserdivisie, die deels in Tunesië, deels in Algerië ligt. Voor zover bekend is het daarbij niet tot bloedvergieten gekomen. De Hongaarse ministerraad deelde mee, dat de opstand op bevel van de Hongaarse regering gebroken is door het leger en de veiligheidspolitie met behulp van Sowjetrussische strijdkrachten. Waarnemers in Wenen zijn on der de indruk van de geweldige omvang en kracht van deze klaar blijkelijk spontane opstand tegen de Sowjetrussische overheersing en het „Stalinisme". De grootte van de omvang kan worden afge leid uit de bevelen van de rege ring, waaruit blijkt dat de fabrie ken in het gehele land hebben stil gelegen, dat de winkels over al gesloten waren en het verkeer tot stilstand was gebracht. Vol gens deze waarnemers is de kracht en het fanatisme van de opstandelingen gebleken uit het feit dat deze groepen van jonge arbeiders en studenten, die on voldoende bewapend en vrijwel ongeorganiseerd waren, zolang aan een machtige tegenstander weerstand hebben geboden Het heeft het goed uitgeruste en uitstekend opgeleide Hongaar se leger, het grote aantal even eens goed uitgeruste strijdkrach ten van de Hongaarse politie en tenslotte de met tanks en artille rie gewapende Sowjet-eenheden twee dagen gekost om het verzet neer te slatin. En zoals uit de laatste officiële mededelingen blijkt moet dit le ger nog steeds het hoofd bieden aan „tegenaanvallen". Het hoofdbureau van de brand weer te Boedapest heeft donder dag meegedeeld, dat een aantal openbare gebouwen tijdens de op stand door de rebellen in brand De Joodse gemeenschappen in Israël die afkomstig zijn uit Po len en Hongarije hebben i.v.m. de gebeurtenissen in deze landen aan de Israëlische regering ge vraagd „tussen beide te komen om de emigratie van de Joden uit deze landen te bespoedigen, om dat de Joden in Polen en Honga rije anders aan grote gevaren zul len blootstaan." In Algerië alleen was de toe stand rustig en in Franse krin- is gestoken. De meeste branden 1 zouden echter geblust zijn. De grootste brand woedde in het nationale museum dat in de afge lopen nacht voor de vierde maal in brand werd gestoken. Het vuur laaide zó hevig op dat de brand weer een tijdlang niet dichtbij de vlammen kon komen. Volgens de commandant van de brandweer worden de pogingen om het vuur te bedwingen nog steeds voortge zet. Ook op verscheidene andere punten van de stad is men bezig met het blussen van „grotere of kleinere" branden. Het gebouw van het orgaan van de Hongaarse communisti sche partij, „Szabad Nep" is door opstandelingen van 10 uur 's mor gens tot middernacht bezet ge weest. De betogers haddeh even wel de rotatiepersen niet bescha digd. Het binnenlandse telefoonnet functioneert weer. Een woordvoerder van het Brit se ministerie van Buitenlandse Zaken heeft meegedeeld, dat het Britse legatiegebouw in Boeda pest woensdag door kogels uit een machinegeweer van een Rus sische tank is getroffen. De scha de zou echter gering zijn en slachtoffers zijn niet te betreuren. Radio-Boedapest bericht, dat tot nader order ook de café's ge sloten zullen zijn. De bevolking werd aangespoord het betogen te staken en weer aan het werk te gaan opdat „de krachten die het Hongaarse volksdemocratische bewind omver pogen te werpen" geïsoleerd zouden worden. Het uitgaansverbod van 18.00 tot 06.00 uur blijft gehandhaafd. De bevolking wordt opgewekt slechts in uiterste noodzaak de deur uit te gaan, daar kleine groepjes nog steeds de orde ver storen. Volgens een bericht hebban de meeste fabrieken en kantoren in Boedapest het werk hervat en zijn ook de winkels weer open. De brandweer stelt alles in het werk om het nationale museum te redden. Zij bestrijdt tevens klei ne en grote branden op verschei dene plaatsen. De regering heeft de bevolking opgeroepen weer aan het werk te gaan. Trams en bussen zouden weer gaan rijden. Alleen de scholen blijven tot na der order gesloten. De Oostenrijkse autoriteiten hebben naar verluidt de grensbe waking versterkt. Twaalf com pagnieën van het nieuwe Oosten rijkse leger zouden in het grens gebied zijn samengetrokken met het oog op mogelijke achtervol ging van Hongaarse vluchtelin gen op Oostenrijks gebied door Sowjet of Hongaarse troepen. gen zegt men, dat de arrestatie een groot psychologisch effect scheen te hebben. Dit bleek, zo werd gezegd, onder meer uit het feit, dat zestien opstandelingen zich hadden overgegeven en an dere vroegen om de voorwaarden, waarop zij zich konden overgeven. In Noord-Algerië viel een leger - konvooi in een hinderlaag. Hier bij werden twee Franse soldaten gedood en anderen gewond. El ders doodden de Fransen zes op standelingen. WISSELEND BEWOLKT. Noordwestelijke winden 'voer den donderdag onstabiele polaire lucht over het Noordzeegebied naar onze omgeving. In deze lucht kwamen vooral in de kust streken vrij veel buien voor, waarvan sommige van hagel of onweer vergezeld gingen. De ma ximum temperaturen kwamen niet hoger dan omstreeks 11 gra den. Deze luchtstroming werd in stand gehouden door een krach tig en omvangrijk hogedrukge- bied met kern tussen Ierland en de Azoren enerzijds, en een vore van lage druk. die zich van Scan dinavië naar het zuiden uitstrek te anderzijds. Ook heden houdt bij ons de aan voer van polaire lucht aan, maar verder noordelijk, op het noorde lijk deel van de Noordzee, zal he den de aanvoer gaan stagneren onder invloed van luchtdrukdalin gen. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig tot vrijdag avond. Wisselend bewolkt. Wisselend bewolkt met enkele buien, vooral in de kustprovin cies. Weinig verandering in tem peratuur. Matige tot krachtige en langs de kust af en toe harde noordwestelijke wind. ZATERDAG 27 OKTOBER. In Eisenstadt, de hoofdstad van Burgenland, zijn kampen voor vluchtelingen ingericht. Volgens waarnemers is er nog geen klaarheid gekomen over de oorsprong van de Hongaarse op stand, de diepere oorzaken ervan en de aanleidingen ertoe. Even min over de omstandigheden waardoor partijleiding en rege ring ertoe gekomen zijn de Sow jetrussische troepen te hulp te roepen. Wat deze laatste maat regel betreft heeft de regering zich beroepen op het pact van Warschau, maar daarin komt geen enkele clausule voor die een dergelijke tussenkomst kan rechtvaardigen. Ook is nog niet vast te stellen of het hier een spontane uitbarsting van anti- Sowjetrussische gevoelens ging, om een provocatie teneinde de politiek van democratisering te compromitteren of om een van te voren beraamde actie. In de be richten van het Sowjetrussische persbureau Tass wordt laatstge noemde opvatting naar voren ge bracht. De waarnemers wijzen verder op de ironie van het feit, dat Imre Nagy, de voorvechter van Hon gaarse onafhankelijkheid, zijn functie als premier heeft aange vangen met het afkondigen van de staat van beleg en de instel ling van krijgsraden en het in roepen van de hulp der Sowjet- troepen. Premier Nagy van Hongarije heeft in een radio-toespraak mee gedeeld, dat er militairen naai de opstandelingen zijn overge lopen. Hij kondigde op korte termijn onderhandelingen met de Sow- jet-Unie aan over terugtrekking van de Russische troepen en het baseren van de vriendschap op de beginselen van gelijkheid en nationale onafhankelijkheid. De overheid zou edelmoedig zijn jegens burgers en militairen die de strijd onmiddellijk zouden staken. Nog steeds gevechten in Boedapest. Radio-Bcedapest heeft bekend gemaakt, dat er donderdagavond om half zeven nog steeds „gewa pende opstandelingen" in de Hon gaarse hoofdstad in actie waren. In verscheidene districten hadden zij voorbijgangers aangevallen, aldus dit bericht. Opnieuw werd namens het mi nisterie van Binnenlandse Zaken een beroep op de bevolking ge daan cm „naar huis te gaan en daar te blijven". Volgens te Wenen ontvangen berichten hebben zich donderdag avond weer op verscheidene pun ten in de Hongaarse hoofdstad incidenten voorgedaan. Radio-Boedapest heeft intussen een verklaring van het minister- rie van Justitie omgeroepen, waarin geruchten worden tegen gesproken, als zouden talrijke ge vangengenomen opstandelingen zijn gefusilleerd. In de boodschap wordt gezegd, dat er nog geen enkele opstandeling voor een krijgsraad of een gewone recht bank is geleid. GEROE VERVANGEN De eerste secretaris van de Hongaarse communistische par tij, Ernoe Geroe, is van zijn func tie ontheven. Hij wordt vervan gen door Janos Kadar, het on langs gerehabiliteerde lid van het politieke bureau der Hongaarse communistische partij. v.m. n.m. Breskens 7.00 7.49 Terneuzen 7.35 8.24 Hansweert 8.15 9.04 Walsoorden 8.25 9.14 ZON MAAN op onder op onder Oct. 26 7.26 17.25 23.37 13.51 27 7.28 17.23 14.21 Geroe en zijn collega's van het politieke bureau schijnt het kwa lijk te worden genomen dat niet terstond voldoening is gegeven n de eisen, die op maandag avond door de Petoefi-kring zijn gesteld. Het bericht van de benoeming van Kadar is volgens radio-Boe dapest door de bevolking met uit bundige vreugde ontvangen. Eerste reizigers uit Hongarije De eerste reizigers sinds de op stand in Hongarije zijn donder dag de Oostenrijks-Hongaarse grens overgekomen. Onder hen bevond zich de Oostenrijkse ge zant in Boedapest. De reizigers vertelden, dat de toestand in de Hongaarse hoofd stad nog onoverzichtelijk was. Sommige Russische militairen schoten nog, maar anderen had den zich met de Hongaren ver broederd, in de geest van: „We hebben jullie geholpen de rege ring die jullie zo haten, kwijt te raken". Het aantal doden was moeilijk te schatten. Het zou wel tussen de 2000 en 2500 liggen. Vele Russische soldaten had den de hamer en de sikkel uit hun vlaggen verwijderd. In Gyoer bij de Oostenrijkse grens haalde de bevolking de rode ster ren van de gebouwen. Een aan tal gebouwen in Boedapest brandde nog. Iemand had gezien dat de Hongaren twaalf Russi sche tanks buiten gevecht stel den. In vele delen van de hoofd stad liepen Russische soldaten naar het verzet over. Het publiek in Boedapest was van mening, dat de opstand ge slaagd was. De reizigers hadden de indruk, dat de strijd nog aan de gang was. Een Brit, die donderdag uit Boedapest in Wenen is aangeko men, vertelde dat het medeleven van de Hongaarse militairen met de opstandelingen de regering ge dwongen had de hulp van de Russische troepen in te roepen. Volgens een andere reiziger waren er al Russische troepen in actie voordat Nagy hun hulp in riep. Bijna honderd Russische tanks waren woensdagochtend vroeg de stad binnengereden en hadden op verzetshaarden ge vuurd. Zij schoten bij de minste aanleiding. Dit in tegenstelling tot de Hongaarse militairen, waarvan er veel naar het verzet waren overgelopen. Nederlanders in Boedapest in goede welstand. Desgevraagd werd ons van be voegde zijde meegedeeld, dat via Wenen werd vernomen, dat alle Nederlanders te Boedapest in goede welstand verkeren. De Amerikaanse regering be treurt de interventie van Russi sche strijdkrachten in Hongarije, zo wordt gezegd in een verkla ring van president Eisenhower, die donderdag te Washington werd uitgegeven, nadat de presi dent een, telefoongesprek nie: mi nister Dulles had gehad. Eisenhower zegt verder, dat de Sowjet-strijdkrachten volgens de bepalingen van 'n vredesverdrag uit Hongarije „hadden moeten worden teruggetrokken". De aanwezigheid van dergelijke Sow jet-troepen heeft niet, zoals thans wordt gedemonstreerd, ten doel Hongarije te beschermen tegen agressie, doch veeleer om een be zetting door troepen van een vreemde mogendheid ten bate van haar eigert oogmerken voort h zetten". „De Ver. Staten beschouwen de ontwikkelingen in Hongarije als een nieuwe manifestatie van het intense verlangen naar vrijheid, dat reeds lang 4°or het Hon gaarse volk wordt gekoesterd aldus de president. Hij was van mening, dat de eisen van de Hon gaarse studenten en arbeiders duidelijk passen in het raam var, die rechten van de mens, welk, in het handvest van de V.N. zijn verankerd en die ook voor he* Hongaarse volk zijn gewaarbor^- door het vredesverdrag, dar o.a. door de Sowjet-Unie en de Vei Staten is ondertekend. Bij anti-Russische betogingen te Warschau, is het woensdagavond tot gevechten gekomen in de om geving van de Hongaarse ambas sade. Twee groepen jongeren, ieder meer dan tweeduizend man sterk, ontmoetten elkaar bij de ambassade, nadat zij onder het stad werden betogingen genou- den, waarfaij het hier en daar ook tot gevechten kwam. Er werd aangedrongen "op de vrijlating van de primaat van Polen, kardi naal Wyszynski, aan wie naar verluidt een klooster in Zuid-Po len als gedwongen verblijfplaats zingen van anti-Russische leuzen is aangewezen. Ook werd ophelde- door de stad waren getrokken. Toen zij het gebouw naderden, sloegen leden van de veiligheids dienst in burger, die een rode band om de arm droegen, met houten en gummistokken op hen in. Er ontstond een gevecht, dat zich tot een nabijgelegen park uitbreidde. Honderden leden van de binnenlandse strijdkrachten, die in vrachtauto's werden aan gevoerd, hielden zich buiten de strijd. Ook elders in de Poolse hoofd- KOERSVE PAN DERING OOST EUROPA O PLAATSEN WAAR VERZET TEGEN MOSKOU UITBRAK Oostzee KlÜH (2) AANTAL INWONERS tN W MILJOENEN LEGERING VAN RUSSISCHE TROEPEN DUIT LANDEN METNAT/ONA L/STISCHE NEIGING LANDEN DIE ZICH NAAR TITO RICHTEN POLEN LANDEN DIE ZICH NAAR MOSKOU RICHTEN 500 km TSJECHO Zwarte ring geëist over de moord op de Poolse officieren in het bos van Katyn in de tweede wereldoorlog. Zoals bekend hebben de Russen en de Duitsers elkaar hiervan de schuld gegeven. Tenslotte werd ook de eis gesteld, dat maar schalk Rokossowski het land ver laat. De betogingen werden gehou den, nadat de nieuwe partijsecre taris Gomulka een grote rede had gehouden. Duizenden mensen verzamelden zich voor het ge bouw van het centrale partijcomi té, waar zij om Gomulka riepen. Deze verscheen enkele malen op het balkon, waar hij luid werd toegejuicht. Op enkele plaatsen werden de demonstranteif*door de politie uit elkaar gedreven. Het gebouw van het centrale partijcomité en de ambassade van de Sowjet Unie werden streng bewaakt. Radio-Warschau maakte om tien uur melding van wanorde lijkheden in de stad, met name voor het paleis voor wetenschap en cultuur, dat vroeger naar Jo sef Stalin werd genoemd. Nadat het gevecht bij de Hon gaarse ambassade was geëindigd, nam de spanning in Warschau geleidelijk af. Duizenden leden van het leger en de politie keer den naar hun kazernes terug, doch de kraehtige bewaking van de Sowjet-ambassade werd ge handhaafd. De Marokkaanse regering heeft besloten haar ambassadeur te Parijs terug te roepen.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1