RADIO? Landbouwschap behandelt vraagstukken van lonen en prijzen Bevan penningmeester van Labour MARKTBERICHTEN SAN O STOL DE WERELD VAN WEEK TOT WEEK Binnenlands Nieuws DRUKWERK "AKKERTJES" OFFICIËLE PUBLIKATIE TWEEDE BLAD Woensdag 3 oktober 1956 11e jaargang no. 3885 Het bestuur van het Landbouwschap aal vandaag 3 ok- stuk der WprljsvrnscMden. Dit tober een herziening van de uitgangspunten voor de kost prijsberekeningen in behandeling nemen. Daarbij komen de doorberekening der eigenaarslasten, welke tot .op heden slechts zeer ten dele geschiedt, de waardering (in geld) van de bedrijfsleiding en de waardering van de handenarbied van de boer en diens gezinsleden onder de loupe. Ten dienste daarvan zijn rapporten gemaakt, welke de diverse aspekten dezer vraagstukken behandelen. Ook de beloning van de landarbeid is uitvoerig bestudeerd. Kunt U niet slapen van de pijn? Overwinning van Bevan een van de meest betekenende ontwikkelingen in de partij sedert lange tijd De zetel van de organisatie van Kanaal gebruikers in Den Haag? </aft Se/rteHtó&t órt Mee Ook deze maand - elke dag - Zij en de dokter Fabriek Hemelstad Snor Waf brengt de f» Handgranaat ontploft tijdens een filmvoorstelling Het Landbouw Economisch In stituut (L.E.I.) heeft een bereke ning van eigenaarslasten ge maakt in guldens per hectare voor diverse typen bedrijven (weide, gemengd bedrijf, klei- en veenbedrijven). Daarbij is op een afschrijvingstijd van een eeuw voor gebouwen een specifieke vervangingswaarde aangehouden bij een rentevoet van 4 procent. Zulks, omdat een daling van de bouwkosten nog niet in zicht is. Men komt zo tot 196,— eige naarslasten per ha. Voor weide- bedrijven van 18 ha, 212,voor gemengde bedrijven van 10 ha, 143,voor noordelijke zee- kleibedrijven van 50 ha en 130 voor 'veenkoloniale bedrijven van 25 ha. Voor de kostprijsbereke ningen zullen ook netto-pachten (grondrenten) in rekening moe ten worden gebracht, waardoor genoemde cijfers resp. tot 288, 270, 261 en 217 per ha per jaar stijgen. De berekende kosten van grond en bedrijfsgebouwen zal, blijkens deze cijferopstelling, een stijging van de kostprijzen tengevolge hebben en de kost- prijsverschillen vergroten. Omdat drastische pachtverla- giHg van weinig produktieve betekent, aldus deze studie, dat aan een systeem van naar grond soort gedifferentieerde toeslagen op garantieprijzen niet zal kun nen worden ontkomen. Voorts wordt opgemerkt, dat verhoging van garantieprijzen bij doorberekening van eigenaars lasten gepaard moet gaan met overeenkomstige verhoging van pachtnormen voor gehuurde be- drijfsgebouwien. Hierdoor ont staat kostenstijging op de pacht bedrijven tegenover gedeeltelijke opbrengststijging van produkten met garanties. In de „vrije sek- tor" zal de pachter een daling van het inkomen zien. BEDRIJFSLEIDING. De waardering van de bedrijfs leiding in de kostprijsberekening wordt uitvoerig nagegaan. Uit gaande van een gemengd bedrijf flitsen Uw klachten wegl sie toegevoegd, dat, indien de eco nomische situatie in de akker- en weidebouw en de veehouderij ge lijk zou zijn aan die van het niet- agrarische bedrijfsleven, het ge middeld uurloon in 't grote loon- gebied (incl. pensioenpremie en W.W.-premie) voor vaste arbei ders 128,5 cent en voor losse ar beiders 127 cent zou moeten zijn. Zulks in verhouding tot gelijk waardige arbeid elders en aan gevuld met 2 procent meer va kantietoeslag. Wanneer men echter op grond van mindere rendabiliteit een ma ximale achterstand van 3 procent in de primaire en 2 procent in de secundaire arbeidsvoorwaarden ten opzichte van niet-agrarische iiuuluauoai bedrijven aannemelijk acht, dan ^jnS(]agmorgen het 7-jarig meis- gronden of vSng^n grond! ha, een w.debedrijf van rente voor goede en zeer goede gronden ernstige verstoringen in de agrarische sector teweeg zou den brengen en bovendien nade lige konsekwenties voor de kos ten van levensonderhoud en de uitvoerpositie, ziet men in een dergelijke spreiding een bevre digende oplossing van het vraag- Aneurin Bevan, de leider van de linkervleugel in de Britse labour- partij, is gisterochtend voor de belangrijke functie van penning meester van de partij gekozen. Hij kreeg de stemmen van de ver tegenwoordigers van 3.029.000 vakbondsleden, terwijl George A. Brown de stteun van 2.755.000 leden kreeg. Brown, een oud-minister, was door gematigde groepen kandi daat gesteld. Het was de derde poging van Bevan om penningmeester te wor den. In vorige jaren was hij in een felle strijd met de gematig den verslagen door Hugh Gaits- kell, die sindsdien fractieleider in het Lagerhuis is geworden. Sinds hun nederlaag bij de al gemene verkiezingen zijn de so cialisten bezig om de eenheid in hun gelederen te herstellen. Bevans verkiezing op het partij congres te Blackpool werd dan ook met enthousiasme door de 1300 afgevaardigden begroet. Aanhangers van Bevan noem den diens overwinning een van de meest betekenende ontwikke lingen in de partij sedert lange tijd. Uit de stemming blijkt, dat vele invloedrijke vakbonden, die eerst zijn felste kritici waren, hem nu een kans hebben willen geven. Vroeger was hij voorname lijk alleen bij de „politieke vleu gel" de partij afdelingen in de kiesdistricten, populair, maar Greenwood noemde dit plan „waarschijnlijk het grootste naas tingsplan, dat tot dusver in de democratische wereld is gepro beerd". Na de vergadering heeft Aneu rin Bevan op een persconferentie zeggen of hij van plan is voor de zeggen of hij van plan is voor e aanstaande zitting van het Lager huis te trachten het leiderschap of het plaatsvervangende leider schap van de partij te veroveren. Toen men hem vroeg of hij de mogelijkheid uitsloot, zei hij: „Men sluit nooit een mogelijkheid voor de toekomst uit". Verder zei Bevan van oordeel te zijn, dat door zijn verkiezing tot penningmeester de eenheid van de partij groter zal zijn dan tot dusver", omdat men algemeen in partijkringen vond, dat de be langrijkste posten in de partij! te veel in handen van mensen van de rechtervleugel waren geko men. Bevan zei, dat hij de huidige organisatie van de partij aller- 1 minst als zo democratisch be- FREGAT AAN NEDERLANDSE KONINKLIJKE MARINE OVERGEDRAGEN. Dinsdag is te Venetië het fre gat „Lynx" dat in Italië in op dracht van het „Off shore procu rement programm" van de Ver enigde Staten is gebouwd, aan de Nederlandse koninklijke marine overgedragen. Hierbij waren tegenwoordig schout-bij-nacht W. J. Kruys, vlag-officier materieel, comman deur A. H. J. van der Schatte Olivier, plaatsvervangend chef van de marine-staf, vertegen woordigers van de Amerikaanse marine en Italiaanse officieren en autoriteiten. Het fregat staat nu onder be vel van de luitenant-ter-zee le klasse A. J. J. Benist. Het schip is op 31 juli te water gelaten door de echtgenote van de Nederlandse ambassadeur in Italië, mevr. Ch. T. BoonMees. SCHOOLKIND OP ZEBRAPAD AANGEREDEN EN GEDOOD Op de Hoofdstraat te Epe is 20 ha en een akkerbouwbedrijf van 50 ha komt men tot normen, voor beloning van de bedrijfslei ding van resp. 1500, 2250 en 5500 naast beloning voor han denarbeid van resp. 4500, 4500 en 2250 per jaar. Na omreke ning per gewas of per dier komt men zo tot aanzienlijk hogere be loningsnormen, dan tot dusverre golden bij het berekenen van de kostprijzen. Volgens deze normen zou de boer-bedrijfsleider in de akker bouw (oude normen tussen haak jes) per ha granen 100 (76), aardappelen 200 (129), en sui kerbieten 170 (117) moeten ver- dienen. In de veehouderij zou hem als bedrijfsleider 110 (58) per ha grasland bij een veebezetting van 1,25, toekomen. Op het ge mengde bedrijf, waar de gewas- senteelt voor veredeling tot melk, vlees en eieren een grote rol speelt, acht men per ha granen 60 (76), per ha aardappelen 105 (129). per ha grasland (melk) 105 (58), voor bacon 10 (6.20) per varken en voor eieren 1,50 (1) per leghen nood zakelijk. Deze voorgestelde bedra gen zouden moeten meegaan met veranderingen in de algemene loonindex van ons land. Bij de kostprijsberekeningen zullen de genoemde beloningen voor handarbeid van de boer, be rekend op basis van de landarbei dersionen inclusief toeslagen, loon voor bijzondere werkzaam heden en overuren, moeten wor den meeberekend. Daarnaast is men tot de conclusie gekomen, dat medewerkende gezinsleden van de boer op .basis der lonen voor vaste landarbeiders moeten worden betrokken in de kostprijs berekening. ARBEIDSLONEN. De hoofdafdeling sociale zaken van het Landbouwschap heeft voorts een uitvoerige studie ge- ,wijd aan de beloning van de land arbeid.. Hieraan wordt als conclu- zouden de gemiddelde lonen resp 125 en 123,5 cent per uur moeten bedragen. Hierbij dient opge merkt, dat bij het uurloon voor vaste arbeiders geen rekening is gehouden met een mogelijke toe slag voor akkoord-derving, toe slag voor vast dienstverband, noch met toeslag voor arbeid in onaangename uren (veehouderij). De geldende minimale lonen (incl 6,5 cent toeslag) zijn voor vasté arbeiders 117,5 cent en voor losse arbeiders 114,5 cent. Het toepassen van meerdere loonklas- sen voor rechtvaardiger beloning van funkties en prestaties wordt aanbevolen. deze leden vertegenwoordigen ^°uuwt ^s ^j zou moeten zijn, Mn Hnnrr ir» hor KivznnHoTi IV-\otiiroo» slechts ongeveer een zevende van het totale ledenaantal. Van de zeven leden, die de po-< litieke vleugel in het dagelijks bestuur van 28 personen aanwijst, is dit jaar de overgrote meerder heid aanhanger van Bevan. De meeste stemmen kreeg mevrouw Barbara Castle (952.000)gevolgd door Anthony Greenwood met (899.000), Harold Qilson (877.000) Tom Driberg (831.000), Richard Crossman (740.000), Ian Mikar- do (717.000) en Sydney Silverman 675.000). Mevrouw Castle, Cross- man, Driberg en Mikardo zijn vooraanstaande „Bevanieten". Ook Wilson was aanvankelijk een aanhanger van de linkse lei der, doch hij schijnt zich de laat ste jaren enigszins van hem te hebben gedinstancieerd. Green wood is geen „Bevaniet", maar heeft wel sympathie in deze rich ting. Silverman is een sterk indi vidualistische linkse socialist. Bij de verkiezing voor de ver tegenwoordiging van de vakbe weging en de vrouwenbond in 't dagelijks bestuur van de partij deden zich geen verrassingen voor. Jennie Lee, de echtgenote van Bevan, werd als kandidaat vertegenwoordigster van de vrou wenbond verslagen. Grenwood diende een stuk in betreffende de politiek van labour op 't gebied van de woningbouw. Hij zei, dat er in zo kort mogelijke tijd twee miljoen huizen moeten worden gebouwd. Hiervoor zou den de plaatselijke autoriteiten steun van de centrale overheid moeten krijgen. Om het plan ten uitvoer te brengen, „hebben wij te Westminster een vastberaden socialistische regering met een grote meerderheid gekozen, no dig", aldus Greenwood. Het socialistische plan voor de huisvesting beoogt verder de overneming door gemeentelijke autoriteiten van ruim vijf miljoen woningen, die thans door parti culieren worden verhuurd. Hij heeft in het bijzonder bezwaar tegen de grote macht van de vak bonden, hoewel deze hem thans gesteund hebben. De commissie die de rechten en bevoegdheden van de orga nen van de maandag te Londen opgerichte organisatie van ge bruikers van het Suezkanaal be studeert, zal misschien Den Haag aanbevelen als zetel van de organisatie, aldus is dinsdag ochtend te Londen vernomen. Verwacht werd, dat deze com missie de 15 bij de organisatie aangesloten landen zal aanraden de zetel in Den Haag, Rome of Messina te vestigen. Van bevoegde conferentiekrin gen werd dinsdagochtend verno men, dat deze commissie waar schijnlijk dinsdag nog haar werk zaamheden zal kunnen beëindi gen. De aanbevelingen zullen dan op de volgende voltallige ver gadering van de conferentie, die woensdag zal worden gehouden, worden ingediend. Een Zweedse scheepvaartdes- kundige zal waarschijnlijk tot ad ministrateur worden benoemd. De commissie voor scheep vaartkwesties is dinsdagochtend ook weer bijeengekomen. De financiële commissie kwam gis termiddag voor het eerst bijeen. je C. van Suydam gegrepen door een personenauto, bestuurd door de heer D. J. van H. uit Apel doorn en op slag gedood. Het kind stak met enige mede leerlingen van de christelijke school de drukke weg over op de daarvoor aangegeven plaats en onder leiding van verkeersbriga- diertjes. De automobilist stopte toen het kind door de auto was geschept en op straat geworpen. JONG OP HET SLECHTE PAD. De politie te Wassenaar heeft de 19-jarige elektricien en diens 16-jarige broer, magazijnbedien de van beroep, aangehouden. Het tweetal heeft op 15 september te 's-Gravenhage (Loosduinen) een bromfiets gestolen en op 24 sep tember een bromfiets op de Troelstrakade. Met deze brom fietsen trokken zij naar Ede, via de Moerdijk, Breda, 's Hertogen bosch enz. Bij de Moerdijk kreeg één van de bromfietsen panne en daarom lieten zij het voertuig daar maar achter. Toen zij olie en benzine nodig hadden, braken zij in in een tankstation, waar zij olie en benzine meenamen, alsmede een pantalon en een zak lantaarn. Verder rijdend, her- OPKOMST EERSTE OEFENING. Ten behoeve van de dienstplichtigen die op 4 oktober 1956 voor eerste oefening onder de wapenen komen, worden enkele extra-treinen ingelegd. Genoemde dienstplichtigen moeten van deze extra-treinen gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woon plaats vertrekken, dat zij op het betreffende station aansluiting heb ben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen die in verband met hun plaats van vertrek of bestemming geen gebruik kunnen maken van een der hierna genoemde extra-treinen moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerstvolgende reisgelegenheid na 06.59 uur. Extra treinen: Nijmegen tot Bergen op Zoom: Nijmegen v. 9.53, 's-Hertogenbosch v. 10.38, Tilburg v. 11.05, Breda v. 11.25, Roosendaal v. 11.51, Bergen op Zoom a. 12.05 Amsterdam tot Bergen op Zoom: Amsterdam v. 08.54, Sloterdijk v. 09.01, Haarlem v. 09.13, Leideh v. 09.42, Den Haag v. 09.53, Delft v. 10.05, Rotterdam C.S. v. 10.22, Rotterdam-Blaak v. 10.26, Rotterdam- Zuid v. 10.30, Barendrecht v. 10.48, Dordrecht v. 11.00, Lage Zwaluwe v. 11.12, Roosendaal v. 11.38, Bergen op Zoom a. 11.53. Groningen tot Bergen op Zoom: Groningen v. 08.43, Assen v. 09.04, Hoogeveen v. 09.25, Meppel v. 09.40, Zwolle v. 10.02, Amersfoort v. 10.57, Bilthoven v. 11.14, Utrecht v. 11.28, 's-Hertogenbosch v. 12.19, Tilburg v. 12.43, Gilze v. 12.56, Breda v. 13.09, Roosendaal v. 13.37, Bergen op Zoom a. 13.53. Leeuwarden tot Vught: Leeuwarden v. 08.40, Heerenveen v. 09.03, Steenwijk v. 09.23, Meppel v. 09.35, Zwolle v. 10.15, Amersfoort v. 11.18, Utrecht v. 11.47, 's-Hertogenbosch v. 12.30, Vught a. 12.36. Rotterdam C.S. tot Eindhoven: Rotterdam C.S. v. 08.47, Rotterdam- Blaak v. 08.52, Rotterdam-Zuid 08.57, Barendrecht v. 09.18, Dordrecht v. 09.30, Lage Zwaluwe v. 09.43, Breda v. 09.57, Gilze v. 10.07, Tilburg v. 10.18, Oisterwijk v. 10.37, Boxtel v. 10.47, Eindhoven a. 11.02. Zwolle tot Roermond: Zwolle v. 10.06, Deventer v. 10.35, Zutphen v. 10.56, Arnhem v. 11.22, Nijmegen v. 11.43, Blerick v. 12.31, Venlo v. 12.36, Roermond a. 12.59. innerden zij zich, dat in het tank station nog een radiotoestel stond en zij besloten dit alsnog op te halen. Zij kregen honger onder weg, braken in een consumptie tent in, namen er koeken weg en namen ook nog een radio toestel mee. In Den Haag terug, stalen zij in de Ferdinand Bolstraat weder om een bromfiets, zodat zij nu weer ieder een dergelijk vehikel hadden. Bij het opraken der benzine gingen zij naar Wasse naar om lege melkflessen te ste len en uit de verkoop daarvan benzine te bekostigen. Zij liepen daar echter tegen de lamp. Fa P. J. VANDESANDE. VEEMARKT ROTTERDAM. 2 oktober. Op de veemarkt waren in totaal aangevoerd 3428 stuks vee, zijn de: 1629 vette koeien en ossen en gebruiksvee; 587 vette en graskalveren; 472 nuchtere kal veren; 165 varkens; 190 biggen; 115 paarden; 27 veulens; 189 schapen of lammeren; 54 bokken of geiten. De prijzen waren als volgt: Vette koeien 2,703,28; Vette kalveren ƒ2,453,15; Slachtpaarden 2,052,35, alles per kg. Nuchtere kalveren 4868; Geef Uw kind méér weerstand na deze zon-arme Zomer het héérlijke levertraanproduct, (met vitamines A, B, C en D) bereid uit heilbot- en kabeljauwlevers Graskalveren ƒ280ƒ440; Big gen 40ƒ60; Schapen ƒ100 125; Lammeren 90—110; Melk- en kalf koeien 750- 1150 Vare koeien 600800; Vaar zen ƒ575—ƒ840; Pinken ƒ400— ƒ625, alles per stuk. Overzicht. Vette koeien: aan voer gewoon, handel kalm, prij zen als maandag, prima's boven notering. Vette kalveren: aan voer korter, handel vlug, wat hoger in prijs. Graskalveren: aanvoer kleiner, handel kalm, prijzen stabiel. Nuchtere kalve ren: aanvoer als vorige week, handel tamelijk, dalende prijzen. Biggen: aanvoer groter, handel matig, niet geheel prijshoudend. Slachtpaarden: aanvoer iets rui mer, handel stroef, goed prijs houdend. Schapen en lammeren: aanvoer kleiner, handel tamelijk, prijzen stabiel. Melk- en kalf- koeien: aanvoer iets meer, han del levendiger, prijshoudend. Vare koeien: aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen onver anderd. Vaarzen en pinken: aan voer groter, handel redelijk, prij zen als vorige week. Bier, bier, bier! die bezitters van een auto naar huis B n, rijden als ze daartoe zelf niet meer in Een Engels schip vaart onder een Egyp- m door te veel bier tische loods met als assistent een Uns door het Suez-kanaal Amerika s pin-up girl Waarschijnlijk dronken de Romeinen number one Marylin Monroe maakt zich ook al bier in hun dagen, want was het op om te worden ontvangen door de konin- niet Tasso die zei: „Als de dood er gin van Engeland de zuster van deze niet was, dan zou er op de wereld niets koningin, prinses Margaret, laat zich in de miserabelere bestaan dan de mens"? binnenlanden van Afrika met zware kettin' gen omhangen en vijf miljoen Beieren Bier trekken op naar Muenchen om daar het feest Een ander bierbericht bereikt ons uit van het bier te vieren. Engeland, waar de vereniging van bier- Dat is in het kort het belangrijke bui- brouwers' heeft uitgerekend dat op al tenlandse nieuws van deze week of het bier dat op de hele wereld in 1955 van de vorige (maakt niet veel ver- werd gedronken gemakkelijk 89 pantser- schil) en om ons bij dit onverwacht war- schepen zouden kunnen ronddobberen, me weer bij het bier te houden, delen we u verder dan mede dat Muenchens zeven grootste brouwerijen in taalf grote tenten op de Theresiënweide gro te glazen bier weg geven, vijftien lan ge dagen lang. Bij zo'n feest komt héél wat kijken, onder andere 200.000 bier- bokken die langs de wanden van de tenten staan opgesteld en door detec tives worden bewaakt omdat een van de favoriete liefhebberijen van die bierdrin kers naast het drinken het in de zak geslacht op geslacht, zonder toeristen, zonder immigranten en zonder dat emi granten dat gelukkige oord de rug toe keerden, en bovendien omdat Betz-le- Chateau een van de heel weinige plaat sen is waar op het gemeentehuis een vol ledig register van alle inwoners aanwe zig is tot elf geslachten terug, dus tot de 16e eeuw. Hoe men de gezonde, gelukkige, rustige inwoners ertoe heeft gekregen om zich te laten storen met borst-, buik-, been- en her- senmetingen? De burgemeester heeft er hen toe overgehaald „De dames-patiënten wordt verzocht Een fabriek van honderdjarigen noemt men het instituut voor gerontologie, dat men in Parijs gaat oprichten en waarin wetenschapsmensen zich erop gaan toe leggen om de gebreken van de ouder dom te verhelpen. Dank zij de vooruit gang van de medische wetenschap zal men bejaarde mensen aan een betere lichaamsconditie helpen en daardoor de last van de ouderdom verlichten en hen langer voor het produktieproces bewa ren. Men heeft reeds plannen om na de proefneming in Parijs ook in andere ste den van Frankrijk dergelijke instituten op te richten. Op het congres voor ruimtevaart te Ro me heeft de Amerikaanse geleerde Romik verklaard dat hij een plan heeft uitgewerkt om een stad in de lucht te bouwen, die de vorm zal hebben van een sigaar van 900 Meetmanie niet haar ziektesymptomen met elkaar meter lang en 400 meter dik en die op een De mens heeft een manie om te willen weten en dat uit zich vaak in meten. De enen meten het heelal om te bevinden dat de mens nietiger dan nietig is, anderen me ten juist die mens, die volgens een oude Griek de maat van alle dingen is. Tot de laatste groep behoren een aan tal geleerden biologen, medici, antro pologen, enz. die zich meester hebben steken van zo'n bokje is. Nóg een groot gemaakt van het Franse dorpje Betz-le- getal: 4000 ongevallen plegen zich op Chateau, waar ze de duizend inwoners dat feest voor tr doen, en u begrijpt die 't telt van top tot teen nameten en ook al waardoor die worden veroorzaaktnog de voorouders, die ze daartoe uit hun door te veel bier drinken. Maar er is graven opdelven. Deze geleerde meters een goede service: de zeven brouwerij- willen in een alles omvattende meting uit te wisselen. Niets brengt de dokters méér in de war." (Opschrift in een zie kenhuis Zij en wij ,,Zy, die goeds van de vrouwen ver tellen, kennen haar niet goed genoeg, maar zij die over haar kwaadspreken kennen haar in het geheel niet." (Ed- wige Feuillère). hoogte van 800 kilometer rond de aarde zal vliegen. De stad zal ruimte bieden aan 7 a 10.000 mensen, die haar als tussenstation zullen gebruiken in het interplanetaire ver keer (in het jaar 2000?). Door een vernuf tig middel zal binnenin de stad een zwaar tekrachtcentrum worden geschapen opdat de bewoners niet uit de stad hei wereldruim in vallen. Op hetzelfde congres is onthuld dat de mens kan leven op een niveau waar de zwaartekracht geen vat meer op hem heeft. Vijfentwintig vrijwilligers hebben De bokser Ballarin zegt minder last meegewerkt aan een experiment in een te hebben van de slagen die hij krijgt Amerikaans vliegtuig en zij verklaarden te incasseren dan van het reglement na afloop dat het een heel aangename t_ o —WW - - n - «w vu ca, i iitci aaiig&iiaiiio en oetaien graag de dokter en de vijf- de maten van de gemiddelde, gezonde, van de boksbond. Want dit verbiedt het gewaarwording was geweest om alle ge- entwintig verpleegsters, die die 4000 gelukkige Fransman vastleggen en heb- in de ring verschijnen met een snor. En wicht van zich te voelen afvallen. Uiter- weer op de been helpen en dus uiter- ben daartoe Betz-le-Chateau uitgezocht zo is Brjlarin genoodzaakt vóór elke aard zelf geen bier drinken (als u dat omdat de mensen er gelukkig stil voor wedstrijd zijn mooie versiering tussen gelooft). En tenslotte zijn er chauffeurs, zich heen leven en hebben geleefd van neus en mond af te scheren. aard slaagde dit zwaartekracht uit voor 47 seconden. experiment om de te schakelen slechts DONDERDAG 4 OKTOBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed en lit. kal.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.35 Wa terstanden; 9.40 Grain.; 10.00 Ge wijde muz.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gr.; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.25 Wij van het land; 12.35 Land- en tuinbouwmeded.12.38 Lichte muziek; 12,55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en Kath. nws; 13.20 Fluit en piano; 13.45 Gram.; 14.00 Idem; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Lichte muz.; 15.35 Gram.; 16.00 Bijbel lezing; 16.30 Clavecimbelrecital; 16.50 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursberich ten; 17.45 Vocaal ens.; 18.05 Amu sements muz.; 18.30 Fries progr.; 18.45 Leger des Heilskwartier; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram.; 19.20 Sociaal perspectief; 19.30 Ver- zoekprogr.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Gevar. progr.; 21.45 Gram.; 22.00 Periodieken-parade; 22.10 Orgelconcert; 22.35 Gram.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Sportuitslagen; 23.20 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dag opening; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Voor de vrouw; 9.15 Gram.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gr.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Kook- praatje; 11.15 Omroepork.; 12.00 Orgel en piano; 12.25 In 't spion netje; 12.30 Land, en tuinbouw meded.; 12.33 Lichte muz.; 12.50 Caus.; 13.00 Nws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Tiroler muz.; 13.55 Koersen; 14.00 Gram.; 14.05 Hoor spel; 14.45 Mezzo-sopr. en piano; 15.15 Voor de zieken; 16.00 „Van vier tot vijf"; 17.00 Voor de pad vinders; 17.10 Voor de jeugd; 17.45 Regeringsuitz.; 18.00 Nws; 18.15 Sportproblemen; 18.25 Lich te muziek; 18.55 Gesproken brief uit Londen; 19.00 Voor de kinde ren; 19.05 Gram.; 19.15 Jazzmuz.; 19.40 Voor de jeugd; 20.20 Nws; 20.05 Orkest (in de pauze: cause rie); 21.50 Jazz aux Champs- Elysees; 22.40 Radiojournaal; 22.50 Sportact.; 23.00 Nws; 23.15 Koersen en „buitenlandse corres pondenten melden"; 23.25 Lichte muziek. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 12.55 Koersen; 13.00 Nws; 13.11 Orgelspel; 14.00 Engelse les; 14.15 Gram.; 14.30 Franse les; 14.45 Gram.; 15.00 Schoolradio; 15.30 Gram.; 16.00 Koersen; 16.02 Ka mermuziek; 17.00 Nws; 17.10 Gr.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Stu dentenfanfare; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.50 Pol. causerie; 20.00 Gram.; 20.10 Moderne tijden; 20.40 Ver zoekprogramma; 21.30 Gr.; 22.00 Nieuws; 22.11 Intern. Radio-Uni versiteit; 22.30 Gram.; 22.55 Nws. Tijdens een voorstelling in de Rex-bioscoop in Malang in Oost- Java is zondagavond een hand granaat ontploft. De portier van de bioscoop werd gedood en twee personen werden ernstig ge wond. Er werd grote schade aangericht. Vier leden van het personeel zijn voor verhoor door de politie aangehouden.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 5