De VROUW en de ouderdomswet Liefde in de storm Wat brengt de Radio? GEMEENTERAAD VAN GROEDE BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING TWEEDE BLAD Vrijdag 14 September 1956 11e jaargang no. 3869 EEN EIGEN PLAATS betaling en inhouding van de premie Wie betaalt premie Uitzonderingen REACTIES IN INDONESIË OP HET RUSSISCH- INDONESISCHE COMMUNIQUE Bezoek van Soekarno een groot succes voor Rusland [Toornt Buitenlandse Zaken door het kabinet gemachtigd was Hoe wordt de premie geheven DILEMMA Openbare vergadering bestuur Produktschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten Dreigement van Ceylonese arbeiders jegens Engeland Schepen in gereedheid gehouden om Italianen te repatrieëren DE VRIJE' ZEEUW ■70ALS wij in een vorig artikel reeds hebben geschreven, zouden wij op de kwestie van de premie voor de nieuwe ouderdomswet nader terugkomen. Zie hier wat terzake is bepaald. Artikel 24 der wet bepaalt dat de verzekerden de middelen moeten opbrengen, die nodig zijn om de uitkeringen en de kosten die aan de uitvoering van de wet zijn verbonden, te betalen. Uitgangspunt is, dat de verzekerden over een bepaalde periode de middelen moeten opbrengen voor degenen, die in die periode gepensioneerd zijn. Het is bij de ouderdomswet niet zo als bij een levensverzekerings maatschappij waar de premies die betrökkenen betalen, belegd won den om daaruit later, wanneer de verzekerde zelf recht heeft op uitkering, de uitkering te voldoen. Zou dit stelsel, het kapitaal dekkingsstelsel, ook voor de ouderdomsverzekering worden gevolgd, dan zou het nog vele tientalien jaren duren, eer men de bejaarden de uitkering zou kunnen geven die zij eens, volgens het omslag, stelsel, kunnen ontvangen. Dit als inleiding, teneinde u een begrip te geven van de overwegingen die aanleiding zijn geweest tot het vaststellen van de volgende regelingen. Als bekend mag worden veron dersteld, dat alle personen die 15 jaar of ouder, doch jonger dan 65 jaar zijn, en die onder de in ar tikel 6 der wet genoemde catego rieën vallen, premie moeten beta len. Enkele uitzonderingen moeten hierbij wel genoemd worden. De wet gaat er bijv. van uit, dat de man de premie betaalt voor zich zelf èn voor zijn vrouw. Alles wat betrekking heeft op het inkomen van de vrouw, aldus artikel 26 (3) wordt geacht de -man te betreffen. Aangezien de premie bestaat uit een percentage van het in komen, komt het dus hierop neer, dat de gehuwde vrouw geen premie behoeft te betalen omdat zij wettelijk geen inko men heeft. Dit wil nu ook weer niet zeggen, dat indien een ge huwde vrouw in loondienst is, geen premie op haar loon be hoeft te worden ingehouden. Dit moet wel degelijk plaats hebben, maar dezie ingehouden, premie wordt dan beschouwd als te zijn betaald door de man. Indien de man reeds 65 jaar is, zal in dit geval premieinhouding op het loon der vrouw achterwege kunnen blijven. Omgekeerd zou, wanneer de vrouw reeds 65 jaar is en de man jonger dan 65 jaar, reëel genomen wel inhouding die nen te geschieden, doch het is de vraag of dit formeel wel houd baar is, immers veelal krijgt de man in dergelijke gevallen toch 'n premie-aanslag, die dan mede be trekking heeft op het loon der vrouw. De regel, dat de inkomsten van de gehuwde vrouw geacht worden haar man te betreffen, gaat niet op indien alleen de vrouw en niet haar man (jonger dan 65 jaar) verzekerd is. Dit kan het geval zijn als een in het buitenland wo nende gehuwde vrouw grensar- beidster is bij een in Nederland wonende werkgever. Dan kan van Het gezamenlijke Russische-In- donesische communiqué, dat in Moskou bij het vertrek van presi dent Soekarno is uitgegeven, is door de Indonesische politici met gemengde gevoelens ontvangen, hetgeen zich donderdag in hoofd artikelen van de kranten weer spiegelt. Het invloedrijke socialistische blad „Pedoman", stelt vast, dat 't 'bezoek van Soekarno „een groot succes voor Rusland" is geweest. De gezamenlijke verklaring bete kent in feite, dat Indonesië zich bij het „coëxistentie-blok" heeft aangesloten, meent „Pedoman". Het onafhankelijke blad „Indo nesia Raya" schrijft, dat presi dent Soekarno en de minister van Buitenlandse Zaken, Roeslan Ab- dulgani, in de val zijn gelopen, die de Russische leiders voor hen hadden klaargezet. Rusland heeft groot succes geboekt met de ge zamenlijke verklaring, waardoor Indonesië zich ten aanzien van vele internationale kwesties-aan Sowjet-Unie heeft gebonden, aldus „Indonesia Raya". d ,!inks. georiënteerde blad 'w.Cp juicht de verklaring en noemt dit een basis voor samenwerking in politiek en eco nomisch opzicht. ni^JiPl°matieke kringen in Djakarta vroegen zich af. of de ffnnn0HVei itrekkondo verklaring te ondertekenen en of de anti communistische partij, de Mas- jumi, deze verklaring zou onder schrijven. haar man geen premie worden geheven en zou een vrijstelling van de vrouw betekenen, dat ze gratis pensioenrechten kreeg! De volgende categorie van per sonen behoeft eveneens geen pre mie te betalen en wel indien het Kinderen betreft, waarvoor een ouder voor de inkomstenbelasting aanspraak op kinderaftrek heeft. Die ouder moet dan premie beta len over het inkomen van hemzelf en dat van die kinderen. Deze be paling geldt echter niet voorzover het inkomen van die kinderen uit loon bestaat, want dan moeten die kinderen zelf premie betalen. Premie-vrijstelling geniet ver der de invalide man, wiens ouder dan 65 jaar zijnde vrouw voor hem kostwinster is. Deze vrouw heeft dan immers recht op ouder - domsuitkering en dan is immers geen premie meer verschuldigd. Voor de werkgevers is van be lang, dat van iedere verzekerde, die onder loonbelasting valt, pre mie wordt ingehouden. Hierbij moet uitdrukkelijk worden aange tekend, dat premie-inhouding óók moet geschieden als het loon zó laag is, dat er volgens het tarief van de loonbelasting geen belas ting verschuldigd is, of indien in verband met een verdrag geen belasting behoeft te worden in gehouden. L-et wel, in de wet staat niet vermeld, dat alleen van de man lijke werknemers premie moet worden ingehouden;' de huis vrouw, die een morgenmeisje heeft, zal ook van dit meisje premie moeten afhouden en ver antwoorden, ook dus als het loon van dit meisje zo laag isi, dat zij niet onder de loonbelas ting valt. Verder is bepaald, dat indien een verzekerde alleen onder de loonbelasting valt, volstaan kan worden met inhouding van pre mie, die door de werkgevers is in gehouden; deze gevallen blijken uit artikel 54 van het Besluit op de Inkomstenbelasting 1941, waar de volgende voorwaarden zijn ge steld, n.l.: a. Het fiscale zuivere inkomen mag niet meer bedragen dan 6.000,—. b. Het fiscale bruto-loon moet minder bedragen dan 6.000 en tenslotte c. Naast het inkomen mag. men niet meer dan 200,aan an. dere inkomsten hebben ge noten. Zoals u ziet, is de gehele rege ling vrijwel gelijk aan de bepa. lingen die gelden voor de vast stelling van de belastingen, zo ook de uitzonderingen die op het bovenstaande betrekking heb ben en waarvan wel de voornaam ste zijn: het vervullen van meer dan één dienstbetrekking ge durende langer dan één maand (ook wanneer man en vrouw te gelijkertijd in loondienst zijn) en het hestaan van verliezen van meer dan f 200,- buiten de inkom sten uit dienstbetrekking. Ten derde; in alle andere ge vallen wordt premie aanslag op gelegd, waarmede reeds ingehou den premies worden verrekend, dus ook weer op dezelfde wijze als loonbelasting met een aanslag in de inkomstenbelasting wordt verrekend. Een vijfjarig jongetje uit At lanta in Georgia (V.S.) die reeds een van zijn beide ogen door kan ker heeft verloren, zal ook het andere moeten missen om zijn le ven te redden, maar zijn (geschei den) ouders kunnen het niet eens worden over de toestemming tot de operatie. Twee jaar geleden had de jon gen zijn linkeroog ten gevolge van de aandoening moeten mis sen en nu blijkt ook zijn rechter te zijn aangetast, maar de artsen van het ziekenhuis, waar Johnny behandeld wordt, durven toch niet de verzekering te geven dat verwijdering van het oog zijn le ven zeker zal redden. Johnny's moeder wenst een opreratie om' het leven van haar zoon te rekken, maar zijn vader, Arnold Pair, wil geen toestem ming geven met het motief „laat hem zien zolang hij nog kan". Het is een soortgelijk geval als dat van de kleine Mike Sibole uit Florida, die ook zijn tweede oog moest laten verwijderen om een kwaardaardige ziekte tegen te houden. 9 Vanuit Libië is woensdag geschoten op een Israëlische pa trouille nabij de Libanees-Israë- lische grens, zo heeft een Israëli sche woordvoerder in Tel Aviv bekendgemaakt. Een Israëlische soldaat liep verwondingen op. Het bestuur van het Produkt schap voor Granen, Zaden en Peulvruchten heeft in een open bare vergadering gistermorgen o.m. een verordening inzake de invoerheffing en uitvoervergoe- ding granen 1956 en inzake de in voerheffing en uitvoerrestitutie graanderivaten 1956 vastgesteld. Deze verordeningen legden de uitvoering van reeds bestaande bepalingen voortaan in handen van het Produktschap. Er is overleg gepleegd met de Nederlandse vereniging van meel fabrikanten en de Bond van Ne derlandse meel- en bloemfabrikan. ten over de vergoeding van de droogkosten bij aankoop door het Aan. en Verkoopbureau voor Ak- kerbouwprodukten van gedroog de tarwe. De directeur-secretaris, de heer J. S. Brandsma, deelde gistermor gen mede dat er nog enige ge schilpunten bestaan. Hij stelde de vergadering voor het agendapunt betreffende de vergoeding van de droogkosten nog even aan te hou den, zodat er nog overlegd kan worden. Hij verwacht dat over eenstemming wel binnenkort be reikt zal kunnen worden. Mocht het echter niet gelukken tot over eenstemming te komen, dan kan het bestuur alsnog een beslissing nemen. Er is hiervoor voldoende tijd, omdat deze kwestie pas in februari a.s. geregeld zal moeten zijn. Voorts stelde men een ver ordening inzake vacatiegelden en de vergoeding van reis. en ver blijfkosten vast. Tenslotte bleek het bestuur van het Produktschap geen op- of aanmerkingen te hebben over twee ontwerpverordeningen van het Hoofdproduktschap voor Ak- kerbouwprodukten nopens retri butie, afgifte in. en uitvoermach- tigingen 1956 en een inzake uit- voerheffing glucose, verwerkt in suikerwerken uitgevoerd naar België en Luxemburg 1956. „De hond van democratische ar beiders" op Ceylon, die 100.000 le den telt van wie de meesten op theeplantages werken, heeft ge dreigd over te gaan tot „gepaste actie op alle thee- en rubberplan tages", die Brits eigendom zijn, indien Engeland zou besluiten tot het gebruik van geweld jegens Egypte. De voorzitter van de bond deel de dit mee in een telegram aan president Nasser. „Margriet" het frisse blad van déze tijd, telt reeds jarenlang het grootste aantal lezeressen. Géén wonder: ieder jaar voegen de jongeren zich erbij want... Margrietis véél gezelliger! Uit gezaghebbende Italiaanse zeevaartkringen wordt vernomen dat de schepen „Tripolitania" en „Argentina" aan de gewone dienst onttrokken zijn en in re serve gehouden worden voor het geval dat de situatie in Egypte verergert. Zij- zullen dan gebruikt worden voor repatriëring van in Egypte wonende Italianen. Het stoomschip „Diana", dat in Na pels is aangekomen, zal daar op orders blijven wachten. Het s.s. „Adbazia" schijnt leeg uit Napels te zijn vertrokken, maar het is niet bekend of het koers gezet heeft naar Genua, zoals oorspron kelijk de bedoeling was of naar elders. Uit officiële Italiaanse bron in Cairo is vernomen, dat de Ita liaanse consulaten in Egypte geen enkele maatregel voor evacuatie van Italianen genomen hebben. door ELEANOR ELLIOT CARROLL Vertaling: HERMAN ANTONSEN 12) Nadruk verboden. Hij herinnerde zich opeens, hoe ze inderhaast in de kombuis van Wang wat brood en koffie ge bruikt hadden, voordat ze die morgen vroeg op stap gingen. „Zullen we ergens wat gaan ge bruiken? Ik zal die kerel daar eens vragen, waar we ergens een behoorlijk. „Neen, daarvoor hebben we geen tijd meer," viel Gwynne hem in de rede. Haar opgewekt heid was plotseling gedempt. Ze begon te beseffen, hoe de rest van het gezelschap over dit dwaze, ondoordachte uitstapje wel den ken moest. De uitnodiging van Robin had ze impulsief aangeno men, zonder er dieper over na te denken. Het ongewone had haar aangetrokken. Maar wat zou neef Ambrose nu wel van haar den ken? Wat zou zijn hooghartige vrouw van haar zeggen? „Laten we toch zo gauw moge lijk teruggaan", drong ze gejaagd bij hem aan. „Ze zullen zich na tuurlijk afvragen, waar ik ergens kan zijn en van alles en nog wat van me. „Neen, geen denken aan. Ik heb tegen Wang gezegd, dat hij het vertellen moest, als we laat voor de lunch kwamen. Laat dat maar'aan mij over. Dat neem ik helemaal op me. Ik zou trouwens niet begrijpen, waarom iemand zich over ons druk zou maken. Een gast heeft au eenmaal zekere voorrechten, niet waar?" „Maarmaar ik ben toch eigenlijk geen gast," zei Gwynne verlegen. „Ik ben alleen maar min of meer wegens mijn beroep aan boord. Ik ben gewoon Inez te masseren als „Onzin!" sneed Robin haar het woord af. „Inez heeft net zo min een verpleegster nodig als ik. Nu jaals u er beslist op staat, •dan zullen we moeten omkeren en teruggaan.'' Hij gaf de chauffeur zijn orders en leunde achterover in de kus sens. Op het zien van de angstige uitdrukking op het gelaat van het De berichten over het gereed houden van Italiaanse passa giersschepen heeft grote opsciud- ding verwekt. Men vraagt zich af, hoe het ooit mogelijk moet zijn de meer dan 55.000 Italianen uit alle delen van Egypte via de grote havens weg te voeren, als de internationale toestand ver ergeren zou. Later is gebleken dat de on rust is veroorzaakt doordat de Italiaanse consulaten in de ka naalzone begonnen zijn met het registreren van Italianen die Egypte „in geval van nood" wil len verlaten. De Italiaanse consul in Cairo verklaarde, dat het slechts gaat om mensen die mogelijk finan ciële hulp nodig kunnen hebben als zij bij verergering van de toe stand zonder werk komen en naar Italië terug willen. meisje, voelde hij een hevig ver langen haar in zijn armen te ne men en het vurige kussen al haar ongerustheid te verdrijven. Ze was te jong en te lief om door zo'n stel grillige en lastige vrou wen gecommandeerd te worden. Haar fijnbesneden gezichtje en haar onschuldige ogen vervulden hem met een nieuw en tot dan toe ongekend verlangen. Haar gratievolle voornaamheid verhief haar hemelhoog boven degenen, die ze zo geduldig verzorgde, vond hij. „Ik moet haar vanavond alleen te spreken krijgen", nam hij zich zelf voor, „om haar te vertellen hoeveel zij voor mij betekent. En als zij dan ook om mij geeft dan zullen we korte metten maken met die verplegerij! Maar ze moet van me houden. Ik zal haar dat wel leren." Ze reden juist de Avenida Cen tral rond toen ze tegelijkertijd beiden de inzittenden van een andere auto herkenden, die regel recht naar hen toegereden kwam. Gwynne hield van schrik de adem in, toen ze Inez en me vrouw Maitland op de achter bank zagen zitten. Dokter Faust en neef Ambrose zaten tegenover de beide dames en zagen de twee schuldigen niet, totdat op een vinnig bevel van Inez zijn auto plotseling tot stil stand kwam en de andere wagen de weg zo goed als versperde. Robin beval zijn chauffeur naast de andere wagen op te rijden. De raad kwam woensdagavond in vergadering bijeen onder voor zitterschap van burgemeester J. C. Everaars. Na zijn openingswoord deelde de voorzitter mee, dat wethouder C. W. Cijsoud nog steeds zijn functie niet kan aanvaarden. Voorts zei voorzitter dat het hem zeer speet nog een heel onpretti ge mededeling te moeten doen. De andere wethouder C. Cijsouw van de Oostburgseweg is dinsdag (bij de terugkeer van de receptie, die ter gelegenheid van de auto matisering van de plaatsen Groe- de, Hoofdplaat en Aardenburg te Aardenburg werd gehouden te Oostburg door een auto aangere- den. door welke aanrijding hij met een open beenbreuk in het St. Antoniusziekenhuis te Oost burg moest worden opgenomen. Voorzitter zeide vrijdag met vakantie te gaan. Wegens de af wezigheid van wethouder C. Cij souw, die loco-burgemeester is, heeft B. en W. thans besloten, dat wethouder J. Casteleijn geduren de de afwezigheid van de burge meester zal waarnemen. Van de minister van Binnen landse Zaken is mededeling ont vangen omtrent de koninklijke goedkeuring van de verordening op de heffing van straatbelasting. Het bestuur van de bijzondere school aan de Molenstraat heeft haar aanvrage om beschikbaar stelling van gelden voor de bouw van een nieuwe school ingetrok ken, naar aanleiding van de zwa re financiële konsekwenties die hieruit voor de gemeente zouden voortvloeien. Het schoolbestuur zal overwegen of niet volstaan kan worden met verbouw van het oude schoolgebouw. Aan het Ned. Amateur Toneel Unie werd een subsidie van 25 toegekend in de kosten van aan stelling van een toneeladviseur voor Zeeland. Op het verzoek van de afdeling Zeeland van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten afdeling Zeeland werd een subsidie van 5 cent per inwoner toegekend voor het „Zeeuws Studiefonds". De subsidieaanvragen van de Kon. Ned. Militaire Bond Pro- Rege en het Humanistisch Thuis front werden zonder hoofdelijke stemming op voorstel van B. en W. afgewezen. Eveneens werd het verzoek van de Zeeuwse Mu ziekschool om een jaarlijkse sub sidie afgewezen. Mevrouw Maitland nam het woord en riep: „Maar Robin, roe keloze jongen, wat is dat voor een belachelijk uitstapje van jul lie! Je doet me verbluft staan! We zijn de hele morgen al naar je aan het zoeken. Ambrose en ik hebben ons toch zo ongerust over je gemaakt." Inez staarde Gwynne boosaar dig aan en deze voelde zich heel klein onder de blik uit die dro merige ogen, die groen glinster den als die van een tijger. Robin bleef zich volkomen op zijn ge mak voelen. „Jullie op zoek naar ons, hé? We zijn jullie langslapers lekker een heel stuk voor geweest, is het zo niet? Waarom bent u bezorgd geweest, tante Meg? U wist toch wel, dat ik in staat was goed ge noeg op juffrouw Cameron te passen?" De blik van mevrouw Maitland zei, duidelijker dan woorden het hadden kunnen doen, dat ze zich over de veiligheid van Gwynne niet in het minste bezorgd ge maakt had. Toch antwoordde ze op honingzoete toon: „Natuurlijk, lieve jongen. Maar vind je zelf niet, dat jullie ons een van bei den toch wel op de hoogte had kunnen brengen van jullie plan nen? Nu hebben we een hele morgen met wachten verknoeid. En bovendien hadden we Gwyn ne, zoals ze weten kon, nodig ge had (Wordt vervolgd.) Op voorstel van B. en W. be sloot de raad in principe tot toe treding van de Stichting beschut te werkplaats. Dit besluit houdt niet in, dat de raad van Groede akkoord gaat met de toegezonden concept stichtings-acte. Het was B. -en W. niet duidelijk waarom Oostburg het recht opeist 3 (be stuursleden te benoemen, terwijl de 13 andere West Zeeuws-Vlaam se gemeenten er tezamen ook 3 zouden mogen aanwijzen. Waar om' niet „gelijke monniken, gelij ke kappen", welk beginsel Oost burg wel voorstaat ten aanzien van de verdeling van het nadelig saldo. Ook ontgaat het B. en W„ waarom de voorzitter van de stichting uit de door de raad van Oostburg aangewezen bestuurs leden gekozen moet worden. Zo zijn er nog enkele andere punten waarmee niet akkoord gegaan kan worden. Al met al meende B. en W„ dat gezegd kan worden, dat de ontwerp-stiehtings-acte op ondemocratische wijze is opge zet. Besloten werd in te gaan op het verzoek van de N.V. Water leiding Mij „Zeeuws Vlaanderen" een bijdrage te verlenen van 80 voor elk perceel in het z.g. boer derijenplan, dat op de waterlei ding wordt aangesloten. De ge vraagde jaarlijkse bijdrage komt te vervallen, wanneer het boerde- rijenplan wordt gerealiseerd. De beslissing van de raad, in de door de Waterleiding Mij bedoelde zin mee te werken zal van de ge meente een jaarlijkse bijdrage vorderen van 2500 tot 4000. De begroting 1957, welke werd aangeboden gaf B. en W. aanlei ding tot een reeks opmerkingen. Tot 1957, aldus B. en W. heeft Groede het zonder verhoogde uit kering uit het Gemeentefonds ge daan, in tegenstelling tot vele an dere gemeenten. Het moet moge lijk worden geacht op enkele uit gaafposten te bezuinigen, maar dan wordt het verzorgingspeil van de gemeente teruggebracht tot een niveau dat B. en W. niet verantwoord achten. Er is hun inziens meer aanleiding het ver zorgingspeil op te voeren, dan te verlagen. Het geraamde begro tingstekort bedraagt 32.000. Om het tekort weg te kunnen werken heeft de gemeente Groe de een subjectieve uitkering uit het gemeentefonds van 11,30 per inwoner nodig. In totaal zou Groede dan ƒ43.35 uit dit fonds krijgen, wat nog aanmerkelijk minder is dan andere gemeenten ontvangen. Wegens de ziekte van de heer Quekelberghe is het noodzakelijk, dat een waarnemend secretaris wordt aangewezen. Op voorstel van B. en W. werd de heer M. So- mers als zodanig benoemd. ZATERDAG 15 SEPTEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram. 10.00 Caus.; 10.05 Morgenwijding 10.20 Voor de arbeiders in de con tinubedrijven; 11.35 Cello en pia no; 12.00 Dansmuz.; 12.30 Land- SAS VAN GENT. Huwelijksvoltr.: Gerrit P. de Vrieze, 23 j. (won. te Westdorpe) en Rachel M. L. Buijsse, 22 j.; Josephus P. M. Piessens, 21 j. en Maria C. J. de Maat, 33 j. Geboren: 29 juli. Jan C. A., z. van J. DingemanseVerrijzer. 3 aug. Catharina A. M„ d. van P. F. VermoetOosterhout. 5 aug. Marjolein, d. v. A. B. L. de Gronc- kelDhaene. 7 aug. Patrick E. M„ z. van P. L. H. M. van der VeldenBloem. 8 aug. Maria H. W. C., d. van L. BurmSnoek. 12 aug. Petrus A. M„ z. van J. van DijkHeijman. 19 aug. Mar- garetha, d. van H. JansenGeer- naert. 24 aug. Reinier J., z. van C. CzechKoopman. 27 aug. Pe trus F. M„ z. van J. C. L. van HestWauters. SAS VAN GENT. Ingekomen: J. M. Liplijn met gezin, Westkade 94, van Goes; T. C. C. Allonsius en echtg., Zand- str. 193, van Axel; G. P. de Vrie ze, Irenestr. 9a, van Westdorpe; G. C. Tacq en echtg., Poeldijk 1, van Zuiddorpe; J. P. M. Piessens, Poelstr. 55, van Vogelwaarde; M. Stevens, Stationsplein 7, van Ber gen op Zoom; J. P. TellierKe- tele, Dijkstr. 8, van Sluis;W. Fr. Libochant, N. Bogaardstr. 1, van Den Haag; H. TirmpeBurgeren gezin, Bolwerk 26, van Rotter dam. Vertrokken: C. Vermeulen en gezin, Westkade 94, naar West dorpe; A. van Laere, Burg. Hoef- nagelstr. 44, naar Westdorpe; K. de Jong en gezin, Irenestr. la, naar Urk; C. de Doelder en gezin, Dijkstr. 8, naar Vlissingen; F. Vernimmen en echtg., Bolwerk 1, naar Hontenisse; W. T. de Maer- telaere, Westdam 7, naar Roosen daal. en tuinbouwmeded.; 12.33 Gram.; 13.00 Nws.; 13.15 Vara-varia; 13.20 Dansmuziek; 13.45 Sportpraatje; 14.00 Drents progr.; 14.25 Man nenkoor; 14.50 Caus.; 15.05 Gr.; 15.35 Boekbespr.; 15.50 Strijkork.; 16.30 Voetbalreportage; 18.20 Nws en comm.; 18.40 Gram.; 19.00 Ar tistieke staalkaart; 19.30 Passe partout; 19.40 Caus.; 19.55 Idem; 20.00 Nws; 20.05 Koorzang; 20.25 Cabaret; 20.55 Orkestconc.; 22.00 Socialistisch comm.; 22.15 Orgel spel en zang; 88.35 Hoorspel; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed en lit. kal.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gr.; 10.30 Ben je zestig?; 11.00 Voor de zie ken; 11.45 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03 Piano en orgel; 12.30 Land en tuinbouwmeded.; 12.33 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en Kath. nws; 13.20 Lichte muziek; 13.50 Gram.; 14.00 Boekbespr.; 14.10 Lichte muz.; 14.20 Gram.; 14.40 Amateurprogr.; 15.00 Kro niek v. letteren en kunsten; 15.40 Amateursprogr.16.00 De schoon heid van het Gregoriaans; 16.30 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.40 Musette-ork.; 18.00 Lichte muz.; 18.15 Journalistiek overz.; 18.25 Lichte muz.; 18.45 Regeringsuit zending; 19.00 Nws; 19.10 Radio Philharm. ork.; 20.00 Lichtbaken; 20.20 Act.; 20.35 De gewone man; 20.40 Gram.; 21.00 Caus.; 21.10 Idem; 21.30 Gram.; 21.50 Metro- pole ork.; 22.30 Gram.; 22.35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend: Avondgebed en liturg, kal.; 23.00 Nws; 23.15 Nieuws in Esperanto; 23.22 Dansmuz.; 23.45 Gram. BRUSSEL: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 12.50 Idem; 12.55 Koersen; 13.00 Nws; 13.15 Muziek-almanak; 14.30 Ra diojournaal; 15.00 Gram.; 16.30 en 15.45 Gram.; 16.00 Accordeonreci tal; 16.15 Gram.; 16.30 Accordeon recital (verv.); 16.45 Engelse les; 17.00 Nws; 17.10 Koorzang; 17.30 Orgelrecital; 18.15 Koorzang; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 20.00 Orkestconc.; 20.30 Gram.; 20.45 Orkestconcert; 21.15 Gram.; 21.30 Orkestconc.; 22.00 Nws; 22.15 Amusementsmuziek; 22.45 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 5