Nipo-onderzoek omtrent de levensverzekering BINNENLANDS NIEUWS dm V Wat brengt de Radio? Eric de Noorman - De grote beslissing rauia) i Vlissingen thuishavenvoor Transatlantische scheepsverbinding llllll ZEEPOST <©©r Charmant en vol vertrouwen Selwyn Lloyd over de koerswijziging in de Sowjet-Unie iiiiiiiiiiBiiin NIEUW PLAN VOOR LANDAANWINNING IN EGYPTE Tariefsverhoging bij de Belgische spoorwegen Israël klaagt Jordanië aan h Het Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie heeft in op dracht van de voorlichtings commissie uit het levensverzeke ringsbedrijf een onderzoek inge steld naar de mening van het publiek met betrekking tot de levensverzekering. Uit het rapport blijkt, dat 86 pet. van alle ondervraagden één of meer levensverzekeringen heeft afgesloten en dat minstens driekwart van degenen, die be zoek kregen van een verzeke ringsagent, een levensverzeke ring genomen heeft. Aan het publiek werd o.m. ge vraagd: „Wat vindt u de aan trekkelijke dingen van 'n levens verzekering? Wat vindt u er de voordelen van?" Op deze vragen gaf 73 pet. een positief antwoord; 37 pet. noemde het spaaraspect, 40 pet. de risicodekking. Ruim een kwart van de ondervraagden stond afwijzend of neutraal tegenover levensverzekering. On der de jongeren kwam deze ne gatieve houding het minst voor. Gevraagd naar de minder aan trekkelijke dingen gaf 42 pet. geen antwoord, 13 pet. wist niets nadeligs te vertellen en 45 pet. vond vooral de premiebetaling onaantrekkelijk. De mogelijkheid om de premie van bepaalde soorten levensver zekeringen af te trekken voor de inkomstenbelasting bleek slechts bij 33 pet. van de ondervraagden bekend te zijn; van degenen die inkomstenbelasting betalen, kent de helft deze mogelijkheid. „Weet u ook wat de levensver zekeringsmaatschappijen doen met het geld, dat zij als premiën ontvangen?" Op deze vraag wist een kwart van de ondervraagden geen antwoord te geven, ruim een kwart noemde belegging in onroerende zaken of hypotheek verlening, een derde noemde be legging zonder meer of beleg ging in effecten, ondernemingen en zaken, 3 pet gaf als antwoord: speculeren. Het Nipo heeft aan het publiek ook de vraag voorgelegd waar om men een levensverzekering heeft. Hierop heeft 42 pet. van alle ondervraagden geantwoord, dat de onkosten bij overlijden de belangrijkste factor vormen; 40 pet. noemde de zorg voor de na bestaanden en 22 pet. de zorg voor de oude dag. Deze antwoor den variëren vooral naar de wel- Selwyn Lloyd, de Britse minis ter van Buitenlandse Zaken, heeft te Londen tijdens een toe spraak tot Amerikaanse journa listen verklaard, dat de koerswij- ziging in de Sowjet-Unie het belangwekkendste internationale gebeuren, naar hij zei onder meer blijkt uit de volgende feiten 1. Beperking van de macht van de Sowjetrussische geheime politie. 2. Vrijlating van gevangenen. 3. Grotere vrijheid voor de indi vidu, waaronder vrijheid om met vreemdelingen om te gaan. Met deze koerswijziging ging parallel een grootscheepse ont wikkeling van de techniek, aldus Selwyn Lloyd. Deze ommezwaai in de Sowjet- Unie zelf heeft echter tot heden nog niet geleid tot een politieke frontverandering. Het is echter volgens Selwyn Lloyd mogelijk, dat hierdoor in de toekomst be tere internationale betrekkingen ontstaan. De Britse minister zei, dat de Russen de idee van een wereld revolutie door middel van geweld schijnen te hebben opgeheven. Maar zij zijn nog steeds van me ning, dat zij de wereldmarkt kun nen veroveren door andere me thoden. Daarom, aldus Selwyn Lloyd, moet het Westen zijn een heid bewaren, doch grotere soe pelheid tonen. In Griekenland zijn donderdag Grieks-Amerikaanse manoeuvres begonnen, waarbij gebruik zal worden gemaakt van de atoom wapens, die door de NAVO aan Griekenland zijn geleverd. De oefening, genaamd „Gordiaanse knoop", duurt twintig dagen. stand. De laagste inkomensklas- chronisch geldgebrek niet voor se besteedt de meeste aandacht aan de overlijdenskosten, terwijl de welgestelden en de midden klasse de nadruk leggen op dé verzorging van de nabestaanden. Het betalen van een levensver zekeringspremie werd door 81 pet. van alle ondervraagden als een vorm van sparen beschouwd en 73 pet. verklaarde de „spaar- dwang". die zij vrijwillig aan vaard hebben, een voordeel te achten. In tijden van bezuiniging zou 72 pet. van de ondervraagden de bestaande levensverzekeringen handhaven. Ook aan de verzorging op de oude dag is bij dit onderzoek aandacht besteed. Van de on dervraagden was 87 pet. bij het arbeidsproces ingeschakeld. On geveer de helft van deze catego rie meende t.z.t. op de oude dag goed verzorgd te zullen zijn. On geveer een derde van degenen, die nu nog werken, denkt dat die verzorging minder goed of slecht zal zijn. De zekerheid over de toekom stige verzorging is sterk aan de welstand gebonden. De hoogste groep der welgestelden heeft met 64 pet. bijna tweemaal zoveel mensen, die nu reeds zeker zijn van een voldoende oudedagsver- zorging als de laagste inkomens groep. Wat betreft de beroepen staan de ambtenaren het hoogst met 90 pet, die nu reeds zeker is van een voldoende verzorgde oude dag. Bij de landbouwers en de zelfstandigen is dit percentage zeer laag, nl. resp. 40 en 38. Ook de leeftijd speelt een rol: naar mate de ondervraagden ouder zijn, zijn zij er minder van over tuigd nu reeds een voldoende verzorging van de oude dag te bezitten. Van de jongeren heeft 66 pet. deze overtuiging wel. Een zesde gedeelte van de on dervraagden denkt op de oude dag van een of andere vorm van staatspensioen te kunnen leven. Degenen, die verklaarden door de oude dag gezorgd te kunnen hebben, vormen eveneens onge veer een zesde deel van de onder vraagden. Chronisch geldgebrek is ook de oorzaak, dat er door 30 pet. van de ondervraagden, niet voor de toekomst van de nabestaanden gezorgd is. Bij 65 pet. is dat wel het geval. Meer dan de helft der onder vraagden heeft verklaard te spa ren. Deze spaarders hebben meer verzekeringen dan niet- spaarders. Het doel waarvoor men spaart is meestal voor aankopen of on voorziene uitgaven. Voor de oude dag spaart 9 pet. van de onder vraagden en voor het gezin, voor de kinderen 8 pet. Dit laat ste verschijnsel doet zich vooral voor bij een toenemende wel stand. Het Nipo heeft tenslotte de vraag gesteld: „Wanneer u bijv. op 65-jarige leeftijd ophoudt met werken, hoeveel inkomen zoudt u dan voortaan willen hebben?" Door alle welstandsklassen blijkt in dat geval gemiddeld 80 pet. van het huidige inkomen ver langd te worden. Bij de laagste inkomens ligt dit percentage op 84 pet. ONBEPERKTE GARANH OP DE VERING. yixSIFABKIEKEN TE ZEVENBERCE» Voor het geval het project voor de bouw van een stuwdam in de Nijl bij Assoean niet mocht worden uitgevoerd, overwegen de leiders van Egypte volgens inge nieurskringen te Cairo een plan voor inpoldering van de meren Idku en Burulles in de Nijldelta, waardoor toch de voor landbouw geschikte grond in Egypte zou kunen worden uitgebreid. Het water van de meren zou dan ge leid kunnen worden naar de laag vlakte van Qattara ten westen van Alexandrië, die 135 meter be neden de zeespiegel ligt. Hier door zou men ook de beschikking krijgen over waterkracht, die voor de 'opwekking van elektrici teit zou kunnen worden gebruikt. Het plan is reeds eerder voorge steld. Sedert de maatschappij „Zee land" haar verbinding met Enge land van Hoek van Holland uit is gaan onderhouden, is Vlissin gen geen thuishaven meer ge weest voor 'n overzeese scheeps verbinding. Gisteren is daarin verandering gekomen met de af- Men zou het zo op het eerste gezicht niet vermoeden, maar het modelletje op onze illustratie is 'n positiejapon. De schaall^schuit met muisjes op de tafel verraadt het eigenlijk al. De japon heeft twee rijen knopen en een plissérok. Bij nadere beschouwing blij het voorpand opgeknoopt te zijn. Het elastiek in de taille heeft een slankmakend effect. Als de tijd voor aanstaande moeder voort schrijdt, kan ze hierover een bijpassend jasje dragen. De japon heeft een ruime vierkante hals, zodat ibij geregeld dragen de japon niet te veel smet. TT Het ontwerpen van positie-kleding is heel moeilijk. Heeft de ontwerper van gewone kleding te maken met een gemiddeld li chaam, waarvan de verhoudingen verondersteld worden zich met te wijzigen gedurende de levensduur van het kledingstuk, de ont werper, die kleding gaat maken voor de aanstaande moeder, dient rekening te houden met proporties, die zeker voortdurend verande ren, waarbij de te maken kledingstukken zich automatisch of door middel van zeer eenvoudige wijzigingen steeds op zo gunstig mo gelijke wijze bij deze veranderingen dienen aan te passen. De positiekleding is een pure noodzakelijkheid voor de confectie- industrie, want de vrouw moet zich in de periode van zwanger schap kunnen bewegen, zowel binnen- als buitenshuis, zonder haar charme en haar zelfvertrouwen te verliezen. Dit kan men be reiken door speciaal voor haar vervaardigde kleding, als op de foto die hierbij staat, en als boven beschreven. Dit ontwerpje is sinds kort in de handel en zal ongetwijfeld in een zeer dringende behoefte voorzien. (Nadruk verboden). vaart van het turbine-passagiers schip „Venezuela", groot 18.000 ton, van de Italiaanse „Fratelli Girimaldi-Siosa lijn", te Genua. Deze maatschappij, die een maandelijkse passagiersdienst onnderhoud op het Carabische en verdere midden-Amerikaanse gebied en daarbij ook Curacao aandoet, had door middel van haar agenten in Nederland, Wm. H. Müller Co, gezocht naar een gunstige afvaartplaats in Noordwest Europa, ook al omdat het bezwaarlijk was, de passa giers eerst de treinreis naar Ge nua te laten maken. Uiteraard werd in de eerste plaats gedacht aan Amsterdam of Rotterdam. De havens in deze steden konden echter door overbezetting, niet de gewenste accomodatie bieden voor de grotere schepen der Gri- maldi-lijn, die haar verbinding op Midden-Amerika onderhoudt met vijf schepen, die gemiddeld een week in de thuishaven in Europa moeten blijven. De keus is daarom tenslotte op Vlissingen gevallen. Ter gelegenheid van de eerste afvaart uit Vlissingen was een aantal plaatselijke autoriteiten en andere genodgiden vrijdag op het vlaggeschip der Grimaldi-lijn de „Venuzuela" verenigd. De Commissaris der Koningin, de heer De Casembroot, die verhin derd was, had zich laten ver tegenwoordigen door de chef van zijn kabinet, mr. J. de Vries. Burgemeester mr. B. Kolff van Vlicsingen, die met de Vlissingse wethouders aanwezig was, heeft in een toespraak in het Italiaans gehouden tot de directie der maatschappij, waarvan de tech nische directeur, de heer A. Gri- maldi met zijn echtgenote aan wezig waren aan een lunch op het schip uiting gegeven aan de voldoening van Vlissingen met deze gebeurtenis. Als herinne ring bood hij namens het ge meentebestuur aan mevr. Gri- maldi een bordje in Delts blauw aan. Namens de Nederlandse agen te der maatschappij had tevoren jhr. mr. A. A. D. Berg, directeur van de passagekantoren van Wm H. Müller Co, de aanwezigen toegesproken. Van Müller Co. waren ook verschillende passage agenten aanwezig om kennis te maken met het met veel luxe in gerichte schip, alsmede verschil lende directeuren van Nederland se reisbureaus. De gezagvoerder van de „Vene zuela", kapitein M. Brevo, heeft tenslotte de aanwezigen de dank van de maatschappij en de be manning gebracht. Later op de dag is de „Vene zuela" voor haar eerste reis uit de nieuwe thuishaven naar Mid den-Amerika vertrokken. AKTIEVE KRANTENBEZORGER. De Haagse 29-jarige kranten bezorger A. van W. zag dezer da gen in de vroege morgenuren hoe een man een in de Prinsestraat geparkeerde autobus binnen drong. Hij vond dit zo verdacht, dat hij besloot de onbekende te volgen als deze de bus weer ver laten zou hebben. Aldus geschiedde en toen een agent ten tonele verscheen, wees de krantenbezorger hem de in dringer aan. Deze bleek te zijn de 33-jarige sorteerden M. M. De politie voelde de sorteerder, die niets uit de autobus had wegge nomen, eens duchtig aan de tand, waarbij deze bekende in de afge lopen weken op weg naar zijn werk verschillende voorwerpen te hebben gestolen. Zo had hij uit een autohandel 'n tafelsigarettenaansteker gestolen, uit een in de Nieuwstraat gepar keerde Belgische auto een werp hengel en uit een voor een groot hotel geparkeerde auto een auto- jas, een langspeelplaat, alsmede een fototoestel. Daar hij het laat ste voorwerp niet kwijt kon, had hij dit naar zijn zeggen in een fietstas gestopt van een rijwiel dat in de gang van een perceel aan de Van Speyckstraat stond. De fietstas bleek echter een groot gat te hebben en de berijdster van het rijwiel had het toestel later uit de tas verloren. Het werd te ruggevonden op de Laan van Meerdervoort. OUDE BOERDERIJ IN VEENHUIZEN VERBRAND. Donderdagmiddag is aan de Kerkweg te Veenhuizen (ge meente Heerhugowaard) een oud boerenhuis verbrand, dat be woond werd door de familie Schuurman. Het vuur vond gre tig voedsel in het oude gebouw, dat geheel afbrandde. De inboe del en diverse gereedschappen gingen grotendeels verloren. De oorzaak is vermoedelijk een de fect in de elektrische leiding. De boerderij was eigendom van de Ned. Hervormde Kerk te Veen- huizen. De nationale maatschappij van Belgische spoorwegen heeft som mige spoorwegtarieven met in gang van 1 augustus verhoogd. De prijzen per kilometer voor en kele reizen met normaal tarief worden van 0,802 fr tot 0,85 fr voor de 2de klasse en van 1,396 fr to 1,40 fr voor de eerste klasse verhoogd. Voorts zal de prijs van de ge wone en schoolabonnementen ge middeld met 15% worden ver hoogd en die van het netabonne- ment voor een jaar zal van 14.420 fr op 15.000 fr voor de eerste klasse en van 8.240 fr op 9.000 fr voor de tweede klasse worden gebracht. Wat het goederenvervoer aan gaat, is onder meer besloten het vervoer van postpakketten en van de express-zendingen van 5 kilo en minder met 1 fr te verhogen, en verhogingen van 5 tot 15% toe te passen op de prijzen voor het ijlgoedtarief voor stukgoedzen- dingen, voorts sommige bijzonde re tarieven te verhogen, onder meer voor kolen, cokes ertsen, schroot, ruwe produkten eri me taalhalffabrikaten. JONGEN VERDRONKEN. In Zalk, gemeente IJsselmui- den, is donderdag de 9-jarige zoon van de familie Bruins bij het spelen in de IJssel geraakt en verdronken. Met drie vrienden zat hij in een aan een krib gemeerde roei boot te spelen. Toen de boot plot seling losraakte en wegdreef is de jongen in zijn angst over boord gesprongen en verdronken. Hij kon niet zwemmen. De an dere drie jongens wisten zich te redden, één door nog tijdig op de wal te springen. De twee overi gen bleven in de boot wachten tot zij er afgehaald werden. KIND VIEL UIT AUTO. Op de Loenense weg te Apel doorn is het 2%-jarig dochtertje van de heer F. A. van der Hogen uit Apeldoorn op tragische wijze om het leven gekomen. Het meis je zat naast haar vader in diens bestelauto. Plotseling sloeg het portier open, waardoor het kind uit de auto viel en onder de ach terwielen terecht kwam. Zij was op slag dood. Vermoedelijk heeft het kind met de kruk van het portier ge speeld. AMERIKAAN BREEKT WERVEL IN TRAM. Donderdagmiddag heeft de 55- jarige Amerikaan A. K. Morgan uit Sparkhlil (New York) in een wagen van lijn 9 een wervel ge broken. De heer M„ die zich in gezelschap van zijn echtgenote bevond, viel met zijn rug tegen een stoelleuning toen de wagen bestuurder ter hoogte van het Damrak plotseling moest stoppen om een aanrijding te voorkomen. De Amerikaanse passagier is per G. G. en G. D. naar het Binnen gasthuis vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. De tram had 20 minuten vertraging. DODELIJK ONGEVAL BIJ SCIUETOEFENING. Tijdens schietoefeningen van de brigade Roosendaal van de Kon. marechaussée op de schiet banen Kijk in de Pot te Bergen op Zoom, heeft zich donderdag middag een ongeval voorgedaan, dat het leven heeft gekost aan de wachtmeester Bouwman uit Roo sendaal. De wachtmeester werd door een noodlottige samenloop van omstandigheden door een schot getroffen en overleed kort na het ongeval. Het slachtoffer was gehuwd en vader van vier kinderen. De adjudant N., die het onge lukkige schot loste, moest met een shock in het ziekenhuis wor den opgenomen. De auditeur militair uit Den Bosch heeft een nader onderzoek naar de toedracht van het onge val ingesteld. IN ZEE VERDRONKEN. Donderdag is ter hoogte van de Savornin Lohmanlaan te Scheve- ningen de 10-jarige Rita Velt- huize uit Wateringen verdronken. Het meisje was met een vrien dinnetje in zee gegaan. Toen Rita op een ogenblik te ver in zee ging keerde het vriendinnetje terug om de beide dames, die de meisjes vergezelden, te waar schuwen. Deze zagen echter niets en vermoedden dat Rita al weer op het strand terug zou zijn, het geen echter niet het geval was. Zij waarschuwden daarop de politie. Vrijdagmorgen is het lijkje door een strandwandelaar gevon den. DIEFSTALLEN UIT AUTO'S VAN BUITENLANDERS. Donderdag zijn uit twee Fran se auto's, de één geparkeerd staande in de Vossiusstraat en de ander in de Jan Luijkenstraat te Amsterdam, een aantal kleding stukken en reisbagage ontvreemd, resp. ter waarde van ƒ840 en ƒ200. De dieven verschaften zich toe gang tot de afgesloten auto's door het forceren van een portierruit je en het opendrukken van het deurslot. Mordecai Kidron, de permanen te vertegenwoordiger van Israël in de Verenigde Naties, heeft de Veiligheidsraad in kennis gesteld van de „buitengewone ernst" van de toestand die ontstaan is door de „onophoudelijke aanvallen" van Jordanië op de Jordaans-Is- raëlische grens. Hij beschuldigde de Jordaanse negeringsleiders er van, dat zij hun onderdanen ophitsen tot „vijandigheid tegen Israël in de meest onbeheerste en onverant woordelijke taal". „Schoolkinderen wordt geleerd aldus Kidron de verwoes ting van Israël te beschouwen als het doel waarnaar zij moeten streven. Door kranten en radio wordt dagelijks een dosis vergiftige pro paganda verspreid, waarin ge vraagd wordt om „de dag der wrake", „de verovering van het gestolen Arabische paradijs", „de volledige verdelging van Israël", zo schreef Kidron in een brief aan de Veiligheidsraad. De Westduitse Hoge Raad heeft vrijdag geweigerd Otto John op vrije voeten te stellen. John, gewezen chef van de West duitse inlichtingendienst is sinds december in arrest. Hij wordt be schuldigd van verraad. Zijn zaak I is nog in onderzoek. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan tussen haakjes achter de naam van het schip vermeld: Argentinië m.s. Libertad (30 juli), s.s. Highland Chieftain (4 aug.). Australië: via Engelnad (4 aug.) m.s. Libertad (30 juli), s.s. High- land Chieftain (4 aug.). Brits Oost-Afrika: s.s. Mare- chal Joffre (4 aug.). Canada: s.s. Zuiderkruis (2 aug.); s.s. Grote Beer (4 aug.). Chili: Via New York (2 aug.). Ned. Antillen: m.s. Oranjestad (31 juli). Nieuw-Zeeland: Via Engeland (4 aug.). Unie van Zuid-Afrika en Z.W. Afrika: m.s. Edinburg Castle (4 aug.). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten geven de postkantoren. 17. Ondur, die het be wijs van Aranrods feil loze schietkunst heeft gezien, wordt razend van machteloze woe de. Hij begint te schel den en tiert alle mo gelijke verwensingen uit, maar roept ten slotte zijn mannen bij een. Axe, die zich weer wat heeft hersteld, is nu ook verschenen en legt een pijl schiet- klaar op de pees van zijn boog. „Nog nooit heeft On dur Ivarson het on derspit gedolven," tiert de reis, terwijl hij zijn kolossale vuist omhoog heft, „en dat zal ook nu niet gebeuren, want ik kom terug om met jullie af te rekenen Een dreigende beweging van de koningin maakt dat hij zich met zijn krijgers haastig terugtrekt. Het kleine groepje blijft hen na kijken tot ze geheel uit het gezicht zijn verdwenen. Dan zegt Eric: „We moeten zo snel mogelijk onze mannen en de krijgers van Dun Durrah waarschu wen. Ik ga direct achter die ben de aan om te zien wat die kerels uitvoeren. Die Ondur is een uiterst gevaarlijk heerschap en hij zal het hierbij zeker niet laten ZONDAG 29 JULI HILVERSUM I: 8.00 Nws en duivenber.; 8.18 Voor het platte land; 8.30 Weer of geen weer; 10.00 Geestelijk leven, caus.; 10.15 Kinderkoor; 10.40 Met en zonder omslag; 11.05 Gram.; 12.00 Amus. muz.; 12.30 Sportspiegel; 12.35 Even afrekenen, heren; 12.45 Gr.; 13.00 Nws; 13.05 Meded. of gr.; 13.10 Voor de strijdkrachten; 14.00 Boekbespreking; 14.20 Hoorspel; 15.20 Gram.; 15.50 Dansmuz.; 16.30 Sportrevue; 17.00 Monsters zonder waarde; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nws en sportuitslagen; 18.05 Sport journaal; 18.30 Gram.; 19.00 Kin- derdienst; 19.30 Bijbelvertelling; 20.00 Nws; 20.05 Gevar. muz.; 21.00 Voordracht; 21.10 Cabaret; 22.00 Journaal; 22.10 Met de Franse slag; 22.40 Gram.; 23.00 Nws; 23.15 Act. of gram.; 23.25 24.00 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.25 Hoogmis; 9.30 Nws en waterstanden; 9.45 Gr.; 10.00 „De open deur", caus.; 10.30 Doopsgezinde kerkdienst; 11.30 Vragenbeantw.; 11.45 De kerk in de spiegel van de pers, caus.; 12.00 en 12.15 Gram.; 12.20 Apo logie; 12.40 Lichte muz.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws; 13.10 Mil. kapel; 13.40 Boekbespreking; 13.55 Omroep orkest; 14.50 „Noe- mea: het Parijs van de Zuidzee", caus.; 15.10 Tiroler muz.; 15.35 Gram.; 15.55 Lichte muz.; 16.15 Sport; 16.30 Vespers; 17.00 Geref. kerkdienst; 18.30 Gram.; 19.00 Kerkelijk nws; 19.05 Boekibespr.; 19.15 Samenzang; 19.30 „Het Evangelie in een draaikolk: De brieven aan de Corinthiërs", caus.; 19.45 Nws; 20.00 De gewo ne man; 20.05 Lichte muz.; 20.25 Act.; 20.35 „U bent toch ook van de partij?", caus.; 20.45 Gram.; 21.10 De eeuwige drift, hoorspel; 22.15 Operamuz.; 22.45 Avondge bed en liturg, kal.; 23.00 Nws; 23.1524.00 Gram. BRUSSEL: 12.00 en 12.15 Gr.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gram.; 13.00 Nws' 13.15 Voor de soldaten; 14.00, 15.30, 16.00, 16.30 en 17.35 Gram.; 17.45 Sportuitslagen; 18.05 Omroep koor; 18.30 Gods dienstig halfuur; 19.00 Nws; 19.45 Gram.; 20.00 Gevar. programma; 21.30 Gr.; 22.00 Nws.; 22.15 Gr.; 23.00 Nws; 23.05—24.00 Gram. MAANDAG 30 JULI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Rep.; 8.00 Nws; .8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Meisjeskoor; 10.00 Voor de oude dag; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gram.; 10.50 Lichte muz.; 11.20 Poolse liederen; 11.40 Voor de jeugd; 12.00 Dansmuz.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Voor de midden stand; 13.20 Gram.; 14.00 Voor de vrouw; 14.15 Kaviaar en nylon, hoorspel; 15.20 Gram.; 15.30 Ge var. programma; 16.30 Gram.; 17.10 Pianotrio; 17.25 Dansmuz.; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Act.; 18.30 Amus. muz.; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Pianorecital; 19.45 Regerings uitz.; 20.00 Nws; 20.05 Amus muz.; 20.45 Horen en bezorgen; 21.20 Lichte muz.; 21.45 Caus.; 22.00 Holland Festival; 22.50 Gram.; 23.00 Nws; 23.15— 24.00 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gewijde muz.; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.25 Voor de huisvrouw; 9.35 Voordracht; 10.00 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.15 Gevar. programma; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land en tuinbouwmeded.; 12.35 Lichte muz.; 12.55 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Instr. trio; 13.45 Gram.; 14.00 Voor de jeugd; 14.30 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gr.; 15.40 Vocaal ens.; 16.00 Bijbelle zing; 16.30 Kamermuz.; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Gram.; 17.40 Koersen; 17.45 Regerings- uitz.; 18.00 Koor en orgel; 18.20 Gram.; 18.30 Pianorecital; 19.00 Nws; 19.10 Orgelconcert; 19.30 Volk en staat, caus.; 19.45 Vocaal dubbelkwartet; 20.00 Radiokrant; 20.20 Lichte muz.; 20.45 Nederlan ders, vrachtvaarders van Europa, klankbeeld; 21.30 Accordeon ork.; 21.50 Nederlandse folklore, caus.; 22.05 Orgelconcert; 22.45 Avond overdenking; 23.00 Nws; 23.15 24.00 Gram. BRUSSEL: 11.45 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Voor de landb.; 12.42 Gram. (om 12.55 Koersen); 13.00 Nws; 13.15 Gram.; 14.00 Filmmuz.; 14.30 en 15.00 Gram.; 15.15 Kamermuz.; 16.00 Koersen; 16.02 Gram.; 17.00 Nws; 17.t0 Muz. bij de thee; 17.45 Gram.; 18.00 Franse les; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 20.00 Le vin herbe, wereldlijk oratorium; 21.05 Gram.; 21.15 Orkest; 22.00 Nws; 22.15 Gram.; 22.55—23.00 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 6