KERKDIENSTEN ORCAM Rechtszaken DOUWE de pittige zware shag Eric de Noorman - De grote beslissing Suikersituatie een vraagteken, doch niet verontrustend Voor de Zondag AGENDA ZONDAGDIENST ARTSEN DE ONDERHOUDSPLICHT 67ste Utrechtse jaarbeurs boekte goede resultaten 85 ct. Veel nerveuze mensen EN HET VOORDEEL VOOR DE INDIRECT VERZEKERDEN gereformeerde kerk. Wie zijn indirect verzekerd? (I De invoer van 10.000 ton sui ker als reservevoorraad "behoeft voor de verbruikers niet veront rustend te zijn, zo verneemt het A.N.F. van bevoegde zijde. Deze invoer is slechts toegestaan om absolute zekerheid te verkrijgen, dat aan suiker geen tekort zal ontstaan. De opbrengst van de aanstaan de nieuwe oogst aan suikerbie ten is nog door een reeks vraag stukken omgeven. De planten hebben door de slechte weersom standigheden nogal geleden Uw Naam worde geheiligd, Uw koninkrijk kome. Matth. 6 9, 10. Hoe dikwijls hebben wij "deze eerste bede van het Onze Vader horen bidden of wellicht zelf ge beden, zonder dat de diepe zin van 't geen wij vroegen tot ons bewustzijn ernstig is doorgedron gen. Wij vragen toch feitelijk dit, dat de Naam van God boven allés heilig zij voor ons en voor allen, en de ere moge ontvangen ook door ons. Wij bidden toch dit. dat alles wat zich verzet tegen de wil van God, worde neder ge worpen. Dat de dag moge aanbreken, waarop Zijn wil en wet geheel de onze mogen zijn. En er is nog zoveel om ons heen, in die grote maat schappij van naamchristenen, maar evenzeer in het hart van ons, die ons oprechte belijders des Heren willen noemen, zoveel dat niet weten wil van de wil van God. Daar is nog zoveel in ons eigen leven, en in dat van onze kring en van onze vrienden, dat ook anders is dan het moest zijn. Onze drijfveren zijn vaak zo on heilig. Onze bedoelingen zo zelf zuchtig. Wij rekenen soms zo helemaal niet met Zijn wil, en Zijn eer. Hij mag in naam onze Koning zijn, zover wij ons naar Hem noemen en de naam gaarne dragen. Maar onze Koning in de waarachtige zin, als Degene, Wiens wil te doen onze spijze en Wiens eer onze blijdschap is, is Hij, helaas! nog veel te weinig, Mag Uw naam maar eer [ontvangen, 't Ga ohs kwaad, 't ga ons [goed. Dit alleen is ons verlangen, Trouwe Vader, wat Grj doet! 'Uit: „Nieuw Bijbels Dagboekje".) (bladbreuk). Nu vormt zich de suikergrondstof in de biet voor namelijk na het volgroeien van de plant. Indien de beschadigde planten nieuwe bladeren gaan ontwikkelen, dan zal zulks ten koste van de ophoping van sui ker in de biet gaan. Bovendien hangt het suikergehalte der bie ten nauw samen met de weers omstandigheden in het najaar. Is er voldoende zon, dan kan dit in enkele weken aanzienlijk om hoog gaan. Ofschoon het gewas in den lande door slecht weer bladscha- de heeft opgelopen en in som mige plaatsen o.a. op enkele per celen in de N.O.P., door water-1 overlast getroffen is, zal deze schade niet van zodanige invloed op de oogst van suikerbieten kun nen zijn, dat men van een abnor maal slechte oogst zal kunnen spreken. Additionele aanvoeren zullen in het slechtste geval niet meer dan enige tienduizenden tonnen be hoeven te zijn, afhankelijk van de ontwikkeling in de komende weken tot aan de oogsttijd. Ter illustratie dienen de vol gende cijfers. Uit de oogst van het najaar van 1953 werd in 1954 390.000 ton suiker in de huishou dingen (witte suiker, zoete wa ren) verbruikt bij een produktie van 404.000 ton. Het totaal ver bruik aan suiker, inclusief ande re doeleinden, was 403.000 ton. In het najaar van 1954 werd uit de oogst 382.000 ton suiker vervaardigd. In de huishoudin gen werd in 1955 aan witte sui ker en zoete waren 407.000 ton verbruikt, voor andere doelein den 4000 ton. Op de suikerpro- duktie in de komende campagne valt met het oog op de onzekere oogstsituatie nog geen zuiver peil te trekken. De invoer van 10.000 ton (twee weken normaal verbruik, in december wordt wel haast het dubbele per veertien dagen verbruikt) is dus alleen maar een overbruggingsmaat regel ter voorkoming van tekort, dat mede kan ontstaan, indien de oogst later, dan normaal zal zijn. Bij goed, zonnig weer zal de boer zijn produkt immers zo laat mogelijk oogsten teneinde er het hoogste rendement uit te halen. In vroeger jaren heeft men in ons land dikwerf met overpro- duktie van suiker te maken ge had. Op de wereldmarkt is het produkt in tamelijke overvloed te krijgen, zodat van uitvoer wei nig sprake is, anders, dan in ver edelde produkten (chocolade). Door het stellen van een ga rantieprijs is de landelijke bieten- produktie ongeveer afgesteld op het landelijke suikerverbruik. Kleine divergenties zijn met vrjj geringe importen te corrigeren, zoals nu geschied is. Bovendien zit in de invoer van suiker voor de chocolade-industrie altijd nog: een zekere correctiemogelijkheid. Deze invoer is bestemd voor de veredelde uitvoerprodukten. Westduitse textielverbruik gunstig beïnvloed door toe neming aantal werkende vrouwen De inhaalbehoefte voor kleding, welke gedurende lange tijd ken merkend was voor de afzet in de Duitse textielindustrie, is minder dringend geworden, zo deelde donderdag dr. v. Dick uit Mün- ster op de tweede conferentiedag van de internationale vereniging van textielinkoopbonden te Bonn mede. Het textielverbruik wordt gunstig beïnvloed door de toene ming van het aantal werkende vrouwen. De bij haar ouders wo nende meisjes, die een beroep uit. oefenen, geven tot 70 procent van j haar inkomen alleen aan kleding uit. Deze ontwikkeling is in zo verre van betekenis, dat het aan tal werkende vrouwen in de bondsrepubliek sedert 1951 met 1,25 miljoen is toegenomen, het geen de toeneming van het ver bruik in de kledingsector voor 25 tot 30 procent kan verklaren. Daarbij komt nog het feit, dat de tendens bestaat de lonen der werkende vrouwen aan die van de mannen gelijk te maken. OOST ZEEUW8-VLAANDEREN ZONDAG 23 SEPTEMBER. NED. HERV. KERK. Axel: 10 uur Ds. Ollieuz (uit Bel gië); 2J0 uur Ds. P. J. Pen" HoekPlO uur Ds. Van Stipriaan Luïscius, van Gent; 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9.30 uur Ds. A. G. Honders, van Sas van Gent. Hulst: 10.30 uur Ds. J. Homan. Philippine: 2.30 uur Ds. K. Ver beek, van Hontenisse Sas van Gent: 10 uur Ds. K. Ver beek, van Hontenisse. Sluiskil: 10 uur mej. Da. Fr. van 't Land, van Gent; 2.30 uur Ds. J. G N. Cupédo. Terneuzen: 10 uur Ds P. A. v. d. Vlugt; 3 uur Vicaris J. Lalleman. Driewegen7 uur Ds. J. Scholten. Zaamslag: 9.30 uur Ds. G. Jansma; 2.30 uur Eerw. heer C. H. Hei boer. VRIJDAG 21 SEPTEMBER. ZATERDAG 22 SEPT. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Gitaren der Liebe". Concertgebouw, 8 uur: „Hqt zwaard der Saracenen". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 u.: „Warenhuis op stelten". Terrein V.V.Z.F., 4 u.: Wed strijd in dressuur en andere attracties door de jeugdrui- ters. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 u.: „Het grote spel". ZONDAG 23 SEPT. TERNEUZEN: Luxor-Theatér, 8 uur: „Gitaren der Liebe"; Concertgebouw, 8 u.: '„Het zwarad der Saracenen". Terrein W.-Bolwerk, 12.30 uur: Tern. 3Hulst 3; 2.30 u.: Tern. 2Vlissingen 3. AXEL: Het Centrum, 4.15 u.: „Warenhuis op stelten"; 8 u.: „De glorie van het leven". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 2% uur: „De stad zonder wet"; 5 en 8 uur: „Het grote spel". Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur zal de praktijk van de artsen te Ter- neuzen worden waargenomen door dokter J. J. J. v. d. Griek, Tel. 2020. Dokter A. van Zanten, (Tel. 2445) is voor eigen praktijk te consulteren. Apotheek geopendKlaassen, Noordstraat 54. QNDERHOUDSPLICHT ten opzichte van ouders, grootouders en schoonouders bestaat alleen, indien deze in behoeftige omstan. digheden verkeren. Aangezien hjet hier een zeer rekbaar begrip geldt, zijn daarvoor nauwkeurige grenzen getrokken. Voor de toepassing van de verplichte ziekenfondsverzekering wordt behoeftigheid aangenomen indien men zelf geen hogere inkomsten heeft dan vermeld in de hieitander vermelde tabellen. Gemeenteklasse Man EN vrouw Man OF vrouw I II III IV V 34,50 per week 33,20 32,— 30,70 29,60 24,90 per week ff 24,10 23,10 22,30 21,50 GEREFORMEERDE kerk. Hoek: 10 u. en 2.30 uur Ds. Schalk- wijk. Terneuzen10 uur en 3.30 uur Ds. H. Pestman. (Onderh. Art. 31 D.K.O.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Cand. H. Pool, van Zeist. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. C. J. Breen. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur ieesdienst. GEREF. GEMEENTE. Vlooswijkstraat. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. Aangeenbrug. Hoek: 9.30 uur en 2 u. Ieesdienst. GEREF. GEMEENTE. (Gebouw „Pro Rege".) Terneuzen: 10 uur en 3 uur Iees dienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. A. de Reuver. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 uur en 7 uur Sa menkomsten. DOOPSGEZINDE KRING. Terneuzen (Noordstraat 18): 10.30 uur Ds. O. Elseman, van Bergen op Zoom. BOOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur XT T-T AA i CjPtl Hulst:6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10.30 uur H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Philippine7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.30 uur, 7.30 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Terneuzen7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur H. H. Missen. Westdorpe: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Zandstraat: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. DONDERDAG 27 SEPTEMBER. NED. HERV. KERK. Zaamslag: 3 uur Ds. G. Jansma. Huwelijksbevestiging. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZONDAG 23 SEPTEMBER. NED. HERV. KERK. Aardenburg: Geen opgave. St. Kruis: Geen opgave. Biervliet: 9.30 uur DsrW. S. Even huis. Breskens: 10 uur Ds. J. H. van Beusekom. Cadzand: 9 uur Ds. A. C. W. ten Cate. Groede: 9.30 uur Ds. M. de Jong: 6.30 uur Wika R. Wasterval. (Jeugddienst.) Hoofdplaat: 9.30 uur Ds. J. Ejjgen- daal. (Viering H. Avondmaal.) Nieuwvliet: 10 uur Ds. J. van de Graaff. (Viering H. Avondm.) Oostburg: 10.30 uur Ds. A. C. W. ten Cate, van Cadzand. Retranchement10.30 uur Ds. H. Kuijlman, van Zuidzande. Schoondijke: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman. Sluis: 9.30 uur Ds. L. P. W. Groen veld. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. L. P. W.-Groenveld. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. (Bed. H. Doop.) IJzendijke: 4 uur Ds. C. Blomaard. (Afscheid.) Zuidzande: 10 uur mej. Ds. H. B de Neeling. De indeling der gemeenten is gelijk aan die welke geldt voor de Noodwet Ouderdomsvoorziening. De kosten van het noodzakelijk levensonderhoud zijn maximaal te stellen op de in bovenstaande ta bellen genoemde bedragen. Tevens zijn mede verzekerd le. den van het gezin van iemand, wiens uitkering, wachtgeld, rente of pensioen, op grond waarvan hij rechtstreeks verplicht verze kerd is, in voorkomend geval ver meerderd met andere inkomsten, de grens van 6000 niet over. schrjjdt, mits het eigen inkomen van die gezinsleden niet meer be. draagt dan de helft van de voor de gemeente hunner geldende in de tabellen hierboven genoemde bedragen. De mede-verzekerde personen, tot wie, behalve de eigen kinde. ren, tevens stief, en pleegkinde ren worden gerekend, worden aangeduid als „indirect verplicht gemakt. In de groep schoolinrichting was het merkbaar dat het bezoek groter was op de dagen dat er in. structieve bijeenkomsten werden belegd. Er zijn tal van aanvragen „Het algemeen beeld van constateerd, dat de detailhandel de 67ste jaarbeurs mag ge- zich ruim heeft bevoorraad. In de j j j j meeste groepen echter hebben de zond en goed genoemd wor- exposanten vastgesteld, dat de den. Er is geen sprake van 'grote omzetten te danken waren 'n buitengewone beurs, maar aan de hogere prijzen van degoe. „r öriPrderen van betere kwaliteit, waar van schoolbesturen ontvangen en '1 1 zuKcn gc naar tijdens deze najaarsbeurs hpeft Hp vprwarhtine riat na daan. Van hamsteren in ver- veel vraag was. band met de spanningen] De groep goud, zilver, byoute- rondom het Suez-kanaal is ï!fën' horl°ges zaK op de najaars. neen snrake Ueweest |beUr&,- ee" V00rtzettlng van de geen sprake geweest. I gunstige omzet In de laatste maanden. Opmerkelijk was de vraag naar het betere produkt. directeur van de Koninklijke Ne derlandse Jaarbeurs vrijdagmor gen mee. De kooplust heeft zich vooral De groep muziekinstrumenten is tevreden over de vele nieuwe contacten op de beurs gelegd. Ook op de elektrcfoeurs zijn tijdens de eerste dagen van de goede zaken gedaan. De wisse- beurs geopenbaard. Vraag is er vooral geweest naar kwaliteits goederen, hetgeen mr. Schuit toe schrijft aan de toegenomen wel vaart. De loonsverhogingen die zijn gegeven zijn hier volgens hem niet vreemd aan. Het buitenland, se bezoek is tijdens deze beurs ook bijzonder groot geweest. Ver tegenwoordigers van 65 landen bezochten de beurs. Tijdens de najaarsbeurs 1955 waren dit er 60. 'Het bezoek uit het binnenland steeg met 25 percent ten opzichte van de vorige najaarsbeurs. Over de gehele linie heerst on der de exposanten grote tevre denheid over de najaarsbeurs. Het is volgens hen een drukke zakelijke beurs geweest met op merkelijke resultaten tijdens de eerste dagen. De handel toonde een grote willigheid. De omzetten in ver schillende deelnemersgroepen be reikt, waren in vele gevallen ho. ger dan het vorige jaar. Bij enkele branches (o.a. huis houdelijk glas, aardewerk en por- celein en bij lederwaren, alsmede woningtextiel) kan worden ge- verzekerden". UOLGENS het ziekenfondsenbe- sluit zijn er rechtstreeks ver plicht verzekerden en indirekt verplicht verzekerden. Zonder dat hiervoor afzonder lijke premie verschuldigd is, zijn n.l, indirekt (mede) verzekerd de personen, die tot het gezin van de rechtstreeks verplicht verze kerde toehoren en jegens wie de rechtstreeks verplicht verzeker, de volgens het Burgerlijk Wet boek onderhoudsplichtig is. Dus de echtgenote, de kinderen, de ouders, de grootouders en schoon, ouders, mits de rechtstreeks ver plicht verzekerde hun kostwinner is, d.w.z. door zijn loon voor ten minste de helft in hun noodzake lijk levensonderhoud voorziet. In het algemeen zijn kinderen alleen wanneer zij jonger zijn dan 16 jaar, indirekt verzekerd. Voor invalide kinderen alsmede studerende kinderen en kinderen die voor een beroep opgeleid wor. den, is de leeftijdsgrens 27 jaar. Inzake kinderen die tot deze groepen behoren, wende men zich voor nadere inlichtingen tot zijn ziekenfonds. (Nadruk verboden.) ling van decor van deze groep, die jarenlang gevestigd was op het Vredenburg, en bij de laatste najaarsbeurs op het Croeselaan- terrein, was geconcentreerd, blijkt een goede greep te zijn ge weest. In een rustige sfeer heeft men goede zaken kunnen doen. In de groep woningtextiel en kleinmeubelen bleek het bezoek kwantitatief minder te zijn. Men heeft hier vooral het bezoek ge mist van de detailhandel uit de ver afgelegen provincies. Niet temin is men tevreden over de kwaliteit van de orders die de beurs voor deze groep goed heeft maar slechts één goed middel MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN WAT NiimhaBPT Maakt |5GOED men heeft de verwachting, dat na de beurs talrijke orders zullen worden gerealiseerd. De exposanten van lederwaren hebben eveneens een goede beurs gemaakt, ondanks dat de verkoop in deze groep reeds een maand voor de beurs was begonnen. Dit geldt eveneens voor de groep speelgoederen. In deze af. deling werd een bijzonder geani meerde kooplust geconstateerd. Wat de aflevering betreft, drei gen verschillende exposanten in moeilijkheden te komen, gezien de korte leveringstijd welke vooi- de feestdagen in december res teert. De exposanten van kantoorma chines en .meubilair zijn bijeon der tevreden over de gelegde con tacten. De firma's met schrijtfbe hoeften hébben deze najaars beurs een omzet behaald die vele malen groter is dan in 1955. Ook hier hoorde men het geluid dat de verschillende lezingen op het gebied van interne bedrijfsorga nisatie de belangstelling hebben gestimuleerd. Groot was de belangstelling voor piano's. Deze belangstelling ging vooral uit naar de produk ten van achter het ijzeren gordijn. Of de vele aanvragen gereali seerd kunnen worden hangt af van de contingentering. VIER MAANDEN GEVANGE NISSTRAF VOOR 30 P.N.M.S. AMBONEZEN. De dertig Ambonezen die op 4 augustus betrokken waren bij het „kopen op rekening van de regering" en het aardappelen weghalen op het land, zijn vrij dagmorgen door de politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel veroordeeld tot een gevangenis straf voor de tijd van vier maan den, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De twee maan den onvoorwaardelijk zijn met aftrek van voorarrest, hetgeen dus betekent de Ambonezen zijn sedert 4 aug. in hechtenis dat zij over enkele weken vrij komen. Onder de veroordeelden is ook de leider van de Partai Nasional Malukku Salatam, S. Siwalette. De vrouwen, kinderen en par tijgenoten van de gedetineerden hebben dinsdagmorgen onder veel belangstelling op de Balans voor het kantongerechtsgebouw te Middelburg, waar de politie rechter zitting hield, gedemon streerd. Gewapend met drie spandoeken hadden de vrouwen en de P.N.M.S.-leden post gevat bij de ingang van het gebouw. Op de doeken was te lezen: „Eisen vrijlating algemeen leider P.N.M.S., eisen terugbrenging naar onbezet gebied in Ceram, Zuid-Molukken en eisen vrijlating 65. De aanslag op hun onoverwinnelijke aan voerder komt voor het merendeel der piraten zó overrompelend, dat ze te verbijsterd zijn om direct zich op de vermetele Astara te werpen en hun woede en wraakzucht op haar te koelen. Hierbij komt nog, dat Axe en Erwin voor de tweede ver rassing zorgen, want beiden hebben hun vlijmscherpe slagbijlen opgeheven... De boogschutters, die het dichtst bij hen op de kampplaats staan, krijgen de eerste klap pen en Erwin, die door het dolle heen is, roept: „Jullie kijken im mers zo graag naar een gevecht van ons? Nu zal je ons zien vech ten Hun strijdbijlen zwaaiend banen zij zich een weg door de verbouwe reerde piraten, die op deze gang t van zaken allerminst verdacht wa- in, terwijl de pijlen en speren om ren. de oren van de drie vluchtelingen Astara heeft zich bij de twee jon- vliegen. ge Noren gevoegd en het drietal stormt door de ontstane bres op de wallen van de burcht toe. Maar na hun verbijstering hebben de piraten zich hersteld en de hele bende zet tierend de achtervolging Bleek als een dode hijgt Astara: „We halen het niet... we zijn allen verloren Vol vertwijfeling springen de twee lenige Noren op de borstwering en Erwin reikt Astara de helpende hand. „We zijn er, vrouwe," zegt Erwin hees van inspanning, terwijl hij snel wegduikt voor een laag snorrende pijl- Dan slaakt Erwin een vertwijfel de kreet: „Astara, vrouwe..." Astara probeert nog krampachtig de hand van Erwin vast te houden. Haar lippen prevelen enige klank loze woorden. Er komt nog een glimlach op haar gelaat, maar dan glijdt haar hoofd achterover.... Een speer heeft haar werk ge daan...! algemene leider en leden P. N. M. S., wensen niet te buigen on der Nederlandse wetten, protest tegen oordeel en opgelegd von nis". Deze laatste leuze wferd ook als brieftelegram aan de justitiële autoriteiten aangebo den. De officier van justitie, mr. J. L. Andreae zei in zijn requisitoir, dat generaliseren gevaarlijk is. De grote meerderheid van de Ambonezen staat volkomen bui ten de ongeregeldheden. E3r is slechts een kleine extreme groep, de P. N. M. S.-leden. Voor het overgrote deel van de Ambone zen bestaat grote waardering en respect voor het aanpassingsver mogen, dat zij tonen. De politierechter vroeg S. hoe het toch komt, dat een dergelijk kleine groepering als de P. N. M. S. onder het totaal aantal in Nederland verblijvende Ambone zen zulke extreme opvattingen kon hebben. „Wat wij weten is meer dan grote groep", ant woordde de leider S. Hierna richtte de officier zich tot de algemeen leider. Hij in formeerde of het in de bedoeling van de P. N. M. S. ligt op dezelf de gewelddadige wijze voort te gaan. S. zeide, dat hij hierop niet zon der meer kon antwoorden. Ais leider kan hij het programma niet zomaar afschaffen. Toen de officier zijn vraag nog concreter formuleerde, antwoordde S., dat hij geen antwoord kon geven. „S. wil of kan niet inzien", zo zeide de officier in zijn requi sitoir, „dat het niet eens zijn met een bepaalde regeringspolitiek nog niet de mogelijkheid opent, de orde te verstoren. De P. N. M. S. heeft niet de juiste weg be wandeld voor het bereiken van het politieke doel. Leider en leden dienen het is hun goed recht voor een ideaal te vechten hun politiek langs rechtmatige weg voort te zetten". De leider S. zei tenslotte, dit hij dit alles niet met kwade be doelingen heeft gedaan. Hij vroeg zich af waar de rechtvaar digheid ligt. „Wij strijden alleen maar opdat wij naar de repu bliek kunnen gaan". De politierechter veroordeelde ook hem conform de eis tot twee maanden gevangenisstraf on voorwaardelijk met aftrek en 2 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. WASMACHINEVERHUURÖER WEGENS POGING TOT DOODSLAG OP KIND VEROORDEELD. Het gerechtshof te 's-Graven- hage heeft vrijdagmorgen de 33- jarige wasmachineverhuurder J. A. V. uit Voorburg, conform de eis van de procureur-generaal veroordeeld tot een gevangenis straf van tien maanden en ter beschikkingstelling van de rege ring wegens poging tot dood slag op zijn 5-jarig zoontje Leo. Omstreeks midden juli van het vorige jaar had V. met grote snelheid zijn auto tegen een ge parkeerd staande bestelauto ge reden, terwijl zijn zoontje bij hem op schooLzat. Het kind liep hierdoor een hersenschudding en een gebroken been op. Herhaal de malen had V., wiens vrouw van hem was weggelopen, ge dreigd zich met zijn zoontje dood te rijden als zijn vrouw niet bij hem terug zou komen. „ZONNEVRIJ" IN HAREN. In de gemeente Haren heeft de schooljeugd donderdag- en vrij. dagmiddag vrij van school gekre gen. „Zonnevrij" stond er op de briefjes die de leerlingen mee kregen om de ouders van de waarheid ervan te overtuigen. Alle openbare scholen hebben de leerlingen dit buitenkansje ge geven om te genieten van de zon en de meeste bijzondere scholen sloten zich hierbij snel aan.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 2