Besprekingen te Cairo op dood spoor geraakt Prinses Beatrix in Nijmegen Het Ï.U.C.-Congres N. A. V. O.-bijeenkomst te Parijs Om het Suezkanaaï Brits parlement komt bijeen HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN De kabinetsformatie Zaterdag ontvoerde zes weken oude baby gevonden De nationalisatie van „Drukkerij Makassar' VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1956. 11e Jaargang Nr 3863 EERSTE BLAD NASSER ZETTE EGYPTISCH STANDPUNT UITEEN EN ONTHOUDT ZICH VAN COMMENTAAR OP VOORSTELLEN VAN DE ACHTTIEN NATIES Beide partijen nog niets nader tot elkaar gekomen In Cairo is donderdag meegedeeld, dat de besprekingen tussen de vijf-landencommissie en president Nasser over de Suezkwestie op een dood spoor zijn geraakt. Volgens diplomatieke kringen zijn beide partijen tijdens de vier besprekingen in de afgelopen drie dagen niet nader tot elkaar gekomen. Cyprus Aanval van Edith Summerskil op Eden Westduitse nota aan de „Grote Vier'' VOOR BIJWONING CONGRES INZAKE MENSELIJKE VERHOUDINGEN BEROEP OP PRESIDENT NASSER OM „STAATSMANSCHAP" TE TONEN DOOD IN EEN MEER OP ZES KILOMETER AFSTAND VAN DE WINKEL Het lijkje van de zes weken oude Cynthia Ruotolo, die zaterdag j.l. werd ontvoerd toen haar moeder boodschap pen deed in een winkel te Hampden, is gisteren gevonden in een meer op ongeveer drie kilometer afstand van de winkel. De politie liet verslaggevers niet toe tot 't gebied waar iet lijkje gevonden werd. Agenten van de federale re- herche, plaatselijke en staatspolitie en honderden vrij- illigers hadden het omliggende gebied uitgekamd om ït kind te kunnen vinden. UITEENZETTING AAN VIJF LANDEN DIE NIET OP SUEZCONFERENTIE AANWEZIG WAREN AMBONEZEN TERUG Zij zijn liever in Indonesië Pools protest tegen propaganda-ballons Aanslag in Beiroet EEN DEBAT OVER DE SUEZKWESTIE VAN VAKANTIE TERUGGEROEPEN VOOR De Britse regering heeft besloten het parlement, dat tot 23 oktober op recès is, van vakantie terug te roepen voor een debat over de Suezkwestie. De vergadering is vast gesteld op woensdag 12 september. Oud S.S.-officieren kunnen dienstnemen in Westduitse leger v.m. n.m. Frankering bij abonnement: Terneuzen Redactieadres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 5557 Terneuzen Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; pei maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt da gelijk» Uitgeefster N.V v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,— edere egel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Woordvoerders uit deze krin gen zeiden, dat premier Menzies, het hoofd van de commissie, en de andere leden tijdens gesprek ken die in totaal zes uur duur den, de voorstellen van de 18 naties hadden uiteengezet aan president Nasser. Op zijn beurt had Nasser zich bepaald tot een uiteenzetting van het Egyptische standpunt en zich onthouden van commentaar op de voorstellen van de 18 naties. Er werd verder geen commen taar gegeven op het uitstel van de besprekingen van minstens 2 Woensdagavond heeft de infor mateur prof. mr. De Gaay Fort man van half elf tot elf uur een onderhoud gehad met de heer Van Tilburg, gouverneur van Su riname en de heer Suurhoff, mi nister van Sociale Zaken en Volksgezondheid in het demis sionaire kabinet. Door dit ge sprek is het onderhoud met de heer Van Tilburg, dat de infor mateur donderdogochtend zou hebben, vervallen. Donderdagmorgen om negen uur heeft de informateur ander maal een onderhoud gehad met de heer Staf, minister van Oorlog en van Marine in het demissio naire kabinet. H. M. de Koningin heeft don derdagochtend op het Huis ten Bosch ontvangen de informateur prof. dr. De Gaay Fortman voor het uitbrengen van een tussen tijds rapport. De Koningin heeft vervolgens ontvangen dr. A. A. L. Rutgers, vice-president van de Raad van State, mr. J. A. Jonk man, voorzitter van de Eerste Kamer en mr. J. R. H. v. Schaik, minnister van Staat. Daarna heeft de Koningin een tweede on derhoud gehad met de informa teur. Een militaire vrachtauto is in de nacht van woensdag op don derdag, een paar kilometer ten noorden van Paphos, op een mijn gereden. Een Brits militair werd bij de ontploffing gewond. De auto was met soldaten op weg naar de plaats van een over val op twee auto's, om een onder zoek in te stellen. In een nabijgelegen dorp zijn 60 Cyprioten voor ondervraging aangehouden. Te Vassiliko in Zuid-Cyprus, kon donderdagochtend een bom verwijderd worden uit de auto van een lid van de veiligheids dienst, vóór de helse machine tot ontploffing kwam. De Cyprische wijnboeren heb ben donderdag geprotesteerd te gen de aanvoer van Franse wij nen ten behoeve van de Franse troepen die onlangs op Cyprus zijn geland. De secretaris van de boerenbond noemde de aanvoer een materiële en een morele slag voor de wijnboeren. In Limaasol is donderdag het Franse troepenschip „Athos", dat 2000 militairen naar Cyprus brengt, aangekomen. dagen. De commissie zal echter heden weer bijeenkomen. Volgens een woordvoerder van de commissie zullen de besprekin gen met Nasser zaterdag hervat worden. Op een vraag of die bespreking de laatste zal zijn, antwoordde hij„Dat weet ik niet, maar er is afgesproken dat er nog een be spreking tussen de commissie en president Nasser zal worden ge houden vóór Menzies naar Lon den vertrekt". Genoemde diplomatieke krin gen bestempelden de buitenland se persberichten, als zou Egypte tegenvoorstellen hebben gedaan aan de vijf-landencommissie, als „onjuist". Volgens een van deze berichten heeft Egypte de vorming van een commissie uit de Ver. Naties voorgesteld, die toezicht zou moe ten houden op de vrije vaart door het Suez-kanaal. Het kanaal zelf zou bestuurd en geëxploiteerd moeten worden door Egypte. Volgens de diplomatieke krin gen is de sfeer tijdens de bespre kingen, ondanks het feit dat ze zijn vastgelopen, „goed" gebleven. Woordvoerders uit deze krin gen verklaarden, dat zolang de toestand „onzeker" blijft en beide partijen „zich op de vlakte hou den" met betrekking tot het uit eindelijke resultaat van de be sprekingen „er nog steeds hoop is". Het door de Egyptische rege ring gesteunde nieuwsbureau voor het Midden-Oosten heeft donderdag verklaard, dat het nog niet bepalen van een datum voor de volgende bespreking tussen de commissie-Menzies en president Nasser „in het geheel niet be tekent, dat er een kritieke toe stand bestaat of dat de bespre kingen in een stadium zijn geko men waarin het noodzakelijk is, dat de commissie de resultaten van de besprekingen aan de be trokken regeringen bekend maakt". Deze verklaring, door het nieuwsbureau geciteerd, was af komstig van niet met name ge noemde kringen, die „nauwe rela ties onderhouden" met de vijf- landencommissie. Edith Summerskil, Labouraf- gevaardigde in het Lagerhuis, heeft donderdag felle kritiek ge leverd op de politiek van de con servatieve regering ten aanzien van Egypte. Sir Anthony Eden heeft lange tijd de Ver. Naties het hof ge maakt, doch nu dreigt hij de vol kerenorganisatie te verraden, zo verklaarde zij in een rede op een vrouwenvergadering te Chester. Zij voegde hier nog aan toe, dat het Britse volk geen oorolg zal voeren om een zwak land, dat zich niet aan agressie schul dig heeft gemaakt, te onderwer pen, alleen maar omdat de rech tervleugel van de conservatieve partij dat wil. Naar te Bonn verluidt, wordt in een Westduitse nota, die vrij dag aan de vier grote mogendhe den overhandigd is geworden, opnieuw het denkbeeld van een gedemilitariseerde „vredeszöne" aan beide zijden van de oost grens van een herenigd Duits land, als een waarborg voor de veiligheid van Rusland, aan de orde gesteld. Een desbetreffend voorstel is reeds gedaan door de Ver. Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk op de conferentie, die in november van het vorig jaar te Genève is gehouden. Het werd toen noch 'aanvaard, noch verworpen door de Sowjet-Unie en de Westduitse regering hoopt het te kunnen ge bruiken om de besprekingen van de „grote vier" over Duitsland te heropenen. Regeringskringen in Bonn hebben echter weinig hoop, dat het voorstel meer aandacht zal krijgen van de Russische mi nister van Buitenlandse Zaken, Sjepilof, dan het te Genève kreeg van diens voorganger, Molotof. De Westduitse regering hoopt in de eerste plaats door middel van dit voorstel de internationale disucssie over de hereniging van Duitsland weer -op gang te bren gen. Gisterochtend omstreeks half tien is H. K. H. Prinses Beatrix in gezelschap van haar secretaresse mej. mr. M. Meurs, in hotel Berg en Dal, aangekomen op het internationale congres inzake mense lijke verhoudingen. Zij werd (begroet door prof. dr. F. Rutten, die vergezeld was van prof. dr. E. de Vries. Hierna werden de leden van het organisatie-comité aan de Prinses voorgesteld. Prof. Rutten sprak zijp erkentelijkheid uit voor de eer, welke de Prinses het congres aandeed door dit persoonlijk bij te wonen. Het congres van de T.U.C., het Britse vakverbond, heeift donder, dag in Brighton een resolutie aangenomen, waarin wordt verklaard, dat voor regeling van de Suezkwestie alleen geweld gebruikt mag worden als de Verenigde Naties toestemming daartoe geven. In de resolutie wordt een be roep op president Nasser gedaan om „staatsmanschap te tonen en te erkennen dat de belangen van de wereld boven de engere opvat ting van nationale souvereiniteit uitgaan". Volgens de resolutie dient de Egyptische regering zich niet te verbazen over de „wijdverspreide twijfel aan haar bedoelingen" en de vraag of de financiële en tech nische hulpbronnen van Egypte voldoende zijn voor verdere ont wikkeling van het kanaal. De vice-voorzitter van het con gres, Geddes, verklaarde bij het indienen van'de resolutie: „Ik ge loof dat de haanpal omgelegd is. De vinger is aan de trekker. Er De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, die voorzitter is geweest van de Londense conferentie over het Suez- kanaal, heeft op de bijeenkomst te Parijs van de NAVO-raad een uiteenzetting gegeven van het aldaar verhandelde, terwijl hij tevens de taak der commissie-Menzies toelichtte en een algemeen overzicht van de toestand gaf. Na Selwyn Lloyd sprak de alle afgevaardigden, die woens- dagmiddag aan het woord zijiji ge weest, hun voldoening hebben geuit over de op de Londense be sprekingen genomen besluiten. Eén der afgevaardigden zou hebben verklaard, dat algehele overeenstemming had bestaan. Een NAVO-woordvoerder heeft na de bijeenkomst van woensdag verklaard, dat minister Selwyn Lloyd, in overeenstemming met de wijze waarop de NAVO-raad werkt, uit de eerste hand inlich tingen heeft verschaft over de Londense besprekingen. „Het ging er vooral om de afgevaar digden der 5 landen-NAVO-leden België, Canada, Griekenland, Luxemburg en IJsland die niet te Londen waren vertegen woordigd, in te lichten over het aldaar verhandelde", verklaarde hij. Franse minister van Buitenland se Zaken Pineau, die verklaarde dat de bij de vaart door het Suez- kanaal betrokken mogendheden een krachtige houding moeten aannemen. Hij zette tevens de be weegredenen voor de Franse mi litaire maatregelen uiteen. De Belgische minister van Bui tenlandse Zaken, Spaak, verklaar de, dat de Westelijke mogend heden in geen geval voor de Egyptische pogingen tot vrees- aanjaging mogen wijken, hetgeen door de permanente afgevaardig de van Turkije werd onderschre ven. Alhoewel een strikt stilzwijgen over het besprokene wordt be waard, meent men te weten dat is maar een kleine beweging van de elleboog nodig en het eerste schot wordt afgevuurd." tiet congres heeft een voorsak verworpen, dat bevordering van besprekingen tussen het interna tionale verbond van vrije vakver engingen en het wereldverbond van vakverenigingen door het Britse vakverbond beoogde. Het voorstel werd afgewezen met 6.052.000 tegen 1.922.000 stem men. Op het congres werden ook de betrekkingen tussen het Britse vakverbond en de Sowjet-Russi- sche vakbonden besproken. Een resolutie, waarin om toenadering tot de Sowjet-Russische vakbon den werd gevraagd, werd ver worpen met 4.638.000 tegen 3.412.000 stemmen. Een motie, waarin er op werd aangedrongen dat een delegatie van het Britse vakverbond een bezoek zou brengen aan de Rus sische industrieën, werd bij hand opsteken verworpen. Na deze begroeting woonde de Prinses een sectiebijeenkomst bij van jeugdgroepen van allerlei po litieke en sociale richtingen. Hier bij waren vertegenwoordigd de Gereformeerde Jeugdraad, het Jongeren Jeugdcontact, de groep Pater Jelsma, het Institute for Social Studies, de Nederlandse Studentenraad, de K. J. N. V. (jonge middenstanders), de K. N. J. B. T. B. (jongere boeren), de K. A. J., de K. V. J., de Jonge Strijd (de jeugdorganisatie van het N.V.V.) en de A. J. C. Ook waren afgevaardigden van de jeugdbewegingen van Suriname en de Antillen aanwezig. Het thema van deze speciale jongerenbijeenkomst, waar Ne derlands en Duits werd gespro ken, was: „Hoe ervaren wij de verhouding van de ouderen tot de jongeren". Dit onderwerp werd van verschillende kanten belicht: zo sprak mej. Mensing (Wika) over de verhouding in het gezin. De heer Molenkamp van Jonge Strijd belichtte de verhoudingen in het werk. Mej. Van den Acker van de Proosdij te Meerssen sprak over toevallige ontmoetin gen, ook op straat en de heer Kuyper van de Gereformeerde Jeugdorganisatie behandelde de verhoudingen in de samenleving. Tot slot werd door de heer Brinkman van de Ned. Studenten raad gesproken over de interna tionale verhoüdingen. De bijeen komst stond onder voorzitter schap van Ds. Steenbeek, voorzit ter van de JMed. Jeugdgemeen schap. Prinses Beatrix heeft de sectie vergadering van de jeugdbewe ging niet tot het einde toe bijge woond. Omstreeks elf uur ver liet zij de bijeenkomst en begaf zich met prof. Rutten naar het terras van hotel „Berg en Dal", waar een verfrissing gebruikt werd. Daarna ging de Prinses in ge zelschap van haar secretaresse en Donderdagmiddag is per „Wil lem Ruys" de eerste groep Am bonezen vertrokken die de wens te kennen had gegeven naar In donesië terug te keren. In het kamp „De Golflinks" te Arnhem verblijft thans een andere groep Ambonezen, die eveneens naar Indonesië wensen te vertrekken. Over dit vertrek is evenwel nog geen beslissing genomen. Volgens een communiqué van de gezondheidsdienst van India zijn in de maanden juli en augus tus in het gebied van Uttar Pra- desj meer dan zevenhonderd per- sonen gestorven aan een op cho lera gelijkende ziekte. prof. Rutten naar het bureau voor de inlichtingen. Hier over handigde prof. Rutten haar het insigne van het congres. Vervolgens ging het gezelschap naar de plenaire zitting, welke in hotel „Hamer" werd gehouden. Zij werd hier begroet door dr. A. de Smaele, oud-minister van Eco nomische Zaken van België en voorzitter van deze zitting. In deze bijeenkomst werd het woord gevoerd door prof. Ram- singh, hoogleraar in de sociologie te Nagpur (India) over „Het uit eenvallen van de traditionele ge- zins- en gemeenschapstructuur en de emancipatie van de vrouw." Omstreeks twaalf uur begaf de Prinses zich per auto naar Lei den, om daar deel të nemen aan de ontgroeningsplechtigheden. Donderdagmiddag tussen vier en vijf uur heeft H. M. de Ko ningin op Soestdijk audiëntie verleend aan vertegenwoordigers van de conferentie. De Poolse regering heeft ip een verklaring, die donderdag door het officiële Foolse persbureau P.A.P. is gepubliceerd, bekendge maakt, dat op 3 augustus propa- gandaballons, afkomstig uitWest- duitsland, een vliegtuigongeluk hebben veroorzaakt, waarbij twee vliegers om het leven zijn geko men. De Poolse regering stelt West- duitsland en de Ver. Staten aan sprakelijk voor dit ongeluk en behoudt zich het recht voor scha devergoeding te eisen. Zij eist on middellijke stopzetting van het oplaten van propagandaballons. die de Poolse souvereiniteit en het Poolse luchtruim schenden, aldus de verklaring. De voorzitter der vijflanden- commissie, de Australische pre mier Menzies en de Amerikaanse vertegenwoordiger Henderson hebben resp. met de regeringen te Londen en Washington over leg gepleegd over een nieuwe stap bij president Nasser, aldus is te Cairo in diplomatieke krin gen vernomen. gen te Londen en Washington te raadplegen over hetgeen thans te doen staat. In diplomatieke kringen te Cai ro meent men algemeen dat, al hebben de besprekingen thans een kritiek stadium bereikt, er nog steeds een kans hesiaat, dat de breuk niet onherroepelijk zal zijn. Doch de kern van de crisis, na- Hieraan wordt toegevoegd, dat "lelijk dat Egypte het ontelem- Hp rh-Kp en Amerikaanse reee- mur(le beheer van hef Suezkanaaï de Britse en Amerikaanse re wenst terwijl he] Westen vastbe- rmgen is medegedeeld dat Nas I ser gedurende de HnnHwer- °P deze vitale waterweg op bre- weinig geneigdheid tot daadw - internationale basis, is na de kelijke wijziging van zijn positie aan de dag heeft gelegd. De vijflandencommissie, die woensdagavond j.l. in feite voor een impasse in de besprekingen stond, achtte het niet mogelijk deze te hervatten, voordat tot een herwaardering van de toestand was overgegaan en deze tot in bijzonderheden was bestudeerd. Zij achtte het nodig de regerin- INDONESISCHE BLADEN KEUREN NATIONALISATIE AF Het comité, dat maandag eigenmachtig de „Drukkerij Makassar" in Makassar, welke Nederlands eigendom is, heeft genationaliseerd, volgens zijn verklaring „in overeenstemming met de geest van de eenzijdige opheffing door Indonesië van de R.T.C. overeenkomsten met Nèderland" heeft donderdag een verklaring uitgegeven, waarin het de weigering van de Indonesische regering om deze daad goed te keuren, „een klap in het gezicht van de regering zelf" noemt. De commissie zegt, dat het de kei, dat deze „nationalisatie" de der, internationale basis, is na de deze week gehouden besprekin gen in feite onveranderd geble ven. De onder staatstoezicht staande omroep van radio-Cairo heeft donderdag in een commentaar in het Arabisch op het Suezkanaai- vraagstuk verklaard dat „elke agressie van Britse en Franse zij de in het Midden-Oosten onmid dellijk zal leiden tot gezamenlijke tegenstand door alle Arabische landen". Hieraan werd toegevoegd dat „vrijwilligers uit alle landen te hoop zullen lopen, om een derge lijke aanvalsdaad te keren. plaatselijke autoriteiten van zijn actie op de hoogte had gesteld en dat het in zijn houding zal vol harden. Vijf organisaties in Makassar, waarbij ook de voormalige ver enigingen van guerillastrijders, hebben inmiddels verklaard, dat zij de „nationalisatie" steunen en de gevolgen hiervan samen met het comité zullen dragen. Het onafhankelijke te Djakarta verschijnende blad „Indonesia Raya" schrijft in een hoofdarti- De Libanese politie stelt een onderzoek in naar een dynamiet- aanslag die woensdag is gepleegd op het kantoor van het Arabische persbureau in Beiroet. Het ge bouw, dat op het ogenblik van de ontploffing geheel verlaten was, is beschadigd. Op de muren had den de plegers van de aanslag met rode verf de mededeling: „Commando's van Abdel Nasser (de Egyptische president) waar schuwen verraden: in Libanon: De dood wacht U a Is U ons land niet verlaat", aangebracht. De regering verwacht, dat de van Buitenlandse Zaken, Selwyn besprekingen van de vijf-landen commissie in Cairo met president Nasser van Egypte dan achter de rug zullen zijn en premier Men zies, de voorzitter van de commis sie, aan sir Anthony Eden verslag zal hebben uitgebracht. De regering heeft met 't terug roepen van 't parlement gewacht tot zij in staat zou zijn het resul taat van het overleg in Cairo be kend te maken. Het besluit om het parlement bijeen te roepen is donderdagoch tend genomen, nadat de minister Lloyd, verslag had uitgebracht over de NAVO-vergadering in Pa rijs van woensdag, waarop hij het Britse standpunt uiteen heeft ge zet. De leider van de labouropposi- tie, Gaitskell, heeft donderdag met zijn voornaamste adviseurs de Suezkwestie 'besproken. Sir Anthony Eden zal het de bat dat naar men verwacht ten minste twee dagen zal duren in het Lagerhuis openen. Ook het Hogerhuis komt volgende week woensdag hijeen. reputatie van Indonesië in het buitenland te gronde richt en dat het tevens een „slag voor de re gering" is. Het is duidelijk, dat het aanzien van de regering in verval raakt. Ook het regering steunende na tionalistische blad „Merdeka" veroordeelt de „nationalisatie" en doet een beroep op de regering strenge maatregelen te nemen. ZUIDWESTELIJKE WIND. Donderdag bewoog een depres sie over de Britse eilanden naar het noorden. Een daarmee sa menhangende trogstoring bewoog regelmatig over N.-W.-Frankrijk in de richting van de Noordzee. Op de nadering van deze sto ring begon in de middag de be wolking toe te nemen, maar pas tegen het eind van de middag kwam het tot buienvorming. De maximumtemperaturen varieer den zodoende van 18 graden langs de Waddenkust tot 22 gra den op enkele plaatsen in het zuiden van ons land. In de avonduren bereikte de trog het zuidwesten van ons land, waarbij opnieuw buien, sommige met onweer gemeld werden. Achter dé storing stroomde bij matige tot vrij krachtige zuid westelijke winden iets minder zachte lucht naar onze omgeving. Aangezien deze lucht enigszins onstabiel was, zullen daarin vrij dag hier ook enkele verspreid op tredende buien tot ontwikkeling 1 komen. De temperaturen onder gaan slechts een geringe ver laging. Voormalige officieren van de Wassen SS tot en met 'n rang die overeenkomt met die van luite nant-kolonel kunnen thans toe treden tot het nieuwe Westduitse leger, aldus een besluit van de commissie in Bonn, die de keuze van hoge officieren voor het Westduitse leger controleert. Zij mogen echter geen misda den of vergrijpen tegen de men selijkheid hebben begaan. Tot heden konden voormalige leden van de Waffen-SS slechts als soldaat dienst nemen in het nieuwe Westduitse leger. Volgens dit besluit zullen oud kolonels en generaals van de Waffen-SS niet in het Westduitse leger opgenomen kunnen wor den. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt geldig tot vrijdagavond. Zuidwestelijke wind. Over het algemeen zonnig weer met slechts hier of daar een bui. Matige tot krachtige zuidweste lijke wind. Dezelfde temperatu ren als donderdag of iets lager. ZATERDfAG 8 SEPTEMBER. Breskens i Terneuzen Hansweert Walsoorden Sept. 7 8 9 10 3.52 4.11 4.27 4.46 5.07 5.26 5.17 5.36 ZON '"X A op Wv1p,- T 1» i 6.03 19.16 9.40 19.57 6.05 19.13 10.57 20.25 6.07 19.11 12.08 20.59 6.08 19.09 13.14 21.38

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1