met 3-2. 1 Nederlands elftal versloeg de Belgen RU ROL Eric de Noorman - De banneling van IJsland KORFBAL BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING Officiële Publicatie Hoofdprijs N.O.C.-loterij in Deventer gevallen. Huidgenezing Gevonden voorwerpen What call AMERIKAANSE UIT TSJECHO SLOWAKIJE GEWEZEN Ongerustheid in Marokko over Franse troepenverplaatsingen Verenigde Staten vragen schadevergoeding aan Sowjet-Unie TERNEUZEN. OPKOMSTT VOOR HERHALINGSOEFENINGEN De opzet is gelukt. „Stormram Bram Appel is matchwinnaar ge worden voor het Nederlands elf tal tegen de Belgen. Twee doel punten nam onze middenvoor voor zijn rekening. Twee van de drie waarmee de Belgen werden verslagen (2—3)- Het werd d® vijfde «lentereen- volgende zege in een uitwedstrijd voor „Oranje", weggesleept uit de beruchte „hel" van Deurne, waar- het evenwel niet vaak op een hel" heeft geleken. Integen deel,"het ging er af en toe erg en 7elf<5 saai to„. Vooral in het be- gintoen er voor de 60.000 toe schouwers meer reden was om zich op te winden van ergenis dar van plezier of spanning. Al heeft „Oranje" dan weer gewon nen, een historische wedstrijd werd het allesbehalve. NERVEUS BEGIN. De Belg Willems drukte als eerste zijn voet tegen de bal en een vrij groot aantal van zijn teamgenoten volgde zijn voor beeld. Het duurde enige tientallen se conden voor er een Nederlands been aan te pas kwam. Daarvoor zorgde stopper Cor van der Hart, maar hij speelde terug op doel man DeMunck. Het zou niet de laatste keer zijn deze middag. Na de uittrap van DeMunck kwa men de rode duivels onmiddellijk terug. Nederland vorderde pas na drie minuten tot op de Belgische helft, maat de AppelBosselaar com binatie kreeg geen kans van sla gen. De snelle en felle Belgen her vatten hun offensief en Van der Hart moest een hoekschop toe.- staan. Frans de Munck kreeg een rilling van schrik bij een kanjer van linkbinnen Houf, die rake lings naast schoot. Willems ont popte zich als een snelle sprin ter en een gewiekste dribbelaar. Voor de rest gaven alle spelers van beide partijen blijk van een bijzonder hoge mate van zenuw spanning, die het spel schadelijk beïnvloedde. De situatie werd voor de Bel gen voor het eerst enigermate ernstig na een ingooi van Klaas- sens, waarna rechtsback Diricx, in een duel met Notermans, het zekere voor het onzekere nam en de bal buiten het veld trapte. Toch had de oranjeploeg voorlo pig de' meeste zorgen. O.a. bij een flitsende JurionWillems po ging, tijdens welke de laatste De Munck tot een wel getimede zweefduik dwong. Dit leek de overgang tot een wat meer spec taculaire handeling in het voet balblijspel, na een beslist verve lende ouverture. Willems miste de kans van zijn leven, toen onze verdediging Van der Hart incluis bleef staan voor vermeend buitenspel. De Belgische debutant centerde de bal echter enige meter naast het doel. Onze spelers begonnen meer dan matig, maar het moet gezegd dat ook zij in het beginstadium een werkelijk grote kans op een doelpunt hadden. Profiterend van samenspel tussen Bosselaar en Lenstra, trapte Koopal tussen de benen van Diricx door en buiten bereik van keeper Gernaye, op kniehoogte tegen de paal. Onhoudbaar was de kogel waarmee de roodharige Willems in de 15de minuut de score open de. Na een uittrap van Gernaye kópte Wiersma de bal zo onge veer voor de voeten van de her haaldelijk door Kuys vrijgelaten Belgische rechtsbuiten Jurion. En de gebrilde Anderlecht-speler speelde meteen door naar zijn middenvoor. De snelle Willems, die zich met enkele rappe bewe gingen los maakte van de bewa king van Van der Hart, liet De Munck met zijn hard, klimmend schot geen gelegenheid tot ingrij pen, de bal vloog hoog in de tou wen (10). VOORZICHTIGHEID HIELP NIET. Het Nederlands elftal was er 'ze'er door geïmponeerd. Doelbe wust was een afwachtende hou ding aangenomen tegen deze ver jongde Belgische ploeg, doelbe wust was om te beginnen het ac cent op de verdediging gelegd. En dit „safety first" had niet eens geholpen. Weliswaar vertoonden ook de tegenstanders een matige partij voetbal, maar hun spel was onstuimiger, en thousiaster. Sneller ook en daar door gevaarlijker. Het team van aanvoerder Rinus Schaap bleek geen schaduw van het elftal, dat in Lausanne (ook al niet op bril jante wijze) het interland-seizoen met een overwinning had ge opend. Van de toenmalige match winner, Abe Lenstra, had men nog vrijwel niets gezien. De Belgen voelden deze inzin king duidelijk aan en zij behiel den gemakkelijk een sterk over wicht. Doch zij bleken niet bij machte, ook al door gebrek aan techniek van hun verdienstelijke „speerpunt" Willems, om hun meerderheid in doelpunten uit te drukken en het bleef tot aan de rust bij een drietal hoekschop pen, waar het naar zijn vorm zoe kende Nederlandse elftal er geen enkele tegenover kon stellen. DE TWEEDE HELFT. Zo saai als de eerste helft was gestart, zo sensationeel begon de tweede. Maar bet werd geen gunstige hervatting voor de oranjemannen, die de bal na de aftrap onmiddellijk kwijt raak ten aan de actieve Jurion en weer was het de door Kuys veronacht zaamde Anderlecht-speler, die de weg naar een Belgisch doelpunt voorbereidde! Zijn afgemeten pass bereikte linksbinnen Houf in de vrije ruimte en na vijftig se conden in de tweede helft keek Nederland tegen een 20 achter stand aan. De opgetogen rode duivels ble ven duivels lastig terugkomen. De Munck moest ver uit zijn doel komen om Van der Hart en Kuys te hulp te snellen en een vlie gend schot van Houf raasde ang stig dicht over de Nederlandse deklat. Langzaam begonnen de menta le „pillen", die keuzecommissie voorzitter Henk Hoolboom tijdens de rust had toegediend, te „wer ken". Abe Lenstra schoten ineens enkele passages van het „Hoe leer ik voetbal", dat hij doceert, te binnen en Bram Appel moet De hoofdprijs van de N.O.C.-lo terij, een reis naar Melbourne voor twee personen of 12.500, is in Deventer gevallen. In de oude binnenstad, bij de 45-jarige juwelier Hendrik Jan Hussel- man, die in de Kleine Overstraat 22 woont. De heer Husselman en zijn vrouw en drie zoons van resp 10, 13 en 15 jaar hebben zaterdag morgen van het Nederlands Olympisch Comité de bevestiging gekregen van het feit, dat hun sihds donderdagavond eigenlijk al bekend was. Nota bene pas 14 dagen nadat de trekkingslijst was verschenen had de heer Hussel man donderdag, tijdens een ver gadering van de gymnastiekver eniging „Olympia", waarvan hij vice-voorzitter is, de lijst van de N.O.C.-loterij in handen gekre gen en daarop had hij het num mer van de hoofdprijs „zijn" nummer 506.688 gelezen. Na tuurlijk is er toen bij zijn thuis komst in de Kleine Overstraat al een beetje feest gevierd. Maar er was zonder de officiële beves tiging toch nog steeds een kleine onzekerheid. Vrijdag had de gelukkige winnaar zijn lot aangetekend naar het N.O.C. ge zonden en zaterdagmorgen kreeg hij dan de geruststellende mede deling, dat alles voor elkaar was. Niet naar Melbourne. De heer en mevrouw Hussel man zullen echter niet naar Mel bourne reizen. „Waarom niet", heeft de A.N.P.-verslaggever de heer Husselman gevraagd. En 't antwoord luidde: „Omdat wij het wel een beetje zonde vinden, 'n zo groot bedrag in enkele weken op te maken. Bovendien komt de periode, waarin deze spelen wor den gehouden ons slecht uit met het oog op de winkel, een sinds 1795 bestaande familiezaak. Om streeks Sint-Nicolaas kunnen wij er als winkeliers onmogelijk een paar weken tussenuit gaan. Bo vendien is het buitengewoon prettig, geld ter beschikking te hebben voor een aantal verlan gens die wij koesteren en die iedereen eigenlijk wel heeft. Men wil eens dit vernieuwen of dat aanschaffen enz. De prijs wordt niet in geld uitgekeerd, maar als waardebon, zodat ik hoop, dat de belastingen er niet te veel van zullen opeisen. Wij zouden er, zo als ik hoorde, goederen naar keuze voor kunnen krijgen". Bon komt woensdag. De heer Husselman, die al der tig jaar lid is van deze vereni ging, kwam 't grote nieuws juist te weten, nadat het 75-jarig be staan van „Olympia" en de daar aan verbonden financiële zorgen waren besproken. Het lijkt er op, dat „Olympia" bij de meevaller van de vice-voorzitter in ieder geval geen schade zal hebben. De heer Husselman had in totaal 6 loten gekocht in de series zeilen en zwemmen. Het winnende lot kwam uit de serie zwemmen. De waardebon zal de heer Hus selman woensdagmiddag 17 ok tober in Deventer worden over handigd door de heer P. W. Ta- venier, hoofd van de afdeling pu bliciteit van het N.O.C. plotseling weer het vrolijke liedje van de „Appeltjes van Oranje" dat zaterdagavond zo luidruchtig op de Keizerlei was gezongen, in de oren hebben geklonken. In de negende minuut kwam 't kritieke ogenblik van de omme keer in de strijd. Appel, gedekt door stopper De Coster, kreeg van Lenstra, in de lengte van het veld, een boogbal toegespeeld. Appel stond met zijn rug naar 't Belgische doel. Op het moment, dat de bal bijna zijn hoofd had bereikt, draaide Appel zich om en rende naar voren. De bal hup pelde precies voor zijn voeten en vloog toen uiteraard na een fore trap van de Fortuna-spe- ler als een kanonskogel in de touwen (21). 't „LEGIOEN" KOERT ZICH. Ook de Nederlandse supporters werd het duidelijk, dat onze spe lers zich na dit doelpunt sterker voelden. Een krachtig spreekkoor wekte „Holland" op, er nog een schepje bovenop te doen. En het hielp wonderwel. Een fraaie, zij het wat langdurige combinatie werd „gevlochten", waarna Abe Lenstra met een schitterende en luid bejubelde kopbal-de paal raakte. Koopal liet een tomeloos schot los, dat evenwel iets te hoog gerichte bleek. Oranje begon nu het vóór rust gewonnen gegeven middenveld te heroveren en dat deed het „le gioen" hoorbaar genoegen. Even was er een kreet van afschuw over een wel bijzonder gevaarlij ke „terugspeelbal" van Cor van der Hart. De Munck was uitgelo pen en de bal rolde griezelig lang zaam naast het geheel verlaten doel. Het kostte een corner. Ge lukkig niet meer. Notermans, die tot dusver wei nig geluk had gehad met zijn plaatsen en schieten hij knalde juist nog hoog over zorgde in de 26ste minuut voor de gelijkma ker. Deze werd ingeluid door een krachtige massale Nederlandse aanval, waarbij eerst Klaassen en Bosselaar betrokken waren. Een kopbal van Lenstra werd wegge werkt en via een aantal benen kwam de bal eindelijk' bij de ran ke Notermans, die mét dreunend geweld de bal langs vele benen heen in het doel van Gernaye kan. jerde (22). In een kwartier tijds, overigens een zwakke af spiegeling van de vroeger zo ver maarde „Hollandse kwartiertjes", was de score gelijk getrokken. Het had, van Nederlands stand punt bezien, het juiste effect op de Belgen, die er sterk door wer den gedemoraliseerd. Nederland speelde van nu af dezelfde rol, die België vóór de rust was toebe deeld. Het verwierf een duidelijke veldmeerderheid. Wèl probeerde probeerde Jurion het nog eens met een prachtig schot, dat alle talent van De Munck eiste, maar Lenstra antwoordde direct met 'n geraffineerde effect-kopbal, waar mede Gernaye op zijn beurt de grootste moeite had. In de 37ste minuut werd Appel matchwinner in het 83ste België —Nederland duel. Hij deed het als een echte stormram, de func tie, welke hem was toegemeten. Echter volkomen fair. Na voorbe reidend werk van Bosselaar en Notermans, kwam Appel 'n ogen blik stil te staan voor de debute rende stopper De Coster. De Belg aarzelde een fractie van een se conde. Toen was Appel, met één brede schouder naar voren, hem voorbij gesneld. Van vlak bij loste het Fortuna-,,kanon" zijn schot. Gernaye kon zich alleen realise ren dat de stand 23 was gewor den UITSLAGEN 13 EN 14 OKT. TWEEDE DIVISIE A VelocitasOosterparkers 3— -4. beloond met een tweede tegen- punt (52), waarmede het einde werd bereikt. OOSTENRIJK—HONGARIJE. 02. In de 102e wedstrijd tussen de ploegen van beide landen heeft Hongarije met 20 van Oosten rijk gewonnen. De ruststand was 1—0. EERSTE KLASSE OlympiaTogo 410; Zeelan- diaScampolo 16; Swift II Volharding 54. TWEEDE KLASSE B De PoelBKC 74; Zuidwes tersScampolo II 66; TOP Luctor 1—2. DERDE KLASSE A AtlasKVL 83; Vedo AMATEUR VOETBAL EERSTE KLASSE C Maurits—TSC 2—1; WH '16— Vlissingen 22. ONDERAFDELING ZEELAND Zaterdagvoetbal EERSTE KLASSE ArnemuidenVCK 41; AZVV Wemeldinge 52; Colljnsplaat- se BoysZaamslag 51; Krab- bendijkeRillandia 14; Nieuw- dorpTern. Boys 13. TWEEDE KLASSE E DriewegenSpui 12. TWEEDE 'KLASSE F Kruiningen 3Beren 33; Spui 2Driewegen 2 1—3 (ge staakt wegens beenbreuk); SVD 2Hoek 2 06; Tern. Boys 3 AZVV 3 5—0. NieuwdorpTern. Boys 13 Een met 3 invallers spelend Tern. Boys heeft in Nieuwdorp de overwinning niet cadeau gekre gen. Negentig minuten hebben de Terneuzenaren hard voor de overwinning moeten vechten te gen een technisch beter spelend Nieuwdorp. ce^rdegnfn Xeeers?e1nmlan°4 ambulancewagen naar het hoekschoppen die niet zondei ge Juliana-ziekenhuis te Terneuzen vaar waren; eenmaal moest de ,overbren£en- Stormvogels 90. ADSPIRANTEN D Blauw WitVolharding A 2-2; TogoVitesse 51; Zeelandia Scampolo 11. KAMPIOENSCHAP DERDE KLASSE A Op het terrein van Ondo te St Laurens vond de beslissings wedstrijd tussen Swift IV 'en Ar nemuiden II plaats, welke door de Middelburgers op het nipper tje met 32 werd gewonnen, waarmede zij de zesde titel in dit seizoen veroverde. SPORTONGEVALLEN Voetbal Tijdens de wedstrijd Spui 2 Driewegen 2 kwamen 5 minuten voor rust bij de stand 31 in het voordeel van Spui bij pen aanval van Driewegen de achterspeler van Spui 2 v. d. Voorde en de Driewegen-speler S. van der Hooft zó hevig met elkaar in bot sing, dat laatstgenoemde zijn been brak. De wedstrijd werd na dit onge val gestaakt. Dokter Nijssen, die de eerste hulp verleende, liet v. d. Hooft Radio-Praag meldt, dat de Tsjechoslowaakse autoriteiten 'n lid van het personeel van de Ame rikaanse ambassade te Praag, Vera Osso, verzocht hebben het land te verlaten. Zij zou in Tsje- cho-Slowakije rondgereisd hebben op vervalste papieren. Zij werd door de veiligheidspolitie in het Tatragebergte gevat. Vorige week maakte het Tsje choslowaakse ministerie van Bui tenlandse Zaken bekend, dat ver scheidene groepen spionnen van „imperialistische geheime dien sten" ontmaskerd waren. lat zelfs redding brengen. De be zoekers verdedigden stug en pro beerden het met snelle uitvallen. In de 32e minuut resulteerde een aanval over links in een corner. Hakvoort plaatste de bal hieruit scherp voor het doel, waarna Smallegange met een fraaie ach terwaartse kopbal de doelman van Nieuwdorp kansloos sloeg (01). Ondanks deze tegenslag bleef Nieuwdorp druk op het Boys-doel uitoefenen. Aan de overzijde voorkwam een der ach terspelers een zeker schijnend doelpunt van Hakvoort. De Boys dwongen in het begin van de tweede helft de thuisclub 4 corners af. In de 14e minuut lanceerden de Boys weer een aan val over links. Hakvoort wist met eén soloren enkele tegenstanders te passeren en schoot toen be 'Korfbal. Bij de wedstrijd Swift-Zwalu wen kreeg de Swiftspeler Adri Goedbloed de bal zó hard tegen zijn hand, dat hij een vinger brak. Nadat de vinger in het zieken huis te Middelburg was verbon den, kon hij naar huis terugke ren. Volgens een communiqué van het paleis van de sultan van Ma rokko, heeft de sultan zijn mi nister vdn Defensie en de staf chef opdracht gegeven, zich naar Agadir te begeven in verband met „de ongerustheid, die gewekt Nederland bleef de resterende minuten heerser van het Deurne-1 AZWWemeldinge 52 veld, maar doelpunten kwamen er De thuisclub is er in geslaagd niet meer. Koopal werd in een de volle buit binnen te halen in solo op de doellijn door Gernaye een wedstrijd waarin zij geduren afgeremd en een verre vrije schop de vrijwel de gehele ontmoeting van Lenstra leverde geen resulta- de meerdere was. tan op. De „jubilerende" Vic j Na een kwartier spelen opende Mees treuzelde in de laatste se- midvoor Jansen de' score voor conden net zo lang met een ingooi AZVV en in de 35 min. voegde de tot scheidsrechter Oralndini voor rechtsbinnen Hamelink daar een het einde floot en hij bezitter was doelpunt aan toe. Nog vóór de geworden van de bal, ondanks een rust wist de spil der bezoekers de wel wat naieve poging van Koo- achterstand te verkleinen met heerst in de linkerbenedenhoek is door verplaatsingen van Fran (02). Nieuwdorp liet de moed se troepen in het land", enigszins zakken en dit leverde De sultan heeft voorts de drie minuten later het derde kroonprins en de ambassadeur doelpunt op, toen de gastheren 'n van Marokko in Frankrijk naar hoekschop cadeau gaven. Hak- Parijs gezonden om zich met de voort plaatste de bal voor het Franse regering te verstaan en doel, Hamelink kopte de bal door 1 te pogen een overeenkomst te naar de vrijstaande jeugdige Van 1 bereiken. Drongelen, die met een effectvol schot de doelman passeerde (0-3). Tien minuten voor het einde kende de scheidsrechter 'n strafschop toe aan Nieuwdorp, die linksbinnen Cok in een doel punt omzette (13). De strijd vlamde nog even op, maar de Boys-verdediging gaf geen kans meer. pal om hem het leer nog te ont futselen. Huidzuiverheid - Huidgezondheicf een zeer hard schot. Ruststand 2—1. Vrij kort nadat het spel hervat was verhoogde midvoor Jansen de score tot 31, waarop Van Fraeijenhove de stand op 41 bracht. Wemeldinge kwam er steeds minder aan te Das en de tijd verstreek zonder dat er van behoorlijk voetbal sprake was. Axels rechtsbuiten bracht de GEZINSLEDEN VAN BRITTEN KEREN NAAR EGYPTE TERUG Ook weer Egyptische studenten naar Engeland e Frankrijk Gezinsleden van Britten, die in de zone van het Suezkanaal werk zaam zijn bij het onderhoud van militaire kampen en opslagplaat sen, keren naar Egypte terug. De eerste groep vrouwen en kinderen zal op 15 oktober te Caiio aankomen. Zij hadden HET VERMISTE AMERIKAANSE VLIEGTUIG Het hoofdkwartier van de Ame rikaanse luchtmacht te Londen heeft zaterdagochtend bekendge maakt, dat twee schepen zwakke S.O.S.-seinen hebben opgevangen, die afkomstig waren van een plaats ter hoogte van de noord westelijke punt van Spanje. De signalen waren „blijkbaar gege ven door het type zender, dat het vermiste Amerikaanse militaire vliegtuig aan boord had". Dit toestel verdween de vorige week donderdagnacht, toen het met 59 man aan boord op weg v/as van Lakenheath in Engeland naar de 'basis Lagens op de Azo- ren. De Verenigde Staten hebben in een nota aan de Sowjet-Unie een schadevergoeding van 1.355.650 dollar gevraagd voor het verlies van een vliegtuig van de Ameri kaanse marine, dat op vier sep tember 1954 boven de Japanse Zee door straaljagers van de Sow- jetrussische luchtmacht werd aangevallen. Het Amerikaanse toestel, een tweemotorige „Peptune", die ge schikt is voor lange-afstands- vluchten, was in de zee gestort. Negen dér tien bemanningsleden konden, nmeer of minder gewond, worden gered. De Verenigde Staten verklaren, dat de aanval een „opzettelijke schending van het internationale recht" was, daar het incident zich boven internationale wateren voordeed en de Sowjet-jagers het vuur openden zonder dat zij wa ren geprovoceerd. TERNEUZEN. Geboorten. 4 okt. Jolande en In- grid, drs van Jan W. van Strien en Maria A. Kempenaar, Margrietstr. 6; Adriana, d. van Hendrik Hoebé en Cornelia Plomp, (won. te Axel, Weststr. 10)Jacqueline Elizabeth, d. van Adriaan Hamelink en Jenny M. de Doelder, Rozenstr. 140. 6 okt. Margareta Elisabeth, d. van Hu- bertus F. de Rooj} en Johanna B. van Driel, Betje Wolffstr. 15; Ma ria Sara, d. van Guillaam C. Meeu- sen en Anthonia J. van Aalst, Tho- lensstr. 64. 7 okt. Hilda Carolina Maria, d. van Jacobus J. Faas en Rozalia L. van Troost (won. te Sas van Gent, Beatrixstr. 23. 8 okt. Marie-Claire Ida Josette, d. van Jacob C. de Smidt en Georgette C. C. Uytterhoeven (won. te Sas van Gent, Ravelijn 1). 10 okt. Jan Leo- nardus Jan, z. van Johannes F. Koch en Willemina J. Leunis, Tho- lensstr. 112. Huwelijksaangiften. 6 okt. Abra ham Stoutjesdijk, 26 j., jm. (won. te Rotterdam) en Janni Simpelaar, 24 j., jd. Huwelijksvoltrekkingen. 10 okt. Frederik Dekker, 27 j., jm. en Neeltje Suzanna de Feijter, 20 j., jd. (won. te Cadzand). Overleden. 4 okt. André Aloysius Cleijman, 54 j, echtg. van Martha P. Vervaet (won. te Axel). TERNEUZEN. In de week van 5 tot 11 oktober hebben zich in deze gemeente ge vestigd: E. A. D. Baert, Aagje Dekenstr. 14, van Hulst; P. F. Scheele, Rose- gracht 10, van Hoek; C. W. J. P. Liefbroer, Aagje Dekenstr. 19, van Bergen op Zoom; F. A. van Hoorn, Stationsweg 7, van Hoek; M. Brac- ke, Axelsestr. 87 b, van Zuiddorpe; P. C. M. GroenenbergBrusket, Van Steenbergenlaan 18, van Goes; B. L. van Zwieten, Nieuwe Kerk straat 17; P. de Kraker, Donze- Visserstraat 102, van Hoek; F. L. Crombeen, Fabrieksstraat 9, van De Klinge (B.). Vertrokken: J. J. Paauwe, Klaassenstr. 12 a/b, naar Wemeldinge; M. E. van der Linde, Bernhardstr. 29 a/b, naar Wemeldinge; A. J. van Drongelen, Kerkhoflaan 1, naar Middelburg; J. De Pauw, Leeuwenlaan 5, naar België; G. Huisman, Zandstr. 7, naat Ermelo, A. C. de Koejjer, Zwaluwstr. 16, naar Vlissingen. Aan het bureau der gemeente politie zijn als gevonden aange geven de volgende voorwerpen, welke zijn terug te bekomen aan de daarachter vermelde adressen: Groene windjack, J. Oele, Cro- cusstr. 5; imitatie doublé arm band, Ds. Breen, Van Steenber genlaan 15; rode kinderportemon- naie, J. Tholens, Chrijsantstr. 3; zakje met 2 paar nylons, Ineke Stoffels, Stationsweg 9; zilveren broche, Korte Kerkstr. 10 a; zil veren broche, 't Gilde, Emmalaan 1; baby klerenhangertje, Jan Geijp, Havenstr. 3; herenpolshor loge, Wim Kruijsse, Scheldekade 6; speldje J. N. W., R. de Jonge, Axelsestr. 132; twee lcinderzand- schepjes, Van Haperen, Rozen str. 84; hoofddoek, lJzebaert, Scheldekade 44; zakdoek, Thea Koevoets, Dijkstr. 2; armband (chroom), Michiel de Bruijn, Van Bovenstr. 33; groene portemon- naie met inhoud, E. de Nijs, Axel sestr. 111; lepeltje met wapen, Koch, Tholensstr. 112; zakdoekje, E. de Koster, Chrysantstr. 33; imitatie-armband, A._ Provoost, Jul. v. Stolbergstr. 25; tafelmes, J. van Broekhoven, Baandijk 1; broche met geel hangertje, Hooy- Egypte verlaten met het oog op donk, Narcisstr. 14; balletje, Hans de spanning rondom het Suez-Eckhardt, Jul. v. Stolbergstr. 23; kanaal in augustus. i |°nfe ^Duits.e. herdershond De T „1JJ Bock, Margrietstr. 32; muntbiljet, Inmiddels heeft een woord- G. P. Pieters, Tholensstr. 120; voerdei van het Egyptische mi- gjacé dameshandschoen, Riemens nistene van Onderwijs meege- Steenkamplaan 24; Osmia vulpen, Stand op 51 en de actieve mid- Houdt de winter uit handen en voeten. I voor der gasten zag zijn zwoegen deeld, dat de regering heeft be sloten weer studenten naar Frankrijk en Engeland te laten gaan. Elke Egyptenaar, die in een van deze twee landen op eigen kosten wil gaan studeren, krijgt hiervoor deviezen. Deze maatregel was in het begin van de crisis om het Suezkanaal in getrokken. Marijke Cevaal, Irenestr. 28; geel kleurige werkschort, C. Dobbe laar, Baandijk 14; hamer, P. Faas, Steenkamplaan 56; brilétui, B. v. d. Vrede, Koedijk 36; portemon- naie (inhoudend 2 sleutels), Dini Gazan, Anjerstr. 11; duo van van bromfiets, Overmeeren, Gre- nulaan 7 a; bril. Doorns, Noord- str. 89; motor bril, L. Hangoor, 2. Cendrach komt moeizaam overeind en staart met een zucht over het water. Eric wenkt Svein, 't roer over te geven aan de stuurman en de lange Sakser voegt zich bü hen. Vanuit zijn ooghoe ken ziet de Noorman, hoe een aantal krij gers hen gadeslaat. Het zijn mannen van Ondur. „Laten we de raaf uitzenden," gromt Svein, „dan weten we tenminste wat". „En daarmee geven we toe, dat we gefaald hebben", mompelt Cendrach. „Nee, wachten we nog een dag en een nacht. De ouden van mijn volk kunnen zich in het aantal dagen vergist heb ben." „Mogelijk hebben zij de richting verkeerd vermeld", oppert Eric droog. „Volgens Hako zag Ragnar de Rode land na zes dagen varen in noordelijke richting. Hier komt dus wel het aantal dagen overeen." Cendrach haalt de schouders op. „Wachten wij nog tot morgen", herhaalt hij. „Morgen zien we wel licht land." En zo blijft de koers ongewij zigd. De nacht valt en met trage gang glijdt de Drakar westwaarts. Eric staat aan het roer en kijkt op naar de sterren. Hij peinst en twijfelt of ze het niet toch noorde lijk hadden moeten zoeken. Hij moet even zijn ingedommeld, want plotseling schrikt hij wakker en springt meteen overeind. Over het dek naderen gedaanten, ge luidloos naderbij sluipend. Het vale licht der sterren glanst koud op scherp staal. Nieuwediepstr. 44; ceintuur, J. de Vries, Molengang 2; tas met wasgoed, F. Loof, Verl. Van Steenbergenlaan 3 a; étui met regenkap, 't Gilde, Marijkestr. 9; étui met inhoud, J. Wieles, Zand str. 7; étui met schuif potlood, J. v. d. Velde, Knol C 70; oude por tefeuille met inhoud, Drabbe, wa tertoren, Oostel. bolwerk; schop, B. L. O.-school, Jacob Catsstr.; broche, F. 't Gilde, Javastr. 20; paar glacé dameshandschoenen, J. Emmaneel, Steenkamplaan 63; provinciaal kenmerk K 16816, W. de Ridder, Koedijk 14; wit fiets pompje, Dijkstr. 24; bruin hond je, Jan Kemper, Noordstr. 68; rode step op luchtbanden, J. de Paauw, Irenestr. 5; paar motor handschoenen, belastingkantoor, Nieuwstr. Aan het bureau van politie zijn gedeponeerd blauwe step op luchtbanden, nik kelen handpompje, handschoenen en wanten, étui met sioutels, kin- derportemonnaie, ijzeren pijp, sleutels, bewijs van Nederlander schap, bril in étui en zwarte por- temonnaie met inhoud. Ten behoeve van de militairen, die op 16 oktober 1956 voor her halingsoefeningen onder de wa penen komen, worden enkele ex tra-treinen ingelegd. Bedoelde mi litairen moeten van deze treinen gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woon plaats vertrekken, dat zij op het betreffende station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De militairen, die in ver band met hun plaats van vertrek of bestemming geen gebruik kun nen maken van deze treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegen heid na 06.59 uur. Extra-treinen: Leeuwaren tot Weert: Leeu warden v. 8.41, Grouw v. 8.52, Akkrum v. 8.57, Heerenveen v. 9.06, Steenwijk v. 9.24, Zwolle a. 9.52. Groningen tot Weert: Groningen v. 8.43, Assen v. 9.04, Hoogeveen v. 9.25, Meppel v. 9.40, Zwolle a. 10.00. Opmerking: De treinen uit Leeuwarden en Gro ningen rijden gecombineerd van Zwolle tot Weert: Zwolle v. 10.12, Amersfoort v. 11.18, Utrecht v. 11.47, 's Hertogenbosch v. 12.28, Eindhoven v. 13.00, Weert a. 13.23. Rotterdam tot Weert: Rotterdam CS v. 8.41, Rotterdam Blaak v. 8.52, Rotterdam Zuid v. 8.57, Barendrecht v. 9.18, Dor drecht v. 9.30, Lage Zwaluwe v. 9.43, Breda v. 9.57, Gilze v. 10.07, Tilburg v. 10.18, Gister- wijk v. 10.36, Boxtel v. 10.46, Eindhoven v. 11.05, Weert a. 11.28. Opmerking: Militairen uit Den Haag moeten reizen met trein 1011 (Den Haag v. 8.12); naar Rotterdam en aldaar over stappen op extra trein.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 3