Mevrouw Bouman Blijf meester Staatsiebezoek president van Liberië Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER in Almere Felle brand Ambonezenkamp te Huizen ZON- en MAANSTANDEN Nederlands Verbond van Middenstandsverenigingen over ziekenfondsvraagstuk Nederlandse zeeman bij vechtpartij in Zweden ernstig gewond Britse oorlogsvlieger schoot üh£con- ARGENTINIË VRIJDAG 19 OKTOBER 1956 11e Jaargang Nr 3899 EERSTE BLAD H. M. de Koningin heeft mevr. Bouman bij Koninklijk Besluit van 27 september 1956 benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Hare Majesteit heeft gistermiddag op het paleis Soestdijk de heer en mevrouw Bouman ontvangen en daarbij de versierselen van deze onderscheiding overhandigd. Me]. Mr. Tendeloo overleden Westdüits blad over feilen van Britse politiek TIEN GEZINNEN WERDEN DAKLOOS Verwarring) onder de kampbewoners op onder op onder Oct. Mededeling van het protestcomité Jungschlaeger RUSSISCH PROTEST BIJ ENGELAND SUEZ-PSYCHOSE VERKLARING VAN SOBOLEF KLANDESTIENE WAPENS voor ALGERIE Verbondsbestuur spreekt zich uit voor een spoedige oplossing van het vraagstuk van de vrijwillige verzekering Commentaar van radio- Moskou op Iraaks-Jordaanse besprekingen VERKLARING VAN HILDE BENJAMIN HIJ WIST HET WEL It Frankering bij abonnement: Terneuzen Redactie-adres: Noordstraat 55—5? Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal: per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V.v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,—i iedere regel meer 2° cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur Mevrouw M. S. Boumanvan den Berg, is in 1907 in Bussum geboren. Na een gymnasiale op leiding in Groningen studeerde zij klassieke talen aan de Rijks universiteit aldaar. Het huwelijk met de heer H. Bouman, die kort tevoren zijn juridische studie had voltooid, betekende het einde van haar studie en in 1934 vertrok het jonge paar naar het toen malige Nederlands-Indië. Mr. Bouman vestigde zich in Semarang, waar mevr. Bouman klassieke talen doceerde aan het lyceum. Tot aan het uitbreken van de oorlog hebben de heer en mevrouw Bouman in Semarang gewoond. In de oorlog tegen Ja pan deed mr. Bouman dienst als officier bij de luchtmacht in Ne derlands-Indië. Hij werd neerge schoten en door de Japanse strijdkrachten krijgsgevangen gemaakt. Mevr. Bouman bracht evenals duizenden andere Neder landse vrouwen een groot deel van de oorlog in de Japanse vrou wenkampen door. Na de bevrij ding werd het echtpaar herenigd en het vertrok naar Nieuw-Zee- land voor een korte vakantie, die samenging met werk voor de or ganisatie voor repatriëring van Nederlanders. In 1946 keerden de heer en mevr. Bouman in Ba tavia terug. Mr. Bouman wijdde zich weer aan zijn advocaten praktijk en mevr. Bouman deed haar intrede in de journalistiek. Zrj werd chef-redactrice van de radio-nieuwsdienst van de toen malige stichting radio in over gangstijd. Daarnaast bleef zij oude talen doceren. Bij de overdracht van de soe vereiniteit in 1949 legde zij haar functie bij de radionieuwsdienst BIJ BOTSING OM HET LEVEN GEKOMEN Op de rijksweg Amersfoort Apeldoorn in de kom van het dorp Voorthuizen is donderdag ochtend de 40-jarige handelsrei ziger K. uit Amsterdam met zijn personenauto in botsing gekomen met 'n slippende militaire vracht wagen. De heer K. is zwaar ge wond naar het St. Elizabethzie- kenhuis te Amersfoort overge bracht, waar hij is overleden. neer. In 1950 vertoefden de heer en mevr. Bouman een half jaar met verlof in Nederland. Daarna heeft mevr. Bouman een steeds groter aandeel gekregen in de praktijk van haar echtgenoot. Uiteindelijk heeft dit er toe ge leid, dat na de gebeurtenissen rondom het proces-Jungschlager, die mr. Bouman noopten Indone sië in mei 1955 in het geheim te verlaten, zij zowel de verdediging van wijlen de heer Jungschlager en van de heer Schmidt op zich heeft genomen. De ontwikkelin gen buiten de rechtszaal van het proces tegen de heer Schmidt die op 17 september j.l. culmi neerden in een aanval op haar langrijk deel der zelfstandigen de verhaastten ook haar vertrek uit Indonesië. Enkele dagen later vertrok zij geheel onopgemerkt van het vliegveld Kemajoran naar Rome, vanwaar zij zondag j.l. in Nederland terugkeerde. over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten Zij schenken de rus! tot herstel Mej. mr N. S. C. Tendeloo, lid van de Tweede Kamer voor de Partij van de Arbeid, is in de nacht van woensdag op donder dag in haar woning te Wasse naar op 59-jarige leeftijd over leden. Nancy Sophie Cornelié Tende loo is op 3 september 1897 te Te- bing Tinggi op Deli geboren. Zij bezocht de meisjes-H.B.S. en het gymnasium te Leiden en studeer de vervolgens Engelse taal- en letterkunde aan de universiteit te Leiden. Zij behaalde de akte M.O.-Engels, waarna zij rechten ging studeren aan de rijksuniver siteit te Utrecht. Gedurende haar studententijd gaf zij Engelse les aan een M.U.L.O.-school in de Domstad. In 1924 werd zij te Amsterdam beëdigd als advocaat. Nadat zij enkele jaren werkzaaam was ge weest op een advocatenkantoor in de hoofdstad, vestigde zij zich in 1927 als zelfstandig advocate in Amsterdam. In laatstgenoemd jaar werd zij benoemd tot secre taresse van de Nederlandse Vrou wenclub te Amsterdam. Zij ver vulde diverse bestuursfuncties in de vereniging van vrouwen met academische opleiding en de Nederlandse vereniging voor vrouwenbelangen, vrouwenarbeid en gelijk staatsburgerschap. Zij is o a. vice-voorzitter geweest van de Vrijzinnig Democratische Bond. In 1938 werd zij voor deze partij gekozen tot lid van de ge meenteraad van Amsterdam. In deze raad had zij zitting van 1938 OPKLARINGEN Donderdag bevond de schei- zachte dingslijn tussen tamelijk en vochtige lucht enerzijds en koudere en drogere lucht ander zijds zich over ons land. Een golf- vormige storing in dit front, die over het zuiden van Engeland naar het oosten trok, deed daar bij een omvangrijk regengebied ontstaan. In grote delen van ons land heeft het dan ook de gehele dag geregend. Op vele plaatsen werd in de periode van 's och tends 7 uur tot 's avonds 7 uur 10 tot 15 mm afgetapt. Het cen trum van de golfvormige storing, passeerde donderdagavond het waddengebied. Tegelijkertijd na derde toen over de Britse eilan den een rug van hoge luchtdruk. Deze zal vandaag in ons land op klaringen brengen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van vrijdagoch tend tot vrijdagavond. Perioden met zon Droog weer met opklaringen. Overwegend matige wind uit westelijke richtingen. Dezelfde of iets lagere temperaturen. ZATERDAG 20 OKTOBER. Het Westduitse onafhankelijke blad „Die Welt" heeft donderdag een artikel gepubliceerd over de Britse buitenlandse politiek. Hierin wordt gezegd, dat de Engelsen er niet veel kaas van hebben gegeten om het stand punt van niet-Britten te zijn. Als zij hiervan beter op de hoogte waren, zou hun ministerie van Buitenlandse Zaken niet zo ver rast zijn geweest over de jongste ontwikkelingen in de wereld, al dus het blad dat vervolgt: „Engeland is een eiland en dat heeft bepaalde gevolgen. Het vroegere Londen had niet nodig de zaken te zien vanuit het stand punt van niet-Britten, want het had voldoende macht. Maar het huidige Londen heeft daar wel behoefte aan. Daar het nu ech ter evenmin rekening houdt met anderen, is 't voortdurend slecht ingelicht en verrast en blijft het prestige verliezen". Het blad merkt dan op, dat Groot-Brittannië een „onherstel baar" verlies aan prestige heeft geleden bij de Suez-kwestie en dat de Britse houding in het con flict tussen Israël en Jordanië hetzelfde gemis aan begrip toont als in de Suezkwestie voor de wijze warop andere mensen een bepaald probleem bekijken. „De functionarissen van het Britse ministerie van Buitenland se Zaken hebben blijkbaar nog steeds niet begrepen dat de vol keren van Azië, Afrika en het Midden-Oosten op het ogenblik if colled'® Kom' eenl tot 1941 en van' 1945—1946. Van de zaken anders zien en dat zij, 20 november 1945 tot 3 juni 1946 en sedert 6 juni 1946 was zij lid van de Tweede Kamer voor de Partij van de Arbeid. Mej. Tendeloo was commissaris van een handelsvereniging en voorzitster van de coöp. woon- vereniging „Ons Huis." Zij was ridder in de orde van de Neder landse Leeuw. ondanks alle onderlinge naijver, in termen van grotere gemeen schappen denken dan India, Pa kistan, Egypte of Irak", aldus het blad. 5 WEATHERPROOF Een, felle brand in een barak in het woonoord der Amboneaen „Kamp Almere" te Huizen heeft gisterochtend tien gezinnen dak loos gemaakt de inboedels van deze gezinnen zijn bovendien geheel verloren gegaan. Omstreeks kwart over negen ging een alarmkreet door het kamp. Dikke rookwolken stegen omhoog uit de houten ge teerde barak. Ondanks de grote verwarring schoten vele kampbe woners toe om te pogen nog iets te redden. Slechts geringe gedeel ten, der inboedpls werden naar buiten gesleept en in de stromende regen neergeworpen. Intussen waren de brandweren van Bussum, Naarden en Huizen zeer spoedig na het alarm in het op de hei gelegen kamp gearri veerd. Met een twintigtal stralen werd het fel oplaaiende vuur oe- streden. Niet voorkomen kon worden dat de barak geheel uit- Vbrandde. Kleine kinderen en ook ouderen liepen door elkaar. De onzeker heid of alle bewoners, vooral de kinderen uit de brandende barak Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.52 2.27 3.07 3.17 n.m. 2.01 2.36 3.16 3.26 ZON MAAN 19 7.14 17.40 17.15 6.57 20 7.15 17.38 17.44 8.10 21 7.17 17.35 18.20 9.23 22 7.19 17.33 19.05 10.33 23 7.21 17.31 20.00 11.37 24 7.22 17.29 21.06 12.31 Op enkelen na alle hoge auto riteiten, die maandag j.l. op het hoofdstedelijk centraal station ter begroeting v,a.n de president van Liberia en mevrouw W. V. S. Tubman aanwezig waren, waren gisterochtend in de burgerzaal van het koninklijk paleis te Am sterdam wederom bijeengeko men. Het Liberiaanse presidenten- paar kwam te 10 uur daar offi cieel afscheid nemen van hen al len en uit de wijze waarop dat geschiedde mag worden gecon cludeerd dat de president en zijn echtgenote met dank zijn ver vuld voor de hartelijke ontvangst die ons vorstenhuis en ons volk hen heeft bereid. Te kwart over tien was het Damplein voor de laatste maal voor dit staatsbezoek het toneel van het plechtige ceremonieel dat een uitrit omlijst: het bren gen der eerbewijzen door de in groot tenue aangetreden ere wacht, het spelen van het volks lied door de koninklijke militaire kapel, de vaandelgroet enz. De stoet, gevormd door de ko ninklijke auto, waarin met het Van betreffende zijde wordt ons medegedeeld: Het pro test-comité-Jungschla ger Den Haag, woensdagavond 17 oktober in vergadering bijeen, heeft in overleg met het natio naal contactcomité besloten op een nader bekend te maken ater- dag in november een openbare nationale betoging te organiseren ter verkrijging van recht in de zaak-Schmidt cs. De juiste datum zal zo spoedig mogelijk bekend gemaakt worden, opdat het hele Nederlandse volk zich op deelne ming aan deze betoging kan voor bereiden. presidentenpaar H. K. H. Prinses Beatrix was gezeten en 6 volg auto's met de leden der eredien sten en gevolgen, vertrok na een korte rit door de stad naar de Flevopolder (Lelystad) voor een bezoek aan een deel der Zuider zeewerken, het laatste onderdeel van het officiële programma van dit staatsbezoek. De Sowjet-Unie heeft bij En geland geprotesteerd tegen het feit dat de tweejarige Tatania Tsjwastof, die vorige week met haar vader uit Amerika per boot in Engeland aankwam geen toe stemming heeft gekegen naar de Sowjet-Unie door te reizen. Vader en dochter verblijven op de Russische ambassade in Lon den. De Britse rechter heeft het uitreisverbod uitgevaardigd op verzoek van de moeder, die van Tsjwastof gescheiden is en her trouwd. Het kind is in de Ver. Staten geboren en heeft volgens de Amerikanen de Amerikaanse nationaliteit en volgens de Rus sen de Russische. Een 47-jarige moeder heeft on der het motto „door Suez komt oorlog, dus moeten we hamste ren" haar 13-jarig dochtertje op roof gestuurd. Het kind heeft in allerlei levensmiddelenwinkels in 's-Gravenhage honderden blikjes en flesjes „meegepikt", totdat het op heterdaad werd betrapt. Het gestolen goed is bij huiszoeking voor de dag gekomen. Mamma E. H. is voorgeleid. Arkady Sobolef, de permanen te Sowjet-afgevaardigde bij de Ver. Naties, heeft woensdag tegen de pers verklaard, dat de Sow jet-Unie bereid is met de Ver. Staten en Engeland een overeen komst aan te gaan voor stopzet ting van proefnemingen met atoomwapens. De Sowjet-Unie is bereid tot elk akkoord met de andere mo gendheden voor onvoorwaarde lijke stopzetting van proefont- ploffingen, zo zei hij. Voor de Algerijnse kust hebben de Fransen woensdag een jacht aangehouden met 70 ton wapens, bestemd voor de opstandelingen in Algerië en afkomstig uit Egyp te. Van gezaghebbende Franse zijde wordt verklaard, dat hier mee bewezen is, dat Egypte de opstand steunt. Volgens een eerste schatting vertegenwoordigden de wapens een waarde van zes miljoen gul den. Zij zijn uit verschillende lan den afkomstig en gedeeltelijk nieuw. Er zijn automatische ge weren van het laatste type uit Italië bij en Britse geweren en bren guns. In de hut van het jacht hingen foto's van Nasser en Stalin, aldus het bericht, dat afkomstig is uit Oran. De bemanning bestond in hoofdzaak uit Italianen. De kapi tein, die Italiaan wordt genoemd had twee paspoorten, een Grieks en een Costaricaans. Er waren ook Mohammedanen onder de be manning. Het bestuur van het Nederlands Verbond van Middenstandsver enigingen acht het noodzakelijk, dat voor hen, die vrijwillig bij de ziekenfondsen verzekerd zijn, een wettelijke noodvoorziening wordt getroffen opdat zij zich bij de fondsen op dezelfde voorwaarden kun nen verzekeren als de verplicht! verzekerden. Het deel van de premie dat voor de verplicht verzekerden door de werkgever wordt betaald zou voor de vrijwillig verzekerden moeten worden betaald door het Rijkv in de vorm van een subsidie aan de ziekenfondsen. Een afdoen de oplossing voor het probleem van de verplichte en de vrijw illige ziekteverzekering ziet het verbondsbestuur alleen in een definitieve wettelijke regeling, waarbij de gehele bevolking zonder onderscheid tot een bepaalde inkomensgrens op gelijke voorwaarden verplicht wordt verzekerd. gered waren, deed, in het bijzon der onder de vrouwelijke kamp bewoonsters, aanvankelijk veel verwarring ontstaan. Voor een der vrouwen, die een shock had opgelopen, moest geneeskundige hulp worden ingeroepen. Van vele zijden werd spoedig hulp gebo den. De kinderen werden zoveel mogelijk in de barak van de kampbeheerder ondergebracht. Links en rechts werd getelefo neerd om mannelijke Ambonezen van hun werk te doen terugkeren daar vele vrouwen om hun echt genoten riepen. Van alle kanten zag men de mannen naar et kamp snellen. De mannelijke kampbewoners boden steeds on- middellijk hulp waar deze nodig bleek. Na een goed uur was de brand in zoverre geblust, dat voor uit breiding niet meer behoefde te worden gevreesd. De nablussing vorderde nog geruime tijd. Omtrent de oorzaak tast men nog in het luister. Aangezien 'e barakken geheel van hout zijn op getrokken en in de betrokken dichtbewoonde ca. vijftien kachels fel branden, kan een vonkje uit één der kachels voldoende zijn ge- weest om deze ramp te veroor zaken. GEDUPEERDE GEZINNEN TIJDELIJK ONDERDAK. De tien gezinnen van het Am bonezenkamp „Almere", tezamen 26 kinderen tellende, die gister ochtend door de brand dakloos zijn geworden, zijn thans tijdelijk ondergebracht in de schoolloka len, cantine en ziekenzaal van 't kamp zelf. Dit is de conclusie van 'n prae- advies, dat het verbondsbestuur heeft uitgebracht voor een ver gadering van de vakraad, die vol gende week dinsdag in Utrecht zal worden gehouden. Dit prae- advies, dat het vraagstuk van de vrijwillige verzekering behandelt, gaat ervan uit dat ruim een en drie kwart miljoen personen be horende tot de groep zelfstandi gen vrijwillig verzekerd en dat 't risico-draagvlak voor de vrijwil lig verzekerden door de scheiding van de verzekerden in verplichte en vrijwillige belangrijk is inge krompen. Een opvarende van het Neder landse tankschip „Astrid Ness", de 27-jarige bootsman J. B., is dinsdagavond door zijn mede- opvarende J. A. negenmaal met een dolk gestoken, drie maal in de buik en zes maal in de rug. Één der steken trof zijn lever. Zijn toestand is ernstig. A. heeft bij de politie te Gothen burg een bekentenis afgelegd. B. en hij hadden op een Zweeds schip, dat eveneens in de haven van Gothenburg lag, een landge noot bezocht. B. stak daar een bierfles in zijn zak. A., die vrees de dat B. de fles als wapen tegen hem zou gebruiken, nam daarop de dolk, die onder een kooi lay Eén van de meest vooraan staande Britse jachtvliegers uit de tweede wereldoorlog, Robert Stanford Tufk, heeft in zijn dezer dagen uitgegeven levensgeschie denis meegedeeld een Duitse vlie ger, die met zijn valscherm in het ijskoude water van de Noord zee was terechtgekomen, met mi- trailleurvuur te hebben gedood. Dit geschiedde 15 jaar geleden. Dé Duitse vlieger had in het geheel geen kans te worden op gepikt. Tufk had lange tijd bo ven de neergeschoten vlieger ge cirkeld voor hij tot de conclusie kwam, dat hij zelf een snelle dood boven een langzame verkoos. Zonder toen nog te aarzelen, richtte hij zijn „Hurricane" op de tegenstander en bestookte hem met zijn machinegeweren. Tufk, die thans champignons kweekt, zei, dat het gebeurde al 15 jaar lang zwaar op zijn ge weten drukt. De Brit werd in 1942 na 29 overwinningen in de lucht neer geschoten en begaf zich na her stel van zijn verwondingen naar de Sowjet-Unie om met de Sow- jet-luchtmacht verder te strijden tegen de Duitsers. weg. Toen zij het Zweedse schip verlieten gooide B. de fles naar A„ maar miste hem. A. begon daarop met de dolk te steken. Opvarenden van het Zweedse schip hebben bevestigd dat B. met de ruzie is begonnen. De „Astrid Ness" heeft donder dag Gothenburg verlaten. In een uitzending van radio- Moskou is woensdag verklaard, dat de besprekingen tussen Jor danië en Irak op een mislukking zijn uitgelopen, daar er grote en onoverkomelijke verschillen van inzicht tussen beide landen aan de dag zijn getreden. „De weigering van Jordanië Iraakse strijdkrachten toe te staan Jordanië binnen te komen is een overwining voor alle Ara bieren, een overwinning voor de Arabische eenheid en een slag voor het imperialisme en de poli tiek van verdeel en heers", aldus het commentaar van radio-Mos kou. „Het Jordaanse volk voert een krachtige strijd voor een onaf hankelijke Jordaanse politiek en beëindiging van buitenlandse, voornamelijk Britse, invloed", zo werd eraan toegevoegd. Sedert de bevrijding heeft de overheid tot dekking van de te korten bij de afdeling vrijwillige verzekering der ziekenfondsen ongeveer 70 miljoen gulden aan subsidie verleend. Daarnaast kwam uit het vereveningsfonds hiervoor 40 miljoen beschikbaar. In totaal is dus in de afgelopen elf jaar 110 miljoen gulden aan subsidie gegeven om de tekorten te dekken. Tegelijkertijd is bijna ieder jaar de contributie voor de vrijwillig verzekerden verhoogd, zodat zij thans ongeveer het vier voudige bedraagt van die in 1947. Het gevolg hiervan is, dat de zo genaamde „goede risico's" uit de ziekenfondsen zijn getreden, zo dat alleen de „slechtere risico's" zijn overgebleven. Tevens heeft de voortdurende ^jen niet naar een persoon ge- premieverhoging er toe geleid, noemd WOrden. Dit slaat kenne- aldus het prae-advies, dat een be- jyk de regds eerder ontbonden langrijk deel der zelfstandigen e j Peronistische partij, premie niet meer kan opbrengen Aangezien de Argentijnse com- De Argentijnse regering heeft een decreet uitgevaardigd waarin de" functionering van politieke partijen in Argentinië' wordt ge regeld. Het decreet garandeert de vrije ontwikkeling van alle politieke partijen, doch eist van alle par tijen die na de revolutie van 16 september 1955 zijn gesticht, een democratische beginselverklaring om het ontstaan van totalitaire 'partijen te verhinderen. Voorts mogen de politieke par en uit het ziekenfonds is getreden of dat zal moeten doen. Het ver bondsbestuur vreest, dat door deze ontwikKeling de gezonc- heidszorg en de medische hulp verlening voor een groot deel van de vrijwillig verzekerden wordt bedreigd. Daarom dient op korte termijn een oplossing voor het vraagstuk van de vrijwillige ver zekering te worden gevonden. Het verbondsbestuur is tot de con clusie gekomen, dat het oprich ten van een eigen middenstands ziekenfonds geen oplossing biedt. Zo'n oplossing kan ook niet wor den gevonden in' een collectieve verzekering van de leden van het verbond op basis van vrijwillig heid. Daarom is het bestuur ge komen tot de reeds genoemde op lossing, die zo spoedig mogelijk moet worden gevolgd door de ge vraagde definitieve regeling. De communistische Oostduitsë minister van' Justitie, Hilde Ben jamin, heeft woensdag toegege ven, dat er gevallen geweest zijn v.an „fysieke druk" op gevange nen, doch de schuldigen waren steeds streng gestraft. De minis ter sprak zich uit voor handha ving van de doodstraf ih Oost- Duitsland totdat Duitsland her enigd zou zijn. Zij ontkende, dat in Oost-Duitsland ooit iemand ten onrechte was veroordeeld wegens zijn politieke overtui ging. De Londense kinderrechter Frank Milton vroeg donder dag aan een 16-jarige jongen of hij padvinder was. De jongen: „Nee meneer". Milton: „Waarom draag je dan een padvindersriem?" De jongen: „Om mijn broek op te houden". i. d tt e i- :e t. e j- munistische partij in september 1955 reeds bestond, wordt van haar dus geen democratische be ginselverklaring geëist. Politieke waarnemers geloven, dat dit decreet de overwinning van de linkse radicale partij bij de presidentsverkiezingen die volgend jaar gehouden zullen worden, mogelijk maakt. In de nacht van woensdag op donderdag zijn in een centrum van Buenos Aires helse machi nes ontploft, die, naar werd aan genomen, werden geplaatst door Peronisten om plechtigheden ter gelegenheid van de herdenking van de afzetting van president Peron te storen. Door de ontplof fingen werd niemand gewond, maar wel werd materiële schade aangericht.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1