SLEUTELPOSITIES Liefde in de storm Lemster aak voor Prinses Beatrix Wat brengt de Radio? AGENDA Betere bedrijfsvoering in midden- en kleinbedrijf Tweede standbeeld aan ingang van Suezkanaa TWEEDE BLAD Zaterdag 15 September 1956 11e jaargang no. 3870 Met muziek meer mans Schrijf het op minder strop TER ERE VAN HAAR 18e VERJAARDAG JACHT BEDOELD ALS GESCHENK VAN HET GEHELE NEDERLANDSE VOLK Comité doet beroep op ieder om mee te werken in de vorm van bijdragen of geschenken in natura Statie bij proclamatie MAANDAG 10 september heeft in alle (en het zijn er meer dan duizend) gemeenten van ons land de plechtige afkondiging plaatsgevonden van de onlangs aangenomen wijzigingen in de grondwet. Een van de belangrijk ste veranderingen is wel, dat de Tweede Kamer voortaan 150, de Eerste Kamer 75 leden tellen zal. Prinsjesdag en kabinet Australië steunt het westelijke plan voor het Suezkanaal De scheepvaart tussen het Verre Oosten en Europa WAT DE NAASTING VAN SUEZKANAAL EGYPTE OPLEVERT DE GRAANOOGST IN SlBERIë LOOPT GEVAAR DE VRIJE ZEEUW DE At TO, DE FIETS EN HET EI DE JAARBEURS GEOPEND DE DIJK GESLOTEN DE GRONDWET GEWIJZIGD DE VONDST VAN VONDELING VERKIEZING EN VERZET |VE CHAUFFERENDE DAME, die een stilstaande Zweedse auto passeerde, kon niet vermoeden, dat zij voor een autodief zulk een belangrijke sleutelpositie zou gaan innemen. De „Zweed" bleek een weggelopen minderjarige uit het Rijksopvoedingsgesticht te Amersfoort, die eerst met een in Utrecht gestolen auto een toertje had gemaakt en daarna ergens een Zweedse wagen zag staan, die hem toeter beviel. Helaas, de auto zat op slot. Maar geen nood: juist passeerde een dame met een wagen van hetzelfde merk De brutale knajap vroeg de dame haar sleuteltje even te leen en met behulp van dit „Sesam open u" plus een schroevendraaier zag hij kans als toerende „Zweed" te gaan fungeren. Dat was dus het ei van Colum bus. Maar blijkbaar heeft deze wereldreiziger er meer dan één gelegd. Dat bewees de dokter, die met zijn auto lang niet alle pa tiënten kon bereiken en nu een opvouwbare fiets heeft uitge dacht, die hij in de kofferruimte kan opbergen en bij voorkomende gelegenheden voor de dag haalt en in gebruik neemt. IEDERE Nederlander kent wel de slagzin: Met melk meer mans. Maar op de j.l. dinsdag ge opende najaarsbeurs in Utrecht heeft men blijkbaar het nut inge zien van een variatie op dit ge zegde. Voor het eerst zijn name lijk fabrikanten en handelaren op het gebied van muziekinstrumen ten als groep op deze beurs aan wezig. Het voorbeeld van de Bri tish Fair in Londen en van de Frankfurter Messe heeft blijkbaar insprirerend gewerkt. De Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs stelt zich tot taak, een ontmoetingsplaats te bieden voor verkopers en kopers uit binnen- en buitenland en neemt als zoda nig een sleutelpositie in in het Nederlandse bedrijfsleven. De huidige ontwikkeling in dit be drijfsleven bergt gevaren in zich, aldus de voorzitter van de Raad van Beheer, mr. W. H. Fockema Andreae en daarom is zelfonder zoèk noodzakelijk, alsmede de wil om te handhaven in de dingen waar het in het leven ook in het leven van een volk werke lijk om gaat en de bereidheid om een offer te brengen, als het alge meen belang dat eist. Sluiten en fluiten ÏJONDERDAG 13 september is het laatste gat in de ringdijk om het toekomstige Flevoland ge dicht. Tientallen stoomfluiten en sirenes hebben de blijdschap van de dijkwerkers en als het goed is, van het hele Nederlandse volk over dit zo belangrijke feit ver tolkt. Opnieuw is 90 kilometer dijk aan de vele honderden kilometers, die Nederland rijk is, toegevoegd. En, wat belangrijker is, wanneer de nieuwe polder is leeggemalen en het land in cultuur gebracht, zullen 54.000 ha vruchtbare grond aan het Nederlandse landbouw areaal zjjn toegevoegd. Nu telkens voor land- en tuin bouw dikwijls uitermate geschik te grond moet worden afgestaan ten diense van woningbouw en andere noodzakelijke voorzienin gen, is uitbreiding van het be bouwtoare gebied voor ons land vrijwel een levenskwestie gewor den. Welnu, ook na Flevoland zit er nog een en ander in het vat. mede in plechtige openbare zittin gen van elk der gerechtshoven en arrondissementsrechtbanken, vond de afkondiging eveneens plaats. Voor de handhaving van het rechtsbestel zijn (weinig op zienbarende) gebeurtenissen als de onderhavige van de meest emi nente betekenis. 'TAL van ondernemers kennen de uitkomsten van hun eigen bedrijf niet. Zij weten hun onkos ten en verdiensten per maand of per jaar dikwijls bij benadering niet te schatten. Vooral in het boeren- en tuindersbedrijf is dit het geval. In deze bedrijven is berekening van verliezen en winsten vaak wel erg moeilijk, maar juist om deze reden heeft het Landbouw Economisch Instituut getracht, de kostprijzen in de landbouw zo goed mogelijk te berekenen, een werk, dat noodzakelijk was met het oog op het vaststellen van de garantieprijzen. Nu blijken door het L.E.I. gecontroleerde bedrij ven over het algemeen veel betere bedrijfsuitkomsten te hebben dan andere. Met het oog daarop heeft de landelijke landbouwvoorlich- tingsraad aan een speciale com missie opdracht gegeven, deze kwestie te onderzoeken. De commissie, onder voorzitter schap van dr. A. Vondeling, direc teur van de Coöp. Centr. Land bouwboekhouding te Leeuwarden, heeft een voorlopig rapport uit gebracht en daarin geadviseerd, de gewone bedrijfsboekhoudingen aan het economisch onderzoek dienstbaar te maken. Op nog niet de helft van de Nederlandse land en tuinbouwbedrijven is een be hoorlijke boekhouding aanwezig. Pas wanneer hierin een grondige verandering komt, kan in de wer kelijke stand van zaken een juist inzicht worden verkregen. En voor de individuele boer geldt: Schrijf uw uitgaven en inkomsten op. Het kan u behoeden voor een (volgende) strop. plannen opgezet kabinet deel te nemen, is hij onmiddellijk begon nen aan de samenstelling van 'n ministerie uit leden van de andere partijen. De partijraad van de Partij van de Arbeid heeft intus sen verklaard, dat deze partij zich met kracht dient te verzetten te gen pogingen waardoor de ver kiezingsuitslag wordt miskend. De chr. hist. ir. C. Staf heeft aan de formateur meegedeeld, niet te kunnen ingaan op het aanzoek, in het te vormen ka binet wederom de portefeuille van Oorlog en Marine te aan vaarden. En ook enkele andere kandidaten hebben bedankt, zodat met het uitschakelen van de P. v. d. A. de moeilijk heden voor de formatie nog evenmin opgelost zijn. Maar prof. De Gaay Fortman heeft de moed niet opgegeven. En, nieuw kabinet of niet, Prins jesdag gaat door. D.w.z. dat H. M. de Koningin, voor het eerst vergezeld van Prinses Beatrix, zich dinsdag 18 sep tember met Prins Bernhard per gouden koets naar de Rid derzaal zal begeven, om daar te midden van de leden der Volksvertegenwoordiging de nieuwe zittingsperiode van de Staten Generaal te openen. ZATERDAG 15 SEPT. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Mijn man de test piloot". Concertgebouw, 8 uur: „Meisjes in nood". Zaal O. de Vries, 7 uur: Ledenvergadering „Hulp in Nood". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „De witte non". HOEK: Terrein achter open bare school, 1.3011 uur: Bloemententoonstelling. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „The French Line". ZAAMSLAG: Veerstraat, ter rein Anth. Dekker, 1 u.: Ploeg- wedstrijd. ZONDAG 16 SEPT. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Mijn man, de testpi loot; 2 uur: „Meisjes in nood"; 4% uur: „Mijn man, de test piloot". Concertgebouw, 8 uur: „Meisjes in nood". Terrein W. Bolwerk, 2.30 u. Terneuzen 1—Grenswachters 1 AXEL: Het Centrum, 4.15 u.: „De witte non"3 8 uur: „Jacht zonder genade". SAS VAN GE^JT: Olympia- Theater, 2% uujrr „Opstand in Allegheny"; 5 eb 8 uur: „The French Line". -HET IS EEN DROOM", was de reactie van H. K. H. Prinses Beatrix op 31 januari j.l., de dag van haar 18de verjaardag, toen het kort daarvoor geformeerde comité „Varend Nederland" haar kwam vertellen, dat besloten was haar ter ere van deze heug lijke dag een jacht aan te bieden. „Het zal een kampeerschip, een moederschip voor mij worden", sprak zij tot de voorzitter van het comité, de heer E. Crone uit Amsterdam. Daar de keuze verder aan de Prinses werd overgelaten wacht te men in spanning af, waarop de keuze zou vallen. Prinses Beatrix, als watersportliefhebster in haar valkjacht „De Rode Duivel" voor velen op de Loosdrechtse Plassen geen onbekende, zeide korte tijd later gaarne een Lemster aak te willen bezitten, een rond jacht, oorspronkelijk gebruikt als vis sersvaartuig, dat overal in Neder land, met uitzondering van nau we vaarwaters, zal kunnen varen. De Prinses vertelde verder te verlangen, dat het schip eenvou dig zou worden ingericht en het karakter van een kampeerschip zou dragen. Als naam heeft zij be dacht „De Groene Draeck", ge naamd naar 't admiraalschip van Piet Hein. Uitgaande van de eisen, een handelbaar schip met een lengte van 15 meter te ontwerpen, heeft de heer A. de Boer uit Lemmer, een bekende ontwerper van Lem ster aken, zich aan zijn tekentafel gezet en weldra bood hij het co mité het ontwerp aan wat lijnen- en tuigulan betreft. De indeling en de constructie is daarop ont worpen door de N.V. Amsterdam se Scheepswerf G. de Vries Lentsch jr, die inmiddels begon nen is met de bouw van diverse onderdelen. Over enkele maanden zal de kiel worden gelegd, waar op dan direct verder gebouwd Ter gelegenheid van de exposi tie „Betere bedrijfsvoering in mid den- en kleinbedrijf", welke ge durende de najaarsbeurs te Utrecht wordt gehouden, heeft de heer G. S. Scheltema, directeur van het economisch instituut voor de middenstand, een voordracht gehouden over „De spiegel van uw bedrijf". Vergroting van prestaties kan In Utrecht werd de proclamatie ingeleid door het klaroengeschal van een drietal te paard gezeten herauten in historische kostuums. De loco-burgemeester en de ge meente-secretaris, die daarna de plechtigheid verrichtten, werden geflankeerd door een tweetal „rakkers" met de stadbanier. In een speciale zitting van de Hoge Raad der Nederlanden, als Ï\E DERDE DINSDAG in sep u tember, dit jaar dus de 18e, is het Prinsjesdag. Maar het viel deze week zeer hard te betwijfelen of er dan een nieuw kabinet ge vormd zal zijn. De informateur prof. De Gaay Fortman heeft zijn pogingen hardnekkig voortgezet. Toen hem gebleken was, dat de Partij van de Arbeid niet van zins was, aan een volgens zijn De waarnemende minister-pre sident van Australië, sir Arthur Fadden, heeft vrijdag meege deeld, dat zijn regering het plan voor een vereniging van gebrui kers van het Suezkanaal in zijn geheel steunt. Het kabinet bestudeerde het plan donderdag, aldus zei minis ter Fadden op een persconferen tie. Volgens agenten van de grote scheepvaartmaatschappijen zijn er totdusverre geen veranderin gen gebracht in de plannen der maatschappijen in dien zin, dat schepen wegens de Suezkanaal- crisis opdracht zouden hebben gekrepen rond Kaap de Goede Hoop te varen Bedoelde agenten vertegen woordigen de meeste Engelse en Europese maatschappijen wier schepen via het Suezkanaal tus sen Europa en het Verre Oosten varen. volgens hem leiden tot verhoging van produktiviteit, dus grotere omzet/of vermindering van kos ten. Zulks kan met zich brengen vergroting van bedrijfsresultaten, dus van het inkomen van de on dernemer, maar ook verlaging van prijzen waardoor de wel vaart kan toenemën. Stijgende geldldnen leiden tot verhoging van kosten, stijging van prijzen een vermindering van de koopkracht, hetzij de produk tiviteit wordt vergroot. Geschiedt dit laatste niet, dan zullen, naar de mening van de heer Scheltema, stijgende prijzen op de duur ook' de exportpositie van ons land, en dus onze welvaart aantasten. Verhoging van produktiviteit, aldus de heer Scheltema, is niet alleen in het belang van de onder nemer, maar eveneens in die van de gehele Nederlandse bevolking. Produktiviteitsverhoging in de detailhandel is, volgens hem, te bereiken door keuze van vesti gingsplaats, assortimentsbepa- hng, juiste reclamemethoden en goede planning verkooppolitiek. Hierdoor verkrijgt men grotere omzetten per vestiging. Een verlaging van bedrijfskos ten bereikt men, volgens de heer Scheltema, door juiste keuze en opstelling van inventaris, bedrijfs ver gelijking en juiste financie ring. In het ambacht zou een produk tiviteitsverhoging te bereiken zijn door vergroting van omzet en ver laging van kosten. De keuze van een vestigingsplaats, de toeleve ring, parallellisatie en omschake ling kunnen deze omzet vergro ten. Goede planning en routing, scholing personeel, verbeterde werkmethoden en mechanisering bevordert de verlaging van kos ten. De heer Scheltema werd inge leid door de heer Th. S. J. Hooij, vice-voorzitter van de Nederland se Katholieke Middenstandsbond. Het Britse blad „Financial Times" heeft uitgerekend, dat de naasting van het Suezkanaal door president Nasser Egypte maan delijks waarschijnlijk 2.500.000 tot 5.000.000 gulden oplevert. Het land ontvangt iedere maand ongeveer 15.000.000 gulden aan tolgelden, van welk bedrag alle exploitatiekosten moet worden betaald. Vorig jaar beliepen deze kosten een bedrag van 97.000.000 gulden, terwijl bovendien nog 25.000.000 gulden werd betaald aan Egypte in de vorm van be lasting en dergelijke. Voor de berekening van het netto voordeel van de naasting moeten deze laatstgenoemde kos ten niet worden meegerekend, daar Egypte dit geld ook thans zou ontvangen, indien het het ka naal niet zou hebben genaast. De Egyptische dienst voor oud heden heeft, naar verluidt, beslo ten op de pier aan de ingang van de haven van Port Said vlak bij het beeld van Ferdinand de Les- seps, de bouwer van het Suez kanaal, een standbeeld van farao Senousret III op te richten. Twee Britse vrachtschepen, de bijna 8000 ton metende „Benat- tow" en de 9300 ton metende „Bendoran", die van Malakka naar Engeland op weg zijn, heb ben onderweg opdracht gekregen rond Kaap de Goede Hoop te va ren in plaats van door het Suez kanaal. Senousret III, de twaalfde fa rao van de dynastie, die tweedui zend jaar vóór onze tijdrekening over Egypte regeerde, is de eerstg geweest die getracht heeft een kanaal te laten graven tussen de Rode en de Middellandse Zee. Sporen van dit kanaal zijn nog te vinden in de Bittermeren en zij hebben gediend voor de aanleg van de vaargeul, die thans wordt gebruikt. In tegenstelling tot geruchten, volgens welke het standbeeld van de Lesseps zou worden wegge haald, hebben de Egyptische autoriteiten besloten het te laten staan, omdat aldus Mohammed Yoenes, van de beheersraad van het kanaal „het werk van De Lesseps en zijn standbeeld een integrerend deel vormen van het historische erfdeel van Egypte". Met de bouw van het standbeeld voor Senousret III zal in het be gin van december worden begon nen. kan worden. Dezelfde werf bouw de in 1937 het Koninklijk jacht „Piet Hein". Het is de bedoeling dat de wit-crèmekleurige aak met op de kop van het roer een ge beeldhouwde draak in mei 1957 gereed zal zijn, zodat het vaartuig spoedig daarna zal kunnen wor den aangeboden. Bij de lengte van 15 meter krijgt het een breedte van 4.40 meter en het zeiloppervlak zal in totaal 128 vierkante meter toedra gen. In de achterdek komt een cockpit, plaatsbiedend aan circa acht personen, met daaronder 'n motorkamer met een motor van 65 pk. Daarvoor een salon van 4.30 bij 2.40 meter met een hoek- sofa, ook geschikt voor twee per sonen om op te slapen, tafel, drie armstoelen, vaste kast, schijf tafel buffetbar, kast voor olie goed en een gashaardje. Weer hiervoor ligt een gang met aan bakboord een hut voor vier da mes een aan stuurboord een hut voor twee gasten. Bij de boeg ligt het schippersyertolijf voor de°twee vaste bemanningsleden, die het jacht krijgt, en hierachter de kombuis met aanrecht, gootsteen, butagasgeijser en gasstel en koel kast. Verder zijn er drinkwater tanks voor 1200 liter. Het casco wordt geheel van staal. De betim mering zal eenvoudig doch smaakvol zijn, maar de keuze der houtsoorten wordt aan de Prin ses overgelaten. Leden van het comité, waarin zitting hebben leidende figuren van de Nederlandse Zee- en Rijn vaart, binnenvaart, reddingwezen, zeil- en roeisport, de voorzitters van de Kamers van Koophandel te Amsterdam en Rotterdam, de Commissaris der Koningin van de zeilprovincie Friesland en 15 bur- gemeesters uit watersportplaat- sen, hebben zich garant gesteld voor de bouwsom. Doch daar het jacht als een geschenk van ons gehele volk is bedoeld, doet het comité een dringend beroep op ieder mee te werken, zodat de ga rantiesom niet aangesproken zal behoeven te worden. (Bijdragen kunnen'gestort wor den op girorekening 1818 ten na me van comité „Varend Neder land" te Amsterdam of bij de Ne- derlandsche Handel Maatschappij te Amsterdam. Ook geschenken in natura, mits passende bij het geheel, zijn welkom, doch ter voorkoming van doublures gelie ve deze gevers zich vooraf te ver staan met het comité; Adres Nieuwezijds Voorburgwal 104 te Amsterdam. Het is de bedoeling bij de overdracht van het schip een lijst met namen van de schen kers aan te bieden). door ELEANOR ELLIOT CARROLL Vertaling: HERMAN ANTONSEN 13) Nadruk verboden. Een derde van het graan in Si- oerieis nog niet geoogst, aldus Qe „Prawdavrijdagochtend. verdere vertraging van het maa*\n is ontoelaatbaar, zo S+ 5- u 1161 blad. De weersom standigheden worden slechter en dagelijks gaat er meer graan ver loren. Op 10 september was er een areaal van 1.200.000 ha minder gemaaid dan vorig jaar op dezelf- de datum. In enkele streken staat de helft van het graan nog te velde. Het blad schrijft deze achter stand toe aan slechte organisatie van de werkzaamheden. „Rachel is helemaal van streek zei Inez haastig. „Dokter Faust heeft haar wat ingegeven om haar wat op te knappen, maar we zagen er erg tegen op, het arme schepsel, zo ziek als ze was, al leen achter te laten". „Och, dat meisje knapt wel weer op", zei Julian Faust. „Ik heb niets bij zonders bij haar kunnen vinden. Ze heeft me zelfs verteld...." „Natuurlijk zal ze zeggen, dat ze niets mankeert," viel Inez hem haastig in de rede. „Rachel is voor een kleurlinge bijzonder scherpzinnig en fijngevoelig. Maar er moest toch eigenlijk iemand bij haar zijn." Ze keek Gwynne recht in het gelaat en deze zei zenuwachtig: „Ik zal dadelijk terugkeren. Het spijt me, dat wedat we zo lang weggebleven zijn." „Nou, dan zien we jullie later wel weer," zei Robin. Maar voor dat de motor aan de gang was en de chauffeur een teken was ge geven om door te rijden, boog Inez zich uit haar auto en zei be velend „Robin, je moet beslist met ons meegaan. Je bent de enige van het gezelschap, die in Panama bekend is. Gwynne kan wel al leen naar het jacht teruggaan. Dat zal immers wel gaan, niet waar lieve?" „Dat is allemaal onzin," wierp Ambrose Maitland tegen. „Waar om moet dat arme kind haar dag laten bederven door een mulattin die vermoedelijk haar maag wat overladen heeft? We gaan met z'n allen verder en beginnen met ergens gezellig te lunchen. Wijs ons de weg maar, Robin." Maar Gwynne voelde zich ver stijven onder de koele blikken zowel van Inez als van mevrouw Maitland. De gehele atmosfeer was geladen. Ik vind het helemaal niet erg, alleen terug te gaan," haastte Gwynne zich te zeggen. „We heb ben alles immers al gezien. Zeg maar tegen de chauffeur, dat hij me naar de haven brengt," voeg de ze er met een smekende blik op Robin aan toe, hem zachtjes toefluisterend: „Toe, zeg het maar." Ze begonnen allen door elkaar te praten, maar de bevelende stem van mevr. Maitland klonk toch boven alles uit. „Kom nou, Robin! Ambrose zal wel bij de chauffeur gaan zitten en dan kom jij hier bij ons. Wel bedankt, Gwynne, voor je gewil ligheid. We zijn voor het diner aan boord terug. Doe je voor Ra chel, wat mogelijk is?" Robin stapte met weerzin uit. Er scheen geen andere weg op, wilde hij geen ruzie maken, en bovendien kon' hij niet op tegen het smekende gebaar van Gwyn ne, die haar handje op zijn arm gelegd had. Haar auto reed ter stond weg. En terwijl ze de rich ting van Balboa opreed om naar het jacht terug te keren, keek ze zelfs niet eenmaal om. De mid dagzon bestraalde haar, doch de vreugde van de heerlijke morgen was verdwenen. Ze voelde zich als uit het paradijs verdreven, waarin ze vrolijk en blij ingetre den was, zonder enig vermoeden dat ze er eigenlijk niet welkom was. Nog vóórdat ze de hut van Inez bereikt had, hoorde ze Rachel een negerliedje, met zachte, wellui dende stem zingen. Gwynne deed zachtjes de deur der hut open. Het meisje zat ijverig een paar zijden kousen te verstellen. Ze keek verbaasd op. „Maar juffrouw Cfameron waar om u zo gauw terugkomt?" vroeg ze. „Juffrouw Inez gezegd, het wel avond zou worden, voordat u allemal weer op boot terugko men." „De anderen zijn de stad in gegaan," antwoordde Gwynne stroef. „Voel jij je al weer beter, Rachel? Ze vertelden, dat je zo ziek was en daarom ben ik te ruggekomen." „Goeie genade," riep Rachel uit met een brede grijnslach om haar dikke lippen. „Dat is nu echt iets voor juffrouw Inez. Zij zich met alle geweld verbeelden, dat ik ziek was, omdat ik gezegd, dat ik vannacht niet slapen kunnen. Ze liet dokter me een drankje geven, dat ik niet innemen. Nee miss, dat ik zo gezond als een vis. Ake lig, dat u nu alles om mij moet missen." „Dat is zo erg niet, Rachel," antwoordde Gwynne met een dapper gedwongen lachje. „Ik heb een verrukkelijke morgen gehad, maar ik ben zo moe dat ik veel zin heb een dutje te gaan doen. Ik ben blij, dat je helemaal in or de bent." De namiddag duurde erg lang. Ze zat een poosje op het dek, zon der aan het voorgenomen dutje meer te denken. Ze trachtte be lang te stellen in het prachtige landschap, dat haar van alle zij den omringde. Schepen kwamen en gingen, de oceaan schitterde in het zonlicht en boven de stad rezen hoge bergen ten hemel. Maar toch was de heerlijkheid van dat alles verdwenen. Ze voel de zich eenzaam, onrustig over iets ontastbaars en door iedereen opzijgeschoven. (Wordt vervolgd.) MAANDAG 17 SEPTEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10' Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.10 Voor de vrouw; 9.15 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 11.00 Caus.; 11.15 Gram.; 11.45 Voordracht; 12.00 Zang en piano; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Voor het platteland; 12.43 Hammondorgel; 13.00 Nws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Amus. muz.; 13.55 Koersen; 14.00 Gram.; 14.15 Cabaret; 15.00 Gram.; 16.00 Caus.; 16.15 Amus. muz.; 16.45 Het spectrum; 17.15 Gram.; 17.30 Uit de jeugdbeweging; 17.50 Mil. comm.; 18.00 Nws; 18.15 Orgel spel; 18.30 Lichte muz.; 19.00 Ha- waiïanmuz.; 19.15 Pianovoordr.; 19.45 Regeringsuitzending; 20.00 Nws; 20.05 Opera; 22.00 Journ.; 22.10 Lichte muz.; 23.00 Nieuws; 23.15 Koersen en act. 23.25 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gew. muz.; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord v. d. dag; 8.00 Nws; 8.15 Sportuitsl'.8.25 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de huis vrouw; 9.35 Voordr.; 10.00 Gram.; 10.30 Morgenwijding; 11.00 Radio- philharm. ork. en koren; 11.25 Gram.; 11.55 Lichte muz.; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land en tunibouwmeded.; 12.35 Zang; 12.55 Gram. of act.; 13.00 Nws; 13.15 Zigeunerkwintet; 13.35 Gr. 14.05 Schoolradio; 14.35 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gr.; 15.25 Strijkkwart.; 16.00 Bijbel overdenking; 16.30 Vocaal ens.. 16.50 Gram.; 17.00 Voor de kleu ters; 17.15 Lichte muziek; 17.40 Beursber.; 17.45 Regeringsuitzen ding; 18.00 Koorzang; 18.20 Sport- praatje; 18.30 Metropole-orkest; 19.00 Nws; 19.10 Orgelconc.; 19.30 Parlementair comm.; 19.45 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Meisjes koor; 20.40 Hoorspel; 21.30 Ka- merork.; 22.10 Caus.; 22.25 Ka merorkest; 22.45 Avondoverden king; 23.0 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Voor deland- bouwers; 12.42 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Gram.; 14.00 Schoolradio;; 15.45 Vlaamse kamermuz.; 16.00 Koersen; 16.02 Voor de zieken; 17.00 Nws; 17.10 Lichte muziek; 17.45 Gr.; 18.00 Franse les; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten: 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 20 00 Ka- mereork. en koor; 21.00 Kunst- kaleidoscoop; 21.15 Gram.; 21.30 Gram.; 22.00 Nws; 22.15 Gram.; 22.55 Nieuws. ZONDAG 16 SEPTEMBER. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws en postduivenber.; 8.18 Weer of geen weer; 9.45 Caus.; 10.00 Voor de jeugd; 10.30 Herv. kerkdienst; 11.30 Vragenbeantw.; 12.00 Thea- merorkest en koor; 21.00 Kunst- Even afrekenen, heren; 12.45 Gr.; 13.00 Nws; 13.05 Meded. of gram.; 13.10 Voor de strijdkrachten; 14.00 Boekbespr.; 14.20 Amus. muz.; 14.40 Discussie; 15.10 Bruno Walter repeteert; 16.00 Gram.; 16.30 Sportrevue; 17.00 Caus.; 17.15 Het platteland nu; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nws; 18.05 Sportjourn.; 18.30 Stijkens.; 19.00 Spontane reacties; 19.35 Cabaret; 20.00 Amus. muz.; 20.35 Hoorsp.; 21.10 West-Indisch orkest; 21.30 Causerie; 21.40 Miniaturen; 22.00 Lichte muz.; 22.20 Journ.: 22.30 Gram.; 23.00 Nws; 23.15 Act. of gram.; 23.25 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Orgelconc.; 8.30 Morgenwij ding; 9.15 Gram.; 9.30 Nws; 9.45 Gram.; 9.55 Hoogmis; 11.30 Gr.; 11.50 Fianorecital; 12.20 Apglogie; 12.40 Lichte muz.; 12.55 Zonne wijzer; 13.00 Nws en Kath. nws; 13.10 Lichte muz.; 13.40 Boekbe spreking; 13.55 Radiophilharm. orkest; 15.00 Brabants halfuur; 15.30 Gram.; 15.50 Rendez-vous avec Marcel Thielemans; 16.15 Sport; 16.30 Vespers; 17.00 Kerk koren; 17.35 Klankbeeld: 18.10 Filmrubr.; 18.30 Kerkelijk aller lei; 18.40 Radioschipperscatechi- satie; 19.00 Nws uit de kerken; 19.05 Boekbespr.; 19.15 Vocaal ens.; 19.30 Caus.; 19.45 Nws; 20.00 De gewone man; 20.05 Lichte mu ziek; 20.25 Act.; 20.35 Caus.; 20.45 Gram.; 21.10 Hoorspel; 22.00 Pro menade ork.; 22.45 Avondgebed en lit. kal.; 23.00 Nws; 23.15 Gr. BRUSSEL: 12.00 Omroepork.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Operette; 16.00 Voetbalrep.; 16.45 Symfonie-ork.; 17.15 Sportuitsl.; 17.20 Gr; 17.45 Sportuits.; 18.05 Gram.; 18.30 Gcdsd. halfuur; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 20.00 Omroep ork.; 20.30 Gram.; 20.40 Symfonie- ork. en koor (21.20—21.30 Gram.); 22.10 Nws; 22.15 Amus. ork.; 23.00 Nws; 23.05 Gram.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 5