Uit de Provincie Binnenlands nieuws. CITO TOURS AGENDA: Een jaar Helikopterdienst BEURSOV ERZ1CHT VOETBAL MARKTBERICHT® Advertenties Lhi TERNEUZEN. AXEL. VOGELWAARDE. De Suezkwestie Atoomstatuut aan genomen AGENT VOORKWAM GROTE SCHADE. Herziening van de processen te Poznan NED. HERV. KERK GARAGE „CITO" spOSTS*>4 en de meester heeft ons ook nog verteld van dat boekje en het nieuwe jeugdspaarjaar 3 t Lening „Juliana-ziekenhuis" voltekend. Het is slechts enige weken ge leden. dat het bestuur van de Stichting Protestantse Zieken zorg „Zeeuws-Vlaanderen", ten einde de laatste bouwtermijnen van het „Juliana-ziekenhuis" te kunnen voldoen en nog enkele be slist nodige instrumenten te kun nen aanschaffen, besloot tot het uitschrijven van een 4%% geld lening ad 150.000— met een af lossing in 20 jaar, ingaande januari 1960. Naar wij vernemen is deze lening thans reeds geheel vol tekend. Aannemerscursus Technische School. Bij het te Rotterdam gehouden examen voor het vakdiploma Aannemer slaagden van de cur sus te Terneuzen (uitgaande van de Stichting Raad van Bestuur Bouwbedrijf) de volgende candi dates J. L. Jacobs en L. P. Visser, bei den te Breskens, A. K. Zwier te Retranchement, J. V. Freijser te St. Jansteen, I. J. Vermeulen te Waterlandkerkje en F. Kempe te Zaamslag. Filmvoorstelling N. C. R(eis) V. De gistermiddag en -avond door de aid. Terneuzen van de Neder landse Chr. Reisvereniging in het Jeugdgebouw aan de Kerkhoflaan gegeven filmvoorstellingen moch ten zich in een druk bezoek ver heugen. De des middags gehouden jeugd voorstelling, die door de heer Ver- sluijs met een welkomstwoord werd geopend, is een gecombi neerde voorstelling geworden, daar de ouden van dagen deze middag in het gebouw hun ont spanningsdag hadden en ook zij in de gelegenheid werden gesteld deze voorstelling bij te wonen, hetgeen een gewaardeerde ver rassing voor hen werd. Des avonds vond een voorstel ling voor volwassenen plaats en ook hiervoor was de belangstel ling groot. Nadat de heer Van Donk de avond met gebed had geopend en de aanwezigen had verwelkomd, werden de fraaie reis- en natuur films en dia's met volle aandacht gevolgd, waarbij de bezoekers een goede indruk kregen van de uit stekende voorbereiding en leiding van de door de N. C. R.V. voor haar leden georganiseerde va- cantiereizen, waardoor deze zo wel voor de vereniging als voor de deelnemers steeds een succes zijn. In de pauze werd door een be stuurslid van de N. C. R. V. een propagandistisch woord gespro ken en bestond er gelegenheid zich als lid aan te melden, waar van een goed gebruik werd ge maakt, zodat deze propaganda- bijeenkomst geheel aan haar doel heeft beantwoord. Filmavond in „Scheldeocird." Gisteravond werd in het kader der ontspanningsavonden, ver zorgd door de „Prinses Irene Stichting" een filmavond gege ven voor de bewoners van het rusthuig „Scheldeoord," tijdens welke de oudjes onthaald werden op chocolademelk. Het behoeft niet gezegd, dat de bewoners van „Scheldeoord" ge noten hebben van het schitterend filmwerk over het bezoek van H. M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard aan de West, ter wijl de mede-vertoonde grappige films de lachspieren van de aan wezigen danig in beweging heb ben gebracht. Benoeming. Ter secretarie te Voorburg, afd. burgerlijke stand en bevolking, is benoemd mej. J. A. Maris, als zodanig werkzaam op de gemeen te-secretarie alhier. Bevorderd. Mejuffrouw C. Pot, schrijfster le klas bij het gemeentelijk gas bedrijf alhier, is bevorderd tot adjunct-commies. maar een verhandeling, die de aanwezigen tot nadenken stemde over de problemen der wereld, de mensen, de jeugd. De Z. V. U. heeft gebracht, iets wat we veel te weinig krijgen beneden de Schelde. Toneel dat centraal stelde „de mens met zijn problemen". Wij hopen, dat door steun der bevolking zelf, de Z. V. U. nog meer dergelijke avonden zal kunnen geven. Een bonte verscheidenheid van sterk getekende typen. En onze samenleving biedt werkelijk zulk een verscheidenheid. Dit alles trok ons in de paar uren van kunstgenot voorbij. Niets van de menselijke zwakheden en aanleg werd vergeten. Ook de kleinere rollen droegen het hunne er toe bij, dat men gedwongen werd „de zwakke mens" ook van uit zijn binnenste te leren zien. Veilig Verkeer. Ook de gemeente Vogelwaarde stond een dag in het teken van de Veilig Verkeers-actie. Aange zien slechts één dag voor deze ge meente was uitgetrokken, waren beide tournée-wagens present. De ene nam Stoppeldijk en Bosch- kapelle voor zijn rekening, ter wijl de andere de kerkdorpen Ossenisse en Hengstdijk bediende. In al deze plaatsen werden voor stellingen voor de schoolkinderen belegd, die uiteraard druk be zocht werden. Na de filmvoorstel- ingen brachten de „brigadiertjes" heel wat folders aan de man. De propaganda-filmavond werd gehouden zowel te Stoppeldijk als te Hengstdijk. In het Verenigings gebouw te Stoppeldijk was o.m. aanwezig burgemeester Hendrik- se, die de filmavond opende. Ook voor deze propaganda-avonden bestond veel belangstelling. Paard werd slachtoffer. Alweer moest alhier een paard als slachtoffer van het verkeer het loodje leggen. Het dier, dat losliep op de Provincialeweg, werd aangereden door een vee wagen. Hoewel het aanvankelijk met de verwondingen van het paard wel los scheen te lopen, is het dier in de loop van de dag toch bezweken. De auto werd 'flink beschadigd. LEERLINGEN IN STAKING. Ongeveer 2000 meisjesleerlin gen van de twee belangrijkste middelbare scholen in Singapore zijn dinsdag in staking gegaan uit protest tegen de maatregelen die de autoriteiten van de stad hebben genomen tegen de vereni ging van leerlingen en de arres tatie van verschillende leiders van deze vereniging. WOENSDAG 24 OKTOBER. TERNEUZEN. Luxor-Theater, 8 uur: „Alle hens aan del»". AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Beklemmende uren". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Serenade". DONDERDAG 25 OKT. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De onsterfelijke Mo zart". Gebouw Kerkhoflaan, 7.30 uur: Gemeente-avond Nederl. Herv. Kerk. 9 Het bestuur van de „Witte Pa tres" in Algiers heeft dinsdag meegedeeld dat de Zwitserse pa ter Hubert Bruchez dinsdag op de weg van Port-Gueydon naar Azazga in Algerië is doodgescho ten. 9 Premier Tsjou En-Lai van Chi na heeft de uitnodiging aanvaard om „in de nabije toekomst" een bezoek aan Pakistan te brengen. De premier van Pakistan heeft pas China bezocht. Minister van Buitenlandse Za ken Selwyn Lloyd heeft in het Lagerhuis gezegd, dat in de Suez kwestie het wachten is op een voorstel van Egypte, dat als grondslag voor onderhandelingen kan dienen. Op een vraag van oppositielei der Gaitskell antwoordde de mi nister, dat naar zijn mening een internationaal beheer de beste manier is om de nodige garanties te verkrijgen. „Maar we hebben nooit gezegd dat het de enige manier is". Z. V. U.-avond. Met het toneelstuk „Detective Story," dat het Nieuwe Nederl. Toneelgezelschap voor de Z.V. U. alhier bracht heeft velen een on vergetelijke avond bezorgd. Moes ten wij bij andere uitvoeringen van de Z. V. U. wel eens berich ten, dat er weinig belangstel ling was, thans was „Het Cen trum" geheel uitverkocht. En de bezoekers hebben genoten van het met veel vaart gespeelde stuk. Genoten van het enerveren de spel van Guus Hermus, het vakwerk van John Elsènsohn Herman Bouber, Robert Sobels, Anita Menist en anderen. Het stuk gaan ontleden en het verhaal oververtellen zou ons veel te ver voeren. Maar dit stuk, dat wellicht iets anders bracht, dan velen verwacht hadden, was inderdaad geen „thriller". Het leven op een New Yorks politiebureau met zijn strijd tegen de misdaad; de politieman, die trachtte de problemen te benade ren vanuit het „menszijn" en de rechercheur die het niet met zijn geweten op een akkoord kon gooien in zijn nimmer aflatende ijver om zijn plicht te doen ten opzichte van de wet. Zijn strijd tegen misdaad en chantage werd zó natuurlijk gespeeld, dat het publiek bij wijle de adem in hield als de zielsconflicten tot de hoogste spanning werden opge voerd en door het prachtige tegenspel men de gelegenheid kreeg diep in het menselijk hart door te dringen. Een stuk met geen happy-end, Een conferentie, waarop 82 lan den vertegenwoordigd zyn, heeft dinsdag te New York met alge mene stemmen een statuut van 23 artikelen aangenomen, dat voorziet in de oprichting van een internationaal bureau voor vre- des-atoomenergie. Het statuut wordt van kracht zodra achttien landen het hebben bekrachtigd. Daarbij moeten er minstens drie zijn van de volgen de landen: Amerika, de Sowjet- Unie, Canada, Frankrijk en En geland. Het hoofdbureau zal vermoede lijk in Wenen worden gevestigd. Het statuut bepaalt, dat het atoombureau splijtbaar materiaal zal verstrekken aan de leden. Een raad van gouverneurs heeft het recht inspecteurs naar de ontvangende landen te sturen om te controleren of de geleverde stoffen of bijprodukten wel uit sluitend voor vredesdoeleinden worden gebruikt. De Sowjet-afgevaardigde Za- roebin sprak zijn voldoening uit over de geest die op de conferen tie heeft geheerst. Hij drong aan op opneming van China in de raad van gouverneurs. Wadsworth (Ver. Staten) zei: „Het is altijd gemakkelijk een keerpunt in de geschiedenis te onderkennen en ik vraag mij af, of de oprichting van het atoom bureau niet zo'n keerpunt is. Ik geloof dat het hier tot stand ge brachte 't waarschijnlijker maakt, dat wij en onze kinderen hun leven in vrede kunnen leven en dat wij mogelijk toekomstige ge neraties van de gesel van een oorlog hebben gered". Wij leven snel, zeer snel zelfs. Herinnert U zich, dat het reeds weer een jaar geleden is, dat de helikopterdienst Brussel-Zeeuws- VlaanderenRotterdam tot stand kwam? Inderdaad: op 4 oktober 1956 was de luchtlijn BrusselZeeuws- VlaanderenRotterdam precies een jaar oud. Iedere dinsdag (behoudens en kele uitzonderingen in verband met de weersomstandigheden) daalde de helikopter op de heli haven van Zeeuws-Vlaanderen te Axel om passagiers af te zetten en op te nemen. De veiligheid. Velen waren vanaf het begin enthousiast; anderen daarente gen vonden het toch maar grie zelig. Wat gdbeurt er, zo vroegen de laatsten, als de motor eens zou weigeren? Een gewöen vliegtuig kan nog trachten in glijvlucht naar beneden te komen, maar zou een helikopter niet vallen als een baksteen? Neen, lezer, dat doet een heli kopter niet! Wanneer een helikopter even tueel motorpech zou krijgen, gaan de wieken werken als een soort parachute, een rem, zij gaan een tegenkracht ontwikkelen, waar door het mogelijk is, het toestel toch normaal te doen landen. Het is zelfs voorschrift, om bij de lan ding op het vliegveld Meisbroek dit te doen met afgezette motor. U kunt tegenwoordig veiliger per helikopter reizen dan per auto! Om dan nog maar met te spre ken van het uitzicht, want dat is in één woord schitterend. Dat moet U zelf gezien hebben! Hoe is het resultaat geweest van een jaar helikopterdienst? Boven verwachting! Wanneer wij de overzichten na gaan van het aantal vluchten en de bezetting der toestellen, dan kunnen wij niet anders zeggen, dan dat deze lijn inderdaad een succes is geworden. Het gemiddeld aantal passa giers op de lijn Zeeuws-Vlaande renRotterdam was 4,3, terwijl met inbegrip van de personen, die op de wachtlijst moesten worden geplaatst, dit aantal 5,4 was. Op de lijn RotterdamZeeuws- Vlaanderen was het gemiddelde aantal reizigers 5,1 en met inbe- rip van de personen op de wacht lijst 5,6. Als wij er mede rekenen, dat het toestel plaats biedt aan 6 per sonen, dan is deze bezetting dus bijzonder goed. Over de maanden juli en augus tus 1956 waren deze aantallen nog hoger. In totaal werden op deze lijn tijdens 44 vluchten naar Rotter dam 189 passagiers heen en 225 terug vervoerd. Juist gezien. Wij willen met deze cijfers slechts aantonen, dat de autori- teiten destijds juist hebben ge zien, toen zij deze helikopterver binding hebben tot stand ge bracht. Een bijzonder woord van lof komt hier wel toe aap het be stuur der Kamer van Koophandel en Fabrieken, dat het initiatief hiertoe heeft genomen, alsmede aan het bedrijfsleven, het provin ciaal bestuur en de gemeentebe sturen, die door hun subsidie verlening deze helikopterdienst hebben mogelijk gemaakt. De toekomst. Wat gaat er nu verder gebeu ren? Wordt deze dienst gehandhaafd? Gaat zij verdwijnen? Of wordt de dienst uitgebreid tot twee- of driemaal per week? Wij weten het niet. Wel weten wij, dat in het afge lopen jaar de verbinding boven verwachting heeft voldaan. Wij weten ook, dat, Zeeuws- Vlaanderen in zijn isolement ge vangen blijft, terwijl de Zuid- Hollandse en Zeeuwse eilanden door de uitvoering van het Delta plan goede verbindingen met ove rig Nederland zullen krijgen. Wij menen te weten, dat de ge meenten, grenzende aan het ka naal TerneuzenGent, de handen ineen hebben geslagen om plan nen te beramen tot het bevorde ren van industrievestiging. Wij weten niet, maar zijn daar van wel overtuigd, dat, wanneer de helikopterverbinding Brussel- Zeeuws-Vlaanderen Rotterdam thans zou verdwijnen, het ontzet tend moeilijk zou zijn om deze dienst terug te krijgen. Wij leven snel. Wij leven snel, zeer snel zelfs. Daarmede begonnen wij dit arti kel. Vaak zijn wij ons deze snelheid zelf niet bewust. Die snelheid zien wij in sterke mate op het terrein van de tech niek; daaronder valt ook de heli kopter. Nauwelijks een jaar geleden verscheen in Zeeuws-Vlaanderen de helikopter S 55, ruimte bie dend aan zes passagiers. Nog dit jaar wordt de S 58 in dienst gesteld, bestemd voor 12 personen. En reeds thans praat men bij de Sabena over toestellen met een vervoerscapaciteit van 20 reizigers. Als wij in dit verband aan de toekomst denken, dan mogen wij dit niet doen in termijnen van 2 of 3 jaar, maar in termijnen van 10 jaar! En als wij, rekening houdende met de snelle vooruitgang van techniek en verkeer, ons trachten in te denken, hoe het over tien jaar zal zijn, dan kunnen wij niet anders adviseren dan: Zeeuws-Vlaanderen, tracht uw helikopterlijn te behouden en uit te breiden, in het be lang van uzelf! BELGISCHE DAME BEROOFD. Dinsdagmiddag om ongeveer kwart vóór twee is op het strand te Scheveningen de 32-jarige Bel gische C. L. uit Antwerpen door een tot nu toe onbekend geble ven man beroofd van een groot deel van de inhoud van haar handtasje. Verdwenen zijn: ƒ400 aan Nederlands geld, duizend Franse franken, driehonderd Bel gische en vijf en vijftig Zwitserse franken, een platina broche van 4000 en een polshorloge van eveneens 4000. Mej. L. zat op het strand bij het Wassenaarse gedeelte, toen een man bij haar kwam zitten. Na een praatje met haar te heb ben gemaakt, duwde hij maar op eens met haar hoofd in het zand en deed een greep in haar hand tasje. Daarna koos hij het hazen pad. Hij verdween tenslotte op 'n fiets die op de oprit van het duin stond. Mej. L. heeft onmiddellijk de terugtocht naar Scheveningen aanvaard, maar aangezien dat 'n wandeling van circa een uur is, kwam ze tegen drie uur bij de politie aangifte doen. De politie is nog naar de aangegeven plaats op het strand gegaan waar ze de bril van mej. L. aantrof, die zij daar had verloren. Van de dader ontbreekt elk spoor. DE ONGEREGELDHEDEN BIJ GENIEBATALJON. Vier soldaten van het genie bataljon van de 4de divisie in het legerkamp Nunspeet zijn gestraft met streng arrest in verband met de ongeregeldheden in het kamp op 4 en 5 oktober. Dit heeft de minister van Oorlcg meegedeeld in antwoord op schriftelijke vra gen, die waren ingediend door het lid van de Tweede Kamer de heer Wagenaar. De minister acht een verband tussen deze ongere geldheden en de intrekking van het tweewekelijks weekeind-ver lof niet onwaarschijnlijk. Op de vraag of het juist is, dat het verlof werd ingetrokken, om dat tijdens het weëkêttd gepoetst moest worden, heeft de 'minister meegedeeld, dat een paraat on derdeel in het algemeen zijn ma terieel in zodanige staat hoort te houden, dat het op korte termijn voor inspectie gereed te maken is. De commandant is hiervoor verantwoordelijk en heeft het noodzakelijk geacht op de zater dag en maandagochtend over zijn gehele personeel te beschikken. De minister meent verder, dat de oefeningen en de werkzamhe- den zodanig behoren te worden ingedeeld, dat de periodieke be wegingsvrijheid zonder bezwaar voor de dienst kan worden ver leend. Voor wat betreft de zondag, meent de minister, dat kazerne werkzaamheden tijdens het week einde zoveel mogelijk beperkt moeten blijven. 9 De uitslag van de dinsdag in Vorden gehouden nationale paar- denpioegwedstrijd van de platte lands jongerengemeenschap Ne derland luidt: 1. J. Huting uit Gieten, 80 punten; 2. J. Lammer- tink uit Laren (Gld.), 79% pnt. en 3. H. Lieftink uit Eibergen, Dinsdagmorgen omstreeks ne- 'met 71 pnt. MOTORRIJDER EN DUO- PASSAGIER VERONGELUKT gen uur is op de Utrechtse weg tussen Utrecht en De Bilt een motorrijder met duopassagier verongelukt. De motorrijder, de 30 jarige F. A. Hijman uit Vianen en zijn duo passagier, de 16-jarige E. A. M. Toom uit Utrecht, werden op slag INTERNATIONALS OP LAGER NIVEAU De handel ter beurze kon gis- gedood toen de motor bij het pas- termiddag slechts moeizaam op seren slipte en in volle vaart te- gang komen. De grote beurshal gen een bus van de Nederlandse maakte een verlaten indruk want Buurtvervoer Maatschappij op- vele beursbezoekers hadden zich vloog. rond de radio geschaard waar De motorrijder, komende uit de men met aandacht luisterde naar richting Utrecht, reed ongeveer de nieuwe regeringsverklaring, op de as van de weg, toen hij een I Toen men de voornaamste fï- reeds passerende auto, zelf ook nanciëel economische gegevens wilde passeren. Waarschijnlijk vernomen had was het algemeen schrok hij van de uit de richting commentaar dat deze verklaring Zeist komende NBM-bus die op slechts weinig concrete gegevens voor de beurs bevatte. Het koers verloop in New York en de alge mene apathie waren er eigenlijk oorzaak van dat de koersen op de meeste afdelingen gistermiddag een lichte achteruitgang te zien gaven. Zo kwam Kon. Olie van avonduren van 20 oktober j.l. zich j °.p 1 nï*evej z^rte tÜ" door inklimming toegang ver-1 del«k ln tot bue"ede? de 4 schaft tot een sleepschip aan deP»" Pr«s> docb herstelde zich tot - - - r401% (403). Philips verloor per saldo ca 2 punten en AKU daalde de inhaalbaan van de tegenover gestelde richting reed. TWEEDUIZEND GULDEN EN 2000 BELGISCHE FRANCS GESTOLEN Een onbekende heeft in de BELANGRIJKE BRANDEN IN AUGUSTUS. In augustus zijn 29 personen door brand gewond, van wie 8 leden van het brandweerperso neel. De directe schade als ge volg van brand wordt geraamd op ƒ3.146.870,(vorige maand ƒ5.490.300,—; aug. 1955 3.977.520 gulden). Er waren 35 belangrijke branden elk met een schade van 20.000,of meer. Hierbij wa ren 16 boerderijen c.q. gebouwen van landbouw- of veeteeltbedrij ven die geheel of gedeeltelijk werden vernield en waarvan de totale directe schade wordt ge raamd op 885.000,(vorige maand 22 boerderijen met 'n tota le directe schade van 1.059.925 gulden; augustus 1955 39 boerde rijen, schade 2.422.185). Bij de boerderijbranden leed de veestapel de volgende verliezen: 2 koeien, 13 varkens en 1224 stuks klein vee. Handel en industrie leden met 17 branden een schade van 1.694.500,(vorige maand 10 branden met een schade van 2.234.600,augustus 1955 7 branden, schade 1.005.000, ertskade te Amsterdam, 2000 gulden en 2000 Belgische francs weggenomen. De schipper en zijn vrouw waren die avond niet aan boord. Het gestolen geld maakte het gehele kapitaal van de schipper uit. STOFFELIJKE OVERSCHOT TEN VAN OPVARENDEN „GRUNO"GEVONDEN De lijken van de drie personen die bij de scheepsramp met het kustvaartuig „Gruno" op 26 sep tember j.l. ter hoogte van Ame land zijn verdronken, zijn thans gevonden. De stoffelijke resten van de kapitein A. Wieringa uit Appingedam en diens vrouw G. WieringaHartenhof werden aangetroffen in het begin van de Elbebocht, respectievelijk bij de plaatsen Friedrichsoog en Büsem, terwijl de stoffelijke resten van de Duitse matroos Carl Heinrich Beeck werden aangetroffen op het Dulréb Waddeneiland Juist. Door op oplettendheid van een surveillerende politieagent is gis ternacht grote schade voorkomen bij een verffabriek in Rotterdam. Onze man zag om één uur licht branden in de fabriek en hoorde een radio spelen, terwijl de deur op slot was. Het kwam hem vreemd voor en hij haalde de boekhouder, die enige straten verder woonde. Bij het openen van de febrieksdeur was de uit zijn bed gehaalde man de politie agent ineens heel dankbaar. Het bleek, dat personeel de kraan van een oliereservoir niet goed had afgesloten en er reeds een plas olie was gevormd, die tot de bui tendeur liep. Het reservoir bevatte honder den liters kostbare lijnolie, maar nu bleef de schade beperkt tot een verlies van veertig of vijftig liters. van 233 tot 229, alles, bij kalme handel. De scheepvaartsector gaf aan vankelijk kleine verbeteringen te zien doch later op de middag liep ook hier het koerspeil licht ach teruit. De verliezen bleven echter beperkt. De lichte opleving die maandag kenmerkend was voor de cultuursector had gisteren weer plaats gemaakt voor een uiterst lusteloze stemming, waar bij in het- algemeen koersniveau geen wijziging van betekenis op trad. Guldensbeleggingen tenslotte stil en eerder iets luier. Prolongatie 3% pet. NABEURSKOERSEN Kon. Olie: 808 (811%), Int. concern Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen BEURSINDICES 19/10 22110 23Ï10 290.81 288.63 287.13 165.28 164.63 16359 174.70 173.71 173.71 134.95 134.63 133.33 103.97 104.51 103.60 214.64 213.42 212.24 DENEMARKEN—NEDERLAND NIET VOOR DE TELEVISIE. Van de zijde van de Neder landse Televisie-stichting verne men wij, dat de N.T.S. zal moeten afzien van het uitzenden van de voetbalwedstrijd Denemarken— Nederland, die op 4 november in Kopenhagen wordt gespeeld. De moeilijkheden liggen ditmaal op technisch terrein. De Deense voetbalbond had reeds medewer king toegezegd, maar de twee reportagewagens, waarover men in Denemarken beschikt, worden op 4 november voor andere doel einden gebruikt. De N.T.S. heeft daarna overwogen, een eigen wa gen naar Kopenhagen te zenden. Gebleken is echter, dat de Deen se T.V. de z.g. linkverbinding van het stadion naar het Eurovisienet niet kan verzorgen. Vandaar dat men helaas van de reportage zal moeten afzien. VEE3IARKT ROTTERDAM, 23 oktober. Op de Rotterdamse veemarkt werden dinsdag 3616 stuks vee aangevoerd, zijnde: 500 vette koeien en ossen, 1201 gebruiks- vee, 124 vette kalveren, 459 gras kalveren, 721 nuchtere kalveren, 94 varkens, 163 biggen, 109 paar den, 11 veulens, 191 schapen of lammeren en 43 bokken of geiten. De prijzen waren als volgt: Vette koeien ƒ2,70ƒ3,15; vet te kalveren ƒ2,603,25; slacht- paarden ƒ2,05ƒ2,40. Alles per kilogram. Graskalveren 250440; nuch tere kalveren ƒ42ƒ62; biggen 40—58; schapen 10O—130; lammeren ƒ95ƒ125; kalf- en melkkoeien 7251150; vare koeien 600800; vaarzen 50C 840 en pinken 370580. Alles per stuk. Overzicht. Vette koeien: aanvoer korter, handel traag, prijzen niet geheel prijshoudend; vette kalveren: aanvoer als vorige week, handel vlot, iets stijvere prijzen; graskal veren: aanvoer kleiner, handel stil, prijzen van vorige week bic ven met moeite gehandhaafd; nuchtere kalveren: aanvoer gro ter, handel redelijk, dalende prij zen; biggen: aanvoer iots minder, handel flauw, prijzen als vorige week; slachtpaarden: aanvoer als vorige week, handel lui, prij zen vooral niet lager in prijs; schapen en lammeren: aanvoer matig, handel kalm, prijzen ruim prijshoudend; kalf- en melk koeien: aanvoer flink, handel re delijk, prijzen als vorige week; vare koeien: aanvoer tamelijk, handel stil, prijzen stabiel; vaar zen en pinken: aanvoer ruim, han del stroef, prijzen niet geheel prijshoudend. Volgens het Poolse persbureau P.A.P. heeft het bureau van de Poolse openbare aanklager een herziening van alle aanklachten bevolen, die voor het hof waren uitgebracht tegen degenen die verantwoordelijk zijn voor de „misdaden tijdens de opstand te Poznan begaan". In een speciaal communiqué van het bureau voegde men er aan toe, dat „het bureau van cie openbare aanklager het hof te zelfdertijd een voorstel heeft ge daan om degenen, die niet van moord of plundering worden be schuldigd, vrij te laten". Het vonnis over acht jonge mannen, beschuldigd van deelne ming aan de onlusten van 28 juni jl., is maandag onverwacht twee weken opgeschort opdat het hof meer getuigen zal kunnen verho ren, In afwachting van hervatting van het proces zijn op verzoek van de verdedigers drie van de beklaagden op vrije voeten ge steld. Tijdens het proces heeft een verdediger gezegd, dat men be wijzen had kunnen aanvoeren dat de eerste schoten destijds door de veiligheidspolitie waren gelost. Volgens hem zijn nog niet alle ge tuigen gehoord. Heden overleed plotse ling onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader LEVINUS JACOBUS KLAASSEN, Weduwnaar van Janna Sara Deij, in de ouderdom van 71 jaar en 6 maanden. Mede namens de familie. P. KLAASSEN. Tuinstr. 18, Terneuzen. Hoek, 22 oktober 1956. Noordstraat 14. Er wordt een GEMEENTE AVOND gehouden in 't ge bouw a/d Kerkhoflaan. op donderdag 25 oktober, des nam. om 7.30 uur. Spreker: Ds. S. P. TABAKSBLATT, van Den Haag. Onderwerp: „ISRAËL Nü". DE KERKERAAD. Aangeboden: enige gebruik te kantoor- en kofferschrijf machines, waaronder prac- tisch nieuwe, tegen zeer lage prijzen. J. A. BIES- BROECK, Gentsestraat 19, Hulst, Telef. 100. NAAR DE IJSREVUE. Wij rijden naar de IJsrevue te Antwerpen op dinsdagavond 30 oktober en donderdagavond 8 november. Olpgave aan: Telefoon 651 - AXEL

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 3