Overeenstemming over de baar Het Suezkanaai Tito en Chroesjtsjet Spanning in lire! Drie jaar geleden begon de opstand VÏSSER-KOQLE AXEL HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN De Indonesische administratieve maatregelen inzake Nederlands Nieuw-Guinea MAANDAG 1 OCTOBER 1956. lie Jaargang Nr 3883 Communiqué over de Frans-Duiise besprekingen salons „robèrt" VERKLARING VAN MOLLET EN ADENAUER Overstromingen in Noord-lndia MEDEDELING VAN HET NEDERLANDSE MINISTERIE VAN BUITENLANDSE ZAKEN Het ministerie van Buitenlandse Zaken deelt mede: „Het heeft de aandacht getrokken der Nederlandse regering, dat de Indonesische regering, uitgaande van de fictie, dat de soevereiniteit over dit gebied de jure zou berusten bij de republiek Indonesië, blijft voortgaan met het treffen van administratieve maatregelen ten aanzien van 't Nederlandse rijksdeel Nederlands Nieuw-Guinea. ''it -ns HU- 1 DARUL ISLAM AKTIEF IN ATJEH De Darul Islam heeft het feit, dat zij drie jaar geleden begon met de opstand in Atjeh, „herdacht" met het op blazen van de spoorweg tussen Bireun en Lhok Seumawe en een aantal bruggen en met het vernielen van de water reservoirs van de hoofdplaats, Kota Radja. Roeslan Abdulgani weigerde zinsnede over Noord-Afrika in de Russisch-indonesische verklaring op te nemen RUSSISCHE AUTORITEITEN: NIEUW-GUINEA IS EEN INTERNATIONAAL VRAAGSTUK President Somoza van NiCcragua overleden WARM WEER. Slechte oogst in Hongarije INDONESIË Zestien doden bij aanval door opstandelingen De Nederlands-Du tse grenskwest e Boodschap van Dulles aan Zuid-Slavië Frankering bij abonnement: Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nci 5 uur uitsluitend 2073 Directeur-Hoofdredacteur I- van de Sande Noordstraat 5557 Terneuzen Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 180. per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW V>r«bhljnt dageltM» -- Uitgeefster N V v'h Firma P J var. de Sande. Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,— edere egel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. van Bondskanselier Adenauer West-Duitsland en premier Mol let van Frankrijk hebben zater dag bij hun besprekingen in Bonn volledige overeenstemming be reikt over de nog hangende kwes ties inzake het Saargebied. In het communiqué, dat na de besprekingen is uitgegeven, ver klaren Mollet en Adenauer, dat de besprekingen in een zeer vriendschappelijke geest zijn ge voerd en dat gesproken is over alle kwesties die voor Frankrijk en Duitsland van belang zijn. Dank zij de overeenstemming die nu bereikt is over de reste rende kwesties inzake het Saar gebied, de kanalisatie van de Moezel en het grote Elzaskanaal, kunnen de slotovereenkomsten opgesteld en spoedig ondertekend worden, aldus het communiqué. Bij de bespreking van de inter nationale toestand is gebleken, dat Frankrijk en Duitsland een zelfde standpunt ten aanzie.n van /le ontwikkeling van de wereld politiek innemen. Wat de Suez- kwestie betreft zijn de beide lan den het er over eens, dat coördi natie van de politiek der Europe se landen meer dan ooit nodig. is. De Franse en Duitse staatslie den hebben met genoegen gecon stateerd, dat de belangstelling van Engeland voor de vereniging van Europa toeneemt. Mollet bracht Adenauer op de hoogte van de besprekingen die hij op dit punt in de afgelopen dagen met premier Eden heeft gevoerd. Mollet en Adenauer zijn bereid gemeenschappelijke voorstellen te laten uitwerken voor ontwik keling van de activiteit der Euro pese organen, zoals de raad van Europa, de organisatie voor eco nomische samenwerking en de Westeuropese unie, en deze voor stellen aan de belanghebbende re geringen voor te leggen. In het bijzonder willen zij de mogelijk heid van een werkelijke wapen gemeenschap, volgens de Parijse akkoorden, laten bestuderen. De beide staatslieden zullen ge zamenlijk streven naar spoedige totstandkoming van een Europe se atoomgemeenschap Eura tom) en een gemeenschappelijke Europese markt. Om de produktie van atoom energie in Europa te bespoedigen zullen zij op de volgende confe rentie van ministers van Buiten landse Zaken de benoeming van drie onafhankelijke personen Hoeveel atoomenergie de zes lan den van de Europese kolen- en staalgemeenschap zo spoedig mo gelijk kunnen produceren. De overeenkomsten inzake de Saarkwestie vormen een aanvul; ling op de akkoorden die in juni j.l. in Luxemburg gesloten zijn. Zij voorzien o.m. in de omwisse ling van de munteenheid in het Saargebied van Franse franks in Westduitse marken. Op een persconferntie, zater dag na afloop van de Frans-Duit se besprekingen te Bonn gehou den, heeft de Franse premier Mollet verklaard: „Vandaag kun nen wij zeggen dat de kwestie van de Saar achter ons ligt. Wij kunnen verder gaan met de op bouw van Europa. Het Saarpro- bleem belemmerde deze opbouw. De laatste onopgeloste vraag stukken zijn nu tot een oplossing gebracht". Mollet vervolgde: „De gebeurtenissen rond Suez hebben aangetoond, dat men de ontwik keling van andere bronnen van energie dan aardolie moet bevor deren. Wij moeten ook de noodza kelijkheid van een gemeenschap pelijke bewapening duidelijk doen uitkomen". Bondskanselier Adenauer, die hierna het woord voerde, zei: „De besprekingen vormen de afslui ting van de eerste fase van de Europese integratie. Ik geloof dat het bewustzijn van de Euro pese eenheid zo sterk is, dat men zich een oorlog tussen Europese volkeren voortaan niet meer kan voorstellen". In welingelichte Westduitse kringen neemt men aan, dat de vaststelling van de redactie van de overeenkomsten over het Saargebied, de kanalisatie van de Moezel en het kanaal van Elzas ongeveer veertien dagen in beslag zal nemen. De definitieve teksten zouden dan voor het einde van oktober ondertekend kunnen worden. Deze teksten zullen ver volgens ter goedkeuring aan de parlementen van beide landen voorgelegd moeten worden. Men neemt aan, dat de ratificatie van de overeenkomsten voor het ein de van het jaar zal kunnen plaats vinden. De politieke aansluiting van het Saargebied met de bonds republiek zal dan op 1 januari 1957 kunnen geschieden. De eco nomische gelijkschakeling van het Saargebied met West-Duits land blijft vastgesteld op 1 janu ari 1960. it kapper mé bet Qportt caómt marb 16 brwwtrijsfroaf 9 f «muzen voor verzorgd kapwerk en ook voor betere toiletartikelen, aparte salon voor huidverzorging, depositair „lancome"-dr. Payot" -„yaraley". geschat. Vliegtuigen van de Indiase luchtmacht hebben voedsel uit geworpen voor mensen, die door het water zijn ingesloten, terwijl het leger met boten aan het red dingswerk deelneemt. Vijftig van de slachtoffers wa. ren mijnwerkers, die door het water verrast werden toen de mijngangen, waar zij werkten vol liepen. Veertien landen, namelijk de Verenigde Staten, Frankrijk, Australië, Nieuw-Zeeland, Neder land, Italië, Turkije, Portugal, Noorwegen, Denemarken, Zwe den, West-Duitsland, Spanje en Japan hebben tot nu toe Groot- Brittannië, als uitnodigende mo gendheid, medegedeeld de heden beginnende conferentie om tot de oprichting van een vereniging van staten te komen, wier sche pen het Suezkanaai gebruiken, te zullen bijwonen. Japan heeft medegedeeld zich op de openingsvergadering te zul len doen vertegenwoordigen. Het behoudt zich echter 't recht voor nader te beslissen, of het al dan niet tot de voorgestelde vereni ging zal toetreden. Ethiopië, Perzië en Pakistan hebben nog niet geantwoord. De deelnemende landen zullen door ambassadeurs en technici worden vertegenwoordigd. De Duitse loodsen voor Egypte Twintig Westduitse kanaallood- sen hebben na kennisneming van het verslag van twee collega's arie onaniaiiH.enjR.e pcxaui.c. die een week in Egypte zijn ge- voorstellen, die moeten bepalen weest, besloten niet bij de Egyp- Zo werd in 1955 genoemd gé- Nederlands Nieuw-Guinea niet 'daarbij was inbegrepen. In deze situatie is sedertdien geen veran. dering gekomen. De Nederlandse regering be den van net inuunnuuic houdt zich alle vrijheid voor te- ment ter vertegenwoordiging van gen de eventuele tenuitvoerleg- dat geibied. Ook werd enige maan- ging van zodanige maatregelen K54 T»,dnnoeionbo \X7Pt on to trpHpll. 70Tlra dPZP direCt. Of o collectie b,zonder. Bij overstromingen in Benga len en Bihar (Noordoost-India) zijn meer dan 200 personen om t weia m ecuutiuw leven gekomen. Het aantal dak- ibied met het oog op de algemene 'daarbij was inbegrepen. In deze lozen wordt op een half miljoen verkiezingen in Indonesië aange- situatie is_ sedertdien geen veran. wezen als Indonesisch kiesdis- trikt. Vervolgens werd in 1956' 'n drietal personen benoemd tot le den van het Indonesische parle- tische kanaalmaatschappij in dienst te treden. M,en vindt de arbeidsvoorwaarden en de sala riëring niet gunstig genoeg. Zaterdag zijn opnieuw vier Amerikaanse loodsen in Port Said aangekomen voor opleiding tot loods voor het Suezkanaai. Bij elkaar zijn nu tien Amerikaanse loodsen in Port Said in opleiding. Voorts kwamen zaterdag twee Italiaanse en een Griekse loods in Port Said aan. BLIJDE GEBEURTENIS IN BELGIË. Prinses Lilian van Rétie, de echtgenote van koning Leopold van België heeft hedennacht het leven geschonken aan een doch ter. Het prinsesje, dat de namen Maria-Esmeralda Adelalaide Li lian Anne Leopoldine zal dragen, is het derde kind uit het huwelijk van koning Leopold en de prinses van Rétie. BEDENKINGEN TEGEN 1 JARIGE DIENSTPLICHT IN DE BONDSREPUBLIEK. Naar aanleiding van het voor nemen der Duitse bondsrepubliek om de dienstplicht tot een jaar te beperken wordt van bevoegde zijde in Den Haag verklaard, dat men deze vrijwel vaststaande be slissing een bedenkelijk verschijn sel acht. Men is van mening dat een beslissing in deze geest voor de gehele Nato-gemeen schap bij zonder ernstig zou zijn en dat de ministerraad van de Nato dan ook over deze kwestie zal dienen uit te spreken. Er wordt op gewe zen, dat men deze mening is toe gedaan alhoewel erkend moei worden, dat de situatie in Duits land niet is te vergelijken met die in Nederland, i aangezien de bondsrepubliek in staat is om door het opstellen van een grotei beroepsleger een compensatie te leveren. INDONESIË den geleden bij Indonesische wet een provincie „West-Irian" inge steld. Het gehele territoir van Nederlands Nw-Guinea zou bin nen de grenzen daarvan vallen. Thans zijn gevolgd de berichten over de benoeming en de installa tie van een Indonesisch gouver neur van de provincie „West- Irian". Ter vermijding van elk misver stand meent de Nederlandse rege ring er goed aan te doen uitdruk kelijk te verklaren, dat bovenge noemde en eventueel nog volgen de soortgelijne Indonesische maatregelen, noch van implica ties in welk opzicht ook, door Ne derland worden aanvaard of er kend voorzover het gebied van Nederlands Nieuw-Guinea betref fende. Het is algemeen bekend, dat ten tijde van de overdracht der soevereiniteit over Indonesië, 9 Van gewoonlijk welingelichte zijde wordt te Parijs vernomen, dat de NAVO bezig is een 700 km lange pijpleiding aan te leggen van de Atlantische kust bij Saint Nazaire naar Metz om de gealli eerde vliegtuigen in geval van oorlog van brandstof te voorzien. op te treden, zodra deze direct of indirect zouden leiden tot Indo nesische interventie in de gang van zaken jn Nederlands Nieuw- Guinea", aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag. De Indonesische minister vajn Buitenlandse Zaken, Roeslan Ab dulgani, heeft een Russisch voorstel afgewezen om in de gezamenr lijke verklaring, die twee weken geleden na het bezoek van presi dent Soekarno aan de Sowjet-Unie werd uitgegeven, een zinsnede op te nemein over de onafhankelijkheidsbeweging in Noord-Afrika In september 1953 deden dui zenden opstandelingen, gewa pend met geweren, messen en knuppels, aanvallen op mili taire en politieposten in Atjeh, waarin zij de onafhankelijke Islam-staat uitriepen. Zij wer den geleid door de voormalige militaire gouverneur van Atjeh Daud Beureuh. Mohammed Mansjur, de voorzitter van de defensie-commissie uit het In donesische parlement, die na een reis van drie weken door Atjeh in Djakarta is terugge keerd, verklaarde zaterdag, dat tenminste tien bataljons nodig zijn voor het herstellen van rust en orde in Atjeh. Thans zijn er slechts vijf bataljons van het Indonesische leger. Het legerhoofdkwartier heeft zaterdag tegengesproken, dat de opstandelingen het vliegveld van Kota Radja zouden hebben bezet. Het bevestigde echter, dat zij alle wegen van en naar de stad heb ben geblokkeerd. Een woordvoerder van het leger deelde mede, dat een patrouille documenten heeft buitgemaakt die bewijzen, dat de opstandelin gen van wapens worden voorzien door buitenlandse vliegtuigen. Hij deed geen nadere mededelin gen over de nationaliteit van de vliegtuigen. In Djakarta hebben onlangs be richten de ronde gedaan, dat uit Singapore wapens naar Atjeh werden gesmokkeld. Het communistische blad „Pa triot", dat in Medan verschijnt, beweerde de vorige week, dat 150 Nederlandse militairen de opstan delingen in Atjeh opleidden. President generaal Anasasio Somoza van Nicaragua, op wis verleden week een aanslag is ge pleegd, is zaterdag aan zijn ver wondingen overleden. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft te Was hington uiting gegeven aan het leedwezen der Verenigde Staten i.v.m. het overlijden van presi dent Somoza. De opvolger van president Somoza. Luis Somoza, de 34-jarige zoon van de zaterdag overleden presi dent van Nicaragua, Anastasio Somoza, is zaterdagavond op een gemeenschappelijke zitting van het congres en de senaat te Ma nagua gekozen tot opvolger van zijn vader voor de rest van diens zesjarige ambtstermijn, die op 1 mei 1957 afloopt. Luis, die voorzitter van de se naat is, had samen met zijn 32-ja- rige broer, Ananstasio, zijn vader vorige week reeds vervangen. De perschef van de Zuidslavi- •he regering. Draskovic, heeft op een persconferentie meege deeld, dat er meningsverschillen bestonden tussen president Tito en de Russische partijsecretaris Chroesjtsjef tijdens de besprekin gen, die zij dezer dagen in Zuid- Slavië hebben gevoerd. Over een groot aantal vraag stukken van internationale poli tiek en wederzijdse betrekkingen bestond evenwel een grote mate van overeenstemming. „Dat alles is normaal", aldus de perschef, „evenals het nor maal is pogingen te doen om de ze kwesties openlijk en recht streeks te bespreken". Draskovic zei dat het de be trekkingen tussen de beide sta ten en de beide partijen betreft. In gewoonlijk welingelichte kring gelooft men, dat het om de toekomstige ontwikkeling van 't communisme, vooral in Oost- Europa, gaat. Tito zou de andere communistische partijen tot een meer liberale gedragslijn willen bewegen, terwijl de Russen de klok zouden willen terugzetten in de richting van het Stalinisme. Draskovic zei te geloven, dat de partij in de Sowjet-Unie de ande re communistische landen inder daad een rondschrijven heeft ge stuurd, waarvan in sommige be richten melding is gemaakt. De inhoud kende hij echter niet. Volgens buitenlandse berichten zou de Sowjet-Unie in die circu laire hebben geadviseerd het voorbeeld van Zuid-Slavië niet te volgen. In Amerikaanse diplomatieke kringen in Washington noemde men zaterdag de plotseling reis van Tito naar de Sowjet-Unie „een der grootste mysteries van het huidige internationale leven". Over het algemeen gelooft men in Washington, dat Chroesjtsjef Tito's steun nodig heeft bij zijn strijd tegen machtige Stalinisti sche elementen in het Kremlin. Dit is zaterdag bekendgemaakt in een verslag over de reis van de hoofdredakteur van het pers bureau Indonesia, Adinegoro, die de president vergezelt op zijn reis door de communistische landen. De Russische leiders hadden volgens dit verslag de wens uit gesproken in de gezamenlijke ver klaring de Franse houding inzake Algerië, Tunesië en Marokko te veroordelen. Voorts zou volgens Pia's hoofd redakteur de Russische premier, Bulganin, de Indonesiërs hebben gewaarschuwd geduld te oefenen met hun geschil met Nederland over westelijk Nieuw-Guinea. „West-Irian is een internatio naal vraagstuk, dat met een op lossing op lange termijn uit de wereld dient te worden geholpen" zou Bulganin hebben verklaard. Tijdens het afgelopen weekein de werd het weer in geheel West- Europa beheerst door een zuid westelijke luchtstroming. Deze werd in stand gehouden door een gebied met hoge barometerstan den lboven Zuid en Oost-Europa en een lagedrukgebied dat lang zaam over het zeegebied ten wes ten van de Britse eilanden naar het noordoosten trok. Doordat boven het Europese vasteland de wind in de loop van zondag naar het zuiden draaide, kon vochtige en zachte lucht af komstig van Frankrijk naar onze omgeving doordringen, die ge slecht geweest. paard ging met toenemende be. Door gebrek aan vloeibare wolking waaruit aanvankelijk wat brandstof lag in vele gebieden 't motregen en enkele lichte buitjes Volgens te Wenen ontvangen berichten heeft Hongarije een zeer slechte oogst gehad en is er in sommige delen van het land gebrek aan vlees, vetten en brood. Door ongunstig weer was de graanoogst 16 tot 18 pet minder dan vorig jaar en de maisoogst 25 pet minder. De hooioogst was werk op het land stil. Radio-Boedapest heeft gemeld, dat de eerste steenkool uit Zuid- Slavië zaterdag in Hongarije is aangekomen. Deze zal worden ge bruikt voqr de gasproduktie. Blijkens een mededeling van het legerhoofdkwartier, zijn ne gen soldaten en zes burgers ge dood bij een verrassende aanval van gewapende opstandelingen op een legerpost in Radjagaluh, bij Cherlbon. Bij een tegenaanval werden bovendien nog zeven mi litairen ernstig gewond. Karl Arnold, voormalig pre. mier van Noordrijn-Westfalen, dringt in dë „Rheinische Post" aan op het beginnen van onder handelingen over de Duits-Neder landse grenskwestie zodra een nieuw Nederlands kabinet ge vormd zal zijn. Hij spreekt zich uit voor verdergaande initiatieven in deze kwestie, ook van Duitse zijde. Hij schrijft er persoonlijk van overtuigd te zijn, dat er ook „aan de regerende top van het na burige koninkrijk" meermalen over gedacht is de kwestie Alten. Zelfkant-Wyler aan te pakken. De fakkels, die aan de grens brand den toen de onderhandelingen over de traktaat-landerijen begon, nen, beduiden dat er gevaar dreigt. Met het verdrag met Bel gië en het Europese plan van dr Adenauer is nu een nieuw begin gemaakt, dat er toe noopt ook met Den Haag tot een behoorlijk compromis te komen. Een woordvoerder van het De Italiaanse politie heeft twee betogingen verboden, die in het T~) J I UClUglUgCIl vei UUUCll, Amerikaanse ministerie van Bui- weekend in Bolzano gehouden xVi/ioft 7otflrdoa tenlandse Zaken heeft zaterdag bekendgemaakt, dat minister Dulles op 19 september aan de Zuidslavische regering een bood schap heeft gezonden over de Amerikaanse economische hulp. De woordvoerder sprak echter berichten tegen, volgens welke deze boodschap een waarschu wing zou zijn, dat de Amerikaan se hulp in gevaar zou kunnen ko men door de toenadering van Zuid-Slavië tot de Sowjet-Unie. Dit was in persberichten gesug gereerd. Dulles' boodschap was een ant woord op 'n Zuidslavische vraag van enige dagen tevoren naar de mogelijkheid van Amerikaanse hulp om een ernstig tarwetekort in Zuid-Slavië te bestrijden. Mi nister Dulles heeft geantwoord, dat hij de kwestie bestuderen zou na terugkeer van de Londense conferentie. Hij wees er echter zouden worden. De Zuid-Tiroolse volkspartij wilde een grote protestbijeen komst houden, omdat naar haar oordeel de Italiaanse regering een Italiaans Oostenrijks akkoord over toekenning van een grote mate van zelfbestuur aan de Duitstalige bevolking in de pro. vincie Bolzano niet heeft uitge voerd. De neo-fascistische Ita liaanse sociale beweging maakte vervolgens plannen voor een te gen-demonstratie. De betogingen werden verbo den om relletjes te voorkomen. Uit andere delen van Italië werden politieversterkingen naar Bolzano gezonden om de orde te bewaren. In de laatste maanden is de spanning tussen de Italia nen en de Duitstalige bevolking toegenomen. Zaterdagavond werden in de heeft zondag in een radiotoe. spraak verklaard, dat er princi piële meningsverschillen tussen Oostenrijk en Italië schijnen te zijn over de kwestie van Zuid-Ti- rol. Italië heeft veel gedaan tot uit- voering van het tien jaar geleden te Parijs gesloten akkoord tussen Oostenrijk en Italië over zelfbe stuur van de Duitstalige bevol. king. Het is thans hoog tijd, dat er iets gedaan wordt aan de be staande meningsverschillen tus sen Italië en Oostenrijk, aldus kanselier Raab. Kanselier Raab zei, dat de Oos tenrijkse regering gelooft dat een overeenkomst, waarbij de rechten van Zuid-Tiro] worden gewaar borgd, kan worden bereikt. vielen. Zondagavond echter stroomde onstabielere lucht binnen waarin zich vooral boven de zuidelijke provincies flinke onweersbuien ontwikkelden. In de zachte lucht waarin wij ons heden bevinden kan de tem peratuur tot boven de 20 graden oplopen. Het is niet uitgesloten dat er opnieuw enkele buien, mo gelijk met onweer, tot ontwikke ling komen. .medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van maandag ochtend tot maandagavond. Vochtig weer. Veranderlijke bewolking met hier en daar wat regen en een kans op onweer. Zwakke tot ma tige wind uit zuidelijke richtin gen. Tamelijk warm. DINSDAG 2 OKTOBER. conieremie. mi wees ci clulci i o- tevens op, dat op verzoek van het bergen rondom Bolzano en Bres- -ï - r-,n »->/->/-* Triiron nntctnlv/^n fJTYl TP Amerikaanse congres een studie wordt gemaakt van de toekomsti ge Amerikaanse hulp aan Zuid- Slavië. aldus de woordvoerder. President Eisenhower zal tegen 16 oktober een besluit ten aan zien van het hulpprogram voor Zuid-Slavië nemen, zo voegde hij hieraan toe. sanoe vuren ontstoken om te protesteren tegen het verbod van de bijeenkomst van de Zuidtirool- se volkspartij. Door een ontplof fing werd een gat geslagen in 'n muur van een kazerne van het Italiaanse leger nabij Bolzano. Er vielen geen slachtoffers. De Oostenrijkse kanselier, Raato, Radio-Moskou heeft het Wes ten er van beschuldigd Israël „op nieuw te gebruiken als middel om de Arabische landen te pro voceren". Deze provocatie be stond uit het „veroorzaken van gevechten langs de Arabisch-Is- raëlische grenzen". De radio zei, dat het Israëlisch- Arabische geschil zich gewoon lijk toespitst „op een ogenblik, dat de Westelijke imperialisti sche kringen om de Arabische landen te intimideren", aldus Ra dio-Moskou. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.55 0.30 1.10 1.20 n.m. 12.14 12.49 1.29 1.39 ZON MAAN op onder op onder Sept. 29 6.39 18.24 0.29 15.50 30 6.41 18.22 1.49 16.19 Oct. 1 6.43 18.20 3.10 16.44 2 6.44 18.17 4.32 17.08 3 6.46 18.15 5.53 17.31 4 6.48 18.13 7.13 17.56

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1