Uit de Provincie RADIO? J Eric de Noorman - De grote beslissing KERKDIENSTEN levertraan! AGENDA BEURSOVERZICHT HANDBOOGSPORT MARKTBERICHTEN R in de maand - benoeming tot bwkshoofdinspecteur VERKEER TERNEUZEN. Waf brengt de AXEL- Na deze zon-arme zomer geldt eens te meer: Lust Uw kind geen levertraan Geen nood. Een héérlijk, natuurlijk levertraan product met méér vitamines maakt het innemen tot een feest. bereid uit heilbot- en kabeljauwlevers HOEK ZUIDZANDE Koninklijke wederom vast NIEUWVLIET Geen Amerikaans plan ter financiering van boycot Suezkanaal SLUISKIL bh kb. is, te rekenen van 1 iuli 1955, de rijksinspecteur van het verkeer A, bevorderd tot rijks hoofdinspecteur van het verkeer: he heer J. Later ter standplaats Middelburg. Verkeersongeval. Hoe gevaarlijk het voor wiel rijders is om achter bromfietsers te „hangen," is gistermorgen weer tot uiting gekomen en deed de onvoorzichtige knaap in het ziekenhuis inplaats van op de schoolbanken terecht komen. Toen gistermorgen te kwart vóór negen de heer F. P. van de Velde uit Zaamslag met matige snelheid met zijn brommer op de betonweg langs de Oostzijde van het kanaal reed, passeerde hij 'n drietal scholieren, die op weg haar hun school waren. Deze voor een bromfiets ge ringe snelheid was voor de scholieren aanleiding om er on middellijk achter te gaan „han gen". Ongeveer 200 meter vóór de Baandijk verhoogde de brom fietser zijn snelheid tot 35 km, waarop de knapen onmiddellijk reageerden door achter de brom mer aan te spurten. Het rijwiel van de voorste der drie knapen, de 13-jarige T. W., uit de wijk Zandstraat, begon daarop te slingeren en kwam de scholier te vallen. Zijn makker C. P. J. de W. uit Sluiskil, die op drie meter achter hem aanreed, trachtte zijn vriendje te ontwij ken, maar ook hij kwam op de grond terecht. De 13-jarige scholier T. W. bleef op de weg liggen en had daarbij een verwonding aan zijn linkerbeen, terwijl zijn school vriendje schaafwonden aan knie en aan arm had. Dokter Van Breda Vriesman, die bij eerstgenoemde een ver moedelijke lichte hersenschud ding constateerde, liet de knaap per ambulance-auto naar het Ju liana-ziekenhuis vervoeren, ter wijl de laatstgenoemde, na ver bonden te zijn, naar school kon doorrijden. Ouderavond in 't Parochiehuis. Op uitnodiging van kapelaan «A. Jansen, waren een vrij groot aantal ouders naar het parochie huis gekomen om kennis te ne men van de vorming die de jon gens en meisjes ontvangen en de activiteiten die zij ontplooien in de Katholieke Arbeiders Jeugd en de Vrouwelijke Katholieke Arbeiders Jeugd, welke laatste nog maar zeer onlangs is opge- WOENSDAG 19 SEPTEMBER. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 7 uur Ds. B. Bijleveld, van Noordeloos. WOENSDAG 19 SEPTEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 De Ontbijtclub; 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.00 Schoolradio; 10.20 Gram.; 11.00 Caus.; 11.30 Gram.; 12.00 Promenade orkest; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.12.33 Voor het platteland; 12.38 Orgel en koor; 13.00 Nws; 13.15 Ten toonstellingsagenda 13.18 Dans- mui; 13.50 Medische kroniek; 14.00 Gram.; 14.45 Voor de jeugd; 16.15 Voor de zieken; 16.45 Gr.; 17.00 Orgelspel; 17.15 Accordeon orkest; 17.50 Regeringsuitz.; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Act.; 18.30 Caus.; 19.00 Hawaiianmuz.; 19.15 Caus.; 19.30 Voor de jeugd;'20.00 Nws; 20.05 Tussen de regels door; 20.15 Voor de militairen; 20.45 Hoorspel; 21.50 Concertgebouwor kest; 22.30 Caus.; 22.45 Lichte muz.; 23.00 Nws; 23.15 Gram.; 23.50—24.00 Soc. nws in Esperan to. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gewijde muz.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de huisvrouw; 9.35 Lichte muz.; 10.00 Gram.; 10.30 Morgenwijding; 11.00 Gr.; 11.15 Hoorspel; 12.05 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.35 Pianoduo; 12.55 Gram. of act.; 13.90 Nws; 13.15 Banjo orkest; 13.40 Gram.; 14.30 Utrechts ste delijk orkest, oratoriumver. en sol; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Grom.; 17.40 Beursber.; 17.45 Orgelspel; 18.15 Gram,; 18.25 Vo caal ens.18.45 Spectrum van het Christelijk organisatie- en ver enigingsleven; 19.00 Nws; 19.10 Instr. kwartet; 19.30 Buitenlands overzicht; 19.50 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Voor de jeugd; 21.30 Muzikale luisterwedstrijd; 21.50 Promenade orkest en solist; 22.35 Koorzang; 22.45 Avondover denking; 23.00 Nws; 23.1524.00 Gram. BRUSSEL: 12.00 Amus. orkest; 12.30 Weerber.; 12.34 Kinderko ren; 13.00 Nws; 13.15 Mozart en zijn tijd; 14.00 Schoolradio; 16.00 Koersen; 16.20 Omr. orkest; 17.00 Nws; 17.10 Viool en piano; 17.45 Gram.; 17.50 Boekbespreking; 18.00 Gram.; 18.30 Voor de solda ten; 19.00 Nws; 19.40 Gr.; 20.00 Omr. orkest en sol.; 22.00 Nws; 22.15 Pianorecital; 22.5523.00 Nieuws. richt. Benevens werd op deze avond door de vrijgestelde van de na tionale K.A.J., de heer Geert Wa ge naar, een korte en duidelijke uiteenzetting gegeven over de „Rome-Kruistocht", welke in 1957 zal worden gehouden en waar aan ongeveer 5000 Nederlandse jeugdige Katholieke arbeiders en arbeidsters zullen deelnemen. In zijn inleiding behandelde de heer Wagenaar de problemen van de moderne jeugd en het ontstaan van de K. A. J., daarbij wijzende op het levenswerk van de oprichter van deze organisa tie monseigneur Cardijn, des tijds kapelaan in de Brusselse agglomeratie. Kapelaan Jansen besprak hier- na*in het kort eveneens het stre ven en werken van K.A.J. en V.K.A.J. „Misschien zullen de ouders zich wel eens hebben af gevraagd waarom de meisjes en jongens des avonds zo dikwijls naar het parochiehuis moeten ko men?" „Dat was", aldus spreker, „omdat de beide organisaties van en voor de jeugd zijn, waarin zij zelf moeten leren zien, oordelen en handelen". Twee der jongeren kregen de gelegenheid in eigen woorden te vertellen waarom zij lid van deze jeugdbewegingen waren gewor den. In een zinvolle uitbeelding, be geleid door zeer passende mu ziek gaven zij een voorstelling van de ontmoeting der jeugd uit alle landen der wereld. Verder werden kleine toneel stukjes voorgedragen, muziek gemaakt en gezongen. Tijdens de pauze werd aan de ouders een kopje koffie aange boden en werd een verloting ge houden ten bate van de „Rome- Kruistocht". Contact-avond afd. Axel der Z. P. M. en L. J. G. Door de afd. Axel der Z. P. M. en L. J. G. werd in de jeugdher berg een contactavond gehouden, tot bijwoning waarvan ook de Bond van Plattelandsvrouwen en de echtgenoten van de leden der Z. L. M. waren uitgenodigd. De voorzitter der L. J. G., de heer M. Murre, verwelkomde de aanwezigen, waarna door mej. C. de Feijter de notulen der voor gaande vergadering werden voorgelezen, welke daarna onge wijzigd werden vastgesteld. Mededeling werd gedaan, dat voor de plattelandsmeisjes een cursus Engels zal starten, terwijl er in oktober een middag en een avond zal gewijd worden aan het fotograferen in aansluiting waar- op, bij voldoende deelname, een fotowedstrijd zal worden gehou den. Het ligt tevens in het voor nemen om een wedstrijd in het rangschikken en opmaken van bloemen te houden. Door de heer Engerz werd een interessante inleiding gehouden over de verkeersproblemen en het onrustbarend stijgen van het aantal verkeersongevallen. Spreker wees er op dat wan neer bij natuurrampen, zoals bv. de watersnood, of bij mijnram pen een groot aantal slachtoffers te betreuren valt, de bevolking wordt opgeschrikt en een alge mene actie ontstaat om te trach ten door meerdere beveiligingen deze rampen te voorkomen of al thans het aantal doden zo klein mogelijk te doen zijn. Maar men schenkt over het algemeen zeer weinig aandacht aan het feit, dat jaarlijks 1500 personen het leven verliezen tengevolge van ver keersongevallen. Hierbij komt nog dat het aantal slachtoffeis jaarlijks stijgt. Vooral het bromfietsprobleem baart zorgen, daar tal van perso nen een bromfiets berijden die hiertoe feitelijk niet in staat zijn, omdat zij óf de verkeersregelen niet kennen, en dus niet kunnen toepassen, óf bij het minst voor komende verkeersobstakel di rect de kluts kwijt zijn en daar door juist ongelukken veroorza ken. En toch zijn de verkeersvoor- schriften werkelijk niet moeilijk, daar zij vakkundig en aan de hand van de praktijk zijn opge bouwd. Men rijdt er dus maar op los en vaak met veel te grote snel heid ook in het toch al zo gevaar lijk stadsverkeer. Het resultaat A/yn i/cw. SepCe*.nóet. Met Deze „zomer" kreeg Uw kind veel te weinig zon en dus veel te weinig vitamines. Verhoog daarom tijdig zijn weerstand, die straks hoog nodig is tegen allerlei ziekten, ver koudheden, enz. Daarom nu: elke dag Sanostol Een theelepeltje vol bevat reeds een schat aan vitamines A, B, C en D. Voor moeders die het mogelijk nog Niet weten Sanostol is bereid uit een sterk vitaminehoudend con centraat van heilbot- en kabeljauwlevers (vitamine A en D). Hieraan is toe gevoegd geconcentreerd sinaasappelsap (vitamine C) en diastase-rijk mout (vita mine B-complex) en suiker. Sanostol bevat een zeer hoog geijkt gehalte aan natuurlijke vitamines. De héérlijke smaak is een open- baring voor jong en oud en in ieder opzicht onover troffen. Let vooral op de voor delige familieverpakking. Het lekkere levertraan product. ziet men des morgens wel in de dagbladen. Juist deze rijders maken dat een overigens zeer te waarderen vervoermiddel, vooral ten plattelande, in een kwade reuk komt te staan. Op het leren en vooral het toe passen van de verkeersvoor- schriften kan niet genoeg wor den aangedrongen. Hierna werd door de heer En gerz de film „Bromfiets sterrit" en een Amerikaanse verkeers- film vertoond, die duidelijk lie ten zien wat een bromfietser wél en vooral wat hij niet moet doen. Het waren interessante en leer zame films. Tenslotte volgde nog hersen gymnastiek met als onderwerp 't verkeer, waarna de voorzitter de heer Engerz dank betuigde voor zijn boeiende en leerzame inlei ding en de verdere aanwezigen voor de betoonde belangstelling. Prijsuitreiking Bloementen toonstelling. Gisteravond vond de slotbijeen komst plaats van de met zulk een succes bekroonde bloemen tentoonstelling en ook nu op deze laatste avond, waarin de uitreiking plaats vond van de prijzen, welke in de drie catego rieën waren beschikbaar gesteld, bestond er een vrij grote belang stelling. Dit kwam bijzonder ten goede aan de door middel van het rad van avontuur gehouden verloting van de bloemen, door verschillende inzenders ter be schikking van het tentoonstel lingscomité gesteld. Door enige neringdoenden en particulieren werden bovendien nog extra prijzen voor deze ver loting geschonken en zo konden aan de bloemen nog een taart, enige zakken briketten enz. wor den toegevoegd. Het was dus niet te verwonderen dat de lootjes vlot van de hand gingen en het rad van avontuur, dat „vakkun dig" bediend werd door de heer A. Koster, die op dit gebied zijn sporen reeds verdiende, ook dit maal de moed er in wist te hou den. DINSDAG 18 SEPTEMBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De hel van Dien Bien Phoe". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Een gevaar volle opdracht". WOENSDAG 19 SEPTEMBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 3 uur: „De hel van Dien Bien Phoe". Concertgebouw, 8 uur: Ter- neuzens dillettantentoneel met ,Beurskoorts". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Een gevaar volle opdracht". Op verzoek van de jeugdraad reikte ds. Van Meeuwen de prij zen uit. Allereerst werd een eind gemaakt aan het ongeduld van de jeugdige prijswinnaars, waar na de categorie snijbloemen aan de beurt was en tenslotte de hoofdprijzen in 't bezit kwamen vpn de prijswinnaars der catego rie planten. De prijswinnaars waren: Jeugdinzendingen: le prijs Ria Wolfert, Lovenpolder; 2e prijs Janny Koster, Dr. Leenhouts- straat; 3e prijs 4e prijs Betsy de Ridder. Lovenpolder; 5e prijs Lenie Visser, Koudepolder. Snijbloemen: le pr. C. J. M. V.; 2e prijs mej. Riekwel, Boeregat; 3e prijs Ria de Groote, Noord straat; 4e prijs Hedi van 'tHoff, Molendijk; 5e prijs Planten: le prijs „Avondrust"; 2e prijs mw wed. Hamelink, Oud- Vlissingen; 3e prijs mw Kiel- van Hermon, Noordstraat; 4e prijs L. J. Kotvis, Molendijk; 5e prijs mw Wieland, Tramstraat. Daarna ging het rad van avon tuur draaien, waarbij bleek dat voor de bloemen en extra prij zen tal van liefhebbers waren. Aan het slot van de avond bracht ds. Van Meeuwen speciaal dank aan de jeugdraad, die het initiatief voor deze tentoonstel ling had genpmen, het gemeen tebestuur voor het beschikbaar stellen van h/et terrein, de talrij ke inzenders van planten en bloe men, de standhouders, de wafel baksters, de bediening der thee- schenkerij en allen, die bij het in richten der tentoonstelling en op de beide dagen de behulpzame hand hebben geboden, de schen kers van de bloemen en extra prijzen, het muziekgezelschap „Elk naar zijn Krachten" en niet in het minst aan de inwoners van Hoek, die door hun massaal bezoek de tentoonstelling tot zulk een succes hebben gemaakt. Hij sprak daarbij de hoop uit, dat als eerlang het nieuwe jeugd- gebouw haar deuren zal openen, dit gebouw een sieraad voor de gemeente zal zijn en de gehele nogmaals een muzikale pande ling door de gemeente gemaakt. Voor het concert bestond een zeer grote belangstelling. Bevestiging vicaris mej. dsa. H. B. de Neeüng. Zondamorgen werd in de kerk dienst der Ned. Herv. Gemeente van Zuidzande in verband met de benoeming van ds. H. Kuylman tot legerpredikant, tot vicaris voor de tijd van 1 jaar bevestigd mej. dsa. H. B. de Neeling. Na afloop van de kerkdienst werd in de consistorie een begroe- tings-bijeenkomst gehouden, waarbij de leiders en leidsters van de verschillende J verenigingen aan de vicaris werden voorge steld. Tijdens deze bijeenkomst werd nog het woord gevoerd door bur gemeester H. P. Everwijn, die na mens de burgerlijke gemeente hoopte op een goede samenwer king en ds. Kuylman een goed verblijf in militaire dienst toe wenste. Wielerkoers. Ter gelegenheid van de kermis werd zaterdag alhier een wieler koers gehouden over een afstand van 65 kilometer. Toen wethouder H. Goedge- buur, in verband met afwezigheid van de burgemeester, om 2.30 uur het sein tot vertrek gaf, hadden zich 27 deelnemers achter de wit te streep opgesteld. Al direct na de start werd er voor in het peloton hard getrok ken en bij de eerste doorkomst hadden J. Beers en H. Faber een voorsprong van enkele honder den meters weten te verkrijgen, die zij gedurende en viertal ron den wisten te behouden. In de zevende ronde werd door een zestal renners, onder wie F. van Doeselaar uit Sluiskil en L. Timmermans uit Roosedaal een uitlooppoging ondernomen, wel ke beter slaagde. Iedere ronde wist deze groep, waarbij zich in de 11e ronde nog een tweetal ren- ners wist te voegen, haar voor sprong te vergroten, waarna ten- De nieuwe week is ingezet met wederom een vaste stemming voor aandelen Koninklijke Olie. Nadat de koers in het verkeer van maandagochtend was ingezakt tot 829, is nadien een herstel ge volgd tot 839 en zelfs werd des middags weer te 840 overschre den. Er heerste dus wel een goede stemming voor het leidende olie fonds aan het Damrak en dit valt grotendeels toe te schrijven aan de overweging dat het oorlogsge vaar in verband met de Suezka- naalkwestie nu wel geweken is. Kennelijk heeft men vertrouwen in dgfi economische maatregelen die de mogendheden tegen Egyp te willen ondernemen. Konink lijke was niet het enige fonds dat op de jongste ontwikkeling gun stig reageerde. Ook de andere in ternationale waarden waren enige punten beter. AKU vormde ech ter een uitzondering, opende vijf punten lager en verliet de markt op 244 tegen vrijdag 247. De scheepvaartmarkt was even eens niet onvriendelijk maar hier maakte KPM een uitzondering. De affaire verliep in alle hoeken ongeanimeerd en nergens was de animo bijzonder groot. Indonesi sche fondsen goed prijshoudend maar lusteloos. Aandelen Nerler- landsche Scheepsbouw reageer den niet op de bevredigende re sultaten die dit jaar worden ver wacht. Nederlandse staatsfondsen prijshoudend. Prolongatie 3% procent. NABEURSKOERSEN Kon. Olie: 825836 slot 830 840%) Philips: 276% (278) Unilever; 390—391 (393%) Na elfjarige arbeid door het Duitse .Rode Kruis heeft men nog geen zékerheid over het lot van 1.230.000 vroegere Duitse militai ren en 3.200.000 burgers. De ver miste burgers kwamen vooral uit de na de oorlog voor Duitsland verloren gegane Oostduitse gebie den. COOP. VRUCHTEN VEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN." TERNEUZEN bevolking, en speciaal de jeugd,slotte L. Timmermans zich in de ten goede zal komen. Sluitingsconcert op de Markt. Ter gelegenheid van het einde van het badseizoen werd zaterdag 'n sluitingsconcert op de muziek tent gegeven. Hieraan werd deelgenomen door de plaatselijke muziekver eniging „Nut en Genoegen"; de „Koninklijke Fanfare" uit Aar denburg en de „E. M. M." uit Groede. Het concert werd voorafgegaan door een muzikale wandeling door de gemeente, waarna het concert werd geopend door de „E. M. M.". Hierna gaven de „Ko ninklijke Fanfare" en de „Nut en Genoegen" een gezamenlijke uit voering. Na afloop van het concert werd eindsprint de sterkste toonde en na 1 uur en 55 minuten als eer ste over de eindstreep ging. De verdere uitslag luidde: 2. F. Tel, Zaandam, 3. P. van Hees, Hoogerheide, 4. H. Faber, Rotter dam; 5. F. van Doeselaar, Slui- kil; 6. P. Verschuure, Hansweert; 7. J. van Geel, Lepelstraat; 8. J. van der Klundert, De Heen, 9. Jos Leenders, Roosendaal en 10 M. v. Heeren, St Willébrord. (9 In de Engelse stad Chester zijn 34 mannen en twee vrouwen veroordeeld, omdat zij betrokken waren geweest bij het organise ren van hanengevechten op een plaatselijke boerderij. Elk der beklaagden moet 150 gulden van de kosten van het ge ding betalen. Eén van hen kreeg bovendien een boete van 800 gul den. Dulles, de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken, heeft maandag ontkend, dat er enig Amerikaans plan bestaat voor het bekostigen van de uit voering van maatregelen die ge richt zijn op een boycot van het Suezkanaal. De minister verklaarde tegen over verslaggevers, dat de Ver. Staten wel bereid zijn, vergrote uitvoer van Amerikaanse olie naar de Westelijke landen door middel van de Export Import- bank te helpen financieren, als de vaart door het Suezkanaal „onuitvoerbaar of zeer vermin derd" zou zijn. „Wij zijn in onze plannen niet verder gegaan en geloven niet, dat wij dit zullen moeten doen". Veiling van 17 september. GROENTEN. Per 100 stuks: Sla ƒ3,90—11,20. Per stuk: Bloemkool A 38—47 ct, B 35—42 ct, B II 23—40 ct, C II 927, C afw. 13 ct; Witte kom kommers B 1925 ct, C 14—19 ct. Per bos: Peen II 1013 ct; Kro ten 1213 ct. Per kg: Andijvie 1218 ct; Stok- snijbonen 6998 ct; Princessebo- nen II 89 ct, III 3136 ct; Pronk- bonen 85 ct; Rode kool 818 ct; Savoye kool 1019 ct; Witte kool 89 ct; Breekpeen 711 ct; Prei 920 ct; Tomaten A 5762 ct, C 41 ct, CC 30 ct; Uien 12—13 ct. AARDAPPELEN. Per 100 kg: Bintjes bonken ƒ11 —ƒ11,50, I 7,20—10,10; Eigen heimers I 9,309,80. FRUIT. Per kg. Appels: James Grieve st 70/75 40,342 ct, st. 65/70 38 —40,1 ct, H I 80/85 38,140,4, 75/ 80 3840 ct, 70/75 37—39,1 ct, 65/ 70 35—37 ct, H II 27 ct, K 26—32 ct, F 1820 ct: Transparant de Croncels st. 75/85 3032 ct, at. 65 /75 25—26,8 ct, H I 75/85 22,7— 24 ct, 65/75 21—23 ct, K 20—24 ct, F 16 ct; Zoete appelen F 20 ct. Peren: Beurré de Mérode K^ct, F 18—20 ct. Pruimen: Reine Claude d'Althan II 39 ct. Zondag j.l. organiseerde de handboogmij. „De Herleving", al hier een schieting waarvoor, dank zij het fraaie weer, goede belangstelling bestond. De uitslag luidt als volgt: Hoogvogel: De 78-jariga F. de Korte te Sas van Gent. Zijvogels; J. Dhert en R. Begheijn, beiden te Terneuzen. Kallen: E. Hofman te Terneuzen en F. van Esbroek te Sluiskil. In Australië is men begon nen met geregelde televisie-uit zendingen. 61. De piraten aarze len, verbijsterd dooi de plotselinge overval. Tot Erics opluchting duurt het gelukkig slechts enkele benauw de ogenblikken. Achter de rotsen zjjn de boogschutters van Eric handig opgesteld en als de kerels dit zien, gevoegd bij de fiere zelfverzekerde houding van Erie, la ten ze de moed zak ken. Uiterlijk volkomen rustig beveelt Eric de piraten hun. wapens op een hoop te gooien en één voor één buiten het kamp te komen. Even onverstoorbaar en koelbloe dig stapt Svein Langtand naar be neden om de gevangenen in ont vangst te nemén en de verschij ning van de Saksische reus werkt afdoende. Zodra de zeeschuimers hun wa pens en schilden hebben neerge gooid is de rest kinderspel. De piraten merken pas, dat ze zijn beetgenomen als het kleine groepje boogschutters te voorschijn treedt, maar dan is het voor hen te laat. Eric laat de aanvoerder bij zich komen en deze begint direct een grote mond op te zetten om zijn woede te luchten. Als hij echter de koude harde glans in Erics ogen bespeurt, zingt hij al gauw een toontje lager. „Het zal volkomen aan jullie zelf liggen of ge op een behoorlijke be handeling zult kunnen rekenen," zegt Eric en gaat dan met verhef fing van stem verder „maar wee degene, die het minste of gering ste verzet pleegt. Voor hem zal er geen genade zijn De piraten zitten bedremmeld in de sneeuw, bewaakt door de boog schutters van Erics groepje en de reusachtige Svein, die als een ver persoonlijkte dreiging boven hen uittorent. Erie overdenkt inmiddels, dat dit gedeelte van zijn plan nu wel goed geslaagd is, maar hoe moet hij de zeven schepen weg krijgen? Er zijn dertig gevangenen en zij zijn met hun zestienen. Hoogstens twee bo ten zou hij van roeiers kunnen voorzien. Peinzend staart hij voor zich uit en plotseling, als hij de krachtige wind door zijn haren voelt, komt er een gewaagde gedachte bij hem op. „De wind is in de goede rich ting," mompelt hij. Even dwaalt zijn blik over de schepen; dan richt hij zich op. Zijn plan is gereed en met een vermete le glimlach begeeft hij zich naar de ligplaats. VEEMARKT ROTTERDAM. 17 september. Op do veemarkt te Rotterdam waren aangevoerd 1516 stuks vee, zijnde 879 vette koeien en 637 varkens. De prijzen waren als volgt: Vette koeien ƒ2,65ƒ3,20; var kens 1,982,04, alles per kg. Vette koeien: aanvoer iets kor ter, handel redelijk, even hoger in prijs, prima's boven notering. Varkens: aanvoer ruimer, handel stroef, vooral bij afloop wat la gere prijzen, prima exemplaren boven notering. GRAANBEURS ROTTERDAM. 17 september. Binnenlandse granen. Offi cieuze noteringen per 100 kg. Tarwe, op vochtcowütie ca ƒ26,50. Voedergranen, prijshoHdend. Zomergerst naar kwaliteit en droogte 23—25,25; winter- gerst naar kwaliteit ƒ21ƒ23. Haver naar kleur en droogte ƒ23—ƒ25,50. Rogge, vast; naar kwal. 19— 21droge en selecte kwalitei ten flink daarboven. Van peulvruchten bleef het grootste gedeelte onverkocht. Groene erwten bberenschoon ƒ4076; Schokkers boeren- schoon ƒ40ƒ82. AARDAPPELBEUBS ROTTERDAM. 17 september. Klei-aardappelen 35 mm opw.f Eigenheimers ƒ9,50—10,23; Bintjes ƒ8,25—ƒ8,50; IJsselster 8,50. Zand-aardappelen 35 mm opw.t IJsselster 7,50; Bintjes ƒ7. Voer-aar dappelen 2,50—3, prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vast gesteld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 3