m MOCCONA nu ook in busjes van 9?% IE BEURSOVERZICHT Eric de Noorman - De grote beslissing 1 De fijne oplosbare koffie van Douwe Egberts Cco AGENDA Bietenploegen DOUWE EGBERTS maiM Gemeenteraad van Oostburg. BOERBOOMS MANUFACTURENHANDEL 't BEVAHUIS VAKKUNDIG INLIJSTEN DEN BOER I^1 Nieuw-Zeelandse kruiser blijft in Middellandse Zee De werkgelegenheid voor buitenlanders in W est-Duitsland H.H. Landbouwers! 'n Kleine uitgaaf voor heel wat kopjes lekkere koffie Ook in I BON Voor gratis folder met zeer v aantrekkelijke visrecepten. Daar heb je de guldens, daar komen ze aan... EXTRA De raad van Oostburg verga- derde dinsdagavond onder voor zitterschap van burgemeester mr K. Hoekzema. De voorzitter deelde verheugd mee dat de Rijksgoedkeuring tot de bouw van het nieuwe raadhuis inmiddels werd ontvangen. B W stellen zich voor de aanbesteding tot de bouw van het raadhuis op 24 oktober te doen plaats hebben. Op voorstel van B. W. wees de raad de subsidieaanvrage van de Koninklijke Militaire Bond Pro Rege af. De Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heili gen Naam kreeg ƒ5,— uit de ge meentekas. De subsidieaanvrage van de Oostburgse sportvereniging werd afgewezen Deze vereniging vroeg ƒ1000 uit de gemeentekas om o.m. de jeugd in de sport te kunnen betrekken. Ten behoeve van de R.K. bij zondere kleuterschool werd de exploitatievergoeding voor 1956 vastgesteld op 2275 en 867, Het voor 1955 werkelijk uitge geven bedrag werd voor het ge woon lager en voortgezet lager onderwijs vastgesteld op 7629,29 en voor het uitgebreid lager on derwijs op ƒ4917,09, terwijl het bedrag per leerling per jaar, als bedoeld in art. 55 bis le lid van de lager onderwijswet 1920 voor het jaar 1957 werd bepaald op 33,05 en voor het uitgebreid la ger onderwijs op 42,20. Met 9 stemmen werd de heer A. Verdonk, onderwijzer aan de R.K. lagere school, benoemd tot onderwijzer aan de openbare u.l.o. In principe ging de raad ak koord met het verzoek van de gemeente Middelburg inzake sub sidiëring van de cursus openbare opleiding kleuterleidster welke cursus niet door het rijk erkend wordt. Besloten werd in dit ver band aan de minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen het verzoek tot erkenning van deze cursus te richten en om de ze bewindsman te laten zien, dat men in Zeeland veel belang hecht aan het voortbestaan van deze cursus, zal de andere West Zeeuws-Vlaanmse gemeenten op dit verzoek adhaesie gevraagd worden. De adviescommissie woonruim. tewet 1947, bestaande uit de he ren C. Sï. Zuidweg, M. J. de Bruijne, E. Dekker, J. P. H. Ouwendijk en J. Sanderse, werd herbenoemd. Over het voorstel van B. W. tot vernieuwing en uitbreiding van de straatverlichting op de Markt, Ledelplein, Burg. Callen- felsstraat en Burg. van Houte straat ontstond enige discussie. Z. h. s. ging de raad met het voor. stel van B. W. akkoord. Ook over het aanbrengen van een warmwaterinstallatie in de 152 woningen van de Kroonwijk ontstond enige discussie. De raad besloot conform het voorstel van B. W. De gemeenterekening 1955 werd aangeboden. De gewone dienst heeft aan inkomsten een bedrag van ƒ2.015.899,32 en aan uitgaven ƒ2.008.014,71, derhalve een batig slot van ƒ7.884,61. De kapitaaldienst heeft een uitgaaf van ƒ7.284.768,84, een inkomst van ƒ6.400.775,94, derhalve een nadelig slot van 883.922,90. De begroting 1956 werd gewij zigd. Besloten werd zich te ver weren tegen de door de Raad van Arbitrage voor de Bouwnijver heid in Nederland toegewezen vordering aan het Ingenieursbu reau voor de Bouwnijverheid te Oegstgeest en de procesvoering op te dragen aan mr J. P. Hoger- zeil te Zwolle. De verordening op de heffing van gelden voor het innemen van standplaats binnen de gemeente, welke verordening per 1 januari 1957 haar geldigheid verliest werd opnieuw ongewijzigd vast gesteld. Besloten werd aan het Inge nieursbureau Van Hasselt en De Koning te Nijmegen het opmaken van een plan met begroting voor het bouwrijp maken van het bouwterrein aan de le Hogendijk} Zandstraat op te dragen. De voorzitter lichtte toe, dat hiervan reeds een schets bestaat in het kader van het uitbreidings plan. Er zal plaats zijn voor een 70-tal woningen. De heer E. Dekker informeer de of het de bedoeling is deze bouwgrond aan particulieren uit te geven of dat de gemeente hier op woningen bouwt. De voorzitter zei hiervan nog niets definitiefs te kunnen mee delen, een en ander hangt af van de omstandigheden. De heer Barendregt vraagt of het niet aantrekkelijk zou zijn nog andere bouwgrond bouwrijp te maken zodat de mensen keus kan gelaten worden waar zij wil len bouwen. In dit verband meen de de voorzitter dat de verbin ding Volderstraat-Kroonwijksin- gel met geringe kosten bouwrijp gemaakt zou kunnen worden. Besloten werd, ondanks de aan de gemeente toegestane verhoogde uitkering uit het gemeentefonds de minister van Binnenlandse Zaken een ver hoogde uitkering per inwoner te vragen op grond van de voor de jdat de houding van de vereniging gemeente belangrijk gestegen niet aangenaam is; immers hoe- kosten, waarbij thans weer de veel kapitaal werd niet in het verbetering en uitbreiding van sportterrein geïnvesteerd, de straatverlichting is gekomen, j Tot slot informeerde de heer Tijdens de rondvraag pleitte J. J. Leenhouts er naar wie nu de heer W. C. F. de Coene voor j eigenlijk de onderhoudsplichtige wijziging van de verkeerssituatie is van de Grotendam. aan het Eenhoornplantsoen. Dit is zoals bekend, aldus voor. De heer E. Dekker informeerde zitter, het Waterschap „Het Vrije naar de vorderingen met betrek-van Sluis". king tot de oprichting van een B.L.O.-school. De heer Leenhouts stelde voor namens de raad aan dit Water- De voorzitter meende vorderin. schap een ernstig protest te stu- gen te kunnen constateren, maar ren over de erbarmelijke toestand vergevorderd zijn de plannen waarin de weg aldaar verkeert. geenszins. Het wachten is nog op een door de Vereniging van Ned. gemeenten uit te brengen rap port. De heer Barendregt kwam te rug op het verzoek van de Oost burgse sportvereniging om sub sidie. Hij betoogde, dat waar men hier iets voor de jeugd wil doen zijn sympathie is opgewekt. De voorzitter zei, dat men wei. nig concreets ten deze heeft. Da heer L. Schippers was van mening, dat wanneer men de ex ploitatie van het sportterrein be kijkt de gemeente niets meer kan geven. Wethouder Geuze zou graag zien dat de geest in de sportver eniging vaardig wordt en men zich niet meer verliest in rivali teit in eigen kring, waarmee de zaak kapot wordt gemaakt. De heer Dekker toonde aan, Z.h.s. besloot men het protest te zenden. DONDERDAG 27 SEPT. TERNEUZEN: „Bethel", 7.30 uur: Bijeenkomst oud-C.J.M.V ieden. AXEL. Het Centrum, 8uur: Het Net. Eén van de zwaarste kruisers ter wereld, de Nieuw-Zeelandse oorlogsbodem „Royalist", die zich op weg naar Nieuw-Zeeland in de Middellandse Zee bevindt, heeft opdracht gekregen om daar te blijven en samen te werken met de Britse vloot in dit gebied, zo heeft de Nieuw-Zeelandse mi nister van Defensie, MacDonald, woensdag bekend gemaakt. De minister voegde hieraan toe, dat de opdracht was gedaan overeenkomstig een verzoek van Engeland. Op het ogenblik zijn bijna 88.000 buitenlandse werknemers in West-Duitsland tewerk gesteld. Het grootste deel hiervan is Nederlander n.l. 23.000 arbeids krachten (26,6 procent). Voorts zijn er 20.100 Oostenrijkers (22,9 procent), 10.700 Italianen, 9.100 staatlozen, 4.900 arbeiders uit de landen van het oostelijke blok en 3.300 Zwitsers. De laatste twee jaar is het aan. tal buitenlanders, dat in West- Duisland werkt, met meer dan 20 procent gestegen. O De Britse kolonel-vlieger Townsend. die ontslag heeft ge nomen als luchtvaartattaché bij de Britse vertegenwoordigingen in België en Luxemburg, om een wereldreis per jeep te rhaken, brengt op het ogenblik afscheids bezoeken aan de autoriteiten in Brussel en Luxemburg. BEURS NOG STEEDS APATHISCH. De Amsterdamse effectenbeurs heeft gisteren wederom 'n uiter mate saai en oninteressant ver loop gehad. Niettemin vielen de koersen voor de internationale concerns - gezien de zwakke houding van Wallstreet nog mee. Alleen Kon. Olie lag bepaald flauw. Woensdagmorgen is de koers tijdelijk gedaald van 815 tot 799. Woensdagmiddag opende het hoofdfonds op 8 X de pariprijs en 69. Al vechtende trek ken Eric en zijn troep terug. Zodra zij de bos rand hebben bereikt klinkt het bevel van Eric: „Lopen, mannen. Volgt mij Hfj rent het bos in, gevolgd door Svein. „Dat is me nog nooit overkomen moppert de reus. „Die kerels zullen nog denken, dat ik bang ben Maar de achtervol gers zijn zó verrast door deze plotselinge vlucht, dat er enige tijd verloopt vóór ze zich herstellen. Erics opzet is gelukt en zij krijgen een kleine voorsprong. Vlug zoekt de Noorman Aranrod en Axe op en deelt hen mede wat zijn plan is. Aranrod knikt begrijpend en Axe grijnst tevreden. Beiden zoeken snel een paar van de oudste en sterkste strijders uit steeg daarna riog licht tot 801%. De handel was echter zeer kleir- Philips kon zich ongeveer handhaven op 276, A.K.U. en Unilever noteerden twee a drie punten lager. De berichten over een even tuele nationalisatie van de Dell Spoorweg Mij hebben niet die uit werking gehad welke men ervan verwachtte. Over het algemeen was de beurs nogal pessimistisch ge stemd, maar gistermiddag werd een adviesprijs opgegeven van 22 tegen een laatste afdoening op 18%. De Indonesische sector had overigens een zeer tam verloop, waarbij de leidende cultures in doorsnee een puntje lager sloten. Scheepvaarten eveneens stil met merendeels kleine verliezen. De tussentijdse mededeling van Van Gelder, waarin gewag wordt gemaakt van lagere winst cijfers, waren nog niet geheel tot de beurs doorgedrongen. Dit pa pierfonds werd dan ook onveran derd geadviseerd op circa 228. Guldensbeleggingen tenslotte stil en licht verdeeld met 'n klein avance voor de conversielening 1947. Prolongatie 3% procent. en even later ziet Eric hen in het bos verdwijnen. „Nu tnoeten wij het tempo vertra gen," zegt hij tot Svein. „We moe ten die twee gelegenheid geven eer der dan wij de kloof te bereiken Alles hangt er van af, of zij de kans krijgen mijn plan uit te voe- De piraten hebben zich inmiddels van hun verrassing hersteld. De krijgers van de Noorman heb ben echter juist voldoende tijd ge had om de kloof te bereiken, want de achtervolgers zitten hen thans weer vlak op de hielen. Opnieuw ontbrandt de strijd in alle hevigheid. Steeds driester dringt de rovers bende van Ondur op en eerder be seft, dat het er nu op aan komt om hen nog een ogenblikje staande te kunnen houden. Bezorgd laat hij zijn blikken langs de wanden van het ravijn glijden. •„Als we deze overmacht maar zolang staande kunnen houden dat Aranrod en Axe het plan ten uit voer kunnen brengen," mompelt hij zacht. N ABE URSKOE RSEN Kon. Olie: 794—806 Philips 278—279 Unilever: 383%—386 Intern, conc. Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen slot 806 (802%)} (276%) (383%)) BEURSINDICES. 24/9 25/9 26/9 290.30 288.13 285.29 163.84 163.94 163.11 178.88 178.09 176.83 139.85 139.85 139.52 106.52 106.70 105:88 215.11 214.07 212.31 Voor de vele blijken van medeleven en deelneming ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde Broer, Be- huwdbroer en Oom, JAC. J. MACHIELSEN, betuigen wij onze oprechte dank. In het bijzonder aan H.H. Doctoren, Directrice en verplegend personeel van het Juliana Ziekenhuis al hier voor de liefdevolle verpleging de overledene bewezen. Uit aller naam, D. VERLINDE— MACHIELSEN, Temeuzen, sept, 1956. Stationsweg II. Zeeuwsch-Vlaa msche Tramweg-Maatschappij N V. Temeuzen. Met ingang van zondag 30 september 1956 wordt de winterdienstregeling van de autobussen ingevoerd. DE DIREKTEUR. TE KOOP. prima met rol. P. J. WIULEMSEN, Plein 35, Zaamslag. Laat uw Drainagewerken vakkundig uitvoeren. Beleefd aanbevelend, P. JAC. JANSEN-SCHEELE Pierssenspolderstr. 60 Sluiskil 00' r.UBfcP Hk :?X/ü' - émhhmI XHNOl/S) Busje of potje (35 koppen) CHKK s Grote bus (140 koppen) KERSSTRAAT en NOORDSTRAAT Wegens sterfgeval zijn onze zaken GESLOTEN. van Uw foto's, platen, diploma's, schilderijen enz. enz. Nieuwediepstraat 36 - Telef. 3112 TERNEUZEN Vis is smakelijk, licht verteerbaar en tijk aan de eiwitten die Uw lichaam juist nu nodig heeft. Eet ten minste 'wee maal per week vis. Uw gezin v»art er wel bij! m viC Brengt afwisselend deze soorten op tafel schar, schol, kabeljauw, diepvriesvis. Aangeboden door het Bedrijfschap voor Visserijproducten. Naam - Adres Plaats Zend deze bon in open enveloppe (waarop 2 ets posczegel) aan: Voorlichtingsbureau I voor de Voeding, Afd. Vis, IJmuiden. Joor 10"i korting en 1C0\ kwaliteit spaart u altijd meer guldens bij CE SPAR Bij 200 gram TUM TUM voor 50 ct 10% korting en GRATIS 20 mooie glazen KNIKKERS Bovendien deze week (27 sept.-4 okt.) met toch nog 10"o korting in Sparzcgels Appelstroop, Spar, per pot van 50 voor 45 ct Koffiemelk, Spar, gr. fles -van 58 voor 53 ct Havermout, Spar, p. pak. van 50 voor 45 c6 Havermout, Spar, p. zak. .van 48 voor 44 ct Bezem voor slechts 149 ct Choc, leeuwtjes, 200 gr. .voor slechts 64 Ct Chocroquant, 200 gr. ...van 70 voor 58 ct Lunchworst, 100 grvan 38 voor 34 ct Gest. gehakt, bl. i 450 gr. .van 1 22 voor 115 ct KOPEN BIJ DE SPAR IS SPAREN BIJ DE KOOP

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 3