Uil Je Srovincic Liefde in de storm Het personeel van de Suezkanaalmaatschappij AGENDA Landelijke bijeenkomst B. B.- hoofden VOETBAL 229 229 B.R.T. 326.193 318.193 BOSCHKAPELLE. KOEWACHT. TERNEUZEN. AXEL- NIEUWVLIET SLUIS STOPPELDIJK. IJZENDIJKE ZUIDZANDE Nederlandse giften voor Marcinelle „Sibajak" ook rond Kaap de Goede Hoop Voortgezette onderhandelingen over de grenslanderijen Verenigde Staten kunnen reserve-olietankschepen in dienst stellen „Joh. van Oldenbarneveldt" mogelijk via de Kaap Egyptische klacht bij bestandsorganisatie van de V.N. SCHEEPVAARTBEWEGING KANAAL TERNEUZEN—GENT gedurende de maand augustus. ZEEVAART. Aantal Geschut opvaart Geschut afvaart Gelost of geladen te: Terneuzen Sluiskil 26 17 BINNENVAART. Opvaart. Aantal Stoom- en motorschepen 1470 Sleepschepen 209 Afvaart. Aantal Stoom- en motorschepen 1407 Sleepschepen 203 22.810 37.983 Ton 461,410 230.677 Gelost of geladen te: Aantal Ton Terneuzen 249 Sluiskil Sas van Gent Kermis. De jaarlijkse kermis behoort weer tot het verleden. In verband met de toestand van de Bossc- straat, die over een behoorlijke lengte opgebroken en uitgegra ven ligt, had geen enkele kermis exploitant dit jaar de reis naar ons dorp gewaagd. Dit was voor al voor de kinderen erg jammer, maar de ouderen hebben zich niet door de Bossestraat laten af schrikken. Op een gezellige en or delijke manier werd kermis ge vierd en de neringdoenden maak ten beste zaken. Botersmokkel. 231 158 Zaterdagavond omstreeks 8 uur Ton probeerde een smokkelaar met een auto een partij boter over de 461.417 grens te brengen. De smokkelaar, 232.556 dig eerst op de gewone wijze over de grens trachtte te komen, keer de echter nog vóór de douane- post terug, hetgeen de argwaan 66.294 I opwekte van de kommiezen, die 152.235 de bestuurder tot stilstand som 44.489 AUTOMATISERING TELEFOONNET IN WEST ZEEUWS VLAANDEREN Dinsdagmiddag is de telefoon centrale voor Aardenburg, Groe- de en Hoofdplaat geautomati seerd. Daarmee is de automatise ring van het telefoonnet in West- Zeeuws-Vlaanderen, met uitzon dering van de centrale te Oost burg. een feit geworden. Ter gelegenheid' van de auto matisering werd op het gemeen tehuis te Aardenburg een recep tie gehouden. Middenstands-Handelscursus. In een bijeenkomst van leraren en cursisten werd officieel af scheid genomen van de in dit jaar geslaagden. Nadat de directeur de nieuwe bezitters van het Middenstands diploma hartelijk welkom had ge heten en de behaalde resultaten nog eens getoetst werden aan de studie van de twee cursusjaren, werden door de geslaagden enige indrukken weergegeven van het afgelegde examen. Over het algemeen was men zeer tevreden met hetgeen bereikt was. Na het aanbieden van enige ver versingen wees de voorzitter op 't belang van goed middenstands- onderwijs en waarschuwde hij de toekomstige middenstanders geen gehoor te geven aan de aanbiedin gen van minder bonafide perso nen en instellingen, welke schijn baar niet in de eerste plaats het belang van de middenstand op het oog hebben, maar alleen op per soonlijk voordeel uit zijn. Hij hoopte, dat de jongelui, die menen door het volgen van dergelijke opleidingen het middenstandsdi ploma te kunnen behalen, alsnog de weg naar het Instituut voor Middenstands-Ontwikkeling (I.M. O.) zouden vinden. Als blijk van erkentelijkheid werd door de geslaagde cursisten aan de leraren een fraai boek werk aangeboden, voor welk ge waardeerd geschenk door de lera ren dank werd betuigd, waarna de bijeenkomst door de voorzitter werd gesloten. Ernstig verkeersongeval. Gistermiddag omstreeks 4 uur reed het 12-jarig zoontje van de heer Van L., aannemer alhier, op zijn rijwiel op de Kanaalkade in de richting Hulst, toen hij bit het voorbijrijden van een hem achter op komende auto, bestuurd door de heer S. uit St. Jansteen, daar mede in aanraking kwam en op de rijksweg werd geworpen. Door de val liep de knaap een schedelbasisfractuur op. Nadat dokter Boor de eerste hulp had verleend, werd hij per ambu lance-auto naar het St. Elisabeth ziekenhuis te Sluiskil vervoerd. meerden. Toen deze hieraan geen gevolg gaf, maakten de ambtena ren van hun vuurwapens ge bruik, met het gevolg dat een band werd lek geschoten. Ter hoogte van het gemeentehuis moest de auto stoppen, waarna de bestuurder de wagen verliet en het op een lopen zette. Door zich snel in de struiken te bege ven kon hij ontkomen. De buit bedroeg echter een auto met niet minder dan 900 kg boter. Raadsvergadering. Op de agenda van de a.s. don derdag te houden vergadering van de gemeenteraad komen o.m. de volgende punten voor: Voorstel oud schoolgebouw tot gymnastieklokaal cum annexis; wijziging gemeentebegroting 1956, voorstel opzegging gemeenschap pelijke regeling Grintwegcommis sie Nieuwvliet-Sluis-Retranche- ment. Medaille van H.M. de Koningin. Naar wij vernemen heeft H. M. de Koningin een medaille be schikbaar gesteld voor de ten- toonstelling van de Mij. voor Ooft- en Tuinbouw, welke op 15, 16 en 17 september te Sluis gehouden wordt. Het is een fraaie bronzen medaille die de beeltenis van H.M. vertoont. Ook Prins Bernhard en de Com missaris der Koningin in Zeeland hebben een medaille geschonken evenals op één na alle gemeenten in West Zeeuws-Vlaanderen. Geslaagd. Onze dorpsgenote, mej. C. Ja cobs, slaagde te Hulst met lof voor het examen typen. De Raad komt bijeen. Hedenavond komt de raad der gemeente IJzendijke in openbare vergadering bijeen. Er zullen o.a. worden behandeld een voorstel van B. en W. tot het onderhands aanbesteden van bestrating der Nieuwstraat. Een voorstel van B. en W. tot aanvulling van de poli tieverordening met een verbod tot het afbranden van bermen tussen 1 april en 1 sept, zulks ter bescherming van vogelnesten. In verband met de kleuteron derwijswet wijziging van de be groting 1956. Benoemd. Aanbesteding woonhuis. Voor rekening van de heer A. A. Heijboer werd alhier aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan de Dorpsstraat. Hiervoor werd als volgt inge schreven: Metsel- en timmerwerk: H. Verweij, Oostburg, 13.800, Metselwerk: J. de Lignij,Zuidzande, A. Snoeren, Zuidzande, Timmerwerk: J. de Reu, Nieuwvliet, A. Risseeuw, Zuidzande, W. Focke, Zuidzande, IJzer-, lood- en zinkw. J. P. Mabelus, Nieuwvl., A. M. ie Grand, Z.'zande, Sanitair: Fa Van Baal, Schoond., A. Neufeglise, Z.'zande, Electrieiteit: De Lichtbron, Middelb., Schilderwerk: P. Risseeuw, Zuidzande, H. v. Peenen, Zuidzande, J. J. Risseeuw, Z.'zande, 7.415, 7.180,— 7.450, 6.669,— 6.315,— 1.235,- 1.065,- 756, 532,50 628,66 1.427,— 1.379,— 1.280,— de speciale girorekening, die het Nederlandsche Roode Kruis geopend heeft ten bate van de nagelaten betrekkingen der slachtoffers van de mijnramp te Marcinelle, heeft het Nederland se volk een bedrag van ruim 207.000,gestort. Verder ont ving het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis dins dagmorgen het volgende telegram van de Commissaris van de Ko ningin in de provincie Limburg, mr. dr. F. J. M. A. H. Houben: „De mijnprovincie van Neder land, Limburg, heeft besloten haar deelneming, haar bewogen heid met de ramp te Marcinelle te bevestigen in een storting van 5000,op de daartoe door U geopende rekening. Namens het provinciaal bestuur: Houben". De „Sibajak", die dinsdag uit Rotterdam met 1020 emigranten aan boord naar Australië is ver trokken, zal, evenals de -.Willem Ruijs" rond Kaap de Goede Hoop varen. De reisduur zal hierdoor met 3ü a 4 dagen worden ver lengd. De „Sibajak", een schip van de Kon. Rott. Lloyd, vaart in charter voor de Nederlandse regering. Het besluit is gevallen na dinsdagmorgen met de betrok ken minister gepleegd overleg. Mejuffr. A. Maenhout, kleuter leidster aan de R.K. kleuterschool is benoemd tot hoofdleidster aan de kleuterschool te Hoofdplaat. Het werk is in percelen gegund aan de laagste inschrijvers. Raadsvergadering. De raad der gemeente Zudi- zande kwam maandagmorgen on der voorzitterschap van burge meester H. P. Everwijn in open bare vergadering bijeen. Tijdens deze vergadering werd door de voorzitter voorlezing ge daan van de vastgestelde veran deringen in de grondwet. De kas en boeken van de ge meente-ontvanger werden over het tweede kwartaal gecontro leerd en in orde bevonden. Op voorstel van B. en W. werd besloten aan de door de provincie Zeeland en de afdeling Zeeland vande. .Vereniging van Neder- laiyjpe Gemeenten in het leven te roepen Stichting „Zeeuws Studie fonds", met ingang van 1956 een jaarlijks subsidie te verlenen van ƒ0,05 per inwoner per jaar. De gemeente-rekening over 1955 werd aan de raad aangebo den. Deze geeft op de gewone dienst een batig slot van 6.126,52 De kapitaaldienst resteert in een nadelig saldo van 92.289,72. Ged. Staten hebben uit een aanvullend woningcontingent aan deze gemeente bouwvolume voor twee woningen toegewezen. Op voorstel van B. en W. be sloot de raad dit volume te be steden voor de bouw van twee woningwetwoningen, welke zo spoedig mogelijk zullen worden gebouwd aan de Zegveldstraat. Op verzoeken van I. Jansen, P. Baes, J. Snoep en F. Bareman om medewerking op de voet van de premieregeling woningverbetering en -splitsing, voor het verbeteren van de door hen aangekochte woonhuizen in deze gemeente, werd gunstig beschikt. De verordening op de heffing van rioolbelasting, die op 1 janua. ri 1957 zou vervallen, werd op nieuw vastgesteld. Z.h.s. besloot de raad verder tot vaststelling van een wijziging van het uitbreidingsplan en het wederopbouwplan met daarbij behorende bebouwingsvoorschrif ten. Tegen de voorgestelde wijzi gingen zijn geen bezwaren inge komen. Voor de uitvoering van een gedeelte van het vastgestelde wederopbouwplan is het noodza kelijk dat de gemeente een per ceel grond aan de Zegveldstraat in eigendom verkrijgt, in verband waarmee B. n W. de raad voor stelden dit perceel ter grootte van 2000 m2 aan te kopen van mevr. M. Luteijn-Kotvis te Sluis. Op 26 september zal in Den Haag het overleg worden voort gezet van de Nederlands-Duitse commissie, die zich bezig houdt met de kwestie van de na de oor- log door Nederland geconfiskeer- de Duitse grenslanderijen. Met dit overleg is een begin gemaakt tijdens het bezoek, dat de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Von Brentano enige tijd geleden aan Nederland heeft gebracht. Na de oorlog werden ruim 4000 ha Duitse landerijen op Neder landse gebieden in beslag geno men door het Beheersinstituut. Het grootste deel van deze grónd werd verkocht aan Neder landse boeren, maar er zijn ook 700 ha gekocht door Staatsbos beheer en 300 ha werden door de provincie Groningen gekocht voor ontwikkelingsplannen. 150 ha worden nog beheerd door het Be heersinstituut. De onderhande lingen over teruggave lopen nu over deze 1150 ha, die niet aan Nederlandse boeren zijn verkocht. „Margriet" dit frisse blad van déze tijd, telt reeds jarenlang het grootste aantal lezeressen. Géén wonder: ieder jaar voegen de jongeren zich erbij want... Margriet is véél gezelliger De Canadese luitenant-gene raal Bishop, die in de eerste we reldoorlog als piloot van de Ca nadese luchtmacht aan het weste lijke front 72 Duitse vliegtuigen neerschoot, is dinsdag te Mon treal op 62-jarige leeftijd overle den. De Verenigde Staten hebben reserve-olietankschepen, die ge steld, wanneer de Suezkanaal- crisis dit vereist, zo verklaarde maandagavond de onderstaats secretaris van Handel, Louis Rothschild, tijdens een interview voor de radio. Rotschild merkte op, dat het Suezkanaal van vitaal belang is voor de gehele econo mie van de Westelijke wereld, en dat naar zijn mening de Verenig de Staten in zekere mate de olie, waarover zij beschikken, zouden delen met de bevriende landen, in geval president Nasser het Suezkanaal mocht sluiten. Een 25-jarife Duitse metselaar heeft in het afgelopen weekeinde de fabelachtige som van ruim een miljoen gulden gewonnen met 't Lotto-spel en is daarmee de eer ste speler, die een dergelijk be drag geheel alleen kan opstrij ken. De gelukkige nieuwe miljo nair, die tot nu toe in armoedige omstandigheden leefde, kan nu zijn 'hartewens in vervulling doer, gaan; een opleiding tot architect. De raad ging hiermee na enige besprekingen accoord. Aan het eind van deze verga dering wenstè wethouder A. Lu- teijn de voorzitter namens de raad in hartelijke bewoordingen een spoedig herstel toe van zijn echtgenote en sprak deze de hoop uit, dat zij weldra geheel hersteld in haar gezin zal kunnen terug keren. WOENSDAG 12 SEPT. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Ondeugende vrouw tjes" Concertgebouw, 8 u.: Amu sementsavond Johnny Jor- daan. Lunchroom Koene, 8 uur: Contact- en voorlichtings avond: Spreken in het open baar. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Tot weerziens mijn lieveling". DONDERDAG 13 SEPT. AXEL: Het Centrum, 8 uur: „The Shrike". De Suez kanaalmaatschappij in Parijs heeft dinsdag haar niet- Egyptisch personeel in Egypte gemachtigd met ingang van 14 of 15 september, al naar gelang van de diensten, het werk te beëindi gen. De niet-Egyptische functiona rissen moeten onmiddellijk, zono dig met behulp van diplomatieke en consulaire vertegenwoordigers van hun landen, alle maatregelen nemen om naar huis terug te ke ren, aldus deze boodschap, die dinsdagavond enige uren na een vergadering van het bestuur der maatschappij in Parijs werd uit gegeven. De nieuwe instructies zijn een uitvloeisel van de mislukking van de besprekingen die de vijflanden commissie van Menzies in Cairo met president Nasser heeft ge voerd. Tot nu toe hebben bijna 146.000 mensen een vrijwillige verbintenis met de Bescherming Bevolking getekend. Het aantal volledig op geleide BB-ers bedraagt nu 104.500 en in opleiding zijn er 135.000. De landelijke behoefte voor de BB bedraagt 238.000 man. Deze cijfers werden maandag ge noemd door mr L. Tielenius Kruythoff, directeur van de stichting Bescherming Burgerbe volking, in de rede, die hij te De venter hield in de jaarlijkse bij eenkomst van hoofden en kring- hoofden van de A-gemeenten en de BB-kringen in Nederland. De heer Tielenius Kruythoff zeide voorts ervan overtuigd te zijn, dat de BB niet slechts een pa pieren organisatie is; de veilig- heidsproeven die zijn genomen be wijzen het tegendeel. Er zijn wel klachten over slechte opkomst en er is wel verloop, maar dit ver loop is niet meer dan landelijk 4 tot 8 pet; in de grote steden ligt dit percentage hoger. Spre ker pleitte voorts voor verster king van het ploegverband, pa raatheid en saamhorigheidsbesef. Tevoren was in deze bijeen komst 't woord gevoerd door lui- door ELEANOR ELLIOT CARROLL Vertaling: HERMAN ANTONSEN 10). (Nadruk verboden.) Naar van de zijde van de direc tie van de stoomvaart mij. „Ne derland" wordt vernomen, moet rekening worden gehouden met de mogelijkheid, dat het m.s. „Jo- han van Oldenbarneveldt", dat on derweg is van Djakarta naar Aden, deze thuisvaart via Kaap de Goede Hoop zal maken. Het schip dat de 14e in Aden wordt verwacht, heeft repatriërende Ne derlanders aan boord. Ze moest er verscheidene ma len aan herinnerd worden, wat troef was. De beide heren deden dat gemoedelijk, maar mevrouw Maitland, wier blik het meisje tot op haar ziel scheen te door gronden, deed het vinnig en ha telijk. Nu en dan drong de hel dere, parelende lach van Inez, door die van Robin beantwoord, tot hen door. Telkens voelde Gwynne een stekende pijn in het hart. Was deze saaie avond het begin van een hele reeks? Waren de gelukkige uren met Robin Lee.Robin Adair voor haar. voor altijd afgelopen? Eindelijk wierp Ambrose Mait land zijn kaarten gebelgd neer. „Laten we maar uitscheiden zei hij, „we hebben vanavond geen geluk, GWynne. Die twee gehaaide spelers hebben ons er voortdurend tussen. Arm kind het was toch eigenlijk een schan daal, dat we je tot spelen hebben gedwongen, terwijl je er een he kel aan hebt. Ik beloof, dat ik niet meer zo zelfzuchtig zal zijn." „Och, ik weet zeker, dat Gwyn ne je graag een pleziertje doet," zei mevrouw Maitland met na druk en een vinnige blik op het meisje. „Als ze de volgende ke ren maar een klein beetje oplet, wat ze doet, leert ze het heus gauw genoeg." „Och ze kan immers alles le ren," merkte dokter Faust glim lachend op, „als u wilt, zal ik u graag 'n paar lessen in contract bridge geven, juffrouw Cameron." Gwynne was wel genoodzaakt te zeggen, dat ze het heel prettig zou vinden. Neef Ambrose was bezig een bediende opdracht te geven, het souper in de eetzaal op te dienen. Inez speelde een schitterende sonate van Chopin. „Luister nu toch eens," zei Margaret, haar hand op de arm van haar man leggend, „dat klinkt weer als vroeger, is het zo niet? Ik heb je wel gezegd, dat Robin haar al die zenuwen totaal zou doen vergeten. Laten we nog even wachten met het souper, Ambrose. Je moet muziek nooit voor iets prozaïsch als eten on derbreken." Ze begaven zich allen naar de salon, waar gespeeld werd en van die gelegenheid maakte Gwynne gebruik de gang naar haar hut in te lopen. Ze had de deur bijna bereikt, toen ze vlugge voetstappen ach ter zich hoorde en zich omkerend, Robin haastig naderbij zag ko men. „Wacht eens even," riep hij. „Waar gaat U heen? U laat het fuifje toch niet schieten, wel?" Hij stond voor haar met sme kende blauwe ogen en uitgestrek te hand. Nog steeds drong de mu ziek van Inez tot in de gang door. „Ik moet wel," zei Gwynne, „ik heb zo'n barstende hoofdpijn en het is al zo vreselijk laat." „Die hoofdpijn kan ik me voor stellen," zei hij medelijdend, „U hebt de hele avond ln zo'n ver stikkende rook gezeten, dat het wel niet anders kan. Het was zo heerlijk aan dek enik miste onze wandeling zo." Haar ogen verhelderden. Hij had haar dus gemist „Ik ook," gaf ze ronduit toe „De rooksalon was zo benauwd en muf en.ik heb zo'n hekel aan kaarten." Robin nam haar hand in de zijne en druktè die hartelijk. „Dat geldt voor ons allebei glimlachte hij. „Ik vind het zo'n verschrikkelijk tijdverlies. Laten we hopen, dat ze u niet nog eens zo'n afschuwelijke avond bezor gen." Gwynne giechelde. „Ik denk niet, dat ze hét nog eens zullen doen., neef Ambrose zeker niet. U had zijn gezicht eens moeten zien, toen ik op een slag, die toch al voor hem was nog een troef gooide. Hij was wanhopig!" „Dat verdient hij tenvolle, om dat hij u en mij van vier heer lijke uren beroofd heeft!" Robin speelde met haar vin gers. De muziek hield plotseling op, maar dat bemerkten ze geen van beiden. „In elk geval zullen we het hem betaald zetten," zêi Robin, zijn blonde hoofd steeds dichter naar haar toebuigend. „Morgenochtend vroeg, zowat om half zes, zo zegt tenminste de kapitein, lopen we Balboa binnen. En nu heb ik een plannetje, als u meedoet tenmin ste. We gaan dan samen stiekum aan land, u en ik. Tegen dat de anderen wakker worden, kunnen we al weer lang en breed terug zijn: Gaat u mee?" Gwynne voelde dat ze tot haar haarwortels toe begon te blozen. Haar ogen straalden. „Ikik zou het heerlijk vin denmaar „MaarmaarToe nou, geen maren!" zei hij lachend. „Zegt u nu maar, dat u meegaat. Dan hebben We een paar heerlij ke uren, die wat we verloren hebben, weer goedmaken. U hebt er geen idee van hoe interessant Balboa in de vroege morgen is en. „Robin, waar zit je in vredes naam toch ergens?" riep me vrouw Maitland. „We zitten op je te wachten, jongen!" „Gauw! Zegt u maar, dat het goed is!" fluisterde hij. „Ikik ga mee," beloofde ze met bevende stem. (Wordt vervolgd.) tenant-generaal b.d. Mathon, di recteur van het defensie-studie- centrum, die over de civiele ver dediging opmerkte, dat die aller eerst gericht dient te zijn op de paraatheid bij het uitbreken van een oorlog, en daarvoor bij de mo bilisatie, en in de tweede plaats op de mogelijkheid om de chaos in de openingsfase te boven te ko men. Pas in de derde plaats komt voor de civiele verdediging het gericht zijn op de voortzetting van de oorlog. De directeur van het defensie studie centrum stel de voorts dat de BB niet alleen noodzakelijk is voor de militaire verdediging, doch evenzeer voor de instandhouding van het mense lijk, economisch en cultureel po tentieel. Boven allfes is de BB no dig voor de instandhouding en versterking van het moreel. In de discussie op deze inleiding merkte generaal Mathon o.a. op, dat ongetwijfeld een situatie zou kunnen ontstaan waarin een stre ven naar een burgerlijke dienst plicht noodzakelijk zou worden. In de huidige omstandigheden en ontwikkeling evenwel meende ge neraal Mathon dat het systeem van vrijwilligheid in de civiele verdediging vele voordelen biedt boven de invoering van een bur gerlijke dienstplicht. Als tweede spreker voerde op dit jaarcongres prof. L. G. A. Schlichting, hoogleraar aan de R.K. universiteit te Nijmegen, het woord over „De bescherming be volking als een voorlichtings- vraagstuk". Ook prof. Schlich ting stelde, dat voor de BB de vrij willigheid inderdaad het beste aan de benodigde dienst beant woordt. Spr. meende dat het juist is, bij de massale voorlichting minder de ontstellende omvang van het gevaar dan de beperkbaarheid van die omvang en de mogelijkhe den van heilzame voorzorg op de voorgrond te stellen. De taak van een massale voorlichting kan dan naar spr.'s mening ook slechts 'n zeer beperkte zijn, die met veel omzichtigheid moet worden uitge voerd. In de avonduren werd voor de deelnemers aan het congres in de schouwburg een selectie ge bracht van het BB-cabaret, dat Martie Verdenius voor de stich ting Bescherming Bevolking schreef en dat in het komende seizoen op tournee door Neder land gaat. Nu deze missie geëindigd: is, eindigt ook de verplichting om aan het werk te blijven, die de maatschappij twee weken geleden afkondigde, aldus de boodschap. Bijgevolg zijn alle niet Egyptische functionarissen, die voor 15 au gustus gevraagd hebben om repa triëring omdat zij geen contract met de Egyptische kanaalmaat schappij willen aangaan, gemach tigd op 14 of 15 september het werk te beëindigen. De oude kanaalmaatschappij had tweemaal, op verzoek van Engeland en Frankrijk, het niet- Egyptische personeel gevraagd aan het werk te blijven; de eerste maal tot het einde van de Londen, se conferentie over de Suezkwes tie en de tweede maal tot na de missie van de commissie Menzies. Dinsdag eerder op de dag had een woordvoerder van de maat schappij verklaard, dat men niet „aan vrije mensen kan blijven -vragen voor onbepaalde tijd te gen hun wil aan het werk te blij ven". Op het ogenblik van de natio nalisatie had de Suez-kanaalmaat- schappij 910 functionarissen employe's, loodsen, technici en 4.200 arbeiders in dienst. 526 van de 910 functionarissen zijn niet- Egyptenaren; onder de 4.200 ar beiders zijn 950 niet-Egyptenaren van wie 750 Grieken. De maatschappij beschikte voorts over 165 niet-Egyptische en 40 Egyptische loodsen. De niet Egyptische loodsen zijn als volgt verdeeld: 61 Britten, 53 Fransen, 14 Nederlanders, 11 No ren, 12 Grieken, 3 Denen, 2 Itali anen, 2 Amerikanen, 2 Belgen, 2 Zweden, 1 Spanjaard, 1 Zuidslaaf en 1 Pool. Een zestigtal niet-Egyptische loodsen is op het ogenblik met verlof buiten Egypte. Egypte heeft dinsdag een klacht ingediend volgens welke een Israëlische patrouille de Egypti sche grens ten westen van de ge demilitariseerde zóne van Aoedja heeft overschreden. Vijf Egypti sche militairen zouden gedood en één gewond zijn. UITNODIGING VOOR FORTUNA 54. Fortuna is uitgenodigd om te spelen tegen .„Stockport", de hui dige leider van de noordelijke divisie, Engelse league, om ter gelegenheid van de ingebruikstel ling van de lichtinstallatie een erewedstrijd te spelen tegen deze vereniging en wel op 16 oktober a.s. Trainer-manager is de bekende Billy Moir, de Schotse interna tional, die enige jaren aanvoer der is geweest van V. Bolton Wanderers. VIER NEDERLANDSE SCHEIDSRECHTERS OP INTERNATIONALE LIJST Vier Nederlandse scheidsrech ters staan vermeld op de jaarlijk se lijst van internationale arbi ters, samengesteld door de F.I. F.A. In alphabetische volgorde zijn het de heren J. Bronkhorst (Velp), L. Horn (Bentveld), P. P. Roomer (Rotterdam) en K. Schip per (Groningen). BELGIE—NEDERLAND OUD INTERNATIONALS Zaterdag 6 oktober a.s. zal op het Beerschotterrein in Antwer pen de voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen de oud interna tionals van België en Nederland. Dit is de revanchewedstrijd van NederlandBelgië (oud-interna tionals) die op 21 april j.l. in Am sterdam werd gehouden en toen met 43 door onze landgenoten is gewonnen. De wedstrijd zal om 16.00 uur beginnen. ELLIS LEIDT DUITSLAND—RUSLAND De landenwedstrijd tussen Duitsland en Rusland, welke za terdag te Hannover wordt ge. speeld, wordt door vrijwel alle Europese T.V.-stations uitgezon den. De ontmoeting wordt geleid door de bekende Engelse scheids rechter Ellis. Toen Duitsland op 21 augustus van het vorig jaar te Moskou met 3—2 van Rusland verloor arbitreerde Ling deze ontmoeting.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 2