de BINNENLANDS NIEUWS A Groei van de bevolking Verenigde Staten m Wat brengt de Radio? Eric de Noorman - De grote beslissing De demonstratie te Djakarta Binnenkort de een raket maan? naar Sterke mate van radio-activiteit in West-Duitsland geconstateerd TWEEDE HLAD Donderdag 20 September t 56 11e jaargang no. 387 4 De Amerikaanse bevolkingstoename haar gevolgen en Nasser over de Suez-crisis - «f |g Indonesische dagbladen beluigen afschuw' over het gebeurde VULPENNEN Griekenland beschuldigt Engeland van vernieling van landbouwgewassen en bos op Cyprus Steun voor Nasser SCHOOLETUI'S Meerderheid van Britten voor kanaalgebruikers- vereniging VRIJE ZE stuk in de komende jaren minder klemmend zal worden. Het aantal geboorten in de Ver- enigde Staten wolrdt elk jaiar eer groter dan kleiner en dit is een verrassing voor hen, die op we tenschappelijke gronden meenden te moeten voorspellen, dat in de tweede helft van het thans lopen de decennium een daling zou in treden het vooroorlogse niveau van 2.5 miljoen geboorten per jaar wordt reeds tien jaar lang overschreden. Verleden jaar bedroeg het aan tal geboorten voor het eerst ruim 4 miljoen; dit jaar zullen volgens een onderzoek van deskundigen ongeveer 4.175.000 kinderen in de geboorteregisters worden inge schreven, dat is nog 84.000 méér dan verleden jaar. Zoals het zich thans laat aanzien zal de toename in het aantal geboorten nog wel tot in de zeventiger jaren voort duren; dan zullen er, zo verwacht men, jaarlijks 6 miljoen kinderen worden geboren. Ongetwijfeld staat het hoge ge boortecijfer in nauw verband met de na-oorlogse welvaart, die de Amerikanen de gelegenheid heeft geboden op jeugdiger leeftijd te trouwen; zij die hun studie aan middelbare school of college heb ben beëindigd, kunnen gemakke lijk een goed betalende betrek king vinden en een snelle carrière opbouwen. Dat dit bijdraagt tot een stij ging van het aantal huwelijken bleek dit jaar wel heel duidelijk: in juni, de maand waarin van oudsher de meeste huwelijken ge sloten worden, verschenen er in het gehele land 201.000 paren voor de ambtenaren van de Bur gerlijke Stand tegen 182.000 in de- zelfde maand van verleden jaar. Uit deze vermeerdering met 10 procent mag worden afgeleid, dat er dit jaar 1,5 miljoen huwelijken in het gehele land zullen worden gesloten het grootste aantal sedert 1951. De Amerikanen trou- wen evenwel niet alleen op jeug diger leeftijd dan voorheen, maar ze willen ook meer kinderen heb ben: de statistieken wijzen uit dat het aantal gezinnen met vier kin deren percentsgewijs voortdurend toeneemt en dat het traditionele aantal van twee kinderen per ge zin tot het verleden gaat behoren. Op grond van deze toename van het aantal huwelijken en het stij gende geboortecijfer heeft men berekend dat de bevolking van de Verenigde Staten na verloop van 20 jaar 63 miljoen zielen meer zal tellen dan thans, nu er 168 mil joen mensen wonen. TALRIJKE PROBLEMEN. Een dergelijke bevolkingstoena me doet talrijke problemen oprij zen: zo blijft in vele streken, on danks de enorme bedrijvigheid in de bouwnijverheid de vraag naar woongelegenheid onbevredigd, vooral daar waar de industrie een grote vlucht heeft genomen en de nodige arbeiders uit andere delen van het land aantrekt. Het tekort aan woonruimte, dat over het al gemeen nu wel tot het verleden behoort, zou echter weer dreigen de vormen kunnen aannemen wanneer de bevolking in een tempo zoals thans wordt voorzien, blijft toenemen. In vele delen van het land is de aanbouw van voldoende school ruimte een nijpend probleem. De ernst van deze opgave wordt reeds lang overal ingezien en werd nog onlangs onderstreept door een rapport van het Ameri kaanse Bureau voor Onderwijs, waarin op grond van een gedegen onderzoek het aantal leerlingen en studenten dat dit jaar op de" onderwijsinstellingen staat inge schreven geraamd wordt op 41.553.000 een toename van 1.175.000 ten opzichte van het af gelopen jaar. Ofschoon in onderwijskringen wordt gedaan wat men kan, ziet het er niet naar uit dat dit vraag- DE VOEDSELVOORZIENING schijnt momenteel geen moeilijk heden op te leveren: in de Ver enigde Staten zijn al jarenlang de oogsten zo overvloedig dat er voedseloverschotten zijn, die ter beschikking kunnen worden ge steld van minder voorspoedige landen. Het is echter de vraag, of deze toestand in de toekomst zo zal blijven en of het niet noodza kelijk zal worden de landbouw gronden, die in grasland zijn om gezet om paal en perk te stellen aan een te grote opbrengst van landbuwprodukten, opnieuw in cultuur te brengen. Dit zijn slechts een paar van de vraagstukken, die zich voordoen, maar aan de andere kant mogen wij niet uit het oog verliezen, dat tussen deze bevolkingsgroei en de toenemende welvaart een voort durende wisselwerking bestaat. Met de toeneming van de bevol king neemt het aantal verbrui kers voortdurend toe en met dit aantal en de koopkracht van de consumenten hangt de bedrijvig heid van de industrieën van mas- sa-produkten nauw samen. Aan gezien deze industrieën hun pro- duktie en efficiency nog voortdu rend vergroten is in economische zin de huidige bevolkingstoename vian even groot belang als in zui ver maatschappelijke betekenis. President Nasser heeft dinsdag in Cairo verklaard, dat hij het nog steeds mogelijk acht „een bruikbare oplossing" te vinden voor het vraagstuk van het Suez- kanaal, aldus heeft het Tsjecho- slowaakse nieuwsbureau Cetaka dinsdag medegedeeld. Volgens Ceteka heeft Nasser in een vraaggesprek met de corres pondent van het nieuwsbureau gezegd, dat ,,'t slechts natuurlijk is dat de volgende stap genomen wordt door hen die belang heb ben bij het Suezkanaal". „Egypte aldus Nasser heeft zijn standpunt duidelijk en in de tails uiteengezet. Volgens mijn opvatting is het nog steeds mo gelijk tot een bruikbare oplossing te komen op alle punten die voor de kanaalgebruikers belangrijk zijn, n.l. de vrije vaart door het kanaal zonder enige discrimina tie, de ontwikkeling van het ka naal om aan de eisen van de zee vaart te kunnen voldoen en de verplichting tot het betalen van redelijke tolgelden". ':v'" Drie Indonesische dagbladen hebben woensdag in hoofdartike len hun „afschuw" uitgesproken over het incident voor het ge bouw van het landgerecht in Dja karta. De „Indonesian Observer" schrijft: „De politie had voor zorgsmaatregelen moeten treffen tegen het uitbarsten van geweld, toen het de vorige week duidelijk werd, dat een bende daadwerke lijk trachtte de uitspraak van de rechter te beïnvloeden". Zowel mevrouw Bouman als beklaagde Schmidt hebben recht op de vol ste bescherming van de politie, aldus dit blad. „Het is onze plicht Schmidt een behoorlijke berechting te geven en hem alle gelegenheid te schenken zijn onschuld te bewij zen en er mag geen invloed van buiten worden geduld om druk uit te oefenen op het verloop van het proces". Het gematigde Islamietische dagblad „Abadi" is van oordeel, dat het incident de goede naam van de Indonesische regering ën het Indonesische volk afbreuk kan doen en hoopt, dat in de toe komst geen incidenten meer zul len voorkomen. Twee geleerden van een labo ratorium van de Amerikaanse vloot te Washington, Stehling en Foster, hebben in een tijdschrift artikel verklaard, dat het mis schien binnenkort mogelijk zal zijn een raket naar de maan te zenden. Het artikel is gebaseerd op een rapport, dat woensdag is behan deld op de bijeenkomst van cfe internationale bond voor ruimte vaart te Rome. Het is geplaatst in het tijdschrift „Missiles and Rocketts". Volgens beide deskundigen kan men, indien een raket met nieu we maan wordt gelanceerd en op de donkere maan terechtkomt, op aarde misschien een flits waar nemen. Zij stelden voor een drie delige raket te nemen, die een „nuttige lading" van 1,8 kilogram naar de maan kan vervoeren. De delen van de raket die uitge werkt zijn, zullen worden afge worpen. Een ingewikkelder raket kan, aldus de geleerden, een kleine zender bevatten voor het door geven van inlichtingen over tem-, peratuur, snelheid en luchtdruk. De afstand van de aarde naar maan bedraagt 360.000 kilometer. De Amerikaan prof. Frederick Durant, voorzitter van de inter nationale federatie voor ruimte vaart, heeft verklaard te gelo ven, dat de mens voor het einde van deze eeuw op de maan zal landen. Hij zei dit tijdens het zevende congres van de federatie, dat dinsdag te Rome werd geopend. N.V. Fa P. J. v. d. SANBB Meer dan 350 afgevaardigden en waarnemers uit 22 landen, waar onder de Ver. Staten en de Sow- jet-Unie nemen aan de werk zaamheden deel. De voornaamste onderwerpen van bespreking zullen zijn het lanceren van aardsatellieten en de wetten, waaraan de mens bij de verovering van de ruimte on derhevig zal zijn. Proeven met de raket zullen in de komende herfst in Ameri kaanse staat Florida beginnen. De raket zal, na afgeschoten te zijn, met een snelheid van onge veer 7 kilometer per seconde, dat is acht maal sneller dan de maan, om de aarde draait. De onafhankelijke „Indonesia Raya" stelt de vraag: „Jeugd van Indonesië, waar is uw ridderlijk heid?", er daarbij op wijzend, dat mevrouw Bouman werd geslagen en getrapt door jongelieden. De mensen op de achtergrond van dit incident, die de jeugd op stookten, moeten worden ver volgd, indien premier Ali Sastro- amidjojo het prestige van ons land werkelijk wil hooghouden, aldus „Indonesia Raya". In de vergadering van de voed sel- en landbouworganisatie der Ver. Naties (F.A.O.) te Rome, heeft de Griekse afgevaardigde Alessandro Mattos dinsdag Enge land ervan beschuldigd, dat het landbouwgewassen en bossen op Cyprus vernielt. De Britse auto riteiten op dit eiland, aldus Mat tos, die ambassaderaad te Rome is, zijn bezig met een stelselma tige vernieling van de oogsten en de bosvoorraden, hetgeen een ernstige schending van de doel stellingen van de F.A.O. is. Met het doel de partisanen te dwingen uit hun schuilhoeken te komen, zouden al 15.000 citrusbomen ge veld en grote uitgestrektheden bos verbrand zijn. De Britse afgevaardigde Wright noemde de beschuldigingen on juist. De Britse autoriteiten heb ben zich juist beijverd betere va riëteiten van druiven en andere gewassen en betere veesoorten in te voeren en de landbouw verder te mechaniseren. De doelstellin gen van de voedsel- en landbouw organisatie heeft men steeds in het oog gehouden, aldus Wright. De politieke commissie van de Arabische Liga, die te Caïro ver gadert, heeft zich maandagavond ten gunste van de Egyptische naasting der Suezkanaalmaat- schappij uitgesproken en de Brits- Franse militaire maatregelen in het oostelijk deel van de Middel landse Zee veroordeeld. De Soedanese regering heeft meegedeeld, dat zij Egypte vol ledig steunt. Zij keurt het ge bruik van geweld om geschillen tussen de landen op te lossen af. De Chinese regering heeft in antwoord op een Egyptische nota over het Suez-vraagstuk meege deeld, dat zij de Egyptische voor stellen voor onderhandelingen steunt en zich „krachtig verzet tegen de oorlogsplannen van En geland, Frankrijk en de V. S.". PREMIEREGELING VOOR HET SCHIETEN VAN HOUTDUIVEN WORDT BEËINDIGD. Met ingang van 1 oktober 1956 zal de premieregeling voor het schieten van houtduiven worden beëindigd. Zoals men weet, was deze premieregeling getroffen om de ernstige schade, die hout duiven aan de landbouw toebren gen, te beteugelen. Ook dit jaar heeft de premie regeling gunstig gewerkt STEEKPARTIJ OP GRONINGER VEEMARKT. Op de Groninger veemarkt is het dinsdagmiddag tot een hevige vechtpartij gekomen tussen twee veehandelaren. De vechtpartij groeide allengs uit doordat steeds meer personen zich in de strijd mengden. Toen de politie op het strijdtoneel verscheen en orde op zaken stelde, waren er twee ge wonden. J. S. uit Koakange was met een mes aan zijn arm ge wond, J. V., eveneens uit Koe bange, had vrij ernstige verwon dingen aan het hoofd. Beiden zijn overgebracht naar het Acade misch ziekenhuis. Na verbonden te zijn, konden ze voor verhoor overgebracht worden naar het politiebureau. DADER ROOFOVERAL EELDE GEARRESTEERD. De dader van de roofoverval op de boerenleenbank te Eelde, In te velde staande gewassen en in weilanden in het zuidwes ten van de Duitse bondsrepu bliek is een gevaarlijk grote ra dio-activiteit geconstateerd, aldus heeft het radiologisch instituut van de universiteit van Freiburg dinsdag meegedeeld. Deze radio activiteit wordt toegeschreven aan proeven met atoomwapens. De radio-activiteit bereikte in de maanden juli en augustus Fa. P. J. VAN DE SANDE Volgens de resultaten van een door het Engelse dagblad „Daily Express" ingesteld opinie-onder zoek keurt de meerderheid van het Britse volk de oprichting van een vereniging van gebruikers van het Suezkanaal goed. 65 procent van de ondervraag den sprak zich voor het plan uit, 19 procent was er tegen en 16 procent had geen oordeel. Wat de vraag betreft, welke maatregelen er genomen moeten worden als Egypte weigert met de voorgestelde vereniging samen te werken, was 74 procent van de ondervraagden van mening, dat de kwestie dan aan de Ver. Na ties moet worden voorgelegd. Slechts 17.5 procent gaf de voor keur aan een onafhankelijk op treden van de kanaalgebruikers om hun plan door te drijven. zulk een hoog peil, dat handha ven ervan een gevaar oplevert voor de mens. Het verschijnsel was het sterkst waarneembaar op hooggelegen akkers en weilan den. De radio-activiteit in de melk van koeien, die in hoogge legen weilanden in het Zwarte Woud grazen, was vijfmaal zo groot als die van koeien in wei landen in laaggelegen streken. Een woordvoerder van het ra diologisch instituut zei, dat slechts ongeveer een tiende deel van de radio-actieve deeltjes die bij atoomexplosies in de stratosfeer zijn geschoten, tot dusver de aar de heeft bereikt. Desgevraagd deelde het me- disch-biologisch laboratorium der rijksverdedigingsorganisatie T. N. O., mede namens het K. N. M. I. te De Bilt, naar aanleiding van bovenstaand bericht, het volgen de mee: Gedurende de laatste maanden werden herhaaldelijk radio-actie ve splijtingsprodukten van re cente oorsprong in de atmosfeer aangetroffen. Dvor de sterke regenval in deze periode werd hiervan in Neder land vrij veel op de aardbodem neergeslagen. Deze hoeveelheden neergekomen radio-activiteit kunnen plaatselijk zeer verschil lend zijn. Daar het hier splij tingsprodukten betreft van re cente oorsprong, neemt de radio activiteit snel af. Volgens huidi ge inzichten is dan ook niet te verwachten dat zich schadelijke gevolgen zullen voordoen van de hoeveelheden activiteit, die in Nederland gevonden werden. welke maandagmiddag werd ge pleegd, is maandagnacht in de stad Groningen gearresteerd. De arrestatie geschiedde door de re cherche te Groningen in samen werking met de rijkspolitie. De dader is de 36-jarige G. S. uit Groningen, die al vaker met de politie in 'aanraking is geweest. Het signalement van deze man was volkomen bekend. Hij is ge confronteerd met de kassier de heer A. Hartlief en zijn 22-jarige assistente mej. W. Boerma. Hij heeft inmiddels bekend en is ter beschikking van de justitie ge steld. VROLIJK FEEST EINDIGDE ONVOORZIEN OP OPEN ZEE EN VOOR DE RECHTER. Voor de rechter in de Duitse kustplaats Brunsbüttelkoog ein digde een onvoorziene zeereis van twee Amsterdammers, de 41-ja- rige leidekker P. J. F. en de 46- jarige havenarbeider D. A. Beiden hadden in een Amster dams café een glaasje gedronken met enkele opvarenden van het Zweedse schip „Transic". Toen het café werd gesloten hebbende zeelieden en de Nederlanders hun feest voortgezet aan boord van het Zweedse schip. En ver der weten de Amsterdammers niet meer wat er gebeurd is. Ze ontwaakten op open zee en de kapitein wilde beide mannen graag aan boord houden, omdat hij voor zijn 500 b.r.t. metend schip over zo weinig personeel beschikte. In Duitsland namen de Amsterdammers evenwel de benen. Zij kwamen voor de rech ter omdat ze niet in het bezit wa ren van geldige papieren. De rechter bepaalde, dat ze op een Nederlands schip moesten worden gezet retour naar Am sterdam. TWEE OUDE DAMES OVERREDEN. Één overleden. Op de Loosduinse kade in Den Haag zijn twee oude dames, die bij één van de doorgangen tracht ten de rijweg over te steken, door een personenauto aangereden. Één van de slachtoffers, de 87- jarige mevr. C. de Ruiter-Schol- lee is aan de opgelopen verwon dingen overleden, het tweede slachtoffer, de 77-jarige mevr. G. Schippers-Albers, is zeer ernstig gewond in een ziekenhuis opge nomen. De chauffeur van een vracht- puto, die de dames zag overste ken, minderde vaart, maar de chauffeur van een personenauto, die met een snelheid van onge veer 75 km de vrachtauto pas seerde, zag de dames te laat en kon niet meer tijdig remmen. OUDE MAN BOOR VRACHTAUTO GEDOOD. De 73-jarige G. F. H. van Gee- len, wonende te Schoonhoven, is in de gemeente Lopik door een tientons zand-auto van de firma Joh. Mourik uit Groot-Ammers overreden en op slag gedood. Het slachtoffer dat zeer bijziende was, sloeg niet voldoende acht op het verkeer, dat daar in verband met de werkzaamheden aan een nieu we weg zeer druk is. De heer G. was gehuwd. CASINO-DANCING TE VALKENBURG GEHEEL UITGEBRAND. Dinsdagmiddag te vier uur is brand uitgebroken in de casino dancing aan de Jan Dekkerstraat te Valkenburg, waarbij de dans zaal, de bar en een magazijn met goederen geheel in de vlammen zijn opgegaan. De brand werd qntdekt door de exploitant van het casino, de heer D. van Kalk- hoven, die in de danszaal gordij nen zag branden. Binnen zeer korte tijd waren ook reeds de inventaris en de zaal zelf, die van hout is opge trokken, door het vuur aange tast. De hitte die hierbij werd ontwikkeld deed de grote ruiten aan de voorzijde springen. Door de luchttoevoer kwam de brand nu tot zijn volle omvang. De enorme rookwolken die op stegen, waren op verre afstand te zien. De plaatselijke brandweer be gon het blussingswerk met een nevel- en een motorbrandspuit, hierbij geholpen door de brand weer van Heerlen. Omstreeks vijf uur kon het sein „brand meester" gegeven worden en bleek dat danszaal, bar en magazijn in een puinhoop veranderd waren, doch dat het bijbehorende hotel en een aan-t grenzende souvenirwinkel ge spaard waren. Door de hitte wa ren de ruiten van een viertal win kelpanden aan de overzijde van de straat gesprongen. De schade wordt geschat op 100.000 tot 120.000 gulden. Het casino was verzekerd. VRIJDAG 21 SEPTEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 School radio; 10.00 Causerie; 10.05 Mor genwijding; 10.20 Voor de kleu ters; 10.40 Vioolrecital; 11.05 Gr.; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Land en tuinbouwmed.12.33 Sport; 12.50 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Med. of gram.; 13.20 Orkest; 13.55 Koersen; 14.00 Mezzo-sopraan en piano; 14.30 Voordracht; 14.50 Gram.; 15.15 Lichte muziek; 16.00 Gram.; 16.30 Voor de kinderen; 17.00 Muz. causerie; 17.40 Ham mondorgelspel; 18.00 Nws; 18.15 63. Met de verspieder, die hun de weg wijst, gaan Winonah, Astara, Aranrod en enige krij gers naar een hoogte, vanwaar ze een goed zicht hebben op Dun Durrah. Inderdaad heerst er een buitengewone be drijvigheid op de bin nenplaats. Allen zijn het er over eeens, dat het geen twijfel lijdt of dit zijn toebereidselen voor de fatale tweekamp tus sen Erwin en Axe. „Was Eric nu maar hier," verzucht Wino nah. „De laatste kans op redding voor de jongens is, dat hij de sche pen heeft kunnen bemachtigen „Hij kan er in geslaagd zijn, maar te laat komen antwoordt Aran rod wanhopig, niet beseffend hoe juist dit het geval is. Astara, die tot nog toe heeft ge zwegen, wenkt met de hand. Een Tl plotselinge activiteit is over haar gekomen. „Er is nog één kleine kans," zegt ze, „en die moet benut worden vóór het te laat zal zijn. We moe ten Erwin en Axe redden, wat er ook gebeuren moge. Doe hetgeen ik zal zeggen en laat de rest aan mij over." Even trilt haar stem als ze vervolgt: „Ik zal er heen gaan met een vredesvlag om te onder handelen. Het is echter absoluut noodzakelijk, dat ge rustig blijft en vooral niets onderneemt om met geweld Dun Durrah binnen te drin gen." Allen trachten haar van dit plan af te brengen, want Ondür zal zijn wreed spel ten uitvoer brengen en daarbij stelt Astara zich ook nog in gevaar. Astara blijft echter bij haar bei- sluit en zegt: „Laat een der krij gers een witte doek om een speer wikkelen Hoewel met tegenzin wordt aan haar verzoek voldaan en zodra zij deze heeft ontvangen, zegt ze vast beraden: „Hebt vertrouwen. Vaar wel..." Dan gaat ze met de om een speer gebonden witte doek, als vredes teken, in de richting van Dun Dur rah... Act.; 18.20 Gram.; 18.30 Lichte muziek; 18.50 Vakverenigings- nieuws; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Accordeonorkest; 19.30 Cau_ serie; 19.50 Berichten; 20.00 Nws; 20.05 Boeken; 20.10 Pianorecital; 20.30 Gesproken zelfportret; 20.40 Het onderwijs nu; 21.00 Gram.; 21.40 Klankbeeld; 22.00 Lichte muziek; 22.25 Buitenl. overzicht; 22.40 Causerie; 22.45 Avondwij ding; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 9.40 School radio; 10.05 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Instr. octet; 12.00 Angelus; 12.03 Dichte muz.; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Voor de vrouw; 12.40 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Dansmuziek; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Orkest; 14.55 Gram. 15.00 Schoolradio; 15.30 Pianoduo, 16.00 Voor de zieken; 17.00 Boek- bespr.; 17.15 Kinderkoor; 17.40 Beursberichten; 17.45 Musette- orkest; 18.05 Lichte muz.; 18.30 Vragenbeantwoording; 18.45 Gr.; 19.00 Nieuws; 19.10 Regeringsuit zending; 19.30 Gram.; 20.20 Act.; 20.35 De gewone man; 20.40 Instr. trio; 21.00 Lichte muziek; 21.30 Gevar. muziek; 21.55 Orkest; 22.45 Avondgebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Nieuwe gram. BRUSSEL (VI), 12.00 Amus. or kest; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gr. 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Gram.; 16.00 Koersen; 16.02 Gram.; 17.00 Nws; 17.10 Lichte muziek; 17.45 Gram.; 18.00 Japanse muziek; 18.10 Voor dracht; 18.20 Japanse muz.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.45 Causerie; 20.00 Opera; 21.30 Kunstkaleidoscoop 21.45 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Orkest en koor; 22.35 Muziek uit Indonesië; 22.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 5