BINNENLANDS NIEUWS Polen De economische situatie in west-Europa De strijd in Algerië van Verklaring uitgeweken De 13 augustus affaire Wat brengt de Radio? Eric de Noorman - De grote beslissing C. k""°' öïiu'on TWEEDE BLAD Donderdag 6 September f956 11e jaargang no. 3862 De Japanners willen groter worden KRITIEK VAN „DAILY HERALD" Tegenspraak inzake geweld dadige bekering tot het christendom in India BRAND IN FRANS ATOOMCENTRUM TUNESIE PROTESTEERT BIJ FRANKRIJK Franse militaire actie op Tunesisch gebied EXPORT VAN SPEK NAAR DUITSLAND WEER MOGELIJK Laatste weken geen mond en klauwzeer onder varkens Kolonel Kawilarang moet rekenschap afleggen over zijn bevel tot arrestatie van Roeslan Abdulgani DE STRIJD OM HET PRODUKTSCHAP VOOR ZUIVEL Secretaris-generaal van de Cyprische etnarchie gearresteerd 1 VRIJE ZE droegen in het eerste kwartaal van dit jaar ongeveer 5 procent. Deze ontwikkeling heeft zich in het tweede kwartaal vooral in Groot-Brittannië en Scandinavië voortgezet. De diepere oorzaken van het langzamer worden van het tempo der stijging zijn in alle landen van West-Europa dezelf de: de expansie stoot namelijk meer en meer op natuurlijke grenzen, welke vooral in de toe nemende uitputting der arbeids krachtreserves liggen, terwijl te gelijkertijd het percentage van de produktiviteitsstijging afneemt. Er zijn vele redenen om aan te nemen, dat de reële toeneming in de West-Europese volkshuishou dingen zich de komende maan den, afgezien van seizoens-schom- melingen, verder in dalende rich ting zal bewegen. De expansieve uitwerkingen uitgaande van de enigszins toenemende particu liere investeringen worden ruim schoots gecompenseerd door de gelijktijdige vermindering van de investeringen door de overheid en voor voorraadvorming. Aangezien de financiële poli tiek gericht blijft op het tot stand komen van kasoverschotten bij de overheid zullen waarschijnlijk ook van die zijde in de komende maanden eerder contractieve dan expansieve kraohten uitgaan. De uiteenlopende ontwikkeling van de betalingsbalansen, afgezien van die voor West-Duitsland, biedt over het geheel genomen nauwelijks aanknopingspunten voor aanvullende expansieve ge volgen. De reële stijging in de West- Europese volkshuishoudingen zal zich in de komende maanden in een verlangzaamd tempo bewe gen. Tot deze conclusie komt het Hamburgse Welt-Wirtschafts- Archiv in een conjunctuulranaly- se. Het instituut komt tot de vol gende gevolgtrekkingen: Sedert het begin van dit jaar hebben de opwaartse krachten in West-Europa aan betekenis ver loren, de in een aantal landen zich nog voordoende expansie wordt ten dele gecompenseerd door een hier aan tegenoverge stelde ontwikkeling in landen met uitgesproken overspannen ar beidsmarkt. De jaarlijkse stij gingspercentages voor de indu striële produktie van West-Euro pa hebben in de zomer van het afgelopen jaar met ongeveer 12 procent haar maximum bereikt. Sindsdien zijn deze percentages geleidelijk Verminderd. Zij be- Drie Japanse ambtenaren zijn maandag te Sydney in Australië aangekomen om een onderzoek in te stellen naar de tarwever- bouw in het kader van een proef neming om de Japanner groter te doen worden door zijn voeding een Westers karakter te geven. Eén van de leden van deze com missie van drie, het parlements lid Nakadjina, zei, dat er bij de Japanners op wordt aangedron gen minder rijst en meer tarwe en vlees te nuttigen. Aan Japan se scholieren wordt gratis brood verstrekt. Men verwacht, dat deze wijzi ging in de voeding tot gevolg zal hebben, dat de Japanner groter en sterker zal worden. De ambtenaren zullen zeven weken in Australië blijven. Het blad van de Britse socialis tische (oppositie-) partij, Daily Herald, oefent kritiek op het be sluit om het legeren van Franse troepen op Cyprus toe te staan. Het noemt dit besluit „dom en op het verkeerde ogenblik genomen". Voorts worden de Britse militaire maatregelen naar aanleiding van de Suez-kanaalkwestie scherp ge hekeld. „Naar het schijnt willen sir Anthony Eden (de Britse pre mier) en zijn ambtgenoten nog steeds soldaatje spelen". Het socialistisohe blad vraagt zich tenslotte af, waarom Eden niet verklaart, dat geen geweld zal worden gebruikt tenzij zulks op grond van het handvest der V. N. geoorloofd is. „Het Britse volk zal elke rege ring vernietigen, die haar plich ten t.a.v. de zaak van de vrede krachtens het handvest verzaakt", zo besluit de Daily Herald. De beweringen, dat mensen in bepaalde delen van India met ge weld tot het christendom worden bekeerd, zijn onjuist gebleken. Dit heeft de Indiase minister van Binnenlandse Zaken, Datar, dins dag meegedeeld. De regering had verder geen bevestiging gevonden voor de be weringen, dat de „anti-Indiase activiteit van buitenlandse mis sionarissen of zendelingen in In dia groter w<as geworden". Aangezien onder deze omstan digheden nauwelijks nog kan worden gerekend op een verdere uitbreiding in de werkgelegen heid zou bij gelijkblijvend loon niveau nauwelijks rekening kun nen worden gehouden met een toeneming van 't verbruik, welke de stijging van de produktiviteit te boven gaat. De loonstijgingen, welke door het gebruik maken van de gunstige situatie voor werknemers op de arbeidsmarkt tot stand komen, gaven echter daar zij gemiddeld de stijging van de produktiviteit aanzienlijk te boven gaan steeds nieuw voedsel aan de prijsstijging. Hierdoor wordt het nagestreefde uit de weg ruimen van de wanverhou ding tussen vraag en aanbod steeds opnieuw verhinderd en wordt een verdere verscherping der beperkende financiële en kredietmaatregelen nauwelijks te vermijden. Voor Frankrijk, Italië en Span je zijn bovendien verdere versto ringen van het evenwicht te vre zen als gevolg van de toenemen de deficitaire ontwikkeling van de staatsbegrotingen in deze lan den. Voor de Noord-Europese lan den en ook voor Nederland is het in verband met de conjuncturele stagnatie in de Westerse wereld de vraag of de momenteel nog geldende gunstige exportverhou dingen zullen blijven bestaan en of niet ook deze landen binnen afzienbare tijd voor soortgelijke moeilijkheden zullen komen te staan als Groot-Brittannië. .„a collet'1® In het Franse atoomcentrum te Chatillon bij Parijs heeft dinsdag een felle brand gewoed, die het gebouw aanzienlijk heeft (bescha digd. Bij de blussing, waaraan acht brandweerploegen deelna men, zijn drie brandweerlieden ge wond. Het atoomcentrum te Chatillon is gevestigd in een oud fort. Het is nog niet bekend, of de brand schade heeft aangericht aan de apparatuur voor atoomonderzoek. Een houten gebouw met een vloeroppervlakte van meer dan 400 m2, waarin laboratoria en kantoren waren gevestigd, is ge heel uitgebrand. Een loden vat met splijtbaar materiaal liep evien gevaar door de vlammen te worden aangetast, maar dit ge vaar kon worden bezworen. Met geigertellers werd gecontroleerd of er ergens gevaarlijke radio-ac tiviteit optrad, doch dat was niet het geval. DODELIJK ARBEIDSONGEVAL. Dinsdag is in de gieterij van Verkspoor de 54-jarige arbeider V. J. la Hey uit Utrecht door een ëtkast, die tijdens de werkzaam- den kantelde, getroffen. Tijdens t vervoer naar het ziekenhuis A hij overleden. De arbeids- ibectie heeft een onderzoek in leid. Franse functionarissen hebben dinsdag in Algiers bekendge maakt, dat een Franse officier die naar de rebellen was overge lopen, gevangen genomen is en dat twee Franse deserteurs enige tijd geleden zijn gesneuveld. Zij waren in het begin van dit jaar naar de opstandelingen overgelo pen om een „Europees commu nistisch commando" te vormen, aldus de functionarissen. De officier, Gherab, is zaterdag tijdens gevechten met Franse troepen nabij Ain Temouchment, en wethouders van Nijmegen hen Mohammedaanse luitenant, was in april uit het ziekenhuis van Blida, waar hij dienst deed, ge- Tunesië heeft bij Frankrijk ge protesteerd tegen een Franse mi litaire actie op Tunesisch gebied waarbij zes Algerijnen sneuvel den en deze actie een ernstige aantasting van de Tunesische soevereiniteit genoemd. De ge wraakte actie had plaats op 29 augustus bij een Tunesische .boer derij te Kalaat es Senam, in de buurt van de Algerijnse grens, aldus het protest. De boerderij werd omsingeld en de Algerijnen gedood. Een onderzoek had aan getoond, dat de Algerijnen onge wapend waren. Het protest was door de Tunesische premier bij de Franse ambassade ingediend. Volgens een verklaring van de Franse ambassade in Tunis, naar aanleiding van het protest, be hoorden de betrokken Algerijnen tot een bende opstandelingen waarvan de leider naar Tunis was gegaan om wapens te halen. Een van de Algerijnen had op Franse soldaten geschoten en ze ven Algerijnen hadden van deze gelegenheid gebruik gemaakt om te vluchten. Zes Algerijnen wer den na een lange achtervolging gedood. Er werden wapens, mu nitie en documenten buitgemaakt. vlucht. Hij had een grote hoe veelheid medicamenten meegeno men. Hij heeft vroeger gewerkt voor een links Algerijns blad, dat nu verboden is. Zijn oudste broer is directeur van een bank in Saoedi-Arabië. De twee Franse deserteurs die gesneuveld zijn, in juni j.l., wa ren de onderwijzer Laban en de kadet Maillot. In verscheidene delen van Al gerië hebben- de opstandelingen dinsdag afzonderlijke aanslagen gepleegd op Europeanen en Mo hammedanen. Volgens ramingen van militaire kringen zijn sedert het begin van de nationalistische rebellie in no vember 1954, 13.000 opstandelin gen gesneuveld en 5336 gevangen genomen. De verliezen van het Franse leger bedroegen in die tijd 1350 doden, 2650 gewonden en 625 vermisten. ^WEATHERPROOF In de laatste weken hebben zich geen nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer onder de varkens voorgedaan. De spekex- port naar Duitsland is hierdoor met ingang van 4 september j.l. weer mogelijk geworden. De heer Joh. de Veer, voorzit ter van het Produktschap van Vee en Vlees, die deze mededeling woensdag deed op de te Utrecht gehouden vergadering van het Produktschap, zei te verwachten, dat dezer dagen de in- en door voer van levende runderen en var kens naar Duitsland en Zwitser land zal worden vrijgegeven. GEVONDEN GELDKISTJE LEIDDE TOT ARRESTATIE VAN INBREKER. Vier jongens van ongeveer 12 jaar oud hebben er toe medege werkt, dat de 22-jarige kellner J. O. C. M., die twaalf inbraken ge pleegd zou hebben, gearresteerd kon worden. De jongens vonden op een terrein aan de Waalhaven een sigarenkistje 'rriet 180 er in. Toen zij dit aangaven op het politiebureau trokken enkele agenten op onderzoek uit en za terdagnacht troffen zij op het zelfde terrein de kellner M. aan, die in een kantoor bezig was met een beitel een bureau open te breken. Hij sloeg op de vlucht, maar kon na een achtervolging gearresteerd worden. Hij beken de die avond nog vijf andere in braken gepleegd të hebben. Ver der had hij sedert half augustus al voor honderden guldens buit gemaakt, en o.m. tien boxen si garetten. Havenbuurten bleken daarbij zijn voorkeur gehad te hebben. Het bewuste kistje, dat de jongens vonden, bleek hij eens klaar gezet te hebben om mee te nemen. De eigenaar er van be loonde de jongens ieder met een rijksdaalder voor hun eerlijkheid. OMGEKOMEN DOOR UIT BESCHADIGDE BUIS ONT SNAPPEND GAS. In de Nieuwstraat te Gilze heeft zich in de nacht van maan dag op dinsdag een ongeval met een gasbuis voorgedaan, waarbij de 21 jarige Henk van de Ouwe land om het leven is gekomen. Zijn broer moest naar het zieken huis worden vervoerd. Diens toestand is evenwel niet ernstig. In bedoelde straat worden graafwerken uitgevoerd voor de riolering. De machinist van een dragline heeft daarbij in de loop van de middag een gasbuis met de bak van zijn machine geraakt. Toen hij dit in de gaten kreeg, heeft hij het werk rond deze buis gestaakt en is even daarna ver der gegaan met graven. De buis in de middenweg werd dusdanig geraakt dat een koppeling onder het trottoir los schoot. Het in de loop van de nacht ontsnappende gas is door het zand van de op graving gedrongen en de woning van de familie van de Ouweland binnengekomen. Dit werd pas 's morgens vroeg ontdekt, waar bij medische hulp voor Henk van de Ouweland te laat kwam. De gemeente had gezorgd, dat overal waar gasbuizen in de te bewerken grond zaten, de huizen gemarkeerd waren met rode stip pen. Kinderen uit het dorp had den de rode stip op het huis van de familie Van de Ouweland met teer onzichtbaar gemaakt, zodat de dragline-machinist niet wist dat daar gasbuizen in de grond zaten. DUITS JONGETJE VERDRONKEN. De 3-jarige Antoni Krumpl, het zoontje van de Duitse schipper van de „Damco 6", is dinsdag toen hij speelde in de omgeving van dit schip, dat in de Persoons haven lag, te water geraakt en verdronken. Na een half uur FLES LYSOL LEEGGEDRONKEN. Thuis gekomen van de kermis heeft de 28-jarige T. te Arcen in de kelder van de ouderlijke wo ning nog naar allerlei drinkbaars gezocht. Hij heeft daarbij een fles lysol gevonden en die leeg gedronken, waarna hij naar bed is gegaan. Hier is hij na enkele uren onder hevige pijnen over leden. Hij was de oudste zoon uit een groot gezin. De chef-staf van de luchtmacht, generaai-majoor A. H. Nasution, heeft de vroegere militaire com mandant van West-Java, kolonel Kiwalarang verzocht rekenschap af te leggen van zijn bevel tot ar restatie van de minister van Bui tenlandse Zaken, Roeslan Abdul gani, op 13 augustus j.l., aldus heeft de correspondent van het ANP in Djakarta gisteren van welingelichte kringen vernomen. De op het nippertje afgelaste arrestatie van Roeslan Abdulga ni, enkele uren voor z'n vertrek naar Londen als hoofd van de Indonesische delegatie naar de Suezkanaal-conferentie, veroor zaakte een geweldige opschud ding in het gehele land. Kolonel Kawilarang had de aanhouding van de minister gelast, om hem te ondervragen in verband met de arrestatie van een regerings ambtenaar op beschuldiging van corruptie. De vorige week werd de minister door een speciaal daartoe ingestelde commissie onschuldig verklaard aan het betrokken zijn toij; dit corruptie geval. Bedoelde kringen verklaarden, dat aan Kawilarang is gevraagd te bewijzen, dat zijn opdracht tot arrestatie gerechtvaardigd was. Het nationalistische dagblad „Merdeka" onthulde gisteren, dat Kawilarang alvorens hij tot actie overging in de „Abdulgani-af- faire", besprekingen had gevoerd met de leider van een kleinere politieke partij. (Het blad doelde op de socialistische partij van de oud-premier Sutan Sjahrir). Het blad beweert, dat het uit eindelijke doel was geweest de re gering omver te werpen. Zes Poolse toeristen, die de vo rige week in Stockholm zijn ach tergebleven toen hun schip ver trok en die maandag politiek asiel kregen, hebben dinsdag op een persconferentie in de Zweedse hoofdstad verklaard, dat niemand in Polen gelooft dat de huidige ontfpanningspolitiek van de com munisten van blijvende aard is. De „politieke dooi" betekent slechts, dat er soepeler toezicht is op pers en meningsuiting en dat het optreden van de geheime politie wat minder drastisch is, zo zeiden zij. Als iemand te vrij is in zijn kri tiek op de regering, volgen spoe dig vergeldingsmaatregelen. De economische toestand wordt slech ter. In Polen zijn nog steeds de Russen de baas. Zij hebben 200.000 man troepen en vele mi litaire bases in het land. aldus de vluchtelingen. Twee van deze Polen zijn lid van de communistische partij ge weest. Zij zeiden, dat er in de Poolse partij een strijd om de macht gaande is. In het centrale partij-comité staan twee groepen tegenover elkaar, de ene onder leiding van legerofficieren die voor een krachtige politiek zijn, en de tweede onder leiding van premier Cyrankiewicz, die meent dat de consolidatie van het com- De vereniging van groothan delaren in boter en de vereniging van groothandelaren in melkpro- dukten hebben besloten, geen be stuurslid voor het Produktschap voor Zuivel aan te wijzen. Deze beide organisaties zouden samen -met de Nederlandse vereniging van kaasexporteurs een bestuurs lid van het nieuwe P.B.O.-orgaan moeten aanwijzen. Laatstgenoem de vereniging heeft haar houding nog niet bepaald. munisme in Polen door een soe peler politiek beter gediend is. Het is in Polen algemeen be kend, aldus de vluchtelingen, dat er ook in de communistische par tij in de Sowjet-Unie een machts strijd gaande is. Hoge Russische functionarissen in Polen vermij den zorgvuldig partij te kiezen en zich aan één der Russische lei ders te binden. Woensdagmorgen vroeg is in Nicosia officieel bekend gemaakt, dat Nicos Kranidiotus, secretaris generaal van de etnarchie, die de Grieks Orthodoxe kerk op Cyprus leidt, is gearresteerd. In de officiële verklaring wordt gezegd, dat uit de thans beschik bare gegevens over de voorberei ding en organisatie van de ver zetsbeweging op Cyprus, de Eoka, „zonder twijfel blijkt, dat Krani- diotis van het (begin af aan een belangrijke rol heeft gespeeld in de samenzwering. haalde de rivierpolitie het jonge tje op, doch de levensgeesten wa ren reeds geweken. DOKTER BEZOEKT PATIËNTEN OP OPVOUWBARE FIETS Indien binnenkort vele platte landsdokters in Zuid-West-Dren- the per opvouwbare fiets hun patiënten zouden gaan bezoeken, dan zou de aanstichter hiervan in Havelte gezocht moeten wor den. Daar heeft nl. dokter L. J. Landeweer zich zulk een vervoer middel aangeschaft. Ten platte- lande komt het nogal eens voor, dat de dokter per auto niet ver komt. Veelal moeten zandwegen worden bereden om de boerde rijen te kunnen bereiken en voor al in het natte jaargetijde kan men zich wegens het gevaar te blijven steken daarop beter niet per auto wagen. Dokter Landeweer zag- een op lossing in de opvouwbare fiets, die hij in de bagageruimte van de auto kan meenemen en in voorkomende gevallen kan ge bruiken. De plaatselijke krant maakte melding van een en ander en reeds dezelfde avond kreeg dok ter Landeweer telefoontjes van verscheiden collega's, die nadere inlichtingen vroegen. De volgende dag leek het of dokter Landeweer een apart spreekuur voor zijn opvouwbare fiets moest instellen: artsen, die renartsen, en inseminatoren van de vereniging voor kunstmatige inseminatie kwamen persoonlijk blijk geven van hun belangstel ling voor de mogelijkheden van de opvouwbare fiets voor hun praktijk NEDERLAND TELT 40.000 MEER VROUWEN DAN MANNEN. Nederland telt 40.000 meer vrouwen dan mannen. Om pre cies te zijn: op 31 december 1955 telde ons land 40.259 meer vrou welijke inwoners dan mannen. Er waren toen namelijk 5.390.751 mannen en 5.430.910 vrouwen. Van deze 10.821.661 inwoners wa ren er 5.526.994 ongehuwd (2.848.292 mannen en 2.576.397 vrouwen) en 465.827 hadden de weduwstaat (140.762 mannen en 325.065 vrouwen). Voorts waren er 82.439 gescheiden personen (31.693 mannen en 50.746 vrou wen). Aldus wordt meegedeeld in een publikatie van het Cen traal Bureau voor de Statistiek. ELFJARIG JONGETJE OVERREDEN. Op de Nijkerkerweg te Voort huizen werd het elfjarig zoontje van de familie W. Bunt uit Voort huizen dinsdagmiddag door een slippende vrachtauto uit Spaken burg aangereden en tegen een boom gedrukt. Het ventje, dat van school op weg naar huis was, werd zeer zwaar gewond. Hij werd naar het St. Elisabeth zie kenhuis te Amersfoort overge bracht. Voor zijn leven wordt ge vreesd. De vrachtwagen, die door de gladheid van de weg slip te, toen de chauffeur voor een tegenligger moest afremmen, werd zeer zwaar beschadigd. VRIJDAG 7 SEPTEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gr.; 10.00 Caus.; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de kleuters; 10.40 Gr.; 11.40 Cello en piano; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Sport en prognose; 12.50 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Meded. en gram.; 13.20 Tiroolse muziek; 13.55 Beursber.; 14.00 Madrigaal koor; 14.30 Boekbespr.; 14.50 Gr.; 15.20 Gevar. progr.; 16.00 Orgel en zang; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Muzikale caus.; 17.40 Gr.; 18.00 Nws; 18.15 Act.; 18.20 Lichte muz.; 18.50 Vakverenigingsnws; 51. Even later heeft een krijger van Dun Durrah een der torens beklommen om het teken te geven, dat Svein in actie zal doen komen. Met zijn beide han den zwaait hij een gro te brandende toorts heen en weer. Met volle aandacht kijkt de Noorman naar de krijgers van Ondur. Nu moet blijken of Svein op z'n post en in staat is de gegeven opdracht uit te voe ren. Tot Erics voldoening ziet hij inderdaad hoe er eensklaps beweging in de kring van de be legeraars komt en de. krijgers allen naar een bepaald punt snellen. „Allen snel de burcht verlaten," roept Eric. Terwijl zijn bevelen als bliksem- BtóSaiiul P-V®®" jj SM-élê***: ,.L.JA A* schichten her en der vliegen, be geeft hij zich als eerste buiten de burcht, het zwaard gevechtsklaar in de hand, om, zo de krijgslist mocht mislukken, de eerste stoot op te vangen. De uittocht uit de burcht is be gonnen. Allen, ook de vrouwen en kinderen, moeten de burcht verla ten en dat duurt wel even. Halfra, op een draagbaar vastge snoerd, wordt voorzichtig naar be neden gelaten en nog steeds is geen enkele krijger van de belege raars komen opdagen. „Svein doet zijn werk voortreffe lijk," zegt de Noorman, „maar hoe lang zal hij het kunnen volhou den?" Tergend langzaam voltrekt zich de uittocht van de bevolking van Dun Durrah. Tot het uiterste gespannen en eik ogenblik verwachtend dat de tie rende bende van Ondur op hen zal afkomen, tuurt Eric over de sneeuw in de verte 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Harmonie- ork.; 19.30 Als iemand verre reizen doet19.50 Nws van de V.P.R.O.; 20.00 Nws; 20.05 Litteraire caus.; 20.15 Zang en piano; 20.30 Gesproken zelfpor tret; 20.40 Vraaggespr.; 21.00 Gr.; 21.40 Klankbeeld uit de Olympi sche historie; 22.00 Instr. kwint.; 22.25 Buitenl. weekoverz.; 22.40 Caus.; 22.50 Avondwijding; 23.00 Nws; 23.15 Kamerorkest. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed en lit. kal.; 8.00 Nws; 8.15 Gr.; 8.50 Idem.; 9.00 Voor de huisvrouw; 10.00 Gram.. 11.00 Voor de zie ken; 11.40 Pianoduo; 12.00 Ange lus; 12.03 Lichte muziek; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Voor het platteland; 12.40 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en Kath. nws; 13.20 Dansmuz.; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Promenade- ork.; 15.00 Gram.; 15.30 Lichte muz.; 16.00 Voor de zieken; 17.00 Voor de kinderen; 17.15 Kinder koor; 17.40 Beursberichten; 17.45 Pianorecital; 18.05 Gram.; 18.30 Vragenbeantw.; 18.45 Gr.; 19.00 Nws; 19.10 Regeringsuitzending; 19.30 Gram.; 20.20 Act.; 20.35 De gewone man; 20.40 Instr. trio; 21.00 Gram.; 21.25 Metropole or kest; 22.45 Avondgebed en liturg, kal.; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL: 11.45 Omroepork.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Opera; 15.30 Pianorecital; 16.00 Koersen; 16.02 Gram.; 17.00 Nws; 17.10 Lichte muz.; 17.45 Gram.; 18.10 Voordr.; 18.20 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.45 Kinderweelde; 20.00 Symfonie-orkest en koren (21.1021.15 Kunstkaleidoscoop); 22.00 Nws; 22.15 Gram.; 22.30 In donesische muz.; 22.50 Gr.; 22.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 5