Geweldige mijnramp in België Stevenson tegen rassenscheiding Mijnrampen in de 20ste eeuw Persconferentie van Eisenhower Bezoek van Nasser aan Moskou gaat door Voorzorgsmaatregelen op Cyprus ZON- en MAANSTANDEN HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1956. 11e Jaargang Nr 3838 273 mijnwerkers van de buitenwereld afgesloten Toestand ernstig doch niet hopeloos Aantal doden tot 8 gestegen Tweehonderdzeventig mijnwerkers zijn woensdag op ongeyeer 750 meter onder de grond opgesloten door een brand, die in een kolenmijn bij Marcinelle dicht bij Char leroi uitgebroken is. Acht doden en zes gewonden zijn tot nu toe geborgen. Vijf en twintig mijnwerkers wisten ongedeerd uit de mijn schachten te ontsnappen. Zeven van hen waren in een lift onderweg naar de oppervlakte, toen zij het vuur zagen en alarm sloegen. Reddingsploegen haalden de andere achttien uit de beide mijnuitgangen, voordat de brand deze afsloot. In een van deze gangen smolten door de brand de kabels van de lift naar de oppervlakte. Egyptische havenarbeiders verzoeken om boycot van Britse goederen India neemt uitnodiging aan Griekenland vraagt uitstel Prinses Beatrix haalt rijbewijs Koning Feisal met hertog van Edinburg in de boot Syrië klaagt over Israëlische bestandsschendingen M/n imister Wilson zegt: Niet de vuist ballen... Ceylon aanvaardt de uitnodiging voor conferentie te Londen Britse troepen naar het Midden-Oosten Rusland en de Suez- ccmferentie Politie en militairen in Griekenland moeten zich paraat houden President Eisenhower over de schuldenverloochening door Indonesië Frankering bij abonnement: Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sanöe Noordstraat 55-57 Terneuzen Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,35 per kwartaal; per maand 1.80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V vOi Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. advertentieprijs per mm 15 ct; minimum p>«r advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 9 regels i, iedere egel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 't namiddags 2 uar. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Een ambtenaar van de mijn zei dat er 135 Italiaanse mijnwerkers onder de ingeslotenen zijn. „We doen al 'het mogelijke om hen naar boven te krijgen", zei hij. 107 vermiste mijnwerkers zijn Belgen en onder de 31i overige bevinden zich zes Grieken en vier Duitsers. De redders proberen hen door galerijen van een nieuwe nog onvol tooide schacht te bereiken. Koning Boudewijn is woensdagmiddag op de plaats van de ramp aangekomen. Ook de Belgische eerste minister Aehilles van Adker is onderweg. 'dat er niets meer gedaan kon wor- De ventilatoren van de mijn werken nog, zodat de ingeslote nen geen kans lopen te stikken. Reddingsploegen zouden door kloppen contact met ingesloten mijnwerkers hebben gemaakt, die op eigen kracht trachten zo hoog mogelijk te komen. Men ver moedt, dat zij zich op vier ver schillende hoogten bevinden tus sen 765 en 1035 meter. Alle bonden van Egyptische havenarbeiders hebben besloten er bij de havenarbeiders in de lan den van de „Bandoeng"-groep op aan te dringen, geen Britse goe deren te behandelen, India zal de conferentie over het Suezkanaal te Londen bijwo nen. Premier Nehroe heeft dit in het parlement meegedeeld. Nehroe veroordeelde het tref fen van oorlogsvoorbereidingen. Hij verklaarde, dat India de uit nodiging slechts aarvaardde op voorwaarde dat deze aanvaarding geen aantasting zou vormen van de Egyptische soevereiniteit, die niet betwist mocht worden. Ook Denemarken neemt uitnodiging aan. Oek Denemarken zal de uitno diging om deel te nemen aan de Londense conferentie over het Suez-kanaal aanvaarden. Griekenland heeft Groot-Brit- tannlë om uitstel van de Suezka- naalconferentie gevraagd en om verandering van de plaats van bijeenkomst. De Griekse minister van Buiten landse Zaken, Averoff, heeft de Britse zaakgelastigde gisteren een nota overhandigd in antwoord op de uitnodiging voor de confe rentie te Londen. Gelijkluidende nota's zijn overhandigd op de Franse en de Amerikaanse am bassade. Griekenland verzoekt de conferentie later en elders te houden opdat het debat in een zo rustig mogelijke sfeer zal kun nen plaats vinden. In Griekse diplomatieke krin gen te Athene was men uiterst gereserveerd over de nota, die beschouwd werd als „een verwer. ping noch een aanvaarding" van de uitnodiging. Van bevoegde zijde te Londen is verklaard, dat geen verande ring van de datum en de plaats van de Suez-conferentie overwo gien wordt. Bij de ingang van, de mijn stijgt een dikke rookwolk omhoog, die boven een menigte gespannen wachtende vrouwen en kinderen blijft hangen. De rook besmeuit de gezichten en prikkelt de ogen en kelen van hen, die voor een deel al van woensdagochtend af op nieuws van echtgenoten en vaders wachten. Militairen, ver pleegsters in witte uniformen en redders met zuurstofmaskers lo. pen dooreen bij de ingang van de mijn. Brandweerauto's en ambu lances rijden voortdurend door de menigte. Men vermoedt, dat de brand is ontstaan, doordat een wagon in een der gangen omviel en in zijn val een elektrische kabel brak, die daarop kortsluiting maakte. Een van een twaalftal geeste lijken, die bij de mijningtang wach ten heeft verklaard dat twee van de omgekomen mijnwerkers Ita lianen zijn en één een Belg. De geredde gewonden waren tot nu toe alle Beigen. Om 17.30 uur kwamen alle red ders uit de nieuwe mijnschacht en de hijsschacht naar boven en begonnen brandweerlieden op nieuw met het besproeien van die schachten. De redders kwamen terug om blusapparaten te halen, die, na een noodoproep via de ra dio. door particulieren in grote getale naar de mijn worden ge bracht. Een der redders verklaarde, dat hij tot op de verdieping 815 is geweest. Eerst moet de brand geblust worden, dan pas kunnen wij proberen de mijnwerkers te redden, zo zei hij. De directie van de mijn heeft vooralsnog aanbiedingen van Duitse en Franse mijnen om hulp. ploegen te zenden afgeslagen. Wel zijn uit Luikse kolenmijnen reddingsploegen in Marcinelle aangekomen. Naar mate de dag vorderde werd het stiller voor de hekken van de mijn. Af en toe moesten in onmacht gevallen vrouwen naar huizen in de omgeving ge bracht worden om op verhaal te komen. De drie mijnwerkers wier stoffelijk overschot is gebor gen, zijn gestikt. De drie ge wonden die naar het ziekenhuis van Charleroi zijn gevoerd, lij den aan een begin van verstik king. Een der redders die woensdag middag om 17.50 uur naar boven kwam, verklaarde, dat op 835 m diepte alles Ls ingestort. „Wij zijn tot 880 meter gegaan, maar heb ben niets gevonden". Hij vreesde, den. i Hij had dit nog maar nauwe- 1 ijk!gezegd, toen drie overleven den bovengebracht werden en verpleegsters opgetogen riepen: „Er zijn nog overlevenden, alle hoop is nog niet verloren". Het totaal aantal overlevenden bedraagt nu zes. Om 18.30 uur werden nog 273 mijnwerkers vermist: 135 Italia nen, 107 Belgen en 31 van andere nationaliteit, o.w. 6 Grieken en 4 Duitsers. Later is bekendgemaakt, dat bij elkaar acht doden twee Ita lianen en zes Belgen zijn ge borgen. De zes gewonden die uit de mijn zijn gehaald, zijn allen Belgen. Koning Boudewijn liet zich di rect na aankomst voorlichten over de toestand en de reddings werkzaamheden. De directeur-ge neraal van het Belgische Mijnwe zen deelde hem mede, dat de toe stand zeer ernstig is, doch dat nog niet alle hoop verloren is. Koning Boudewijn verbleef circa anderhalf uur op het terrein van de mijn. Hij onderhield zich met de redders en hij was er getuige van, toen het achtste lijk, dat van een Belgische arbeider, uit de mijn werd gedragen. Het reddingswerk werd na het invallen van de duisternis voort gezet. De reddingsploegen lossen elkaar om de twee uur af. Er kwamen woensdagavond zo veel nieuwsgierigen met auto's naar de mijn, dat de burgemees ter van Charleroi via de radio de automobilisten moest verzoeken de weg vrij te laten voor zieken. De Franse premier, Mollet, heeft woensdagavond aan zijn Belgische ambtgenoot, Van den Acker, telegrafisch zijn deelne. ming betuigd. Uit de Belgisch-Limburgse mij nen wordt al het beschikbare blusmateriaal naar Marcinelle ge zonden. Volgens de verklaring van de directeur-generaal van het Belgi sche mijnwezen aan koning Bou dewijn woedde de brand woens dagavond in alle gangen, die ver bonden zijn met de schacht waar de ramp begon. De redders zijn tot op een dieo- te van 835 meter gekomen. De brand woedt op een diepte van 900 tot 975 meter. Men gelooft, dat de meeste ingesloten mijn werkers zich op grotere diepte, voornamelijk op 1035 meter, be vinden. Ais de lucht daar echter slechter is dan in de gangen, die de redders bereikt hebben, be staat er weinig kansl op overleven den. In Rome wordt vernomen, dat de Italiaanse minister van Arbeid en de onder-staatssecretaris van zijn ministerie die belast is met de emigratie, naar Charleroi zul. len vertrekken om een onderzoek in te stellen naar de toestand van de Italiaanse mijnwerkers. Voorzover bekend zijn geen Nederlanders bij de ramp betrok ken. In 1930 heeft zich in deze mijn ook reeds een ernstig ongeluk voorgedaan. Toen vielen er 30 slachtoffers. De grootste mijnramp tot op heden was die van 1942 in Mant- sjoerije, toen 1549 mijnwerkers om het leven kwamen. H.K.H. Prinses Beatrix heeft woensdagmiddag met succes een volledig autorij-examen afge legd, hetgeen bestaat uit een praktisch en een theoretisch ge- deelt?. Het stelling nemen van de Iraakse regering ten gunste van Egypte in het geschil om het Suezkanaal schijnt geen afbreuk te doen aan de vriendschappelij ke betrekkingen tussen de Iraak se en Britse koninklijke families. Koning Feisal van Irak, die op particulier bezoek in Engeland is, heeft overnacht aan boord van het koninklijke jacht „Britannia", dat te Cowes ligt waar de jaar lijkse roeiwedstrijden worden ge houden. Woensdagmorgen heeft de hertog van Edinburg, de ge maal van koningin Elizabeth, ko ning Feisal „in de boot genomen" n.l. in zijn zeven-meter-sloep „Fairey Fox", waarmee zij deel namen aan een handicap-wed strijd. De Syrische delegatie bij de Ver. Naties heeft aan de voorzit ter van de Veiligheidsraad een schrijven gezonden, waarin Is raël beschuldigd wordt van tal rijke schendingen van de be standsovereenkomst. De delegatie vraagt evenwel niet om bijeen roeping van de Veiligheidsaad. Syrië waarschuwt in de brief, dat het niet verantwoordelijk ge steld kan worden voor de even- tuële gevolgen van aanhoudende bestandsschendingen. De grootste mijnrampen die zich in deze eeuw hebben voorge daan, zijn de volgpnde: 1906. Courrières (Frankrijk) 1176 doden 1909. l'Illiois (Verenigde Staten) 259 doden 1911. Whitehaven (Groot-Brittannië) 136 doden 1934. WeXham (Groot-Brittannië) 263 doden 1947. Centralia (Verenigde Staten) 100 doden Whitehaven (Groot-Brittannië) 100 doden 1950. Gelsenkirchen (Duitsland) 76 doden 1951. Easington (Groot-Brittannië) 80 doden West Frankfort (Verenigde Staten) 119 doden 1952. Zwichau (Saksen) 47 doden 1954. Grosseto (Toscana) 42 doden 1955. Zongouldak (Turkije) 47 doden Calcutta (India) 55 doden Gelsenkirchen (Duitsland) 41 doden Adlai Stevenson, de man die een grote kans maakt om door de democratische partij aange wezen te worden als kandidaat voor het presidentschap van de Ver. Staten, heeft zich dinsdag avond te Chicago openlijk uitge sproken tegen rassenscheiding op school. Stevenson was van mening, dat de democratische partij op ondub belzinnige wijze haar instemming moet betuigen met de beslissing van het hoog gerechtshof, dat zich tegen rassenscheiding heett uitgesproken. Juist de rassen scheiding zal het grote twistpunt vormen op de nationale vergade ring van de partij, die volgende week in Chicago zal worden ge houden. In een door een aantal demo craten uitgebracht proef-pro- gramma voor de buitenlandse politiek van de democratische partij wordt gezegd, dat de repu blikeinen „een dubbelhartige hou ding hebben aangenomen tegen over het Midden-Oosten". Vol gens dit document zouden de de mocraten wapens naar Israël moeten zenden en de beperkende bepalingen inzake immigratie moeten verruimen. Stevenson, die in Chicago ver toeft voor de vergadering van de partij-commissie, waarop de po litiek van de democratische par tij wordt uitgestippeld, heeft dinsdag verklaard, dat hij Eisen hower kan „verslaan" bij de pre sidentsverkiezingen in november. Volgens Stevenson wint bij de kiezers de opvatting veld, dat Eisenhower geen sterke presi dent is. Men verwacht, dat Ste venson de „stille" steun zal krij gen van ex-president Truman en wel in de vorm van een openlijke verklaring van Oscar Champmen, de minister van Binnenlandse Zaken tijdens het bewind van Truman. Kritiek van Zuidelijke Demo craten op Stevenson. Te Chicago, waar vertegen woordigers van de democratische partij uit alle staten bijeenko men met het oog op de nationale conventie van de partij, hebben afgevaardigden uit de zuidelijke staten felle kritiek geleverd op Adlai Stevenson, de man die de meeste kans maakt tot democra tisch kandidaat voor het presi dentschap te worden gekozen. De kritiek richt zich vooral tegen Stevensons verklaring, dat de democratische partij zich moet stellen achter de uitspraak van het hooggerechtshof, dat rassen scheiding op openbare scholen in strijd met de wet is. Vele zuidelijke democraten, die tevoren hadden verklaard vooï Stevenson te zullen stemmen, zeiden nu, dat zij er nog eens over zouden moeten denken. Zij voegden hieraan toe, dat zij niet uit de partij willen treden, maar wel alles in het werk zullen stel len om te voorkomen, dat de con ventie de opvatting van Steven son onderschrijft. President Eisenhower heeft op zijn persconferentie verklaard goede hoop te hebben, dat de ka naalkwestie langs vreedzame weg zal worden opgelost. Hij kon niet indenken, dat met geweld een goede oplossing kon worden be reikt. Later, in een verduidelijking, zei de president, dat hij niet wil zeggen, dat onder geen beding gebruik van wapens moet wor den gemaakt. „Elke belangrijke kwestie waarbij meer dan één land is betrokken, dient door on derhandelingen tot een oplossing te worden gebracht", aldus de president. Daarmee wilde hij ook weer niet zeggen, dat iemand zijn rech ten moest opgeven. De president wilde geen antwoord geven op de vraag, of militaire voorbereidin- De Verenigde Staten zullen al het mogelijke doen om de Suez- kanaal-kwestie door middel van besprekingen op te lossen, „liever dan de vuist te ballen en te drei gen". Dit heeft de Amerikaanse minister van Verdediging. Char les Wilson, op een persconferen tie in Washington verklaard. Wilson wilde niet ingaan op vragen van verslaggevers welke militaire acties de Ver. Staten zouden nemen in geval van oor log in het Midden-Oosten. „Dul les behandelt deze kwestie (de Suezkanaal-crisis) en ik wil op Ceylon heeft de uitnodiging voor de Londense Suez-conferen tie aangenomen, aldus is woens dag officieel bekend gemaakt. Verklaring van woord voerder Foreign Office Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenland se Zaken heeft woensdag mede gedeeld, dat Engeland het gesenil over het Suezkanaal op vreedza me wijze opgelost wenst te zien. Hij voegde er aan toe, dat de Britse regering de Suezkanaal- kwestie als „duidelijk gescheiden" van het Arabisch-Israëlische ge schil beschouwt. Tegen het einde van de week zullen troepen van het Britse in fanterie regiment „De Hertog van Wellington" met vliegtuigen, die van particuliere maatschappijen gevorderd zijn, naar Cyprus ver trekken. De „luchtbrug" zal op vrijdag morgen in werking treden. Dui zenden soldaten zijn reeds op weg naar de Middellandse Zee aan boord van de schepen „Oceaan" en „Theseus". Het is de bedoeling, dat Nas ser ongeveer twee weken in de Sowjet-Unie doorbrengt, waarbij ook enige tijd zal worden besteed aan een rondreis door het land. De Egyptische ambassade te Moskou heeft bekend gemaakt, dat president Nasser volgens plan op 14 augustus in de Russi sche hoofdstad zal aankomen voor zijn officiële bezoek aan de Sowjet-Unie. Een functionaris van de ambassade zei, dat deze datum vorige week nog was be vestigd. Er waren enige speculaties ge weest over de mogelijkheid, dat de Egyptische president zijn be zoek met het oog op de crisis over het Suezkanaal zou uitstel len. Ook de Sowjetrussische minis ter van Buitenlandse Zaken, Sje- pilof, verklaarde woensdag, dat zijn regering geen bericht had ontvangen over een eventuele wijziging van de datum. Hij voeg de hieraan toe, dat de Sowjet- regering Nasser gaarne zal ont vangen. De Sowjetrussische minister van Buitenlandse Zaken, Dmitri Sjepilof, heeft woensdag meege deeld, dat de Sowjet-Unie binnen twee dagen zal antwoorden op do uitnodiging voor de internationa le conferentie over het Suezka naal, die op 16 dezer te Londen begint. Volgens diplomatieke kringen in de Russische hoofdstad heeft Sjepilof dinsdag bij zijn bespre kingen met de ambassadeurs van Engeland en Frankrijk te kennen gegeven, dat Rusland de invita tie „met voorbehoud op verschei dene punten" zal aanvaarden. geen enkel onderdeel ervan com mentaar leveren", zo zei hij. Wilson vervolgde, dat indien zich in dat gebied moeilijkheden zouden voordoen het hopelijk „een plaatselijke wrijving zou zijn en niet iets waarin ook het Oos ten en Westen betrokken zouden raken". Er is altijd de kans dat een eventuele oorlog op een grotere oorlog uitloopt, „maar dit is nog geen oorlog". Het is waarschijn lijk veel gemakkelijker vraag stukken aan een conferentietafel op te lossen dan een oorlog te be ëindigen, wanneer die eenmaal is begonnen. Gevraagd hoe de Ver. Staten staan tegenover een mogelijk uit breken van vijandelijkheden in het Midden-Oosten antwoordde hij: „We hebben een machtige militaire organisatie". Geen beperking van Ameri kaanse strijdkrachten. Wilson zei. dat de Amerikaanse strijdkrachten „wat verminderd" zullen worden, maar wilde geen getallen noemen. Voorts verklaarde de minister, dat luit.-generaal Adolf Heu- singer, de chef van het Westduit- se oppercommando, de volgende verzekeringen had ontvangen bij zijn onderhoud van tien dagen geleden op het Pentagon: 1. De Ver. Staten zullen hun troepensterkte in Europa niet be perken zonder voorafgaand over leg met de bondgenoten van het Atlantisch pact, en 2. zulk een daad zou gelden voor bevoorradings- en onder steuningstroepen en voor het stroomlijnen van gevechtstroe pen.. Het auto-ongeluk in Tirol eist vijf doden De 10-jarige Ghristiaan Ferdi nand van Drongelen uit Gronin gen die dinsdag, toen de door zijn vader bestuurde auto bij Reutte op een onbewaakte overweg door een trein werd gegrepen, de eni ge van de vijf inzittenden van de auto was, die nog leefde, is gis terochtend in het ziekenhuis van i Kreckelmoos overleden. Uit protest tegen de bevestiging van de doodvonissen die dezer dagen over 3 Cyprische verzets lieden zijn uitgesproken, zijn woensdag 400 Griekse Cyprioten, die op grond van de noodbepalin- gen in kampen worden vastge houden 24 uur in hongerstaking gegaan. De ter dood veroordeelden zijn de 25-jarige Andreas Zakos, de 22-jarige Charilwos Michaël en de 22-jarige Yianis Patatsou. Pa- tasou is veroordeeld wegens het vermoorden van een Turks- Cyprische politieman, Michael en Zakos hebben deelgenomen aan een overval waarbij een Britse militair om het leven kwam. Gouverneur Harding heeft de doodvonnissen dinsdag bevestigd. De Britse troepen hebben met het oog op de terechtstelling, die bin nenkort verwacht wordt, voor zorgsmaatregelen genomen. In de hoofdstad Nicosia mogen tot na der order geen auto's, motorfiet sen of fietsen gebruikt worden en er zijn versperringen aangebracht op de voornaamste toegangswe gen tot de stad. Britse politieman veroordeeld. op Cyprus Een Britse assistent-inspecteur van politie op Cyprus, een 27- jarige Londenaar, s in Limassol veroordeeld tot een boete van 250 gulden wegens verwonding van drie Griekse Cyprioten. De politieman, die indertijd in Kenia verscheidene malen een eervolle vermelding kreeg voor zijn optreden tegen Mau Mau- opstandelingen, verklaarde, dat de Griekse Cyprioten hem aan gevallen hadden tijdens een on dervraging. De rechter was van mening, dat hij het recht in eigen handen genomen had. De politie en militairen in ge heel Griekenland hebben op dracht gekregen, zich tot nader order paraat te houden, aldus is woensdag in Athene bekend ge maakt. Naar men meent te we ten, is de maatregel genomen uit voorzorg tegen mogelijke onge regeldheden na de terechtstelling van drie Cyprioten wier doodvon nissen dinsdag door de gouver neur van Cyprus zijn bevestigd. Na de terechtstelling van twee Cyprioten in mei zijn bij onlusten in Athene vier mensen gedood. gen in defensieve zin gerecht vaardigd waren. Het was goed te bedenken, dar het ging om een waterweg, die niet alleen van belang was voor alle landen ter wereld, maar die bij verdrag tot een internationale waterweg was gemaakt. Dat was iets heel anders dan bij het Pa namakanaal, da? een nationale onderneming was en aangelegd bij tweezijdig verdrag. Iemand vroeg of er een infor mele overeenkomst bestond op grond waarvan Engeland Ameri ka zou raadplegen alvorens tot militaire actie over te gaan. Eisenhower wilde hierop niet ingaan. Dat zou schending van vertrouwen zijn. Ook op de vraag of Amerika aan een eventuele oorlog zou deelnemen, gaf de president geen antwoord. Een conferentie van belanghebbende landen achtte hij hier meer geschikt dan be handeling van de kwestie dooj' de V. N., omdat die te langzaam werkten. DE GEZONDHEID VAN EISENHOWER. President Eisenhower heeft op zijn wekelijkse persconferentie meegedeeld, dat hij voor de pre sidentsverkiezing op 6 november nog eens medisch zal worden on derzocht. Als men hem niet sterk genoeg mocht bevinden voor een nieuwe ambtstermijn, zou hij het volk inlichten. Voor die tijd zou hij geen mededelingen over zijn gezondheid meer doen. Op een vraag tijdens zijn we kelijkse persconferentie heeft president Eisenhower woensdag gezegd, dat hij over het niet-er- kiennen van de schulden van In donesië aan Nederland, niet be schikte over zodanige inlichtin gen dat hij er een mening over zou kunnen geven. De president kon alleen verklaren dat hij ge looft in de 'heiligheid van inter nationale verdragen. ZON MAAN op onder op Aug. 10 5.18 20.16 10.48 11 5.19 20.14 12.05 12 5.21 20.12 13.17 13 5.22 20.10 14.25 onder IETS W ARMER Gedurende de laatste dagen is de luchtdruk boven West-Europa belangrijk hoger geworden. Ten gevolge hiervan was het woens- dag in het midden en zuiden van het land een zonnige dag met temperaturen van 22 a 23 graden. In het noorden was het een vijf tal graden kouder, omdat een ove rigens sterk in betekenis afne mende storing daar nog veel be wolking bracht. Boven Zuid- Frankrijk en Italië komt op het ogenblik een warme oostelijke luchtstroming voor, die daar ma ximumtemperaturen van 30 tot 35 graden brengt. In Rome werd het zelfs veertig graden... Vandaag zal het weer in onze omgeving onder invloed van een gebied met hoge barometerstan den staan. Er zullen dan ook zonnige pe rioden voorkomen, waarbij de temperatuur in het zuidoosten van het land ongeveer 25 graden kan worden. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig tot donderdag avond. Iets warmer. Droog en tamelijk zonnig weer. Iets warmer. Overwegend zwak ke wind uit uiteenlopende rich tingen. VRIJDAG 10 AUGUSTUS. 21.30 Ereskens 21.55 j Terneuzen 22.25 j Hansweert 23.00 i Walsoorden v.m. 4.17 4.52 5.32 5.42 n.m. 4.3S 5.14 5.54 6.04

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1