binnenlands nieuws O Eric de Noorman - De grote beslissing Zwitserland-Nederland 2-3 Officiële Publicatie DUIVENSPORT LEZERS die schrijven aangehouden. dodelijk ongeval Russisch-lndonesische overeenkomst getekend Frans-Tunesisch incident \y hal SENSATIONEEL BEGIN EN SLOT De belangstelling voor deze landenwedstrijd viel sterk tegen en toen de beide ploegen het terrein van het Olym pisch Stadion opwandelden hadden zeker niet meer dan 25.000 toeschouwers een plaats op de tribunes gevonden. SLACHTOFFER VAN ONBEKEND VERKEERS ONGEVAL KORFBAL HANDBAL nitPFSTAI VAN ZAKAGENDA Morsink (53 jaar) en zijn 49-jari- w' ens diefstal van een zak- ge echtgenote, beiden uit Borne. aangehouden de 30-jaru Twee kinderen van dit echtpaar, agenda is aangenuuw T „u Lnn oo iavi^ in. ge kantdorbediende H- J. uit een 22-jarige dochter en een 16 die bezig is met een I jarige zoon, werden zwaar ge Voorburg. J-,- maakt echtscheidingsprocedure, maakt er een gewoonte van zijn vrouw te schaduwen. Dezer dagen zag hH Sn vrouw op het station uit een trein stappen en vervolgens eln praatje maken met een man. Deze man zou de vrouw komen bezoeken en noteerde derhalve haar naam en adres in zijn zak agenda. J- begaf zich naar de man en zeide dat hij daarover wel eens !uen met hem wilde praten. De aangesprokene wenste dit met op hpt perron te doen en haalde weer ziin agenda voor de dag om daar- een afspraak te noteren. Op hetzelfde ogenblik greep de kan toorbediende de agenda en wei gerde deze aan de rechtmatige eigenaar terug te geven. Er volg de toen een aangifte, waarna J. is VLUCHT OOIEVAARS OVER NACHTTE BIJ EDE Een vlucht van veertien ooie vaars, een groot aantal voor ons land heeft, op trek naar het zui- der. 'overnacht in de buurtschap Wekerom bij Ede. De dieren heb ben de nacht doorgebracht op het dak van de Hervormde kerk, op de schoorsteen van de politiewo- ning in bomen en op palen van de elektrische leidingen. Het be zoek van de ooievaars trok be langstelling tot uit de wijde om trek. Een arbeider werd gedood en een gewond toen vrijdagavond aan boord van het Turkse s.s. ,Komodore Hakki Burak" in de Waalhaven te Rotterdam een hou. ten bak, die zestien meter hoog in de mast was bevestigd, door het breken van de staaldraad naar beneden stortte. Een van de mannen, die in de bak stonden, M. van der Steen uit Schiedam, wist tijdens de val een steng van de mast te grijpen, waardoor zijn val werd gebroken. Hij werd ernstig gewond. De ander echter, A. Westdorp uit Rotterdam, stortte van de ge hele hoogte op het dek neer. Bij aankomst in het Westerzieken huis bleek hij overleden te zijn. AUTO UIT DE BOCHT: DRIE DODEN Op de Bossche weg onder Vught is zaterdagmorgen een auto uit de bocht gevlogen, waarbij drie men sen om het leven zijn gekomen en drie mensen werden gewond. De wagen, bestuurd door de 25-jarige A. O. 'N. uit Borne, is met vrij grote snelheid uit 'n bocht gevlo gen en tegen een boom terecht gekomen, waarbij N. op slag ge dood werd, evenals de heer W. Een Russisch-lndonesische „ba sis"-overeenkomst is zaterdag te Djakarta getekend, die voorziet in het verstrekken van een waar de van 100 miljoen U.S. dollars in Russische kredieten aan Indo nesië. Volgens deze overeenkomst za.1 Rusland kredieten verlenen voor de steun aan niet nader genoem de Indonesische industriële pro jecten, waarover beslist zal wor den in overeenkomsten over elk project afzonderlijk na de aan komst in Indonesië van een Rus sische technische missie. De kredieten zullen verstrekt worden tegen twee en half pro cent interest per jaar. Indonesië zal in twaalf jaarlijkse termijnen moeten terugbetalen, waarvan de eerste vervalt drie jaar na werke lijk gebruik van kredieten. De kredieten kunnen in het ge hele roebelgebied gebruikt wor den. De waarnemend secretaris generaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken, dr Suban drio, tekende voor Indonesië; voor de Sowjet-Unie ondertekende de vice-minister van buitenlandse handel, Semichastnoff. De kredieten moeten terugbe taald worden in sterling of in goederen. De overeenkomst voorziet ook in Russisch-lndonesische samen werking bij 't gebruik van atoom energie voor vreedzame doelein den en in het aanwenden van ra dio-activiteit voor medische en technische wetenschappelijke- doeleinden. De Russische missie, die de uit voering van verscheidene projec ten zal bespreken zal na ratifica tie van de overeenkomst door het parlement naar Indonesië komen. Tenslotte werd medegedeeld, dat het volgend jaar een Russi sche missie een begin zal maken met onderzoekingen in Indonesië op het gebied van non-ferro meta len, hydro-elektrische kracht, steenkolen en grondstoffen voor de industriële opbouw. Na de ondertekening van de voorlopige overeenkomst op het ministerie van Buitenlandse Za ken, zei de Russische vice-minis ter Semichastnoff in een korte redevoering, dat Rusland ver heugd was Indonesië bij zijn eco nomische opbouw behulpzaam te kunnen zijn. In zijn antwoordrede zei dr bu- bandrio, dat de overeenkomst de indruk zou kunnen wekken, dat Rusland alleen maar geeft en In donesië alleen maar ontvangt. Maar gezien uit de overweging, dat de armoede van de aarde moet verdwijnen als een voorwaarde voor een blijvende wereldvrede, is de overeenkomst ook in het be lang van Rusland en in dat van alle andere landen. wond in een der Bossche zieken huizen opgenomen. Een 16-jarige vriend van de familie, W. van tl. uit Heerlen werd gewond. De wagen, die totaal vernield werd, was vermoedelijk op weg naar Oostende, waar een der inzitten den op de boot naar Londen zou gaan. VERDACHTE VAN MOORD BLIJFT IN ARREST De rechter commissaris te Am sterdam heeft een bevel tot bewa ring gegeven van de 29-jarige zie kenverpleger F., die wordt ver dacht van de ruim een jaar ge leden gepleegde moord in de Eer ste Helmerstraat, zodat de man voorlopig in hechtenis zal blijven. De verdachte, die de moord blijft ontkennen, is ook vroeger al eens in arrest geweest, maar werd toen wegens gebrek aan be wijs weer vrijgelaten. Nieuwe aanwijzingen hebben er toe ge leid, dat F. dinsdag j.l. in een ziekenhuis te Amsterdam, waar hij werkt, opnieuw werd gearres teerd. De termijn van bewaring ver valt over 6 dagen. De officier van justitie, mr W. F. Bakhoven, zal dan de rechtbank, die daarover in raadkamer moet beslissen, ver zoeken de ziekenverpleger in voorlopige hechtenis te houden. BELGISCHE MTORRIJDER IN LIMBURG VERONGELUKT. Zaterdagavond te ongeveer tien uur kwam op de Keerderberg on der de gemeente Heer, ter hoog te van het voogdijgsticht, de 51- jarige Belgische motorrijder Van de Wal uit Genck in botsing met een personenauto. De man over leed kort na het ongeluk. De mo torrijder reed de berg af, de auto bergop, beide met grote snelheid. De oorzaak van de botsing is nog niet bekend. Het stoffelijk overschot van de verongelukte werd overgebracht naar het ziekenhuis „St Annadal" te Maastricht. ONGEVAL TIJDENS VLIEGFEEST LIEP GOED AF. Tijdens de vliegfeesten op en boven het vliegveld „Welschap" te Eindhoven, die zaterdagmid dag werden gehouden ter gelegen heid van het bevrijdingsfeest, heeft zich een ongeluk voorge daan, dat echter goed is afgelo pen. De Tiger-Moth waarmee ad judant Van Tol van de vliegba sis Gilze-Rijen op enkele meters boven de grond het solonummer „crazy flying" uitvoerde, dook plotseling met de neus in de grond. Het toestel brak in twee- en en de adjudant werd er uit ge slingerd, hetgeen zijn behoud be tekende, want het toestel vloog direct in brand. De vlieger werd naar een ziekenhuis in Eindhoven vervoerd en daar bleek dat hij slechts 'n lichte hersenschudding en enkele ontvellingen had opge lopen. Van de Tiger-Moth bleef vrijwel niets over. ZES KOEIEN DOOR D-TREIN OVERREDEN EN GEDOOD. de Cathar ij nebrug iets aan de hand was. De politie zoekt nu naar deze voetganger. AMBTENAAR AANGEHOUDEN De politie heeft de 39-jarige ambtenaar H. G. aangehouden. G. moest gegevens verzamelen in verband met de Noodwet Ouder domsvoorziening. Toen hij hier voor een 67-jarige dame bezocht ging hij haar geld tellen. Na zijn vertrek miste de dame 1500. Zij deed aangifte bij de politie, die de ambtenaar aan de tand voelde. Deze zeide dat het bewuste geld waarschijnlijk tussen zijn papie ren was geraakt. Inderdaad wist hij 1.000 te voorschijn te bren gen. Voor het resterende bedrag dat hij niet vinden kon, heeft hij een schuldbekentenis getekend. Gebleken is verder, dat hij de for mulieren voor de dame opzettelijk te laag had ingevuld, waardoor zij een grotere uitkering zou krij gen dan waarop zij recht had. Daar hij tegenover de dame over zijn financiële toestand had ge klaagd, had deze hem nog 30, een doos sigaretten en een doos bonbons voor zijn kinderen mee gegeven. De ambtenaar is geschorst. SIGARETTEN TUSSEN AANSTAAND PAPIER In het houtpark van Van Gel ders papierfabriek te Velsen is een partij van 25000 stuks Ame rikaanse sigaretten gevonden die daar klaarblijkelijk verstopt wa ren met het doel ze te gelegener - tijd in de „distributie" te brengen. De douane heeft nog niet kunnen vaststellen met welk schip deze kennelijk gesmokkelde sigaretten het land zijn binnengebracht. De partij is in afwachting van een nader onderzoek in beslag geno men en naar het IJmuidense douanekantoor overgebracht. PROPAGANDA-AVONDEN NEDERLANDSCHE BLINDENBOND. Het begin was sensationeel. Nederland leidde een eerste aan val in via de linkervleugel, die werd afgeslagen. Maar Noter- mans legde Abe Lenstra onmid dellijk daarna de bal voor de voe ten. Een kogel volgde, maar de Zwitserse doelman Pernumian stopte het keiharde schot, zonder evenwel controle over het leder te verkrijgen. De bal sprong terug in het veld, waar Lenstra klaar stond om met de buitenkant van de rechtervoet een verraderlijk Er leeft in ons volk een kleine lobballetje te plaatsen, dat in de groep mensen, van wie wij wel eens linkerbovenhoek verdween 0-1. gehoord of gelezen hebben, maar Er waren nauwelijks twee mmu- die wij maar zelden ontmoeten. Hun ten gespeeld. aantal is klein, doch zij hebben ons Het doelpunt van de oranje- gespeeld. Maar zijn schot, hard en straf, belandde precies in de han den van de Zwitserse doelverdedi- ger. Een pracht 'kans om de over- pen meestal vast op het goedspe- lende Bondsmiddentrio. Aanvankelijk ging het initia tief van de gasten uit en reeds in de eerste minuten ketste een hard schot van Nederhand van de paai het veld weer in. Langzaam maar zeker wisten de Zeeuwen zich los te werken, zodat een meer wisselend spei- beeld ontstond. Zes minuten vóór de rust zond Louer een harde schuiver in die Baart te machtig bleek (01). Na de hervatting waren het weer de gasten die het eerst het heft in handen namen en na een Het Tunesische staatssecreta riaat voor de voorlichting heeft vrijdagavond bekendgemaakt, dat een Frans vliegtuig woensdag een bom heeft geworpen op het dorp Ain Boederias nabij Feriana en daarna de plaats met machi negeweren heeft beschoten, ten gevolge waarbij een vijfjarig kind werd gedood en vijf personen verwondingen opliepen. Ven personen die nauwe be trekkingen onderhouden met de Franse ambassade te Tunis, werd vernomen, dat woensdag ten W. van Kasserine nabij de Tune- I sisch-Algerijnse grens twee Fran se vliegtuigen van de grond af waren beschoten. Eén van de toe stellen stortte neer. Het andere toestel beantwoordde het vuur, waardoor één Tunesiër werd ge dood en vijf gewond. iets te zeggen. Zij willen ons wijzen op de houding, welke wij mensen moeten aannemen tegenover hen, die in een andere verhouding tot het leven en de maatschappij staan, dan wij. Deze medeburgers zijn de blinden. Wij weten dat zij kunnen deel nemen aan de maatschappij, aan de arbeid, zij kunnen staan in het vol le leven, zij tonen aan dat ook zij gaven en krachten bezitten, welke zij tot ontplooiing kunnen brengen. Het is goed, eens kennis te ma ken met de blinde medemens en iets te vernemen van zijn moeilijk- den maar ook van zijn mogelijkhe den' Daar is dan de Nederlandsche Blindenbond, de grote organisatie der blinden, die in geheel ons land een grootse actie voert ter verbrei ding van meer bekendheid over het lot en leven der blinden. Wij juichen het toe, dat deze be kende Nederlandsche Blindenbond ook in Axel, Zaamslag en Sluiskil een propaganda-avond komt hou- En wij kunnen er van verzekerd zijn, dat ons op die avond heel wat goeds wordt geboden. De nieuwe indrukwekkende film „Eén van ons" zal worden vertoond. Deze film is vervaardigd naar een treffende novelle van de blinde schrijver Willem Kramer. In een boeiende verhalende vorm geeft zij een beeld van het leven en verlan gen der blinden. Tevens zal worden vertoond de film „Sport en spel door blinde kinderen". De bekende blinde propagandist Joh. van den Berg uit Den Haag zal ons toespreken, over hun leven en organisatie. Wij zullen horen over dingen, waaraan wij misschien nimmer gedacht hebben. De propaganda-avonden worden gehouden hedenavond in de Jeugd herberg te Axel, dinsdagavond te half acht in het Verenigingsgebouw te Zaamslag en woensdagavond in bel .Teugdgebouw „De Ark" te Sluiskil. Moge mede door uw belangstel ling de Nederlandsche Blindenbond kunnen terugzien op welgeslaagde avonden. HET COMITÉ VAN VOORBEREIDING. ploeg had een felle reactie in de Zwitserse gelederen teweeg ge bracht. Tussen midvoór Meier en Van der Hart ging het even hard tegen hard. Antenen loste in de zevende mi nuut een verschrikkelijk hard schot dat De Munck wel kon stop-, pen, maar niet kon wegwerken. Gelukkig vloog een van de achter spelers onmiddellijk toe om het leder naar een veiliger oord te la ten verhuizen. Charly Antenen profiteerde keurig van een nonchalante fout van Notermans, die koppend naar een bal, volkomen misgreep. Eschmann plaatse toen handig naar zijn vlak voor doel vrijstaan de aanvoerder, die met een halve draai naar links een laag schot in de linkerhoek inzond, waar De winning in veilige haven te bren- kwartier spelen maakte Lammens gen was gemist. Koopal pikte een voorzet van Voges goed op, maar zijn kopbal werd nog juist door Pernumian tot corner getipt. Evenlater kreeg Abe een nieuwe kans, maar ook nu vond hij de goede richting niet. De Zwitsers putten moed uit het feit, dat de oranjehemden en kele kostelijke kansen om te sco ren, hadden gemist en zonder merkbare overgang ontstond er een zeer groot veldoverwicht van de gastheren. Gedurende vijf mi nuten hebben wij toen een brok paniekvoetbal in de Nederlandse achterhoede "zien vertonen, maar verder dan enkele hoekschoppen brachten de Zwitsers het niet, ter wijl Schaap en De Munck de hoofden volkomen koel hielden. DE GEMISTE STRAFSCHOP Vijf minuten vóór het einde kwam het meest sensationele mo ment van de gehele wedstrijd. De Munck beging de onvoorzichtig heid te ver en onnodig uit zijn doel te lopen en voordat hij zich had hersteld, zweefde het leder al gevaarlijk in de doelmond. Maar Notermans werd door drie Zwitsers gevloerd, hetgeen arbi ter Dusch kennelijk ontging. Maar wat hem niet ontging was Munck tevergeefs naar greep 1-1. het enkele tientallen seconden la- De Zwitsers beheersten nu hetter volgende handsgeval van Kees spel en het geraffineerde snelle j Kuys, die een doelpunt trachtte samenspel van de roodhemden ,e voorkomen door de bal uit het scheurde de verdediging van het doel te slaan. Antenen plaatste oranjeteam open, waarbij Ante nen de motor van de voorhoede bleek te zijn en spil Vonlanden stuwend bergen werk verzette en er steeds maar weer voor zorgde, dat de bal op de Nederlandse helft bleef. Er was een kwartier gespeeld, toen r.a zeer kort samenspel links buiten Riva plotseling in het mid den opdook en van 10 meter af stand een effectvol schot loste, dat via de binnenkant van de paal in het Nederlandse doel verdween, onhoudbaar voor De Munck 21. In het tweede kwartier van de zich achter de bal, nadat Van der Hart het leder op „keurige" wijze voor hem had neergelegd. Het keiharde schot ketste tegen de lat en de Zwitsers waren door deze tegenslag zo verbijsterd, dat zi; geen moeite deden de terugge sprongen bal opnieuw in te schie ten. De bal werd tot hoekschop verwerkt. En het slot van de wedstrijd werd gevormd door het ten val brengen van Van der Gijp, door de Zwitserse doelverdediger, die de Feyenoorder naar de benen in plaats van naar de bal greep. Pro- De D-trein, die om 8.06 uur za terdagochtend uit Parijs was ver trokken en des middags om 4.03 in Amsterdam moest aankomen, is des middags om half vier tus sen Voorhout en Noordwijkerhout ingereden op een kudde koeien, die door de eigenaar, de heer Van dr Poel uit Voorhout, over de spoorbaan werd gedreven. De eigenaar had niet gemerkt, dat het waarschuwingssein bij de onbewaakte overweg de nadering van de trein aankondigde. Zes van zijn koeien werden door de treiin gegrepen en gedood. Zaterdagochtend om vijf uur is op de Catharijnebrug te Utrecht het lijk gevonden van de 18-jarige J. K., die in Utrecht theologie stu deerde en afkomstig was uit Ernst (Gld). Zijn fiets lag enkele meters ver der, zodat een verkeersongeval voor de hand ligt. Een vracht autobestuurder, die omstreeks die tijd op het Vredenburg reed, is bi. het Jaarbeursrestaurant aange houden door een voorbijganger. Te Pittsburgh is een „electro- nisch oog" gedemonstreerd, dat de capaciteit van de telescoop van het observatorium op Moprit Pa lomar, in Californië, zodanig kan Cl Ellis Island, in de haven van vergroten, dat het geheim van de New York, dat vijftig jaar heeft'„kanalen" van de planeet Mars gediend als verzamelplaats voor onthuld zou kunnen worden. Het alle immigranten, die de Verenig- electronisch oog zou het mogelijk de Staten binnen kwamen, is te maken het heelal op een afstand koop. Noch de staat of stad New van 3 tot 4 miljard lichtjaren York, noch het naburige New te doorgronden, terwijl de tele- Jersey hebben pogingen gedaan scoop van het observatorium van het bezit van 't historische eiland Mount Palomar slechts tot op een te verwerven. Er is nog geen afstand van een tot twee miljard vraagprijs bekend gemaakt. lichtjaren in de ruimte kan „zien" OPKOMST VOOR HERHALINGSOEFENINGEN Ten behoeve van de militairen, die op 18 september 1956 voor herhalingsoefeningen onder de wapenen komen, worden twee extra-treinen ingelegd. Genoemde militairen moeten van deze treinen gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betreffende station aansluiting hebben op de voor hen bestemde treinen. De militairen, die in verband met hun ver trek of bestemming geen gebruik kunnen maken van deze treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegen heid na 06.59 uur. Bedoelde treinen zijn: Leeuwarden v. 8.41, Grouw-Irnsum stopt 8.52, Akkrum stopt 8.57, Heerenveen v. 9.06, Steenwijk v. 9.24, Zwolle a. 9.52, Groningen v. 8.43, Assen v. 9.04, Hoogeveen v. 9.25, Meppel v. 9.40, Zwolle a. 9.59, Zwolle v. 10.06, Deventer v. 10.35, Zutphen v. 10.56, Arnhem v. 11.22, Nijmegen v. 11.50, Boxmeer a. 12.14, Den Haag H.S. v. 9.38, Delft v. 9.46, Rotterdam C.S. v. 10.03, Rotterdam Blaak v. 10.08, Rotterdam Zuid v. 10.12, Dordrecht v. 10.30, Lage Zwaluwe v. 10.45, Breda v. 10.58, Tilburg v. 11.15, die hem waarschuwde dat er op Boxtel v. 11.35, Eindhoven v. 11.53, Weert a. 12.17. slecht: Nederland had zijn eerste landenwedstrijd in het nieuwe sei zoen gewonnen. VOETBALUITSLAGEN K.N.V.B. ZONDAG 16 SEPTEMBER. (Betaald voetbal.) Eerste divisie A. HaarlemDWS 30. Tweede divisie B. Hilversum- De Baronie- -UVS 2—1. RBC 1—2. 3. strijd verdween de Zwitsersetesten hielpen niet en weinige meerderheid en het spel golfde seconden, later was het ^plmt^be- van doel tot doel, waarbij de duels op het middenveld tussen Von landen en Voges opvielen. Uit een van de vele duels tus sen Van der Gijp en Kernen resul teerde een vrije schop, waar Abe Lenstra zich achter plaatste. Een handig hoog balletje werd door de man van Enschedé in de doel mond geplaatst. Van der Gijp ont snapte aan de bewaking van Ker nen en sprong tegelijk met keeper Pernumian naar de bal. De Feye noorder had beter getimed en via zijn borst en de arm van de Zwit ser caramboleerde het leder hoog in het net 22. Na een half uur spelen was de stand dus weer gelijk. Het initia tief in het laatste kwartier voor de rust was voor de oranje hemden, maar schoten van Len stra en Van der Gijp gingen over het doel. Vijf minuten vóór de rust was Lenstra naar links geswitched en loste een uitstekend geplaatste voorzet. Weber kon er nog net met het hoofd bij, maar Bosselaar ving de bal aan de zijlijn weer op. Ik zal maar schieten, dacht Bos selaar, die geen van zijn teamge noten voor doel zag staan. Hij los te een keurige boogbal, waarnaar Pernumian, waarschijnlijk gehin derd door de zon, tevergeefs naar greep. Geruisloos verdween het leder in de linkerbovenhoek 23. Een minuut voor de rust kreeg Van der Gijp een schone gelegen heid de score te verhogen, maar zijn kopbal uit een boogballetje van Abe belandde in de veilige handen van de Zwitserse doelver dediger. (Amateurvoetbal.) Eerste klasse C. AllianceMOC '17 11. MauritsVSV'34 21. VVH'16—Kimbria 4—0. De SpechtenTSC 30. Spel. EmmaRoermond 1 Derde klasse D. TerneuzenGrenswachters 3 Vierde klasse H. LuctorRIA 33. -2. DE TWEEDE HELFT In het eerste kwartier van de tweede helft golfde het spel op en neer. In de zesde minuut kwam Len stra voor open doel, toen hem' de bal door Van der Gijp werd toe- LANDENWEDSTRIJDEN W. DuitslandRusland 12. FinlandDenemarken 04. NoorwegenZweden 31. Zuid-SlaviëHongarije 13. Zeeuws-elftalBonds-elftal C 0—2. Ten aanschouwe van ruim 4000 toeschouwers heeft op 't Nadorst terrein te Middelburg 't Zeeuws- elftal het Bandselftal C, dat ge heel uit semi-profs bestond, kra nig partij gegeven. Vooral de ver dediging, goed gesteund door de beide kanthalfs, heeft hen de kleine zege zeker niet cadeau ge geven. Toegegeven dient te wor den dat 't publiek van deze semi- profs wel wat beter spel had ver wacht. Zij hielden het spel te kort, wat juist een kolfje naar de hand was van de hardwerkende Zeeu wen. De voorhoede van de Zeeu wen had het echter minder ge makkelijk en haar aanvallen lie- met een mooi doelpunt er 02 van. Wederom werkten de Zeeuwen zich los, maar omdat v. d. Hoek het middenveld volkomen be heerste, ontstonden er weinig sco ringskansen. Ook aan de andere kant wist het Zeeuwse verdedigingsblok stand te houden tegen de veelvul dige aanvallen der semi-profs, zo dat de uiteindelijke uitslag een eervolle 20 nederlaag bleef. DERDE KLASSE D. TerneuzenGrenswachters 3—2. Door het mooie weer waren vele toeschouwers naar het Wes telijk Bolwerk getogen om de eerste competitiewedstrijd, van de V. V. „Terneuzen" te aanschou wen. Terneuzen lanceerde direct en kele aanvallen over de rechter vleugel maar De Grenswachter doelman Dominicus wist deze al len af te wenden. Door het ver opdringen der gastheren wist linksbinnen, Brou wers op een gegeven ogenblik hiervan gebruik te maken, want hij wist door te breken en te sco ren 0—1. Linksbinnen v. d. Hooft maakte nog in dezelfde minuut gelijk 11. Even later wist doelman Dominicus met een prachtige zweefduik een hard schot van Sandrini corner te werken. In de 16e minuut namen De Grenswachters wederom de lei ding 12. L.-buiten Wissel bracht in de 34e minuut met een harde schuiver de stand weer op gelijke voet 22, met welke stand werd gedraaid. Direct na rust oefenden De Grenswachters een overwicht uit, maar tot scoren kwamen zij niet. Terneuzen kwam het laatste kwartier nog even opzetten, maar het duurde tot de laatste seconde voordat v. d. Hooft, met een vlie gend schot doelman Dominicus wist te passeren en zodoende kwam Terneuzen nog aan deze onverwachte overwinning. VIERDE KLASSE H LuctorRIA 33. De gasten begonnen met een licht overwicht en dit leverde door hun rechtsbinnen een doel punt op. Kort daarop werden de Westdorpenaren nog een hemdje geholpen door de spil van de thuisclub, die het leder in eigen doel deponeerde 02, Met deze stand ging de rust in. In de tweede helft had Luctor de wind in de rug en kwam daar door het meest in de aanval, het geen Ria niet weerhield om haar voorsprong tot 03 te vergroten, toen de doelman van Luctor de bal tegen een der toesnellende voorwaarts van Ria wierp, die daarvan wist te profiteren. In het laatste kwartier kwam voor Luctor de grote ommekeer, want nadat Bertus Vermeulen de stand op 13 had gebracht, ver kleinde Blommaert de voorsprong van de bezoekers nogmaals 23. Fel werd er nu aan beide zijden gestreden, maar het succes kwam toch bij de thuisclub, toen Piet Vermeulen de gelijkmaker scoor de 33. Na enkele mi vaten klonk daarop het eindsign al. 60. Eric en Svein slui pen zo dicht mogelijk naderbij. „Oei," gromt Svein, „dat zijn er meer dan wenselijk is." Beiden begluren nu het kamp van de pira ten, die van zeilen een soort tent hebben ge maakt. Er brandt een vuur en de kerels blij ken zich volkomen op hun gemak en onbe dreigd te gevoelen. De Noorman schudt zijn hoofd en zegt dan tot Svein: „Met een gevecht zullen wij hier niets kunnen bereiken, want we kunnen nooit ongemerkt een omsingeling tot stand brengen. Wij zijn veel te gering in aantal en kunnen hen niet dicht genoeg be naderen. Doch ik weet iets anders, luister 1" Eric fluistert wat en Svein knikt instemmend, waarna zij voorzich tig terugtrekken en zich weer bij hun wachtende krijgers voegen. De bewakers van de schepen ver velen zich geducht. Er is volgens hen geen enkele reden om hun schepen te bewaken en de meesten zijn dan ook danig uit hun humeur dat juist zij uitgezocht zijn voor dit nutteloos baantje, dat geen enkele ontspanning biedt.... Eensklaps wordt de rust in het kamp verbroken door een uitda gende strijdkreet. De bewakers springen overeind en enkelen, die met pijl en boog zijn gewapend, schieten in het wil de weg. Vóór ze echter hun doel kunnen kiezen zijn er reeds verscheidene piraten ter aarde gestort, getrof fen door de pijlen van de geoefen de boogschutters van Dun Durrah en Eric. In een oogwenk is het kamp in rep en roer en rennen de bewakers door elkaar onder het slaken van de kreet: „Overval, overval Er klinkt een machtige stem boven het tumult uit. „Mannen van Ondur Ge zijt omsingeld Strekt de wapens voor Eric, de koning der Noren, die ge hier vóór U ziet." De haren fladderend in de wind, staat de Noorman boven op een rots en met een dreigende klank in zijn stem gaat hij voort: „De benden van Ondur zijn verslagen en ook gij zijt aan onze overmacht overgeleverd. Ge hebt nu te kiezen tussen een eervolle overgave of... gedood te worden door mijn boog schutters..." DE BELGISCHE C ,M PETITIE De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de Belgische com petitie, lulden: GantoiseDaring 74; Ant werpBeerschot 42Berchem Standard 11; TilleurAnder- lecht 4—0; UnionOlympic 01; FC Luik—Lierse 40; Rac. Me- chelenCS Verviers 12; SC CharleroiBeringen 30. FC Luik heeft met 6 punten de leiding voor CS Verviers 5 pnt en Rac. Mechelen 4 pnt; Beringen t sluit de rij met 0 punten. Eerste klasse. ZeelandiaOlympia 35. Tweede Klasse B. BKC—Volharding II 4—3. LuctorZuidwesters 72. Scampolo IITOP 6—4. Derde klasse A Swift IVStormvogels 91. AtlasVedo 47. Derde klasse E. Elto IIVopo II 12. Eerste klasse (dames), EMMLuctor 71. OdiVolharding 32. HontenisseMeeuwen 3O. Tweede klasse (dames), EMM II—Luctor II 3—3. - Zeeland Sp. IIMarathon II14, Dames juniors. HontenisseMeeuwen 41. OdiVolharding 06 Tonido—Hellas 6—1. PRIJSVLUCHT UIT DOORNIK. „De Eendracht" - Terneuzen Snelheid eerste duif 874 meter; laatste prijswinnende duif 650 m. 1, 4, 6, 7 en 8. J. A. de Smidt: 2, C. de Rijke; 3. Jac. HamelhA; 5. A. Snoek; 9 en 10. H. Koch Zn,

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 3