t^rinójeódacf kroonrede De wanordelijkheden bij de zaak-Schmidt Koninklijke Familie rijtoer door Den maakte Haag AANBIEDING DER RIJKSBEGROTING met melk meer mans N!EM man HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- a MAANSTANDEN WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1956. 11e Jaargang Nr 3873 TERUGKEREND BOEIEND SCHOUWSPEL ENTHOUSIASME EN TOEJUICHINGEN VAN DUIZENDEN KENDE GEEN GRENZEN MEER Prinses Beatrix voor het eerst in de tocht naar de Ridderzaal Prins Bernhard naar Tanganyika De goudkust wordt onafhankelijk Brandbom gegooid in gebouw van het Japanse parlement Vliegtuig van Amerikaanse weerkundige dienst verongelukt PROTEST VAN NEDERLANDSE DIPLOMATIEKE VERTEGENWOORDIGING uitgesproken door H.M. Koningin Juliana op dinsdag 18 september 1956 11 o rw Pw.U i Manifestatie op het voorplein van het paleis. Protest van Nederlandse vertegenwoordiging Staking van bakkers knechten in Oostenrijk Frankering bij abonnementTerneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 5557 Terneuzen Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1.80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. 'wihltnt «meelt)*» - Uitgeefster N.V. v'h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere egel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. 'Klokslag een uur trad H. M. de Koningin, Z. K. H. Prins Bernhard en H. K. H. Prinses Beatrix uit het paleis en stapten in de gouden koets. De ovatie die zij ontvangen was oorverdovend. Terwijl de I.udhtmachtkapel in gala tenue het Wilhelmus speelde, reed de stoet eg. H. M. de Koningin was gekleed in een zachtgroene robe met een safierkleurige kanten overkleed en bijpassende hoed met veren in dezelfde kleur. Prins Bernhard droeg het ceremonieel tenue van generaal vlieger der Koninklijke Luchtmacht en Prinses Beatrix droeg een robe van lichtblauwe bousion-satin en een hoed van mou- sebne soie in dezelfde kleur. Reeds om tien over half een be gon er reeds beroering te komen onder de duizenden wachtenden die vanaf 's morgens 9 uur of nog vroeger op deze feestelijke ge beurtenis hadden gewacht. Want toen klonken de militaire beve- 1 n luid op het Lange Voorhout en lelde de stoet zich op op het schelppad aan het Lange Voor hout. Vijf voor een reden de eer ste koetsen voor en om een uur klonken dan, terwijl H. M. de Ko ningin, Prins Bernhard en Prinses Beatrix wegreden de eerste mi- nuutschoten van het Malieveld. Enkele uren voordat de Ko ninklijke stoet zich vanaf het L ;ge Voorhout naar de Ridder- a^al begaf, trachtten zich velen een plaatsje te verzekeren langs de afzetting, die vanaf het Binnen hof een blank plein had gemaakt. Vrxjpren, die in het gelukkige foe- 'it waren van kaarten, die toe pang gaven tot voor de ramen in de gangen en kamers rond het 'ein, hadden evenmin het laatste 'hblik afgewacht. En zo richtte .1 lang tevoren duizenden pa ren ogen vanaf het plein en van uit de ramen van de parlements gebouwen, naar het nog steeds blanke plein, waar zelfs de dui ven weggebleven waren. De afzetting werd gevormd door een detachement van het Garderegiment Fuseliers „Prin ses Irene". De uniformen der fuseliers en hun helmen met goudkleurige punten, gaven kleur aan het gebeuren. Zij stonden on derling op voldoende afstand om de toeschouwers toch nog een gaatje te doen vinden, om straks de stoet te bewonderen. Voor de Ridderzaal stond de erewacht van 't Korps Mariniers der Koninklijke Marine, met het vaandel en een vaandelwacht. Daarnaast stond de Mariniers kapel van de Koninklijke Marine opgesteld, met tamboers en pij pers. Men keek en keek naar het lege plein. De enkeling, die er ambts halve moest passeren, kon er ze ker van zijn, dat duizenden blik ken hem volgden en dat opmer kingen van allerlei aard het ge volg waren van zijn verschijnen Langzamerhand kwam het uur van verschijnen van de gouden koets nalbij. Het werd voorafge gaan van een iets drukkere bewe ging. Zo arriveerden er in een geslo ten groep, de leden van de Raad van State, in galakleding, die een veelheid van snit en kleuren toon den. Te ongeveer kwart over een reed dan de stoet het Binnenhof op. En nadat ceremoniemeester, Kamerheren, grootofficieren, de grootmeesteres en de dame du palais en tenslotte de grootmees ter waren uitgestapt, hield de gouden koets voor de ingang van de Ridderzaal stil. Het Wilhelmus klonk. Kofningin Juliana, Prins Bernhard en Prinses Beatrix stap ten uit. Dit jaar had het telkens weer boeiende schouwspel nog een an dere bekoring. Voor het eerst toch maakte ook Prinses Beatrix de tocht naar de Ridderzaal in de gouden koets mee. Als laatste ging zij de trappen van de Rid derzaal op, na tevoren geneigd te hebben naar het vaandel. Het was voor velen een ontroerend ogen blik'. Kort nadat de Troonrede was uitgesproken en de Koningin, Prins en Prinses nog even in de ontvangkamer in de Ridderzaal hadden vertoefd, verschenen zij weer op het bordes van de Rid derzaal. Lang en luide klonken de toejuichingen, onderwijl de stoet jzich weer in beweging zette. Enkele minuten nadat het Ko ninkiijk gezelschap in de gouden koets was teruggekeerd op het paleis aan het Lange Voorhout trad H. M. op het balkon. De toe juichingen waren toen niet van de lucht. Enkele seconden later voegden zich Prins Bernhard en Prinses Beatrix bij H. M. en toen kende het enthousiasme van de duizenden die ongeveer een uur hadden gewacht op deze terug keer geen grenzenm eer. 5 minu ten voor twee kwam de stoet weer op het Lange Voorhout aan. De Luchtmachtkapel speelde op nieuw het Wilhelmus en toen het Koninklijk gezelschap uitgestapt was verlieten allen die nog tot nu toe rustig langs de afscheidin gen hadden gestaan hun plaats en renden op het paleis af. Z.K.H. de Prins der Nederlan den is dinsdagavond om circa 8 uur van vliegveld Soesterberg naar Tanganyika vertrokken, om daar enkele weken door te bren gen. De Prins wordt omstreeks half oktober in ons land terug verwacht. Groot-Brittannië is voornemens de Goudkustt in West-Afrika op 6 maart 1957 onafhankelijkheid binnen het Britse gemenebest te verlenen. Dit besluit van de Brit se regering, dat dinsdag door het ministerie van Koloniën werd be kend gemaakt, moet nog door het parlement worden goedgekeurd. Engeland beloofde eerder in dit jaar onafhankelijkheid aan de Goudkust, mits 'n redelijke meer. derheid van de wetgevende ver gadering van de Goudkust een motie goedkeurde, waarin om on afhankelijkheid werd gevraagd. Er zullen voorts maatregelen worden genomen om Brits-Togo- land in de onafhankelijke Goud kust op te nemen, indien aan een eerdere resolutie van de beheer- schapsraad der Ver. Naties, waai- in beëindiging van het Britse be- heerschap in overeenstemming met de wil van de meerderheid der bewoners werd aanbevolen. Een man heeft dinsdagochtend in het gebouw van het Japanse parlement een brandbom gegooid welke in de wandelgangen, waar zich echter niemand bevond, tot ontploffing kwam. De man werd gearresteerd en de brand kon spoedig worden geblust. De brandstichter verklaarde tegen over de politie, dat hij het nut van het parlement helemaal niet in zag, nu dit „een haard van cor ruptie en politieke machinaties" was geworden. Een „Constellation" van de Amerikaanse weerkundige dienst heeft 75 mijl ten zuidoosten van het eiland Guam in de Stille Oceaan een noodlanding op zee moeten maken. De zestien inzit tenden wisten zich in rubberboten in veiligheid te brengen. Gister ochtend was het toestel nog drij vende. Twee leden van de beman ning zijn inmiddels door een hef- schroefvliegtuig opgepikt. Aan 't reddingswerk neemt ook een kot ter van de kustwacht deel. De Indonesische minister-president, Ali Sastroamidjojo, heeft dinsdag met de eerste vice premier, Mohammed Roem en de minis ter van Justitie, prof. Muljatno, besprekingen gevoerd over de wan ordelijkheden, die maandag na de 61ste zitting in de zaak-Schimidt in en buiten het gebouw van het Landsgereeht te Djakarta plaats hadden. Roem deelde aan een journaliste mede, dat de regering de politie opdracht had gegeven krachtige maatregelen te nemen tegen iedere demonstratie in de zaak £chmidt. Gebeurtenissen, zoals maan dag zijn geschied, moeten in de toekomst vermleden worden, aldus Roem. Gezaghebbende bronnen van buitenlandse ambassades in Dja karta zeiden dinsdag, dat het duidelijk was, dat de opstootjes van maandag niet een spontane uitbarsting waren, maar dat de leiders van de menigte hadden uitgekeken naar een geschikt ogenblik om moeilijkheden te gaan maken. Deze bronnen her innerden aan de „dood aan SchmidC-campagne in het com munistische blad „Harian Riak- jat" en aan het aanplakken van plakkaten in de hele stad, waar- Publikotl* Nrdflond* 2uivetbur*o», Gro.enhoq. DRIEKWART KAN 69 Vreugdebetoon van de burgerij NOG NOOIT is het in Den Haag 20 druk langs de route geweest als dit jaar, toen de Konink lijke Familie een rijtoer door de stad maakte. De tocht die in open, met vier paarden be spannen landauers werd ge maakte ging van het Huis ten Bosch naar de stad, door de binnenstad en tenslotte terug naar het paleis in het Haagse bos. Overal stonden de Hage naars en de velen die van hein de en verre voor deze Prins jesdag naar de hofstad waren gekomen rijen dik. En overal werd de Koninklijke familie buitengewoon hartelijk toege juicht. Vooraan de stoet reed de hoofdcommissaris van politie van Den Haag te paard. In een open rode landauer zaten H. M. de Koningin, Z. K. H. Prins Bernhard, H. K. H. Prinses Margriet en H. K. H. Prinses Marijke. H. K. H. Prinses Beatrix en H. K. H. Prinses Irene volgden hierna, eveneens in een landauer. In enige volg- rijtuigen zaten enige leden van de hofhouding. TER GELEGENHEID van de wederingebruikneming van 't Huis ten Bosch heeft de Haag se burgerij gistermiddag na afloop van de rijtoer van het Koninklijk Gezin haar vreugde geuit in 'n manifestatie die is gehouden op het voorplein van het gerestaureerde paleis. Van het bordes af luisterde de Ko ninklijke Familie naar Con- stantijn Huygens, die voor droeg uit „Stedetroost" van W. A. P. Smit en naar een toe spraak van de Nederlandse Maagd. Baron Hop bood Haag se hopjes aan, meisjes uit Scheveningen offreerden pro- dukten van de visserij en meis jes uit Loosduinen een enor me mand met bloemen en een even grote mand met fruit. Haagse jeugd voerde volks dansen uit, waarbij de muziek werd verzorgd door het Haag se blaaskwintet. Dinsdag was het in een groot deel van het land nog zwaar be wolkt. Pas omstreeks de-middag begon in het zuiden van het land de bewolking door te breken en kwamen daar flinke opklaringen voor. De wind was zwak tot ma tig uit noordoostelijke richtingen In de avond nam de bewolking ver af en begon zich mist te vor men. Aangezien vandaag ons land nog in de invloedssfeer van een hogedrukgebied zal liggen, zal de windkracht gering zijn. Zuidoos telijke winden zullen dan droge lucht blijven aanvoeren, waarin weinig bewolking voorkomt. In de temperatuur zal weinig verandering komen. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig tot woensdag avond. Rustig weer. Droog weer met weinig bewol king en ongeveer dezelfde mid- dagtemperatuur als gisteren. Zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen. Op een bijeenkomst van des kundigen op het gebied van de automatic, die in Antwerpen is gehouden, werd de wrking van een elektronische „advocaat" be schreven, die „gevoed" wordt met juridische gegevens en „verwek te" oordelen geeft over vraag stukken, die hem worden voor gelegd. Leden der Staten-Generaal, - Ofschoon meer dan drie maanden zijn verlopen sinds de verkie zingen voor de Tweede Kamer werden gehouden, is het nog niet mogelijk gebleken te komen tot de vorming van een nieuw kabinet. Het demissionaire kabinet doet op mijn uitnodiging alles wat het in het belang van het koninkrijk noodzakelijk acht. Evenwel kunnen u onderdeze omstandigheden geen plannen betreffende het in de toekomst te voeren beleid worden voorgelegd. Niettemin heb ik er bijzondere prijs op gesteld de eerste gewone zitting der vernieuwde Staten-Generaal persoonlijk te openen. Gij zijt hier voor het laatst bijeen in het sinds 1887 geldende aantal. De uitbreiding van het aantal leden, waartoe bij de jongste wijziging der grondwet is besloten, zal spoedig tot stand komen. Ook in het komende jaar zult gij gesteld worden voor tal van vraagstukken, waarop veelal ook de internationale toestand invloed uitoefent. Over het wereldbeeld blijven de schaduwen liggen van belangrijke internationale problemen, welke nog steeds niet tot oplossing konden worden gbracht. In de laatste tijd bestaat boven dien reden tot bezorgdheid over een ondermijning van het vertrou wen. dat althans in de vrije wereld de internationale rechtregels en gebruiken worden nageleefd. Herstel van dit vertrouwen moet van het hoogste belang worden geacht voor het bereiken van sta biliteit in de internationale betrekkingen. Alleen indien de over tuiging aanwezig is, dat de regels van het internationaal verkeer in acht worden genomen, zal de mogelijkheid blijven bestaan om ernstige conflicten te voorkomen door tijdig in vreedzaam overleg een voor partijen aanvaardbare oplossing te zoeken. Verschillende gebeurtenissen in Indonesië in de loop van dit jaar hebben geleid tot een ontwikkeling in de verhouding tussen ons land en deze republiek, die wij betreuren. De zorg der regering blijft uitgaan naar Nederlanders in Indo nesië, die aldaar in moeilijkheden verkeren, en naar hen, die zich vandaar in Nederland vestigen. De ontwikkeling van de situatie in het Midden-Oosten heeft de wereld voor nieuwe en gevaarlijke problemen gesteld. Het bezoek, dat mijn man en ik het vorige jaar aan Suriname en de Nederlandse Antillen hebben gebracht, stemde ons tot grote vreugde. Wij bewaren een dankbare herinnering aan de talloze blijken van aanhankelijkheid, die wij daar ontvingen en die duide lijk de sterke band met het koninkrijk aantoonden. De openlegging van Nederlands-Nieuw-Guinea gaat voort. Daar bij wordt gestreefd naar toenemende inschakeling van de autoch tone bevolking bij de ontwikkeling van eigen land. Een werkcom missie is ingesteld, die tot taak heeft een algehele herziening van de bewindsregeling-Nieuw-Guinea voor te bereiden. De luchtvaartonderhandelingen met de Verenigde Staten hebben hier te lande tot nu toe teleurstelling gewekt. Ik spreek de hoop uit, dat bij de voortzetting daarvan meer dan tot dusver met rede lijke aanspraken-van de Nederlandse luchtvaart rekening zal wor den gehouden. Het Nederlandse volk heeft zich de laatste jaren mogen verheu gen in een over het algemeen genomen gunstige economische ont wikkeling. Ook thans blijft de toestand gekenmerkt door een hoge graad van bedrijvigheid. Intussen treden, zowel in ons land ais daarbuiten, geleidelijk meer spanningen op. Maatregelen tot het tegengaan daarvan vragen in toeiiemende mate de aandacht, in het bijzonder ook met het oog op de ongunstiger ontwikkeling van de betalingsbalans in de verstreken maanden van dit jaar. De op zichzelf verheugend hoge stand van de werkgelegenheid in onderscheidene bedrijfstakken komt tot uiting in een toenemen de vraag naar arbeidskrachten, waaraan, ondanks alle inspannin gen, niet kan worden voldaan. Dit is ook van invloed op het tempo, waarin kan worden inge lopen op het woningtekort, dat de zwaarste nood is, waaronder ons volk lijdt. Alle mogelijkheden om in die nood met groter spoed te voorzien dienen te worden aangegrepen. Aan de woningbouw wordt de grootst mogelijke prioriteit gegeven. Ook bij de verschillende takken van het onderwijs noopt het tekort aan personeel en gebouwen tot ingrijpende maatregelen. De gezondheidstoestand der bevolking blijft zich gunstig ont wikkelen. Hoewel nog niet te voorzien is welke wetsvoorstellen u in de naaste toekomst zullen bereiken en in hoeverre reeds inge diende voorstellen zullen worden gehandhaafd, staat het vast, dat in het komende zittingsjaar weer veel van uw werkkracht zal worden gevraagd. Naast de begrotingen zullen reeds dadelijk de ontwerpen betref fende pensioenregelingen en inzake de ziekenfondsverzekering voor bejaarden in aanmerking komen voor behandeling. Tijdige afdoe ning daarvan is van overwegende betekenis in verband met de wet op de algemene ouderdomsverzekering. Het beroep, dat op velen van u wordt gedaan voor de vertegen woordiging in internationale en supra-nationale parlementaire in stellingen, zal een nieuwe uitbreiding ondergaan. Binnenkort zal de raadgevende interparlementaire Beneluxraad voor het eerst bijeenkomen. Ik vertrouw, dat hij een nieuwe impuls zal geven aan de samenwerking van de Benelux-landen, die een bijzondere bete kenis heeft in het geheel van de vormen van samenwerking tussen de vrije volkeren, waaraan Nederland deelneemt. Het overleg tus sen de zes landen, die deel uitmaken van de Kolen, en Staalge meenschap, ihzake de totstandkoming van een verdrag over de gemeenschappelijke markt en over de kernenergie zal bij weisla gen aan dit geheel een nieuw en belangrijk element toevoegen. Moge God u wijsheid en kracht schenken voor de vervulling van uw veelzijdige en verantwoordelijke taak. Hiermede verklaar ik de zitting der Staten-Generaal voor geopend. in Schmidts dood werd geëist. Sommige van deze plakkaten waren getekend door de ,,Pe- rnuda Rakjat", een communis tische jeugdorganisatie. Voorts herinnerden zij aan het oogge tuige verslag van mevrouw Bouman, dat kroongetuige a charge, Manoppo de menigte had aangespoord 't gebouw bin nen te gaan en dat 't Manoppo was geweest, die had ge schreeuwd, wijzend op mevr. Bouman: „Daar is ze, grijp haar, grijp haar". De dokter, die de wond boven het rechteroog van de Nederland se journalist Mooymans behan delde, verklaarde, dat deze wond veroorzaakt moet zijn door een scherp voorwerp en zeker niet door een steen, zoals Mooymans zelf dacht. Dinsdagmorgen bleek, dat er enig misverstand was ontstaan over de behandeling door de po litie van een verslaggever van 'n Amerikaans persbureau geduren de de opstootjes. Een Indonesi sche correspondent van het pers bureau, een jongeman van Chi nese afkomst, die trachtte om Schmidt te interviewen, toen deze de rechtszaal verliet, zei dat hij door de politie mishandeld was. Het hoofdbureau van het Ameri kaanse persbureau verkeerde in de mening, dat hun Canadese cor respondent, was mishandeld toen hij zijn plicht deed. Het persbu reau diende een protest in bij de autoriteiten. De Indonesische kranten ont hielden zich tot nu toe van com mentaar op de wanordelijkheden. Over het algemeen besteedden zij weinig plaats aan de verslagen over het pleidooi van Schmidt en over de opstootjes, die op de zit ting volgden. Volgens het communistische blad „Harian Rakjat" zou een de legatie van verschillende studen ten organisaties onder leiding van Edy Abdurachiman naar de politie en andere autoriteiten gaan om „bepaalde kwesties te bespreken". De Britse ambassade is maan dag op haar verzoek door de Ne derlandse vertegenwoordiging uitvoerig ingelicht over de inci denten van die dag. De Nederlandse tijdelijk zaak gelastigde te Djakarta heeft krachtig geprotesteerd tegen de incidenten op maandag 17 sep tember na afloop van de rechts zitting Schmidt. Hoewel Ibij de aanvang van en gedurende de rechtszitting vol doende bescherming aanwezig was en hoewel het Indonesische ministerie van Buitenlandse Za ken onmiddellijk maatregelen deed treffen toen er van Neder landse zijde gevraagd werd om in te grijpen in verband met het ac- cute gevaar, waaraan mevrouw Bouman en andere Nederlandse onderdaden blootstonden nadat de heer Schmidt was weggevoerd, moet worden vastgesteld, dat het aanvankelijk bij de rechtszaal op gestelde bewakingspersoneel heeft gefaald. De Nederlandse diplomatieke vertegenwoordiging heeft haar eis herhaald, dat bij de behande ling van deze rechtszaak de be scherming zodanig zal zijn, dat de veiligheid van beklaagde, ver dedigster, Nederlandse diploma tieke ambtenaren en andere aan wezige Nederlanders afdoende is verzekerd. Ongeveer 15.000 Oostenrijkse bakkersknechten zijn dinsdagoch tend in staking gegaan. Kanse lier Raab had maandag een eis tot loonsverhoging van het bak- kerspersoneel van de hand gewe zen. De kanselier had tot een dele gatie van de bakkersknechten ge zegd, dat loonsverhoging verho ging van de broodprijs tengevolge zou hebben wat onder alle om standigheden voorkomen diende te worden. In de dinsdagmiddag gehouden vergadering van de TWeede Ka mer heeft de minister-president, minister van Financiën ad inte rim, de heer Drees, de rijksbe groting voor 1957 aangeboden. Hij heeft daarbij de volgende toespraak gehouden: „In verband met afwezigheid van de minister van Financiën, die ter bijwoning van de verga dering van de International Bank naar Washington is vertrokken, heb ik de eer in zijn plaats, in gevolge de grondwettelijke voor schriften en daartoe gemachtigd door H.M. de Koningin, U aan te bieden de ontwerpen der alge- menè begrotingswetten voor het dienstjaar 1957. Een nota betref fende de toestand van 's rijks fi nanciën is daarbij gevoegd. Uiteraard heeft de omstandig heid, dat het kabinet dat deze begrotingswetten indient, haar invloed uitgeoefend op de inhoud en de vorm van de begrotings stukken. Zo moest in het alge meen ervan worden afgezien de memoriën van toelichting op de onderscheidene begrotingsontwer- pen aan te vangen met beschou wingen, welke de algemene lijn van het voor de komende periode te voeren beleid weergeven. Als een nieuw kabinet gevormd is zal het zich dan ook vermoe delijk tot taak rekenen om de ontwerpen nader in beraad te ne men en zo nodig nota's van wij zigingen in te dienen. Ik moge de wens uitspreken dat het overleg tussen de rege ring en de Staten-Generaal naar aanleiding van de onderhavige wetsontwerpen moge strekken tot 's lands welzijn". Na de toespraak van de minis ter ging het bekende koffertje open. De met een oranjelint sa mengebonden stukken werden door 's voorzitters kamerbewaar der, de heer Brinker, op het bu reau van de president gedepo neerd. De voorzitter dankte de minis ter, die daarop zijn plaats achter de regeringstafel verliet om als Kamerlid de presentielijst te te kenen. Er ontstond algemene vrolijk heid als bleek, dat de lijst niet op de gewone plaats lag. Dit euvel was echter spoedig verholpen. Nominatie voor het voor zitterschap. Aan de orde was het opma ken van de nominatie voor het voorzitterschap. Bij de stemming voor de eerste plaats werden uitgebracht 88 stemmen. Op de heer Kortenhorst (K.V.P.) waren 79 stemmen uitgebracht. Voorts was één stem uitgebracht op de heren Luns (K.V.P.), Wei ter (K.V.P.) en Staf (C.H.) Zes stemmen waren blanco. Voor de tweede plaats waren 88 stemmen uitgebracht, waar van 84 op de heer Van Sleen (P.v. d.A.) en één op de heer Roosjen (A.R.). Tw^e stemmen waren blanco uitgebracht en één \vas van onwaarde. Voor de derde plaats waren evneeens 88 stemmen uitgebracht, waarvan 85 op de heer Roosjen (A.R.). Twee stemmen waren blanco en één was van onwaarde. De voordracht luidt dus: 1. Kor tenhorst; 2. Van Sleen; 3. Roos jen. Ze zal door de leden Van Lienden, Koersen, Zegering, Had- ders, leden van het stembureau en de leden Van Dis, Maenen, Kikkert en mevr. Heroma Mey- link aan H.M. de Koningin wor den aangeboden. De voorzitter deelde mede, dat de volgende vergadering donder dag a.s. te één uur wordt gehou den. De vergadering werd ge sloten. DONDERDAG 20 SEPTEMBER. v.m. n.m. Breskens 1.53 2.00 Terneuzen 2.28 2.35 Hansweert 3.08 3.15 Walsoorden 3.18 3.25 ZON op onder Sept. 20 6.25 18.45 21 6.26 18.43 22 6.28 18.41 MAAN op ondei 18.25 18.47 19.12 6.51 8.01 9.12

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1