De olie door Israël? Internationale conferentie inzake menselijke verhoudingen De Kabinetsformatie De houding van de Verenigde Staten tegenover de Sowjet-Unie De oiievoorziening West-Europa van HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN VULPENNEN Aan Nasser kan gevaarlijkste wapen uit handen worden geslagen EERSTE BLAD Bouwtijd: 8 maanden OM HET SUEZKANAAL Persconferentie van President Eisenhower De zaak Refer Weinberger HEBBEN WIJ VOOR PRINSJESDAG EEN NIEUW KABINET Aanval op economische politiek van Britse regering Frankering bij abonnement: Terneuzen kdactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 recteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55—57 Terneuzen - ronummer 38150 oonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; pei aand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1956. 11e Jaargang Nr 3862 Verichtjnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere egel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Buitenlandse correspon denten, die naar Israël zijn gekomen, omdat zij geloven, dat de vlak ten oosten van het Suezkanaal gelegen staat hun een vruchtbaar arbeids veld moet bieden, zijn hoogst verbaasd over de rust, die zij hier zowel onder de bevolking als in rege ringskringen aantreffen. Op straat, in de werkplaats, in dorp en stad, was er de laat ste weken eigenlijk slechts één onderwerp van gesprek; de voetbalwedstrijd Israël- Rusland, die voor vele dui zenden toeschouwers in het stadion van Ramat Gan bij Tel Aviv is gespeeld. Maar ook in Jeruzalem, in 't ministerie van Buitenlandse Zaken, heerst, tenminste naar Ibuiten toe, een volstrekt stil zwijgen over het thema Suez kanaal. Het officiële standpunt is, dat het vraagstuk van de naasting van het kanaal Israël niet direkt raakt en daarom door de grote mogendheden moet worden opgelost Israels belangstelling begint pas op het punt, waar het pro bleem van de vrije doorvaart ter sprake komt en een nieuwe machtsaanwas van Nasser voor een verdere bedreiging van de vrede in 't Midden Oosten doet vrezen. Israël was immers het eerste slachtoffer van de Egyp tische expansieplannen in de kanaalzone. Verzoening niet lonend Bij elke greep van Nasser naar nog meer macht heeft Israël zijn waarschuwende stem laten ho ren en maatregelen tegen mis bruik van deze macht geëist. De westelijke mogendheden staken echter, ook nadat Egypte de blok kade van het Suezkanaal tegen Israël ondanks de veroordeling door de Veiligheidsraad van de Ver. Naties voortzette, geen vin ger uit. Toen kwam de Russische wa penovereenkomst met Egypte en weer verhief Israël zijn stem. Te vergeefs. Engeland leverde ver der centuriontanks aan Egypte, maar weigerde dergelijke leveran ties aan' Israël te doen. Dulles en Eden zetten hun verzoeningspo gingen, ondanks de duidelijke bruskering, waarop zij aan Egyp- ische zijde stuitten, voort. Olieleiding Eilat-Haifa >verigens wijst men er op, dat Nassers laatste daad de grote be tekenis va/i het bestaan van de staat Isr/ël voor de westelijke werdd rog eens duidelijk heeft bewezei- Wanneer er op het ogenbVt inderdaad over uitwe gen vof de in gevaar gebrachte NDONESISCH P\R1EMENTSLID OVER HET KABINET Coriuptie tiert welig in Indonesië Positie van kabinet „onstabiel" Mohammed Noor, lid van de dasjumi-fractie in het Indonesi- che -parlement, heeft woensdag ezegd, dat de verklaring van mi- isterpresident Ali Sastroamid- ijo, als zou het ministerie van istitie bezig zijn met het ont- ïrp van een anti-corruptiewet, Ut waar is. Hij zei, dat de strijd ten de corruptie, die in Indcrne- sic/elig tiert, niet de volste aan- daq van de regering schijnt te helbn. In Makassar zei Moharn- me(Noor aan journalisten, dat deipitie van het kabinet „onsta- bi«s. Dieden van de Masjumi-frac- tie 1 het parlement, die de ge- bietffbuiten Java vertegenwoor dig^, waren volgens hem over het Memeen teleurgesteld over het kainet en zouden op 't ogen blik o\rwegen of het voor de Masjun al dan niet noodzake lijk is at de regering deel te ne men. scheepvaart door het Suezkanaal kan worden gedacht, zo is dat in hoofdzaak toe te schrijven aan het feit, dat er ten oosten van de kanaalzone een staat ligt, die be reid is met het westen samen te werken en als enig land in het midden-Oosten een ernstig tegen wicht tegen expansieve avontu ren van de Egyptische leider kan vormen. Het oude, reeds lang door Hore- Belisha in het Britse Lagerhuis gepropageerde plan van de aan leg van een tweede „Suezkanaal" over Israëlisch gebied naar de Rode Zee wordt in deze dagen hier en daar weer opgerakeld. Maar in Israël zelf weet men al te goed, dat de uitvoering ervan jaren zou vergen en miljarden zou verslinden. Daarentegen ge tuigt een ander plan van veel meer werkelijkheidszin: de aan leg van een olieleiding van de Israëlische haven Eilat aan de Rode Zee naar de olieraffinaderij en de haven van Haifa aan de Middellandse Zee. De ontwerpen zijn al gereed en deskundigen verzekeren, dat een dergelijke „pipeline" zonder moeite in acht maanden zou kunnen worden ge construeerd. De raffinaderij in Haifa, waar- Dodelijk ongeval op de mijn Oranje-Nassau 3 MAN RAAKTE MET HOOFD BEKNELD TUSSEN BUFFERS VAN KOLENWAGENS Woensdagmorgen om elf uur raakte de 47-jarige J- H. Habets uit Klimmen, werkzaam als ko- lenverlader bij het bovengronds bedrijf van de mijn Oranje-Nas sau 3 te Heerlerheide. met zijn hoofd bekneld tussen de buffers van twee talbotwagens. Dit zijn naar vroeger via een leiding uit Irak de ruwe olie vloeide, heeft een jaarlijkse capaciteit van vier miljoen ton. Volgens de in Jeru zalem reeds uitgewerkte projec ten zou zonder enige moeilijkheid een leiding kunnen worden aan gelegd, waardoor jaarlijks 30 mil joen ton ruwe olie kan stromen, dat wil zeggen de helft van de hoeveelheid, die op het ogenblik door tankers door het Suezkanaal wordt vervoerd. Alleen reeds het bestaan van een olieleiding door Israël zou Nasser zijn gevaarlijkste wapen tegen het Westen, in het bijzon der tegen Engeland, uit handen slaan, namelijk de monopolie positie op de gevoeligste plaats van de olieverkeersweg. (Nadruk verboden.) De na de Londense conferentie over het Suezkanaal ingestelde vijflandencommissie heeft woens dagavond haar vierde bespreking met -president Nasser van Egyp te gehad. Een woordvoerder der commis sie verklaarde dat op de bijeen komst van dinsdagavond j.l., die een uur en drie kwartier heeft geduurd, Nasser de voornaamste spreker was. „De verschillen in inzicht wer den uiteengezet, doch de bespre kingen werden in een goede geest gevoerd", zei hij nog. De Australische premier Men- zies, de voorzitter der commissie, heeft, ais gemeld, verklaard, dat hij op de tweede bijeenkomst in hoofdzaak aan het woord was ge weest. De Nederlandse baggermolens in het Suezkanaal „Tl De Nederlandse tijdelijke zaak- EOKA-PAMFLETTEN IN I gelastigde in Cairo, mr. D. J. MANCHESTER t John Harding wordt hierin een „moordenaar" genoemd In Manchester is woensdag een grote stapel pamfletten van de EOKA, de Grieks Cyprische ver zetsbeweging, van een vrachtauto gevallen, zo meldt de politie. In de pamfletten werd de gouver neur van Cyprus, veldmaarschalk sir John Harding, een „moorde naar" genoemd. De politie stelt een onderzoek in naar de her komst van de vlugschriften. Slingenberg, heeft bij de Egypti sche regering mondeling gepro testeerd tegen de weigering der Egyptische autoriteiten de terug reis mogelijk te maken voor de twee Nederlandse baggermolens, die hun werk in het Suezkanaal hebben beëindigd. De bezwaren van de Nederlandse regering te gen de houding van Egypte in deze kwestie zijn neergelegd in 'n aide mémoire, welke door mr. Slingeniberg bij zijn -protest werd overhandigd. De Nederlandse re gering heeft in dit stadium echter geen officiële protestnota doen overhandigen. Be internationale conferentie men over enkele tientallen jaren inzake menselijke verhoudingen nauwelijks meer tegenkomen, is haar tweede congres begonnen omdat voor het eerbiedwaardige met een rede van de Joegoslavi- geboortehuis de onpersoonlijke sche psycholoog prof. fir. A. Ter- kraamvrouwenkliniek in de stenjak, die het onderwerp „over- plaats is gekomen. De handar beider, die nog een persoonlijke band had met het door hem ge maakte .voorwerp, heeft zijn plaats ingeruimd voor de indus trie-arbeider, die nooit over „zijn produkt kan spreken. Vergrote nervositeit wordt al bespeurbaar op het platteland in die streken, waar de arbeiders in de naburige stad moeten gaan werken. En ook de ontevredenheid krijgt kans daar wortel te schieten. Massa-organisaties, collectieve gang van een agrarische naar een industriële samenleving" behan delde. Sedert de invoering van de ma chine is de mens nooit meer „al leen" met zichzelf, aldus prof. Terstenjak. De machine heeft zich tussen de mens en de natuur ingedrongen, en een maatschap pelijke omwenteling teweegge bracht, die in velerlei richting tot uitdrukking komt. Een verlenging van het leven heeft zij bewerkt- stelligd door zowel de jongeren eerder volwassen te maken, als de volwassenen langer oud te doen zijn. De verhoging van de levensstandaard, die een ander gevolg is van de mechanisatie, is echter gepaard gegaan met een toenemende ontevredenheid. Het gevoel van onzekerheid, dat de landbouwer in zo geringe mate eigen was, is de dagelijkse metgezel van de moderne stede ling, die ook zijn natuurlijk ver trouwen in de medemens verlo ren heeft. Eén verzakelijking is ingetreden ,die veel van de poë zie van het leven verloren heeft doen gaan. De gedenkbordjes: „In dit huis werdgeboren" zal woongelegenheden, opeenhoping van arbeiders in de steden, alles draagt er toe bij, dat de indus triële mens nooit meer alleen is. Hand in hand daarmee gaat de vermeerdering van de verbodsbe palingen, omdat men nu eenmaal „men" moet leven. Een ander aspect van de ont wikkeling van de machinewereld is, dat het particuliere eigendom van de handwerktuigen ver dwijnt, terwijl of groepen aan deelhouders, of de staat de be zitter worden van de industriële apparatuur. Met al deze factoren zal men rekening moeten houden, wil men er op voorbereid zijn een geneeswijze te vinden voor de gezondmaking van de mense lijke betrekkingen bij de over gang van een agrarische naar een r industriële samenleving. President Eisenhower heeft woensdag op zijn persconfe rentie te Washington ver klaard, dat de Verenigde J|Staten zich vast voorgeno- speciaie wagens, bestemd voor'men hebben een vreedzame kolenvervoer. De man werd op 0pl0ssing van het geschil om slag gedood. Hij was gehuwd en i c t i vader van drie kinderen. Suezkanaal te zoeken en dan alleen een oplossing waardoor de vrije vaart door het kanaal voor alle volke ren, zowel in oorlogs- als in vredestijd verzekerd is. Ver der weigerde Eisenhower elk commentaar op de Suez- kwestie, omdat de bespre kingen tussen Nasser en de commissie-Menzies nog aan de gang zijn. Maatregelen tegen vliegtuigbotsingen De Amerikaanse raad voor de burgerluchtvaart heeft een reor ganisatieprogram bekendgemaakt waarin vooral de nadruk wordt gelegd op grotere veiligheid en betere faciliteiten om het gevaar van botsingen van vliegtuigen in de lucht te verminderen. Zoals bekend zijn in juli j.l. twee vliegtuigen in Arizona met elkaar in botsing gekomen, waar bij 128 mensen het leven verlo ren. James Pole, onderdirecteur van de raad voor de burgerlucht vaart, heeft thans meegedeeld, dat beide toestellen buiten hun route vlogen. De Verenigde Staten contra Sowjet-Unie. De Amerikaanse president be antwoordde voorts de kritiek van democratische partijleiders, die gezegd hadden, dat de Verenigde Staten aan de verliezende hand zijn in de koude oorlog sinds Eisenhower in januari 1953 aan Volgens oliedeskundigen te Lon den is het tekort aan tankschepen voor de langere route een moei lijker probleem dan de extra kos. ten, welke zouden ontstaan als de route via het Suezkanaal zou worden vervangen door de route rond Kaap de Gcede Hoop. Mee gedeeld werd, dat indien alle olie welke via het Suezkanaal wordt aangevoerd rond de Kaap hier voor ongeveer 55 procent meer tankcapaciteit vereist zou zjjn. Dit zou gedurende korte tijd mogelijk zijn door middel van een aantal improvisaties. Indien noodzakelijk zou de aanvoer van olie uit het Midden-Oosten kun nen worden vervangen door aan voer uit het Westelijk halfrond. Zelfs de extra dollaruitgaven hiervoor zouden niet ruïnerend zijn. Gezien over een langere pe riode zouden de z.g. supertank schepen, welke rond de Kaap va ren, voordelen bieden boven nor male tankschepen, welke het Suezkanaal gebruiken. Deze su pertankschepen zijn reeds goed koper in exploitatie voor een deel van het vervoer naar het oosten van de Verenigde Staten. Bij een eventuele verhoging van de door- vaartrechten voor het Suezka naal zouden deze supertanksche pen ook meer concurrerend voor West-Europa worden. Op lange termijn bezien ziet het er echter naar uit, dat het Suezkanaal niet kan worden gemist, doch dat de doorvoercapaciteit ervan zal moe ten worden verdubbeld vóórdat de concessie der maatschappij in 1968 zal eindigen. De moeilijkheid ligt niet in de hoeveelheid olie uit het Midden-Oosten, waarvan Europa thans behoefte heeft, doch in de enorm grote hoeveel heid, welke Europa in de eerst komende jaren zal nodig hebben. Als gevolg van de stagnatie van de produktie van kolen zal olie vrijwel geheel moeten voorzien in de toeneming van de vraag naar energie voordat de kern energie kan worden benut. Voor een periode van jaren ziet het er naar uit, dat het Midden- Oosten de enige mogelijke bron voor extra olie zal zijn. In 1955 werden 67 miljoen ton olie via het kanaal vervoerd. Vol gens conservatieve ramingen zal deze hoeveelheid stijgen tot 150 miljoen ton tegen 1965 en .50 mil joen ton tegen 1975. het bewind kwam. De president zei, dat de Sowjet-regering de in ternationale vraagstukken thans veeleer met economische propa ganda dan met geweld of dreiging met geweld benaderen. Hij wees de veronderstellingen van de hand, dat hij een nieuwe conferentie bp "het hoogste ni veau met de leiders van de Sow- jet Unie zal beleggen, omdat het doel van deze conferentie slechts kon zijn het opnieuw indienen van ontwapeningsvoorstellen, het weer aan de orde stellen van de hereniging van verdeelde landen, en andere wereldvraagstukken. Al deze kwesties had hij reeds op de conferentie, die het vorig jaar in Genève is gehouden, ter tafel gebracht. Eisenhower deelde mede, dat de Verenigde Staten de economi sche propaganda van de Sowjet- Unie op een andere wijze dan tot heden het hoofd zullen bieden. Hij haalde de volgende feiten aan om zijn verklaring dat de in ternationale toestand is verbe terd sinds zijn ambtsaanvaarding te ondersteunen: 1 De beëindiging van de oorlog in Indo China. Deze oorlog is op een zodanige wijze geëin digd, dat de vrije wereld vaste voet in dit land houdt en dat de smet van kolonialisme op de hulp van de Ver. Staten aan Indo-China is uitgewist. 2 De beëindiging van de oor log in Korea, die volgens Eisenhower nooit gewonnen had kunnen worden onder de omstandigheden die destijds bestonden. 3 De nederlaag van het com munisme in Guatamala, de vreedzame regeling van het geschil om Triëst, het herstel Angelo Lamarca, een Ameri kaanse monteur en taxi-chauf feur, die beschuldigd wordt van ontvoering van en moord op de baby Weinberger, heeft woensdag voor het gerechtshof te Nassau in New York ontkend schuldig te zijn aan het hem ten laste ge legde, omdat hij ten tijde van het misdrijf krankzinnig was. Zijn verdediger voegde hieraan toe, dat deze krankzinnigheid veroorzaakt was door de steeds stijgende schulden van Lamarca. Deze schulden bedroegen 2000 dollar. Volgens de politie was dit juist het bedrag dat aan losgeld werd geëist. De verdediger zei, dat hij om een jpsychiatrisch onderzoek van Lamarca zou verzoeken. van de Oostenrijkse onafhan kelijkheid en de met succes (bekroonde poging om Perzië te bevrijden van de commu nistische Toedeh-partij. De rassendiscriminatie in de Verenigde Staten Eisenhower verklaarde, dat de ederale regering niet tussenbeide zal komen bij de wanordelijkhe den, ontstaan tengevolge van het besluit van het hooggerechtshof om niet blanken toe te laten tot alle scholen, zolang de afzonder lijke staten in staat zijn de orde te handhaven. Hij zei, dat de Ver. Staten er slecht voor zouden staan, als de federale regering er een gewoonte van zou gaan ma ken haar politiemacht voortdu rend en geregeld te doen ingrij pen. Chinese loodsen voor Egypte Het officiële communistische persbureau „Nieuw China" meldt, dat zich in Sjanghai 29 loodsen hebben aangemeld voor dienst bij de Egyptische Suezkanaalmaat- schappij. De informateur prof. mr. De Gaay Fortman, die dinsdagavond op hef Huis ten Bosch door de Koningin is ontvangen, heeft Hare Majesteit een tussentijds rapport uitgebracht Nadat de Ko- ning.n vervolgens ae heer Van Tilburg had ontvangen, heeft de informateur andermaal een on derhoud met Hare Majesteit ge had. Naar de woordvoerder te kennen gaf verwacht prof. De Gaay Fortman thans een snelle ontwikkeling, hetgeen zou inhouden, dat er vóór Prinsjesdag een kabinet is. De informateur, prof. De Gaay Fortman, heeft gistermorgen van 11.30 tot 12.30 uur een onderhoud gehad met minister Staf op diens departement. De informateur prof. dr. De Gaay Fortman heeft woensdag middag van half vijf tot zes uur op „het torentje" een onderhoud gehad met de heer J. van Tilburg. Om half zeven heeft prof. dr. De Gaay Fortman de maaltijd ge bruikt met de heer J. G. Suur- De T. U. C., het grote Britse vakverbond, heeft woensdag op zijn jaarvergadering te Brighton een grootscheepse aanval gedaan op de economische politiek van Edens conservatieve partij. Het stond n.l. zijn acht miljoen leden toe hogere lonen te eisen. Harold MacMillan, de Britse minister van Financiën, had juist de vo rige week de vakbonden ervoor gewaarschuwd, dat eisen tot loonsverhoging het gevaar voor inflatie zouden vergroten. Een uur nadat de vergadering een re solutie had aangenomen, waarin pleidooien voor een loonstop wer den verworpen, dienden leiders van de vakbond van machinisten en stokers bij de spoorwegen een eis tot een loonsverhoging van 15 procent in. IETS KOUDER Woensdag stroomde met zuide lijke winden vochtige en zachte lucht naar onze omgeving. Dit bracht veel bewolking en tijdelijk regen met zich mee. Deze bewol king wist zich vrijwel de gehele dag in het noorden van het land te handhaven, zodat 't daar over het algemeen niet warmer werd dan 17 tot 18 graden. In het mid den en zuiden van het land kwam echter in de loop van de dag de zon door, zodat het kwik daar vrijwel overal boven de 20 graden kwam. De zuidelijke winden werden veroorzaakt door een depressie, waarvan het centrum ten westen van Frankrijk lag. Deze depres sie werd vergezeld van een kou front dat, op weg naar ons land, woensdagavond om 7 uur in de buurt van Parijs lag_ Na de frontpassage zal van daag met zuidwestelijke winden wat kouder lucht worden aange voerd, waarin naast enkele opkla ringen ook enkele buien mogelijk zijn. De zuidwestelijke wind kan tijdelijk tot krachtig of hard aan wakkeren. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van donderdagoch tend tot donderdagavond. Meer wind. Enkele opklaringen, maar ook enkele buien. Matige tot krachti ge en aan de kust mogelijk tijde lijk harde zuidwestelijke wind. Dezelfde of iets lagere tempera turen als gisteren. VRIJDAG 7 SEPTEMBER. v.m. n.m. Breskens 3.09 3.28 Terneuzen 3.44 4.03 Hansweert 4.24 4.43 Walsoorden 4.34 4.53 ZON MAAN op onder op onder Sept. 6 6.02 19.18 8.21 19.31 7 6.03 19.16 9.40 19.57 8 6.05 19.13 10.57 20.25 9 6.07 19.11 12.08 20.59 10 6.08 19.09 13.14 21.38 11 6.10 19.06 14.12 22.25 hoff, minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid in het demis sionaire kabinet. Hedenmorgen vroeg hoopt de informateur opnieuw de heer Van Tilburg voor een onderhoud te ontvangen. Telegram van protestantse unie aan informateur De protestantse unie, die dins dag in Zeist haar jaarlijkse land dag hield, heeft aan prof. mr. W. F. de Gaay Fortman een telegram gezonden, waarin zij hem mee deelt, dat zij, in het besef van de bijzondere moeilijkheden welke zijn taak als informateur mee brengt, het noodzakelijk acht tot heil van het hele volk dat het reformatorisch karakter van Nederland bewaard wordt en Gods Woord als richtsnoer voor overheid en volk wordt erkend. SELWYN LLOYD IN PARIJS AANGEKOMEN Suezkanaalkwestie een zaak van vitaal belang voor het welzijn van de volken van Azië en Europa De Britse minister van Buiten landse Zaken, Selwyn Lloyd, is woensdagochtend in Parijs aan gekomen, waar hij de bijeenkomst van de NAVO-raad zal bijwonen. Lloyd verklaarde bij aankomst te geloven, dat er „een nuttige bespreking van de kanaalkwestie" zou plaatsvinden. Hij is evenwel niet van plan de raad te vragen zich in de kwestie te mengen of een resolutie aan te nemen. I.loyd zei dat hij in de raad verklaren zal, dat de kwestie er niet één is tussen Engeland, Frankrijk en Egypte, of tussen Europa en Azië, doch dat „het een zaak van vitaal belang voor het welzijn van de volken van Azië en Europa is". De Britse en Franse militaire maatregelen zijn voorzorgsmaat regelen, aldus de minister. Het gebruik van geweld heeft ons al tijd tegengestaan; dat moet een laatste redmiddel blijven. Er kan misschien echter een ogenblik ko men, dat onze levensbelangen, en ook die van anderen, beschermd moeten worden. Wij hebben de loop der gebeurtenissen in de ja ren dertig nog niet vergeten. Minister Pineau verklaarde gis termiddag, dat hij het aan zijn Britse collega overlaat om op de NAVO vergadering het Frans- Britse standpunt ten aanzien van de Suez-kwestie uiteen te zetten. Volgens hem is de NAVO-bijeen komst zuiver „informatief". Pineau zal zelf geen verklaring afleggen. Hij zei dit woensdagmiddag na een onderhoud van ruim een uur met Selwyn Lloyd. Beide staats lieden hebben later hun bespre kingen aan een lunch op de Brit se ambassade voortgezet. Volgens een Britse woordvoer der is de NAVO bijeenkomst be doeld om aan de NAVO-landen die de Londense conferentie niet hebben bijgewoond België, Ca nada, Griekenland, IJsland en Luxemburg -een verslag over de conferentie uit te brengen. Men verwacht dat Lloyd na de vergadering premier Mollet ont moeten zal en dat hij daarna naar Londen zal terugkeren. Fa P. J. VAN DE SANDE.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1