HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Vereniging kanaalgebruikers van opgericht Brief van Nederlandse Regering aan Verenigde Naties over schuldenverloochening door Indonesië Egyptische minister van buitenlandse zaken in Amsterdam Britse straalbommenwerper verongelukt Het proces te Poznan Adenauer wenst herziening ver drag inzake West-Europese Unie Straaljager bij Oosterhout in Wilhelminakanaal gestort Het jaarlijkse Labourcongres te Blackpool DINSDAG 2 OCTOBER 1956. lie Jaargang Nr 3884 DE SUIEZKANAALKWESTIE BESLOTEN WERD TOT HET IN HET LEVEN ROEPEN VAN DRIE COMMISSIES TER BESTUDERING VAN DE PROBLEMEN Te Londen hebben maandagochtend vijftien landen officieel de vereniging van gebruikers van het Suezkanaal opgericht. De vertegenwoordigers van Ethiopië, Japan en Pakistan hielden zich afzijdig, terwijl de afgevaardigden van Nederland, Denemarken en Noorwegen lieten weten, dat de Volksvertegenwoordiging in hun land het lidmaat schap nog moet bekrachtigen. Nieuwe demonstratie inzake het proces-Schmidt AANSLAGEN IN ALGIERS Tijdbom in hal van station Op doorreis naar New York voor bijwoning van de conferentie van Veiligheidsraad over het Suezkanaal Vier van de zes inzittenden kwamen om het leven Op Londen Airport is maandagochtend een Britse straalbommenwerper van het type Vulcan" neergestort en ontploft. Het toestel, een der nieuwste typen bommen werpers voor 't vervoer van atoombommen, keerde terug van een vlucht om de wereld. ONTPLOFFING OP EEN AMERIKAANSE TORPEDOBOOTJAGER Nu het Saargebied weer Duits wordt PILOOT BRENGT ZICH IN VEILIGHEID DOOR MIDDEL VAN DE SCHIETSTOEL Omstreeks 15.35 uur is gistermiddag een straaljager afkomstig van de vliegbasis Gilze-Rijen, neergestort. Het vliegtuig kwam terecht in het Wilhelminakanaal ter hoogte van de ambachtsschool in Oosterhout en is geheel onder water verdwenen. Conservatieve regering veroordeeld wegens de betreurenswaardige behandeling van de Suezcrisis. Loonsverhogingen bij het wegvervoer .Doenitz gaat naar een ziekenhuis Frankering bij abonnement: Terneuzen Redactieadres: Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 5557 Terneuzen Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; pei maand 1 80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/ Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,— edere egel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Twintig organisaties van jon geren en studenten hebben gis teren aangekondigd, dat zij een massa-vergadering op het Mer- deka-plein in Djakarta zullen houden om de doodstraf tegen de heer Schmidt te eisen. De bij eenkomst zal op 12 oktober wor den gehouden; drie dagen voor dat de rechter in zijn zaak uit spraak zal doen. De toegetreden landen zijn: Australië Denemarken, Enge land, Frankrijk, Italië, Neder land, Nieu w-Zeeland, Noorwe gen Perzië, Portugal, Spanje, Turkije, de Verenigde Staten, West-Duitsland en Zweden. De afgevaardigden besloten drie commissies van deskundigen in te stellen. De eerste zal zich bezig houden met de interne or ganisatie van de vereniging, met inbegrip van de bevoegdheden van de plenaire raad, de uitvoe rende raad en de nog aan te wij zen administrateur. Een Britse woordvoerder zei later in ant woord op een vraag van mening te zijn, dat deze commissie ook het vraagstuk van een uitbrei ding van de vereniging zal be handelen. De tweede commissie, bestaan de uit scheepvaartdeskundigen, zal het vraagstuk van de beta ling van de tolgelden bestuderen. Deze twee commissies begonnen 's middags al met hun werk. De derde groep zal zich later wijden aan de financiële kwesties van de vereniging, zoals de opstelling van een begroting. De Britse minister van Buiten landse Zaken Selwyn Lloyd, die als voorzitter optrad, verklaarde in zijn openingsrede, dat de Brit se regering nog steeds van me ning is dat zij zekere rechten op het beheer en de exploitatie van het Suezkanaal heeft, en dat zij niet bereid is toe te blijven zien, hoe één enkele regering het voor het zeggen heeft. Lloyd zei dat de vertegenwoor digers van Ethiopië, Japan en Pakistan op alle bijeenkomsten van de organisatie als waar nemers welkom zouden zijn. Na de instelling der drie com missies werd de conferentie tot een nader te bepalen tijdstip hedenmiddag of woensdagoch tend verdaagd. In de grote hal van het sta tion in Algiers voor autobussen die passagiers naar het vliegveld brengen, is maandagochtend een tijdbom 'aangetroffen. Nadat het gebouw ontruimd was, hebben deskundigen de bom gedemon teerd. Het ontstekingsmechanis me bleek van dezelfde soort te zijn als die van de bommen welke zondag in twee café's in Algiers ontploften. Bij de bomaanslagen van zon dag zijn 65 mensen gewond. De patrouilles van politie en militai ren in Algiers zijn versterkt. Het Ned. ministerie van Bui tenlandse Zaken deelt mede: De permanente vertegenwoor diger van Nederland bij de Ver enigde 'Naties, Mr. C. W. A. Schuermann, heeft maandagmid dag aan de secretaris-generaal van de V. N., de heer Dag Ham- marskjoeld, een brief overhan digd. De inhoud van de brief samen vattend komt de Nederlandse re gering tot de volgende conclu sies: Indonesië onttrekt zich, met veronachtzaming der beginselen van het volkenrecht aan de ver plichtingen, die het zonder voor behoud heeft aanvaard. Ver- gen voor Indonesië te zwaar, ge plichtingen bovendien die wer-1 zien de gunstige financiële en den vastgesteld in overeenstem ming met de beginselen van sta- tenopvolging. en met medewer king van de commissie der Ver enigde Naties voor Indonesië. Deze verplichtingen zijn niet aan te merken als voor Indone sië odieus, aangezien bij de vast stelling van de omvang der Indo nesische schulden aan Nederland het totale bedrag dezer schulden werd verminderd met een be drag van 2 miljard gulden, over eenkomende met de kosten der militaire acties tegen Indonesië. Evenmin waren deze verplichtin- Om kwart vóór vijf zijn gistermiddag de Egyptische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Mahmoed Fawzi en president Nassers voor naamste politieke adviseur, luitenant-kolonel Ali Sabri, uit Brussel, via Den Haag per auto in het Amstelhotel te Amsterdam gearri veerd. Beide Egyptenaren zijn op weg naar Ntew York, waar zij met éen tiental andere delegatieleden de vergadering van de Veiligheids raad over 't Suezkanaal, die vrijdag zal beginnen, zullen bijwonen. In het Amstelhotel was dr Mah moed Fawzi uiterst spaarzaam met zijn commentaar. „Verwacht u werkelijk, dat ik hier zal ver- OPGEKROPTE HAAT TEGEN VEILIGHEIDSPOLITIE VOND EEN UITWEG POLITIEMAN GEDOOD Ben deskundige op het gebied van de massapsychologie, prol Chalasinski, heeft maandag als getuige-deskundige voor een recht bank te Poznan verklaard, dat opgekropte haat tegen de, Poolse veiligheidspolitie een uitweg heeft gevonden in het doden van een poditieman tijdens) de relletjes te Poznan op 28 juni j.l. tellen, welke argumenten ik in New York ter tafel zal brengen?" zei hij lachend, als antwoord op een spervuur van vragen, hem door verslaggevers gesteld. Hij beperkte er zich toe mede te de len, dat tot dusverre de vaart door het Suezkanaal geheel vol gens de verwachtingen voortgaat en dat vergeleken bij enkele maanden geleden het verschil in het aantal schepen, dat het Suez- kanaal passeert, „zeer klein" is. Verder deelde hij mede, dat hij met de overige leden van de dele gatie, die gistermiddag nog niet allen in Amsterdam waren ge arriveerd, vanavond van Schiphol peh vliegtuig naar New York zal vertrekken. Er werd hem nog gevraagd wanneer de nieuwe Egyptische directeur van de Suezkanaal maatschappij Bahgat in Am- Door de staking, betoging, de een verzoek van de openbare i gevechten en het schieten met aanklager afgewezen. Deze had Sterdam zal arriveren. „Die maakt vuurwapenen was de menigte in gevraagd de stukken betreffende een staat van zeer grote opwin- de arrestatie van de vader van ding gekomen. Daarop waren de één der beklaagden drie jaar ge- haatgevoelens jegens de veilig- leden, bij de stukken van dit pro- heidspolitie naar boven gekomen, 1 ces op te nemen. De openbare zo betoogde prof. Chalasinsky. j aanklager verklaarde n.l. dat de Een dergelijke menigte kan een betrokken beklaagde, de 22-jarige zeer grote invloed op het individu Janusz Suwart, had getracht door hebben, in het bijzonder als het leugens de rechtbank te beïnvloe. zeer beperkte verstandelijke ver- den, toen hij zaterdag meedeelde, mogens heeft. De deskundige vervolgde: „De toestand zou geheel anders zijn, indien deze jongens het ini tiatief tot de aanval hebben ge nomen. Het is daarom van belang te weten of zij de aanval zijn be gonnen of zich er alleen maar bij hebben aangesloten". Voor het doden van de politie man staan, zoals gemeld, drie jon gemannen terecht: de 20-jarige Foltynowicz, de 18 jarige Jrek en de 18-jarige Sroka. De rechter zei tot de geleerde, dat de jongens na hun eerste of tweede schop en slag gehoord hebben, dat de politieman niet een vrouw en twee kinderen had gedood, zoals de beklaagden aan vankelijk dachten. „Is het moge lijk dat nadien hun daden niet emotioneel, maar met overleg zijn uitgevoerd?" Volgens Chalasin sky hangt dit af van het indi vidu en heeft dit niets te maken met de psychologie van de massa. Men verwacht, dat het in dit proces donderdag a.s. tot een uit spraak zal komen. Voor een andere rechtbank in Poznan staan negen jongeman nen terecht op beschuldiging van wapendiefstal en het aanvallen van het hoofdkwartier van de veiligheidspolitie. Hier wees de rechtbank een verzoek van de verdediging om alle beklaagden, die zich naar aanleiding van de onlusten te Poznan moeten verantwoorden, tegelijk terecht te laten staan, van de hand. Een van de verde digers had gesteld, dat eerst alle aanstichters tot de opstand moes ten voorkomen. Aan de andere kant werd ook dat zijn vader, een oude commu nist, indertijd ten onrechte was gearresteerd en dat zijn moeder tengevolge hiervan krankzinnig was geworden en zijn broer zelf moord had gepleegd. Volgens de aanklager had ook de 20-jarige Janusz Bieganski gelogen, toen hij zaterdag zei dat zijn vader op valse gronden was aangehouden. De uitspraak in dit proces wordt op acht oktober verwacht. geen deel uit van de delegatie1 zei hij om misverstand te voor komen. „Hij is een onafhankelijk figuur, die voor geheel andere re denen naar Amsterdam komt. Hij zal in Den Haag besprekingen voeren". Aan boord van een Amerikaan se torpedobootjager in de Middel landse Zee heeft zich een ontplof fing voorgedaan, waarbij één per. soon is gedood en 12 gewond. Van drie van de acht zwaargewonden is de toestand kritiek. Dr. Konrad Adenauer, de West- duitse bondskanselier, heeft zich maandag op een persconferentie te Hamburg uitgesproken voor een herziening van het verdrag inzake de West-Europese Unie, waardoor een gecoördineerde militaire en buitenlandse politiek van de West-Europese landen zou worden tot stand gebracht. Hij zei voorstander te zijn van een „activering" van de W. E. U„ waardoor Europa tot „iets tus sen een bondsstaat en een sta tenbond" wordt gemaakt. Door de herziening zou het on mogelijk moeten worden, dat een enkele staat welk plan ook door zijn oppositie kan torpederen. In plaats daarvan zou voor het ver werpen van een plan een „min derheid van tamelijke omvang" nodig moeten zijn. Adenauer zei, dat zijn voorstel eveneens coördinatie van de West-Europese bewapening be helst. Hij gaf toe, dat dit voor stel reeds deel had. uitgemaakt van het door Frankrijk verwor pen verdrag inzake een Europese verdedigingsgemeenschap, maar het zou thans „in een andere vorm" worden geformuleerd. Engeland zou lid moeten zijn van een geïntegreerd Europa. Hij meende, dat dit land thans meer belangstelling daarvoor heeft dan te voren. Hij had bij zijn jongste besprekingen met Belgi sche en Franse leiders volledige instemming met zijn standpunt gevonden. In antwoord op een vraag deel de hij mee, dat er binnenkort een nieuw initiatief in de Europese kwestie te verwachten is De West-Europese staten, met inbegrip van Engeland, zouden niet langer afzonderlijk kunnen bestaan tussen de geweldige macht van de V. S. en de Sowjet- Unie. Tosn de „Vulcan" in stromende regen iboven het vliegveld ver scheen, weerklonk een ontplof fing en spoot een rookpluim uit het toestel. Het vliegtuig slinger de en stortte brandend neer. Het laatste gedeelte van de vlucht, van Aden naar Londen, had de „Vulcan" zonder tussen landing afgelegd. Men vermoedt dat het in de bedoeling lag een nieuw record voor deze afstand, 6.500 km, te vestigen. Net voor het vliegtuig de grond raakte konden drie der inzitten den met hun schietstoelen de „Vulcan" verlaten. Een vliegveldfunctionaris ver klaarde dat het toestel, zodra de wielen even de Voornaamste lan dingsbaan geraakt hadden, om hoog veerde. „De motoren brul den en er volgde een ontzettende ontploffing". Het toestel had de afstand van Aden naar Londen afgelegd met een gemiddelde snelheid van 800 km per uur. Later maakte een woordvoer, der van het ministerie van Lucht vaart bekend, dat twee inzitten den van de „Vulcan" het ongeluk overleefd hébben. De lijken van KOUDER. Boven Z.O. Europa wordt een uitgestrekt hogedrukgebied aan getroffen, terwijl zich boven Scandinavië een lagedrukgebied bevindt. Tussen deze beide druk- systemen staat een zuidwestelij ke luchtstroming, die naar een groot deel van West-Europa war me subtropische lucht transpor teert. In deze stroming trekken enkele storingen mee. Een hier van bereikte maandagmiddag, vergezeld van een uitgestrekt re- gengebied, zuidwest-Engeland en veroorzaakte daar langdurige re gen, waarbij op vele plaatsen, over een periode van 12 uur 25 mm en meer water werd afge tapt. In Londen viel zelfs 50 mm. Deze storing trekt in noordoos- stelijke richting verder en zal waarschijnlijk ten noorden van de Waddeneilanden langs trek ken, zodat het begeleidende re- gengebied voornamelijk in de noordelijke provincies neerslag zal geven. Achter de depressie om stroomt koudere polaire lucht ons land binnen. In verband hier mee zullen de temperaturen om laag gaan. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van dinsdagoch tend tot dindsdagavond. Weersomslag Aanvankelijk veel bewolking met plaatselijk regen. Later van uit het noordwesten enkele op klaringen. Zwakke tot matige naar noordwest of noord draaien de wind. Kouder dan gisteren. WOENSDAG 3 OKTOBER. drie inzittenden zijn in het wrak aangetroffen. Ook het lijk van de zesde inzit ten is gevonden. Toen het vliegtuig landde stond in de hal van het stationsgebouw een commissie van ontvangst ge reed om de vliegers te huldigen. De overlevenden van 't ongeluk generaal Broadhurst en majqpx Howard, zijn licht gewond. De woordvoerder van de Haw ker Siddeley-groep heeft nader meegedeeld, dat het vliegtuig buiten de omheinig van 't vlieg veld de grond heeft geraakt. Op die plaats heeft men namelijk de len van het landingsgestel gevon den. Vermoedelijk is een der po ten van het landingsgestel door de harde aanraking met de grond afgerukt. Dat zou ook verklaren waarom het vliegtuig met de rechtervleugelpunt naar beneden tenslotte op de grond terecht kwam. economische omstandigheden waarin Indonesië zijn bestaan als souvereine staat kon aanvangen. Derhalve meent de Nederland se regering, dat de handelwijze van de Indonesische regering in strijd is met de goede trouw, welke door leden van de Verenig de Naties in acht dient te wor den genomen, en met de eerbied voor de uit verdragen voort vloeiende verplichtingen, voor welke eerbied zij zich in de préambule van het handvest der Verenigde Naties plechtig heb ben uitgesproken. Met het oog op de belangrijke rol welke de Veiligheidsraad en de commissie der Verenigde Na ties voor Indonesië destijds heb ben vervuld bij het stichten van Indonesië als een onafhankelijke en souvereine natie en bij het vaststellen van haar verhouding tot Nederland, heeft de Neder landse regering het nuttig ge acht U van hiervoren beschreven ontwikkelingen in kennis te stel len. De Nederlandse regering zou het op prijs stellen indien U de inhoud van dit schrijven onder de aandacht van de leden der Verenigde Naties zou willen brengen. Bij de brief is een aantal bij lagen gevoegd. Nu het Saargebied met ingang van 1 januari 1957 weer in de Westduitse bondsrepubliek za: worden opgenomen, haasten de gemeenteraden van de plaatsen in dit gebied zich de namen van de straten te wijzigen, teneinde de herinnering aan de tijd dat het Saargebied onafhankelijk was, zo snel mogelijk uit te wis sen. Speciaal in de gemeenten waar de nationaal-democratische partij van dr. Schneider sterk vertegenwoordigd is, beijvert men zich de straten weer de na men te geven die zij voor de Duitse capitulatie in 1945 droe gen. Er zijn gemeenteraden die alle sporen aan de tijd tussen 1947 en 1955, toen het Saarge bied onafhankelijk was, willen uitwissen en zelfs de namen welke in die periode op de hoe ken van de straten prijkten en de herinnering oproepen aan het letterkundige en artistieke ver leden van Duitsland, willen ver anderen. Zo is bijvoorbeeld in Dillingen de „Beethovenstraat" herdoopt in „Generaal Roon- straat" (generaal Roon was een medewerker van Bismarck), de „Heinrich Heinestraat" in ..Maar schalk Moltkestraat" en de „Bachstraat" in „Generaal Scharnhorststraat". Ook in an dere steden van het Saargebied hebben dergelijke „herdopingen" van straten plaats gevonden. De gemeenteraad van Saarbrüeken zou zelfs voornemens zijn een honderdtal straten andere namen te geven. De piloot van de straaljager is luitenant-vlieger R. M. Moham med uit Jamaica in de staat New York. Zijn toestel maakte deel uit van een formatie van vier Super Sabres. Hij bemerkte opeens, dat de besturing van de straaljager was gestoord. Hij oordeelde het beter om het toestel bijtijds te verlaten, hetgeen zonder voor hem nadelige gevolgen met be hulp van de schietstoel is ge schied, op een hoogte van 3000 voet en kwam terecht bij de in aanbouw zijnde fabriek van C. Jamin. De BritUe labour partij heeft maandag, op de eerste dag van het gSfXierd^^Sn" De Blackpool, een spoedresohitie aangenomen veroordeeld wordt wegens de de Suezcrisis" Slechts één jaarlijkse congres in waarin de conservatieve regering „betreurenswaardige behandeling van afgevaardigde was het niet met de resolutie eens De partijleider, Hugh Gaitskell, die een ovatie kreeg toen hij op het spreekgestoelte verscheen, betreurde het, dat de regering zelfs nu geen duidelijke belofte heeft afgelegd, dat geweld alleen in overeenstemming met het V.N.-handvest zal worden ge bruikt. Als wij de gemoederen door 'n behandeling van de kwestie in de Verenigde Naties tot rust kunnen laten komen, zal president Nas ser ongetwijfeld instemmen met een vergelijk. Hieruit zou dan te vens een werkelijke regeling van de Palestijnse kwestie kunnen voortvloeien, aldus Gaitskell. Engeland en de andere gebrui kers van het Suezkanaal staan sterk, doch dat geeft hun niet 't recht geweld tegen Egypte te ge. bruiken, zo betoogde de labour- leider. Hij meende, dat de conservatie ve regering „werkelijk van plan was geweld te gebruiken. Zij kun nen het niet ontkennen hoe zij zich ook draaien Gaitskell verklaarde met na druk, dat de regering de bespre king van de Suezkwestie in de Verenigde Naties niet als een for maliteit mag beschouwen, doch Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 0.43 1.18 1.58 2.08 n.m. 12.59 1.34 2.14 2.24 ZON MAAN op onder op onder Oct. 2 6.44 18.17 4.32 17.08 3 6.46 18.15 5.53 17.31 4 6.48 18.13 7.13 17.56 knallen die hierop zouden wijzen werden veroorzaakt door de wer. king van de schietstoel. Het toestel was een „Super Sabre" F 100 C van het squadron van de Amerikaanse luchtmacht doende wapens kunnen kopen. In jdat gestationeerd is op het vlieg- de resolutie over de Suezkwestie veld Soesterberg. wordt verklaard, dat de rege- De burgemeester van Ooster ringspolitiek in overeenstemming hout en de Commissaris der Ko rnet de geest en de letter van het ningin in de provincie Noord-Bra- V.N.-handvest moet zijn. Het doel bant, prof. dr. J. E. de Quay, die van deze politiek moet zijn een toevallig in Oosterhout vertoefde, vreedzame regeling door onder- zijn onmiddellijk naar de plaats handelingen. Van het college van rijksbe middelaars vernemen wij, dat binnenkort een beschikking is te wachten over de loonsverhoging voor het beroepsgoederenvervoe - over de weg, welke drie procent zal bedragen. Door de onder nemers zal doorberekening wor den gevraagd. Ten aanzien van het personen vervoer door lijndienstonderne mingen is eveneens overeenstem ming bereikt. Deze loonsverho ging zal zes procent bedragen, behoudens de mogelijkheid van dispensatie tot drie procent in verband met de eventuele dooi> berekening. De beschikkingen zullen dezer dagen in de Nederlandse staats mdllieil Illag ucociiuuwcii, GvA.li dat; zij oprecht moet trachten tot worden opgenomen Over onderhandelingen te komen. Men moet zeker tot een com promis kunnen komen, waarbij Egypte het dagelijks bestuur over het Suezkanaal houdt en de ka naalgebruikers door middel van raad van toezicht controle hebben op de tarieven en de ontwikke lingsplannen voor het kanaal. Voorts mogen de rechten van Israël niet vergeten worden, zo zei hij. Tijdens het debat verklaarde de vroegere labour-minister voor ge menebestbetrekkingen, Walker, dat Engeland het recht van de Arabische landen om de oliebron nen en -installaties te nationalise ren, moet erkennen. Israël moet volgens hem vol de overige sectoren van het be roepsvervoer over de weg wor den de besprekingen voortgezet. BRITS TROEPENVERVOER NAAR HET VERRE OOSTEN HERVAT. Het vervoer van Britse troepen naar het Verre Oosten, dat door de Suez-crisis is onderbroken, zal worden hervat. gegaan waar de straaljager is neergekomen. Ook de brandweer en de opruimingsdienst van de vliegbasis Gilze-Rijen waren snel ter plaatse. Op het ogenblik dat de „Sabre" vlak bij de ambachtsschool in 't Wilhelminakanaal terecht kwam, waren 300 leerlingen in het ge bouw aanwezig. SCHEEPSONGELUK OP DE ZAMBESI. Op de rivier de Zambesi in Zuid- Rhodesië is zaterdag een boot ge zonken. Hierbij verdronken 28 ar beiders. Er waren maar 6 over levenden. De voormalige Duitse groot admiraal, Karl Doenitz, die zon dagnacht uit de geallieerde ge vangenis te Spandau bij Berlijn is ontslagen na zijn gevangenis straf van tien jaar uitgediend te hebben, zal in een ziekenhuis worden opgenomen voor een al geheel onderzoek van zijn ge zondheid. Zijn advocaat die dit maandag bekendmaakte, zei tevens, dat Doenitz later zijn memoires zal schrijven. De voormalige groot-admiraal, die een week voor het einde van de oorlog Hitier opvolgde, heeft maandagochtend de pers ontvan gen in een villa bij Berlijn. Hij poseerde voor de fotografen, doch op vragen van journalisten over zijn toekomstplannen zei hij slechts, dat hij door zijn langdu rige opsluiting niet in staat is meningen over de politieke toe stand te formuleren. Voorlopig zou hij het stilzwijgen bewaren. Doenitz zag er bijzonder gezond uit na zijn gevangenschap van tien jaar.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1