Uit de Provincie BINNENLANDS NIEUWS Eric de Noorman - De banneling van IJsland tn de nutated d&e dag SAN O STOL BEURSOVERZICHT KERKD1ENSTEN AMSTLEVEN levensverzekering Gemeenteraad van Hoofdplaat OVERDEKTE VEEMARKT TE MIDDELBURG TERNEUZEN. KLOOSTERZANDE. SAS VAN GENT. HULST SLUISKIL. VECHTEN, SLAAN EN SCHIETEN MEISJE NA VERKEERS ONGEVAL OVERLEDEN AANGEHOUDEN AANGEHOUDEN HAAS OORZAAK VAN VERKEERSONGEVAL. Kaar aanleiding van vragen in de officieuze begrotingszitting hebben B. W. van Middelburg de raad medegedeeld, dat er plan nen bestaan in het centrum van de stad een overdekte veemarkt te stichten. Vorig jaar werd op de oude vismarkt "een veemarkt gesticht, maar de aanvoer is daar vrijwel nihil. Enkele handelaren verlenen geen medewerking, maar doen liever zaken in be staande stalletjes in de stad. Het plan is nu ter plaatse de over dekte veemarkt te stichten. De veehandelaren dienen dan te zor gen voor een centrale stalling in een te stichten gebouw bij het abattoir buiten de stad. MIDDELBURGS WATERWIN GEBIED BLIJVEND GESCHAAD De afwikkeling der schade aan het waterleidingbedrijf verloopt bevredigend, al blijft onzekerheid bestaan, zolang de schade-uitke ring niet definitief is vastgesteld, aldus hebben B W. van Middel burg de raad medegedeeld. Door de watersnoodsramp van 1 februari 1953, waarbij het wa terwingebied te Oranjezon over stroomde, is de capaciteit blij vend geschaad met 100.000 kubie ke meter, zodat men in de toe komst rekening zal moeten hou den met een maximum van 800.000 kubieke meter. Nog altijd kan het waterleidingkanaal in de duinen tengevolge van het hoge zoutgehalte van het water niet worden gebruikt. Nieuwe bron nen zijn en worden geslagen maar de capaciteit daarvan is geringer dan die van het kanaal. B. W. delen mede, dat in de nabije toekomst belangrijke voor zieningen zullen moeten worden getroffen. O.m. de leiding van de stad naar Oranjezon eist binnen korte tijd voorziening. Plotseling overleden. Toen gistermiddag te kwart over één de 71-jarige heer L. J. K„ wonende te Hoek. nabij de halte van de Z. V. T. M. aan het postkantoor alhier op de bus stond te wachten, zakte hij plot seling ineen. Dokter Van de Griek, die in al lerijl was ontboden, kon slechts de dood constateren. Benoemd. Qe heer J. P. Vergouwe te Ter- neuzen, thans onderwijzer te Hoofdplaat, is met ingang van 1 januari 1957 benoemd tot onder wijzer aan de R. K.-jongensschool alhien Demonstratie avond merk artikelen. Door de firma's De Vriend (Axelsestraat) en Van der Heij den (Noordstraat) werd, met me dewerking van verschillende fa brikanten, in het Jeugdgebouw aan de Kerkhoflaan, een demon stratie van verschillende merk artikelen gegeven. De heer De Vriend opende met een enkel welkomstwoord de tal rijke aanwezige dames, terwijl de vertegenwoordiger van de Maggi- fattrieken, de heer JC. van Wijck uit Middelburg, een korte uiteen zetting gaf over hetgeen er deze avond te zien- ©tv te horen zou ^Namens de firma Woldring Idema te Groningen gaf de heer Van 't Veer een uiteenzetting over verschillende wijnsoorten. Ook namens de Phoenix Brou werij te Amersfoort, vertelde de heer Van 't Veer een en ai over bier. Mevr. Datema hield een praat je over Maggi en Nescafé, en ten slotte mevr. Van Holten over Brinta. Tussen dit alles door werden de dames op diverse proeven van deze produkten getrakteerd en zorgde de heer Romijn uit Goes voor een aantrekkelijke en afwis selende conférence. Bij de junioren C werd de pres tatie-loop gewonnen door C. Al- loncius uit Westdrope, een broer van de overwinnaar der A-klas- sers. De verdere uitslag was: Senioren A, B, C, D, E 5000 m. 1. Hein Cujé, E. M. M„ 17-6-7; 2 Malipaard, „Thor", Roosendaal .17-20-8; 3. G. Dobbelaere, Schoon- dijke 17-49-2; 4. A. Temmerman A. S. Rieme 18-09; 5. Vervaat A. S. Rieme 18-24. Junioren A 2500 meter 1. E. Alloncius, A. S. Rieme, 8-35-7; 2. R. Mondeel, E. M.M., 9-14-4; 3. P. Picavet, R. K. A. V. Hulst, 9-23 7; 4. A. d. Bel, E. M. M., 9-29; 5. W. Aerts, A. S. Rieme, )-34. Junioren B 2200 meter 1. C. Mulder, E. M. M.. 8-41-3; 2. W. Biesbroeck, R. K. A. V.. Hulst, 8473. F. de Boek, A. S. Rieme, 8-54. Junioren C 1000 meter -1. C. Alloncius, A S. Rieme; 2. P. Lossie, R. K. A. V. Hulst; 3. A. de Weverie, A. S. Rieme. Club rangschikking 1. A. S. Rieme; 2. R. K. A. V. Hulst; 3. E. M. M. Vlissingen. Dodelijk verkeersongeluk. Zondagmiddag heeft op de gro te verkeersweg ter hoogte van Hoefkensdijk een verkeersonge val plaats gehad, dat aan mevr. De Theije-Fruijtier uit Schudde- beurs het leven heeft gekost. Toen de heer J. Deuninck uit Kloosterzande in zijn auto in de richting Hulst reed, stak mevr. De Th.-Fr., die op haar rijwiel uit de richting Hulst kwam gereden, plotseling de verkeersweg over. Hoewel de heer D. uit alle macht afremde en door uitwijken een aanrijding trachtte te voorko men, mocht zulks niet baten. De ongelukkige werd op de motor kap geslingerd en kwam met haar hoofd zó hard tegen de voor ruit van de auto terecht, dat de ruit werd verbrijzeld. Toen de heer D., nadat zijn auto tot stilstand was gekomen, ter plaatse kwam waar het slachtof fer op de weg lag, bleek mevr. De Th.-Fr., die moeder was van zes kinderen, reeds te zijn overle den. Naar werd medegedeeld trof de bestuurder van de auto geen schuld. Door de verkeerspolitie, werd de zwaar beschadigde auto voor een technisch onderzoek naar Hulst vervoerd. Bezoek reserve-officieren. Een groep Belgische reserve officieren van de kring „Mars et Mercure", bezochten hun Neder landse collega's. Gezamenlijk brachten de heren een bezoek aan de Spiegelglasfabriek en de Eer ste Ned. Coöp. Beetwortelsuiker fabriek te Sas van Gent. Daarna werd naar Philippine gereden waar het gezelschap in het be kende restaurant van de heer Wissekerke heeft genoten van 'n heerlijk toebereide mosselmaal tijd. Terwijl de kist langzaam in de groeve zakte, stonden de P.T.T.- II ÏOGnKTSCllt mannen stram in de houding en salueerden. In kruiden zit de kracht van de natuur. Aan de groeve ging in gebed En de natuur blijft voor mens en dier voor Ds. H. Pestman, Gerefor- DE bron. óók van genezing. Klachten en meerd predikant te Terneuzen. kwaaltjes, zoals moeheid, hoofdpijn, puist- Naar aanleiding van vraag 22 les. verstopping, vale teint, enz., zijn het van de Cathechismus, sprak hij gevolg van onnatuurlijke leefwijze. Be woorden van troost en opbeuring houd Uw gezondheid, zuiver Uw lichaam ien it de jeugdgevangenis te Nahetlezen van ge^n-27 sloot met HERBESAN Kruidenthee, Verkrijg-|utfen te onJtsnfp*en. zijn hl3i mreLr?i ultsPfeken van de baar bi, Uw apotheker of drogist S f 1.79 jongelui van omstreeks 22 jaar. geloofsbelijdenis. per groot pak, voldoende voor maanden. Twee hunner zijn weer gepakt Een kwartier nadat de vijf uit brekers vertrokken waren werd VIJF VEROORDEELDEN UIT JEUGDGEVANGENIS TE ZUTFEN ONTSNAPT Zondagavond omstreeks acht uur hbbben vijf verpleegden kans Vervolgens werd door verschei dene sprekers nog het woord ge voerd. De heren Waale en Bier hoff spraken namens het P.T.T. bedrijf verschil met een jaar terug, toen op 1 november de heer Dourleijn bij zijn 40-jarig ambtsjubileum op grootse wijze was gehuldigd en nu de dag van rouw waarop een harde en plichtgetrouwe werker voor de P.T.T. is heengegaan. De hoofdbestuurder van de Chr. ambtenarenbond sprak over de verdiensten die de overledene heeft gehad in hef bestuur van de organisatie en hoe hij op deze wijze heeft gewerkt aan de socia le verbetering van de P.T.T.-amo- tenaren. Namens de bevolking van Sluis kil bracht de heer H. J. Colsen 'n laatste groet. Hij wees op de gro te werkkracht van de heer Dour leijn en hoe hij door zijn menslie vendheid en behulpzaamheid één der Sluiskillenaren is geworden. Nog tijdens zijn ziekte sprak hij met de heer Colsen hoe hij reeds plannen maakte, om als hij een maal gepensioneerd zou zijn, en dit1 was volgend jaar, hij dan Zij "schetsten het grote no? meer ziin persoonlijkheid zou kunnen inzetten voor het belang van Sluiskil. De heer C. Kuzee sprak na mens het personeel van het kan toor Sluiskil en bracht de overle dene dank voor de prettige sa menwerking die er altijd tussen hun chef en hen bestond. Namens de familie bracht de oudste dochter dank voor de over- talrijke blijken van deelneming door de familie ontvangen. Bedrijvigheid. Niet minder dan drie grote zee boten lagen gistermorgen vóór de kade aan de alhier gevestigde fa brieken. Eén van deze schepen was het s.s. „Persto" van Ame rikaanse nationaliteit, die ruim 10.000 b.r.t. meet. Het schip had een lading kolen in, die reeds gedeeltelijk in de buitenhaven van Terneuzen, door de 42 m hoge drijvende kraan van de cokesfa- briek was overgeslagen. hun verdwijning bemerkt. Zij wa ren over verschillende zalen ver spreid, zodat verondersteld wordt, dat zij een afspraak voor hun ontsnapping hebben gemaakt. Deze ontsnapping is mogelijk ge weest doordat een der zalen we gens schilderwerkzaamheden, welke daar werden verricht, bui ten gebruik was. Via een toilet hebben de knapen de vlucht kun nen nemen. Boven dit toilet be vindt zich een luchtkoker, welke voorzien is van tralies. Een er van bleek te zijn doorgezaagd. Aanstonds na de ontdekking der ontsnapping is de politie ge alarmeerd. Ook het eigen perso neel stelde een onderzoek naar de vluchtelingen in. In de nacht van zondag op maandag om half één zijn twee van hen door twee man van het gevangenispersoneel in de buurt van Voorst gegrepen. Maandagmorgen zijn nog twee ontvluchte gevangenen gepakt. Eén uitbreker bevindt zich nu _[nog op vrije voeten. Wallencross. Door de R. K. A. V. Hulst werd de jaarlijkse internationale wal lencross rond de stadswallen ver lopen. De belangstelling voor deze wedstrijd was zeer groot. De senioren dienden de afstand tweemaal af te leggen, een totaal van 5000 meter. De start vond plaats op de Grote Markt. Bij de senioren won Hein Cuje van E. M. M. Vlissingen onbe dreigd, vóór Malipaard van Thor uit Roosendaal. In de eerste ronde liepen Cuje en Malipaard zich reeds los. In de tweede ronde trok Cujé zich spoedig los en won met een voor sprong van ruim 50 meter. Bij de junioren was Allon cius uit Westdorpe de sterkste. Vanaf de start nam deze de lei ding en vergrootte regelmatig z'n voorsprong en kwam tenslotte met ruim een halve minuut voor sprong binnen voor Mondeel van E. M. M. Bij de junioren B werd het een strijd tussen Mulder van E. M. M. en Biesbroeck uit Hulst. Het pleit werd in de laatste meter beslist. 0 De Deense autoriteiten heb ben donderdag politiek asiel ver leend aan twee Russen. Één van hen, een 34-jarige sportinstruc- teur uit Moskou, was in Aarhus achtergebleven na een bezoek van Russische toeristen aan De nemarken. De andere, een 28-ja- rige telegrafist, zwom de vorige maand van de Russische treiler waarop hij voer, naar de Zweed se kust. Droeve plechtigheid. Gistermiddag werd er onder grote belangstelling het stoffe lijk overschot van de heer P. Dourleijn, die na een ziekbed van enkele weken in het St. Elisabeth ziekenhuis te Sluiskil donderdag avond overleed, op de algemene begraafplaats ter aarde besteld. Nadat het stoffelijk overschot vanuit het moruarium tot vóór zijn woning en P.T.T.-kantoor was vervoerd, vertrok vandaar de lange stoet. De lijkwagen werd geflankeerd door P.T.T.-be- stellers uit Sluiskil en Terneu zen. Naast de familie werd zijn laatste tocht begeleid door de di recteur van het postdistrict Mid delburg, de heer Waale, de direc teur van het P.T.T.-kantoor te Terneuzen, de heer B. J. Bier- hoff, alsmede vertegenwoordi ging van het personeel aldaar, kantoorhouders der P.T.T. uit de omgeving, hoofdbestuurslid van de Chr. beambtenbond, vertegen woordigers van de beide alhier gevestigde fabrieken, van de St. Elisabeth stichting, de R- K. bond voor bejaarden, de onlangs opge richte stichting Sluiskilse speel terreinen, waarin de overledene zijn laatste bestuursfunctie aan nam, en talrijke vrienden en ken nissen, die de heer Dourleijn sinds zijn 7-jarig verblijf in Sluis kil had verworven. it Een medisch onderzoek van de Afrikaan William Bisset in een kliniek te Port Elizabeth heeft za terdag toevallig aan het licht ge bracht, dat de 167-jarige Oolum- biaan Javier Pereira in Bisset bij- ne een leeftijdgenoot bezit. Hoe wel Bisset zelf meende „slechts" 109 jaar oud te zijn, bleek zijn werkelijke leeftijd op omstreeks 160 te kunnen worden gesteld. Zijn geestelijke en lichamelijke gezondheid is nog uitstekend. Beperkte reactie, cultures iets beter. De discontoverhoging van de Nederlandsche Bank heeft zater dagmorgen enige ongerustheid veroorzaakt, waarbij de koersen de benedenwaartse richting in sloegen. Maandag is de reactie beperkt gebleven. Dit geldt in de eerste plaats voor de beleggings- markt, waar de leidende soorten slechts een fractie lager noteer den. Hierbij speelde tevens een rol het feit, dat de Nederlandsche Bank het verplichte kaspercenta- ge teruggebracht heeft van 9 tot 7 procent. De aandelenmarkt opende vier tot vijf punten lager voor de in ternationale soorten, doch liater volgde een licht herstel. Kon. Olie verliet de markt dan ook met een verlies van slechts 1 punt, terwijl de andere soorten ca 3 punten moesten prijsgeven. Op de scheepvaartafdeling was de stem ming licht verdeeld met kleine koersverliezen in de meerderheid. Holland Amerücalïjn echter een kleinigheidje beter. Tot verras sing van velen heerste er wat meer belangstelling voor de cul tuursector. Een en ander werd in verband gebracht met verzoenen de berichten uit Indonesië. De hoek in Deli en HVA werd zelfs open gemaakt, hetgeen in weken niet is geschied. De leidemie cul tures avanceerden ca 2 punten bij kalme handel. Claims Hoogen- bosch, die het vrijdag tot een no tering van ƒ150 brachten, wer den gistermiddag geadviseerd op ƒ130 tot ƒ135. Prolongatie 3%. De raad kwam vrijdagavond in openbare vergadering bijeen on der voorzitterschap van burge meester A. F. C. Temmerman. Na opening door de voorzitter werden de notulen ongewijzigd vastgesteld. Voor kennisgeving werd onder meer aangenomen bet controle rapport van het verificatiebureau van de vereniging van Ned. Ge meenten betreffende de kasopna me en de controle der boeken van de gemeenteontvanger over het tweede kwartaal 1956. Voor een nader onderzoek werd het rapport betreffende de kas en de boeken over het derde kwartaal 1956 aangehouden. ke Militaire Tehuizen te Voor burg werd met 5 stemmen voor en twee stemmen tegen (de beide wethouders) een subsidie toege kend van 75 en aan de Kon. Militaire Bond Pro Rege een sub sidie van 25. De subsidie-aan vrage van het Humanistisch Thuisfront werd met algemene stemmen afgewezen. Aan het Zedelijk Lichaam, Op voedingsgesticht 't Withof werd ten behoeve van de bijzondere M.M.S. van het Onbevlekt Hart van Maria, gevestigd te Etten, een subsidie toegekend van 100 per leerling uit de gemeente Hoofdplaat. Op het verzoek van de' N.V. De heer Dekker had geeonsta- Waterleiding Mij Zeeuws-Vlaande Kon. Olie; 809%813 Philips; 277 Unilever: 400—401 N ABEURSKOERSEN slot 812 (813y2) (277%) slot 401 (402%) BEURSINDICES 18/10 19/10 22/10 Intern, conc. 290.81 290.81 288.63 Industrie 165.00 165.28 164.63 Scheepvaart 174.31 174.70 173.7 L Banken 133.82 134.95 134..63 Ind fondsen 104.15 103.97 104.51 Algemeen 214.47 214.64 213.42 teerd, dat het saldo kas plus de uitgaven niet het totaal der in komsten vertegenwoordigde. Financiële medewerking bouw 6 woningwetwoningen. Over de bouw van 6 woning wetwoningen door de R-K. Zeeuwsch-Vlaamse Woningbouw vereniging te Huist aan het voor malige wisselterrein te Hoofd plaat, ontstond enige diskussie-. G.S. had enige wensen betref fende het 'raadsbesluit van 29 juni j.l. met betrekking tot het verstrekken van kapitaal door de gemeente aan genoemde bouw vereniging. G.S. oordeelde het noodzakelijk de kredietverlening niet verder te verlenen dan tot de te zijner tijd door het rijk vast te stellep bedrag voor grond- en bouwkosten. De woningen, waarvan de huur prijs 7 a 8; zal moeten bedra gen, zullen een inhoud hebben van 268 m3 plus 13 m3 voor een achter de woningen te bouwen schuurtje. (Eenkamer woning met 4 slaapkamers, plaats bie dende voor 7 bedden.) De secretaris der Woningbouw vereniging evenwel is de mening toegedaan, dat met een wekelijk se huur van 8,50 a. 9,— reke ning gehouden zou nnoeten. wor den, welke bedragen de raad vrij hoog voor kwam. Z.h.s. werd besloten de ge vraagde financiële medewerking te verlenen gn een bedrag van 90.000 te verstrekken, verdeeld als volgt, ƒ86.000 als bouwvoor- schot en 4.000 als grondvoor- sehot. Aan de Centrale van Kathoiie- WOENSDAG 24 OKT. CHR. GER. KERK ZAAMSLAG: 7 uur n.m. Cand. F. Bakker, van Goes. ren inzake de aansluiting op het waterleidingnet van de in het z.g. boerderijenplan gelegen boerderij en en woningen bleken B. W. geen bepaald voorstel te hebben. Voor zover B. W. bekend, zijn: in de gemeente nog een 28-tal percelen aan te sluiten. Wanneer dit 100 plan tot uitvoering zal zijn gekomen wordt de jaarlijks van de gemeente te verwachten bijdrage op 2500 geraamd. Wanneer de betreffende rijksregeling voor subsidiëring van het 100 fc plan tot stand zal zijn gekomen zal de jaarlijks door de gemeente te betalen bijdrage met een deel der subsidie worden verminderd. Voor dergelijke aan sluitingen is de Waterleiding Mij bereid, met een voorlopige jaar lijkse bijdrage van 80 per per ceel genoegen te nemen. Zonder hoofdelijke stemming besloot de raad tot medewerking hieraan. De subsidie-aanvrage van de Stichting „Bevordering en Exploi tatie R-K. Vlassersscholen in Zeeuws-Vlaanderen" te Koewacht voor het jaar 1957 werd op grond van het geringe belang voor Hoofdplaat afgewezen. Besloten werd aan het R-K. Kerkbestuur te Slijkplaat ten be hoeve van de restauratie van de St. Aloysiussehool de uitbreiding van de speelplaats van genoemde school en de vervanging der ko* lenkachels door oliestookkachels, medewerking te verlenen, tot een bedrag van 23.014,75. De gemeentelijke bouwverorde ning werd gewijzigd. De verordening op de keuring van waren werd vastgesteld, Voorts keurde de raad het voor stel van B. W. inzake toeken ning van de 6 weddeverhoging aan het gemeentepersoneel, in gaande 1 juli" 1956, goed. Tot slot werd de kinderbijslag regeling voor het personeel der gemeente gewijzigd vastgesteld. MATROOS VIEL UIT DE MAST Op de „Mariekerk" van de Ver. Nederlandse Scheepvaartmij., die voer tussen IJmuiden en Cuxha- ven, is de matroos G. Smit uit Haarlem van vijftien meter hoog te uit de mast gevallen. Hij werd opgenomen in het ziekenhuis te Cuxhaven, waar hij maandagmor gen om acht uur is overleden. LOSWERKMAN AANGEHOUDEN De politie heeft de 26 jarige los- werkman M. de B. aangehouden. Deze was jnj een wasserij in dienst. Toen hij goederen moest wegbrengen liet hij! na 120 te hebben geïncasseerd het wa gentje in de steek en ging er van door. Platzak is hij in Utrecht ge grepen. BIJ VERKEERSONGEVAL OMGEKOMEN De 79 jarige landbouwer B. Baltink is zondagmiddag tenge volge van een verkeersongeluk om het leven gekomen. B„ die woont te Boekelo, reed ter hoog te van de Oude Buurserdijk de Haaksbergerstraat over en werd daarbij gegrepen door een per sonenauto, welke werd bestuurd door de 23-jarige H. J. S.. B. werd zo zwaar gewond, dat hij ter plaatse overleed. „CALTEX" BESTELT TWEE 45.000 TON „SUPERTANKERS" IN ANTWERPEN De N.V. Nederlandse Pacific Tankvaartmaatschappij, de tot de Caltexgroep behorende Neder landse rederij, heeft bij de werf John Cockerill te Antwerpen twee 45.000 tons „supertankers" besteld. Het grootste tankschip die thans onder Nederlandse vlag vaart, is de „Caltex Rotter dam" (32.500 ton), eveneens be horende tot de N.P.T.M. Deze maatschappij heeft tevens nog een tankschip van dezelfde ton nage in bestelling bij de werf Wilton Fijenoord te Schiedam, er zijn eveneens twee in aanbouw in Japan. De voornaamste gegevens van de nieuwe super tankschepen waarvan men verwacht, dat ze omstreeks 1960-61 gereed zullen zijn en die onder Nederlandse vlag zullen gaan varen, luiden: 217,63 meter, breedte 32,30 meter,, diepte 14,66 meter, dead weight 45.000 ton, snelheid 16,5 knopen, capaciteit 166.5660.000 gallons. In Amsterdam Noord raakten twee mannen van een uit zes he ren en twee dames bestaand wan delend gezelschap zaterdagavond plotselings slaags. Een voorbijko mende ijzerwerker, die de rol van bemiddelaar wilde spelen ervoer, dat de neutralen altijd de klappen krijgen,, want alle handen uit het gezelschap keerden zich eens gezind tegen hem en werkten de ijzerwerker tegen de grond. Enige ter hulp gesnelde agen ten werden eveneens geattaqu eerd en moesten hun gummistok gebruiken. Bij de achtervolging van een der vechtersbazen heeft een agent twee waarschuwings schoten gelost. De politie heeft egn der vechtersbazen in arrest gesteld. STELENDE DUITSE JONGEMAN BETRAPT De 16-j,arige werktuigkundige W. N. uit Düsseldorf ging het af gelopen weekeinde „Mir nichts Dir nichts" een woning in de Da Costastraat in Amesterdam-West binnen. Toen hij de bewoner zag vroeg hij vlug om een kopje kof fie en of hij zijn schoenen mocht poetsen. Toen hij daarmede in de keuken bezig was, betrapte de vrouw des huizes hem bij het wegnemen van een portemon- naie. De knaap werd via een af delingsbureau aan de vreemde lingendienst der politie ter be schikking gesteld. Zaterdagavond is de 12-jarige M. H. C. Hagen uit de Jan Steen straat te Schiedam in de Burg. Knappertlaan aldaar door een personenauto aangereden en te gen het wegdek geslingerd. Het meisje kwam juigt voor een pas serende bestelauto tereeht i en werd door deze nog enkele me tets meegesleurd. Zij kreeg zwa re verwondingen en werd naar het gemeenteziekenhuis ver voerd. Daar is zij enkele uren la ter overleden. TWEE UTRECHTERS Op het Damrak te Amsterdam zijn zaterdagavond twee Utrech ters aangehouden in een auto, die zij in Utrecht hadden meegeno men. Zij hadden een zeeman een „lift" gegeven van de Dam naar het C.S. en terug en wilden daar voor van de man vijf gulden heb ben. Toen zij gecontroleerd werden, probeerden zij de zeeman achter het stuur te duwen, maar die op zet mislukte. De Utrechters en cte auto zijn aan de Utrechtse politie overgeleverd. De auto hadden ze van het Utrechtse stationsplein meegeno men. RELLETJES IN MORGENSTOND Zondag liep de 19 jarige koop man L.-G. G. op weg naar de bin nenstad door „Morgenstond". Toen hij een fiets tegen een lan taarnpaal zag staan, besloot hij deze maar te nemen, aangezien fietsen altijd sneller gaat dan lo pen. De eigenaar, die er vlak bij stond, greep terstond in en pakte hem het rijwiel af. G. ging verder en beproefde zijn geluk met een andere fiets, die iets verder stond, maar ook hier greep de eigenaar in. Toen hij een derde poging in deze richting waagde, zag hij de politie verschijnen, die door de bovengenoemde eigenaren ge waarschuwd was. Daar G. weiger de goedschiks mee naar het bu reau te gaan, ontstond er een worsteling, waarbij de mouw van 's mans jasje werd losgetrokken. ONTSNAPTE GEVANGENE Te Amersfoort is in de nacht van zondag op maandag na een wilde achtervolging aangehouden de 21-jarige zeeman A. L. uit Zoe- termeer, die vrijdag j.l. uit de ge vangenis te Rotterdam is ont snapt. L„ die zich in de gevangenis correct gedroeg, genoot veel be wegingsvrijheid. Hij mocht vrij dag zelfs vuilnisemmers buiten zetten. Beslist niet toevallig ston den ook zijn vrienden daar, die L. meenamen. In Amersfoort kwam een einde aan het avontuur toen een auto op onverantwoorde lijke wijze de verkeerspolitie in haalde. Er ontstond een wilde achtervolging, waarbij nog een taxi werd geramd. Tenslotte kwam de auto in een sloot te recht. Er kropen drie mannen uit die zich van waarschuwingsscho ten niets aantrokken en in de duisternis ontkwamen. Later werd op de Heiligenber- gerweg in Amersfoort de modde rige en. natte zeeman A. L. aan gehouden. Hij was een van de in zittenden. Zijn vrienden zijn nog voortvluchtig. De auto was ge leend in Hoogeveen bij de woon wagenbewoner B. P. P. BROMFIETSER DOOR HART VERLAMMING GETROFFEN. De 56-jarige bromfietser R. R. uit Hoofddorp is zondagmiddag, toen hij omstreeks vier uur met zijn vrouw op het fietspad langs de Heerenweg reed plotseling door die heg gereden en op de rijweg ten val gekomen. De ge neesheer, die spoedig ter plaatse was, constateerde de dood door hartverlamming. Het stoffelijk overschot is naar de woonplaats van de overledene vervoerd. SIGARETTEN SMOKKEL ONTDEKT. Ambtenaren van de sectie re cherche van de douane hebben in db nacht van zondag op maandag in. dé Cbenthaven le Amsterdam een taxi aangehouden, waarin dirie Finse zeelieden zaten, die 50.000 sigaretten vervoerden. De sigaretten zfjn in beslag genomen. De zeelui werden naar het hoofd bureau van politie overgebracht. Aangenomen wordt dat de taxi chauffeur te goeder trouw was. WONING VAN GROOT GEZIN AFGEBRAND. Maandagmorgen is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit gebroken in de woning van de familie G. Tiemstra te Den Hoorn, in de gemeente Leens (Gren.). Het huis brandde geheel af. De inboedel ging verloren. De familie, bestaande uit man, vrouw en vijftien kinderen, is hierdoor dakloos geworden. De brandweer was spoedig ter plaat se, doch blussen mocht niet meer baten. 9. Het bootje schuift op het land en alies blijft stil en rustig. Eric wijst naar een groepje zeehonden op de glibberige rotsen, dat nieuwsgierig hun komst gadeslaat. „Eten is er in elk ge val te vinden 1" zegt de Noorman. De drie krijgers glu ren bedachtzaam rond en voélen zich blijk baar niets op hun ge mak. De man, die opdracht krijgt bij het bootje de wacht te houden, staat dit maar half aan. „Wie weet, wat voor rare kerels hier in dit spookachtig land wonen," moppert hij. Eric haalt de schouders op en zegt spottend: „Daardoor laat een rechtgeaarde Noorman zich toch niet van de wijs brengen, is 't wel? - V*; F Maar ik geloof niet, dat hier men sen wonen en bovendien komen we zo gauw mogelijk terug." Daarop gaat Eric met de twee anderen het land in 'op speurtocht naar water en voedsel. Inderdaad, het is een vreemd land! Als ze de hoogvlakte bereiken, zien ze dichte dampen opstijgen en dit jaagt-de beide krijgers een ge weldige schrik aan. Toch volgen ze de Noorman, die voorzichtig over 't rotsachtige pad voortgaat. Wonderlinge dingen zien ze in 't landschap Witte heuveltjes, waar damp uitkomt en ze horen rare borrelende geluiden. Een vreselijke lucht hangt er over het land en er is geen boom of struik, zelfs geen spiertje gras te bekennen. De krijgers hebben het danig te kwaad met hun angst. „Het lijkt hier wel de onderwe reld," zegt een van hen. Nauwelijks zijn deze woorden ge uit of eensklaps klinkt er een dof onheilspellend gerommel, dat snel aanzwelt. Een haas, die onbevangen in een koolveld rondsprong, heeft maandagmiddag omstreeks half twaalf een botsing veroorzaakt tussen twee personenauto's op de rijksweg AmsterdamUtrecht bij de gemeente Breukelen. De auto's reden op dezelfde rijbaan, in de richting Amsterdam, toen de be stuurder van de voorste auto even stopte om naar de haas in het koolveld langs de weg te kij ken. Hij heeft het niet lang kun nen zien, want de achter hem rij dende auto botste, doordat de be stuurder het schouwspel ook niet wilde missen, met een flinke snelheid tegen hem op. Twee personen werden hierbij gewond en naar het stads- en academisch ziekenhuis te Utrecht overgebracht. DOZIJN AUTO- EN MOTOR DIEFSTALLEN IN DE HOOFDSTAD Het afgelopen weekeinde zijn bij de Amsterdamse politie tien aan giften binnengekomen van auto diefstallen, waarvan twee vracht wagens, en voorts van twee mo toren. Terzake joyriding werden zeven verdachten aangehouden.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 2