Vertraging door het bij de vaart Suezkanaal De processen te Poznan Indonesische verklaring over de schuldenkwestie De opstand van de Naga s India Vijfvoudige moord in Kebajoran bij Djakarta in WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN HET WEER VRIJDAG 5 OCTOBER 1956. lie Jaargang Nr 3887 EERSTE BLAD Het Labourcongres te Blackpool Resolutie van uiterst links voor onmiddellijke afschaffing van dienstplicht verworpen Drietal kleine incidenten de oorzaak: Motorstoring, en beurtelings twee schepen aan de grond Juristen: Beklaagden slachtoffers van massapsychose MISHANDELING VAN LEDEN VAN DE WESTDUITSE STRIJDKRACHTEN De erepromotie van dr. Mansholt Hevige gevechten in Algiers Indonesische regering: „Alle schulden aan Indonesië opgelegd, waren uitgaven ter dekking van de kosten van de koloniale oorlog" De woordvoerder van de Indonesische vertegenwoor diging in Den Haag heeft gisteren een verklaring uitge geven, waarin naar aanleiding van de Nederlandse brief aan de secretaris-generaal van de Verenigde Naties over de schuldenkwestie het Indonesische standpunt ten aan zien van de opzegging van de schulden aan Nederland wordt toegelicht. FRANSE COMMUNISTEN NAAR TITO Onderdeel van .opzienbarende verzoening' CYPRUS Britse militairen in hinderlaag gevallen INDONESIË VROUW EN VIER KINDEREN ONTHOOFD DRIE OFFICIEREN VERLATEN DE INDONESISCHE LUCHT MACHT Eens brandpunt van politieke moeilijkheden De instorting van het kantoorgebouw te Jackson Staking op Bremense scheepswerf AUSTRALIËR VERLIEST WEDDENSCHAP Vechtpartij in de trein VAN DELFT NAAR SCHIEDAM Secretaris-generaal van Arabische Liga doet beroep op Veiligheidsraad Nixon over Stevensons voorstel tot staking waterstofproeven Frankering bij abonnement: Ferneuzen Redactieadres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Abonnementsprijs: 5,75 per kwartaal: per maand 1,92; per week 46 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,—; iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur Het congres van de Britse la- bourpartij, dat te Blackpool wordt gehouden, heeft donderdag met grote meerderheid een resolutie van uiterst links voor een, onmid dellijke afschalfing van de dienst plicht verworpen. De stemverhou ding was 5.217.000 tegen 1.582.000 stemmen. Het congres handelde hierbij in overeenstemming met een ver zoek van het dagelijks bestuur Namens dit orgaan had de vak bondsleider George Brinham ver klaard, dat de partij niet met de in de resolutie gevraagde maat regel akkoord kan gaan, wegens de desorganisatie welke hiervan het gevolg zou zijn. Hij voegde hieraan toe, dat de partij voor standster blijft van een afschaf fing van de dienstplicht met in gang van december 1958 en in de tussentijd streeft naar een ver mindering van de diensttijd. In de konvooidiensten door het Suezkanaal is tengevolge van enige incidenten een vertraging van enkele uren ontstaan. Woens dag voer het konvooi in noordelijke richting met zes uur vertraging het kanaal bij Suez binnen, terwijl het konvooi naar het zuiden drie uur te laat was. Scheepvaartdeskundigen te Port Said verklaarden, dat dit oponthoud te wijten was aan een drietal incidenten. Maandag kreeg het Britse schip „Scotstoun" met motor storing te kampen, de dag daar op zal het Britse vaartuig ^Hen drik" enige tijd aan de grond en hetzelfde overkwam woensdag aan de Panamese vrachtboot „Archon Michael". Dit schip kwam na twee uur onbeschadigd op eigen kracht vlot. Deze reeks ongevallen vormde de oorzaak van een keten van vertragingen in de vaart door het kanaal. In sommige kringen werd ge zegd, dat dergelijke voorvallen „niet ongewoon zijn en dat der gelijke dingen zeer vaak onder In het proces tegen de drie jonge Polen, die te Poznan terecht staan op beschuldiging van moord op een korporaal van de Veilig heidspolitie, zijn donderdag de laatste pleidooien gehouden. Eik der beklaagden werd door twee juristen verdedigd, van wie de een hoofdzakelijk aandacht be steedde aan de politieke achter grond van het gebeurde en de andere trachtte de verantwoor delijkheid van zijn cliënt zo veel mogelijk te verminderen. Nadat er woensdag twee ver dedigers aan het woord waren geweest, spraken donderdag de vier andere advocaten hun plei dooien uit. Enerzijds werd ge steld, dat de beklaagden men sen van geringe ontwikkeling en beperkte geestelijke vermogens sterk walen beïnvloed uoor een massapsychose, anderzijds werd er de nadruk op gelegd, dat zij het slachtoffer siecnts één of twee slagen hadden toegebracht en dat niet bewezen is, dat deze slagen dodelijk waren geweest. Zoals bekend, heeft de open bare aanklager zich beperkt tot het eisen van een „rechtvaardig vonnis" voor de drie jongeman nen. In het tweede proces, waarin negen mannen terechtstaan we gens het stelen van wapens en het aanvallen van het hoofdkwar tier van de veiligheidspolitie te Poznan, heeft donderdag een hoogleraar in de psychologie aan de universiteit van Lodz er de nadruk op gelegd, dat ook hier de beklaagden het slachtoffer zijn geweest van een massapsychose, i/lt hun verklaringen had hij de indruk gekregen, dat zij de ge beurtenissen op de 28ste juni be schouwd hadden als een soort avontuur. Een andere professor zei, dat hel vrijwel zeker is, dat de jon gemannen in normale omstandig heden niet aan een dergelijke actie zouden hebben deelge nomen. De rechtbank heeft een ver zoek van één van de advocaten tot een psychiatrisch onderzoek van een van de beklaagden, de 21-jarige Ludwik Wierzbicki, in gewilligd. Een soortgelijk ver zoek ten aanzien van een andere beklaagde werd afgewezen. In Hamburg is donderdag een proces begonnen tegen zes jon gemannen van 20 tot 22 jaar, die er van beschuldigd worden, vier weken geleden in Hamburg in dronkenschap een soldaat en een onderofficier van de nieuwe Westduitse strijdkrachten zwaar te hebben mishandeld. Enige van de beklaagden zijn lid van een wandelvereniging, die beschouwd wordt als een mantel organisatie van de verboden com munistische jeugdorganisatie F. D. J. De mannen worden beschuldigd van „ernstige landvredebreuk", een misdrijf waarop een maxi mum-straf van vijf jaar tuchthuis staat. In de afgelopen weken hebben zich ook in andere Westduitse steden dergelijke gevallen voor gedaan. De aula van de Landbouwhoge school te Wageningen zal de vele belangstellenden op dinsdag 9 oktober a.s. bij de ere-promotie van minister S. L. Mansholt niet kunnen bevatten. Daarom zal de openbare plechtige zitting van de senaat, waarbij de bul aan de bewindsman wordt uitgereikt, in de grote kerk aan de hoofdstraat te Wageningen worden gehou den op dinsdag 9 oktober a.s. Aanvang 15.00 uur. De zitting is tot maandag ver daagd. In de zaak van de vermoorde politieman heeft een advocaat gewezen op de sfeer van oorlogs ruwheid, waarin de tegenwoor dige jongemannen in Polen hun kinderjaren hebben doorgebracht. Het is volgens hem niet verras send, dat zij geen respect hebben voor het individu, het gezin of iets anders. „U, rechters, bent verantwoordelijk voor deze jon gemannen. Wij allen zijn ver antwoordelijk, omdat onze gene ratie hen heeft grootgebracht". De advocaten van de jonge mannen verzochten de beklaag den niet te veroordelen krach tens het strafwetboek van 1946, dat betrekking heeft op misdrij ven, die in de tijd van de opbouw als bijzonder gevaarlijk worden beschouwd. Volgens deze wet is de minimumstraf voor iemand die een lid van de strijdkrachten zodanig aanvalt dat deze over lijdt, tien jaar gevangenisstraf en de maximumstraf de dood. De pleiters drongen aan op toe passing van het wetboek van 1932, krachtens hetwelk de straf maat voor het misdrijf, waarvan de jongelingen worden beschul digd, varieert van zes maanden tot tien jaar. het bestuur van de oude kanaal maatschappij voorkwamen". Men verwachtte, dat het verkeer bin nen enkele dagen weer normaal zal zijn. Met nadruk werd ver klaard, dat nog geen enkel schip bij één van de ingangen van het kanaal heeft behoeven te wach ten. Gisteren voer het eerste kon vooi in zuidelijke richting zes uur te laat bij Port Said het kanaal jinnen. De Britse tankboot „Scotstoun" heeft inmiddels zijn tocht door het kanaal volbracht. Het schip is op weg naar Engeland. De organisatie van gebrui kers van het Suezkanaal. De vertegenwoordigers van de 15 leden-staten van de vereniging van gebruikers van het Suez kanaal hebben donderdagochtend uitgemaakt, dat de uitvoerende raad van de organisatie zeven leden zal tellen, aldus is in con ferentiekringen vernomen. Men verwacht, dat voor het lidmaatschap Engeland, Frank rijk, de V. S., Noorwegen, Perzië, Italië err een nog nader aan te wijzen land zullen worden aange zocht. Voor deze zevende plaats zou Japan, Pakistan of Ethiopië wellicht in aanmerking komen, indien het betrokken land daar na zou toetreden tot de organi satie. (Genoemde drie landen zijn op de conferentie door een waar nemer vertegenwoordigd.) Over de benoeming van een ad ministrateur zou ook nog geen besluit zijn genomen. Volgens conferentiekringen zijn de afgevaardigden algemeen van oordeel, dat Londen moet wor den aangewezen als voorlopige zetel van de organisatie, in af wachting van een besluit over de definitieve plaats van het hoofd kwartier. ONGELIJK OP NEDERLANDSE SLEEPBOOT IN DUITSLAND. Op de Rijn bij Emmerik is de ketel van de Nederlandse sleep boot „Sylla" ontploft. Door ont snappende stoom is de 19-jarige stoker B. Renzen uit 's-Hertogen- bosch gedood. De „Sylla" had twee aken op sleeptouw. De ont ploffing was op kilometers af stand te horen. Naar verluidt zijn bij een reeks gevechten in de bergen van Zuid- Algerië tot dusver ongeveer hon derd opstandelingen en 32 Fran se militairen gesneuveld. De strijd zou nog voortduren. De Fransen worden gesteund door de luchtmacht. De strijd begon naar aanlei ding van een overval op dinsdag avond op een Frans militair kon vooi, waarbij negen militairen werden gedood en twee gewond. Volgens het onafhankelijke Pa- rijse Clad „France Soir" zal bin nenkort een delegatie van de Franse communistische partij naar Zuid-Slavië gaan om de ban den met de Zuidslavische partij van maarschalk Tito te verstevi gen. Dit bezoek zou een onderdeel zijn van een „opzienbarende ver zoening" van alle westelijke com munistische partijen met Tito. In Belgrado worden binnenkort ook partijdelegaties uit Italië, Roemenië en Bulgarije verwacht, aldus „France Soir". In de verklaring wordt er aan herinnerd, dat aan de opzegging talrijke besprekingen tussen de Indonesische en Nederlandse re gering zijn vooraf gegaan, die er niet in zijn geslaagd de betrek kingen tussen Indonesië en Ne derland op een nieuwe basis te stellen, zoals was aangeduid in de R. T. C.-overeenkomsten, in het bijzonder ten aanzien van principiële punten met betrek king met de soevereiniteit van Nieuw-Guinea en de financiële betrekkingen tussen beide lan den. „De opzegging van de R. T. C.-overeenkomsten was ook voorafgegaan door een éénzijdige daad van Nederland, waarbij het betwiste gebied van West-Irian werd opgenomen in de Neder landse grondwet", aldus de ver klaring. Over de schuldenregeling, die ter R. T. C. werd overeengeko men, wordt in de verklaring op gemerkt, dat tijdens deze confe rentie Indonesië het voorstel deed de schuldenkwestie te regelen nadat de soevereiniteit zou zijn overgedragen, zoals is geschied tussen de V. S. en de Philippij nen en tussen Engeland en In dia, indien nodig onder toezicht van de V. N. „Dit voorstel werd zonder meer door Nederland van de hand gewezen, zodat In donesië werd gedwongen de eisen van de schulden-commissie te aanvaarden zonder voldoende kennis van het juiste bedrag en de rekeningen van deze interne schulden tot een bedrag van meer dan drie miljard gulden." „Na een uitgebreid onderzoek" aldus gaat de verklaring verder „is de Indonesische regering tot de conclusie gekomen, dat bijna alle schulden, die aan Indonesië zijn opgelegd, in feite uitgaven waren ter dekking van de kosten van de koloniale oorlog." Verder wordt gezegd, dat in afwachting van de resultaten van de onder handelingen met Nederland de Indonesische regering van 1950 tot eind 1955 „trouw de haar op gelegde jaarlijkse aflossingen heeft betaald". In de mededeling van de Indo nesische woordvoerder wordt voorts gezegd, dat de Indonesi sche regering met nadruk wenst te verklaren, dat zij geen andere landen het slachtoffer wenst te laten worden van het langdurige geschil tussen Indonesië en Ne derland. „Hoewel het Indonesische volk de externe schulden, die zijn op gelegd tijdens het Nederlandse koloniale bestuur van na de twee de wereldoorlog, als een grote last beschouwt, is de Indonesi sche regering vastbesloten alle externe schulden te betalen, die het Nederlandse bestuur in de periode na 1945 jegens andere landen is aangegaan." Tenslotte wordt in de verkla ring gezegd, dat de Indonesische regering het niet nodig acht Ne derland formeel in kennis te stel len van de opzegging der schul den daar „dit een van de logi sche gevolgen is van de opzeg ging der R. T. C.-overeenkom- sten, die reeds formeel ter ken nis van Nederland is gebracht". In de Bergen in Noord-Cyprus zijn woensdagnacht twee Britse militairen in een "hinderlaag ge vallen die de Britten hadden ge- iegd voor Cyprische verzetslie den. Een van hen is om het leven gekomen, de andere werd ge wond. In dit gebied zijn 3090 Britse militairen woensdag een grote razzia begonnen. Men vermoedt, dat in dit berggebied verzetslie den van de Eoka, de Grieks- Cyprische verzetsbeweging, op geleid worden. Bij de razzia wor den verkenningsvliegtuigen en helikopters gebruikt. Schepen van de Britse marine patrouil leren voor de kust. De pers is gewaarschuwd niet zonder militair geleide het ge bied te betreden, omdat de mili tairen zonder waarschuwing op onbevoegden kunnen schieten. Drie personen zijn gisteren binnengedrongen in de woning van een Indonesische intendant in Kebajoran de satellietstad van Djakarta en hebben zijn 25 jarige vrouw en vier kinderen dood onthoofding orri het leven gebracht. Het belangrijkste verzet van op standige Naga's in het N.O. van India is gebroken, aldus is don derdag in legerkringen te Delhi vernomen. In de laatste dagen gaven opstandelingen onder de koppensnellende Naga's 900 jachtgeweren, 228 legergeweren en twee machinepistolen over aan Indische militairen. De acti viteit van de opstandelingen is thans beperkt tot enkele overval len en het optreden van sluip schutters, aldus ambtenaren van het Indische ministerie van lands verdediging. De Naga's wilden door middel van een gewapende opstand de Indische regering dwingen een onafhankelijk „Nagaland" te er kennen. Desbetreffende eisen werden door minister-president Nehroe van de hand gewezen. Vorige maand echter deelden leden van een afvaardiging van de Naga's, die te Delhi bespre kingen met de Indische regering voerden, mee, dat premier Neh roe had gezegd, dat de regering bestuurshervormingen in het ge bied zou overwegen, zodra de vrede in het door de Nagastam- men bewoonde gebie.d zou zijn hersteld. De oudste van de kinderen, twee jongens en twee meisjes, was acht jaar en de jongste vier maanden. De moordenaars verschaften zich met geweld toegang tot de woning en brachten de vijf ge zinsleden om het leven toen zij de intendant, Arnas, niet thuis aan troffen. De politie heeft tot dusverre geen spoor van de misdadigers kunnen vinden en tast over het motief van de daders volkomen in het duister. Vice-aircommodore H. Sojono heeft donderdag ontslag genomen uit de Indonesische luchtmacht. Hij was het middelpunt van poli tieke moeilijkheden in december vorig jaar, toen een deel van het personeel van de luchtmacht zich verzette tegen zijn installatie als plaatsvervangend chef-staf van de luchtmacht. Tijdens de plechtigheden kwam liet tot een incident, toen sergeant vligger Kalebos en enige soldaten Sujono en twee andere officieren aanvielen. Sujono was benoemd door de regering-Harahap. Vice-president Hatta had deze benoeming bij af wezigheid van president Soekar- no goedgekeurd. De installatie werd na het inc.dent voor onbe paalde tijd uitgesteld. Tegen sergeant Kalebos werden disciplinaire maatregelen geno men, doch de krijgsraad weigerde hem te berechten. Ook 1wee andere officieren heb ben donderdag ontslag genomen. De opstandelingen onder de 200.000 Naga's in India zijn twee jaar in opstand geweest. Tot dusver zijn 400 opstandelingen gevallen tegen 68 Indische sol daten, aldus de berichten uit Delhi. ZES ARBEIDERS GEDOOD EN VIJFTIEN GEWOND Bij de instorting van een in aan bouw zijnd kantoorgebouw te Jackson in de Amerikaanse staat Michigan zijn woensdag zes arbei ders om het leven gekomen en vijftien gewond van wie twee ernstig. Tijdens de reddingswerkzaam heden op woensdagavond werd via luidsprekers op de plaats van de ramp het „Onze Vader" voor gebeden. Het ingestorte gebouw was ont worpen met de bedoeling dat het de schok van een atoomexplosie zou kunnen doorstaan. 9 Vereniging van Chinese mid delbare scholieren in Singapore is verboden, omdat zij naar de mening van de regering een com munistische politiek volgt en de tactiek van de communisten heeft overgenomen. Ongeveer 1200 arbeiders van een scheepswerf te Bremen zijn donderdag in staking gegaan uit protest tegen het feit dat zij hun twaalfuurtje niet meer in de kan tine mogen opeten. Een woordvoerder van de di rectie had de mannen bij de in voering van de 40-urige werk week op maandag j.l. meegedeeld, dat dit noodzakelijk was om het tijdverlies veroorzaakt door de verkorting van de werkweek in te halen. Een zegsman van de arbeiders zei, dat dezen hebben aangebo den een kwartier per dag extra te werken om de tijd, die nodig is voor het heen en weer lopen naar de kantine, te compenseren. Ongeveer 600 lassers en an dere arbeidrs van de werf zijn op staande voet ontslagen, toen "zij bleven weigeren weer aan het werk te gaan op de voorwaarden, die de bedrijfsleiding en de fa- brieksraad waren overeenge komen. Sharpe, een Australiër die zich bezig heeft gehouden met het on derzoek naar de werking van klie ren, heeft een weddenschap ver loren met als inzet 10.000 pond sterling. Hij had n.l. in 1951 een verzekering afgesloten voor dit bedrag, uit te betalen in 1980 in zijn 99 ste jaar. Volgens berichten uit Londen is hij echter dezer dagen op 75- jarige leeftijd gestorven. Zijn zoon verklaarde dat zijn vader maar éénmaal premie heeft be taald. Sharpe heeft voor de laatste wereldoorlog verschillende voet ballers, die aan onvoldoende klier- werking leden, door middel van zijn preparaten weer zover ge bracht dat zij aan wedstrijden konden deelnemen. Reeds in 1939 verklaarde Sharpe ervan overtuigd te zijn dat hij 120 jaar zou worden. Woensdagmiddag is in de trein tussen Delft en Schiedam een dame door een man op onheuse wijze toegesproken. De 19-jarige student T. de L. uit Rotterdam maakte hiertegen bezwaar maar de man ging er mee voort, waar op de student handelend optrad. Er ontstond een vechtpartij, de student kreeg een slag in het ge zicht, waardoor zijn bril verbrij zeld werd en splinters van de gla zen in zijn ogen drongen. Toen de trein in Schiedam stopte moest hij in allerijl naar het Ooglijders- gesticht te Rotterdam vervoerd worden, waar men er in slaagde de splinters te verwijderen. De Schiedamse politie heelt di rect een onderzoek ingesteld. De dame heeft een aanklacht inge diend wegens belediging. Hassoena, de secretaris-gene raal van de Arabische Liga, heeft donderdag een beroep gedaan op de Veiligheidsraad om „de deur te openen voor onderhandelin gen" tussen Egypte en de andere belanghebbende landen ten einde te komen tot een vreedzame re geling van het Suezgeschil. Hassoena zei tot verslaggevers, dat de raad rechtstreekse be sprekingen kon aanbevelen. Een andere mogelijkheid zou zijn als de Veiligheidsraad een lichaam in het leven zou roepen, samen gesteld uit leden van de raad en eventueel buitenstaanders dat dan de kwestie met beide partijen kan bespreken. In dit geval zou de Veiligheids raad een beroep kunnen doen op de secretaris-generaal van de Ver. Naties, Dag Hammarskjoeld, om een actieve rol bij deze bespre kingen te spelen. Hassoena waarschuwde Groot- Brittannië en Frankrijk er ten slotte voor het Suezgeschil niet „slepende'' te houden in de Vei ligheidsraad. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van vrijdagoch tend tot vrijdagavond. Buien. Wisselend bewolkt met nu en dan buien, hier en daar met on weer en hagel. Overwegend krachtige westelijke wind. Aan houdend koud weer. ZATERDAG 6 OKTOBER. v.m. n.m. Breskens 2.44 3.03 Terneuzen 3.19 3.38 Hansweert 3.59 4.18 Walsoorden 4.09 4.28 De Amerikaanse vice-president, de republikein Nixon, heeft te Philadelphia kritiek geoefend op het voorstel van de democra tische kandidaat voor het presi dentschap, Stevenson, tot staking van de proeven met de water stofbom. Hij noemde het voorstel „catastrofale onzin". Nixon, die andermaal kandi daat is voor het vice-president- schap, zei dat overwicht in kern wapens en de meer éonventionele wapens, waaronder opgeleide mi litairen, de belangrijkste Ameri kaanse defensie is tegen het ge vaar van de grote militaire kracht van de Sowjet-Unie. Volgens Nixon wordt „alleen door dit soort kracht" de wil van de bondgenoten sterk te blijven gesteund. ZON MAAN op onder op onder Oct. 5 6.49 18.11 8.31 18.24 6 6.51 18.08 9.46 18.56 7 6.53 -18.06 10.56 19.33 8 6.55 18.04 11.58 20.18 Vijf jongelieden, gekleed in korte broek en dun. hemd, zijn woensdag de Noorse bergen inge trokken met de bedoeling te on derzoeken of het menselijke lichaam op 1500 tot 1800 meter hoogte bestand is tegen tempera turen ver beneden nul. Volgens een mededeling van het communistische blad „Sehwe- riner Volkszeitung" worden op het ogenblik in de Sowjet-zone van Berlijn ook zes- tot veertien jarige jongens, die lid zijn van de communistische organisatie „Jonge Pioniere" geoefend in het bedienen van machinegeweren. AANHOUDEND KOUD. Rond een nabij de Noorse kust gelegen- depressie wordt zeer koude, uit de Poolstreken af komstige lucht naar de Britse eilanden gevoerd. Vandaar stroomt deze lucht met krachtige tot harde westelijke winden naar het Europese- vaste land. De warme subtropische lucht, die in het begin van deze week nog boven onze omgeving aanwezig was, is daardoor geleidelijk teruggedrongen naar de Balkan, Noord-Italië en Zuid-Spanje. In die gebieden kwamen donderdag nog temperaturen voor van om streeks 25 graden. In de koude lucht waarin vrijwel geheel West Europa zich bevindt, bleef het kwik een tiental graden lager. In Nederland werd het niet warmer dan 14 graden. Daar deze polaire lucht onstabiel van opbouw is, kwamen hierin vrii- veel buien tot ontwikkeling die hier en daar vergezeld gingen van hagel en onweer. Vandaag blijft de aanvoer van koude lucht voortduren. De tem peraturen zullen daarbij zelfs nog iets lager blijven dan gisteren. Ook vandaag is een grote buien activiteit te verwachten.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1