BINNENLANDS NIEUWS „Zet nu je koers uit" Wat brengt de Radio? Eric de Noorman De grote beslissing Nieuw rapport over ruimtelijke ordening in ons land Gemeenteraad van Schoondijke Heeft het slechte weer enkele levens gered? mm MOTORRIJDER MET 100 KM SNELHEID TEGEN VRACHTAUTO GEBOTST. AAN DE GEVOLGEN VAN ONGEVAL OVERLEDEN. Uitgeschreven prijsvraag bezorgde prijswinnaars een reis naar Rome en Dublin Egyptisch-Israëlisch grensincident Prinses Beatrix zal de installatie bijwonen van het nationale fonds voor bestrijding van de kinderverlamming Verloofd paar stoeiend te water geraakt Breughelfeesten te Wingene „SLAAT OP DE BLIKKEN BUS" Berichtendienst voor automobilisten 41-4o F OII Tl tC Modus sSpr&ncf LIL verlovingsringen KNAAPJE VAN VIER HOOG GEVALLEN In de Dapperbuurt in Amster dam-Oost is donderdagmiddag een anderhalf jaar oud knaapje van vier hoog naar beneden ge vallen. Zijn val werd eerst gebro ken door een afdakje en vervol gens door een waslijn. Het knaap je (behoefde niet in een zieken huis te worden opgenomen. Op de kruising Nieuwe Egelan tierstraatMarnixstraat te Am sterdam, is donderdagavond de 21-jarige motorrijder H. J. L. W., die met een snelheid van onge veer 100 km per uur in de Mar nixstraat reed, tegen een het kruispunt passerende vrachtauto gebotst. Wa was op slag dood. Volgens de politie heeft de be stuurder van de vrachtauto geen voorrang verleend aan het door gaand verkeer. Het motorrijwiel vloog in brand. De 81-jarige heer J. Hopman, die donderdagavond in zijn wo ning in de 2e Nassaustraat te Amsterdam van de trap viel, toen hij de krant wilde halen, is in het Wilhelminagasthuis, waar hij was opgenomen, overleden. LIJK OPGEHAALD VAN BEJAARDE MAN. Donderdagavond om half negen is uit het water vóór het Centraal Station te Amsterdam het lijk op gehaald van de 71-jarige heer P. Z., woonachtig in het gemeente lijke verzorgingshuis aan de Roe- terstraat. De heer Z. was vorige week woensdag voor enige dagen met vakantie gegaan. Zaterdagavond (hedenavond dus) zou hij weer terug zijn gekomen, zodat men hem niet had vermist. SLACHTOFFER VAN TREINBOTSING OVERLEDEN De 32-jarige J. Boshuizen uit Wee.sp, de enige reiziger die bij de treinbotsing nabij het hoofd stedelijk Centraal Station donder dagochtend zwaar werd gewond, is gisterochtend in het O.L. Vrou we gasthuis overleden. DUITSER BIJ SCHEVENINGEN VERDRONKEN De 20-jarige Duitse elektromon- teur P. G. uit Brilon is donderdag middag omstreeks vier uur in de zee bij Scheveningen verdronken. De Duitser, die nog door een agent van politie ervoor was ge waarschuwd, dat de zee gevaar lijk was, is waarschijnlijk in een mui terecht gekomen. Een vrouw, die in de buurt van de jongeman zwom, zag dat hij in moeilijkheden verkeerde. Zij sloeg alarm. Een politieman en een badmeester kwamen te hulp, maar konden de Duitser niet vin den. Hierop voer een tomboot uit, eveneens tevergeefs. Om half vijf vonden twee zwemmers het stoffelijk overschot. Het is over gebracht naar het ziekenhuis aan de Zuidwal. Een 54-jarige Duitse vrouw en een elfjarig jongetje uit Den Haag zijn donderdag in Scheve ningen uit zee gered toen zij in moeilijkheden verkeerden. De Duitse vrouw kreeg hulp van een vijftienjarige Hagenaar en een brigadier van politie, de elfjarige jongen werd met behulp van een lijn door een politieman uit zee gehaald. ONGERUSTHEID OVER UITBLIJVEN VAN MAASTRICHTSE FAMILIE. Te Maastricht bestaat onge momeer, waar zij te Lecco in Ita lië verblijven. Doordat de 86-jarige schoonva der van de heer Hollman ernstig ziek was geworden werd de over komst van de familie gewenst ge acht en op een telegram, dat van uit Maastricht werd verzonden, heeft de heer Hollman zaterdag jl. teruggetelegrafeerd, dat de fa milie zo spoedig mogelijk zou te rugkomen. Sindsdien heeft men taal noch teken van de familie gehoord. De schoonvader is intussen overleden en zal vandaag begra ven worden. De politie te Maas tricht, die van het nog niet terug komen der familie op de hoogte is gesteld, heeft zich met Duitse en Zwitserse politie-instanties in verbinding gesteld om alsnog con tact te krijgen met de familie. De Maastrichtse politie gaat langzamerhand vrezen dat er met de familie Hollman, onder weg een ernstig ongeluk is ge beurd. De gemeentepolitie van Maastricht heeft zich alsnog in verbinding gesteld met de Inter pol organisatie en met de Ita liaanse consul in Nederland, zulks om in Italië en in Zwitser land nasporingen te laten doen langs de wegen, waarlangs de ie maasuiun ""b;- langs ae wegen, waarlangs ue rustheid over het niet naar huis auto ZQU hebben kunnen gereden, komen van de familie Hollman. A/ron Hooft- noo oiot k-urmen ach- komen van de familie Hollman. De heer Maurice Hollman, wijn handelaar te Maastricht en Frans consul aldaar, is enkele weken geleden met echtgenote en vier kinderen per auto en campingcar op vakantie gegaan naar het Co- Men heeft nog niet kunnen ach terhalen op welk tijdstip precies de familie Hollman, die bestaat uit man, vrouw en vier kinderen, uit Lecco is vertrokken. De fa milie verbleef in een zogenaamd camping-field. Het probleem van de ongelijk matige verdeling der bestaans- bronnen in ons land is voor de minister van Wederopbouw aan leiding geweest de rijksdienst voor het nationale plan een stu die hieromtrent te doen maken met het oog op de toekomst. Een eerste nota, een beknopte beschouwing over de ontwikke ling van Nederland buiten het Westen, is thans verschenen. Gesteld wordt, dat het westen thans de helft van de bevolking, 5,2 miljoen mensen, herbergt, waarvan 4 miljoen in de „rand stad Holland". Tot 1980 verwacht men voor de randstad een groei van 5,5 tot 6 miljoen mensen bij een totale bevolkingsaanwas tot 13 a 14 miljoen. Een te grote congestie in het westen zou rem mend werken op de economische functie van dit gebied in het na- De 22 jarige H. de Vries, leer ling van de M. T. S. te Groningen en wonende aldaar, heeft de eer ste prijs gewonnen in een door de afdeling Rijksluchtvaartschool van de Rijksluchtvaartdienst on der de mannelijke leerlingen van de hoogste twee klassen van de H. B. S.-B en Gymnasium Alpha en de leerlingen van de M. T. S. uitgeschreven prijsvraag. Gevraagd was een pakkende ti tel te bedenken voor een zonder titel onder de leerlingen versprei de brochure over de opleiding tot èn het toeroep van verkeers vlieger. De heer De Vries had de titel „Zet nu je koers uit" ingezonden. Hij heeft er een retourvlucht naar Rome met een verblijf van twee dagen aldaar mee verdiend. „Een carrière van de bovenste plank" was de titel die de 17-ja- rige E. van den Borne te Gemert, leerling van het R. K. Gymnasium te Venray had ingezonden. Hij won daarmee de tweede prijs, een retourvlucht naar Dutolin met een tweedaagsverblijf aldaar. Deze twee prijswinnaars zullen woensdag 29 augustus om negen uur 's morgens op Schiphol zijn en door de direkteur-generaal van de Rijksluchtvaartdienst, de heer J. W. F. Backer, en een af gevaardigde van de K. L. M. wor den begroet. Een woordvoerder van het Is raëlische leger heeft verklaard, dat een Israëlische post in het gebied van Kissoefim vrijdagoch tend door Egyptenaren in de zone van Gaza met machinegeweer vuur is toeschoten. Tijdens de be schieting drongen Egyptische sol daten Israëlisch gebied binnen en naderden de post. De Israëliërs beschoten daarop de Egyptena ren, aldus de woordvoerder die eraan toevoegde dat het vuurge vecht nog voortduurt. Een Israëlische woordvoerder zei, dat er zich een tweede inci dent heeft voorgedaan, waarbij een Israëlisch -militair voertuig door Egyptenaren werd bescho ten en beschadigd. Er werden in totaal ruim dui zend inzendingen ontvangen. De jury, die bestond uit de he ren J. W. F. Backer, B. W. Noor- dam (Afd. Voorlichting van het ministerie van Verkeer en Water staat), J. Ooms (hoofd bureau algemene opleidingszaken Rijks luchtvaartschool H. Spanjaard (hoofd aifd. publikaties en ten toonstellingen van een Rijksvoor lichtingsdienst) en A. Stolke, schrijver van de brochure, was eenstemmig van oordeel dat het peil der inzendingen niet ten vol le aan de verwachtingen heeft beantwoord. tionale geheel. Agrarische en re- cretieve belangen zouden door een te uitgesproken stadsmilieu ook in het gedrang komen. Vei ligheid, waterhuishouding en ver keer zouden enorme vraagstuk ken gaan opleveren. De totale kosten van het te hard groeiende complex van het westen zouden onevenredige stijgingen gaan ver tonen. Het is daarom, nodig aldus de nota, de duidelijke achterstand in andere delen des lands op het ge bied van de landbouw, de indus trie, de huisvesting, de openbare voorzieningen, de culturele mo gelijkheden als ook het gehele welvaarts- en verzorgingspeil te verminderen. In plaats van ver dere concentratie in het westen zal het aantrekken van nieuwe bestaansbronnen en opvoering van het welvaartspeil in overig Nederland nodig zijn. Gezien de ervaringen met me tropoolvorming elders, b.v. in Frankrijk, wordt voorkomen hier van dringend nodig geacht. Het concentratie-proces moet volgens deze nota gematigd worden. Hiertoe, zo wordt gesteld, is nog alle gelegenheid, zodat in.eerste instantie zeker voor een half mil joen mensen méér buiten het westen boven het aantal, dat thans jaarlijks naar dit westen gezogen wordt, een bestaan kan worden gevonden. De stichting „Nationaal fonds voor de bestrijding van de kin derverlamming" zal op 12 sep tember in de Ridderzaal te 's-Gra- venhage officieel worden geïn stalleerd. De beschermvrouwe der stichting H. K. H. Prinses Beatrix, zal deze plechtigheid bij wonen en een korte rede uitspre ken. Na afloop van de installatie zal de Prinses tezamen met kin deren uit de Nederlandse provin cies en de overzeese rijksdelen de talrijke giften ten bate van het fonds in ontvangst nemen die door talrijke organisaties en be drijven reeds werden toegezegd. De voorzitter van de stichting, de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, verklaarde tijdens een persconferentie, dat een bepaalde instelling reeds een gift van 100.000 in het vooruitzicht had gesteld. Veel geld is echter no dig aangezien het fonds voor een doeltreffende bestrijding en voor de nazorg en revalidatie der slachtoffers over een jaarlijks be drag van 1% tot 2 miljoen gul den moet kunnen beschikken. Prof. dr. P. Muntendam, de oprichter van de stichting, zeide, dat dank zij de financiële steun, die het fonds reeds mocht ont vangen, het grotere aantal ge vallen van polio dat zich dit jaar in Nederland heeft voorgedaan, op effectieve wijze kon worden behandeld. De revalidatie zal zich in de toekomst echter niet alleen tot de patiënten van dit jaar moeten uitstrekken doch ook tot die van andere jaren, die deze nazorg nog niet mochten ontvangen. Vooral is veel gelde lijke steun nodig voor een buiten kliniek en een buitenapparatuur met reducatiemiddelen. Een der gelijk centrum zal binnenkort in gebruik genomen kunnen wór den. Toen de zon ter kimme neeg stond donderdagavond langs de wallekant van de Oude Schans te Amsterdam 'n verloofd paar wat te stoei en. Uiteraard hadden zij meer aandacht voor elkaar dan voor de waterkant. Het ge volg toleef dan ook niet uit en al stoeiende viel het duo in het groezelige water. Geheel ontnuchterd en druipnat kro pen zij op de kant en verdwe nen schielijk naar huis. De raad van Schoondijke ver gaderde donderdagavond voor het eerst in de raadszaal van het onlangs officieel in gebruik ge stelde gemeentehuis. Burgemeester F. A. van Rose- velt memoreerde in zijn openings- en begroetingswoord dit feit. Blijkens een schrijven van G. S. heeft de minister van Binnenland se Zaken geen bedenkingen tegen het raadsbesluit van 7 mei 1956 inzake rechtspositieregeling ge- meentepersoneel. Voorts verleen, de G. S. goedkeuring aan het raadsbesluit tot verkoop van grond aan W. Kanse, het raads besluit tot aankoop, van de her- bouwplichten van W. P. Wattel en P. van Driel. Van Z. K. H. de Prins der Ne derlanden was een dankbetuiging ontvangen voor het door de raad aan hem gezonden gelukstele gram ter gelegenheid van zijn verjaardag. Het verzoek van de gemeente Schoondijke om voor 1956 in aan merking te komen voor een ver hoogde uitkering uit het gemeen tefonds werd door de minister van Binnenlandse Zaken op 30 juli 1956 afgewezen. Om voor 1957 eventueel alsnog een ver hoogde uitkering te kunnen ver krijgen is het nodig een desbe treffend verzoek vóór 1 oktober aan de minister te doen. Op voor stel van B. en W. werd besloten een zodanig verzoek tot de minis ter te richten. Z. h. s. werd besloten aan Jan nis van Lare een perceel grond in de Dorpsstraat te verkopen. Met algemene stemmen wer den Chr. Eggink, arts te Schoon dijke en A. C. Brouwer, arts te IJzendijke als gemeentelijke lijk schouwers aangewezen. Z. h. s. werd een gewijzigde ziektekostenregeling voor het ge- meentepersoneel over 1955 vast gesteld. Aan I. J. Brugge werd z. h. s. een premie ad 500 voor woning verbetering uit de gemeentekas toegekend en aan M. Scheele een premie van 32,85. De pre mie die door het rijk zal worden verleend bedraagt 2 maal die van de door de gemeente toegekende. Naar aanleiding van het ver zoek van het schoolbestuur der Vereniging Johannes om finan ciële medewerking bij de aan schaf van leer- en hulpmiddelen tot totaal 3504,85 werd overeen komstig het advies van de in specteur van het lager onderwijs z. h. s. financiële medewerking verleend voor 516,85. Aan wed. A. LeenhoutsRis- seeuw werd bouwgrond beschik baar gesteld in oe Dorpsstraat en aan B. Roose in de Veldstraat. Tijdens de rondvraag infor meerde de heer P. W. Neele er naar hoe het komt, dat slechts één friteskraam op de markt standplaats had. De voorzitter zei, dat er nog een aanvrager was, die B. en W. hebben afgewezen. Wethouder Toesseint zei, dat dit verkeerd bleek te zijn ge weest, aangezien de exploitant van het friteskraam het tijdens de oogstfeesten alleen niet af kon. Voorts informeerde de heer Neele naar de banken die in de gemeente geplaatst zouden wor den. Het bleek, dat één en ander in verre voorbereiding is, maar wegens vakantie van de opzich ter thans nog geen voorstellen ter behandeling aan de raad kon den worden voorgelegd. Hierop ging de raad in besloten zitting ter bespreking van het voorstel van B. en W. tot aan koop van de woning Van der Slikkestraat no. 1 van wed. P. J. Huigh. Honderden varkenskoppen, dui zend meter worst, vele tonnen bier, ketels vol rijstebrij en ontel. bare pannekoeken zullen op 9 september worden genuttigd tij dens een Breugheliaanse maal tijd, die in het Vlaamse dorpje Wingene nabij Brugge wordt aan gericht. Die dag zal een stoet door het plaatsje trekken, welke figu ren en taferelen zal weergeven uit schilderijen van de beroemde Vlaamse schilder. In het bijzon der zullen zijn spreekwoorden, kinderspelen en ,,de boerenbrui loft" worden uitgebeeld. Muziek korpsen en vendelzwaaiers uit 't gehele land nemen aan dit Breug- helfeest deel. Verleden jaar woon den 40.000 belangstellenden deze feesten bij. Aan de feestdis van de boerenbruiloft zullen meer dan 1000 personen aanzitten. Niet minder dan 700 jeug dige trommelslagertjes heb ben donderdagmiddag in Baarn een uitbundig feest gevierd. Het was, naar de in woners van deze plaats ho pen, het slot van een lawaai ige periode. In de afgelopen regenachtige vakantiemaand verrezen de tamboerscorpsen als paddestoelen uit de grond, vervulden Baarn van vroeg tot laat met hun roffels, na men de wegen in beslag en dwongen het verkeer stap voets te rijden. De fabrikan ten van trommen hebben er echter geen cent aan kunnen verdienen, want niet één ech te trom werd gebruikt. Grote en kleine blikken bussen wer den keurig beschilderd en dienden als trommen. Er wer den groepen gevormd, die schilderachtige namen als „de blikken bus", „de doffe dreun", „de blikkeniertjes", „de blikbeukers", het „resi dentieorkest" en „de slaap- wandelaartjes" adopteerden, kostelijke uniformen droegen, eigen vaandels hadden en voorafgegaan werden door kleine tamboermaïtres. Na de langdurige voorbe reiding was dan woensdag de grote dag, waarop onge veer 40 van deze corpsen langs een echte jury trók- Ken door bevlagde straten. In de stoet liepen duimzui- gende kleuters naast „kop pensnellers", „heiboertjes" naast „Schotse Hooglanders" en de bijna 10.000 toeschou wers hopen maar, dat de bus. sen opgeborgen zullen wor den tot de volgende zomer, want men vindt het nu welle tjes. SfctS» tal slachtoffers ve^mderde met Volgens nationalistische berich ten hebben de Chinese nationalis ten donderdag ten noordwesten van de Matsoe-eilanden, bij de kust van Noord-Foekiën, een communistisch marinevaartuig tot zinken gebracht en twee sche pen beschadigd. De Franse P. T. T. heeft in sa menwerking met een nationaal comité een regeling getroffen om personen, die in Frankrijk een tocht over de .belangrijkste wegen maken, te waarschuwen, dat iemand in hun land van afkomst met hen per telefoon in verbin ding wil treden. De hoofddirecteur der Telegra fie en Telefonie in ons land heeft thans meegedeeld, dat voor hen die van deze dienst gebruik wen sen te maken met ingang van 1 september a.s. op de Nederladse telegraafkantoren gelegenheid bestaat om deze speciale tele grammen aan te bieden. I Anderzijds zijn de straten bij Daling aantal ernstige |sieoht weer gevaarlijker, hetgeen verkeersongevallen (mogelijk de oorzaak is van het Vergeleken bij juli 1955 is ge-toch grotere totale aantal ver durende de afgelopen maand in keersongevaUen (inclusief Amsterdam het aantal ernstige kleine ongevallen). Dit aantal verkeersongevallen van 232 tot 222 teruggelopen, dus van 15 tot 12.9 procent. Ook het totaal aan- 10.2 procent (van 519 tot 466). Ten aanzien van het aantal ge- doden en ernstig gewonden is door het bureau van statistiek te Amsterdam een daling van 8.4 procent geconstateerd (van 179 tot 164). Het bureau acht het niet uit gesloten, dat deze gunstige ten dentie te danken is aan het bij nam met 11.2 procent toe (1723 tegen het vorig jaar juli 1549). „Behalve de slechte weersomstan digheden kunnen allerlei toeval lige factoren een rol hebben ge speeld", meent het bureau van de statistiek. „Men mag slechts ho pen, dat er inderdaad een struc tuurverandering in de gestage groei van het aantal verkeerson gevallen is opgetreden". De cijfers over de eerste 7 maanden van dit jaar geven ech ter geen verbetering te zien. De zonder slechte weer van de af ge- 'bekende thermometerwees aan inrfpn maand De natte straten het eind van juli 11.084 aan. u brengen de 'weggebruikers totis 11 procent boven de stand aan grotere voorzichtigheid. I het einde van ]uli 1955. ZONDAG 26 AUGUSTUS. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws en postduivenber.8.18 Voor het platteland; 8.30 Weer of geen weer; 10.00 Caus.10.15 Kinder koor; 10.40 Met en zonder om slag; 11.05 Gram.; 12.00 Theater- orkest; 12.30 Sportspiegel; 12.35 Even afrekenen, heren!; 12.45 Gram.; 12.55 Wereldkampioen schappen wielrennen in Kopen hagen; 13.00 Meded. of gram.; 13.10 Voor de militairen; 14.00 Boekbespr.; 14.20 Kamerorkest; 15.20 Joegoslavische volksliede ren; 15.45 Dansmuz.; 16.30 Sport- revue; 17.00 Gram.; 17.20 Voor dracht; 17.40 Wereldkampioen schappen wielrennen te Kopen hagen; 17.50 Nws en sportuitsl.; 18.05 Sportjournaal; 18.30 Ned. Herv. kerkdienst; 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Bijbelvertelling; 20.00 Nws; 20.05 Gevar. muziek; 21.00 Voordr.; 21.10 Operette; 22.00 Ra diojournaal; 22.10 Gram.; 22.40 Idem; 23.00 Nws; 23.15 Act. of gram.; 23.25 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.25 Hoogmis; 9.30 Nws; 9.45 Gram.; 10.00 Radiozon dagsblad; 10.30 Remonstrantse kerkdienst; 11.30 Vragenbeant- woording; 11.45 Reportage; 12.00 Kinderkoor; 12.15 Gram.; 12.40 Lichte muz.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en Kath. nws; 13.10 Gr.; 13.40 Boekbespr.; 13.55 Qr.; 14.30 Bariton en piano; 15.10 Gr.; 15 20 Concertgebouworkest; 15.55 Lichte muziek; 16.15 Sport; 16.30 Vespers; 17.00 Geref. kerkdienst, 18.30 Gram.; 19.00 Nieuws uit de kerken; 19.05 Boekbespreking; 19.15 Geestelijke liederen; 19.30 Caus.; 19.45 Nws; 20.00 De gewo ne man; 20.05 Lichte muz.; 20.25 Act- 20.35 Caus.; 20.45 Gram.; 21 10 Hoorspel; 22.10 Promenade 41. Even later merkt hij, dat Svein zich bij hem heeft gevoegd en samen rennen ze voort terwijl de krijgers van Ondur met Ondur tie rend voorop, vlak ach ter hem aankomen. Door zig-zag heen en weer te rennen maakt de dichte sneeuwjacht het hun mogelijk de- achtervolgers 't spoor bijster te maken. Zij duiken onder een groep struiken languit in de sneeuw en wach ten roerloos. Tot hun grote op luchting bemerken zij, dat de list gelukt, want als schim men rennen de achtervolgers voor bij. De stemmen verwaaien in de storm en in de doodse stilte, die hen omgeeft, wachten ze nog een tijdje. Svein durft nu zijn helm weer op te zetten en voelt zich daarbij aan merkelijk beter, zoals hij opmerkt. Dan gaan ze, in de beschutting van de stammen blijvend, voorzich tig in een grote boog om de plaats heen, waar ze de krijgers vermoe den. Ze kunnen nauwelijks -een meter vooruit zien, hetgeen hun een ge voel van veiligheid geeft, maar wat ^erdaadLeruststrihngiser geen gèefs zü n" geweeT en zij door de ook wel eens tot een onaangename en tot g kriitrers te orït- achtervolgers zijn ontdek! Cll LUb öw t «snoor van vreemde krijgers te ont- V MeT grote moeTte weten ze hun dekken. Wat hen echter minder te lopen richting te bepalen, maar geruststelt is, dat er ook geen en- etndeüjk bereiken ze toch zonder kei spoor van Aranrod is te zien. verdere tegenslag de plaats waar, „Ze had toch in al dien j de ingang van dl kloof moet zijn. al geruime ti,d moeten zyn, zegt gccia fyi' - achtervolgers zijn ontdekt en weer mee teruggevoerd zijn?" orkest; 22.45 Avondgebed en lit. kal.; 23.00 Nws; 23.15 Gram. BRUSSEL: 12.00 Lichte muz.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Opera; 16.00 Gram.; 17.45 Sport uitslagen; 18.00 Gr.; 18.30 Godsd. halfuur; 19.00 Nws; 19.45 Gram.; 20.15 Requiem; 22.00 Nws; 22.15 Gram.; 23.00 Nws; 23.05 Gram. MAANDAG 27 AUGUSTUS. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.23 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.00. Caus.; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Metropole ork., klein koor en hammondtrio; 11.15 Vierhan dig pianosp.; 11.40 Voor de jeugd; 12.00 Dansmuz.; 12.30 Land. en tuinbouwmeded.12.33 Voor het platteland; 12.38 Pianoduo; 13.00 Nws; 13.15 Voor de middenstand; 13.20 Orgel en zang; 13.45 Gram.; 14.00 Voor de vrouw; 14.15 Hoor spel; 15.40 Zestig minuten boven de zestig; 16.40 Gram.; 17.15 ld.; 17.30 Dichte muz.; 17.50 Wereld kampioenschappen wielrennen te Kopenhagen; 18.00 Nws en com mentaar; 18.20 Act.; 18.30 Gram.; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Oude muz.; 19.35 Gram.; 19.45 Regeringsuitzending; 20.00 Nws; 20.05 Theaterorkest en koor; 20.45 Horen en bezorgen; 21.20 Lichte muz.; 21.45 Caus.; 22.00 Concert gebouworkest; 22.30 Wereldkam pioenschappen wielrennen te Ko penhagen; 22.40 Gr.; 23.00 Nws; 23.15 Lichte muziek; 23.40 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gewijde muz.; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.25 Voor de vrouw; 9.35 Voordr.; 10.00 Gram.; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Promenade ork.; 11.45 Gram.; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuinbouw meded.; 12.35 Lichte muz.; 12.55 Gram. of act.; 13.00 Nws; 13.15 Lichte muz.; 13.35 Gram.; 14.00 Voor de jeugd; 14.30 Gram.; 14.45 Voor de»vrouw; 15.15 Gr.; 15.35 Kamerorkest; 16.00 Bijbellezing-, 16.30 Viool, viola da gamba en clavecimbel; 17.00 Voor de kleu ters; 17.15 Amus. muziek; 17.40 Beursber.; 17.45 Regeringsuitz. 18.00 Vocaal dubbelkwartet; 18.15 Gram.; 18.35 Accordeonork.; 19.00 Nws; 19.10 Orgelconc.19.30 Gr.; 20.00 Radiokr.; 20.20 Lichte mu ziek; 20.40 Klankbeeld; 21.30 Me tropole ork. en klein koor; 22.20 Caus.; 22.25 Koorconcert; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws; 23.15 Gram. BRUSSEL; 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Voor de land bouwers; 12.42 Gram.; 13.00 Nws, 13.15 Gram.; 15.30 Kamermuziek; 16.00 Koersen; 16.02 Gram.; 17.00 Nws; 17.10 Gram.; 17.55 Zang en piano; 18.25 Causerie; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Gr.; 20.00 Omroeporkest; 20.45 Gram.; 2100 Klassieke muziek; 22.00 Nws; 22.15 Gram.; 22.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 6