de Fra ns voorste! tot aanleg oliebuisieiding van een Dulles over Kanaalkwestie De a.s. behandeling van de Suez-kwestie in de Veiligheidsraad iNDONESIË Timmerman trachtte zijn gezin door vergiftiging uit de weg te ruimen HET WEER Communiqué drie Arabische anden WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN van de Perzische golf naar de Middellandse Zee De olievoorziening van de Ver. Staten en West-Europa DINSDAG 25 SEPTEMBER 1956. 11e Jaargang Nr 3878 SUEZKANAAL Nederland neemt deel aan organisatie van gebruikers Voorstel van aantal Britse parlementsleden Verkiezingstoespraak van Stevenson. De Franse nationale lening voor de strijd in Algerië. Leiden Nederlandse militairen opstandelingen op? Vliegverbod boven Atjeh Demonstranten eisen doodstraf voor Schmidt Westduits schip beschoten De niet-militaire samenwerking in de Navo Egypte vraagt bijeenkomst van Veiligheidsraad Twee doden bij verkeersongeval Achteruitvliegen in Australië. ALGERIE Het incident te Jeruzalem FTar.kering bij abonnement: Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 5557 Terneuzen Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v'h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere egel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Frankrijk zal aan de bevriende landen, die voor het vervoer van olie van het Suezkanaal gebruik maken, een plan voorleggen, om een oliebuisieiding aan te leggen van de Perzische Golf naar de Middellandse Zee, via Turkije, zo deelden gewoonlijk goed inge lichte kringen te Parijs maandag mede. Volgens deze kringen heeft de Franse regering haar goed keuring gehecht aan dit voorstel van de staatssecretaris voor In dustrie en Handel, Maurice Le- maire. Deze buisleiding zou niet alleen een andere mogelijkheid voor het Naar het ANP verneemt, heeft de Nederlandse regering beslo ten deel te nemen aan de organi satie van gebruikers van het Suezkanaal, zoals besproken is tijdens de conferentie te Londen. De Nederlandse ambassadeur te Londen, mr D. U. Stikker, zal Nederland tijdens de oprichters vergadering, die 1 oktober zal worden gehouden, vertegenwoor. digen. Andere deskundigen zijn nog niet aangewezen. vervoer van olie uit het Midden- Oosten naar Europa bieden, inge val door politieke ontwikkelingen het Suezkanaal gesloten mocht worden, zo werd verklaard. Zij zou ook verlichting brengen in de belasting, welke de jaarlijks toenemende hoeveelheid olie uit het Midden-Oosten voor het scheepvaartverkeer door het ka naal vormen. Volgens het voorlopige plan zou de buisleiding in Koeweit, de olie-producerende staat aan de Perzische Golf, moeten beginnen en door Irak en Turkije moeten lopen. De aanlegkosten zullen vermoedelijk 90 miljard frank be dragen. In kringen, die in nauw con tact staan met het Franse minis terie van Handel, doet men op', merken, dat de uitvoering van nomen. Het eerste stadium zou moeten bestaan in het aanleggen van een buisleiding van de Rode Zee naar de Middellandse Zee, waarbij het Egyptisch grondge bied zou moeten worden verme den. De leiding zou dus door Is raël moeten lopen, wat de kortste weg naar zee zou zijn, of door Jordanië en Syrië of Jordanië en de Libanon. Deze buisleiding zou volgens de plannen per* jaar 20 miljoen ton olie moeten kunnen vervoeren, wat overeenkomt met het jaarlijkse olieverbruik van Frankrijk. Het tweede stadium van het plan voorziet in een buisleiding van de Perzische Golf door Saoe- di-Arabië naar de Rode Zee. Deze buisleiding zou moeten aanslui ten op de eerste leiding. De plan nen, die worden bestudeerd, voor. zien in een grote buisleiding, wel ke de oliebronnen van het Nabije Oosten via Turkije met de Middel, landse Zee verbindt en jaarlijks 50 miljoen ton kan vervoeren. Men raamt, dat de kosten, die Elf leden van het Britse Hoger- en Lagerhuis, conservatieven en socialisten, die lid zijn van de „Vereniging van parlementsleden voor wereldregering", hebben een verklaring ondertekend, waarin gevraagd wordt om instelling van een bovennationaal gezags orgaan voor het bestuur van be paalde gebieden die voor de ge hele wereld van groot belang zijn. zoals b.v. het Suezkanaal. De Britse regering zou zich vol gens deze parlementsleden voor instelling van een dergelijke hoge autoriteit moeten uitspre ken. „De Verenigde Staten moeten er nu mee ophouden net te doen, alsof het op buitenlands gebied allemaal rozengeur en mane schijn is, terwijl de Westeurope- se verbinding door het Suezka naal loopt", aldus heeft de demo cratische kandidaat voor het pre. sidentschap, Adlai Stevenson, in een verkiezingstoespraak te Tul- sa, in de Amerikaanse staat Ok lahoma, verklaard. Een week geleden verklaarde Stevenson op een persconferen tie te Washington te menen dat 't geschil om het Suezkanaal een „gevaarlijke toestand" had ge schapen, die hij dermate netelig achtte, dat hij er de voorkeur aan gaf er niet verder over te spreken. Stevenson wees er weer op dat de Russen er thans voor de eerste maal in zijn geslaagd vas te voet in het Midden-Oosten te verkrijgen. Hij sprak ook over het „teugeloze Arabische nationa- lisme", dat thans in het commu nisme een „bedriegelijke bescher. mer" vindt. het plan aan kolonel Nasser alle verbonden zijn aan het vervoe- voordelen zou onthouden, die ij ren van olie van Koeweit aan de verwacht van de inbeslagneming van het Suezkanaal en „in psy chologisch opzicht het uur van zijn nederlaag zou aankondigen". Perzische Golf naar havens in het oostelijk gedeelte van de Mid dellandse Zee, met bijna de helft kunnen worden verminderd, in- De uitvoering van het plan zou dien het vervoer over land in in twee stadia moeten geschieden, plaats van per schip zou geschie- zo werd in dezelfde kringen ver-dèn. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, heeft in een televisiegesprek verklaard dat het oorlogsgevaar niet opge heven, maar wel verminderd is door de Londense conferenties. De vereniging van gebruikers van het kanaal noemde hij een poging om de netelige kwestie op practische wijze op te lossen. Van 'n nieuw verdrag met Egyp te was geen sprake. In antwoord op een vraag zei de minister, dat het Westen niet met minder genoegen wil nemen dan een internationaal beheer van het kanaal Het vraagstuk moest worden opgelost in q ve ree n s thmm in g met het internationalerecht, maar misschien zou er voor En geland en Frankrijk geen andere uitweg overblijven dan het ge bruik van geweld. De kans zou dan groot zijn, dat de strijd zeer langdurig zou zijn en veel geld zou kosten. Oorlogen in het Mid den-Oosten noemde de minister moeilijker dan de strijd tegen ge organiseerde legers. Dulles zal aanbevelen, dat de Amerikaanse scheepvaartmaat schappijen de tolgelden op ge blokkeerde Egyptische rekenin gen in de Ver. Staten storten in plaats van rechtstreeks aan de Egyptische overheid te betalen. De minister is van mening, dat de Amerikaanse kapiteins lang zullen aarzelen voordat zij een Russische loods aan boord ne men. Hij acht dat in strijd met de „redelijke voorwaarden" voor hef gebruik van het kanaal. „Wij zullen ons niet schietend een weg door het kanaal banen of het kanaal boycotten als wij er op behoorlijke voorwaarden door kunnen komen", zei hij. Het besluit van Engeland en Frank rijk om de zaak voor de Veilig heidsraad te brengen, noemde hij zeer juist. Hij wist niet of deze landen de Ver. Naties willen la ten trachten een vreedzame op lossing te vinden dan wel het ge schil willen laten behandelen als een gevaar voor de vrede. Dulles acht het zeer de vraag of het de moeite waard is om het kanaal een oorlog te beginnen, aangezien er een alternatief voor deze waterweg kan worden ge vonden. De bestudering daarvan is één der taken van de gebrui kersvereniging. Als voorbeeld van een alterna tief noemde Dulles de vaart van grote tankschepen rond Kaap de Goede Hoop. Hij verklaarde, dat de Ver. Sta ten onder de huidige omstandig heden hun aanbod om bij de bouw van de dam bij Assoean te helpen niet zullen hernieuwen. „Wij ge ven regeringen geen geld om ge daan te krijgen, dat zij een be paalde actie niet ondernemen". Op een vraag, wat zij, naar hij hoopte, zouden kunnen bereiken, antwoordde hij, dat er een grote kracht uitgaat van de openbare mening in de wereld. Hij hoopte, dat deze invloed zou hebben op het gedrag van Egypte. De inschrijvingen op de Fran se nationale lening voor de strijd in Algerië hebben het bedrag van 100 miljard frank reeds over schreden. Volgens de officiële gepubliceerde gegevens werd woensdag j.l. het totaal van 92 •miljard frank bereikt. Het Fran se ministerie van Financiën is van mening, dat de sluitingsda tum, welke oorspronkelijk op 20 oktober werd vastgesteld, aan. zienlijk vervroegd zal kunnen worden. Het is waarschijnlijk, dat tegen het einde van deze week, de derde sedert de gelegen heid tot inschrijving werd gege ven, een bedrag van 150 miljard frank zal zijn bereikt, waardoor men dan niet meer zijn toevlucht zal behoeven te nemen tot het heffen van extra belastingen. Dit verklaart het ongebruikelijke aantal der betrekkelijk kleine in. schrijvingen. De behandeling van de kwes tie van het Suez-kanaal door de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties zal woensdagavond om 8 uur Nederlandse tijd beginnen, aldus is vastgesteld. Verwacht wordt, dat de verga dering woensdag zal beginnen met een debat over de bewoor dingen van de aanhangige kwes tie, aldus werd in welingelichte kringen van de Verenigde Naties vernomen. Zowel de Sowjet-Unie als Per zië, dat de vertegenwoordiger van het Midden-Oosten in de rqad is, zullen waarschijnlijk verzet De postcommandant der rijks politie aldaar, heeft te Midden- meer zondagavond gearresteerd de 46-jarige timmerman J. L., die bekend heeft zijn gezin, bestaan de uit zijn vrouw en drie kinde- ren van :.*esp. 14, 12 en 10 jaar, door vergif van het leven te wil len beroven. Op 9 september jl. werd het ge hele gezin ziek na het nuttigen van oliebollen. In verband hier mede werden allen overgebracht naar het Sint Elisabethzieken- huis te Alkmaar. Genoemde postcommandant had inmiddels de oliebollen en restanten van de ingrediënten hiervoor in beslag genomen. Deze werden opgezonden naar de keuringsdienst van waren te Alk maar en in overleg met de in specteur der yolksgezondheid naar de rijksinspectie van de volksgezondheid te Utrecht. Het bleek dat muizen, die van de oliebollen aten, spoedig stier ven. Bij nader onderzoek door de rijkspolitie bleek, dat reeds eer der op een dag toen J. L. op be zoek was bij familie, rode kool wegens de vreemde smaak die hier aan was door de overige huisgenoten niet was genuttigd. Bij een ingesteld onderzoek in de schuur van de woning van de verdachte werd daar een flesje gevonden waarin zich een zwaar vergif bevond. Namelijk een ni- cotinehoudend preparaat dat ge bruikt wordt voor bestrijding van ziekten in landbouwgewassen. Ook kon worden vastgesteld dat de in beslag genomen oliebollen hetzelfde preparaat bevatten. Toen J. L. nog in het ziekenhuis vertoefde verkreeg hij op zijn verzoek vergunning enige kleren voor zijn kinderen uit zijn woning te halen. De rijkspolitie arresteerde na dit bezoek de verdachte, daar bleek dat hij het bewuste flesje waarin de politie inmiddels een andere gelijkgekleurde vloeistof gedaan had, bij zich had gesto ken. Hij verklaarde dat te willen afgeven aan de politie. Inmiddels was ook een brief gevonden waaruit bleek, dat de verdachte die in Amsterdam werkte, aldaar een relatie met een vrouw had. J. L. legde toen een volledige bekentenis af. Zijn bedoeling was geweest in ver band met gezinsmoeilijkheden zijn gezin uit te roeien. De gezinsleden zijn thans bui ten levensgevaar. De gearresteerde is voorgeleid voor de officier van Justitie te Alkmaar. De verdachte stond even als zijn gezin ter plaatse gunstig bekend. Bandung hadden toestemming verleend voor het houden van de demonstratie, op voorwaarde dat jde demonstranten geen gebruik zouden maken van de hoofdstra. Het in Medan verschijnende ten van Bandung. Er was op de communistische dagblad „Pa- bijeenkomst slechts een matige triot" heeft vrijdag gemeld, dat belangstelling van de zijde van ongeveer 150 Nederlandse mili- het publiek. De delegatie had de tairen, waarvan er ook uit Suri- [resolutie willen overhandigen name afkomstig zouden zijn, in aan de voorzitter van het parle- Atjeh gezamenlijk opereren met ment, mr Sartono, doch deze noch de opstandelingen van de Darul de vice-voorzitter waren maan. Islam. Volgens het blad zouden 'dagmorgen in het parlementsge- deze Nederlandse soldaten in bouw aanwezig, juni van dit jaar zijn geland en zouden komen leiden. zij naar Atjeh zijn ge- om de terroristen op te De sluiting van het Suezkanaal zal geen ernstige afbreuk doen aan de olievoorziemng heeft de president van de Standard Oil of New Yersey, H. J. Rathbone, ver klaard tijdens een interview, dat wordt gepubliceered door het Amerikaanse tijdschrift „U.S. News". Rathbone zeide onder meer het volgende: „Als wij ons geplaatst zien voor een toestand waarbij het Suezkanaal voor alle verkeer gesloten zou zijn, menen wij in staat te kunnen zijn aan de vraag van West-Europa te voldoen door wijzigingen aan te brengen in de bewegingen van onze reserves en van onze tank schepen. Wij zouden de produktie van olie in de Verenigde Staten met een miljoen vaten (barrels) per dag moeten verhogen, wel licht zelfs met iets minder. Wij zouden ook de produktie in Ve nezuela moeten vergroten. Wij zouden voorts enige olie uit Ca nada kunnen krijgen. Wij menen in staat te kunnen zijn te voor zien in de behoeften van de Ver. Staten en van West-Europa met onze huidige vloot van tanksche pen.'' De heer Rathbone gaf ech ter toe, dat het verlies van het Suezkanaal en van de buisleidin gen in het Nabije Oosten de si tuatie zouden wijzigen. „Wij kun nen", aldus de heer Rathbone, „met kalmte het verlies van het Suezkanaal of het verlies van de buisleidingen tegemoetzien, maar niet beide verliezen tegelijker tijd. In een dergelijk geval zou den wij de benzine moeten rant soeneren". De commandant van de Indo nesische luchtmacht, vice-lucht- maarschal'k S. Suriadarma heeft gisteren een besluit afgekondigd, waarbij Atjeh, het noordelijkste deel van Sumatra, waar rebellie heerst, voor vliegtuigen gesloten wordt verklaard. Een uitzonde ring wordt gemaakt voor vlieg tuigen voor de Indonesische luchtmacht en voor toestellen van de Garuda Indonesian Air ways met een Indonesische, of een gemengde Indonesisch-bui- tenlandse, bemanning. Volgens onbevestigde dagbladbe- richten zouden de opstandelingen van de Darul Islam in dit gebied wapens ontvangen, die wordt uit. geworpen door „niet geïdentifi ceerde vliegtuigen". Een delegatie van een „anti- Schmidt-J ungschlager comité", dat zondag in Bandung een de monstratie hield, heeft maandag bij het secretariaat van het par lement een resolutie ingediend, waarin de doodstraf wordt ge ëist. De plaatselijke autoriteiten van De gezagvoerder van het Duit se schip „Monika", Dirala, ver klaarde te Hongkong op een pers conferentie, dat zijn schip enkele dagen geleden is beschoten door een batterij der Chinese nationa listen op het eiland Tai Tan. De twee gewonden, die zich in een Hongkongs ziekenhuis bevin den, zijn thans buiten gevaar. Volgens de gezagvoerder voer de de „Monika" de Duitse vlag toen de beschieting begon, „en deze moet voor het geschut der nationalisten duidelijk zichtbaar zijn geweest, daar het volop dag was". Hij vervolgde: „Het schieten begon, toen wij ons op slechts twee mijl afstand van Tai Tan bevonden. Het vuur was gericht op de verblijven der opvarenden en het had kennelijk ten doel hen te doden. Er werd geschoten zon der voorafgaande waarschuwing. De betrokken Chinese nationalis tische militairen moeten ons uren lang hebben gadegeslagen, alvo rens het vuur te openen". Kapitein Dirala verklaarde nog, dat zijn schip „niet in Amoy zelf, doch op een positie anderhalf mijl van het eilnad Tai Tan, bij de ingang tot Amoy, een erkende wijkplaats voor schepen, die een wervelstorm willen ontlopen", had willen gaan liggen. De „drie wijze mannen" van de Navo, die pas in het Navo-hoofd- kwartier te Parijs van gedachten hebben gewisseld over een uit breiding van de samenwerking tussen de staten-leden op nieuw- militair gebied, zullen in novem ber te New York opnieuw bijeen komen. Men verwacht, dat zij dan hun rapport voor de raad van mi. nisters der organisatie gereed zullen hebben. De „wijze mannen" zijn de mi nisters van Buitenlandse Zaken van Italië, Canada en Noorwegen, resp. Martino, Pearson en Lange. De secretaris-generaal van de Raad van Europa, Leon Marchal, is maandagmiddag na een lang durige ziekte in zijn woning te Straatsburg op 56-jarige leeftijd overleden. Leon Marchal werd in 1953 tot seecretaris-generaal van de raad van Europa benoemd na een car rière in de Franse diplomatieke en consulaire dienst. aantekenen tegen de woorden, waarin Engeland en Frankrijk de zaak aanhangig hebben ge maakt. In de Brits-Franse brief aan de voorzitter van de raad wordt be handeling voorgesteld van de „toestand ontstaan door de één zijdige daad van de Egyptische regering, bestaande uit de beëin diging van het stelsel van inter nationaal beheer van het Suez kanaal, dat werd bevestigd en ge regeld bij de conventie van Con- stantinopel van 1883". De Sowjet-Unië kan in dit ge val gebruik maken van het veto recht, omdat het hier om een pro cedurekwestie gaat. Men verwacht, dat van de elf vertegenwoordigers in de Veilig heidsraad er vijf, namelijk die van Australië, België, Frankrijk, Engeland en de Verenigde Staten, vóór de huidige tekst zullen stemmen. De Cubaanse en de Pe ruviaanse vertegenwoordiger zul len er waarschijnlijk ook mee in stemmen. De vier overigen, na melijk die van nationalistisch China, Perzië, de Sowjet-Unie en Zuid-Slavïë, worden als mogelij ke tegenstemmers genoemd. Egypte heeft maandag ge vraagd om een spoedbijeenkomst van de Veiligheidsraad der Ver. Naties ter bespreking van de be dreiging met interventie van be paalde landen, voornamelijk Frankrijk en Groot-Brittannië, ten aanzien van Egypte. Op de rijksweg te Vlaardingen is gisteravond omstreeks half 8 een ernstig verkeersongeval ge beurd dat aan twee personen het ieven heeft gekost. De heer A. J. W. uit Maassluis wilde met zijn personenauto een andere auto passeren, toen uit de richting Maassluis een scooter naderde, die hij niet had opgemerkt. De botsing die volgde was zó hevig, dat de bestuurder van de scooter, de 28-jarige student B. uit Rot terdam onmiddellijk werd ge dood en de duo-passagier, de 22- jarige student C. H. Kruyder uit Vlissingen in zorgwekkende toe stand per ambulance-auto naar het algemeen ziekenhuis moest worden vervoerd, waar hij spoe dig na aankomst is overleden. Van 1 januari a.s. af zullen, volgens een Reuterbericht, in alle Australische vliegtuigen de zitplaatsen voor de passagiers zo moeten zijn aangebracht, dat de mensen met de rug naar voren en met het gezicht naar achteren gekeerd zitten. Het is een veilig heidsmaatregel, die ten doel heeft te voorkomen, dat de passagiers bij noodlandingen of ongelukken naar voren van hun zitplaatsen worden weggeslingerd. Australië is altijd geporteerd geweest voor deze maatregel. Internationaal is men het nog niet eens over de voor- en nade len. De kwestie vormt, zoals is gemeld, een van de onderwerpen, die behandeld worden op de tech. nische conferentie van de inter nationale burgerluchtvaartorga- nisatje de I.C.A.O., die nu in Montreal in Canada aan de gang is. Maandagochtend zijn in Al giers, in minder dan een uur tijds, zes terroristische aanslagen gepleegd, waardoor zes personen, waaronder een Franse militair en een Franse Mohammedaan, zijn gewond. De aanslagplegers wis ten te ontvluchten. Zondagmiddag j.l. zijn te Saint- Arnaud, 26 kilometer van Setif, twee bommen bij de ingang van een juist uitgaande bioscoop ge worpen, waardoor een twintigtal personen is gewond. De toestand van een der gewonden is ernstig. Tenslotte wordt thans verno- men dat de twee wegwerkers, die vijf dezer nabij Foedoek- Deux-Bassins, dertig kilometer van Algiers, door terroristen wer den ontvoerd, kort na hun ont voering zijn gedood. Men heeft de lijken der ongelukkigen gevon den. Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft maan dag te Jeruzalem medegedeeld dat het door de gemengde Jor- daans-Israëlische toestandscom missie ingestelde onderzoek naar het op Israëlisch gebied beschie ten van oudheidkundigen door Jordaniërs heeft uitgewezen dat de Jordaanse lezing, volgens wel ke de schoten zouden zijn gelost door een buiten zijn zinnen ge raakte Jordaanse soldaat, „vol komen in strijd is met de bevin dingen der commissie". STANDVASTIG WEER Even standvastig als de lucht drukverdeling over grote delen van het Europese vasteland en het aangrenzend zeegebied was het weer in ons land gedurende de afgelopen 24 uur. Zuidoostelij ke winden, in stand gehouden door een hogedrukgebied boven West-Rusland en een lagedrukge bied boven de Golf van Biscaje, handhaafden de aanvoer van warme en droge lucht met nage noeg geen bewolking en maxi mumtemperaturen tussen 20 en 25 graden. Vandaag houdt het fraaie herfstweer aan. Het enige ver schil met de afgelopen dagen zal Egypte, de eigenaar van het ka naal, binnen het Handvest van de Verenigde Naties en de beslui ten van de conferentie van Ban dung, en vrij van enige druk of eenzijdige oplossing". In het com muniqué van de conferentie te Riad constateert men met trots een hechte, onverbreekbare Ara bische solidariteit in de huidige kritieke omstandigheden." „De conferentie van Riad schonk grote aandacht aan de vergroting van de Arabische vei ligheid, aan het afwenden van de Israëlische bedreiging en aan het nemen van stappen, die de Ara bische politiek zoals die bij de eerste drieledige Arabische con ferentie te Cairo in maart j.l. is begonnen kunnen voltooien." Al dus het communiqué, dat voorts aankondigt dat de volgende bij eenkomst van de drie Arabische leiders te Damascus zal worden gehouden. President Nasser van Egypte, koning Ibn Saoed van Saoedi- Arabië en president Koeatly van Syrië hebben na hun gemeen schappelijke besprekingen dit weekeinde in Riad (hoofdstad van Saoedi-Arabië) een communi qué uitgegeven. De drie Arabi sche leiders zeggen, dat de con ferentie „elke houding van Egyp te inzake de Suezkwestie steunt, evenals Egypte's bereidheid om tot een vreedzame oplossing te komen, die zijn nationale belan gen beveiligt en overeenkomt met de beginselen van de Verenigde Naties". Fresident Nasser is inmiddels naar Cairo teruggevlogen. De conferentie, aldus het com muniqué, sprak de overtuiging uit dat het middel om de belan gen te 'beveiligen van degenen die bij de vaart door het Suezka naal zijn betrokken, is „het be ginnen van onderhandelingen met zijn dat er in het zuiden van het land mogelijk wat bewolking ver schijnt, die samenhangt met een frontensysteem van de depressie boven de Golf van Biscaje. Maan dagavond namelijk had een kou front met regen en onweersbui en van de oceaan afkomend zuid west-Frankrijk bereikt. Ver in noordoostelijke richting kan dit front echter niet trekken. Een kleine storing aan het front gaat in noordwestelijke richting bewe gen en kan dan in zuid-Engeland bewolking en buien, in het zuiden van ons land slechts wat hogere bewolking brengen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van dinsdagoch tend tot dinsdagavond. Weinig verandering Tamelijk zonnig weer met een. zwakke tot matige wind tussen oost en zuidoost. Dezelfde of iets lagere temperaturen. WOENSDAG 26 SEPTEMBER. v.m. n.m. Breskens 5.27 5.46 Terneuzen 6.02 6.21 Hansweert 6.42 7.01 Walsoorden 6.52 7.11 ZON MAAN Op onder op onder Sept 26 6.34 18.31 22.05 13.43 27 6.36 18.29 23.13 14.34 28 6.38 18.27 15.15 29 6.39 18.24 0^29 15.50 30 6.41 18.22 1.49 16.19

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1