EIGEN HAARD Bij Verlinde m BEURSOVËRZICHT Eric de Noorman - De grote beslissing POPELINE DAMESJACKS Jl STOFFELS-RISSEEUW Slaagt U altijd MARKTBERICHTEN "D. j. dees~ Schrijfbenodigdheden m v proeft de natuur in Natuurzuivere Pianta GESLOTEN GESLOTEN HOBELS MOLDUCCI GESLOTEN KAPPER 00STDIJK NETTE JONGEN GEVRAAGD STOFFELS-RISSEEUW enig herstel voor internationals en SCHEEPVAART Uo-^o De toestand aan de Birmaans-Chinese grens Gevechten in Oost-Assam Belgische functionaris veroordeeld 9 °P de rede van False Bay i Zuid-Afrika) zijn vier vissers verdronken nadat hun bootje door een walvis werd aangeval len. De gezagvoerder van de „Ile de France" over de ondergang van de „Andrea Doria" Woningbouwvereniging „Werkmansbelang DE TERNEUZENSE BR ANDSTOFFENHANDELAREN N.V. Fa P. J. van de Sande Kom eens naar de nieuwe fietsen kijken fantastische fietsen RS fietsen ZAAMSLAG - Telef. 331 Al wat is volmaakt HKTUUZZUtvezf plANteH MaRgarin ...daarom is natuurzuivere Pianta zoveel smakelijker en gezonder De stemming in Wallstreet is maandag p^r saldo niet tegenge vallen en de toestand in Egypte Kii kl niet verslechterd te zijn. Dit was voor het Damrak het sein de naaste toekomst iets op timistischer te beoordelen en aan de zwakke stemming der laatste da<mn kwam dan ook een eind. Van een opleving der activiteit kan echter nog niet gesproken worden. De handel voltrok zien in zeer kalme ibanen en vele hoe-J ken maakten meestentijds toch een verlaten indruk. De interna tionale soorten boekten naar ver houding de hoogste winsten. Zo kwam Unilever van 415 op 423. Philips en AKU verbeterden ieder circa 6 punten. Voor Kon. Olie bedroeg het herstel eveneens 7 punten, hetgeen maar gering is na de exh'orbitante daling van vrijdag en maandag toen het hoofdfonds inzakte van 880 tot 812 maandagavond. Ook de scheepvaartsector had een iets gunstiger verloop, al ble ven de koerswinsten meest veelal beperkt tot 1 a 2 punten. De cultuursector blijft verwaar loosd en noteerde nagenoeg on veranderd. Bij de beleggingsaf deling kwamen verschillen naar beide zijden voor, doch in grote trekken bleef het peil van maan dag gehandhaafd. De markt sloot rustig een kleinigheid beneden het hoogste niveau van de dag. Prolongatie 3 pet. DE STEMMING OP DE BEURS VAN LONDEN Qe Britse effectenbeurs opende gisteren in een iets betere stem ming doch onderging daarna een scherpe tijdelijke daling op onbe vestigde berichten omtrent Chine se troepenbewegingen in een sec tor van de grens met Birma. De sterling daalde op de wisselmarkt tot een nieuw laagtepunt sedert ruim een jaar. Op de effectenbeurs stonden oliefondsen weer in het middel punt van de belangstelling. Bij opening waren de koersen beter in weerspiegeling van het ver trouwen na de verklaring van da Britse minister-president van maandag in het Britse Lagerhuis over de Suezkanaalkwestie. Doch ook deze fondsen werden plotse ling sterk aangeboden, toen de berichten uit Birma onder hande laars de ronde begonnen te doen. Deze berichten verspreidden zich snel en de krantenbureaus wer den met aanvragen overstroomd. In financiële kringen wordt op gemerkt, dat deze nieuwe onze kerheid bij de reeds toestaande onzekerheden naar aanleiding van het geschil over het Suezka- naal, een ongunstige uitwerking op de beurs had. Bij verder ver loop toonde de markt echter teke nen van herstel. Het pond ster ling herstelde tot het openings niveau en oliefondsen met inbe grip van Burma Oil konden het geleden verlies herwinnen. BEURSINDICES 271/7 30/7 31/7 Int. concerns 312.37 299.50 304.G8 Industrie 170.43 168.91 169.90 Scheepvaart 171.43 167.34 170.33 Banken 147.52 146.71 146.22 Ind. fondsen 126.83 124.20 123.92 Algemeen 229.71 222.57 225.41 NABEURSKOERSEN Kon. Olie: 838845 slot 843 (831%) §54U' (263%) Philips 304 -307 ged. laten slot 307 (303%) Unilever: 426—428 slot 427l/a—428 (424%) 20. Eric hecht aiet veel geloof aan 's-mans be weringen. „Waarvoor wil je mij waarschuwenn?" vraagt hij. „Bovendien ken ik je niet „Maar ik ken u wel," is het antwoord. ,.Ik herkende u dadelijk Ik heb vroeger onder Ragnar de Rode geva ren." „En heb je ook aan Ondur verteld, dat je me herkende?" „Oh, neen," zegt de kerel, „ik heb al lang genoeg van die woes teling „Hoe kon je het je hier achter te blijven?" zijn verhoor voort. De overrompelde wil een goede indruk maken en antwoordt uit voerig: „Ondur wilde iemand ach ter jullie aan sturen en toen heb ik me dadelijk aangemeld. Ik moet gelukken, zet Eric grepen, maar hij was hun allemaal de baas. En nu gaat hij voortdu rend overal op roof uit." Eric is overtuigd, dat, als deze man de waarheid spreekt, het er ernstig voor de bewoners van het eiland uit ziet. Hij besluit de proef gekomen, wilde Ondur meïéen aan-1 waren er meer, die naar de macht op de 9om te nemen. de zaken hier goed opnemen en dan verslag uitbrengen van het geen ik te weten ben gekomen. Ze zijn met zeven schepen en drie- tol vierhonderd man, allen zwaar be wapend. Zodra ik Ondur had mede gedeeld hetgeen ik te weten was vallen „O," zegt Eric kalm, „je beweert dus, dat je me wilt helpen? Maar hoe komt die kerel er bij zich ko ning der Noren te noemen?" „Eenvoudig door het recht van de sterkste," is het antwoord. „Er „Wèl," zegt hij, „ik heb een plan, ga maar mee." Schijnbaar achteloos draait hij zich om en keert de bespieder zijn rug toe... VEEMARKT ROTTERDAM. 31 juli. Op de veemarkt van Rotterdam werd dinsdag in totaal 3111 stuks vee aangevoerd, zijnde: 430 vette koeien en ossen, 989 gebruiksvee, 150 vette kalveren, 253 graskal veren, 377 nuchtere kalveren, 167 varkens, 264 biggen, 97 paarden, 70 veulens, 285 schapen of lam meren en 29 bokken of geiten. De prijzen waren als volgt; Vette koeien 2,603,48; vet te kalveren ƒ2,40ƒ3,10; slacht- paarden 2,102,50. Alles per kilogram. Graskalveren 300525nuch tere kalveren 5887biggen 50—62veulens 300525 schapen 100ƒ140; lammeren ƒ80ƒ110; kalf-en melkkoeien ƒ750—ƒ1200; vare koeien ƒ600 ƒ875; vaarzen ƒ600ƒ880; pinken 400—650. Alles per stuk. Overzicht Vette koeien: aanvoer als vori ge week, handel stil en de prijzen als maandag; vette kalveren: aanvoer kleiner, handel vlug, ho gere prijzen; graskalveren: aan voer iets groter, handel rustig, vooral niet hoger in prijs; nuch tere kalveren: aanvoer als vorige week, handel vlot, iets stijver in prijs; biggen: aanvoer groter, handel stil, prijs als vorige week; slachtpaarden: aanvoer als vori ge week, handel lui, prijs onver anderd; veulens: aanvoer groter, handel tamelijk, prijs als vorige week; schapen en lammeren: aanvoer, handel lui, prijs con stant; kalf- en melkkoeien: aan voer gewoon, handel slepend, on veranderde prijzen; vare koeien: aanvoer als vorige week, handel tamelijk, stabiele prijzen; vaar zen: aanvoer als vorige week, handel kalm, prijshoudende prij zen. Birma voert met de regering te Peking onderhandelingen over de aanwezigheid van communis- tisch-Chinese troepen in de staat Wa, in Noordoost-Birma, zo wordt gezegd in een communiqué, dat dinsdagavond door het ministe rie van Buitenlandse Zaken të Rangoon is uitgegeven. „Het is niet waar", zo wordt in de bekendmaking gezegd, „dat, zoals in „The Nation" (een Bir- maans blad) is verklaard, Chi nese troepen Makoengam, Nog- 'moeng en twee andere dorpen hebben bezet. In twee van deze plaatsen zijn op het ogenblik Bir_ maanse strijdkrachten gelegerd, die in radiocontact met het be trokken hoofdkwartier staan, en de andere staan onder toezicht". Het in het Engels verschijnen de anti-communistische blad „The Nation" had tevoren gemeld, dat verscheidene honderden Chinese militairen over een 800 km brede strook de Birmanse grens hadden overschreden. Naar aanleiding van deze „flagrante schending van de Birmaanse grens" had premier Oe Ba Swe maandag een kabinetsvergadering belegd, die werd bijgewoond door de Bir maanse stafchefs, aldus Nation". Dft laatste wordt in het offi ciële communiqué ook tegenge sproken. Gezegd wordt, dat het beleggen van een internationale conferentie om te spreken over een duidelijke grensafbakening, zoals voorgesteld door „The Na tion", niet door de gebeurtenis sen wordt gemotiveerd. afhankelijke stichten. Naga-staat willen Volgens mededeling van de In diase minister van Binnenlandse Zaken, Pandit Govind Ballabh Pant, zijn in Oost-Assam meer dan 370 leden van de Nagastam gedood bij gevechten met het In diase leger. De regeringsstrijd krachten telden 68 doden en 234 gewonden, aldus deelde de minis ter in het parlement mee. Een groep Naga's had een on- De correctionele rechtbank van Brussel heeft Marcel Rodens, ambtenaar van het Belgische mi nisterie van Economische Zaken, die zich uitgaf voor gemachtigde van het commissariaat der ten toonstelling 1958 voor het sluiten van contracten met leveranciers „The van voedingswaren, tot 3 jaar ge- vangenisstraf en 2000 fr geldboe te veroordeeld, uit hoofde van valsheid in geschriften, gebruik making er van, oplichterij en uit gifte van checks zonder dekking. Uit het onderzoek is gebleken dat Rodens oplichting voor nage noeg een miljoen frank heeft ge pleegd cn dat hij checks zonder dekking heeft uitgegeven ten be- lope van 320.000 fr. De burgerlijke partijen hebben een provisionele^, schadevergoe ding van 50.000 fr op een ge vraagd totaal van 856.400 fr ge kregen. Rodens heeft toeroep aangete kend. De gezagvoerder van de „Ile de France", De Beaudean, wiens schip heeft deelgenomen aan het reddingswerk na de aanvaring tussen het Italiaanse passagiers schip „Andrea Doria" en de Zweedse lijnboot „Stockholm", heeft in een radiotelefonische boodschap (zijn schip vaart weer) verklaard, dat het gedrag van de bemanning der „Andrea Doria", voor zover hem bekend zeer te loven was geweest. „De Italiaan se bemanningsleden hebben op moedige wijze deelgenomen aan het overbrengen van passagiers van hun schip naar het mijne, en toen alles afgelopen was hebben zij de omgeving van het wrak van hun schip nagespeurd, om er zeker van te zijn, dat zich daar in geen drenkelingen meer be vonden. Ik geloof niet, dat de beman ning van de „Andrea Doria" ook maar het geringste verwijt kan worden gemaakt", verklaarde ge zagvoerder De Beaudean. De Beaudean zei ook nog, dat de „Andrea Doria" volgens zijn berekeningen haar uitgezette koers volgde, terwijl de „Stock holm het zuiden had moeten bevinden. „Er bestaan evenwel geen regels, die schepen verplichten de koers, die zij volgden, te blijven bewa ren", besloot hij. Italiaans onderzoek naar de ramp met de „Andrea Doria'' Het Italiaanse kabinet heeft dinsdag besloten een speciale commissie te vormen, die te Rome een officieel onderzoek moet instellen naar het zinken van de „Andrea Doria". Een voorlopig onderzoek door het Italiaanse consulaat-generaal te New-York is afgesloten. Het rapport hierover is naar Rome gezonden. Naar verluidt heeft het kabinet er mee ingestemd, dat de minis ter van Financiën, Silvio Gava, een lening garandeert voor de bouw van een nieuw passagiers schip, dat de „Andrea Doria" zal vervangen. 0 Het Atheens observatorium re gistreerde maandag twaalf aard schokken in de eilandgroep Dodfi- canesos voor de kust van Klein- Azië, of op ongeveer 264 km van Athene. Volgens de eerste berich ten van politiebureau's zijn ar schokken gevoeld op het eiland Kalymno. Er zouden geen onge- zich tien mijl meer naar i vallen of schade zijn. Wegens ziekte kan het huwelijk DOBBELAAR-KLAASSEN op donderdag 2 augustus a.s. niet doorgaan. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervon den bij onze 25-jarige Echt vereniging, betuigen wij onze hartelijke dank. W. F. VAN TATENHOVE A. VAN TATENHOVE— DE RIJKE Sluiskil, 1 augustus 1956. Louisastraat 12. Dierenarts - Zaamslag AFWEZIG van 4 t/m 19 augustus. Dierenarts W. MISDORP, Telefoon 115 Kloosterzande, neemt waar. Wegens vakantie zijn wij volgende week (voor reparatie en service) vanaf 6 t/m 11 AUGUSTUS. Onze winkel en Showroom is ook deze week geopend. Axel&esiraat 16, Telef. TERNEUZEN 2220 Wegens huwelijk donderdag 2 augustus MODEHUIS Wegens vakantie van 6 t/m 13 augustus. Dijkstraat 44 Telef. 2691 Opgave voor Bus- en Wan deltocht op 9 en 12 aug. naar omstreken DINANT kan nog geschieden t/m a.s. zaterdag 4 augustus. Reisleider JOH. v. d. REE Telef. 2336 Nog vrij: Kampeerwagen vier personen (standplaats Cadzand), datum 411 aug. en 25 aug.1 sept. Adres: Noordstraat 89, telef. 2594, Ter neuzen. Te koop: z.g.a.n. Kinder wagen, half Engels model. Adres: Noordstraat 89, Ter- neuzen. Te koop: i.g.st.z. Kinder wagen, wit, merk Patria. Te bevragen: Marijkestraat 13, Terneuzen. Te koop: Autobox, gegalv. golfplaten. Ook te gebrui ken als schuurtje of berg plaats. Adres: Azaleastraat 42, Terneuzen. ZOJUIST ONTVANGEN: nieuwe Ook in driekwart SPORTHANDEL Het Bestuur maakt bekend, dat gedurende de vakantie maand AUGUSTUS geen zitdag zal worden gehouden, aangezién het kantoor GESLOTEN zal zijn. Dringende gevallen kunnen schriftelijk worden ingediend op het adres Van Steenbergenlaan 6A. voor loop- en bakkerijwerkzaamheden. Bakkerij en Levensmiddelenbcdrijf M. A. Ge: aniumsti ast Terneuzen DE UEGT Telefoon 2793 Wegens vakantie zijn onze MAGAZIJNEN en KANTO REN van 6 tot en met 15 augustus GESLOTEN. TERNEUZEN I S prachtige modellen, verkrijgbaar in DiodoHM kleuren: daèr kunt U uit kiezen I Bewonder de vlotte, sportieve modellen; overtuig U van de gedegen afwerking tot ln details; rijd er eens op en merk zeil boe fantastisch-licbt 'n RS loopt I Nieu wedieps traat TERNEUZEN 15 Telefoon 2306 voor prachtige Overhemden, tot maat 44 boord, ook in 't wit; mooie Overhemden voor open en dicht te dragen, tot maat 43 boord; mooie ruiten Heeren- en Jongensoverhemdjes, witte Tino- shirts met korte mouwen, voor heeren en kin deren; prachtige Wollen Vesten voor dames, heeren en kinderen; korte en lange Heeren- khakibroeken en Jongensbroeken; Spijkerbroe ken voor jongens en meisjes, ook voor de klein tjes; leuke modelletjes mooie wollen lange en korte Sokken; Crep Mous sokken; leuke Kinder sokjes in effen en gekleurd; fijne Riemen; Bre tels; Sokhouders; alle soorten Boorden; prach tige kamgaren Pantalons voor 35,Anthra- cietbroeken voor heeren ƒ22,voor jongens ƒ15,—. Beleefd aanbevelend. Tevens het meest gesorteerd in Hoeden en Pet ten; de echte RossaertpettenWerkpetjes en Alpino's met en zonder leer. Alle maten Overalls voor heeren, voor jongens en voor de kleintjes. Overalls zonder mouwen voor dames en heeren. Blauwe Spijkerbroeken. Blauw Keper-broeken en kielen. Grijze Kielen tot boven toe dicht. Kleurechte Kantoorjassen. Korte Kruideniersjasjes. Fantasiebroeken. Blau we Schippersbroeken en Windjacks. Alle maten Manchesterbroeken en jassen, ook heele groote maten. Kleurechte Werkhemden en krimpvrije Werksokken. En Dames voor U: Pracht sorteering Schorten en altijd de sterkste Nylons, vanaf 1,98. Linksche Kousen, ook weer 8%. Alle soorten krimpvrije Wol en Sajet. Krimpvrije Jaeger. De beste kwaliteit Lakens en Sloopen. Bad- Hand- en Theedoeken. Alle soorten Ondergoed voor dames, heeren en kin deren, ook buitengewone groote maten, en voor Heeren- en Damespyama's, Nachthemden en aparte Pyamajasjes slaagt U bij ons. MET GRATIS MII)REIZABONNEN Er is niets zo goed voor Uw gezin als natuurzuivere voeding: vers fruit, verse groenten... verse Pianta. Ja, speciaal Pianta! Want die alleen is bereid van de kostelijkste plant aardige vetten, 't Is dus de natuur, die ervoor zorgt, dat Pianta smakelijker en gezonder is. Neem een pakje mee zo dra U bij Uw leverancier komt. En vergelijk... Neem de 2-happen-proef! Dan merkt U pas goed het grote verschil. Alleen in Pianta proeft U de natuur. En omdat Pianta natuurzuiver is, heeft ze meet voedingswaarde en is ze lichter verteerbaar. Pianta verfijnt elk gerecht! Laat niet alleen de boterhammen de vruchten plukken van Planta's aparte smaak. Ook 't vlees, de jus en de groen ten zullen er extra lekker doot zijn. PM 85.225.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 3